Meedogenloze strijd in de vliegreiswereld MB Maathypotheek. Belastinginspecteurs klagen over personeelstekort VAD heffing PZC/. HAL wil hervatting van dividendbetaling FLINKE VERBETERING RESULTAAT CETECO TRANSA VIA WORDT ZWAAR BELAA GD Lagere winst Esso Nederland Boede/bes/ag om f 25 schuld ZEEBRUGGE KRIJGT 'AARDGASHA VEN Hero gematigd optimistisch MINSTENS HONDERD MAN EXTRA NODIG ZATERDAG 22 MEt 1976 SCHIPHOL - In de luchtvaartwereld woedt een bikkelhard ge vecht om de gunst van de reisorganisatoren. Hand in hand met de KLM heeft Martinair een hecht front gevormd in de strijd tegen chartermaatschappij Transavia Holland. Het gaat daarbij vooral om de gunst van de „grote jongens" in het vliegtoerisme: Neckermann (dat stoelen inkoopt in combinatie met Arke in En schede) en Christoffel. die samen een derde van het totale aantal vakantiegangers dat door Transavia gevlogen wordt voor hun rekening nemen. Lukt het KLM en Martinair inderdaad de twee via gunstige voorwaarden aan zich te binden, dan kan oprecht worden gevreesd voor de continuïteit van de „groene" maatschappij die werk geeft aan ongeveer 500 mensen. Een ander bijkomend machtsmiddel dat de KLM in handen heeft om OEN HAAG - Esso Nederland BV heeft over 1975 een winst na belasting behaald van 3,6 min, die voorname lijk werd ingebracht door exportactivi teiten. Deze winst betekende een ver slechtering van 6,3 min ten opzichte van het reeds teleurstellende resul taat na belasting over 1974, dat ƒ9,9 min bedroeg. De winst, die vorig jaar uitkwam op 0.1 pet van de omzet tegen 0,3 pet in 1974. ging achteruit van 0,08 per liter tot ƒ0,04. De winst voor aftrek interest kwam uit op 1,8 pet van het gemiddeld geïnves teerde kapitaal 1,4 miljard), die dui delijk beneden het niveau ligt dat noodzakelijk moet worden geacht voor handhaving van het voortbestaan. Het door Esso Nederland op de binnen landse markt verkochte volume was vorig jaar 32,5 pet lager dan in 1974. Met uitzondering van benzines en middeldistillaten (gas- en dieselolie) gaven alle hoofdprodukten een daling in volume-inzet te zien. Deze daling was het grootst voor nafta's. Het totale olieverbruik (excl. nafta's en bunkers) in Nederland was eveneens lager dan 1974: ca. 2 pet- Esso Nederland verwacht dat de ener giesituatie van ons land op lange ter mijn 'duidelijk ongunstiger' zal zijn dan die van de eerstkomende jaren. Van alternatieve energiebronnen als wind- en zonne energie verwacht Esse voor 1990 kwantitatief geen betekenis. Evenmin mag men ons inziens de rol zich aanzien dat van jaar tot jaar slechts een deel van de verbruikte re serves aan aardgas zal worden aange vuld door nieuwe Nederlandse vond- sten.Omdat olie de sluitpost van de energiebalans van ons land is, bete kent dit een toenemende afhankelijk- Transavia op de knieën te krijgen is via de reisorganisatie Holland Interna tional, de HINT. De HINT (voor de helft eigendom van de KLM) heeft voor dit seizoen 17 a 18.000 stoelen bij Transavia ingekocht. En er bestaat nog geen enkele zekerheid of die „be stelling" het volgend jaar herhaald zal worden. Een pikante bijzonderheid is dat Martinair-directeur Martin Schroeder commissaris is van de HINT Algemeen wordt hij gezien als de grote man in de strijd, waarbij de KLM bij belangrijke onderhandelingen ook zijn eigen hoofd (vestiging Neder land). R. Sparrenberg. inzet. Daarbij komt ook nog dat vooral bij kleinere reisorganisaties nogal wat wrevel bestaat over de wijze waarop Transavia zijn vlootvernieuwing door voert Een woordvoerder van een van die bedrijven: „Ik vind dat Transavia voorbij gaat aan het belang van haar klanten, met name dus aan die van de toeroperators door ze alles voor te schotelen wat in hun kraam te pas komt. Dat is zeer ongezond voor dat bedrijf'. Hij doelde hier vooral op de gehuurde Airbus, die deze maand aan de vloot werd toegevoegd Dat we tende doet Martinair er alles aan om ook die kleinere bedrijven ter wille te zijn. De woordvoerder „Zelfs annule ringen worden met het grootste gemak geslikt. Ze accepteren ze tot op het laatste moment en dat zelfs zonder kosten Volgens insiders zou Transavia ivoor 60 procent eigendom van de KNSMi pogen in het bijzonder Neckermann en Christoffel op langere termijn aan zich te binden door hen te laten deelnemen in het aandelenpakket Daardoor zou een grotere trouw gekocht worden. Het bedrijf zelf ontkent die poging over igens. Consolidatie Insiders weten dat Martinair zeer ver wil gaan om de strijd om de gunst van de reisorganisatoren te winnen. Het gerucht wordt dan ook steeds hard nekkiger dat John Block, oprichter en tot voor kort directeur van Transavia. om die reden een positie in de staf van Martinair zou krijgen aangeboden Mededelingen hierover zouden op korte termijn te verwachten zijn. De heer Block zelf. die voordat hij zijn eigen maatschappij begon jarenlang met Schroeder samenwerkte, wenste op dit moment geen mededelingen over zijn toekomst te doen. Het staat echter vast dat Martinair met deze manoeuvre een grote puntenwinst zou binnenhalen. Pionier Block kan name lijk nog immer bogen op een grote po pulariteit in de reiswereld. Amsterdamse wisselmarkt 8815-4.esti 2.74175-2.74425 2.800252.80275 57.85557.005 8.94755.0525 105.070-105.020 61.74551.705 100.875100.025 32.50532 655 4506545 115 4848540 535 14.810514,8200 3.03-4.23 AMSTERDAM (ANP) - Dt «Ml (aan- rn vrrkooppnjMni roorbu hankpapirr (rittend in Amrtcrd ErigcUr pond Beïipschr fr 'IuOi Duitse mark '1001 Zweedse kroon (100) Noorse kroonilOOi Deense kroon 1100) Ooslcnr. ach. (lOOi Spaanse pes. '100) Griekse drachme '100 Finse mark HOOI Joeuosl dinar ilOOi 2.69-2,79 4.79-5.00 6.68-6.08 104.50-107.50 26.2530.25 7.50-9.50 2.752.85 58.7550.75 108.75111.75 50.7562.75 482551,25 43,7546.75 14,72-15,02 3.03-4.23 7.10-8.35 69.2572.25 1100-16.25 financiën en economie 25 lm Conc Industrie Scheeps- en Banken Verzeker Handel enz Algemeen 126 8 125 9 111.1 1108 AMSTERDAM iANPi - Goud 10890/11290 vor 10770/11170. Zilver. 382.00/409.50 vor 373.00/400.50. AfRifleprijzen funds l.N'ed.i ABN belegging ABN rentepool ABN rendement Amro-Pierson Amro Pierson obl. Fonds 1 Fonds 1 v/d Esmeralda Unifonds 65.26 65.56 54.56 54.25 56 94 5683 19 45 19.57 149 25 14900 9.45 9.53 42 24 42.35 21.10 21 00 V. IJK BIJ DUURSTEDE In Wijl: bi. Duurstede is hel gistermorgen tot forse ongeregeldheden gckomei tijdens een boedelbeslag bij de heet L rurman. ate weigerde een aan slag milieubelasting van 25 gulden te betalen. Op de foto worden leden van het milieu actiecentrum Neder- Voor aanvoer Algerijns aardgas BRUSSEL (ANP) - Het Belgische Zeebrugge krijgt een grote voorhaven voor de aanvoer en de opslag van vloeibaar gemaakt aardgas. Het Belgische sociaal-economisch kernkabinet heeft daartoe besloten. Tegen 1980, aldus de plannen, moet de eerste aanlegsteiger voor de gasschepen gereed zijn. Daarna zal de vaargeul bevaarbaar gemaakt worden voor gasschepen met een capaciteit van 125.000 kubieke meter. Nu dit regeringsbesluit gevallen is staat niets meer de goedkeuring van een contract met de Algerijnse staatsmaatschappij Sonatrach in de weg, zo is ver klaard. België heeft enige tijd geleden al een principe-contract met die Alge van steenkool overschatten. Het laat rijnse maatschappij voor de levering van vloeibaar aardgas getekend. Mochten de infra-slructurele werken bij Zeebrugge niet op tijd gereed komen, dan moet. volgens de Belgische regering, met Nederland of Frankrijk onderhan deld worden over aardgaslevenngen. Die mogelijkheid wil men nadrukkelijk open houden. Het kernkabinet heeft besloten een werkgroep in het leven te roepen die voor namelijk de volgende taken krijgt: de coördinatie van het werk. opletten dat het milieu niet in het gedrag komt en voorzien in de benodigde veiligheidsmaatrege- heid van olie-importeren," aldus Esso len. zowel voor de bouw als de exploitatie. De werkgroep zal worden voorgezeten Nederland in haar jaarverslag 1975. door de ministers van economische zaken en van openbare werken. BREDA (ANP) - Hero Conserven Breda is gematigd optimistisch voor 1976. Het bedrijf is echter altijd af hankelijk van drie onberekenbare ex terne factoren: het weer, de houding van de concurrentie als gevolg van de structurele overcapaciteit en de over- heidspolitiek, aldus het bestuur in de jaarvergadering. Er zijn geen plannen tot ontslagen, werktijdverkorting of vervroegd pen sioen. Voorts werd medegedeeld dat de Bel gische rechter zal "meegaan" in het aangevraagde faillissement van de Belgische conservenfabriek Culma" De jaarrekening van Hero over 1975 (een verlies van bijna f2.5 min) werd ingrijpend beinvloed door de bijzonder teleurstellende resultaten van deze deelneming. De aanmerkelijke verlie zen bij "Culina" noodzaakten Hero de deelneming volledig af te schnjven en een voorziening te treffen voor aan en ten behoeve van "Culina" verstrekte leningen en garanties. ADVERTENTIE) Omdat een op-het- lijf- A. Dan wijk je 'n keer af van Orderportefeuille Twijnstra en Gudde goed gevuld DEVENTER (ANP) - De voor 1976 ge plande omzet van hel Raadgevend Bureau Twijnstra en Gudde NV be loopt f9 min. De eerste drie perioden (het jaar is ingedeeld in tien ongeveer gelijke perioden) zijn volgens de ge maakte begroting verlopen. Over die drie perioden was de omzet f2,8 min, aldus de directie in de jaarvergader ing. Over 1974 bedroeg de omzeg f8.23 min. De orderportefeuille voor 1976 is goed gevuld en is zelfs verbeterd vergeleken met de situatie in hetzelfde tijdvak van 1975. Thans is ruim 70 pet van de ge plande omzet in portefeuille tegen 58.6 pet op hetzelfde tijdstip vorig jaar. terwijl het getal voor opdrachten incl. de kans op slagen van uitgezette offer tes nu 103 pet van de geplande jaarom zet is tegen 82 pet op hetzelfde tijdstip in 1975. Er zijn plannen tot oprichting van een nieuwe dochteronderneming gespecia liseerd op het gebied van adviezen in zake automatiserings- vraagstukken. De voorbereiding van de fusieplannen met Van de Bunt-Adviseurs voor Or ganisatie en Beleid in Amsterdam en Raadgevend Bureau Zuidema in Res teren en Sassenheim vindt volgens plan plaats. BESCHEIDEN WINST IN '76 VERWACHT ROTTERDAM (ANP) - Het bedrijfsbeleid van de Holland Ame rika Lijn zal zich vooral kenmerken door uitbreiding van goed lopende concernonderdelen, reorganisatie van minder rendabele activiteiten en verdere diversificatie resulterend in een aan vaardbaar rendement op eigen vermogen waaruit aan aandeel houders een passende vergoeding kan worden uitgekeerd. Het eerste doel is daarom op zo kort mogelijke termijn tot een her vatting van de dividendbetaling te komen, zo schrijft de Raad van Bestuur in het jaarverslag. In de divisie toerisme ligt een verdere omzetvergroting bij het cruisebedrijf in de lijn der verwachting evenals een voortgaande verbetering van de resul taten. Stringente kostenbesnoeiingen zullen noodzakelijk blijven om de on gunstiger geworden kostenverhou- dingen in positieve zin om te buigen. Ook in de divisie Bijzonder Transport wordt verwacht de gunstige lijn van 1975 te kunnen doortrekken. De traditionele markten van de divisie Handel vertonen nog geen tekenen van een oplevende vraag. Het zal moeilijk zijn de resultaten van 1975 te evenaren gezien een merkbare aarzeling in de offshore-activiteiten in de Noordzee Totaal bezien heeft het bestuur bij de huidige stand van zaken voldoende re- gesneden hypotheek een stuk prettiger zit. Er zijn nogal wat hypotheek- vormen. En wat 't beste is voor de één, is misschien niets voor de ander. Daarom kan het geen kwaad een hypotheekpartner te zoeken die maat werk levert. Dat zit prettiger. Want dan zijn zeer lage aflosbedragen mogelijk. Of een extra lange looptijd. Dan kan 'n hypotheek snel rond zijn. Dan kan de rijkspremie vóór- gefinancierd worden. Dan kan 'n overbruggingskrediet de oplossing zijn als je 'n nieuw huis wilt kopen, terwijl je geld nog in het oude vastzit. de alom gehanteerde regels, wanneer iemand daardoor wèl het huis van z'n dromen kan kopen. En voor de rest doe je wat de anderen ook doen. Alle standaardvor men lineaire en annuïteitshypotheken, op basis van levensverzekering, met of zonder gemeentegarantie. En tegen een aantrekkelijke prijs. Wat is in uw financiële situatie 't verstandigst? De NMB geeft u graag 'n Maatadvies", ook al bent u nog niet direkt aan 'n koop toe. Ook bij agenten van de Nedcrlandsche Middenstands Spaarbank. De NMB denkt met u mee. Probeer't. Bierproduktie steeg vorig jaar bijna 7 procent AMSTERDAM (ANP) - De bierpro duktie in ons land is vorig jaar met 6,9 procent gestegen tot 12.442 hec toliter. Per hoofd van de Neder landse bevolking werd in 1975 naar schatting tachtig liter bier gedron ken. Dit blijkt uit het jaarverslag van het produktschap voor bier Het be stuur van het schap vergaderde vrijdagmiddag in Amsterdam De binnenlandse afeet van bier bedroeg vorig jaar bijna 10.5 miljoen hectoli ter. Dat is 5.9 procent meer dan in 1974. Ook de export steeg vorig jaar. met 11.5 procent tot ruim 2 miljoen hectoliter. De verhoging van de bierproduktie in 1975 heeft zich in het eerste kwartaal van dit jaar voortgezet, De export in de eerste drie maanden van 1976 bleek 25 procent groter dan in het eerste kwartaal van 1975. De binnenlandse afeet over januari-april 1976 steeg met 8.2 procent vergeleken met de eerste drie maanden van vong jaar. De invoer van bier is in 1975 ge daald. Naar de schatting van het produktschap kwam vorig jaar ruim twaalf procent minder bier uit het buitenland dan in het jaar daarvoor. Uit het jaarverslag blijkt voorts, dat het aantal brouwerijen in ons land vorig jaar met eën verminderde tot veertien ondernemingen (22 pro- duktiebedrijven). In de Nederlandse brouwerijen werkten eind vorig jaar ongeveer 8800 mensen, die in 1975 in totaal 260 miljoen verdienden. Vooruitzichten bemoedigend AMSTERDAM (ANP) - De vooruitzichten voor 1976 van NV Handel- en Industriemaatschappij „Ceteco" zijn. zoals ze zich nu aftekenen, alleszins bemoedigend. Het resultaat van Ceteco tot nu toe is rond 25 pet hoger vergeleken met dezelfde periode van 1975. Indien deze trend zich voortzet zal het uiteindelijke resul taat hoger zijn dan dat over 1975 (f 14.1 min), aldus de voorzitter van de raad van commissarissen, de heer J. van der Velden op de jaarvergadering. triesector ontwikkelt zich overeen komstig. In Nederland is Ceteco door de moei lijkheden heen, terwijl de activiteiten in de overzeese gebieden zich gunstig ontwikkelen. In Suriname gaan de za ken naar wens en de vooruitzichten zijn bijzonder goed. aldus de voorzitter van de raad van bestuur, de heer P.J. van Driel. De problemen, zo zei de heer Van der Velden, spitsen zich toe in het zuidelijk deel van Afrika, om. in Angola en Mo zambique Het verkoopkantoor en de dochterondernemingen van Jomba In dustrial SARL in Angola hebben hun activiteiten door de burgeroorlog moe ten staken. De huidige betrekkelijke rust in Angola zou de activiteiten gun stig kunnen beïnvloeden. Portugal De exportactiviteiten hebben zich hersteld. De omzet in deze sector is tot nu toe met 25 pet gestegen en in de de tailhandel met 22 pet. De omzet van de groothandel ligt eenderde boven het niveau van vorig jaar en de indus- den te veronderstellen dat de positieve invloeden in 1976 de negatieve zullen overtreffen. Een verdere verbetering van de concemresultaten en een daar uit voortvloeiende bescheiden winst in 1976 liggen in de lijn der verwachtin gen Consolidatie Het afgelopen jaar kenmerkte zich voor de HAL door een consolidaUe op financieel en operationeel gebied. De concemomzet steeg met ongeveer 22 pet van f 347 min tol f 422 min. Het ver lies, exclusief boekwinsten, bleef be perkt tot f3.4 min tegen f 15.8 min ver lies in 1974. Alle divisies hebben tot de verbetering bijgedragen. Het jaarverslag is afgesloten op 27 april, derhalve vóór de overneming van Monarch Cruise Lines Inc. en de ver koop van de Smit-belangen De investeringsuitgaven bedroegen vo rig jaar circa f40 min. In 1976 zullen deze uitgaven voor zover nu valt te overzien lager liggen. Het aantal per soneelsleden steeg van 3528 tot 3751, welke toeneming in hoofdzaak is ver oorzaakt door het opnieuw bemannen van de Veendam met eigen personeel en door enkele uitbreidingen in de handelsdivisie De Raad van Bestuur bestudeert zorg vuldig welke bestemming moet worden gegeven aan de middelen die in de komende jaren uit de kasstroom en meer in het bijzonder uit de aflossing van de Brostrom-lening beschikbaar komen. Bij deze overwegingen wordt ook de vorig Jaar ontvouwde gedachte aan een participatiemaatschappij overwogen. Geografisch gezien gaat de voorkeur met betrekking tot investeringen in geheel nieuwe activiteiten uit naar Ne derland en Amerika. Bij het financié- ren van nieuwe investeringsprojecten zullen verantwoorde vermogensver houdingen en het zoveel mogelijk neu traliseren van koersrisico's op de voor grond staan. (Van onze redactie economie) ARNHEM - Als de belastingdienst niet tijdig met ten minste 100 vakmensen wordt uitgebreid zal er niet veel terecht komen van de heffing voor de Vermogens Aanwas Deling (VAD). Dit zei vrij dag voorzitter J. W. Schurer van de Vereniging van Inspecteurs van 's Rijks Belastingen in een kritisch gestemd betoog voor de ledenvergadering. De inspecteursvcreiiigins: heeft de manier van belastingheffen al jaren kritisch bezien. Het moment lijkt nu gekomen om de illusie op te geven dat een eenvoudiger wetgeving of een gro- itere personeelssterkte van de belas tingdienst de redelijkheid en recht vaardigheid van de belastingheffing kunnen bewerkstelligen. De minister en de ambtelijke top van de belastingdienst bezien kennelijk de belastingheffing macro-fiscaal komt de verwachte opbrengst op tijd binnen. De benadering van de uitvoerder der wet is micro-fiscaal: wordt de fiscale last op redelijke en rechtvaardige wijze verdeeld over de individuele belas tingplichtigen. Micro-fiscaal zijn de rechtstekorten zo groot dat het groeien van een nieuwe visie op de vraag hoe de belastingamb tenaar zijn beroepsarbeid als zinvolle VAD-plannen van de regering Een krachtig sociaal bezitvormingsbeleid moet uitgaan van fiscale faciliteiten op dit punt. aldus prof mr. Ch. P. A Ge- ppaart op de Belastingsconsulenten- dag 1976 van de Nederlandse Federatie ernstige afdrachten een belasting vormen, achtte prof. Geppaart inschakeling van de Rijksbelastingdienst bij de VAD-heffingen de enige werkzame mo gelijkheid: hij voorziet daarbij echte bezigheid kan ervaren nodig is gewor den. aldus Schurer. De uitvoering van de wet op de VAD wordt voor een deel in handen van de belastingdienst gelegd. Het bestuur van de inspecteursvereniging meent dat de belastingdienst niet over de mankracht beschikt om - naast de be staande taken - deze heffing uit te voe ren. „Het personeel zal met ten minste 100 man. grotendeels gekwalificeerde vakkrachten, moeten worden uitge breid Als dit niet tijdig gebeurt zal van de VAD-heffing niet veel terecht kun nen komen. Op de werving moet im mers nog een opleiding van geruime tijd volgen", aldus Schurer. Het wegnemen van bestaande fiscale barrières ten aanzien van de over dracht van aandelen aan individuele werknemers is constructiever dan de van Belastingconsulenten. In zijn inleiding over ..Fiscale aspecten van de overdracht, van aandelen aan werknemers" betwistte hij de rechts grond voor de VAD Een door de administratief-rechtelijke problemen, tenzij het fonds een pu bliekrechtelijk karakter krijgt Prof. Geppaart bepleitte de bevorder ing van individuele of ondernemings gewijze vermogensaanwasdeling voor trale vakbeweging beheerd fonds doet werknemers. Deze benadering is geheel ,geen recht aan de gedachte dat. een in overeenstemming met de eigen ver onderneming een samenwerkingsver- anrw°ordelijkheden van de bedrijfsge- band is van arbeid en kapitaal De "oten en wordt door veel minder hin- voorgestelde VAD kan niet anders dan principiële afwijzing ontvangen brede lagen van de bevolkina dernissen in de weg gestaan Aan de invoering Aandelenoverdrachten aan werkne mers zullen aftrekbaar moeten worden voor de vennootschapsbelasting: een collectieve daarnaast is het dringend gewenst da* vermindering plaatsvindt van de zware progressieve inkomstenbelasting, die het bezit van werknemersaandelen VAD zal overigens, zo meent prof. Ge- bij een dergelijke aandelenoverdracht ppaart. in elk geval een hernieuwde parlementaire discussie vooraf moeten gaan over fundamentele fiscale vraag- stukken De huidige belastingwetge- thans straft Door toepassing van rège- ving. o a wat betreft dubbele heffing lingen zoals de bedrijfsspaarregelin- over dividend, inflatoire schijnwinst en gen. of door slechts de nominale aanmerkelijk belang, staat alle welsla- waarde van de aandelen te belasten, gen van de VAD in de weg. Hoewel ju- kunnen goede oplossinsen worden ae- ridisch twijfel mogelijk is of de VAD- vonden De heer Van Driel voegde hier aan toe dat Ceteco thans naar mogelijkheden zoekt om iets in Portugal te beginnen, zodat zo het Portugese personeel van Ceteco dat Angola en Mozambique verlaten heeft, weer aan werk zou kun nen worden geholpen. Ceteco heeft geen schade ondervonden aan gebouwen van de natuurramp eer der dit jaar in Guatemala. De ramp heeft volgens de heer Van Driel weinig economische schade aangericht. Ce teco heeft alleen enige debiteuren- en omzetschade geleden. Investeringen De investeringen, die dit jaar aanmer kelijk hoger zijn dan in 1975 if 9.4 mini. zullen voornamelijk worden aange wend voor uitbreiding van de activitei ten in de groot- en detailhandel en voornamelijk in Latijns-Amerika „In dien al onze plannen worden uitge voerd. za! dit een grote toeneming van de investeringen te zien geven", aldus de heer Van Driel. De vergadering hechtte haar goedkeu ring aan een statutenwijziging, waar door o.m. het primaire dividend werd verhoogd van 5 pet tot 8 pet en de mo gelijkheid werd geopend om registe- raandelen op naam uit te geven Reynolds (tabak) in gas en olie WINSTON-SALEM (North Carolina) (RTRi - Het Amerikaanse tabak- en si- garettenconcern R. J. Reynolds Inc. en het Britse olieconcern Burmah Oil Company Ltd hebben een beginselo vereenkomst gesloten die bepaalt dat Reynolds de voornaamste olie- en gasbelangen van Burmah in de Ver enigde Staten overneemt. Dat hebben de twee maatschappijen donderdag gezamenlijk meegedeeld. Met de overneming zal 520 miljoen dol lar (ruim 1.4 miljard gulden) gemoeid zijn. Er moet nog een definitief con tract worden gesloten en de raden van commissarissen van Reynolds en Burmah dienen hun goedkeuring nog aan de transactie te hechten. De zaken die Reynolds zal overnemen, zijn die welke nu worden gedreven door de Burmah Oil and Gas Company en Burmah Oil Development Inc. Het is overigens niet de eerste kennis making van Reynolds met het olie- en gasbedrijf. Eerder heeft zij de Ameri can Independent Oil Company (Amin- Oili overgenomen en dat is een zeer geslaagde transactie gebleken, zo heeft de voorzitter van het bestuur van Rey nolds. Colin Stokes, verder meege deeld. Reynolds acht het noodzakelijk een groter geografisch evenwicht voor haar oliezaken te verkrijgen. Bij de verwerving zijn volgens Stokes explo- ratïeconcessies m de Golf van Mexico begrepen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 25