Basisschool 'Nobelhorst' speelt musicals in Hulst extia Kinderatelier in Hulst houdt een openbare les voor ouders Eerste stap op weg naar nieuw schoolbestuur in Sint-Jansteen Administratie belasting Terneuzen gaat zes ton kosten Terneuzen laat deel van 9 World Press Photo9 zien ZEE U WS C H-VLAAN DEREN ZATERDAG 22 MEI 1976 HULST - Vrijdagavond traden een honderdtal kinderen van de derde en vijfde klassen van de basisschool 'No belhorst' uit Hulst op in 'Den Dul- laert'. De kinderen van de derde klas sen voerden op de musical 'Jan Klaas- sen in speelgoedland' van Benny Vre- den. De leiding van alle zang en ge deeltelijk ook de toneelrollen was in handen van mevrouw Vera Calluy- Meert. Dekinderen van de vijfde klassen ga ven een uitvoering van de musical 'Radio-flierefluiters', eveneens van Be nny Vreden. Mevrouw Maria Everaers-Rotüer verzorgde bij dit stuk het muzikaal gedeelte en een deel van de toneelrollen, In beide stukken zorgde de heer Fred Vemaeve voor licht en geluid. Ook had hij een deel van de toneelrollen helpen instuderen. De beide uitvoeringen waren in sa menwerking met het oudercomité en Bisschop Ernst diende leerlingen te Hulst H. Vormsel toe HOLST - Vrijdagavond diende bis schop H, Emst uit Breda aan 50 leer lingen van de zesde klas van de Willi- brordschool uit Hulst, 20 leerlingen van de zesde klas van de lagere school 'Sint-Jozef uit Nieuw-Namen en 14 leerlingen van de lagere school Sint- Jozef uit Graauw het Vormsel toe. De plechtigheid gebeurde tijdens een plechtige eucharistieviering, in de Sint-Willibrordusbasiliek te Hulst. de werkgroep Ouders uit de derde en vijfde klassen tot stand gekomen. De voorstelling werd bijgewoond door zo'n 'De Vogel' viert eerste lustrum KLOOSTERZANDE - Vrijdag was het precies vijf jaar geleden dat het re creatieterrein 'De Vogel' te Klooster- zande werd geopend. Dat eerste lus trum wordt vandaag, zaterdag, in het recreatiepark gevierd. Vanmiddag, om half drie, is er sport en spel voor jong en oud. De prijzen die met deze evenementen zijn te winnen worden om half vijf uitgereikt. Op het uitgestrekte terrein van 'De Vogel' wordt om half zeven begonnen met een avondvoettocht voor het hele gezin. De deelnemers moeten ongeveer vijf kilo meter afleggen. Er kan worden inge schreven bij de kantine, bij welk ge bouw ook de finish ligt Om zeven uur vanavond maakt het majorettenpelo ton 'Kloortje' uit Kloosterzande een rondwandeling over 'De Vogel'. Als laatste activiteit staat bingo in de kan tine op het programma. Deze festiviteit begint om half negen. Ter gelegenheid van de viering van het lustrum zijn at tractieve prijzen beschikbaar gesteld. 400 ouders, belanstellenden en enige kinderen. In verband met het met pen sioen gaan van een leerkracht zullen op 31 mei de beide stukken nogmaals voor het voetlicht gebracht worden voor alle kinderen van de 'Nobelhorst'. Op de foto: De kinderen van de vijfde klassen van de 'Nobelhorst' tijdens de uitvoering van de musical 'Radio- flierefluiters'. Biljartwedstrijden in Westdorpe WESTDORPE - In café 't Oude Raedhuys' te Westdorpe vond een bil jartwedstrijd plaats tussen de biljart club 't Oude Raedhuys' uit Westdorpe en de biljartclub Tovak' uit Koewacht 't Oude Raedhuys' won met 11-9. De uitslagen luidden: M. van LentrK. van Boven 1-1, F. van den Abeele-G. Drub- bel 0-2, C. van Acker-F. de Vliegher 2-0, J. van der Goes-C. Martens 1-1, M. Teirlinck-R. van der Sijpt 1-1, W. Allonsius-I. Paul 2-0, F. van Wolfelaere-M. van Duyse 1-1, R. van Acker-F. Buys 0-2, R. Audenaerd-R. van Damme 2-0 en R. van Daele-A. Coppieters 1-1. Sluis wil de weekmarkt nieuw leven inblazen SLUIS B en w van Sluis willen de weekmarkt in die plaats nieuw le ven inblazen. Het is de bedoeling om de bezetting van de markt tij dens de zomermaanden op te voe ren tot ongeveer dertig kramen, waarbij men nauwkeurig zal letten op de verdeling van de kramen over de verschillende branches. Tijdens de overige maanden wil men zorgen voor een zodanige be zetting' dat het voor het publiek aan trekkelijk isenblijftomdezemarkl te bezoeken'. Het college is tot dit voorstel geko men in overleg met de centrale ver eniging voor de ambulante handel en kooplieden zelf, die een nieuwe stimulans van harte toejuichen. De Sluise weekmarkt leidde in de afge lopen Jaren een kwijnend bestaan, in de wintermaanden was er zelfs sprake van zo'n slappe vertoning dat het nauwelijks nog een echte markt mocht heten en we betreuren dat, want 'van een goed bezette weekmarkt gaat een bepaalde aan trekkingskracht uit, die zeker in het belang moet worden geacht van het toerisme in Sluis, doch ook van de gehele bevolking', zo lichten ze hun voorstel aan de raad toe. Het col lege denkt ook in de winter voor een redelijke bezetting te kunnen zor gen door handelaren, die in de zo mermaanden staanplaats innemen te verplichten ook de rest van het jaar geregeld op de Sluise week markt te verschijnen. Op verzoek van de handelaren stellen b en w ook voor om een marktverordening vast te stellen, waarin rechten en plichten van de kooplieden zijn vastgelegd. Een verhoging van de marktgelden vindt het college niet nodig. De gemeenteraad behandelt de voorstellen in de vergadering van volgende week dinsdag 25 mei. SLUIS - De bewoners van de bejaar dentehuizen 'Rozenoord' uit Sluis, 'Ter Schelde' uit Breskens en Ter Wolle' uit Biervliet, maakten een gezamenlijke reis naar Goes en omgeving. Zo werd een rit gemaakt met de stoomtrein Goes-Borssele en een rit langs de be zienswaardige plaatsen op Zuid- Beveland. De reis werd georganiseerd door de stichting 'Vereniging Protes tants Tehuis'. Competitiewedstrijd biljartclub 't Oude Raedhuys' WESTDORPE - Aan de clubwedstrij- den, in competitieverband namen 18 leden van de biljartclub 't Oude Raedhuys' uit Westdorpe deel. De eind uitslag luidde: 1 R. Pollet. 2 J. van der Qoes, 3..I. Aloonsius. 4 M. Teirlinck, 5 F. van den Abeele, 6 W. Audenaerd, 7 C. van Acker, 8 M. Pluym, 9 S. Pluym en 10 M. Pluym. KLEUTERSCHOOL KRIJGT TWEE ZETELS tieve Vorming een eigen onderkomen heeft. De gemeente heeft toegezegd dat de afdeling Hulst van het Zeeuws In stituut voor Kunstzinnige Vorming volgend jaar een gebouwtje naast 'Den Dullaert' mag gaan gebruiken. Dat wordt momenteel nog gebruikt als be rging voor gemeentewerken. De kinderen in Hulst hebben dit jaar aan vier projecten mee kunnen wer ken. Iedere woensdagmiddag werd - in twee groepen (van zes tot en met twaalf jaar en ouder) - gewerkt aan handenarbeid Daarnaast werd om de veertien dagen gewisseld met muzikale Vergadering VOO afdeling Cadzand CADZAND - De vereniging voor open baar onderwijs te Cadzand hield dins dag haar ledenvergadering in café In de buitenkust. Met besloot een feest middag voor kinderen te organiseren. Bij de bestuursverkiezing waren aftre dend en niet herkiesbaar de heren J Riemens en E de Houck. In een vaca ture werd voorzien door het kiezen van mevrouw K. Molema-Clijncke. In de tweede vacature werd nog niet voor zien. Tevens werd mevrouw Molema gekozen tot secretaresse. Vergadering van plattelandsvrouwen SLUIS - De afdeling Sluis van de Ne derlandse bond van plattelandsvrou wen houdt dinsdagavond 25 mei in ho tel 'De Korenbeurs' te Sluis de laatste bijeenkomst van het seizoen 1976-1977. Tijdens deze avond zal aandacht wor den besteed aan huisvlijt in de ruimste zin van het woord. V olleybalvereniging 'Dourleyn Sluiskil' sluit seizoen af SLUISKIL - Ter afsluiting van het sei zoen gaan de leden van de volleybal vereniging 'Dourleyn Sluiskil' op 12 en 13 juni een weekend doorbrengen op Centrum Rolduc te Kerkrade. Ter plaatse worden onderlinge wedstrijden gehouden. Eerder op vrijdag 28 mei vindt weer de jaarlijkse feestavond voorleden en genodigden plaats in 'At lanta' te Sluiskil. Tijdens deze feest avond is er een optreden van de Sluis- kilse popgroep 'Anderson Airoplane'. In de pauze wordt een verloting ge houden met prachtige prijzen. Verder wordt deelgenomen aan verschillende toernooien in de omgeving, zoals Schoondijke, Zwijnaarde, Hulst, Goes en Zuiddorpe. Hiermee sluit de volley balvereniging het seizoen af Verkoop woonhuis met schuur te Koewacht KOEWACHT - Vrijdag verkochten de notarissen D. H. de Graaf uit Axel en W. Vroome uit Hulst krachtens rech terlijk bevel in café A. de Schepper te Koewacht een woonhuis met schuur, erf tuin en weiland aan de Emmabaan 64 te Koewacht. Kopers werden de makelaars Vervaet en Van Hoye uit Stekene <B) en A. Suy uit Koewacht voor de som van 67.000. vorming en creatief spel. Ook konden de kinderen vanaf acht Jaar deelnemen aan een cursus klassiek ballet. Dat was dan ook tegelijkertijd de grootste trekpleister in 'Den Dullaert'. Het ligt in de bedoeling om ballet bij de start van het nieuwe seizoen - na de zomervakantie - naar de middaguren te verschuiven. Dat werd nu nog in het begin van de avond gedaan. Foto: Zo wordt op hel kinderatelier ge tekend. KOV Zws-Vlaanderei kiest nieuw bestuur HULST - Wegens drukke werkzaam heden is het bestuur van de Katho lieke Onderwijs Vereniging (KOVi afde ling Zeeuwsch-Vlaanderen afgetreden. Er is een nieuw bestuur gekozen met ais voorzitter de heer G. de Vijlder uit Lamswaarde. secretaris de heer J. Pa- ridaen uit Aard en burg. penningmees ter de heer G. Verhagen uit Slnt- Jansteen en als bestuursleden de heren E. van Duyse uit Sint-Jansteen, D. Pie- terse uit Axel. M. Plasschaert uit Sluis en E. Verschaegen uit Westdorpe. Vrij dag II juni is er een feestvergadering van de KOV in de Bowling te Sas van Gent, die begint om 20 uur. Daarbij wordt afscheid genomen van het oud- bestuur, waarna een receptie en een gezellig samenzijn plaats vindt. EHBO-examens SLUISKIL - Maandag 17 mei jongst leden werd de EHBO-cursus, georga niseerd door het detachement Sluiskil van het Nederlandse Rode Kruis, afge sloten met een examen. Aan het exa men namen 19 kandidaten deel waar van 6 uit de colonne Temeuzen. Het examen werd afgenomen door dokter H. G. van Haelst uit Sluiskil en dokter/ J. Hoefman uit AxeL Alie kandidaten behaalden het diploma. Dit waren de dames L de Maat. A de Bruyne, Bruinbroek-van Doeselaar. M. de Waal-Somers. M. Harms-Dooms, G. van Oorschot-van Thoor. M. Steyaert-Haas. L. de Waal-v. d. Hemel, E. Hamelink. W. Klapton. L. Clemminck-de Waal. S. Tolhoek- Doom. De heren J W. van Doeselaar, W. de Bruyne. A. Bierhuis, W. Inghels, P van Hijfte. J. de Jonge en J. van Gils. Kennismakings bijeenkomst voor nieuwe inwoners gemeente Hulst HULST - De gemeente Hulst houdt de eerste twee weken van juni kennis makingsbijeenkomsten voor die be woners van de gemeente die per 1 ja nuari in de gemeente zijn gevestigd. De eerste bijeenkomst is dinsdag 8 juni om 20 uur. De tweede maandag 14 juni, aanvang eveneens 20 uur. De nieuwe bewoners van de gemeente Hulst kun nen kennismaken met het college van b. en w.. leden van de gemeenteraad en Hulst. Over de gemeente wordt een film vertoond. B. EN W. VRAGEN KREDIET TERNEUZEN - B. en w. van Terneuzen vragen de raad om een krediet van 600.000.- voor het opzetten van een administratie voor de toekomstige onroe rend goedbelasting. Het gaat om het inrichten van een belastingbestand met diverse schattingen en nevenwerkzaamheden. Het college wil dit karwei op dragen aan derden. De raad moet woensdagavond over de kredietaanvraag beslissen. Terneuzen wil ce onroerend-goedbeiastingen op 1 januari 1978 invoeren. Dat gebeurt op basis van de economische waarde. Voor er een heffing kan plaatsvinden moeten alle belasting-objecten binnen de gemeente worden geschat. Uiterlijk in oktober moet de voorlopige schatting achter de rug zijn. daarna volgt in 1977 een definl- tiev e. De zes ton die b. en w. denken nodig te hebben voor het inrichten van de administrate zouden beschikbaar gesteld moeten worden m de vorm van een krediet op ae kapitaaldienst van de begroting 1976. Het college gaat uit van een afschrijvingstermijn van vijf jaar. De jaarlijkse lasten van het krediet - die b. en w globaal stellen op 150.000.- zouden gedekt moeten worden uit ae opbrengst van ne nipiiwp hplactinoon HULST - Het bestuur van de Krea- tieve Vorming Hulst houdt woens dagmiddag een openbare les. De les is bedoeld om de ouders van de kinderen die deelnemen aan het kinderatelier in de stad Hulst te laten kennismaken met het werk van hun kinderen. Dit seizoen - woensdag is de laatste cursusdag - hebben in Hulst bijna 150 kinderen aan het kinderatelier meege daan. De Kreatieve Vorming was ech ter ook in de andere kemen van de gemeente actief In Heikant waren er 66 deelnemers, in Graauw 30, in Nieuw-Namen 56. in Clinge 40 en in Sint-Jansteen deden 30 kinderen mee. De 'open dag' van woensdag is bepaald niet bedoeld om voor het volgende sei zoen nog meer kinderen te werven. Coördinator H. Metsers van de Krea tieve Vorming: „Met die 150 kinderen zitten we hier aan onze top." De coör dinator doelt hiermee op het gebouw 'Den Dullaert' in Hulst, waar de Krea- Bridgewedstrijden in Den Dullaert HULST - De Hulster bridgeclub hield in Den Dullaert te Hulst competitie bridgewedstrijden. De uitslagen in de A-afdeling luiden: Howel: 10 paren: 10. spellen- 27 en maximum score: 216. 1. Mevrouw Biesbroeck en de heer Blommaert 137 pnt is 63,43%, 2. de he ren Nijenhuysjr. en Biesbroeck jr. 118 pnt. is 54,63%, 3. mevrouw Borm en de heer Dujardin 117 pnt. is 54,17%, 4. de dames Van Rosmalen en Haert 114 pnt 52,78%. 5. de dames Aronson en Vroome 111 pnt is 51,39%', 6. echtpaar Wendels 108 pnt is 50%. B.-afdeling: howel: 10, paren: 12, spellen: 27 en maximum score 270. 1. ex-aequor de dames De Kerf en Van de Velde en de dames Den Boer en Van Esbroeck 164 pnt. 60.74%, 3. echtpaar Heijndrickx 158 pnt is 58,52%. 4. de hijren Hermans en Kege.s 152 pnt pnt is 56,30%, 5. de dames Bogaert en Stallaert 146 pnt is 54.07%, 6. de dames Snuverinck en Sarneel 140 pnt is 51.85%, 7. de dames Melchers en Van Damme 137 pnt is 50.74% en 8. de heren Verbuut en D'Hondt 133 pnt is 49,267f. VERZAMELING VAN 150 OPNAMEN TOT EN MET 13 JUNI IN STADHUIS EHBO-examens in Hulster ziekenhuis HULST - In het Sint-Liduina Zieken huis te Hulst werden EHBO-examens afgenomen waarvoor achttien kandi daten slaagden. Examinator bij dit examen was dokter W. Eysink uit Hulst. De geslaagden zijn de dames: H. de Blijzer, M. van de Brande, M. Buysse. I. Bunn, P. van Eekelen, M. de Jonge, C. de Kort, M. de Kort, B. Kramers. P. Kroes, M. Nicolaas, P. Nieuwesteeg, D. de Roeck, M. Roelans, P. de Smit, M. Strobbe, M. Vink, B. Willaert. Voetbalwedstrijd leerkrachten uit de regio Hulst SINT-JANSTEEN - Op het gemeente lijksportterrein te Sint-Jansteen vond een voetbalwedstrijd plaats tussen een elftal van leerkrachten uit het basis onderwijs en een elftal van leerkrach ten uit het voortgezet onderwijs uit de regio Hulst. De eindstand was 3-3. Wedvlucht SLUIS - De postduivenhoudersvereni- ging 'Recht voor allen', uit Sluis, deed mee aan een prijsvlucht vanuit Com- piègne. De hoogste snelheid bedroeg 1416 meter per minuut. De uitslag was: 1 0. Moens; 2 G. de Meyer; 3 A le Ciercq; 4 A van de Bussche: 5 O de Meyer; 6 J Focke; 7 J Wage: 8 J Cop- pens; 9 M. van de Bussche. Expositie Janus Nuiten bij 'Des Beaux Arts' seonend TERNEUZEN - De heer H. Pulles, voorzitter van de culturele raad van Breda, heeft vrijdagavond bij de Ter- neuzense galerie 'Des Beaux Arts' een expositie van Janus Nuiten geopend. Op de tentoonstelling, die tot 7 juni duurt, zijn olieverfschilderijen, aqua rellen en gouaches te zien, opgetrok ken rond 'Landschappen' zoals de kunstenaar ze ervaart. De heer PuEes gaf in zijn inleiding een kort overzicht van de loopbaan van Nuiten ('iemand die het schilderen kent') en ging in op de motieven die hem bewegen. Daarbij haalde hij een uitspraak van Nuiten aan, die luidde: 'Een kunstenaar maakt dingen waar niemand om vraagt en toch is het no dig'. De opening - die een groot aantal belangsteEenden trok - werd omlijst doot Dick en Lenie Hovestadt (gitaar en zang). G. VAN ECK BLIJFT BESTUURSLID SINTJANSTEEN - Het ziet er naar uit dat binnenkort in Sint-Jansteen een nieuw schoolbestuur voor de r-k basisscholen en de kleuterschool kan worden samengesteld. De eerste stap daartoe werd vrijdagavond gezet op een vergadering van de oudervereni ging in het verenigingsgebouw te Sint-Jansteen. Die bijeenkomst verliep niet geheel zonder moeilijkheden. Er waren nogal wat ouders aanwezig die kinderen op de kleuterschool hebben zitten. Die ouders wisten - na stemming - te be dingen dat er twee ouders van kleuters in het nieuwe schoolbestuur zitting zuflen nemen. De oudervereniging van de kleuterschool moet komende week gaan vergaderen om twee kandidaten te kiezen. De heer G. van Eek, die al zitting had in het oude schoolbestuur te Sint- Jansteen voordat de moeilijkheden tussen oudervereniging en het oude schoolbestuur begonnen, werd herko zen in het nieuwe schoolbestuur. De tweede kandidaat van de basisscholen moest gekozen worden uit drie perso nen. Dat werd tenslotte met overgrote meerderheid de heer H. van Dorselaer (hij kreeg 45 van de 67 uitgebrachte geldige stemmen). De twee overige kandidaten waren mevrouw Veal- Noens en de heer De Rechter. De stemming werd pas omstreeks hali elf gehouden. Daarvoor werd 2,5 uur druk vergaderd, waarbij enkele aanwe zigen hun emoties met konden be dwingen. Mr. Stokkermans. kandidaat-notaris te Utrecht, gaf tij dens de vergadering tekst en uitleg over de statuten van de schoolvereni ging. en hij probeerde de aanwezigen over te halen zo veel mogelijk hun emoties niet de overhand te laten krij gen, In eerste instantie probeerde de heer L. J. A. Adriaansens. voorzitter van de oudervereniging, de verdeelsleutel basisschool-kleuterschool 3-1 te laten zijn. Dat stuitte bij de ruim honderd aanwezigen echter op fel verzet. Het argument van de voorzitter was dat er zon honderd kleuterschoolleerlingen zijn tegen bijna driehonderd basisscho lieren (nu nog op de scholen te Kapel- lebrug en te Sint-Jansteen, na 1 augus tus allen op de Aloysiusschool in Sint-Jansteen). Daarna deden de ouders van de kleu ters een succesvolle poging de ver deelsleutel tot 2-2 om te buigen. Een argument uit de zaal was: „De kleuters zitten maar 2,5 jaar op de kleuter school en de basisscholieren zes jaar. Dan kun je nooit zo veel kleuters heb ben." En voorts: „De kleuters gaan toch ook naar de lagere schooL" Voor de verdeelsleutel kleuterschol twee zetels - basisschool twee zetels stemden 39 aanwezigen. „De tegen stemmers zijn duidelijk in de minder heid," zo merkte voorzitter Adriaan sens op. Daarna werd vastgesteld wie de vertegenwoordigers van de ouders van de basisscholieren in het nieuw te vormen schoolbestuur zuflen zijn Volgende week zal de oudervereniging van de kleuterschool zich beraden over hun twee kandidaten voor het school bestuur. Dat bestuur zal in totaal uit zeven leden bestaan. Het kerkbestuur van Sint-Jansteen mag er ook twee aanwijzen. Als dat gebeurt zullen de zes gekozen leden samen een zevende lid benoemen. TERNEUZE.X - In uc stadhuishal van Terneuzen zijn tot en met 13 juni 150 schokkende, ontroerende en grappige foto's in zit-art-wit en kleur te zien. Het zijn opnamen uit de collectieve van 'World Press Pho to'. de wereldberoemde fototentoon stelling. die dit jaar zo'n 3000 inzen dingen trok. Daarvan werden er 300 geselecteerd en Temeuzen toont de heft: prijswinnaars in alle catego rieën. De tentoonstelling in de stad huishal is op werkdagen geopend van 815 tot 12 en van 13 to: 17.15 uur. op zaterdagen van 14 tot 16 uur Op de foto: aandacht voor 'World Press Photo' in Temeuzen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 35