Turn wedstrijden Zebra in Breda H. C. VAN DE VREUGDE REDDER ORDE VAN ORANJE NASSAU Incidenten ontsierden waterpolowedstrijd van Schelde en Luctor PZC/s OLGA COMMANDEUR EN FRANK NUSSE NIET NAAR MONTREAL TURNSTERS BRACHTEN NU WEL RISICO'S IN HUN OEFENINGEN 15 Mr. J. Fijen voorzitter dambond Adrie den Hamer won in Middelburg schaaktoernooi RUDI LUBBERS VIJF MAAL NEER EN VERSLAGEN NASTASE WON MAANDAG 24 MEI 1976 sport MIDDELBURG/AXEL - Rake klappen en andere incidenten ont sierden vrijdagavond de waterpo lowedstrijd lussen de teams van I)e Schelde uit Terneuzen en I.uctor uit Middelburg die in Axel werd gespeeld. Henk verbrugge van Luc tor verloor zijn zelfbeheersing, toen hij door de scheidsrechter naar de kant werd gestuurd en gaf zijn tegenspeler Piet Acke van De Schelde een klap in het gezicht. Het bleek behoorlijk te zijn aange komen: een dicht geslagen oog. een scheef staande neus en twee scheur tjes in de wangen Piet Acke moest zich dan ook onder doktersbehan- delirig stellen, maar de neus bleek niet gebroken, izoals aanvankelijk gevreesd werd). Wel informeerde de arts nieuwsgierig ..Waar heb je dat auto-ongeluk gehad" Ook een speler van Luctor. Hans van de Wel. moest na een vuistslag van een tegenstander het water ver laten. Door een gescheurde wenk brauw bloedde hij hevig Laer moest de wond in Middelburg worden gehcht. Woede ontstond bij de spe lers van Luctor toen plotseling bleek dat De Schelde met acht m an speelde (één meer dan reglementair is toegestaan). Scheidsrechter Wim Buijs liet weten: „Het duurde maar even. Nog geen tien seconden. Ik had een 4-meter worp aan Luctro moeten toekennen. Maar zo'n inci dent komt nooit voor en ik wist echt niet dat de regelementen dit voor schrijven. Ik gaf die 4-meterworp dus metLuctor. dat enMoue met 4-3 verloor, tekende daartegen offi cieel protest aan bij de KNZB Coach Aiulre Slikker van Luctro schreef nog een brief aan de KNZB vol beschuldigingen aan hel adres van De Schelde en aan het adres van de scheidsrechter. Onder meer schrijft Aridré Slikker aan de KNZB: „Vor de goede orde geef ik u als coach van Luctor middels dit schrijven verslag van de gang van zaken, dit met medeweten van het bestuur en de spelers van Luctor". Voorzitter A. SCiiuit van Luctor ontkent echter pertinent iets van de brief van Slikker te weten: ..Niemand van hel bestuur van Luctor is door de coach op de hoogte gesteld". André Slikker schnjit aan de KNZB onder meer: „Reeds bij het betreden van het bad werd ik door diverse spelers van Schelde luidkeels uitge scholden en het was mij praktisch niet mogelijk het bad te inspecte ren. zoals dit door mij steeds ge schiedt als ik ergens kom spelen met mijn ploeg' Hij verweet de scheidsrechter verder de wedstrijd niet te hebben gestaakt, toen een speler van Luctor (Hans van de Wel le) geblesseerd het water moest ver laten. André Slikker noemt het op treden van de arbiter „ronduit weerzinwekkend". Als 'oorzaken van de wanordelijk heden' noemt André Slikker „ran cune, haat en ophitsing" door de leiders van De Scheldi--pIoeg. Ver der laat Slikker aan de KNZB we ten: „Sinds jaar en dag schijnt een rotzooi te zijn bij de wedstrijden van De Schrlde, met name de fami lie Acke speelt daarbij een beden kelijke rol". Voorzitter Th. Acke van De Schelde tilt niet zwaar aan al die beschuldigingen door de coach van Luctor: „Misschien mag ik er op wijzen, dat één van onze spelers zich direct onder dokters behandeling moest stellen, omdat hij door een speler van Luctor werd geslagen. Die coaeh van Luc tor verziekt al geruime tijd de sfeer binnen dc hele w aterpolocompeti- tie in Zeeland. Ook in Breskcns. Goes en Vlissingen ziet men de heer Slikker liever gaan dan komen. Zijnoptrcden bij wedstrijden e vaak provocerend". Voorzatter Schuit van Luctor is zei1 ook allerminst ingenomen met de brief die door zijn eigen coach Is verzonden: Alk- ellende ontstaat vaak bij zo'n wedstrijd omdat de coaches vanaf de kant hun ploegen aanwizingen mogen geven. Dat zou verboden moeten zijn. want daar door wordt ongunstige rivbaliteit in de hand gewerkt" Scheidsrechter Wim Buijs stelt „Ik ben inderdaad fout geweest in dat ene geval, maar alle ander verwijten van Slikker, bijvoorbeeld dat de tijdwaarneming niet goed zou zijn, raken kant nog wal. Die man is een onrustzaaier in de waterpolocompetitie". ARNHEM - Ridder in de Orde van Oranje Nassau! Die onderscheiding kreeg de lieer Huib C. van de Vreugde uit Goes zaterdagmiddag tijdens een overstelpend druk bezochte receptie in hotel Haarhuis in Arnhem, waarin hij afscheid nam als voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Dam- bond, een functie die hij ruim achttien jaar heeft bekleed. Het was de heer J. Nieuwenhuijzen Kruseman plaatsvervangend hoofd van de afdeling sport en recreatie van het ministerie van CRM. die bekend maakte dat het „het hare majesteit de koningin heeft behaagd de heer Van de Vreugde te benomen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau". De heer Nieuwenhuijzen Kruseman, die het woord voerde namens CRM-minister Harry van Doom, zei dat onder het bewind van Huib. C. van de Vreugde óe dambond is uitgegroeid tot een sterke moderne wedstrijdorganisatie. Deze CRM-woordvoerder legde er de nadruk op dat de'dambond niet alleen veel betekent voor de wedstrijdsport maar ook voor de recreatie in Neder land. De scheidende voorzitter Van xe Vreugde was zichtbaar ontroerd dooi de verrassing van deze onderscheiding; Ik heb altijd gezegd - achttien jaar geleden reeds - dat het voorzitterschap van de Koninklijke Nederlandse Dam bond een onderscheiding is. maar deze benoeming tot Ridder in de Orde van Oranue Nassau is pas een werkelijke onderscheiding. Ik besef heel goed dat ik dit te danken heb aan de dambond. Daarom beschouw ik deze onderschei ding ook als een erkenning voor de KNDB" De heer Van de Vreugde - in het dage lijks leven gemeentelijk inspecteur van het onderwijs m Goes - stelde ook nog: ..Dc ken wel zo ongeveer de procedure, die vooraf gaat aan zo'n eervolle be- ARNHEM - In de zaterdag te Arnhem gehouden 65e algemene vergadering van de Koninklijke Nederlandse Dambond (KNDB) is de 30-jarige mr. Jo Fijcn uit Zoetermeer opvolger van de scheidende praeses Huub van de Vreugde geworden. Eenvoudig verliep deze verkiezing niet, want op een di rect daaraan voorafgaande buitenge wone vergadering kreeg het bestuur geen goedkeuring voor de noodzake lijke wijziging van de statuten. De statuten staan namelijk niet toe dat twee leden van één danvereniging in het hoofdbestuur zitting hebben. Jo Fijen en hoofdbestuurslid Hans Bosch zijn beiden lid van het Haagse Dio. maar bij het punt bestuursverkiezing werd toch een oplossing gevonden. Hans Bosch trad af. maar blijft ad inte rim zijn functie waarnemen. In de naaste toekomst zal moeten worden gezocht, naar een oplossing die het mo gelijk maakl om Fijen en Bosch samen in het hoofdbestuur te krijgen Huub van de Vreugde werd door de vergader ing benoemd tot ere-voorzitter met de rechten en plichten van een erelid. Tot wedstrijdleider van de KNDB werd benoemd de heer A. W. A Janssen uit Wamel. Drs. W. Visser, oud hoofdbestuurslid, werd onderscheiden met het ere-lidmaatscliap. Dit vooral in verband met de organisatie'van de inmiddels vermaard geworden Suiker- dam toernooien. Het hoofdbestuur kreeg toestemming om over te gaan to aankoop van een pand voor huisvesting van het bonds- Mel higang van het seizoen 1977/78 vervallen de benamingen ere klasse. nationale hoofdklasse en regio nale hoofdklasse. Deze worden vervan gen door hoofdklasse, eerste klasse en tweede klasse. Het bestuursvoorstel om de landelijke competitie van sep tember tot mei te laten verspelen werd teruggenomen. noeming. Het initiatief is ongetwijfeld genomen binnen de dambond en daar dank ik iedereen voor. Maar in de pro cedure zal ook de burgemeester van Goes een belangrijke rol hebben ge speeld en daarom wil ik hem ook na drukkelijk in mijn dank betrekken". Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goes was daarna één van de eersten, die de heer Van de Vreugde met zijn onderscheiding geluk wenste: „Het was mij niet onbekend Het initiatief voor deze onderscheiding is terecht in uw eigen kring genomen, maar ik heb dat initiatief graag willen ondersteu nen. Ongetwijfeld zullen we deze on derscheiding in Goes nog wel navie ren", voorspelde de heer Huber. De burgemeester liet weten, dat Goes trots is op een man, die een belangrijke sportbond op zo'n hoog niveau dient: „We hebben wel eens een verzoek om extra verlof in welwillende overweging moeten nemen, omdat de heer Van de Vreugde voor de dambond belangrijke reizen moest maken naar Rusland, Ita lië en andere landen. Nu u bovendien benoemd bent tot voorzitter van de in ternationale damorganisaüé zullen we ongetwijfeld nog wel eens een aan vraag krijgen om extra verlof Maar u weel de zaken altijd voortreffelijk tegen elkaar af te wegen. Bescheiden, maar met een groot doorzettingsver mogen hebt u veel voor deze tak van sport bereikt en daar bestaat ook en vooral in Goes grote waardering voor", aldus de heer Huber Niet alleen met deze koninklijke on derscheiding. maar met tal van bloem stukken en andere cadeaus werden de heer Van de Vreugde en zijn vrouw verbüjd. Piet Roozenburg, oud wereldkampioen dammen, die samen met Roel Bergsma, voorzitter van de Friese dzmbond, optrad ais ceremo niemeester op deze receptie moest tenslotte zelfs vragen. „Wilt u de ca deaus niet meer op de tafel voor de heer en mevrouw Van de Vreugde plaatsen, want anders worden ze on zichtbaar"' Tal van sprekers uit binnen- en buiten land voerden het woord op deze recep tie. die ook was belegd ter gelegenheid van het 65-jarig bestaan van de dam bond en het echtpaar Van de Vreugde moest vele honderden handen schud den Zeeland was veretegenwoordigd door Jan Ganseman. voorzitter van de Zeeu""se dambond. en de nestor van de Zeeuwse dammers, de heer Jan Blom Op de foto: De heer NIEUWENHUIJ ZEN Kruseman spelt de heer Van de Vreugde de koninklijke onderschei ding op Mevrouw Janneke van de Vreugde ziet met terechte trots toe TOEGANGSPRIJZEN GEHALVEERD VOOR MUHAMMED ALI (Van onze speciale verslaggever) ARNHEM - Twee atleten die Neder land, gezien hun prestaties van vorig jaar. in Montreal finaleplaatsen had den kunnen bezorgen, hebben de Olympische Spelen uil hun hoofd ge zet. De Europese jeugdkampioene en jeugdwereldrecordlioudster op de 800 m, Oiga Commandeur, en de vorig jaar tot de wereldtop doorgedrongen 400-m-hordenloper Frank Nusse, lie pen vanwege blessures een zo grote trainingsachterstand op, dat ze beslo ten af te zien van geforceerde pogin gen Montreal alsnog te bereiken. Een weliswaar niet onverwachte, maar toch geduchte klap voor de Neder landse atletiek. Gezien de vaak uitste kende prestaties van vorig jaar, was er de hoop toch zeker met een achttal at leten naar Canada te kunnen reizen. Tot nu toe hebben slechts drie atleten prestaties neergezet clie uitzending rechtvaardigen' Jos Hermens en Eltjo Schutter en hoogspringster Ria Ahlers. Prestaties die overigens nog niet offi cieel door het NOC gehonoreerd zijn. De 17-jarige Olga Commandeur, die al enkele maanden met een ernstige knieblessure tobde, kwam afgelopen zaterdag op Papendal tijdens een jeugdwedstrijd voor het eerst op de baan in actie Olga Commandeur, die de eerste 500 m goed meeging, moest daarna echter ver terug, om als zevende te finishen in 2.25.2; zo'n 24 sec boven haar beste tijd. Frank Nusse. die vorig jaar met een glanzende tijd van 49 doordrong tot de wereldtop op de 400 m horden - een zevende plaats op de wereldranglijst - begon eind maart te sukkelen Een voorhoofdsholte-ontsteking en een voetblessure maakten een abrupt einde aan zijn intensieve training Tij dens het trainingskamp in Formia kon hij nagenoeg niets doen. en dat zou zo blijven. „Ik krijg dinsdag de zesde prik in de voet, en dat is ook de laatste. Het gaat nog nauwelijks beter Ik heb dan ook nog geen wedstrijd kunnen lopen. De kans bestaat inderdaad dat een opera tie nodig zal zijn. Ja, dezelfde operatie die Jos Hermens indertijd onderging. Het heeft natuurlijk geen enkele zin om nu nog aan Montreal te denken. Jammer natuurlijk, maar een ramp is het niet. Er is nog meer dan topsport. Als de blessure voorbij is. beginnen we eer met nieuwe moed' JOHANNESBURG (ANP) - Dc Neder landse zwaargewicht-bokser Rudi Lubbers heeft zaterdagavond in Jo hannesburg, door interventie van de scheidsrechter in de derde ronde, ver loren van de Zuidafrikaan Mike Schutte. De 25-jarige Schutte, die 119 kilomgra weegt, liet er vanaf de eerste ronde geen twijfel over bestaan de strijd zo snel mogelijk te willen beslissen. In de eerste ronde ging Lubbers al twee maal neer. maar de gone redde hem van verdere 'moker-slagen van de impo sante Zuidafrikaan De tweede ronde was een herhaling van het gebeuren in de eerste ronde ën tot twee maal toe kwam Lubbers na acht tellen maar moeizaam overeind. Vroeg in de derde ronde ging Lubbers weer neer en na 2 minuten en 35 seconden besloot de scheidsrechter de strijd te staken. De volgende tegenstander van Schutte zal de Belg Jean-Pierre Coopman zijn Na dit gevecht zal worden beslist of Schutte eventueel tegen wereldkam pioen Mohammed Ali gaat uitkomen. HONOLOELOE (ANP) - Ilie Nastase heeft zondag op Hawaii het toernooi van WCT om de uitdagingsbeker ge wonnen In de finale versloeg hij Ar thur Ashe met 6-3. 1-6. 6-7, 6-3, 6-1. In het toernooi is Nastase ongeslagen ge bleven. Hij won in de kwalificatiegroep an de Australiërs Ken Rosewall, Rod Laver en John Newcombe. versloeg in de halve eindstrijd Bjöm Borg voor hij zijn successenreeks voltooide tegen Arthur Ashe. MUENCHEN (ANP) - De organisato ren van het gevecht om het wereld kampioenschap boksen in het zwaar gewicht tussen Muhammad Ali en de Europese kampioen Richard Dunn (Eng), dat in de nacht van maandag op dinsdag in Muenchen wordt gehou den, hebben de toegangsprijzen ge halveerd. De belangstelling voor de partij, die in de olympische sporthal met 12.700 plaatsen wordt gehouden, is zo gering dat nog niet de helft van de kaarten is verkocht. Zelfs in het kamp van wereldkampioen Muhammad Ali vindt men de prijzen veel te hoog. Voor een ringplaats wordt een bedrag van 400 dollar (ongeveer 1000 gulden) gevraagd. „Ik wil graag dat de mensen naar mij komen kijken maar dat moet ze dan toch geen 400 dollar kosten. Honderd dollar - is zelfs om mij te zien - genoeg", aldus de 'be scheiden' wereldkampioen. De organi satoren kaatsen de balechter terug naar Ali. „Walter Settele. een van de organisatoren: „De beurs van Ali zo'n 1.6 miljoen dollar zal ergens vandaan moeten komen. Het had ook niet zo n probleem geweest om de toegangs kaarten kwtijt te raken wanneer hij wat beter gebokst had tegen Jimmv Young, een paar weken geleden.' MIDDELBURG - Hel voorjaarstoern- ooi voor de Zeeuwse shakers, dat za terdag door de schaakclub Middel burg was georganiseerd, is ondanks de vrij eenzijdige deelname van Vlissin gen en Middelburg, uitstekend ge slaagd. Er waren in totaal 66 deelne mers. 32 senioren en 34 jeugdspelers. De Schaakclub Vlissingen had hierin het grootste aandeel met 22 junioren en acht senioren. Ondanks het feit dat bijvoorbeeld Goes met slechts éen speler (Jo Thholenaari acte de pre sence gaf, is er in de bovenste groep toch een leuke strijd geweest. Winnar van het toernooi werd Adrie den Ha mer van Het Witte Paard uit Sas van Gent, die in een barageparij van 5 mi nuten Kees de Wolf van Middelburg versloeg. In het A-viertal van de jeugd was Paul Koster van de organiserende vereni ging ditmaal de steksre. Hij eindigde voor Erie Brouwer uit Vlissingen en Johan de de Wolf uit Middelburg. Voor de Zeeuwse schaakbond sprak J. Rijn- tjes enkele welkomstwoorden, terwijl Middelburg-voorzitter J. Oranje het toernooi officieel opende Ad van der Weel en Rob Hubregtse hadden een voor een uitstekende organisatie ge- De uislagen: senioren: A-groep: 1 A. den Hamer. Sas van Gent: 2 C. de Wolf. Middelburg: 3/4 M Wise en M Weslerweele. resp Vlis singen en Middelburg. B-groep: 1 J Tholenaar. Goes. 2 J. Grollen. Vlissin gen. 3 B. Hendenkse. ?>5iddelburg: 4 W Geertse. Oostkapelle C-eroep: I S. Sanders, Middelburg: 2 J Cuiper. Vlis singen: 3/4 H. Oosterhout. Sas van Gent en J. Maas. Hulst: D-groep: 1 A. Maartense: 2 A. Jonkheer: E-groep: 1 A. Kögeler: 2 D. Carol: F-groep 1 J. c!e Jager. 2 D Joziasse: G-graep: 1 R. Hu- brechtse: 2 P. Boone: H-groep: 1 l J. Bosch: 2 C. Vos. Junioren: I P. Koster. Middelburg; 2 E. Brouwer. Vlissingen: 3 J. de Wolf. Mid delburg: 4 H. Massink. Vlissingen: B-groep: 1 E. Haak. Middelburg: 2 F Maas, Vlissingen: 3 P Passen ie r. Mid delburg: 4 R de Smit. Vlissingen: C-groep: 1 F. Kayser: 2 C Laport: D-groep: 1 J de Ridder; 2 R. Steim: E-groep: 1 F. Stronks: 2 M. Post: F-groep- l P. van Scha ik: 2 R. Mast: G-groep: 1 P Brokking: 2 J. de Nooijer H-groep: 1 M. Wiersma: 2 R Schets: I-groep: 1 R. Mijnlieff: 2 K de Jong. RIDDERKERK (ANP) - Voor de eerste maal op de lange weg naar Montreal heeft de Nederlandse dames turnploeg het afgelopen weekeinde in Ridder kerk ontspannen en met geloof in ei gen kunnen gewerkt. De interland wedstrijd tegen Tsjechoslowakije, dat anderhalf jaar geleden bij de wereld kampioenschappen in Varna vijfde werd en daardoor zeker van een plaats in Montreal, ging uiteraard verloren: 372,60 - 381,75. Het verschil van ruim negen punten gaf precies het verschil in kracht tussen de twee- ploegen aan. al dient wel te worden opgemerkt dat de jury (elk land le verde twee juryleden) vrij royaal was. Nederland turnde zonder Ans Smul ders. die in verband met examens een trainingsachterstand hec-ft en Jeanette van Ravenstijn, die zich kort voor de wedstrijd af moest melden wegens een kaakholte ontsteking. Als vervangster trad de pas 12 jaar oude Connie Zwar- thoed op. Het kleine Volendamse turn- stertje toonde opnieuw een geweldige aanwinst te kunnen worden voor de nationale ploeg, die na Montreal toch wel vervangsters nodig zal hebben. Eva Bartha. die nu de spanning van de plaatsing voor Montreal weg is. einde lijk ook eens ontspannen kon lachen, had haar ploeg de opdracht gegeven alle risico's te nemen en de onderdelen uit de oefeningen, die op Papendal in het trainingskamp wel worden gedaan, maar de afgelopen maanden in de kwa lificatiewedstrijden niet werden ge turnd. uit te voeren. „Dit was een ideale gelegenheid voor de meisjes om te laten zien dat wij ook wel moeilijke elementen in de oefeningen kunnen verwerken Op 19 en 20 juni krijgen wij in de interlandwedstrijd tegen Enge land in Londen die kans nog eens. En dat is alleen maar voordelig voor Mon treal". De gedetailleerde uitslag van de inter landwedstrijd Nederland Tsjechoslowakije is. iresp. sprong, brug, balk. vrije oefening, totaal, eerste regel verplichte oefenstof, tweede regel keuze stof). NEDERLAND: Carla Braan 9.20 - 9.25 - 9.20 - 9,40 - 37.05 (8/91. 9.10 - 9.30 - 9.40 - 9.40 - 74.25 '10). Karin Stubbe: 9.10 - 9.40 - 8.90 - 9.30 - 36.70 130): 9.10 - 9.40 - 9.05 - 9.30 - 73 55 (11). Gerrie van Soeren: 9.40 - 9.35 - 8,30 - 9.20 - 36.25 (12); 9.20 - 9.40 - 3.30 - 9.30 - 72.95 >12). Monique Bolleboom: 9.35 - 9.40 - 9,25 - 9.50 - 37.50 <5); 8.95 - 9.45 - 9.30 - 9.50 - 74.70(7). Ans Dekker: 9.40 - 9.40 - 9.10 - 9,45 - 37.35 (6/7); 9.30 9.35 - 9.40 - 9.40 - 74.80 (6). BREDA - Met een uitstekende organi satie van de kringverenigingswed- strijden van de Zeeuws-Brabantse Turnkring, zaterdag jl. in de sporthal te Breda, heeft de gymnastiekvereni ging Prins Hendrik uit Breda in sa menwerking met wedstrijdleider, de heer L. C. Wisse uit Kapelle, een nieuw hoogtepunt toegevoegd aan de reeks feestelijkheden ter gelegenheid van haar 75-jarig bestaan. Niet alleen organisatorisch, maar ook sportief is Prins Hendrik bijzonder succesvol geweest. Zij behaalde het hoogste aantal ere-prijzen. zeven in to taal. Tweemaal de hoogste, tweemaal de tweede en driemaal plaats in het ploegenklassement. Wel moesten zij toestaan dat de door haar voor de be ste ploegenprestatie beschikbaar ge stelde fraaie beker door Deltasport uit Zierikzee werd gewonnen. Deltasport uit Zierikzee, VTV uit Vlissingen en Olympia uit Kapelle behaalden ieder drie ere-prijzen Opmerkelijk zijn verder de bijzonder goede prestaties van meerdere kleine verenigingen, waarvan WIK uil Sint- Annaland en Turnlust uit Overzande zelfs in een wedstrijd met 79 vereni- gingsploegen op respectievelijk de vierde en vijfde plaats beslag wisten te leggen en daarmede een ere-prijs be haalden. Over het algemeen werd goed tot zeer goed geturnd. Er konden dan ook niet minder dan 41 eerste. 49 tweede er. 50 derde prijzen worden toegekend De ere-prijzen werden behaald door. Wedstrijd A, dames: VTV Vlissingen; Deltasport Zierikzee en Volharding Goes Wedstrijd B, dames: Udi Bergen op Zoom. Prins Hendrik Breda en Olympia Kapelle. Wedstrijd C. meis jes: MTV '69 Middelburg, Olympia Ka pelle. Prins Hendrik Breda. WIK Sini-Annaland en Turnlust Ovezande. Wedstrijd D. meisjes: Deltasport Zie rikzee en Volharding Goes. Wedstrijd D. meisjes: Deltasport Zierikzee en Volharding Goes Wedstrijd E. meis jes: Olympia Kapelle en MTV 69 Mid delburg Wedstrijd F. heren: Prins Hendrik Breda en VTV Vlissingen Wedstrijd G. heren: Prins Hendrik Breda. Thor Sas van Gent en Astrow Souburg. Wedstrijd H, jongens: Del tasport Zierikzee. Prins Hendrik Breda 2 maal en BTV Bergen op Zoom Wed strijd I. jongens: VTV Vlissingen Astrow Souburg en Prins Hendrik Breda De andere uitslagen van de verschil lende wedstrijden waren: Wedstrijd A. dames, le prijzen: BTV Bergen op Zoom. WIK Smt-Annaland, Deltasport Zierikzee.. VTV Vlissingen en Volhar ding Goes. 2e prijzen: BTV Bergen op Zoom. Wedstrijd B. le prijzen: Prins Hendrik Breda. Udi Bergen op Zoom. Olympia Kapelle: 2e prijzen: Thor Sas van Gent. MTV '69 Middelburg, Olym pia Kapelle. SC Duiveland Oosterland. Hygiea Westkapelle. Astrow Souburg. SVS Serooskerke 2 maal. WIK Wemel- dinge. Spido Oud-Vosmeer. Olympia Tholen 2 maal; Kwiek Bruinisse en Sparta Krabbendijke- 3e prijzen: VTV Vlissingen. SV Grijpskerke. Volharding W'issenkerke 3 maal: en Olympia Tho len Wedstrijd C meisjes, le prijzen: WIK Sir.i-Annaland. Tuni Nieuwdorp. Astrow Souburg. Grijpskerke. Turn lust Overzande 2 maal. Prins Hendrik Breda. Volharding Goes. Kwiek Sta- venisse. Sparta Krabbendijke, Udi Be rgen op Zoom. MTV '69 Middelburg. Olympia Kapelle 2 maal en SV Duive land Oosterland. 2e prijzen: BTV Be rgen op Zoom, Volharding Wissen- kerke 2 maal. Tuni Nieuwdorp. WIK Wemeldinge, Straw Souburg 2 maal. SV Grijpskerke. Excelsior Poortvliet Deltasport Zierikzee 2 maal. Prins Hendrik Breda. VTV Vlissingen. Vol harding Goes. Sparta Krabbendijke 2 maal. Vlugheid en Kracht Hoek, SV 's-Heerenhoek. Olympia Kapelle 3 maal, en SV Clinge. 3e prijzen: Olym pia Tholen. BTV Bergen op Zoom 2 maal. WWV Sint-Maartensdijk. OKK Kortgene. Spido Oud-Vossemeer. WIK Wemeldinge 2 maal. Astrow Souburg 2 maal. Hygiea Westkapelle, Prins Hend rik Breda 2 maal. VTV* Vlissingen 3 maal. Kwiek Stavenisse. KWV Kruin- ingen. Udi Bergen op Zoom. SV 's- Heerenhoek. MTV '69 Middelburg. Olympia Kapelle 3 maal. SV Clinge en Olympia Tholen Wedstrijd D, meisjes, le prijzen: Del tasport Zierikzee. Volharding Goes. Olympia Kapelle. 2e prijzen: Prins Hendrik Breda en MTV '69 Middel burg: 3e prijzen: Kwiek Bruinisse. Olympia Tholen. BTV Bergen op Zoom en Prins Hendrik Breda Wedstrijd F. heren, le prijzen: VTV Vlissingen en Prins Hendrik Breda: 2e prijs: Volhar ding Goes Wedstrijd G. heren, le prijs: Prins Hendrik Breda: 2e prijs; Astrow Souburg en Thor Sas van Gent: 3e prijzen: Volharding Goes en MTV '69 Middelburg. Wedstrijd H. jongens, le prijzen: BTV Bergen op Zoom. Deltasport Zierikzee. Prins Hendrik Breda 2 maal en MTV '69 Middelburg: 2e prijzen: Volharding Wissenkerke, SVS Serooskerke. Kwiek Stas-enisse. Prins Hendrik Breda en Udi Bergen op Zoom; 3e prijzen: BTV Bergen op Zoom. SVS Serooskerke. SV Grijpskerke 3 maal. Deltasport Zierik zee. Kwiek Stavenisse. Prins Hendrik Breda, MTV '69 Middelburg 2 maal en SV Duiveland Oosterland. Wedstrijd I jongens, le prijzen: VTV Vlissingen. Volharding Goes. Prins Hendrik Bre da. BTV Bergen op Zoom en Astrow Souburg 2 maal. 2e prijs: MTV "69 Middelburg. TSJECHOSLOWAKIJE Anna Pohluakova: 9.55 - 9.70 - 9.70 - 9.70 - 38,65 '11; 9,50 - 9.15 - 9.70 - 9.75 - 76,75 (1). Ingrid Holkovicova: 9.50 - 9,55 - 9,45 - 9.55 - 38.05 12). 9,60 - 9.50 - 9.60 - 9.65 - 76.40 (2). Iva Cervohousova: 9.40 - 9.50 - 8.35 - 9.35 - 36.60 111); 9.40 - 9.50 - 9,50 - 9.50 - 74.50 (9). Eva Poradkova: 9.60 - 9.45 - 9,30 - 9.50 - 37.35 (4); 9.65 - 9.55 - 9.55 - 9.10 - 75.70 Draha Smolikova: 9.35 - 9 70 - 9.35 - 9.60 - 33.00 (3,. 9.20 - 9.80 - 9.70 - 9.55 - 76,25(3i. Nederland verplichte oefenstof: 186.05: Nederland keuze stof: 186.55 totaal 372.60. Tsjechoslowakije verplichte oefenstof: 190,15: Tsjechoslowakije keuze stof: 191.60. to taal 381.75.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 15