Voor olielozing bij DOW boete van ƒ1500,- geëist Nieuw schooltype kan plaats innemen van openbaar en bijzonder onderwijs Jan Verwey maakt lp 'op mondorg Automobilisten contra 'privé-parkeerterrein' b. en w. van Sluis ZEE LAND Bomenaffaire Westkapelle binnenkort uit de wereld Kort geding Hulster sex-shops Aankoop complex Veneco in raad van Middelburg ZATERDAG 22 MEI 1976 SCHIPPER NALA TIG GEA CHT BIJ LADEN „OVERLOPEN VAN TANKS GEBEURT DAAR WEL VAKER" MIDDELBURG - De officier van justi tie bij de rechtbank in Middelburg, mr. Th. Lcbrcl heeft vrijdag tegen de schipper van een tanker, aan wiens nalatigheid het op 12 juli 1974 te wij ten was dat een hoeveelheid olie bij de tnnkersteiger van Dow in Tcrneu- zen in de Westerschelde raakte, een boete van 1500 gulden (500 voorwaar delijk) geëist De eis van de officier kwam overeen met het vonnis dat de kantonrechter de betrokkene, H. J. D. uit Zwartkruis, eerder bij verstek had opgelegd. Om dat de man door zijn werk niet op de zitting van de kantonrechter kon ver schijnen. had hij hoger beroep aange- Nadat mr. Lebret zijn eis had uitge sproken fulmineerde S. „Dat weten we van de officier, die zoekt altijd een middeltje om iemand gevangen te krij gen."Nadat de presidente van de rechtbank, mevrouw mr. S. W, C, Nooteboom verdachte erop wees dat de uitspraak nog moet volgen, ver volgde de man: „Er wordt me iets in de schoenen geschoven dat ik niet heb gedaan, Zowaar als ik hier sta." De 20-jarige J. C. P. V. uit Hontenisse stond in hoger beroep terecht voor het feit dat hij vorig jaar op twee achte reenvolgende dagen zonder helm op een motor had gereden, waarvoor hij ook nog geen rijbewijs had. De kanton rechter had hiervoor in totaal 600 gul den boete opgelegd en de officier vroeg nu in hoger beroep bevestiging van dit vonnis, Tegen de automobilist H. v. A uit I-Iank vroeg de officier in hoger beroep eveneens bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Deze had de be trokkene veroordeeld tot een boete van 50 gulden voor het veroorzaken van een ongeval op 5 juni van het vorig jaar in Goes. In alle zaken doet de rechtbank vrijdag 4 juni uitspraak. ADVERTENTIE Op de zitting van de rechtbank ver klaarde D dat hij bij het laden van de olie bedwelmd moet zijn geraakt door de vrijkomende dampen. Om te con troleren of de tanks vol waren moest hij namelijk herhaaldelijk met een peil lood boven het vulgat hangen. „De laatste keer dat ik boven kwam. weet ik niet meer hoe ik aan boord gekomen ben," zei hij. In deze situatie was het tanken door gegaan en liep een inmiddels volle tank over. waardoor naar schatting een 500 liter olie in het water terecht kwam. Dit kon mede gebeuren doordat een controlefunctionaris van Dow zijn plaats had verlaten om eerder naar huis te kunnen. 'Wel vaker' Uit een verklaring van een wacht meester van de rijkspolitie, die in de zaak als getuige optrad, bleek over igens dat het geen incidentele saak is dat bij het laden van tankers stoffen in het water raken doordat de tanks overlopen. „Dat gebeurt regelmatig," aldus de wachtmeester op een vraag van de officier. In zijn requisitoir benadrukte mr. Le bret dat met het overlopen van de tank een zeer ongewenste en gevaarlijke si tuatie was ontstaan. De betrokken olie kan al bij 36 graden ontvlammen, waardoor -zoals de officier zei - niet zoveel had hoeven te gebeuren om on gelukken te krijgen. Ondanks de onvoldoende controle van Dow-zijde - de betrokken functionaris was overigens op staande voet ontsla gen - zag de officier D. als de hoofd schuldige. Gezien de emst van de fei ten vond mr. Lebret het vonnis van de kantonrechter niet te hoog en vroeg hij bevestiging van dit vonnis. De Zeeuwsvlaamse landbouwer A. A. S. stond in hoger beroep terecht we gens overtreding van de anti- bioticawet. S. zou op 21 november 1974 een restant hormoon-preparaat (foroxone) op zijn varkensfokkerij in Sint-Jansteen in bezit gehad hebben. Dit kwam aan het licht bij controle van de algemene inspectie dienst. Officier mr. Lebret vroeg in deze zaak bevestiging van het vonnis van de kan tonrechter die S. tot 300 gulden (150 gulden voorwaardelijk) had veroor deeld. Dit wekte wel de woede van de verdachte, die voortdurend volhield dat hij niet wist hoe het spul op zijn bedrijf terecht was gekomen. Buit 1700,- bij inbraak in clubgebouw van w Krabbendijke KRABBENDIJKE - In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in het clubgebouw van de voetbalver eniging te Krabbendijke. De daders kwamen binnen door een deur te for ceren. Er werden vier speelautomaten open gebroken en leeggehaald en verder werd de aanwezige voorraad sigaret ten, tabak en koffie meegenomen. De totale buit heeft een waarde van onge veer ƒ1700. De rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. Van de daders ont breekt elk spoor. Vrijspraak Duitser ongeval Domburg MIDDELBURG - De arrondissements rechtbank in Middelburg heeft vrij dagmorgen de Duitse jongeman G. H. vrijgesproken van schuld aan een on geval op 25 augustus bij Domburg, waarbij hij met zijn motor langs een auto schampte. H.'s verloofde, die achterop zat, kwam daarbij zo onge lukkig te vallen, dat zij blijvend been letsel opliep. De kantonrechter in Middelburg had H. schuldig bevonden en hem tot 25 boete veroordeeld. Daartegen was H. in beroep gegaan. De officier van justi tie vroeg op 7 mei bij de rechtbank be vestiging van dit vonnis, omdat hij meende dat H. een beoordelingsfout had gemaakt. Bij de behandeling in hoger beroep werden verschillende ge tuigen gehoord. H. was met zijn motor rechts langs een voor hem rijdende auto geschampt, die naar rechts een smalle inrit wilde inrijden en daartoe eerst even naar links manoeuvreerde. Hdie meteen snelheid van tachtig ki lometer reed. wilde eerst links passe ren toen de auto ook juist naar links kwam en probeerde er vervolgens rechts voorbij te komen. In de beroepszaak tegen J. C. G. uit Zaamslag heeft de rechtbank het von nis van de kantonrechter bevestigd. Wegens tweemaal rijden in een onver zekerde auto. het in gevaar brengen van de verkeersveiligheid en een boL sing tegen enkele paaltjes, werden hem boetes met een totaal van 600 opge legd en drie maanden ontzegging van de rijbevoegdheid voorwaardelijk. voor de maanden juni en juli Jaap Kramer/Theo Kampa •Nieuw Oosterscheldeplan «Dijken, dammen, bruggen «Stormvloeden en Deltawet Recreatie en watersport «Schone industrie? «Verdronken land zonder zee omvang: 144. pag./ 200 foto's en tekeninoen waarvan een aantal in kleur formaat: 20,5 x 25,5 cm ISBN 90 228 1161 1 De Boer Maritiem GEDAAGDE: „BOETE VAN f250,- PER DAG IS NIET OP TE BRENGEN" WOENSDAG VOOR DE RECHTBANK IN MIDDELBURG WESTKAPELLE - De 'bomenaffai re' tussen twee inwoners van West kapelle lijkt het einde te naderen. Mevrouw Van Tol gaat alle bomen, die dichter dan twee meter van de erfafscheiding van haar buurman, de heer I. M. van de Sande weg la ten halen. „Ik geeft het op. Als ik ze na woensdag nog heb staan, kost het me 250 gulden per dag: en dal is niet op te brengen. Woensdag begint voor de Middel burgse Arrondissementsrechtbank het proces dat de heer Van der Sande heeft aangespannen tegen zijn buurvrouw. „Zelfs als ik dit proces zou winnen, dan verlies ik op den duur toch. Volgens mijn advo caat. mr. Van Mechelen is er alle kans op dat de heer Van der Sande toch in hoger beroep gaat. en dan ben ik kansloos. Wanneer het dan voor een hogere rechtbank komt kijken ze alleen nog maar naar die paar centimeter, die de bomen te dicht bij de afscheiding staan. Het Burgerlijk Wetboek geeft aan dat de bomen minstens twee meter van een erfafscheiding moeten staan en volgens mevrouw Van Tol is dat in haar geval een paar centimeter minder. Buurman Van der Sande ziet het wat minder emotioneel dan zijn buurvrouw: „Het is oorspronkelijk niet meer geweest dat een menings verschil tussen twee buren. Die bo men stonden te dicht vij de afschei ding". Ik vraag of daar iets aan te doen is en ze willen niet luisteren. Nou. dan zeg ik: we hebben een scheidsrechter nodig voor een be slissing. En dat is het in orde. Maar die mensen willen gewoon een rel schoppen, omdat ze weten dat ze fout zitten". Vrijdag heeft mevrouw Van Tol door een loonbedrijf uit Aagtekerke metingen laten verrichten om er achter te komen op hoeveel centi meter afstand de bomen van de af scheiding staan. „Maandag begint men dan met het weghalen van de bomen: populieren, esdoorns wilgen enz." Dinsdagmiddag voor vier uui zijn ze er dan uit. Met wortel en al Officier eist 4 weken voor vuurwapenbezit MIDDELBURG - De officier van justi tie bij de rechtbank in Middelburg, mr. Th. Lebret heeft vrijdag vuurwapenbezit een onvoorwaarde lijke gevangenisstraf van vier weken geëist. Mr. Lebret eiste deze stral tegen de 28-jarige sexshopeigenaar E. J. M. de R. uit Sas van Gent. Deze stond terecht voor bezit van een pistool en het verhandelen van een an der exemplaar. Als argument voor de zware eis stelde de officier, dat juist in de sfeer waarin De R. zich bewoog, vuurwapenbezit gevaarlijk en dus dubbel ongewenst ls. Dat bleek ook uit het verweer van De R op de zitting. Daar vertelde hij dat hfj het pistool - een Baretta - vorig jaar had gekocht omdat hij bang was voor 'tegenmaatregelen' van een niet nader genoemd iemand vanwege vroegere moeilijkheden Officier mr Lebret over deze achter gronden. „Door zijn beroep zit De R. in het randgebied van de samenleving. Juist in die sfeer is wapenbezit dubbel gevaarlijk en dus dubbel ongewenst. Vuurwapenbezit ligt hier in een heel andere sfeer dan bijvoorbeeld bij stro pers". aldus de officier De R. zelf vond de eis van vier weken zeer zwaar. Gezien zijn persoonlijke omstandigheden noemde hij het voor hem ook 'geen oplossing'. De rechtr bank doet uitspraak op vrijdag 4 juni. MIDDELBURG - Twee sex- shophouders uit Hulst hebben elkaar vrijdagmiddag in een kort geding voor de president van de arrodisse- mentsrechtbank in Middelburg de da tum betwist, waarop één hunner een sex-shop ontruimd moet hebben. De partijen, de heren E. G. J. M. van de Wiele en A. Seghers uit Hulst, dreven aanvankelijk gezamenlijk het bedrijf. Later ging men uiteen en bleef Seghers de winkelruimte (onder)huren van de heer Van de Wiele. In de overeenkomst voor deze onderhuur was een opzeg termijn van drie maanden vastgelegd. Omdat de heer Van de Wiele zelf weer een dergelijk bedrijf wil beginnen heeft hij de heer Seghers per aangetekende brief opgezegd. Dit zou gebeurd zijn op 7 januari j.l. in welke visie het pand 30 april j.l. ontruimd had moeten zijn. Daarom werd gistermiddag namens Van de Wiele de onmiddelijke ontrui ming van het pand gevraagd. Namens de gedaagde werd door mr H. J. Q. Tichelman betwist, dat op 7 januari de huuropzegging was ge schied. De enveloppe - zonder afzender - die Seghers in januari ontving zou slechts een stukje van een reisfolder hebben bevat. Wel werd in april per aangetekend schrijven de. huur,opge-_ zegd. waardoor Séghers zich eerst per 31 juli a.s. verplicht acht het pand ont ruimd te hebben. De rechtbank president zal vrijdag 28 mei uitspraak doen. Eenklassige r.-k. kleuterschool Hof Zeldenrust in Terneuzen TERNEUZEN - In de Temeuzense wijk Hof Zeldenrust komt met ingang van oktober een (voorlopig) eenklas sige r.-k. kleuterschool. Deze school wordt ondergebracht in het seml-permanente gebouw waarin momenteel de r.-k. basisschool 'De Geule' huist. De r.-k. school deelt de accommodatie momenteel nog met de protestants-christelijke basisschool 'De Hille'. Die verhulst te zijner tijd naar een permanent gebouw. In het huidige complex komen dan 2 lokalen vrij. Eén ervan zal worden gebruikt door de r.-k. kleuterschool, het andere door 'De Geule'. die dan vijfklassig wordt. 'WATCH WHAT HAPPENS' MET BEGELEIDING VAN COMBO HERMAN SCHOONDERWALT MIDDELBURG - 'Watch what hap pens' is de titel van een zojuist ver schenen Luigspeelplaat, die geheel is opgebouwd rond het opmerke lijke talent van de in Middelburg geboren mondorganist Jan Verwey. Jan Verwey heeft tot op ongeveer tertigjarige leeftijd in Middelburg gewoond, waar hij onder meer op trad in formaties met pianist Baby- den Toonder. Via 'springplankpro gramma's' voor amateurs kreeg zijn talent nationale bekendheid en de langspeelplaat, waarop hij wordt begeleid dooreen combo van de in de wereld van de amuse mentsmuziek befaamde Herman Schoonderwalt, wordt door inge wijden gezien als een erkenning van talent en volharding. De plaat is vooral een product van volharding geworden. Op 12-jarige leeftijd kreeg Jan Verwey z'n eerae mondorgeltje. niet meer dan een warenhuis-exemplaar. Al heel snel werden hem de beperkingen van deze eenvoudige instrumentjes dui delijk en stapte hij over de chroma tische mondaccordeon. Hij bleef een typische autodidact, die toen hij op 19-jarige leeftijd zijn radiodebuut maakte, nauwelijks enige notie had van het notenschrift. Zijn spel viel echter onmiddelijk op en er volgden uitnodigingen voor - korte - solisti sche optredens met beroepsorkes ten als 'The Skymasters'. Zo kwam men hem met grote regelmaat tegen in diverse radioprogramma's en werd hij betrokken bij platenpro- ducties met onder meer Paul van Vliet. Lenny Kuhr. Peter Schaap en Piet Veerman. Nog regelmatig maakt Jan Verwey - hij woont nu in Amsterdam - stu dioproducties met The Skymas ters'. met welk orkest hij ook in 'Muzikaal onthaal' te beluisteren is. Voorts speelt hij bij het VARA dan- sorkest ('Muziek uit Studio I"). het orkest van Rinus van Galen ('Mo biel AVRO'), het orkest Piet Zonne veld ('Van twaalf tot twee'). The Ramblers ('Hartje Amsterdam), het orkest van Freddy Golden in het TROS-programma 'Tourja, tournee' en het orkest van Cees Bruin in het TROS-programma 'Steiger B'. In juni zal Jan Verwey te zien en te horen zijn als solist bij het orkest Tony Eyk In het televisiepro gramma 'Bij ons in Zeeland', dat op 9 juni in Haamstede wordt opge nomen. Op de plaat 'Watch what happens' laat Jan Verwey zijn virtuositeit op zijn kleine instrument horen in een aantal streng geselecteerde compo sities. die in de wereld van de amu sementsmuziek een aparte plaats innemen, zoals 'Wives and Lovers' van Burt Bacharach. de 'Music all- in tune' van Rogier van Otterloo en enkele werkjes van Zuidameri- kaanse origine. 'Voice Abusou' An- tonius Carlos-Jocafi) en 'Wave' van C. Jobim. Naast de titelsong zijn elf andere stukken vastgelegd, onder meer 'If van David Gates en 'Laughter in the rain' van Sedaka- Gody. Foto: 'Watch what happens': Jan Verwey en zijn mondorgel. MIDDELBURG - In verband met de plannen om op de terreinen van de NV Verenigde Confectiebedrijven Veneco aan het Molenwater negentien wonin gen te bouwen zijn b. en w. thans met het voorstel bij de gemeenteraad ge komen het bedrijfscomplex aan te ko pen. Het voorstel komt aan de orde in de gemeenteraadsvergadering van aanstaande maandagmiddag 24 mei. Men wil het bedrijfscomplex met de bijbehorende bedrijfshallen slopen en de vrijkomende terreinen gebruiken voor woningbouw. „De NV werd bereid gevonden tot verkoop voor een onzes redelijke prijs' zo schrijven b. en w. de raad in hun voorstel. Een ander voor stel is de bij het complex behorende drie woningen aan het Molenwater aan te kopen. De NV Veneco gebruikte deze panden als opslagruimte voor de producten. „Deze panden." aldus b. en w.. „zijn geschikt voor herstel in de oude bestemming, d.i. bewoning." De gemeente zal de panden doorverkopen. VOOR RECHTBANK MIDDELBURG „MACHTSMISBRUIK VAN OVERHEID" MIDDELBURG - Twee Zeeuws vlaamse automobilisten hebben vrij dag voor de rechtbank in Middelburg in hoger beroep de eigen parkeer ruimte van het gemeentebestuur van Sluis op de Grote Markt aangevoch ten. B. en w. hebben daar via een par keerverbod, waarvoor zijzelf onthef fing hebben, vlak bij het stadhuis een soort privé-parkeerterrein geschapen. Beide automobilisten. R. T. M. van der H. uit Oostburg en J. P. C. U. uit Aar denburg bestreden de ontheffing die b. en w. zichzelf verleend hebben omdat daaraan geen algemeen verkeersbe- lang ten grondslag ligt, maar alleen een eigen belang (dicht bij het werk parkeren). VOO-DISCUSSIENOTA 'IDENTITEIT OPENBAAR ONDERWIJS' „STANDPUNTEN SCHOOLSTRIJD ACHTERHAALD" (Van onze onderwijsmedewerkster) VLISSINGEN - Komt er in de toe komst een nieuw type school, dat de plaats zal innemen van het openbaar en het bijzonder onderwijs? Volgens een binnenkort te verschijnen discus sienota van de Vereniging voor Open baar Onderwijs (VOO), getiteld 'Iden titeit van het openbaar/algemeen on derwijs', zijn de mogelijkheden om het ideaal van VOO - „niet apart, maar samen" - te verwezenlijken gro ter dan ooit. In het bijzonder wordt gedacht aan de slichting van geza menlijke of samenwerkingsscholen. De discussienota constateert, dat de vroeger bijna onoverbrugbare klooi tussen voor- en tegenstanders van de openbare school - de jarenlange schoolstrijd is er getuige van - thans nauwelijks meer bestaat Onderwijs kundige en maatschappelijke veran deringen hebben de standpunten ach terhaald. Het verwachtingspatroon van de ouders met betrekking tot het onderwijs is bij de voorstanders van openbaar en bij die van bijzonder on derwijs niet zó zeer verschillend, dat de kloof niet overbrugd zou kunnen wor den. Voor beide groeperingen ouders is wat de bestuursvorm betreft, wel over eenstemming te bereiken, al zal men bij de instituties aan wie het bestuur is opgedragen zowel bij het openbaar als bij het bijzonder onderwijs weerstand ervaren. Het is moeilijk van verkregen rechten afstand te doen. aldus de VOO-discussienota. Naast de publiekrechtelijke bestuurs vorm van het openbaar onderwijs en de privaatrechtelijke bestuursvorm van het bijzonder onderwijs moet - indien nodig in de grondwet, maar in ieder geval in de daartoe geëigende onderwijswetten - de mogelijkheid worden geopend voor een derde be stuursvorm (tertium). Daarin kunnen voordelen van beide bestuursvormen worden verenigd. Geestelijk leven De samenstellers van de nota vinden dat de openbaar/algemene school in het onderwijspakket een plaats moet inruimen voor algemeen onderwijs over geestelijk leven. Wil de open baar/algemene school haar vormende taak als ontmoetingsplaats van leven sovertuigingen op de juiste wijze ver vullen. dan kan men er niet onderuit de opzettelijke behandeling van feiten en vragen over levensovertuigingen een plaats te geven in de onderwijssi tuatie. aldus het stuk. In de discussienota wordt verder stel ling genomen tegen een onverschillige, neutrale opstelling ten opzichte van geloofs- en levensovertuigingen. Neu traliteit inzake geloofs- en levensover tuigingen in opvoeding en onderwijs wordt een 'onmogelijke en ongewenste zaak' genoemd. De samenstellers van de nota vinden de school niet alleen maar een weg om later één of ander maatschappelijk doel te bereiken, maar nu al een ruimte waar generaties en gezindten met elkaar in dialoog tre den. De VOO-nota meent, dat in het basi sonderwijs het leren kennen van el- kaars geestelijk leven vooral zal plaats vinden in een vorm van totaliteitson- derwijs. Het kan geïntegreerd worden gegeven met het onderwijs in aard rijkskunde. geschiedenis en kennis der natuur. Bij het voortgezet onderwijs kan het volgen van een vak als kennis van geestelijk leven zinvol zijn. Er wordt verder van uit gegaan, dat de openbarejalgemene school vanzelf sprekend blijft openslaan voor godsdienst- en vormingsonderwijs voor hen die dit wensen. Onderwijs welis waar. dal onder verantwoordelijkheid blijft vallen van kerken en verenigin gen. speciaal met dit doel opgericht zoals het altijd is geweest. Maatschappijbeeld. Veel aandacht besteedt het discussies tuk aan de verhouding school onderwijs dient hen inzicht bij te bren gen in de betekenis die mensbeeld en wereldbeeld hebben bij het bepalen van een standpunt en de daaraan ver bonden beslissingen. Verder moet be langstelling worden gewekt voor maat schappelijke verschijnselen en vraag stukken. Dat houdt onder meer in dat in de school onderwerpen aan de orde behoren te komen, waarbij de leerlin gen zich direct betrokken voelen, om dat zij er thuis of elders mee in aanra king zijn gekomen of via nieuwsmedia erover informatie hebben ontvangen. Docenten mogen hun leerlingen met in de kou laten staan door angstvallig hun mening te verzwijgen. De school mag echter geen bepaalde maatschap pelijke organisatie als enig mogelijke of vanzelfsprekende verdedigen, aldus het VOO-discussiestuk Regio-Spreiding. Herverdeling van taken en bevoegdhe den op onderwijsgebied van het rijk. de provincies en de gemeenten is naar het oordeel van de samenstellers van de nota nodig teneinde een effectief en slagvaardig onderwijsbeleid te kunnen voeren. In dit verband wordt decentra- maatschappij. Tot nu toe wordt meer lisatie bepleit. Vooral de groei van het uitgegaan van de ontwikkelingen in de maatschappij dan van het kind en 'de jongere. De discussienota vindt dat een onjuist uitgangspunt. Het gaat de samenstellers om de vor ming van het maatschappelijk bewust zijn van de schoolgaande jeugd. Het voortgezet onderwijs heeft de behoefte aan regionale planning en organisatie sterk doen stemmen De onderwijs- wetgeving biedt slechts in geringe mate gelegenheid aan deze regionale behoefte te voldoen. Verbetering kan volgens de nota worden gezocht in de toekenning van grotere bevoegdheden aan provinciale overheden op controle rend en uitvoerend niveau en door het opzetten van gemeenschappelijke re gelingen. waarbij de onderwijsinspec ties stimulerend kunnen optreden. De discussienota stelt, dat door pro vinciale en regionale samenwerking van voorstanders van openbaar en van bijzonder onderwijs onderwijsvormen kunnen worden gerealiseerd, zoals van 'samenwerkingsscholen' en 'gezamen lijke scholen'. Over de leerplicht zegt de nota, dat het psychologisch onjuist is in of na de pu berteit nog een leerverplichting op te leggen. Het wordt gewenst geacht te komen tot een leerrecht, dat sociaal en economisch het gehele leven mogelijk moet worden gemaakt. De samenstellers van de nota zijn er zich van bewust, dat de ontwikkelin gen in het onderwijs een grote wissel trekken op de onderwijsgevenden. Vooral op ddactiseh en organisatorisch terrein wordt veel gevraagd. Het ver eist her- en bijscholing van degenen, die in de praktijk staan. De opleiding van onderwijsgevenden dient een an dere opzet te krijgen. Omdat het on derwijs als een sluitend geheel wordt gezien is de integratie van de opleidin gen voor kleuter- en lager onderwijs noodzakelijk. Ook de lerarenopleidin gen moeten, volgens hel discussiestuk, bij deze integratie worden betrokken. Van der H. noemde dit 'machtsmis bruik van de overheid'. Uit zijn verde diging bleek dat hij in zijn bezwaren niet alleen stond. Zowel de hoofdingenieur-directeur van rijkswa terstaat in Zeeland als provinciale sta ten lieten het gemeentebestuur van Sluis al vorig jaar december weten de situatie onjuist te vinden. Zowel van der H. als U. parkeerden op een zondag (8 december van het vorig jaar) op de bewuste plaats en liepen daar een bekeuring op. Voor de kan tonrechter werden beiden veroordeeld tot een boete van 11 gulden. U. vond dat temeer onbillijk omdat de burge meester aan verschillende instanties (zoals de middenstand) gezegd zou hebben dat er op zondag niet bekeurd werd. In hoger beroep eiste de officier bij de rechtbank, mr. Th. Lebret bevestiging van het vonnis van de kantonrechter. Ovengens liet hij daarbij duidelijk blijken de maatregel van het gemeen tebestuur van Sluis niet gelukkig te vinden. „Het is een oplossing die met helemaal elegant is," aldus de officier. Mr. Lebret vroeg echter bevestiging omdat het parkeerverbod en de onthef fing rechtsgeldigheid hebben. Dit om dat de beroepstermijn om bezwaar tegen deze verkeersmaatregel te ma ken - het provinciaal bestuur is nier- voor de beroepsinstantie - al verstre ken is. In deze situatie kan de rechter hierin volgens de officier geen veran dering meer brengen. De uitspraak in beide zaken volgt op vnjdag 4 juni. Grote Zeeuwse inbreng VOO-nota VLISSINGEN - De ruim zestig pa gina's tellende discussienota van VOO is mede tot stand gekomen dank zij een belangrijke Zeeuwse inbreng. Als voorzitter van de eind 1973 in gestelde commissie fungeerden ach tereenvolgens de heren L. A. C. Soe- ters. adjunctrdirecteur van de rijks pedagogische academie te Middel burg, en M. A. Hage. oud-directeur van de Middelburgse rpa. resp. voorzitter en oud-voorzitter van VOO-Zeeland. Voorts maakten deel uit van de commissie drs. P- Vis, rector van het prof. Zeemanlyceum te Zierikzee. het oud-kamerlid drs. W A. F. Wilbers uit Bergen op Zoom. thans verbonden aan het mi nisterie van erm, het Brabantse kamerlid, tevens lid van g.s, van Noord-Brabant drs. Y. P. W. van der Werf en de heer J. D. Brinksma, oud-directeur van de rpa te Deven-

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 34