PZC Libanese premier wil geen Franse vredesmacht Burger en Ruppert willen lijmen Model statuut voor dagbladredacties MOSKOU BEKLAAGT ZICH OVER BONN Drentse dorpen willen niet bij Groningen PSP-er wil nationalisatie van banken MAANDAG 51 MEI 1976 AANBOD PRESIDENT GISCARD AFGEWEZEN h innen-buiten land BEIROET (UPI/RTR/DPA) - Premier Rasjid Karami van Liba non heeft zondag een Franse aanbod afgewezen troepen naar Li banon te sturen om de vrede te bewaren. „We keren nooit terug tot de tijd van het (Franse) mandaat. We zijn niet bereid een duimbreed van ons gebied op te geven. We zijn bereid te sterven bij de verdediging van onze vrijheid en nationale eenheid", aldus Karami op een openbare vergadering. „WE KEREN NOOIT TERUG TOT DE TIJD VAN HET MANDAAT" Karami is een bondgenoot van zowel Syrië als van de nieuwgekozen presi dent. Uit linkse reacties in Libanon blijkt dat men zich in dat kamp krachtig zal verzetten tegen een te hulp rorpen van een Franse vredes macht. De linkse leider Jumblatt ver klaarde te hopen dat Frankrijk zich niet zal laten gebruiken als werktuig voor het uitvoeren van de 'Amerikaans-Israëlische plannen ten aanzien van Libanon en de Palestijnse revolutie*. Het Franse aanbod kwam van presi dent Valery Giscard d'Estaing. die het vrijdagavond deed tijdens een perscon ferentie in New Orleans aan het slot van zijn bezoek aan de VS. De troepen zouden op aanvraag van Libanon zelf binnen 48 uur kunnen vertrekken. Amerika. Rusland en Syrië zijn van deze Franse bereidheid op de hoogte gebracht, aldus Giscard. Volgens Giscard zouden de troepen onder Frans bevel blijven en zouden ze niet naar Libanon worden verscheept onder toezicht van de Verenigde Na ties. Hun taak zoun zijn 't waarborgen van de veiligheid tijdens een periode van consolidering van het bestand". De maatregel zou van tijdelijke aard zijn en zou moeten worden vergezeld van 'een gezamenlijke matigende ac tie', daarmee doelend op diplomatieke inspanningen om de gevechten tussen linkse Moslims en rechtse christenen ■een halt toe te roepen. Kissinger De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, Henry Kissinger, heeft zaterdag gereserveerd gereageerd op het Franse voorstel Op een persconfe rentie in de Noorse hoofdstad Oslo verklaarde de minister dat 'Arabische en andere' landen erin moeten toe stemmen en dat een dergelijke actie Libanon niet mag openstellen voor an dere buitenlandse mogendheden. „We kunnen geen definitief standpunt innemen in deze zaak totdat zij op een formelere wijze aan de orde komt dan nu het geval is", aldus de minister. De Libische leider Gaddafi, zei zondag Nieuw programma van Oostduitse communisten OOST-BERLIJN (AFP. RTR, ÜPI. DPA) - Het negende congresd van de SED (so cialistische eenheidspartij), de Oost duitse regeringspartij, heeft zaterdag eenstemmig zijn goedkeuring gehecht aan een nieuw politiek en ideologisch programma, economische richtlijnen voor de jaren 1976-1980 alsmede een nieuwe statuten. De nieuwe statuten worden worden ge karakteriseerd door het ontbreken van enige verwimzing naar een Duitse her eniging. Erich Honecker is sinds zater dag secretaris-generaal en niet meer, eerste secretaris van de SED, had in zijn dinsdag uitgebracht politiek rapport trouwens al bevestigd dat. de Duitse kwestie voor eens en altijd was opgelost, Voorts versterken de statuten de lei dende rol van de partij, vooral op regio- nnall plan en ij het onderwijs van de Oostduitse jeugd. Anderzijds is het politburo. van de SED met drie tot in totaal 10 leden uitge breid. Nieuwkomer is onder andere de chef van de Oostduitse veiligheids dienst. Erich Mielke dat hei zenden van Franse troepen naar Libanon zou neerkomen op 'ge welddadige militaire inmening" Beschuldiging Egypte heeft Libanese christelijke en rechtse leiders zaterdag beschuldigd van samenzwering met Syrië om Liba non op te delen en de Palestijnse be vrijdingsorganisalie te vernietigen De rechtsen in Beiroet krijgen volgens de Egyptische aanval wapens van Is raël. met welk land zij een 'verdachte verstandhouding' zouden hebben. EgypLe noemde vier namen. Camllle Chamoun. Pierre Gemayel. Tony Fran- jieh - zoon van de Libanese president - en Sjerbel Gassis. leider van een groep ultra's ter terechterzijde die bekend heid geniet als 'Orde van de ceders'. Hulp Het hoofd van de delegatie van het in ternationale Rode Kruis in Beiroet, Jean Hoefliger. is zeer ontrevreden over de hulp voor de slachtoffer van de twisten in Libanon. Tot dusver is slechts een bedrag ter waarde van twee miljoen gulden ont vangen, hoewel er tenminste vijftien miljoen nodig zijn om te voorzien in de fundamentele behoeften tot okto ber aanstaande. Men schijnt niet zo veel belangstelling voor Libanon te hebben, aldus Hoefliger. KROMMENIE «ANP» - Als een van de middelen om de inflatie terug te dringen moeten de banken in Ne derland worden genationaliseerd. Op deze wijze krijgt de overheid deze lan te wenden ten r latschappij. dag P8P-f var. '1' r delnke PSPrnamfestatie eên .socia listisch antwoord op dé P8P voorzitter Mee rtens waar- schuwde ervoor dat d< regering op geen enkele steun van de PSP zou mogen rekenen indien zij met ver- dere loonmaatregelen of afbraak- plannen van de collect leve voorzie ntngen komt. Tijdens de Jongste machtsstrijd in Peking zouden China's belangrijkste olievelden, bij Taching in het noorden van hel land. door ontploffingen in brand zijn geraakt. DADER DODELIJKE SCHIETPARTIJ MELDT ZICH Uitwisseling Lockheed-gegevens VS en België WASHINGTON (RTR) - Het Ameri kaanse ministerie van justitie en de Blegische regering zijn vrijdag over eengekomen documeten uit te w isselen over de stekpennïngen die de Lockheed-maatschappij aan buiten landse functionarissen zou hebben ge geven. CALVIN OKLAHOMAi - Dc buig over de rivier, die de VS scheidt van hel zuidelijk deel van Canada is in gestort Tivee vrachtauto's en een personenauto maakten ecu vat van ongeveer 20 meter de rivier in. Beide vrachlautochauffeurs teerden gedood. De oorzaak van instorting is niet bekend De Keukenhof heeft dit voorjaar ruim 850.000 mensen binnen zijn poor ten gehad. Voor de helft Nederlanders en voor de helft buitenlanders. JOURNALISTENVAKBOND AKKOORD Verrassende verklaring DEN HAAG (ANP) - Zaterdagmiddag heeft de dader van de dodelijke schietpartij in Den Haag van vrijdag avond zich vrijwillig gemeld bij de politie. Het is de 23-jarige H. M. L. uit Voorburg, zonder beroep. Hij had het pistool, waarmee hij de do delijke scholen op de 21-jarige leerling-verpleegster Johanna Gijs- berta van Adrichem had gelost, nog bij zich. Volgens de politie is de man enige ma len verpleegd geweest in een psychia trische inrichting, onder meer wegens een poging een vrouw te doden Uit de verhoren is gebleken, dat hij de leerling-verpleegster nog nooit van zijn leven had gezien Hij heeft verklaard plotseling drang te hebben een vrouw te doden REFERENDUM IN VIER GEMEENTEN ZUIDLAREN (ANP) - De bevolking van vier Drentse gemeenten heeft zich in overduidelijke meerderheid uitgesproken voor ook in de toekomst indeling bij Drenthe. De gemeentebesturen van Roden, Peizen, Eelde en Zuidlaren hadden in het referendum gevraagd of de bevolking aansluiting bij Groningen w enst of bij een nieuwe indeling bij Drenthe wil blijven. In alle vier noordelijke gemeenten was den van het referendum goed ondc-r- UTRECHT (ANP) - Met ingang van volgend jaar moet elke dagbladon derneming een redactiestatuut heb ben. dat de positie regelt van de hoofdredactie en de redactie. De ver enigingsraad van de journalistenvak bond heeft zaterdag in Utrecht het re sultaat van de onderhandelingen over een modelstatuut met meerderheid van stemmen goedgekeurd in het be sef dal het resultaat niet optimaal is. De Nederlandse Dagbladpers iNDP). keurde eerder deze maand hel model statuut goed. Dit statuut gaat gelden als minimumstatuut waaraan be- MOSKOU (RTR) - De Russische rege ring heeft zaterdagochtend een ver- tassende verklaring uitgegeven waarin zij zich beklaagt over pogin gen in West-Duitsland de bedoelingen van de Russische politiek te ver draaien. Wel wordt in dc verklaring uiling gegeven aan de voortdurende bereidheid de ontspanning met Bonn voort te zetten. De ongebruikelijke en gedetailleerde verklaring werd gepubliceerd door het persbureau Tass „Bepaalde kringen' in de bondsrepubliek worden ervan be schuldigd 'pogingen te ondernemen het goede te ondermijnen dat de laat ste tijd in de Russisch-Duitse betrek kingen is bereikt. Verder wordt het buitenlandse beleid van de Sowjet- Unie onvergeeflijk verdraaid en wor den verschillende onwaarheden ver spreid óver haar plannen en bedoelin gen". aldus de verklaring. Namen wor den niet genoemd, maar de aanval schijnt te zijn gericht op toespraken van Westduitse christendemocratische politici waarin kritiek werd geuit op de Sowjet-Unie en mogelijk ook op vijan dige opmerkingen van minister van buitenlandse zaken Hans Dietrich Ge- nscher Het lijkt een onderstreping van de ernstige zorg die in het Kremlin leeft dat de 'Ostpolitik' van oud kanselier Willy Brandt tot stilstand is gekomen. De eerste reactie van waarnemers in Moskou op de 4000 woorden tellende verklaring was er een van verbazing. Zij kunnen zich niet herinneren dat het Kremlin de laatste jaren een dergelijke verklaring heeft uitgegeven. Gespecu leerd werd dat de aanval verband kan houden met onderhandelingen over een bezoek dat partijleider Leonid Brezjnev aan Bonn zal brengen, maar waarvoor nog geen datum is vastges teld. Met een verwijzing naar het verdrag van 1970, in Moskou getekend, dat de basis vormde voor de huidige Russisch-Duitse betrekkingen, wordt gezegd dat 'geen van de grote politieke partijen' twijfelt aan de noodzaak dat Bonn normale betrekkingen onder houdt met zijn oostelijke buren. Niet temin stellen bepaalde kringen de doelstellingen van de Ostpolitik ter discussie, 'vooral de resultaten die zijn geboekt in de praktische samenwer king \ussen oost en west worden ge kleineerd en bestaande moeilijkheden worden voorgesteld als onoverkome lijk'. Volgens de verklaring vragen de critici dat de socialistische landen, als bewijs van hun vredelievend beleid, 'ideologisch moeten ontwapenen en onpartijdig moeten toekijken terwijl de imperialistische reactie de strijd van de volken om hun vrijheid en sociale vooruitgang ondrdrukt". Waarnemers beschouwen dit als een verwijzing naar de kritiek op de Russische steun aan marxistische bewegingen in Angola en andere landen van de derde wereld, evenals aan communistische partijen in het. westen. TENERIFE CAN ARISCHE EI LANDEN i - Vredig liggen de drie- en viermasters in de haven van het eiland Tcnerifc. Lerivijl de beman ningsleden de laatste hand leggen aan de voorbereidingen voor het hveede gedeelte van de Tall Ship's Races, die zondag begon met doel Bermuda. Op de achtergrond de hoge bergen van het eiland. een groot opkomstpercentage: tussen 81.5 procent voor Zuidlaren en 89.7 procent in Peizen In Roden koos 98.5 procent voor Drenthe, in Peize 88. in Eelde 96 7 procent en in Zuidlaren wilde 97.7 procent van de bevolking de zaak houden zoals het was In Roden en Peize wilde eën procent naar Gro ningen in Eelde 2,2 procent en in Zuid laren 1.3 procent Nadat deze officieuze uitslag van het referendum was bekend gemaakt in café 'Het Blauwe Paard in Zuidlaren, gaf burgemeester inr. P. Cannegieter van Zuidlaren namens de vier gemeen tebesturen een kort commentaar. „Kort aldus de burgemeester, „om dat de cijfers duidelijker taal spreken dan welke woorden dan ook". De ge meentebesturen hebben door het hou- kend wat er onder de bevolking leeft De uilslag geeft aanleiding om door te gaan op de ingeslagen weg. aldus bur gemeester Cannegieter De commissa ris van de koningin in Drenthe, me vrouw mr. A. P. Schilthuis. zei dat deze duidelijke uitspraak het provinciaal bestuur van Drenthe een hart onder de riem heeft gestoken Wij hebben blijk baar goed geweten wat er onder bevol king leeft, aldus mevrouw Schilthuis De commissaris van de koningin in Groningen, mr. E. H. Toxopeus. meende dat de minister van binnen landse zaken het nu maar moest uit zoeken. Hij had geen andere uitslag van dit referendum verwacht, wat vol gens hem een puur emotionele zaak' is. Verder wilde mr. Toxopeus geen commentaar geven. WEINIG VERANDERING Droog en vrij zonnig weer. Meest ma tige wind uit oostelijke richtingen. Maximum temperaturen ongeveer 21 graden. Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag Vrij warm en droog behoudens een kleine kans op een onweersbui. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld ove Nederland Voor dinsdag Aantal uren zon 7 tot 16;Min. temp.: om streeks 10 graden; max. temp.: om streeks 21 graden: kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent,; kans op een geheel droog etmaal 90 pro cent. Voor woensdag santal urenzon 5 tpt 16: min. temp.: omstreeks 11 gr.; max. temp omstreeks 22 gr. kans op een droge periode van minstens 12 uur 95 procent; kans op een geheel droog et maal 80 procent. N B. Voor de temperaturen geldt voor dinsdag een marge van 2 graden en voor woensdag een marge van 3 graden rond de opgegeven waarden. 25 mei 1976 ZON EN MAAN Zon op 04.33 onder 20.42 Maan op 02.50 onder 17.06 Twee nog onbekende jongemannen hebben zaterdagmiddag rond een uur een juwelierszaak op bet drukke Ko ningsplein in dc hoofdstad beroofd van sieraden ter waarde van enkele hon derdduizenden guldens. Tot de buit be hoorden twee kostbare briljanten. KWF kreeg in 1975 ruim twintig miljoen BREDA (ANP) - In 1975 heeft de Ne derlandse vereniging tot steun aan het Koningin Wilhclminafonds ruim 22.5 miljoen gulden bijeen gebracht voor dc kankerbestrijding. Na aftrek van alle kosten kon ruim 20,25 miljoen gulden aan de stichting Koningin Wilhelminafonds worden afgedragen. De vereniging is in staat geweest het kostenpercentage van 18,5 procent in 1971 terug te brengen tot 12.4 procent in 1975. Deze cijfers zijn zaterdag be kend gemaakt tijdens de jaarlijkse al gemene ledenvergadering van de ver eniging in het Turfschip in Breda. De opbrengst van de diverse acties van het KWF was in 1975 ruim 34 procent hoger dan in 1974, afgezien van de ac tie Geven voor Leven. Een belangrijk aandeel daarin had de puzzelactie, die door de Stichting Samenwerkende Dagbladen werd gevoerd en die netto 3.6 mijjoen gulden opbracht. Vice-voorzitter dr. P. Voute ging tij dens de j aaiwergadering in op de be steding van het geld dat de actie Ge ven voor Leven heeft opgebracht. De miljoenen worden voor 45 procent be steed aan de directe hulp vooi jeugdige kankerpatiënten. De andere 55 procent is bestemd voor onderzoek naar de oorzaken van kanker en een nog betere behandeling van de patiënten in de toekomst. Voor de directe hulpverle ning gaat hei geld naar drie centra, terwijl voor het subsidiëren van het onderzoek naar kanker regels zijn op gesteld om van hel bijeen gebrachte geld optimaal te profileren Twee ton van erm voor nieuwe vorm speeltuinen ZEIST (ANP) - Staatssecr. W. Meijer van erm heeft 2 ton toegezegd voor de vernieuwing van speeltuinaccom modaties naar Deens en Duits voor beeld. „Het betreft hier niet alleen de acciden- tering van het speelterrein, maar ook de invoering van speeltoestellen die een groter appel doen aan de fantasie van het kind en die bovendien minder ge vaarlijk zijn" Dit heeft de bewindsman zaterdagmorgen in Zeist gezegd op de jaarvergadering van de Landelijke Or ganisaties voor Speeltuinwerk en Jeugdrecreatie inusot KISSINGER IN BONN EN OSLO •Van onze correspondent) BONN - De Amerikaanse minister van buitenlandse zaken Henri Kissinger bracht zondag een bliksembezoek aan Bonn. Tijdens gesprekken met kanse lier Helmut Schmidt en minister van buitenlandse zaken Genscher ging het hoofdzakelijk om de houding van de Bondsrepubliek en de Verenigde Sta ten in de slotfase van de UNCTAD- conferentie in Nairobi. De Bondsrepubliek blijkt door haar weinig toegeeflijke houding tegenover de grondstoffen producerende landen in een geïsoleerde positie te zijn ge raakt Verdere onderwerpen van ge sprek tussen de drie politici zouden zijn geweest de houding van West- Duitsland ten opzichte van Zuid- Afrika. het geschil lussen Groot- Brittannië en IJsland, en de relatie tussen Turkije en Griekenland Kissinger bracht zaterdag en zondag een bezoek aan Noorwegen. Hij sprak onder anderen met zijn Noorse ambt genoot Knut Frydenlund over het pro bleem Spitsbergen. Op een persconfe rentie zei Kissinger zaterdag dat hij er slechts van overtuigd was dat 'n aan vaardbare oplossing zou worden ge vonden Noorwegen is bezorgd over Russische aanspraken op dit eiland en op de an der eilanden van de Svalbard-archipel. (Slot ran pagina 1 rol van PvdA-minister Duisenberg Het voorstel om de kredietgarantie te ver strekken, is afkomstig van minister Duisenberg. zei Andriessen Hij wordt daarin gesteund door de christen democratische bewindslieden en minis ter Gruijters. De nieuwe werkverdeling binnen het in ternationale consortium (de term „wis seltruc" nam hij Van Thijn zeer kwalijk) was volgens Andriessen bovendien vol ledig binnen het raam van de vorig jaar aangenomen motie-Ter Beek. „Dc- PvdA heeft wat dat betreft volstrekt geen been om op te staan" Volkomen ten onrechte probeert men een transac tie tegen te houden, iets dat het Neder landse bedrijfsleven grote schade zal berokkenen, zo meende Andriessen. AR-fractieleider Aantjes is van menmg dat de schuld voor de ontstane moei lijkheden in feite bij het kabinet zelf be rust Het kabinet had naar zijn mening eerder moeten bedenken dat de nieuwe taakverdeling binnen het consortium volledig aan de eisen van de motie-Ter Beek voldoet Het kabinet moet nu niet zijn maatstaven gaan veranderen om dat de uitkomst opeens anders is dan men enige tijd geleden had gedacht, al dus Aantjes. Aantjes zei evenals And riessen. de situatie als zeer ernstig te taxeren, al bleef hij hopen dat het kabi net uit de moeilijkheden zou geraken „Ik heb niet drie jaar geleden het kabi net mede in het zadel geholpen om het nu voortijdig te laten sneuvelen. Ik blijf hopen dat het een brugfunctie kan blij ven vervullen naar een volgende kabi netsperiode", aldus Aantjes. Verbijsterend WD-leider Wiegel kenschetste zon dagmiddag de situatie als verbijsterend en belachelijk Hij zei het volledig on eens te zijn met het kabinet, als het zou besluiten de gevraagde garantie niet te verlenen. Hij noemde het bovendien schandelijk dat in een tijd van grote werkloosheid een order ter waarde van een miljard gulden en goed voor 5000 manjaren aan de neus van het bedrijfs leven voorbij dreigt te gaan Hij kon digde opnieuw aan dat de WD de rege ring onmiddellijk in de Tweede Kamer ter verantwoording zal roepen als de or der definitief niet door mocht gaan Wiegels oppositiepartner CHU-leider Kruisinga zei de kansen op een crisis niet gering te vinden. „He: lijkt erop alsof de regering probeert de problemen rond de bezuinigingen voor zich uit te schuiven" De CH-leider zei dat als er een crisis komt, dit gebeurt door de drie hoofdpunten waarom nu gestreden wordt: de leverantie aan Zuid-Afrika, de abortus-kwestie en de bezuinigingen. Het is niet zo dat een van die punten tot een crisis zal leiden, aldus Kruisinga. Bloemenhove Over de affaire-Bloemeni.o.-,iUue waren de fractieleiders het eens dat deze inhoudelijk niets met de Zuid-Afrika- zaak te maken heeft, maar dat het de sfeer in het kabinet nog eens extra ver slechtert. Over de eenmansbeslissing van Van Agt merkte Van Thijn nog op. dal, hel voor ae PvdA onaanvaardbaar is dat de minister van justitie niet alleen de rechter passeert maar ook nog eens het parlement buitenspel zet. door de aangenomen motie-Roethof niet uit te voeren. Andriessen vond evenwel dat Van Agt j uist heeft gehandeldEr is een zeer ernstige klacht ingediend bij de of ficier van justitie owr ce ear.g van za ken in de kliniek. Het enige dat Van Ag: heeft gedaan, is ae voorgenomen ver volging door het Openbaar Ministerie niet te belemmeren aldus Andriessen. Voor de werkgevers is een eventuele weigering van de regering onaanvaard baar Ondanks de mededelingen van de zijde van Rijn-Schelde-verolme. dat het niet verlenen van de kreaietgarantie ons land de order kost. zegt men in krin gen van het VNO en de christelijke werkgevers, toch mogelijkheden te zien ..We zullen zelf maatregelen tot het ver strekken van een kredietgarantie pro beren te nemen. Dat is geen probleem, omdat Zuid-Afrika toch wel zal beta len". De werkgevers overwegen om in geval van een weigering een kort geding tegen de staat aan te spannen. Een af wijzing is volgens hen volledig in strijd met de toezeggingen die door de rege ring zijn gedaan. „Zo wordt een stuk technologische kennis voor ons land op losse schroeven gezet". Een nieuw gezichtspunt kwam zondag van de PPR. Fractieleider Bas de Gaay Fortman zei dat hij voelt voor een ge sprek over de werkgelegenheid met de betrokken ondernemingen als het ka binet zou besluiten de kredielgaranlie niet af te geven. In dit gesprek zouden dan eventuele compenserende orders aan het bedrijfsleven aan de orde kun nen komen. „Ik weet niet of deze be drijven in moeilijkheden zijn. maar ik kan me voorstellen dat zij kosten heb ben gemaakt die voorkomen hadden kunnen worden als het kabinet zich van het begin af aan duidelijker had opgesteld", aldus De Gaay Fortman. slaande redactiestatuten moeten wor den getoetst De Federatie Nederlandse Vakbewe ging (FNV» helpt zonodig en en graag de Nederlandse Vereniging van Jour nalisten (NVJi bij het zo concreet mo gelijk vertalen van een rechtvaardig arbeidsvoorwaardenbeleid voor de journalisten. Dit. verklaarde FNV- bestuurder Frans Drabbe zaterdag in Utrecht op de jaarvergadering van de NVJ De NVJ is erkend als een volwaardige vakbond die serieus genomen dient te worden, aldus de heer Drabbe. Hij achtte in het arbeidsvoorwaardenbe leid naast de lonen ook een vijfdaagse en veertig-urige werkweek punten van hel grootste belang. STIMEZO ZAL VAN AGT NEGEREN HEEMSTEDE (ANP) - De hulpverle ning aan ongewenste zwangere vrou wen zal worden voortgezet zonder acht te slaan op welke maatregel dan ook van deze ministervan justitie. Ditheeft de vereniging Stimezo Nederland za terdag in Heemstede besloten. Als de Bloemenhovekliniek en het Bea- huis zullen moeten sluiten, zullen de werkzaamheden van deze klinieken worden voortgezet door alle andere kli nieken gezamenlijk zo is besloten. De vereniging zal er bij alle instanties op aandringen om klachten over de hulp verlening door inschakeling van de in spectie van de volksgezondheid te laten behandelen Dit is. aldus de vereniging, de gebruikelijke wijze. Er is evenwel niets gebleken van onzorgvuldigheid in de hulpverlening, zo is Stimezo van me ning Directie: F van de Velde, K. Scherphuis en W F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P Dieleman en C. van der Maas. (01184) BUREAUS: Vliaaingen: Walstraat 56-60. tel. 15144. Middelburg: Markt 51, lel. (01180) 27651. Goea: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Terneuzen Nieuwstraal 22. tel. (01150) 4457 Hulat: Steenstraat 6. tel (01140) 4058 In de avonduren is de centrale redactie beze'. van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186 1584 s Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur Redactie: 101184) 14796 Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11 30 uur. Expeditie (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (01184) 15144 Zondagavond van 20 00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzen per kwartaal 37,75; franco per post 42,-: per maand 12.75; losse nummers 0.50 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm: minimumprijs per advertentie 11.55; ingezon den mededelingen 2"»x tarief. Voor bneven bureau van dit blad 2.50 meer Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00 Provincial Zeeuwse Courant. Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3