Toernooi van Swift trekt 3000 korfballers naar Middelburg Weinig actie in Ronde van Italië AUTORALLYCROSS IN AXEL WEER MET VELE FAVORIETEN OP VELDEN OP VOORBORCH 384 DUELS PZC/s Cor Vriend start niet op marathon Montreal Waterpolocompetifie in Zeeland weer van start tiockeydames winnen van Zwitserland Kunstgebitten BEKERDUEL VAN AXEL TEGEN DESK Oemoemenoe naar Engeland Vredeskoers De nieuwe Mercedes serie. De nieuwe maatstaf voor perfektie. Mercedes-Benz DINSDAG 25 MEI 1976 MIDDELBURG - Voor de Middelburgse korfbalvereni ging Swift breken er belang rijke dagen aan. De oranje- zwarten staan voor de be langrijkste krachtmeting, naast de verrichtingen in de competities, van het korf balseizoen 1975/1976. Want op donderdag, aanstaande wordt op het sportvelden complex aan de Voorborch te Middelburg het jaarlijkse Hemelvaar tsdagtoemooi gehouden, voor vele korfbal liefhebbers in en buiten Zee land het festijn bij uitstek. Reeds maanden lang is het Swift- bestuur, bijgestaan door toemooi- secretaris Piet Verhage bezig dit grootste clubtoernooi van Neder land te organiseren. Het grootste toernooi van Nederland: deze kwa lificatie van de Swift-series - zoals dit evenement officieel heet - is be slist niet bezijden de waarheid. Aan het toernooi nemen namelijk 2800 speelsters en spelers deel. Wanneer we daarbij nog rekenen de 109 scheidsrechters en de vele Swiftleden die hel toernooi een vlot verloop moeten geven, als mede de coaches en begeleiders van de vele teams, dan zijn er op Hemelvaartsdag op de sportvelden aan de Breeweg in Middelburg on geveer 3.000 mensen die bezig zijn met hun favoriete sport. Het Swift-toemooi is bij traditie ook een internationaal toernooi, omdat er een aantal Belgische clubs deel nemen. Naast het sterke en bekende Ganda uit Gent. nemen ook minder bekende, maar bij Swift graag ge ziene clubs als Hoevene uit Zand vliet. Riviera KC - een nieuweling - uit Deume. plaatsgenoot Deume KC en KC Zelzate deel Alle Zeeuwse ploegen, behalve At- las en All Ready zullen donderdag aanstaande in Middelburg in het strijdperk treden. Animo. Tjoba, Zuidwesters, Seolto. BKC. Storm vogels. Luctor. Ondo. Togo. Zaams- lag, Volharding en TOP nemen met meerdere ploegen deel. Ook het jonge Emergo uit St. Maartensdijk zal aanwezig zijn. Aartsrivaal Naast deze Zeeuwse ploegen treffen we een aantal ploegen uit Zuid- Holland, waarvan meerdere voor het eerst in Middelburg zullen zijn. hoewel zij graag eerder hadden ge komen. Zo komt GKV uit Gorkum. dat voorheen altijd zelf een toernooi op Hemelvaartsdag had GKV is als aartsrivaal van het Middelburgse Swift, dat uiteraard aan haar eigen toernooi in volle sterkte deelneemt. van harte welkom, maar niet min der geldt dit voor HKV. in de mi- crokorlbalcompetitie van het afge lopen winterseizoen eén van de voornaamste pretedenten voor de landstitel. Naast deze twee 'groten' komen naar Middelburg Oranje-Wit uit Dordrecht. ELKV uit Etten- Leur, Velocitas uil Leiderdorp. Val- to. de Lier. Merwede. Sliedrecht. ONDO uit 's-Gravenzande. USV en Eureka uit Rotterdam, De Kapellen uit Capelle a/d IJssel. Vitesse uit Barendrecht en Olympia uit Spij- kenisse. Door het sportcomplex Voorborch ten volle te benutten - er zullen 26 velden worden uitgelegd - en om 9.00 uur te beginnen, heeft Swift kans gezien om het grootste toer nooi uit haar geschiedenis te orga niseren. In totaal spelen de 2800 deelnemers en de 109 scheidsrech ters zo'n 384 wedstrijden. Iedere wedstrijd duurt 2 x 12,5 mi nuut met tussen iedere Tonde' 5 isl. De laatste wedstrijd is om 16.55 uur afgelopen, waarna zo spoedig mogelijk, tussen 17.15 en 17.30 uur de prijsuitreiking zal plaatsvinden. Die prijsuitreiking zal dit jaar geschieden door de heer J. A. Cijsouw. voorzitter van de korfhalscheidsrech tersvereniging Zeeland. Door de heer Cijsouw deze plechtigheid te laten verrichten wil het bestuur van Swift uitdruk king geven aan zijn waardering voor het vele werk dat de scheids rechters tijdens het toernooi, maar ook tijdens de competitiewedstrij den belangeloos verrichten. Rest nog te vermelden dat Swift hijzonder dankbaar is voor de voorbeeldige medewerking die werd en wordt verkregen van de zijde van diensthoofden en perso neel van de Dienst Sport ca van de gemeente .Middelburg, zonder welke de gigantische taak veel moeilijker te verwezenlijken zou zijn. sport 11 ARNHEM - De Eindhovense mara thonloper Cor Vriend ziel af van de Zwitserse marathon die op 5 juni in Bazel wordt gehouden en die geldt als laatste kwalificatiewedstrijd voor Montreal. Dit betekent dus dat de PSV-atleet zijn olympische aspiraties opgegeven heeft. Het wordt zo langzamerhand een een tonig verhaal: ook Cor Vriend heeft namelijk vanwege een blessure moeten WEb 1 -BERLIJN (ANP) - Nederland cn West-Duitsland onderscheidden zich in het tweede toernooi om het we reldkampioenschap hockey voor da mes te West-Berlijn zeer duidelijk van de andere ploegen, zoals ook maandag weer bleek. Nadat de Duitse dames Spanje een nederlaag met 5-0 hadden toegebracht, deed Nederland er nog een klein schepje bovenop en versloeg Zwitserland met 6-0, waardoor beide landen met de volle winst (zes punten) de ranglijsten van beide groepen aan voeren. Indien zich geen grote verrassingen voordoen - en wie gelooft daar eigenlijk in - ligt het in de lijn, dat Argentinië en België in de halve finales de tegen standers van respectievelijk Nederland en West-Duitsland zullen zijn, waarna de eindstrijd tussen de huidige lijst aanvoerders wordt voorzien. Bij het toernooi in 1974 te Mandelieu stonden West-Duitsland en Nederland m de halve finales al tegenover elkaar, welke stnjd door Nederland met 1-0 werd ge wonnen. Door in de finale - na verlen ging - met dezelfde score van Argenti nië te winnen, werd Nederland toen de eerste wereldkampioen. De geschiede nis lijkt zich. zij het in andere volgorde, te herhalen, waarbij België de rol van het, afwezige India zal overnemen afhaken. „Ik kamp al geruime tijd met pijn in de liesstreek. Er is al een begin van een liesbreuk geconstateerd maar het is niet zeker of de pijn daarvan een gevolg is. Door de blessure heb ik tot nu toe eigenlijk alleen nog maar duur- werk kunnen doen. Aan snelheidstrain ing ben ik nog niet toegekomen. Het heeft dan ook geen enkele zin om naar Zwitserland te gaan, te meer daar er van ons een toptijd wordt verlangd", aldus de 26-jarige Brabander, die vorig jaar zo aangenaam verraste met een tijd van 2 uur. 18 minuten en 7 secon den. Naar Bazel gaan volgende week wel de Groninger Henk Kalf. de Deventer- atleet Roelof Veld. de onlangs in Am sterdam nationaal-kampioen gewor den Co van der Weyden en de Amster dammer Geert Jansen Laatstge noemde werd echter niet geïnviteerd door de KNAU maar werd door zijn vereniging ingeschreven In de weken na de Amsterdamse mara thon. waarin Kalf. Vriend en Jansen vroegtijdig moesten uitstappen, is er in het marathon wereldje nogal wat ge beurt. Met name in het groepje KNAU- afgevaardigden, dat dit seizoen de voorlopige olympische selectie bege leidt, heerste na de Amsterdamse ma rathon de opvatting dat het geven van een tweede kans aan de marathontop een zinloze zaak was Na een gesprek met het NOC (Bram Leeuwenhoek) werd toch besloten Kalf en Vriend en de in Amsterdam wel finishende Roelof Veld naar Bazel te sturen. De in Amsterdam nationaal-kampioen geworden en zich gepasseerd voelende Co van der Weyden appelleerde on middellijk en met succes Geert Jan sen. die ovengens in bezit is van een KNAU-brief waann hem medewerking wordt toegezegd bij het uitkomen in internationale wedstrijden, speelt het via zijn club. Duidelijk Is wel dat de Nederlandse marathonlopers volgende week in Ba zel tot een wel heel goede prestatie zul len moeten komen, wil het Nederlands Olympisch Comité na de deceptie in Amsterdam alsnog een ticket krijgen. ATLANTA - Steve Williams heeft het afgelopen weekeinde voor de vijfde maal in zijn carrière het wereldre cord op dc 100 meier geëvenaard, dal op 9.9 seconden staat. Links op de foto Harvey Glance. De afstand werd verlopen tijdens de Martin Lu ther King Freedom wedstrijden HARMS COMMISSARIS KRACHTSPORTBOND TERNEUZEN - De Temeuzenaar Al- bert Harms is door de Nederlandse krachtsportbond, het NPBO. benoemd tot districtscommissaris van Zuid Ne derland De benoeming kwam voor Al- bert Harms als een volslagen verras sing De Temeuzense beoefenaar van de krachtsport gelooft dat de benoe ming verband houdt met rijn presta ties en kennis die hij in ruim 20 iaar heeft opgedaan. tADVERTENTIE MIDDELBURG - De Zeeuwse wa terpolo vierde klassers zijn de competitie begonnen. Luctor ont ving in Middelburg het Goese Gan- ze, dat zwaar gehandicapt was door het ontbreken van onder andere Van Maris, Morren en keeper 't Hart. Het werd een walk-ovér voor de thuisclub, die via 5-0. 10-0. 15-0 tenslotte met 16-1 won. De Goese eer werd gered door Piet Schip, die tegen het einde kans zag keepr Geers te passeren, nadat hij hem al meerdere malen op de proef had gesteld. In Breskens was Schelde te gast bij Scheldestroom. Beide partijen had den wat moeite met de overgang naar hel grotere buitenveld en er werd dan ook nogal eens een bal letje verkeerd geplaatst. Aanvanke lijk hielden de partijen elkaar goed in evepwicht en bij de eerste rust was de stand 2-1. Tot 3-3, hel weer gelijk op, maar toen begonnen de lasten de kansen iets beter te benutten. Via 3-5 bij de tweede rust en 6-9 bij de derde brak het einde aan met een 6-11 zege voor het Temeuzense team. In Axel, waar Schelde de thuiswedstrijden speelt in verwarmd water, ontmoet- ten Schelde en Luctor elkaar. De li chamelijk iets sterkere en meer er varen Temeuzenaren en de wat snellere Middelburgse ploeg hielden elkaar vrij aardig in evenwicht. De thuisclub nam steeds een doelpunt voorsprong, waarna Luctor weer ge lijk kwam. uiteindelijk werd het 4-3 voor Schelde. In Goes stonden Ganze en scheidsrechter al gereed in het bad toen er een telefoontje uit Breskens kwam. dat meldde dat Scheldestroom niet zou komen. Na de eerste nederlaag nu dus twee punten in mindering wegens niet opkomen, dat ziet er nu al niet best uit voor de ploeg uit Breskens. De stand is: Schelde 2 2 0 0 4 15- 9 Luctor 2 1 0 1 2 19- 5 Ganze 10 0 10 1-16 Scheldestroom 1 0 0 1 2 6-11 Juniorentoernooi KLOETINGE - Apollo bij de B2- junioren. Zierikzee bij de Cl-junioren en Steen bij de C2-junioren hebben het jeugd voetbaltoernooi van Kloetinge gewonnen. De eindstanden luiden: B2-poule. 1 Apollo. 2 Kloetinge. 3 Goes. 4 GPC. 5 Kapelle en 6 Robur: Cl-poule: 1 Zierikzee. 2 Kapelle. 3 Goes. 4 Apollo. 5 Steen. 6 's-Heer Arendskerke. 7 Kloetinge. 8 Robur. 9 Rilland en 10 Wolphaartsdijk: C2- poule: 1 Steen. 2 Robur. 3 SSV. 4 Goes. 5 Zierikzee. 6 Kapelle. 7 Kloetinge en 8 Goes. ADVERTENTIE, Geen losraken of verschuiven meer van MIDDELBURG - Het 'torrtram' van de Eerste Zeeuwse Rugbyclub 'Oe moemenoe'. dat veertien dagen gele den een bezoek aan Brelignv. een plaats die 25 kilometer ten zuiden van Parijs ligt. bracht, vertrekt zaterdag aanstaande voor een weekendbezoek naar Hvthe in Kent (Engeland). Op zondag zal gespeeld worden tegen een fabrieksrugbyvijftlenlal van Por- tex. een grote onderneming in Hythe waar velerlei apparaten vervaardigd worden voor de medische wereld. De wedstrijd zal plaatsvinden op het terrein van de Rugbyclub Ashford te Ashford Reeds twee maal maal eerder speelde Oemoemenoe in Engeland tegen Por- tex. terwijl de Engelsen ook in Middel burg op bezoek kwamen Oemoemenoe toonde zich in de tot nu toe gespeelde wedstrijden steeds de sterkste. Het Oemoemenoe-toerteam is samenges teld uit spelers van het eerste en tweede seniorenvijftiental. AXEL - Axel speel finale in de strijd <>n van het district Zuid hoofdklasse grdegra Kaatsheuvel. De Bri jongstleden zondag wedstrijd voor de d van Helmond. De v begint donderdag or n het uit de DESK uit SLUIS BEKERT TEGEN NIEUW LEKKERLAND SLUIS - Donderdag (Hemelvaartsdag) wordt de volgende ronde van dc za terdagbeker afgewerkt. Bij de 32 overgebleven clubs is vierdeklasser Sluis de enige Zeeuwse vertegen woordiger. Sluis ontmoet donderdag op eigen veld Nieuw Lckkcrland, een ploeg die kampioen is geworden van de derde klasse. De winnaar van drze wedstrijd speelt zaterdag een uitwed strijd tegen de winnaar van de wed strijd GVVV uit V eenend aal tegen WZC uil Waperveld. In verband met deze bekerwedstrijd is het aanvan- gsuur van hel voor deze dag voor Sluis te organiseren pupillcntocmooi vervroegd naar tien uur. MESSINA (ANP) - De 59ste Ronde van Italië wordt nog steeds omgeven door een macabere sfeer van inactiviteit, zodat in het algemeen klassement ze ven renners de tot nu toe afgelegde 713 kilometer in dezelfde tijd hebben afgedaan als rozetruidrager Roger de Vlaeminck. De karavaan kwam in de etappe van maandag, een rit van Cefalu naar Mes sina door het Siciliaanse landschap, pas acht kilometer voor het eindpunt werkelijk in beweging, bij de beklim ming van de Col San Rizzo. Een twin tigtal renners, waaronder Moser. De Vlaeminck. Merckx. Gimondi en Ba- ronchelli. maakten zich los uit het pe loton. Tijdens de eindsprint in Messina onderscheidde rich, bij afwezigheid van Patrick Sercu. die in het peloton was achtergebleven, de Italiaanse fa voriet Francesco Moser. Roger de Vlaeminck zette een opmerkelijke reeks etappe-klasseringen teerste, tweede en twee keer derde) voort met een tweede plaats en nam de leider strui over van rijn landgenoot Sercu. Vandaag (dinsdag) vertrekken de ren ners op het Italiaanse vasteland uit Reggio di Calabria naar Cosenza. Deze rit voert door 'de laars' van Italië over een afstand van 220 kilometer. De uitslag van de vierde etappe is: 1 Francesco Moser (It) 192 kilometer van Cefalu naar Messina in 4 uur 57 minu ten en 26 seconden: 2 Roger de Vale- minck (Belg) zt. 3 Miguel Lasa (Sp) zt; 4 Gianbattista Baronchelli tlt) zt: 5 Fe lice Gimondi (it) zt: 6 Claudio Borto- lotto (It) zt; 7 Eddie Merckx (Belg) zt; 8 Alfredo Chlnettt i It) zt. 9 Julian An- diano (Sp) zt; 10 Alflo Vandi (It) zt. Het algemeen klassement Is: 1 Roger de Vlaeminck (Belg) 20 uur 50 minuten en 23 seconden: 2 Francesco Moser (It) zt; 3 Gianbattista Baronchelli (It) zti 4 Alfio Vandi (It) zt: 5 Felice Gimondi (It) zt; 6 Alfredo ChtnetU <lu zt: 7 Claudio Borlolotto Tti zt: 8 Joseph Bruvere (Belg) zt: 9 Miguel Lasa <Sp> op 16 sec: 10 Roland Salm iZwli z' I ADVERTENTIE, OOST-BERLIJN - De Oostduitser Hans Joachim Hartnick. die al na de vijfde etappe de leiding had ge nomen, heeft maandag in Oost-Berlijn de Vredeskoers (Praag - Warschau - Berlijn) gewonnen. De 21-jarige Hart nick, die vorig jaar al tweede werd achter de nu afweziee Poolse ex- wereldkampioen Ryszard Szurkowski, won tevens de laatste etappe. Dit laatste bewijst, dat deze wegwedstrijd vrijwel volledig een Oosteuropese aangelegenheid is geweest. Slechts de Nederlander Frits Schür wist daar twee etappezeges tegenover te stellen. In de laatste 163 van de 1973 kilometer, die de Vredeskoers telde, werd Hart nick opnieuw uitstekend gesteund door rijn sterke ploeg. Kort voordat het Friedrich Luwdig Jahn-stadion in richt kwam. sprong hij met vier andere renners weg uit de grote groep. Toege juicht door 20.000 landgenoten, won hij de sprint van Kowalski. Daarmee zijn overmacht in deze zware koers nog eens onderstrepend. Na Schür (2xi, Ampler en Peschel werd hij de vierde Oostduitse winnaar van de Vredes koers. De troostprijzen waren voor Stanislaw Szozda 'Pol» en Gerhard Lauke «O.-Dli. W JU DINSDAG EN WOENSDAG BIJ ALBERT HEIJN De nieuwe Mercedes. Kijk naar z'n tijdloze styling: dynamisch, elegant en sportief. Let op z'n technische per fektie, dank zij tal van effektieve vernieuwingen. Ontdek z'n rustgevende rij kwaliteiten en komfort, die rijden tot relaxen maken.Besef.dat Mercedes nu een nog grotere voorsprong in veiligheid heeft. Oordeel zelf over de nieuwe Mercedes. Hij staat in onze showroom. Klaar voor een proefrit. Blijvende voorsprong in perfektie Van Oeveren B.V. Goes.Coinvervestraat 51, tel 01100-16100-Yerseke.Oude Torenstraat 2 tel 01131-13 4S Autobedrijf Joosse Vlissingen.Gildeweg 20. tel. 01184-19110 Garage 't Westen B.V Ooscburg.Bredestraat23a,tel.0I170-2255. AXEL - De stichting snelheicl- sevenementen van de ZEVAC houdt donderdag (Hemel vaartsdag) op het watertoren circuit te Axel de tweede auto rallycross van dit seizoen. De eerste cross op het vernieuwde circuit was een doorslaand succes waarbij de renners alles uit hun wagens moesten halen om de tegenstanders voor te blijven of te passeren. Door het grote aantal verbeteringen aan het circuit maken de renners nu veel minder brokken en kunnen alle drie de manches meestal uitgereden worden. Donderdag start men reeds om elf uur met de eerste manche terwijl er voor de deelnemers vanaf half tien lot half elf de mogelijkheid bestaat om te trainen nadat hun wagens zijn ge keurd. In iedere manche gaan vier renners van start en via de electroni- sche tijdwaarneming zullen de win naars bekend wordeh in de vier klas sen w aarin w ordt gereden. In Axel komen donderdag weer alle bekende namen aan de start. In de klasse tot 1000 cc is Rob Seitsinger uit Ossendrecht met rijn Simca de grote favoriet met GiDy Rouw uit Terr.euzen. eveneens met Simca. en de NSU-riiders Siem van Hoeve uit Axel en Ad Re- mijmse uit Goes als voornaamste bela gers In de klasse 1001-1300 cc zal de strijd hoofdzakelijk ontbranden tussen Ko van de Bosse uit Hoek met rijn NSU. Simcarijder Appie den Doelder uit Axel en de Axelaars Etienne Tie- leman met Alfa en Wies de Keizer met rijn Mini. Ook Digny Sinke uit Goes met Ford Escort moet men in deze klasse niet onderschatten. Het groot ste aantal deelnemers treft men in de klasse van 1301-1500 cc. In de eerste autorallycross te Axel ging de eindo verwinning naar Noud van der Laak met Ford Escort uit Goes. Hij zal net als in die wedstrijd ook donderdag weer op volop tegenstand kunnen re kenen van Mark Quaak uit Klooster- zande met VW. Jan Piet de Feiiter uit Axel met Saab en Cesar van de Vijver uit Temeuzen met een VW. In de klasse 1500 en zwaarder rijn alle ogen donderdag ongetwijfeld weer gericht op Eric de Vlic-gere uit Koewacht. Met rijn VW-kever met ingebouwde Porsche-motor is hij üuidehjK lavonet met Jorg Michael uit Temeuzen met Honda. Arjaan de Pooier uit Axel met Saab en Rinus Dekker uit Zaamslag met BMW als voornaamste belagers. In totaal hebben er 65 deelnemers inge schreven. De winnaars van de vier klassen komen weer tegen elkaar uit in een superfinale met handicap die de eerste keer werd gewonnen door Rob Seitsinger voor Ene de Vliegere. Een speciale atracue voor het pubhek wordt andermaal de "Eendenrace

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11