Mr. J. P. Boersma opent Oosterschelde-expositie Qubhuis 'De Boerderij' van Marathon Vlissingen geopend Burgemeester W olters opende park en kinderboerderij in Middelburg PZC/s Koetsiersclub met 20 oude rijtuigen door Zuid-Beveland Schelde won brandweerwedstrijd eerste klasse te Wolphaartsdijk agenda MAANDAG 24 MEI 1976 [N 'DE VIER BANNEN'TE OUWERKERK UNIEKE VERZAMELING WATERDIEREN OUWERKERK - In het paviljoen 'De Vier Bannen' te Ouwerkcrk is zater dag de expositie 'Het geheimzinnige leven op duistere diepten' over de be woners van het Oosterscheldcwater geopend. Zaterdagmiddag werd de tentoonstelling officieel geopend door nir. J. P- Boersma, voorzitter van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Onderwatersportbond. Voor de organisatie zorgde de biologi sche werkgroep van de NOB. Deze werkgroep coördineerde het materiaal dat de sportduikers van de bond naar boven brachten en richtte hiermee de aquariumbakken natuurgetrouw in. Het resultaat is negen 250 liter-bakken met een boeiende verzameling van het leven in de Oosterschelde. Drs. H. Waardenburg, voorzitter van de biologische werkgroep, schetste de tot standkoming van de werkgroep, die in 1967 door de heer H. A. van Vlimmeren serd opgericht. Men realiseerde zich dat de sportduiker nuttig werk zou binnen doen voor de kennis van het öiderwaterleven. Want de biologen zelf doken niet. De werkgroep bood zijn diensten aan bij het Delta-instituut voor hydrobiologisch onderzoek te Yerseke. Men heeft er veel voor ge werkt, voornamelijk met betrekking tot de inventarisering van dieren. Toen het instituut zelf duikers op ging lei den, is de werkgroep verder gegaan met onderzoekingen. „Het bleek ons dat zelfs biologen weinig kennis heb ben over wat er tussen de stenen en op de veenbanken leeft". Hij dankte iedereen die aan deze ten toonstelling had meegewerkt. De heer W. Bolijn, eigenaar van 'De Vier Ban nen' zei dat hij met deze expositie eige- lijk ook het 15-jarig bestaan van zijn zaak wilde vieren. „Toen wij hier in 1961 in de zaak kwamen, was ook het sportduiken nog in een pril stadium. 'De Vier Bannen' en de sportduikers zijn met elkaar opgegroeid". De heer J. Holm van de VW Duive- land zei dat zijn organisatie geen en kele aarzeling had gekend om mede werking te verlenen. „De Ooster schelde is. samen met de Grevelingen, de belangrijkste attractie van Duive- land". Hij vond het belangrijk dat de tentoonstelling voor het hoogseizoen wordt gehouden, omdat dan juist de streekbewoners meer in de gelegenheid zijn de expositie te zien. „Want juist voor hen is het zo belangrijk dal zij zien wat er allemaal nu nog leeft" Mr. Boersma toonde zich onder de in druk van de expositie, waarvoor hij de werkgroep complimenteerde. Hij be sprak even de Oosterschelde- problematiek en geloofde stellig dat de gekozen oplossing - de pijlerdam - een goede oplossing is. waar voor en tegen standers van afsluiting zich in kunnen vinden. „Negentig procent van de ge tijwerking kan gehandhaafd worden en dat is van levensbelang voor ons alle maal". Hij legde er de nadruk op, dat dijkveroging voor 1985 niet te verwe- zenljken is. De heer Boersma ver richtte vervolgens de officiële ope ningshandeling. die niet helemaal zon der gevaar was. In een aquariumbak 'bewaakten' drie kreeften de sleutel van de toegangsdeur. De dieren toon den zich echter toegeeflijk en de heer Boersma viste ongeschonden de sleu tel uit de bak. Burgemeester J. D. de Kam van Duiveland opende daarna de deur. De expositie is georganiseerd in samenwerking met de WV Duiveland, die ook subsidie verleende, aquarium- j handel Wilbrink, die voor de bakken zorgde en het paviljoen "De Vier Ban- nen'. De openingstijden zijn van 's j morgens elf uur tot 's avonds zeven 1 uur. Zeven processen- verbaal bij alcoholcontrole VLISSINGEN - Bij een alcoholcon trole in de nacht van zaterdag op zon dag, heeft de gemeentepolitie Vlissin- gen tegen zeven bestuurders proces verbaal opgemaakt voor het rijden onder invloed van drank. Bij zes chauffeurs werd een bloedproef afge nomen. Een automobilist weigerde zowel de blaasprocl' als de bloedproef. De politie opereerde met twee ploegen j van ieder vijf man. De controleperiode i duurde van 's avonds elf uur tot 's morgens drie uur 's-HÉER HENDRIKSKINDEKEN - De koetsiersclub "Zuidwestelijke Aanspanning' te Bergen op Zoom houdt donderdag-Hemelvaartsdag een tocht met een 20-tal oude rijtui gen en rijtuigjes door een gedeelte vanZuid-Beveland.Destoet vertrekt om tien uur vanaf café Ruimzicht in 's-Heer Hendrikskinderen en rijdt vervolgens via 's-Heer Abtskerke en Nisse naar de hoeve van de heer Van Dijke aan de Billetjesdijk lussen Nisse en Ovezande. waar in een schuur de lunchzal worden gebruikt. Via 's-Heer Arendskerke en Wissen- kerke gaat de stoet naar het vertrek punt terug, war men rond vier uur 's-middags hoopt aan te komen. Aan de stoet nemen behoudens de 20 rij tuigen 90 personen deel. De tocht wordt gehouden in het streven te ko men totoprichting vaneen koetsiers club in Zeeland. Tot nu toe zijn drie Zeeuwen lid van de koetsiersclub in Bergen op Zoom. streek GOES OP TWEEDE, 'S-HEER ARENDSKERKE DERDE WOLPHAAK'J SDIJK - Met slechts een puntje verschil heeft het eerste negen tal van De Schelde zaterdag de kring- brandweerwedstrijden eerste klas, die te Wolphaartsdijk werden gehouden, gewonnen met een elndscore van 324 punten. Met 322 punten eindigde het team van Goes op de tweede plaats. Op een wat ruimere afstand volgde 's-Heer Arendskerke met 315 punten derde. Deze ei teams wonen binnenkort d' lijke wedstrijden in Mijnsl iZuid-Hollandi bij Deze selectiewedstrijd in W dijk. waaraan werd deel gen» teams uit Walcheren. Vlaanderen en dé Be vel and» tra zwaar gemaakt, goals jur; C. Jansen zei Aan dez<- o (ADVERTENTIE, voor méér zekerheid kiest u uit hel grote Fieurop-Bloemboek' Haal bij uw Fleurop-bloemisl de Fleurop- folder met een keuze uil dit Bloemboek. Koninginnegracht 135, Den Haag BURGEMEESTER WESTERHOUT ONTSLOOT DE DEUR nden vol en ze kun- m spreken hun tan en Dat is in wezen raks op die geweste moe ten ze zicb ook en", vertelde hij tij- nderbreking met de Er moest door de teamleden nogal wat worden opgeknapt In hei voormalige Wolphaartsdljkse gemeentehuis zou namelijk in de raadskamer brand zijn uitgebroken, die snel was 'doorgeslo pen' naar de bovenste verdiepingen, vooral aan de linkerzijde van het ge bouw En om het allemaal gecompli ceerd te maken: een persoon zou sïch in die bovenste ruimten bevinden en bedwelmd door de rook zijn. Opdracht dat persoon redden, uitbreiding van de brandf die zoals gebruikelijk werd aangegeven met zogenaamde vlam- menborden en zelfs ook een knlpper- boli voorkomen en als laatstede brand blussen. Iedereen van de 12 deelnemende ploe gen kreeg voor die opdracht exact 25 minuten werktijd. Daarbij was men nog gehandicapt, omdat de voordeur op slot zat en omdat met perslucht- maskers moest worden gewerkt Die wedstrijdoprachten werden goed ult- gewerkt en daarbij kwam al gauw aan hel licht dat sommige teams elkaar in werkwijze niet veel ontliepen. Na de eerste drie zag de eindrangschikking er ais volgt ui! 4 Wolphaartsdijk. 311 punten. 5 Helnkenszand. 303: 6 Axel. 300; 7 Hulst. 297; 8 Sas van Gent. 293: 9 Temeuzen. 292: 10 Ovezande. 279; 11 Krabbendijke. 253: 12 Sluiskil. 226. Na afloop van de wedstrijden werden de verschillende pnjzen door burge meester F. G. A. Hubcr van Goes in het Dorpshuis uitgereikt. De bevel- voerdersprijs werd in de wacht ge sleept door het negental van Hein- kenszand. De wedstrijden werden zowel in de ochtend- als middaguren afgewerkt. Voor dat met die middagwedstrijden werd begonnen werd de Jury in restau rant 'De Boei" door een afvaardiging van hel Goese college van b. en w. ont- vangen. Burgemeester Huber bracht daar een dronk uit op de brandweer- Aanstaande zaterdag worden in Ka- pe'Je de gewestelijke wedstrijden voor de klasse II gehouden. Ook daaraan nemen ploegen uit Walcheren. Zeeuwsch-Vlaanderen en de Beveian- den deel. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden, 16-17 uur uitzending Nomen Nescio. MIDDELBURG - Polderhuis. Groen markt 10, 9.30 uur openbare vergader ing Waterschap Walcheren. Gasthuis, 20-21.15 uur: uitzending Ra- wa Miniatuur Walcheren geopend van 9.30-17.30 uur. SLUISKIL - Plein, 20 uur: Concert fan fare 'Sluiskil'. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: uitzending Rawa. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Dog day afternoon, 14 j. Luxor, 20 uur: The candidate, a.l. HULST - De Koning van Engeland, 20.30 uur: Black Emanuelle, 18 j; 20 uur: The good, the bad, the ugly, 14 j. MIDDELBURG - City, 20 uur: Je leeft maar twee keer. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Het monster leeft, 18 j. OOSTBURG - Ledel Theater. 20 uur: 't Gaat pas goed als een Tiroler 't doet, 18 j. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: Bite the bullet, 14 j. TENTOONSTELLINGEN GOES - Lunchcafé Stadhuis: Expositie Lodewijk Bruckman. HEILLE - Landbouwmuseum: 10-12 en 13-17 uur: oude landbouwwerktuigen. HULST - Bibliotheek, 10-12, 13-17.30 en 19-21 uur: expositie 'Kunst uitleen' Burgerzaal Stadhuis, 8.30-12 en 13- 16.30 uur; tentoonstelling poppen. MIDDELBURG - Kunstenaarscen trum: tentoonstelling Jan Haas. Zeeuws Museum, tentoonstelling 'Eu ropean Art and my reflection' van Paul Bonger. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg m Zeeland. Galerie Contrast, 10.30-17 uur: 16e, 17e en 18e eeuwse meubelen. TERNEUZEN - Stadhuis: World Press Photo. Galerie 'Des Beaux Arts': expositie werken Janus Nuiten. IJZENDIJKE - Streekmuseum. Markt, geopend van 10-17 uur. HULPCENTRA NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter- neuzen, telefoon 01150^444. THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011. VLISSINGEN - Zaterdagmorgen is op feestelijke wijze het clubhuis 'De Boerderij' van de Vlissingse Sport vereniging 'Marathon' geopend. Bur gemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen ontsloot de deur met een daarvoor speciaal bestemde sleutel. Mevrouw Westerhout-van Sparrentak kreeg een bos bloemen aangeboden. Vele belangstellenden woonden de opening bij Daarna volgde in het clubhuis de officiële ontvangst. Voor zitter van 'Marathon', ir. J. SchefFer deelde in zijn welkomstwoord mee dat het clubhuis ook andere verenigingen huisvesting zal geven. Hij dankte de vele enthousiaste vrijwilligers, die meewerkten aan het tot stand komen van de clubhuisruimte. „Mede door deze vrijwilligers hebben v/ij de schul denlast zeer laag kunnen houden". Burgemeester Westerhout, tevens ere voorzitter van de vereniging, sprak zijn bewondering uit voor het nieuwe club huis. Hij sprak van een 'onafscheide lijke binding' tussen Marathon en de gemeente Vlissingen. „Marathon is een vereniging van 'samen iets aanpak ken'. We hebben net even ruwgeschat- uitgerekend, dat de enthousiaste vrij willigers aan de bouw voor zo'n ander halve ton hebben gewerkt". Uil han den van voorzitter Schefler kreeg de heer Westerhout een tegeltje met de beeltenis van het clubhuis uitgereikt. Deze tegeltjes zullen worden verkocht om de kosten te dekken en voor de aanschaf van een stereo-installatie. Secretaris A. J. van der Weide om schreef het clubhuis als een hoofd kwartier en trefcentrum voor leden. „Evenals een gezin een huis nodig heeft om zich te kunnen ontplooien, heeft ook een vereniging een huis no- FEESTELIJK GEBEUREN OP EN ROND 'MEIVELD' MIDDELBURG - Zaterdagmiddag zijn onder grote belangstelling het park 'Meiveld' en de kinderboerderij in Middelburg-Zuid officieel ingebruik gesteld. De opening werd verricht door burgemeester drs. P. A. Wolters, die eerst het 'Meiveld' ingebruikslelde en daarna de kinderboerderij, gren zend aan het Meiveld, opende. De fees telijke opening ging gepaard met een groot aantal activiteiten op het Mei veld en demonstraties van oude am bachten in en rond de kinderboerde rij. Een drietal drumbands zorgde voor de muzikale omlijsting. Op het 'Meiveld' had een groot aantal genodigden zich verzameld op de 'sle deheuvel'. Op de zonovergoten speel weide gaven enige honderden wijkbe woners blijk van hun belangsteUing. De drumband van MTV '69. de Euro band en het juniorenkorps Johan Friso gaven beurtelings een muzikale show op het veld en de majorettes gaven aan het geheel een charmant en kleurrijk tintje In zijn korte openingstoespraak zei burgemeester Wolters. die vergezeld was van zijn echtgenote, dat het Mei veld op een moderne manier tot stand is gekomen: met inschakeling van de bevolking. Hij noemde het een goede zaak dat de bevolking wensen op tafel legt; en aan de uitvoering daarvan ook daadwerkelijk wil meewerken. „Magistraatwijk en de wijk Dauwen- daele worden gescheiden door een rij weg, maar toch vormen zij één geheel", aldus de burgemeester, die de goede samenwerking benadrukte tussen de gemeente en de beide wijkverenigin- gen. Hierna liet burgemeester Wolters enkele honderden ballonnen los die een kleurrijk schouwspel boden. die voor beide wijken tot stand zijn ge komen. Hij had echter nog één verlan gen," namelijk een speeltuin. Hiervoor is in het park Meiveld nog een ruimte open, zei hij en verzocht het gemeen tebestuur om deze mogelijkheden on der ogen te zien. Vervolgens ging het gezelschap naar de kinderboerderij, die burgemeester Wolters opende door het onthullen van een grote bel aan de ingang van de boerderij. Tijdens de rondgang die daarna volgde zag het gezelschap naast de verschil lende dieren die de boerderij bewonen, ook demonstraties van een aantal oude ambachten die ter gelegenheid van de feestelijke opening werden ge geven. Er was een hoefsmid aan het werk met het beslaan van een paard en een pottenbakker boetseerde voor de kinderen. Verder werd er wol gespon nen op een spinnewiel, een mandvlech- ter zag men aan het werk en een houtsnijder vervaardigde mesheften. Ook was er een pony-carroussel en een informatiestand van de Nederlandse Vereniging tot bescherming van die- Aclivileiten Op het Meiveld waren de hele middag activiteiten zoals rolschaatswedstrij- den, ponyrijden op het ruiterpad, kin derkennis en rommelmarkt, een scou- tingdemonstratie op het dagkampeer terrein en ringrijden op tandems. Aan de voet van de bobsleeheuvel gaf een poppentheater een voorstelling. Zaterdagavond werd er onder grote be langstelling een gekostumeerde voet balwedstrijd gespeeld tussen de be stuursleden en medewerkers van de wijkverenigingen Zuid en Dauwendae- le. De festiviteiten werden besloten met een barbecue op de rolschaats- baan. Hier konden de bezoekers een stuk vlees of worst roosteren op de vele houtskoolvuurtjes die in de zandbak waren aangelegd. Slager Jae. de Visser verzorgde dit laatste onderdeel van het feestprogramma. Foto: Burgemeester drs. P. A. Wolters laat een groot aantal ballonnen los na de feestelijke opening van het park 'Mevneltil Speeltuin Namers de beide wijkverenigingen Zuid en Dauw-endaele sprak de heer R. Burgmeyer, voorzitter van de wijk- vereniging Zuid, een kort dankwoord tot het gemeentebestuur, dat bij deze opening bijna geheel vertegenwoor digd was. Hij toonde zich bijzonder verheugd over de ruime recreatiemogelijkheden Tijdens de bijeenkomst, waarop ook enkele wethouders en gemeenteraads leden aanwezig waren, boden afge vaardigden van de verenigingen 'Zee land Sport', 'VC Vlissingen' en de Stichting Ponyrijden voor Gehandi capten (buren van 'Marathom hun ge lukwensen aan. Vlaggi Ongeveer tegelijkertijd met de ope ning werd in de Simon de Vliegerlaan de oud-eigenaresse van 'De Boerderij', mevrouw Rottier (92 jaar) gehuldigd. Daarna kwam de familie Rottier een kijkje nemen. 's-Middags gaf de drumband van VTV met minirettenpeloton op het feestter rein een muzikale show. Daarna wer den drie parachutisten gedropt: met brandende fakkels in de hand landden ze nabij het clubhuis. Daar werd ook de 'Marathon-vlag gehesen. Leden en genodigden konden vervolgens tijdens de receptie het gebouw bezichtigen Het gebouw, dat de naam 'De Boerde rij' meekreeg, werd vijf jaar geleden in het bestemmingsplan van de gemeente al voorbestemd als clubhuis van "Ma rathon". Met het uitbreken van enkele muren werd in augustus 1975 begon nen met de uiteindelijke verbouwing. Sinds die tijd is er continu gewerkt. Voor het 'grotere' werk werd een aan nemer ingeschakeld. Wat het verbou wingsteam zelf kon doen werd zelf ter hand genomen. De oppervlakte van het gebouw be slaat ruim 240 vierkante meter. Daarin zijn ondergebracht twee keukens, een hooizolder, een garderobe, sanitaire ruimtes en een zaal, met een bar en open haardvuur. Momenteel wordt nog gewerkt aan het tot stand brengen van woon- en kantoorruimtes. Over enige tijd zullen rond het gebouw nieuwe sportvelden worden aangelegd. Het clubhuis is buiten omgeven door een terras. Het beheer zal worden gevoerd door mevrouw De Buck. Het clubhuis is dagelijks open vanaf 18.00 uur: in het weekeinde ai vanaf 10.00 uur. Omdat de bouw toch nog wei wat heeft gekost. ook al werd het geheel dan gedekt door het inschakelen van vrijwilligers, heeft 'Marathon naast de tegelactie een obligatieleningsactie opengesteld. Het clubhuis, dat plaats kan bieden aan ongeveer 150 personen, zal worden gebruikt voor verschillende activitei ten. Op 19 juni organiseert de club huiscommissie een bingo-avond voor leden. Op 26 juni volgt een kleurwed- strijd en op diezelfde dag is er een disco-avond. Tevens is men van plan een maandelijkse klaverjasavond te houden. Groentenzaak De Rijcke Vlissingen heropend VLISSINGEN - Donderdagavond her opende de heer L. de Rijcke te Vlissin gen zijn geheel vernieuwde speciaal zaak in aardappelen, groenten en fruit in de Scheldestraat te Vlissingen. In het bericht in de PZC van zaterdag is abusievelijk gesteld dat de heer L. Jobse de exploitant van de zaak is. Jonge Vlissinger ingesloten voor huisvredebreuk VLISSINGEN - De gemeentepolitie te VlissingenheefldeVIissingerF.B.inhet politiebureau te Vlissingen ingesloten voor het plegen van huisvredebreuk en poging tot diefstal, zaterdag in een wo- ningaandeGroenvanPrins terer laan te Vlissingen. B. had eerderuithetbejaar- dentehuisTerReede te Vlissingen onge veer twintig injectiespuiten ont vreemd. Zaterdagmorgen betrapte een verpleeg ster uit het bejaarden tehuis B. De jonge man sloegopde vluchten verborgdaaxbij iets onder zijn jas Later bleek dat er ongeveer twintig injectiespuiten waren verdwenen, 's Avonds trofde bewoners J. K. van de woning aan de Van Prinsteren- laan bijzijn thuiskomst B. in ceslaapka- mer aan. Toen K. de deur van het huis opendezaghij op dematsokken liggen en een jasje en 1 aarzen van zijn vrouwen zijn dochter. Op de overloop lagen een gitaar en een filmcamera klaar, die B. kennelijk wilde meenemen. Ook bleek een kast te zijn doorzocht. B. Is het pand binnengeko men door een open raam op de eerste verdieping. Dejongeman isin verzekerde bewaring gesteld in verband met het on derzoek. NA VEROORZAKEN VAN AANRIJDING Kok - onder invloed - betrapt met lading gestolen vlees VLISSINGEN - In de nacht van vrij dag op zaterdag is in de auto van J. K. uit Vlissingen een hoeveelheid gesto len diepgevroren vlees aangetroffen. Uit het onderzoek van de politie Vlis singen bleek dat K. het vlees had ont vreemd aan boord van de Olau West, waar hij kok is. K. was 's nachts betrokken bij een aanrijding met een bus op de kruising Paul Krugerstraat - Scheldestraat te Vlissingen. K. reed achter de autobus bestuurder J I B. uit Vlissingen aan. 3. wilde vanaf de Paul Krugerstraat rechts de Scheldestraat indraaien. Toen K. de bus nog rechts wou passe ren botste hij tegen de bus aan. K. bieek onder invloed van drank te verkeren: de test met het blaaspijpje leverde een positief resultaat op en K. kreeg een rijverbod opgelegd- Tevens ontdekte de politie een 'hoeveelheid vlees in de auto. K. verklaarde het vlees in Duitsland te hebben gekocht en aan boord van de Olau te hebben opgehaald voor een feestje van het personeel van het schip. K. werd meegenomen en ingesloten in het politiebureau te Viissingen voor verhoor. Uit naspeuringen van de re cherche en uit ondervraging bleek dat K het vlees had weggenomen uit een vriescel aan boord van het schip. EL is zaterdagmorgen rond elf uur weer op vrije voeten gesteld. HOOG EN LAAG WATER NAP Dinsdag 25 mei uur cm uur Vlissingen 11.52 170 Temeuzen 12.26 189 Zierikzee 0.31 111 13.11 Kansweerï 0.20 177 12.56 Wemeldinge 0.58 135 13.32

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5