„Kieskeuriger zijn ten aanzien van volledige werkgelegenheid' Waterschap neemt maatregelen voor sneller ingrijpen bij stormvloeden Borsele krijgt twee gulden per meter industriegrond niet Welzijnswerker ds. Strating officier Orde Oranje Nassau België - Duitsland bepalen concentratie zwaveldioxyde almanak DINSDAG 25 MEI 1976 W. PEL VOOR NVV-VLISSINGEN: PLEIDOOI VOOR EEN SOCIAAL VESTIGINGSBELEID VLISSINGEN - „In 1970 waren wij vóór volledige werkgelegenheid. In 1976 zijn wij ook nog voor volledige werkgelegenheid. Maar die moet wel acceptabel zijn, want wij zijn kies keuriger geworden". Dat zei NVV- districtssecretaris W. Pel maandaga vond, toen hij tijdens de jaarvergader ing van de NW-afdeling Vlissingen in het Wit Gele-kruisgebouw een inlei ding hield over 'sociaal vestigingsbe leid. De heer Pel wees er op dat in 1972 al namens de vakbeweging in de advie scommissie bedrijfsleven van het ha venschap een voorste! was gedaan een sociaal vestigingsbeleid in te voeren. „Maar in 1975 was het er nog niet en midden 1975 werd Montedison aange kondigd. Wij hebben toen met kracht van argumenten er voor gepleit dat dit sociaal vestigingsbeleid er zou komen. De houding van de werkgevers in de adviescommissie viel ons niet tegen Weliswaar wilden zij niet zover gaan een verordening in het leven te roepen, waarin het sociaal vestigingsbeleid zou moeten worden vastgelegd. Maar zij wilden als adviescommissie wel ook over een groot aantal gegevens be schikken alvorens de beslissing werd genomen om dat tot een advies te kunnen komen. De adviescommissie bedrijfsleven havenschap schreef een brief aan het dagelijks bestuur van het havenschap Vlissingen, maar op vra gen over een sociaal vestigingsbeleid werd geen antwoord gegeven omdat men dit soort problemen bij het dage lijks bestuur zag als behorende tot het terrein van de sociale partners en niet tot de competentie van het haven schap. zijn voor het welvaartsniveau, maar we wisten niets over de lonen, de ar beidsvoorwaarden, niet of er een cao was. Daar mochten we niet naar vra gen", aldus de heer Pel, die zei dat de weigering van het havenschap 'breek punt' voor de FNV was geworden. ,,A1 in 1970 bestond de gemeenschap pelijke regeling voor het havenschap, maar toen was het nog zo dat een aan tal zaken, die we nu als normaal zien, toen nog niet speelden. We keken toen nog alleen naar de volledige werkgele genheid. Dat doen we nu ook, maar we zijn kieskeuriger geworden", aldus de heer Pel Hoofdpunt Hij was in het begin van zijn betoog begonnen bij de jaren '60 toen bij de bakbeweging van na de oorlog de vol ledige werkgelegenheid hoofdpunt van het beleid was. „Tot aan het eind van de 60-er jaren hebben we daaraan vastgehouden. ADVERTENTIE Breekpunt „Merkwaardig dat men daar niet op in wilde gaan", vond de heer Pel. „De vestiging van Montedison zou goed enorme show van inruil auto's. maar inmiddels had de industrialisatie van het Rijnmondgebied problemen geschapen zoals een milieuverontrein iging, die niet meer acceptabel was. Het land werd door de industrie als het waren 'opgeslokt'. De nodige werkne mers waren ter plaatse niet meer te krijgen, een pendelstroom ontstond" „Alles goed en wel, maar dat is het nu ook niet", dacht men bij de bakbewe ging, waar men de bezwaren wel zag. Er ontstond overleg lussen politieke partijen en vakbeweging over een so ciaal vestigingsbeleid. Vóór dat er een beslissing zou worden genomen door de bevoegde politieke organen over uitbreiding of vestiging van een bedrijf, zouden alle consequenties daaraan verbonden onder ogen worden geno men, zodat men goed wist waar men aan toe was. eer men 'ja' of 'nee' zou zeggen. Er kwam een constructie, waarbij werd bepaald dat - eer er ook maar terrein aan het bedoelde bedrijf werd uitgegeven - alle mogelijke gege vens op tafel kwamen, om die allemaal in de beleidsoverweging te kunnen be trekken. Accent „Het Is duidelijk dat de vakbeweging hierbij zwaar het accent legt op zaken als een cao, bedrijven-werk, secun daire arbeidsvoorwaarden", zei de heer Pel. „In Rotterdam ontstond een verorde ning. Daar staat ook in dat er een ver slag op tafel moet komen van het over leg van de vakbonden met dat zich vestigende of uitbreidende bedrijf, eer de beslissing valt. In het noorden en in Utrecht is men bezig aan het tot stand komen van een sociaal vestigingsbe leid. „Hier hebben we het geprobeerd", zei de heer Pel. verwijzende naar de middels de adviescommissie haven schap Vlissingen ondernomen pogin gen. De heer Pel wees ook nog op de werk- gelegenheidsnota van de drie vakcen trales, die spreekt van noodzaak van een sectoraal beleid, een regionaal be leid. een beleid gericht op bepaalde KROON VERKLAART BEROEP ONGEGROND 'FINANCIEN GEMEENTE GEEN GEVOLG INDUSTRIE' HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele krijgt geen twee gulden voor ie dere vierkante meter grond, die op haar grondgebied in het Sloe-gebied aan industrieën is en nog zal worden verkocht. De kroon heeft het beroep ongegrond verklaard, dat de gemeente had ingesteld tegen het besluit van de raad van bestuur van het havenschap Vlissingen om Borsele die twee gul den per vierkante meter verkocht in dustriegebied te onthouden. Die twee gulden per vierkante meter wilde de gemeente storten in een fonds voor 'Stadsontwikkeling', waarvan bo- venwijkse voorzieningen zouden wor den gefinancierd. De kwestie diende voor de afdeling geschillen van be stuur van de raad van state. In haar overweging stelt de kroon dat bovenwijkse voorzieningen meer van belang zijn voor woonwijken dan voor industriebouw en dat het een juiste gang van zaken is dat de opslag van twee gulden op de grondprijs wordt geheven bij aankoop van gronden in woonwijken, die immers ontstaan dankzij de vestiging van industrieën. Bovendien zijn de gronden in beheer en exploitatie bij het havenschap en niet bij de gemeente. „In tegenstelling tot wat Borsele aanneemt is het niet algemeen aanvaard dat voor indus- triegronden deze opslag wordt gehan teerd'. zegt de kroon, die er verder op wijst dat de financiële positie van de gemeente Borsele geen gevolg is van de industriële ontwikkeling, zodat het havenschap niet aangesproken mag worden om de financiële positie van de gemeente te verbeteren. De gemeente droeg als argumenten aan dat zij in verband met de aanwe zigheid van het industriegebied extra kosten moet maken in verband met extra wegenonderhoud, de algehele re constructie van interlokale wegen in de gemeente, extra personeelskosten zoals voor de afgifte van hinderwets vergunningen, voor de vreemdelinge nadministratie en voor de adminslra- tieve begeleiding van planologische maatregelen. Tegen die argumenten v erd aangevoerd dat aanleg en onder houd van wegen binnen het gebied van het havenschap in de grondprijs bere kend worden en dus door het haven schap betaald worden, dat de voortzet ting van de nieuwe Sloeweg een pro vinciale weg is, dat een aantal kosten, die ten behoeve van de industrie wor den gemaakt, via de onroerendgoed- belastingen en legeshefiingen terug te ontvangen zijn. dat het havenschap voor groenvoorzieningen zorg draagt en dat er subsidies zij n voor de bouw van dorpshuizen, de aanleg van zwem baden en andere sportaccommodaties en voor voorzieningen op recreatief en cultureel terrein, die noodzakelijk geacht worden om de negatieve effec ten van de industrialisatie op te van gen. Naar de mening van de kroon is er geen wettelijke bepaling aan te wijzen, die het havenschap verplicht de opslag van twee gulden per vierkante meter op de grondprijs te heffen. Tenslotte komt de kroon tot de vol gende overwegingen: dat er geen ontsluitingswegen ten behoeve van het industriegebied door Borsele worden gelegd: dat de gemeente terecht infrastruc turele voorzieningen van technische en sociale aard gewenst acht, maar dat deze conform het streekplan in Middelburg, Goes en Vlissingen ge situeerd kunnen worden; i dat de raad van bestuur van het ha venschap zich bereid heeft ver klaard de kosten van het vervaardi gen van bestemmingsplannen ten behoeve van het havenschap te ver goeden; dat de vertegenwoordigers van het havenschap voor de afdeling van de raad van state heeft toegezegd dat de kosten van afschermende groen- zones buiten het industrieterrein, die in overleg met het gemeentebes tuur van Borsele nuttig en wenselijk worden geacht, grotendeels of ge heel ten laste van het havenschap zullen komen: dat voor kosten, die niet door belas tinggelden of leges te dekken zijn. subsidies van rijkwege mogelijk zijn, omdat het industrieterrein een project van nationaal belang is; dat de heffing van een opslag niet het aangewezen middel is om ver goeding van de uit het industrieter rein voortvloeiende kosten te berei ken; dat de heffing van twee gulden pei vierkante meter de gemaakte 'kos ten verre zou overtreffen; i dat de heffing de grondprijs onge rechtvaardigd zou verhogen; i en ten slotte dat het havenschap de heffing op goede gronden heeft ge weigerd. aspecten van industriële ontwikkeling. „Maar als we hiertoe willen komen, dan is hel toch voor de hand liggend dal, we zoveel mogelijk gegevens boven de tafel moeten zien te krijgen" Bij bermbrand in Sloe 2000 m2 gras afgebrand VLISSINGEN - Bij een berm- hraud.._in_ het Sloeeebied aan de Sloeweg ter hoogte van de Trekweg is maandagmiddag ruim tweeduizend vierkante meter gras afgebrand. De oorzaak van de brand is onbekend. Het vuur ontstond 's middags om even over drie uur. Het Vlissingse brand weerkorps. dat met een wagen uitrukte, had de vlammen binnen een uur onder controle Door de zuidoostenwind was er een grote rookontwikkeling over de Sloeweg. Dat leidde tot verkeerspro blemen B. en w. Veere willen streng optreden tegen niet permanent wonen in recreatiewoningen VEERE - Het college van b. ën w. van Veere wil het verschijnsel recreatie wo ningaanbanden leggen. Hetcollegestelt de raad voor de voorwaarden waaron der percelen bouwgrond in goedge keurde bestemmingsplannen wordt verkocht aan te vullen met een bepaling dat de koper verplicht isdetestichten of gestichte woning permanent te bewo nen of te doen bewonen. Deze bepaling moet worden bedongen ten behoeve van de gemeente Veere. Bij niet nakoming verbeurt de koper of op volgende eigenaar ten behoeve van de gemeente Veere een dagelijks opeisbare boete van 65.000- vermenigvuldigd met een bepaalde breuk. Dit voorstel komt woensdag aan de orde tijdens de vergadering van de raad Veere. De bij eenkomst begint 's-avonds om half acht. Verder wordt de raad gevraagd een ver- voersregeling voorkinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden vast te stel len. Voorts bevat de agenda een reeks kredietaanvragen voor onder meer het verplaatsen van de starttoren en de bouw van een toiletgebouwtje bij de jachtha ven Oostwatering, voor groenvoorzie ningen in verschillende kemeq en voor het bouwrijp maken van het bestem mingsplan Omgeving Noordweg Se- rooskerke. (ADVERTENTIE) verhelderend kan een gesprek met Z V U. of WISSE zijn. men weet er alles van airconditioning. En dat is een hele opluchting, alleen al als u aan de hete zomer'75 terugdenkt Voor gedegen advies en snelle installatie is Z.V U /WISSE de aangewezen weg airconditioning Burgemeester Huber feliciteert ds. Strating met de koninklijke on BURGEMEESTER F. G. A. HUBER: „ONGELOOFLIJK GOED WAT U DEED, OOK BUITEN ZEELAND" J. R. DE BOER: „MET U WERKEN WAS BELEVENIS" GOES - Tijdens een korte bijeen komst in het Goese stadhuis heeft ds. H. M. Strating maandagmiddag door burgemeester F. G. A. Huber de versierselen opgespeld gekregen verbonden aan het Officierschap i'ni de Orde van Oranje Nassau. De scheidende predikant-directeur voor maatschappelijke dienstver lening bij de provinciale diaconale commissie van de hervormde kerk in Zeeland, heeft deze onderschei ding gekregen voor zijn vele ver diensten op sociaal maatschappelijk en cultureel ter rein. De onderscheiding van de heer aira- ting geschiedde 'bij bevordering', aangezien hij reeds eerder benoemd wastotRidderindeOrdevanOranje- Nassau. „U bent een welzijnswerker geweest van groot formaat". Zo typeerde de heer Huber de gedecoreerde, toen hij tal van functies belichtte die ds. Strating heeft vervuld. „Niet alleen in Zeeland, maar ook landelijk heeft men u voor al uw werk geëerd", zei burgemeester Huber. „We hebben daarvoor naar een onderstreping ge zocht en dat is toch wel deze onder scheiding". vond hij. „U hebt vele functies gehad, die met verschillende facetten uit de samenleving te ma ken hadden en dat altijd met veel inzet gedaan: de taken die u op u nam hebt u beslist niet als lichtvaardig opgevat. Het was wel eens moeilijk voor u om nee te zeggen. Maar u hebt het met plezier gedaan en daarom was het mogelijk dat allemaal te doen. Uw humeur leed er bepaald niet onderdoor". De heer Huber zei, dat wat ds. Stra ting deed niet alleen voorde Zeeuwse bevolking was. maar juist ook voor de mensen individueel. „Ongelooflijk goed wat u deed", aldus de heer Hu ber. „hoe u omkeek naar de mensen. Een werk dat u met dankbaarheid en liefde hebt gedaan". Waama burgemeester Huber onder luid applaus van de aanwezigen ds. Strating de versierselen opspeldde. Hard werken Tijdens een daarop volgende bij eenkomst in De Korenbeurs zei de heer J. R. de Boer, voorzitter van de provinciale diaconale commissie van de hervormde kerk, dat ds. Stra ting deze onderscheiding met hard werken en een enorme inzet heeft verdiend. „Daar zijn we met z'n allen blij om", aldus de heer De Boer, die in hét kort onderstreepte wat burgemeester Huber daarvoor had gezegd „Het sjouwen en doen binnen hervormd- Zeeland en daarbuiten van de heer Strating is voor mij destijds een openbaring geweest. Het was niet al lemaal glamour, maar u hebt het werk gedaan met inzet van al uw krachten. Met u te werken was een belevenis", aldus de heer De Boer. die aanhaalde, dat ds. Strating met alle mensen in alle mogelijke be- stuurspatronen wist om te gaan en met veel inspanning heeft getracht een wat moderner begrip te geven aan het diaconaal werk. Hij overhandigde na deze woorden de gedecoreerde de officiële draag- medaille verbonden aan de onder scheiding. Tot slot stak ds. J. de Boer, voorzitter van de provinciale kerkvergadering, zijn bewondering voor de persoon Strating niet onder stoelen of banken. Heilsoldaat „Ben je een handelsreiziger in het evangelie?" vroeg hij zich af. „Hoe wel je vandaag officier bent gewor den degradeer ik je tot gewoon sol daat. Ik heb ds. Strating altijd als een heilsoldaat aangevoeld. De hele pro vincie staat bij hem in de schuld", zei hij. Daarna was er voor een ieder ruim schoots de gelegenheid ds. Strating met zijn onderscheiding te felicite ren. De beide bijeenkomsten werden maandagmiddag meegemaakt door een groot gezelschap van vertegen woordigers van instellingen, waarbij ds. Strating wel eens betrokken is geweest. Bovendien woonden de ge- deputeerden A. J. Kaland en J. van den Bos de bijeenkomst. Ds. Strating heeft inmiddels al een deel van zijn vele functies neerge legd in verband met de afbouw van zijn werkzaamheden. Tot zijn op volger- per 1 juli - als consulent van de samenwerkingsorganen voor maatschappelijk werk vanuit de hervormde kerk is benoemd de heer D. Hiensch. DEN HAAG - De concentraties van zwaveldioxyde in grote delen van Neder land worden in belangrijke mate bepaald door de uitstoot vanuit g-ondgebie- den in België en Duitsland. Dat schrijft minister Vorrink van volks„ zondheid en milieuhygiëne in het eindverslag, dat is gemaakt ter voorbereiding van het beleidsdebat over volksgezondheid en milieuhygiëne in de Eerste Kamer. De bewindsvrouwe zet uiteen, dat bij zuidelijke winden hoeveelheden zwavel dioxyde van 30 tot 40 ton per uur afkomstig uit de gebieden rond Antwerpen en van 20 tot 40 ton per uur afkomstig uit Zelzate worden gemeten. Mevrouw Vor rink wijst erop. dat wordt gewerkt aan verbetering van de meetmethoden en de manier van interpretatie van de gegevens. NAAR AANLEIDING VAN STORM OP 3 JANUARI ZEEUWSE Bril Toen wij gisteren lussen de middag vertreding zochten langs het jaag pad tussen Middelburg en Vlissin gen. waren twee jongelui bezig een in het kanaal drijvende fles met kluiten te bekogelen. Door wal politierapporten zouden omschrijven als nog onverklaar bare oorzaak' raakte van één hun ner de bril te water. „O jé', riep-ie. „Daar valt m'n bril ui de Westerschelde" „De Westerschelde?" deed zijn vriend verbaasd. „Het kanaal door Walcheren zal je bedoelen". „Nou", sprak de ex-brildrager. „Kun je zien hoe slecht ik zie zonder bril". SCHADEAAN DE WALCHERSEKUST BELIEP 230 MILLE MIDDELBURG - Hel dagelijks be- stuur van het 'Waterschap Walcheren' onderzoekt verschillende mogelijkhe den om bij een nieuwe, hoge storm vloed op de kortst mogerlijke termijn te kunnen ingrijpen. Dit naar aanlei ding van de stormvloed van 3 ja nuari jongstleden, die blijkens een rapport van het hoofd technische dienst, ir. H. Visser, voor naar schat ting ƒ230.000,- schade aan de Wal- cherse zeewering heeft toegebracht. Dijkgraaf jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg deelde dit maandagmor gen mee tijdens een vergadering van het algemeen bestuur in het Polder huis te Middelburg. Besloten is dat voortaan na een offi ciële waarschuwing van de Storm Waarschuwings Dienst bij zogenaamde uitgebreide bewaking het Polderhuis door minstens twee personen perma nent bezet zal zijn. Voorts worden de mogelijkheden van snellere onderlinge communicatie van de eigen dienst on derzocht. waarbij wordt gedacht aan het gebruik van mobilofoon installaties en walkie-talkies. Aan schaffing van deze installaties zou ech ter een jaarlijkse uitgave van ruim ƒ20.000.- vergen, aldus de dijkgraaf. Daarom is contact met de organisatie Bescherming Bevolking opgenomen en is nog overleg gaande over de vraag in hoeverre van BB-apparatuur gebruik zou kunnen worden gemaakt. Tevens zal bijzondere aandacht worden be steed aan de mogelijkheid om op uren dat er niet gewerkt wordt, met name tijdens de weekeinden, een snel con tact met de onderhoudsaannemer tot stand te brengen. Hoewel tijdens de storm van 3 januari naar huidige begrippen flinke gaten zijn geslagen - in 't district Noordwa tering rond 500 m2 meter en in de Zuidwatering 80 vierkante meter - is er volgens de dijkgraaf nergens enig ge vaar voor doorbraak van de zeewering geweest: „Hetgeen niet weeneemt. dar er op de boulevard in Vlissingen, waar de aanleg van de nieuwe dijk nog niet geheel voltooid was. gedurende enige tijd aanzienlijke hoeveelheden water over de boulevard naar binnen zijn ge- Zwak Na de storm van 3 januari was de enige als 'zwak' te bestempelen plek in de zeewering - zo vervolgde de dijkgraaf - het smalle duin bij de 'Vijgeter' ten noorden van Vlissingen. Reeds begin 1975 was bij rijk en provincie een plan ingediend om de zeewering ter plaatse te versterken. Dit plan is enige tijd ge leden goedgekeurd Het. werk - waar mee 'n bedrag van 290.000,- is ge moeid - is op 23 april aanbesteed en de uitvoering is inmiddels definitief ge gund. „Op de goedkeuring van de ho gere overheid kunnen we niet wach ten", aldus de heer Rutgers van Ro zenburg. Een tweede plaats die de aandacht vraagt, is de duinstrook achter het golfterrein in Domburg. Volgens de dijkgraaf is de omvang van het duin profiel ter plaatse - uit zuiver zeewe- ringstechnisch standpunt bekeken - voldoende om een herhaling van 1953 te doorstaan. Met rijkssubsidie zijn ter plaatse om en om lange en korte strandlioofden aangelegd, met dien verstande dat voor het golfterrein één kort hoofd ontbreekt. De dijkgraaf: „Daarom zal door ons worden voor gesteld thans het ene ontbrekende hoofd aan te leggen, en de enkele paalrijen te verdubbelen. En wij ver trouwen erop dat het rijk hiervan thans de noodzaak zal inzien. Het plan wordt deze week ingezonden." Boulevard De werkzaamheden aan de achterzijde van de Vlissingse Boulevard - zo me moreerde de dijkgraaf - riaderén thans hun voltooiing. Omstreeks 1 juli wordt de op levering van het werk verwacht. De dijkgraaf noemde dit „het meest ge compliceerde werk, ooit door het wa terschap uitgevoerd", en hij vervolgde, „dat een werk van zodanige omvang, en dan nog in de bebouwde kom, met de gemeente problemen zou opleveren, was te verwachten." Welke voorzieningen aan de zeezijde van de boulevard nog moeten worden getroffen, is nog volstrekt onzeker, zo bleek later tijdens de vergadering uit een antwoord van ir. Visser, die dit'een 'gevoelige kwestie' noemde, waarover nog overleg met rijks- en provinciale waterstaat gaande is. In afwachting daarvan, zo kwam bij de behandeling van de rekening 1975 naar voren, zal het waterschap geen grote investerin gen plegen voor het Nollehoofd. Aldus de dijkgraaf op de vraag van hoofdin geland S. Francke iburgemeester Val- kenisse) of het Nollehoofd al dan niet gehandhaafd zal blijven. Zuivering Met betrekking tot het zuiveringsbe- heer deelde de dijkgraaf aan het begin van de vergadering mee dat de aanleg van de persleiding van Amemuiden naar Middelburg bijna gereed is. Ook hei persgemaal zal half juni gereed komen. Met de aanleg van de perslei ding van WestrSouburg naar Oost- Souburg werd veel tegenslag onder vonden. door de slechte ondergrond in West-Souburg. Na de bouwvakvakan tie hoopt men eindelijk te kunnen be-, ginnen met de noodzakelijke aanleg van twee zinkers onder het Kanaal door Walcheren voor de zuivering en de afwatering bij Souburg, na langdu rig overleg met de betrokken aanne mer en de Nederlandse Spoorwegen. De aanleg van een persleiding van WestrSouburg naar Zoutelande is in middels aanbesteed en gegund. Kos ten: ruim twee miljoen. Ten behoeve van deze aanleg ging het algemeen be stuur maandagmorgen akkoord met het voorstel om voor 18 800,- een per ceel grond van de Hervormde Ge meente in Zoutelande aan te kopen en de pachter schadeloos te stellen. In dezelfde vergadering stelde het be stuur een ingevolge de wet verontrein iging oppervlaktewateren verlangd 'bestrijdingsplan waterverontreiniging Walcheren' vast. De dijkgraaf toonde zich er verheugd over dat er tegen dit plan, dat reeds ter visie heeft gelegen, geen noemenswardige bezwaren zijn ingebracht die tot wijzigingen zouden nopen. Het plan - met een algemene beschouwing en een meer concreet deel over de Walcherse situatie - is op gesteld in samenwerking met de tech nologische dienst van de Zeeuwse wa terschappen en het RIZA opgesteld. Vanuit het algemeen bestuur werden nog wel diverse kanttekeningen bij het rapport gemaakt. De dijkgraaf deelde tot slot nog mee dat het dagelijks bestuur voor de bouw van een centrale zuiveringsin stallatie bij Ritthem definitief heeft gekozen voor een terrein bij de Schot- teweg, zover mogelijk van de kern Ritthem verwijderd. Binnenkort is een voorstel over de benodigde grond aankoop te verwachten. 'De Brede Watering' stuurde tweede kamei brief over afsluiting van Oosterschelde GOES - Het dagelijks bestuur van hel waterschap 'De Brede Watering van Zuid-Beveland' heeft gevolg gegeven aan het verzoek van de aanwezigen op de in februari gehouden districtsver gaderingen om een brief te sturen aan de leden van de tweede kamer. In die brief, die begin maart is verzonden, I werd uiting gegeven aan de vrees van de ingelanden voor een mogelijk uil- stel van een definitieve beslissing over de afsluiting van de Oosterschel- In de brief staat onder meer: „De onge rustheid is nog toegenomen door de stormvloeden in januari van dit jaar toen de bevolking in ons gebied - en wel in het bijzonder degenen die de watersnoodramp van 1953 van nabij hebben meegemaakt - zich opnlear heeft gerealiseerd in welk een gevaar volle situatie wij nog steeds verkeren" Het dagelijks estuur vraagt zich ai ot de optimale veiligheid zal worden ver kregen binnen de daarvoor gestelde termijn". De ingelanden zien pardêle dijkverhogingen als 'een afgedwongen compromis, waarmee noodgedwongen genoegen moest worden genomen" Het dagelijks bestuur wijst er nog eens op dat nieuwe studies over alterna tieve mogelijkheden indien één van de ontbindende voorwaarden van kracht mocht worden, in strijd zijn met het regeringsbesluit van november 1974. En tenslotte stelt men. „dat de rege ring gehouden is de wet uit te voeren en dat aan de bestaande onzekerheid ten spoedigste een einde behoort te komen en verder uitstel van een defini tieve beslissing over de afsluiting van de Oosterschelde onaanvaarbaar is en in strijd met de opvattingen van be hoorlijk bestuur". Het dagelijks be stuur wijst er tenslotte op dat ook ai de mening van de ingelanden onder schrijft. De letterlijke tekst van de brief is nu aan de ingelanden toege zonden als een van de stukken voor de algemene vergadering van het water schap. die vrijdag 4 juni lom twee uur 's-middags) wordt gehouden in De Prins van Oranje'. Aan de orde komt dan ook een voorstel over de vergoe ding van de hoofdingelanden. De hui dige vergoedingbedraagt 5,- per bij gewoonde vergadering. Het dagelijks bestuur acht het redelijk dat bedrag te verhogen tot ƒ15,- per bijgewoonde ^gadering.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2