Spaanse renner vindt dood in eerste rit ronde Italië Killanin: Spelen worden PZC BELGISCH VOETBALELFTAL MET 5 DEBUTANTEN TEGEN ORANJE Jos Hermens 4e in Keulen Bergen op Zoom- Debutant in Duitse team pr0m0tiec0mpet1etie voor hoofdklasse juniorenvoetbal 0EM0EMEN0E KAMPIOEN Atte Bouma een te groot spectakel Vlissingen naarCEC Russische schakers niet naar Olympiade in Israël Senisrentoernooi v00rjaarst0ern00i schaken middelburg ZUIVER DOELPUNT RESERVEBANK D0ELCIJFERS r08m0ensenhans VRE0ESK0ERS bergs scoorden beiden tweemaal mieke van doorn hoop op montreal ZATERDAG 22 ME) 1976 SYRACUSE (AFP) - De dood van de 29-jarige Spaanse ren ner Juan-Manuel Santisteban heeft het dubbele succes van de Belgische sprinter Patrick Sercu op de eerste dag van de Ronde van Italië overscha duwd. Het drama speelde zich af tijdens het eerste gedeelte van de eerste etappe tijdens een afdaling van een heuvel in deomgeving van startplaats Catania. Santsisteban had met zijn plocgmak- KEULEN - Jos Hermens heeft vrijda gavond bij internationale atletie kwedstrijden in Keulen ervaren, dat hij de komende weken nog het een en ander aan zijn eindsprint zal moeten doen. De drievoudige Nijmeegse we reldrecordhouder eindigde in een veld van 24 lopers als vierde in 13.28.6, de vierde snelste tijd, die hij ooit op de 5.000 meter heeft gelopen. De Westduitsers, voor wie een tijd van 13.30 een reis naar Montreal beteken de. wilden wel tempo maken maar na twee kilometer (5.27,8) lag de tussen tijd toch vier seconden boven die grens. Op anderhalve ronde voor de eind streep was er een kopgroepje van vier lopers overgebleven, de Portugees Lo pez, die in februari in Wales winnaar van de Cross des Nations werd. Uhle- mann, de pas 22-jarige Spanjaard Ce- rada en Jos Hermens. Halverwege de laatste ronde moest Hermens zijn tegenstanders laten gaan. Lopez won in 13,26.8, een nieuw Portugees record en Uhlemann ein digde in 13.27.0 als tweede voor Cera- da, die met 13.27.8 zijn persoonlijk re cord met liefst negen seconden verbe terde. Jos Hermens bleek het meest tevreden over zijn tijd op de laatste ki lometer (2.34.6). „Dat is in elk geval een goed teken. Alleen zal het op de 10.000 meter nog wat harder moeten gaan." kers van Kas, Carlos Ocana en Anto nio Menendez, gewacht op José- Antonio Gonzales-Linares. die een lekke band had gekregen. Tijdens de afdaling viel Santsisteban met hoge snelheid in een bocht onderuit en viel met zijn hoofd op een tegen de van grail. De Spaanse renner liep niet al leen een schedelbasisfractuur op. MÜNCHEN (SID/REUTER) - Klaus Toppmöller (24) van Kaiserslautern debuteert zaterdagavond in de spits van het Duitse elftal, dat in München de tweede wedstrijd in de kwartfina les van het Europese kampioenschap voor landenteams tegen Spanje speelt. De eerste wedstrijd in Madrid ein digde in een gelijk spel van 1-1. De opstelling voor de wed strijd tegen Spanje is als volgt: doel: Maier (Bayem München). achter: Vogts Borussia Mönchengladbach), Schwarzenbeck (Bayern München). Beckenbauer (Bayem München) en Dietz (MSV Duisburg) midden Wim- mer (Borussia Mönchengladbach), Bonhof (Borussia Mönchengladbachi en Beer (Hertha BSC) voor Hoeness (Bayem München), Toppmöller (Kai serslautern) en Hölzenbein (Eintracht Frankfurt). De Spaanse bondscoach Ladislav Ku- bala heeft zijn elftal eveneens al sa mengesteld. Doel: Miguel Angel (Real Madrid), achter. Capon (Atlectdco Madrid), Sol (Real Madrid), Pirri (Real Madrid) en Camacho (Real Madrid), midden: Del Bosque (Real Madrid), Assensi (Barcelona) en Villar (Atletico Madrid), voor: Churacca (Sporting Gijon), Santillana (Real Madrid) en CQuini (Sporting Gijon). Vergeleken met de vorige wedstrijd mist Spanje doelman Iribar, Miguelli en Benito. maar ook ernstige snijwonden aan hals en nek. In de ambulancewagen overleed Juan-Manuel Santisteban tien minuten na de valpartij. Juan-Manuel Santisteban werd op 22 oktober 1946 in Ampuero geboren. Hij was geen 'grote', maar wel een uitste kend knecht in de ploeg van Kas. In de zes seizoenen dat hij als professional actief was, nam hij verschiollende ke ren in etappewedstrijden zijn kans waar op met een lange solorit een etappezege te behalen Santisteban deed dit vooral in de ronde van Spanje. Dit jaar won hij de zesde etappe van de Ronde van Andalusië. De overige renners van Kas overwogen vrijdagavond of het nog zin heeft de Ronde van Italië te vervolgen. Zij zul len zaterdagmorgen waarschijnlijk naar huis gaan. De dood van Juan- Manuel Santisteban legde een scha duw over de eerste dag van de 59e ronde van Italië. Het fatale ongeluk had de renners zo aangegrepen dat er van strijd totaal geen sprake was. Tij dens de beide etappes op de eerste giro-dag viel er niet één ontsnapping te noteren. Tweemaal stoof het peloton compleet op de eindstreep af en twee maal won de snelle Belg Patrick Sercu. Hij mag daarom zaterdag in de rose leiderstrui starten. Misschien dat za terdag de ronde van Italië echt gaat beginnen. De uitslag van het eerste gedeelde - een rit over 55 km met de Siciliaanse stad Catania als begin- en eindpunt - van de eerste etappe is: 1. Sercu (Bel) 1 34.08 uur. 2. Roger de Vlaeminck (Bel) z t3. Van Looy (Bel) z.t., 4. An- toninl (Ita) z.t,. 5. Van Linden (Bel) z t.t. De uitslag van het tweede gedeelte van de eerste etappe is: 1. Patrick Sercu (Bel) "8 kilometer van Catania naar Syracuse in 2 uur. 27 minuten en 1 seconde. 2. Rik van Linden iBel). 3. Roger de Vlaeminck (Bel). 1. Enrico Paolini Uta). 5. Perino Gavazzi (Ha). 6. Franco Bitossi (Ita), 7. Frans van Looy (Bel). 8. Francesco Moser IIta) allen in dezelfde tijd ais de winnaar. Na Moser kwam het complete peloton in de zelfde tijd over de eindstreep. MIDDELBURG - Vijf groepskampioe- nen hebben zich gemeld voor de pro motiecompetitie voor twee plaatsen in de juniorenhoofdklas van de afde ling Zeeland. Middelburg Al, Mevo Al. Breskens Al. Hontenisse Al en Robur Al beginnen zaterdag (vandaag) aan die promotie competitie Het volledige programma luidt als volgt: (achter de wedstrijd staat het aanvangsuur vermeld en de naam van de scheidsrechter). 22 mei: Middelburg Al-Robur Al 14.30: Hontenisse Al-Breskens Al 14 30. 27 mei. Breskens Al-Middelburg Al 14 30. Hontenisse Al-Mevo Al 15.00: 29 mei Mevo Al-Robur Al 15.00. Mid delburg Al-Hontenisse Al 15.00 5 juni: Breskens Al-Mevo Al 15.00. Robur Al-Hontenisse Al 15.00. 7 juni: Mevo Al-Middelburg Al 15.00; Robur Al-Breskens Al 15.00 MIDDELBURG - De Eerste Zeeuwse Rugbyclub Ocmoemenoe mag uitko men In de ereklas, dc hoogste klas van de Nederlandse Rugbybond. Vrijdag kreeg dc Zeeuwse club bericht, dat het eerste team van Oemoemenoe kampioen is geworden van de eerste klas Zuid. omdat het tweede team van I/eidse Studenten steeds niet op kwain dagen voor de laatste wedstrijd tegen de Zeeuwen. Tot vijf maal toe werd een datum vast gesteld. maar Leidse Studenten II schikte het steeds niet. Nu werd Oe moemenoe een reglementaire 40-0 zege toegekend en daarmee het kampioen schap. De Zeeuwen hebben namelijk een beter doelgemiddelde dan HRC II Overigens zal Oemoemenoe waar schijnlijk niet gebruik maken van het recht op te promoveren naar de ere klasse. Gisteravond tijdens de jaarver gadering wees aanvoerder Ad Buis van het eerste team er op. aai basis nog te smal is. Bovendien zou de selectie dan tweemaal per week moeten trainen en dat stuit ook op verschillende bezwa ren, onder meer omdat de spelers uit heel Midden-Zeeland komen. Voorzit ter Bob van Arend vond het een dom per op de feestvreugde, dat Oemoeme noe op deze manier kampioen is ge worden. „We hadden het karwei liever op het veld geklaard KARPOV WON AMSTERDAM (ANP) - Wereldkam pioen Anatoli Karpov heefl de Euwe- vierkamp te Amsterdam gewonnen. In de slotronde versloeg hij de IJslan der Olafsson in tweede zitting. Browne veroverde na het afbreken het volle punt tegen Timman en werd daardoor tweede. De uitslagen van de- partijen uit de zesde ronde zijn: Kar pov (Sovi-Ola fsson riJsli 1-0. Browne iVstJ-Timman (Ned) 1-0. De eindstand is: 1. Karpov 4 pnt.. 2 Browne 3 pnt.. 3. Olafsson en Timman 2,5 pnt. sport 131 aoeiman ïriDar, Miguein en tsemio. VLISSINGEN - De wandelclub 'De Vrolijke Tippelaars' houdt in de nacht van 12 op 13 juni de jaarlijkse nacht wandeltocht van Bergen op Zoom naar Vlissingen. Het vertrekpunt van deze tocht, die voor de zesde keer wordt gfehouden, is in café 'De Raayberg' te Bergen op Zoom, waar men om twaalf uur vertrekt. Aansluitend bij deze nachtwandeltocht wordt op zondag morgen een wandeltocht Hansweert- Vlissingcn gehouden. Deze tocht be gint om half zes in Hansweert. LEEUWARDEN (ANP) - Atte Bouw- ma, die aan het eind van dit seizoen SC Cambuur verlaat, zal in het volgende voetbaljaar CEC uit Emmer Compa- scuum trainen. Bouma en CEC zijn een overeenkomst aangegaan voor een jaar CEC is uit de hoofdklasse gede gradeerd naar de eerste klasse van het amateurvoetbal De wegen van Cambuur en Bouma gingen uit elkaar omdat de KNVB niet akkoord was met de situatie bij de Leeuwarder club. Bouma heeft geen li centie om verenigingen uit het be taalde voetbal te trainen. Hij deed het in Leeuwarden toch omdat André Roosenburg, met wel een a-diploma, als stroman optrad. Die situatie kan niet gecontinueerd worden, Cambuur nam enkele weken geleden Trainer Nol de Ruiter in dienst, waardoor de plaats van zowel Roosenburg als Bouma werd bezet. PAPENDAL - Over 55 dagen zingt de jonge René Simard hel „Welkom in Montreal", en terwijl miljoenen toe schouwen. zullen de organisatoren van de Olympische zomerspelen met een cynische lach om de mond zeggen: zie je wel dat we alles op tijd klaar hebben gekregen. Er zal in het Cana dese Montreal inderdaad sport bedre ven kunnen worden, maar de finishing touch zal nimmer worden uitgevoerd, omdat vorig jaar al grote paniek heer ste binnen de gelederen van het Inter nationaal Olympisch Comité, dat al lerminst tevreden was met de vage beloften van de optimistische Cana dese gastheren. „We hebben er In Amsterdam een su pergeheime vergadering voor gehou den". aldus lord Killanin. de Ierse voorzitter van het IOC. vrijdag tijdens zijn bezoek aan Nederland. Killanin is hier op uitnodiging van de Neder landse Sportfederatie, die het feit her denkt dat vijf jaar geleden het natio naal sportcentrum Papendal in ge bruik werd genomen. Killanin gaf op verzoek zijn visie op het olympische gebeuren Hij vroeg zich af - hoewel hij in feite was geko men om vragen te beantwoorden - of de Olympische Spelen niet een te groot spektakelstuk worden. Of niet beter landen de organisatie op zich kunnen ADVERTENTIE MOSKOU (ANP) - De schaakbond van de Sovjet Unie heeft besloten geen ploeg af te vaardigen naar de schaak olympiade. die in oktober in Israël wordt gehouden. Tass, het nationale persbureau van de Sovjet Unie, voegde aan die mededeling nog toe dat de Sovjet Unie ook niet zal zijn vertegenwoordigd op de vergadering van de wereldschaakbond, die te zei der tijd in Israël wordt gehouden. De schaakbond van de Sovjet Unie stelt zich volgens Tass op het stand punt dat de internationale schaakfe deratie zijn eerder genomen beslissing moet herzien en in een ander land de olympiade en de vergadering moet houden. De schaakorganisatie van de Sovjet Unie vindt dat de huidige situa tie in Israël geen garantie biedt voor de veiligheid van de deelnemers aan de wedsatrijden en aan het congres, noch voor een normale afwikkeling van de belangrijkste programmapunten. De schaakbond van de Sovjet Unie be sloot zijn mededeling met: „Het hou den van de schaakolympiade in een land waarvan de regering, in strijd met de de bekende resolutie van de V.N. en met de algemeen gehanteerde begrip pen van internationaal recht, een poli- üek van agressie voert tegen de omlig gende Arabische landen, is onjuist. De onderdrukking van de Arabische be volking is in strijd met het principe van de schaakolympiade en van de Fi de. dat zegt 'wij allen behoren tot een familie'. Dr. Max Euwe, voorzitter van de wereldschaakbond was niet verrast door de mededelingen van de schaak bond van de Sovjet Unie. Hij zei dat leder land het recht heeft deel te ne men aan, of weg te blijven van de wed strijden in Israël. Het leek hem niet aannemelijk dat de wedstrijden en de vergadering in een ander land dan Is- MIDDELBURG - FC Dauwendaele te Middelburg houdt zaterdag een voet baltoernooi voor senioren waaraan door tien elftallen wordt deelgenomen. De wedstrijden, die op de sportvelden aan de Nassauiaan te Middelburg wor den gehouden, duren elk 2 x 20 minu ten. De wedstrijden beginnen zater dagmorgen om 9 uur, de laatste wed strijd begint om kwart voor vier Daarna volgt de prijsuitreiking. Er wordt in twee poules gespeeld die als volgt zijn ingedeeld: poule A: FC Dau wendaele I FC Kraaien; Blauw Wit: Combinatie en FC Dauwendaele III. Poule B: FC Dauwendaele II: Hermid. Hoechstboys, FC Total en Pechmev. raêl zullen worden gehouden Hij ver wachtte wel dat deze stap van de So vjet Unie gevolgd zal worden door ver gelijkbare beslissingen van de schaak bonden van andere Oosteuropese land nemen in plaats van steden. Hij bracht de suggestie van vele leden over. die meer heil zien in een 22-daags sportfes tijn. omdat 14 dagen te kort lijkt te worden Vragen, waarop de lord geen antwoord gaf Wel wist hij - en wie had anders verwacht - te vertellen dat alles op tijd gereed zal zijn om de topsporters te verwelkomen. Welkom heten doet Moskou over vier jaar ook. maar naast de bestaande projecten geven de Rus sen nog eens vijf miljard gulden uit om optimaal te voorschijn te komen. Wie is de volgende kandidaat die zich zelf te gronde wil richten? Killanin denkt in breder verband en schakelt ontwikkelingslanden bepaalt niet uit. „Montreal legde ons in 1970 te Amsterdam plannen voor om simpele Spelen te houden. De kosten zijn ech ter geëscaleerd, maar achteraf zal men blij zijn met diverse kleine accommo daties. Als landen of steden een een voudig plan ter tafel brengen, zal men altijd gebruik kunnen blijven maken van de gebouwde sporthallen. Daarom lijken mij Olympische Spelen voor de Benelux-landen geen utopie". BRUSSEL (ANP) - Guy Thijs heeft de erfenis van Raymond Goethals niet aanvaard. Vrijdag na de laatste training van de Bel gische selectieploeg in het Heizelstadion maakte hij zijn elftal bekend. Nederland ontmoet een ploeg met vijf debutanten, op de reserve bank zitten bovendien nog twee Belgen die niet eerder voor de nationale ploeg uit kwamen. Van het elftal dat in Rotterdam met 0-5 verloor heeft Thijs slechts vier spelers op hun plaats gehand haafd. namelijk Martens. Cools. Van der Eycken en Van Gooi. De ingreep van de oud-trainer van Antwerp FC was mede noodzake lijk omdat Coeck. Lambert en Piot geblesseerd dan wel niet fit of in conditie zijn. Thijs vertelde vrijdagmiddag na de training in Brussel dat zijn elftal aanvallend zal spelen. Debutanten In het Belgische elftal zijn: Pfaff iBeveren). Dalving (Loke ren). Renquin (Standard). René Verheyen (Lokeren) en Wellens (Mo lenbeek. Het elftal ziet er als volgt uit: doel Pfaff (Beveren. achter. Van Binst (Anderlechti. Dalving (Lokeren), Renquin (Standard) en Martens (RWDM). midden. Cools (Brugge). René Verheyen (Lokeren). Van der Eist (Anderlecht) en Van der Eyc ken i Brugge), voor Van Gooi (Bruggei en Wellens (RWDM). Wis selspelers zijn Piot (Standard). Leekens (Brugge). Delesie (Ware- gem). Teugels (RWDM) en Mille- camps (Waregem) Tijdens de tamelijk zware oetënin- gen van vrijdagmiddag bleek dat Paul Courant van Luik zaterdag avond niet zou kunnen spelen. Guy Thijs heeft daarna onmiddellijk Marc Millecamps van Waregem op- fccrucpc. v.l. ut ot.ttuc ie comple teren. Christian Piot. aanvoerder en doelman van de 'Rotterdamse' ploeg vertelde zelf dat hij nog niet honderd ten honderd in vorm is en dat het hem beter leek onnodig ri sico te vermiiden. VLISSINGEN - Vandaag, zaterdag, wordt in Middelburg het traditionele voorjaarsschaaktoernooi gehouden. Het toernooi is het laatste van dit sei zoen in Zeeland. De Schaakclub Middelburg heeft er. zoals gebruikelijk, een viertallentoer- nooi van gemaakt, zodat iedere deel nemer drie partijen moet spelen. Het speeltempo is een uur bedenktijd per speler. Er zijn twee categorieën, senoi- ren en jeugd onder de 16 jaar. Hoewel er voldoende deelname is. zijn de in schrijvingen zeer eenzijdig. De Schaakclub Vlissingen heeft totaal 30 schakers in de strijd, van wie het grootste deel uit jeugdschakers be staat. Door de geringe deelname van andere verenigingen echter zal de Vlis- singse jeugd veel tegen elkaar worden ingedeeld, her en daar met Middel burgse junioren. Bij de senoiren is het ook geen dringen geblazen. Vrijwel de heie Zeeuwse schaakiop laat verstek gaan Alleen de hoofdgroep zal waar schijnlijk bestaan uit vier sterke spe lers. namelijk Adrie den Hamer uit Sas van Gent. Kees de Wolf uit Middel burg. Michael Wise uit Vlissingen en Jo Tholenaar uit Goes. De wedstrijden worden gehouden in Het Wapen van Middelburg aan de Pottenmarkt en beginnen om 10 uur. (Door Nico Scheepmaker) FC Avondrood breit vla filmmateriaal van ren Spaanse filmp naast hrt doel van Real Madrid stond in de wedstrijd teem Moenrheng lad bach, op nogal overtuigende wijze kunnen aanton bij het „tweede", door Leo van der Krolt na bet standvastige vla Ben Hoppenbrouwer afgekeurde doelpunt van de Duitsers, gee was van handsbal. N'orh Van der Krolt, noch Hoppenbrouwrr w; gevonden naar de studio te komen om rommeniaar te geven nieuwe beelden, die nog nergens eerder waren uitgezonden, zeil Duitsland, waar ze zulk ..bewijsmateriaal" tegen dr Nederlands toch met alle liefde een maand lang dagelijks, tien keer herbaalt hebben w illen uitzenden. Ik weet het. gedane zaken nemen geen keer. maar voor Leo van de dit geen gedane zaak. vooral niet omdat er van EOWB-ztyto nog 60 bij de FIFA ligt tegen het aanwijzen van Oorver tn plaats van Van i voor het olympische voetbal in MonUetu. 1* dat Van der Kroft zijn beide fouten tijdens de; bovendien, omdat hij de Duitsers twee zuivere doelpunten en daardoor een plaats in de halve finale van de Europa Cup onUin-ldi nadien nog eens ver dubbeld heeft door Iedere keer een confrontatie met zijn fouten op de tele visie te ontwijken Zowel ln Duitsland als in Nederland In plaats van de schimmige figuur die het Duitse elftal ..bestal", zou hij dan een man met een gezicht zijn geworden, die weliswaar moest toegeven dat hij zich beide keren vergist had. maar die ln het eerste geval (buitenspel) op het misleidende van de situatie had kunnen wijzen, en in het tweede geval op het vlaggen van zijn g. -nsrechter. Van der Kroft heeft, ook in het ge wone gesprek en ook op de televisie, „presence" genoeg om le mogen ver onderstellen dat zijn verschijning op het Duitse scherm olie op de golven zou hebben gegooid Overigens kan hi) zich natuurlijk niet uitsluitend op het vlaggen van ïh n Hoppenbrouwer oeroepen. Die kon na raadpleging wel mededelen dat hij handsbal had geconstateerd, maar dat had Van der Kroft niet hoeven be letten zijn eigen waarneming te handhaven Grensrechters zien wel vaker iets dat er niet Is. zoals nu uit het filmpje van FC Avondrood weer gebleken is. Van der Kroft heefl dus minstens anderhalve fout gemaakt in die wed strijd. en dat is hem nu opgebroken. De Duitse beschuldigingen van omkoperij en dergelijke zijn natuurlijk, althans met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid onzinnig (ik maak dit lichte voorbehoud, omdat het tegenover prins Bernhard niet sportief zou zijn de indruk te wekken dat van hen tween de onomkoop baarheid van Leo van der Kroft onomstotelijker vaststaat dan van prins Bernhardt maar dat hij door zijn beslissingen de uitslag in onjuiste zin beinvloed heeft, staat wel vast. De Fifa zal waarschijnlijk geredeneerd hebben wat hem ln deze wedstrijd gebeurd is. kan hem de volgende keer weer gebeuren, te meer omdat hij na Real Madrid-Borussla Moenchengladbach minder onbevangen en kram pachtiger zal fluiten dan voorheen. Leo van der Kroll heeft immers sinds het gebeuren al enkele wedstrijden verstek laten gaan. omdat hij zich gees telijk niet honderd procent ln staat achtte te fluiten' Het is natuurlijk be grijpelijk dat hij na de beslissing van de FIFA bijzonder teleurgesteld was. maar een oud-Nederlands-elftalspeler zei wat dat betreft tegen mij: „Hoe teleurgesteld denk je niet dat die spelers van Borussia waren?". Als topspeler weetje datje er de volgende keer naast staat als je een paar essentile fouten hebt gemaakt. Van de Korput maakte ln de hele wedstrijd tegen Roda JC eén enkele overtreding en kreeg daar meteen de gele kaart voor van Slem Welllnga - en niet eens ten onrechte Maar het kost hem wel de wedstrijd tegen PSV! Suurbier werd in het verleden enkele wedstrijden door Michels aan de kant gehouden, omdat de tegenpartij een keer scoorde door zijn onoplettendheid De vraag of een topsporter, of hij nu midvoor. keeper of scheidsrechter is. dan nooit een keertje mag falen, is heel dig te beantwoorden: „Nee". Excelsior is dus gedegradeerd. Als het Ton Wickel nog had geh3d, was het misschien anders gelopen. Wickel zit bij Ajax op de reservebank. FC Amsterdam verkeert in degradatiegevaar. Als het Nico Jansen en Geert Meijer nog had gehad, zou het zeker hoger hebben gestaan. Meijer is re serve bij Ajax. Nico Jansen zat bij Feyenoord ook op de reservebank, maar mocht invallen voor zijn broer Wim, die geblesseerd raakte. FC Den Haag heeft het in de Europa Cup voor bekerwinnaars dus niet to* de finale gebracht. Jammer. Misschien was het net wel gelukt tegen West Ham United als Ling rechtsbuiten had gestaan. Maar Ling zit op de reser vebank bij Ajax Er zou eigenlijk een oekaze moeten worden uitgevaardigd die clubs verplicht een aangekochte speler minstens 20 keer van de 34 wed strijden op te stellen. Gebeurt dat niet, dan dient de speler aan het eind van het seizoen weer aan zijn vorige club te worden teruggegeven, die dan nog maar de helft van de oorspronkelijke aankoopprijs hoeft terug te beta len. Want zoals het nu vaak gaat, lijkt er sprake te zijn van een transactie tussen twee banken onderling. De rijke club betaalt geld aan de arme club. die dit geld op de bank zet. en de arme club levert zijn beste speler aan de rijke club. die deze speler op de bank zet... Met nog twee wedstrijden te spelen, staan PSV en Feyenoord allebei met 50 punten bovenaan. De doelcijfers van PSV zijn echter aanzienlijk beter: 84-25 tegen 79-36. Vijf meer zelf gemaakt, elf minder tegen, verschil zestien doelpunten. Als Feyenoord thuis met 0-1 van De Graafschap verliest en PSV wint uit met 0-1 van Go Ahead Eagles, dan kan Feyenoord alleen nog een beslissingswedstrijd forceren door in Eindhoven met 0-18 van PSV te winnen. Onderaan is Excelsior gedegradeerd, met inderdaad het slechtste doelsaldo in de eredivisie Dat klopt dus. MW en FC Amsterdam hebben allebei 22 punten, en de doelcijfers 32-60 en 37-50. Een verschil van vijftien doelpun ten ten nadele van MW. MW moet dan ook niet hopen met FC Amster dam gelijk op de een na onderste plaats te eindigen, maar met Eindhoven dat met 23 punten overigens eén competïtiepunt meer heeft. Eindhoven heeft de doelcijfers 37-62. een nadelig saldo van 25 goals, tegen 28 van MW Beide clubs krijgen Excelsior nog als tegenstander en zuilen de illusie koesteren dat zij tegen de Rotterdammers hun doelsaldo nog wat kunnen opvijzelen. Maar MW-Excelsior bleef ook beperkt tot 1-0 en Excelsior-Eindhoven werd 2-1. dus echt hoge scores zitten er niet in MW zal dus zeker op puntenwinst en niet alleen op doelpuntenwinst moeten mikken. Dat maakt het achteraf toch wat merkwaardig dat de '.IWers twee we ken geleden zo defensief opereerden in hun uitwedstrijd tegen een kwets baar Ajax. Natuurlijk, het was die dag snikheet, maar juist daarom had Ik. als ik trainer Andre Maas was geweest, mijn spelers opdracht gegeven Juist in het eerste kwartier nog heter te vlammen dan de meedogenloze zon, zonder de krachten slim te verdelen. De kans dat Ajax. in dat. lome weer. een of twee doelpunten tegen had ge kregen, zou niet ondenkbaar zijn geweest, en dan was het verder een kwes tie van met moeie benen met zijn alien voor het doel liggen en de voor sprong verdedigen. Maas koos echter voor verdedigen met counters, en die liepen nergens op uit. Toen het in de tweede helft 2-0 voor Ajax stond, bleef MW nog verdedigen, nu om het doelsaldo zo dragelijk mogelijk te houden. Als het toen 1-0 was geweest, had ik het nog wel geprobeerd, maar nu was het verstandiger zo weinig mogelijk doelpunten tegen te krijgen, zei Andr laas na afloop. Het typerendste moment van de wedstrijd zal ik u nu even beschrijven. Ajax stond dus met 2-0 voor. Het was snikheet. Langs de lijn stond een emmer met water. MW raakte in het bezit van de bal en zette via de rechtervleugel een aanval op. De verdedigingspsvebose bij MW was ondanks die achterstand zo sterk, dat linksbuiten Nelemans en de linksback of linkshalf dachten: „Ha. nu kan het even", en allebei naar de zijlijn snelden om zich even te verfrissen, zodat ze weer bijtijds klaar waren om de volgende aanval van Ajax op te vangen!. COTTBUS (ANP) - Nikolai Gorelov heeft de elfde etappe van Praag - War schau - Berlijn, de vredeskoers, ge wonnen. De elfde rit bestond uit een etappe over 113 kilometer van Frank fort ran de Oder naar Forst en een in dividuele tijdrit over 24 kilometer van Forst naar Cottbus. De uitslag van het eersate gedeelte van de elfde etappe is: 1 Romascanu (Roe) 2 uur 35 minuten en 3 seconden. 12 Maas (Nedi op 13 sec 16 Van Helvoirt (Ned) z.t.; 18 Schuer (Ned) z.t. De uitslag van de tweede halve rit van de elfde etappe is: l Gorelov (Sovi. tijd rit over 24 kilometer van Forst naar Cottbus in 32 minuten en 1 seconde: 17 Maas (Nedi 33.32: 18 Schür (Ned» 33.36: 36 Van Helvoirt iNedi 34.25; 46 Schuurman 34.51. Totaal klassement over de twee ge deelten van de elfde etappe: 1 Gorelov. 3 uur 7 minuten en 17 seconden, met tijdsvergoeóing 3.06.47: 17 Maas 3.08.48: 13 Schür 3.08.52. 34 Van Hel voirt 3.09.41: 44 Schuurman 3.10.07. WESTKAPELLE - Het oud-Zeeuws elftal heeft gisteravond in een matige wedstrijd met 2-4 van Noormannen in Westkapelle gewonnen. Ondanks de vele treffers bleven er aan beide kan ten nog opmerkelijk veel kansen on benut. Er werd ƒ310,55 bijeenge bracht voor de actie Sport Steunt Zonneveld. Uit een dieptepass van Jan van Huizen opende Hans Bergs de score in de 15e minuut. Tien minuten later scoorde Wim Groenewegen (die voor Noor mannen speelde) de gelijkmaker. Hij zette de ba! uit een comer voor het doel en omdat keeper Kees de Ridder de voorzet verkeerd beoordeelde, vloog het leer ineens in het doel (1-1). Nog in dezelfde minuut gaf Daaf Jongepier Noormannen de leiding: 2-1. Met een afstandsschot bepaalde Hans Bergs de ruststand op 2-2 Tien minu ten na de hervatting werd Rob Moens in het penaltygebied gevloerd en be nutte zelf de strafschop 3-2. Met een !ob zorgde Moes voor de eindstand: 2-4. Krijn V.'ielemaker leidde het duel. KEULEN' (ANP) - Mieke van Doorn, de Nederlandse recordhoudster hoog springen met 1.88 meter, die dit sei zoen wegens een blessure nog niet in actie is gekomen, heeft nog steeds goede hoop zich voor Montreal te kunnen kwalificeren. Dragan Tancix. de Joegoslavische coach die Mieke van Doom onder zijn hoede heeft, vertelde vrijdagavond bi. internationale wedstrijden in Keulen „Het gaat nu goed met Mieke. Ze is van 7 mei in P.ijeka onder behandeling van een medisch '.earn. Toen ze begfr. deze maand in Joegoslavië aankwam, zagen wij hel het r.iet meer zitten. Mieke ondervond zoveel hinder van haar vorig jaar geopereerde voet, dat ze niet meer kon 'rainen. De artsen in Rijeka hebben een revalidatie- programma opgesteld, waarbij ze- tweemaal per dag behar.ceic wordt Dat duurt tot 3ö mei". Mieke van Doom heeft op 2 juni in Bratislava haar eerste wedstrijd. Drie cagen later start ze in Ostrava en op 9 juni ver schijnt de nationale recordhoudster hoogspringen aar. start b;j de interna tionale wedstrijden op PapendaL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13