Familie berichten lezers schrijven Geluidshinder ZATERDAG 22 MEI 1976 Op maandag 17 mei j.l. nam de Heere tot Zich, tijdens hel uitoefenen van zijn beroep als visser, onze zeer geliefde schoonzoon en zwager ABRAHAM ADRIAAN THEUNE echtgenoot van W. C. van Bclzcn, op de leeftijd van 27 jaar De Heere is recht in al zijn weg en werk. Zijn diepbedroefde schoon ouders en zwager D. van Belzen M. van Bclzen-de Nooyer Benny Arnemuiden. 20 mei 1976 Tuindorp 15 Door een noodlottig ongeval werd van ons weggenomen onze beste vriend BRAM THEUNE moge Willie en Jo- landa en verdere fa milie kracht vinden dit zware verlies te dragen. Wim en Nel Mar- teijn Wim en Marijke Sch roevers Chris en Heieen Reijnoudt Leo en Mattie Goormachtig Kees en Jannie Heden overleed onze geliefde zuster CORNELIA MARIJS weduwe van M. Grootjans, in ouderdom van ruim 85 jaar. J. de Ridder Middelburg: B. Marijs Arnemuiden. K. Marijs Arnemuiden. 21 mei 1976 Op 17 mei 1976 is door een tragisch ongeval weggenomen ons zeer gewaardeerd lid BRAM THEUNE Ons medeleven gaat uit naar zijn vrouw en verdere familie W Arnemuiden W. Schuit, voorzitter. P. Slabber, secretaris 17 mei j.l. is van ons heengegaan in de bloei van zijn leven ABRAHAM THEUNE De kantinecom missie v v. Arne muiden Saai en Chatalina Wim en Anneke Heden overleed zacht en kalm onze geliefde en zorgzame moeder, behuwd- en grootmoeder CORNELIA MARIJS wed. van Marines Grootjans, in de ouderdom van 85 jaar en drie maanden Arnemuiden: J. Grootjans Joh. Grootjans Th. Grootjans J Grootjans-de Nooijer Corrie, Thea H. Grootjans L. Grootjans Arnemuiden, 21 mei 1976 Zuidwal 25 De begrafenis zal D.V. plaatsvinden op maandag 24 mei 1976 om 13.30 op de begraafplaats te Ar nemuiden. Vertrek van sterfhuis. Heden overleed plotseling, tot onze grote droef heid. mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader, behuwdvader en opa JAN DEN ENGELSMAN op de leeftijd van 74 jaar. Middelburg: E. J. A. den Engelsman- de Meyer Kraaifontijn (Z.-Afrika): W. J den Engelsman S. E. dén Engelsman-Joubert Jano, Gerhard Middelburg: E. C de Nood den Engelsman J. de Nood Evelien. Marjolein. Jan Middelburg: J. W den Engelsman A. C. T. den Engelsman- Snijders Ando. Chiquita Middelburg. 20 mei 1976 Augustijnenstraat 21 De overledene ligt opgebaard in he t mortuarium van het Gasthuis te Middelburg. Bezoekuur da gelijks van 17.30-18.30 uur. De teraardebestelling zal plaatsvinden op dins dag 25 mei 1976 om 14.30 uur te Middelburg. Vooraf vindt een rouwdienst plaats in de aula op de algemene begraafplaats om 14.00 uur, welke zal worden geleid door de weleerwaarde heer ds. J. E. L. Brummelkamp. Plotseling is van ons heengegaan, tot haar Heer en Heiland, onze liefste onvergetelijke moeder, oma, overgrootmoeder en schoonzuster, me vrouw PIETERNELLA E. DE PAGTER weduwe van de heer Cornells K. Sakko op de leeftijd van 76 jaar. Rust nu maar uit. je taak is af gekomen vandaag heeft God de kroon op 't werk gezet dat je eenmaal in Zijn kracht hebt ondernomen mapr 't valt ons moeilijk om de zin te vatten van 't zwijgen van je laatste harleklop. Bergen op Zoom; Mies en Piet Verhage-Sakko Vorden: Yvonne en Gernt Koerselman-Verhage Björn en Karianne Capelle a/d IJssel: Carla en Frans Albada J el gersma-Verhage Bergen op Zoom: Lilian en Ad Eindhoven: Els en Mare Bergen op Zoom: Ingrid Bergen op Zoom: Ko Dourlein Bergen op Zoom, 19 mei 1976 Noordsingel 258 Moeder ligt opgebaard in de chapelle Ardente van ziekenhuis Lievensberg. De begrafenis zal D.V. plaatsvinden maandag 24 mei a.s. op de Protestantse begraafplaats te Bergen op Zoom, vanuit het verenigingslokaal der Gereformeerde Kerk in de Thomas de Rouck- straat Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het verenigingslokaal 'Het Bolwerk'. Thomas de Rouckstraat, Rectificatie Met droefheid geven wij u kennis van het over lijden van onze geliefde en zorgzame man. vader behuwd- en grootvader MARIUS DOUW op de leeftijd van 80 jaar "Hoe dichter ik nader tot het huis van mijn Vader hoe sterker ik hijg naar de hemelse woning waar 't heil van mijn Koning mij wacht na de krijg" Kamperland M Douw-Moerman J. Douw Rijswijk: J Douw L. M. Douw-van Straten Kamperland: L. Douw Moerkapelle C. Douw C. C. Douw-Mostert Bleiswijk. J. C. Douw C'. Douw-de Looff Krimpen a/d Lek C. J. Douw J. van Rijswijk en kleinkinderen Kamperland, 20 mei 1976 Noordstraat 2 De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 24 mei a.s. om 14 00 uur op de begraafplaats te Kamperland. Hieraan zal voorafgaan een kerk dienst in de Geref Kerk van Kamperland om 13.30 uur. Gelegenheid totcondoleren in hetjeugdgebouw van de Geref. Kerk na afloop van de begrafenis. Liever geen bezoek aan huis. In grote dankbaarheid voor hetgeen hij voor ons betekende, geven wij u kennis, dat in Christus' vrede van ons heenging Hij overleed gesterkt door het sacrament van de zieken in zijn 83-ste levensjaar Knokke-Heist: E M. A. Gevacrt Frankie Eindhoven: T. F. Gevaert o.s.a. Sluis: R P. Gevaert E. J. Gevaert-Balselaere Han Sluis: F. A. Gevaert A. M. Gevaert-Boerbooms Leo en Ellen De plechtige uitvaartdienst waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, wordt gehouden op maan dag 24 mei a.s. om 10.30 uur in de Parochiekerk van de H. Joannes de Doper te Sluis, waarna de begrafenis zal plaatsvinden op het r.-k. kerkhof aldaar. Gelegenheid tot condoleren na de teraardebe- stellinginhefPopulierenhof.SmeestraatteSlui.s. Zij. die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zoda nig te beschouwen. Enige en algemene kennisgeving Tot onze diepe droefheid is nog vrij onver wachts van ons heengegaan, na een liefdevolle verpleging in 'Ter Schorre', mijn lieve man en onze zorgzame vader, behuwd-, groots en over grootvader JOHANNES JACOBUS PROVO echtgenoot van Janna de Back in de ouderdom van 84 jaar Tenieuzen: J. Provo-de Back Cadzand: M. P. Provo I. M. Provo-van de Velde Axel: J. J. Provo M. M. Provo-Verstraeten Klein- en achterkleinkinderen Terneuzen. 20 mei 1976. Correspondentie-adres: Vijverstraat 29. Cad zand. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 24 mei a.s. om 15.30 uur op de algemene begraaf plaats te Cadzand. na voorafgaande rouw dienst in het jeugdgebouw 'Het Zwin' aanvan gende om 15.00 uur. De overledene ligt opgebaard in mortuarium van 'Ter Schorre'. Bezoektijd zaterdag van 16.00 uur lot 17.00 uur Heden nam God tot Zich. onze zeer geliefde moeder, zuster, grootmoeder en overgroot moeder GERRITDINA VAN NOOD-VLASVELD op de leeftijd van 93 jaar. ..Zij is verlost. God heeft haar welgedaan Middelburg: N. Hummelen-van Nood W. K. Hummelen Wassenaar: E. H. Koning-van Nood R. Koning 's-Gravenhage: A. ML van Nood Leiden: E Vlasveld Emmen: G. NL Schut'Hummelen A. E. Schut Ewout en Wibbo Middelburg: R. K. M. Hummelen A. F. A. M. Hummelen-Ypma Tineke Koudekerke. 21 mei 1976 Correspondentie-adres: Pres. Kennedylaan 26 te Middelburg. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de algemene begraafplaats te Middelburg D.V dinsdag a,s. te 12.00 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in de condoleanceruimte van de au- Met droefheid geven wij kennis van het overlij den van onze zwager en oom Goes. 20 mei 1976 Met ontsteltenis namen wij kennis van het plot seling overlijden van mevrouw PIETERNELLA E. SAKKO-DE PAGTER Door haar vriendelijke persoonlijkheid en be langstelling, zal zij steeds in onze herinnering blijven. Medewerkers Sakko Goes - Bergen op Zoom Na een langdurig' doch geduldig gedra gen lijden is van ons heengegaan. mijn schoonmoeder en onze groot- en over grootmoeder JOHANNA IZEBOUD Jan Mudde Vlissingen, 20 mei 1976 Schuitvaartgracht 35 De overledene is op gebaard in het mor tuarium van het ver pleeghuis 'Der Boede' te Koudekerke. Be zoekuur zaterdag van 15.00-16.00 uur. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 24 mei 1976 om 12.00 uur op de algemene begraaf plaats te Vlissingen Vertrek van 'Der Boede' om 11.30 uur P. E. SAKKO-DE PAGTER zullen onze bedrijven in Goes en Bergen op Zoom op maandag 24 mei a.s. vanaf 12 uur geslo ten zijn. Sakko B V Goes - Bergen op Zoom Op 20 mei overleed onze geliefde zuster, -schoonzusteren tante JOHANNA IZEBOUD weduwe van J. Mudde Vlissingen, Papaverlaan 2 RECTIFICATIE De kinderkledingbeurs t.b v speelgoed peuterspeel zaal te Oostkapeile. is heden 22 mei 1976 van 10 tot 13 uur in het Verenigingsge bouw. Dorpsstraat 62. OJ M J= °- o o> -O .E Q) E Cü 00 03 CB Miljardairs, nullijn en prijsstijgingen 'De Veste' Helpt het het Rode Kruis in Zeeland helpen In Zeeland wordt dag in dag int veel Rode-Kruiswerk vericht: welfarewerk, trombosediensten. bloedtransfusie diensten. jeugd- en jongerenwerk. Vele colonnes van het Rode-Kruiskorps staan klaar om bij eventualiteiten hulp te bieden. Vaak is er plotseling hulp nodig, zoals vorig jaar bij de opvang van Surinamers over wie vrijwil lig! stiers van de afdeling Wester- schouwen zich ontfermden. Men zorgde voor warme klediiig. voor speelgoed voor de kinderen en de vrouwen kregen les in breien en koken De provincie Zeeland draagt het Rode Kruis een warm hart toe. Men herin nert zich de hulp na de watersnood en al het werk van recenter datum. Elk jaar wordt procentueel gezien in Zee land hel meeste geld opgehaald voor cl" vele activiteiten van hel Rode Kiuis. De afdeling St- Plulipsland/Anna Jaeobapolder gaat daarbfj vooraan, maar Westerschou- wen volgt op de voet en er zijn maar weinig afdelingen die ver achterblijven. Eind mei begin juni gaat het Rode Kruis weer met de collectebus op stap. Zeeland zal opnieuw als eerste uit de bus willen komen. Daaraan kunt u meewerken, door gul te geven als het Rode Kruis bij u aanklopt. Help het Rode Kruis in Zeeland helpen, bouw mee aan het Rode Kruis. Geef. zoveel u kunt! Hoofdbestuur Hel Ned Rode Kruis Kun je nog puzzelen, puzzel dan mee Kun je nog puzzelen, puzzel dan mee! De puzzel oplossen m de pzc van za terdags: een wekelijks terugkerend werkje. Het oplossen zou ook nog een prettig werkje kunnen zijn. maar o. wat komt die puzzel toch vaak verminkt in de krant! Nu weer staat in de om schrijving. die moet leiden tot het vin den van een bepaald woord, een fout. dan weer vallen in "de omschrijving woorden weg of is de nummering ge heel door elkaar gemangeld, zodat, met de beste wil van de wereld, na raadplegen van woordenboeken en. puzzelboeken, er filet uit te komen is. hoe de puzzel in elkaar gezet moet worden. Een puzzel verwerkt in een puzzel dus! 'Gelukkig' is de puzzel op de puzzelpagina niet de enige. Wat te denken van het afbreken van woorden tegenwoordig. Na het lezen van de krant deze bloemlezing: Midde-leuwen, pos-torder. Be-rnhard. Een puzzel apart! Hopenlijk zullen de puzzel nog eens zo veranderen, dat zo zijn op te lossen. Namens vele puzzelaars tekenen wij. (Mej.) F. van Bennekom (Mej.i H. H. Caro. Middelburg. Culturele raad Goes In het weekend de kranten doorlezen de. kwam mij ook het verhaal van de vergadering van de Goese Culturele Raad onder ogen. Met stijgende verba zing heb ik het gelezen en herlezen. De leden van deze raad presteren het om in een- tijd, waarin geprobeerd wordt, om iedereen gelijke rechten en alle kans om mee te praten te geven, om bepaalde personen uit die raad te hou den Ambtenaren van de gemeente mogen geen lid worden. Hoe zit het bijvoorbeeld mei raadsleden, plant soenarbeiders en schoolmeesters? Ho ren die daar ook bij? Als ik dan verder lees. dat met Kas- porgo niets te beginnen is en dat de Culturele Raad zelf zal optreden om tentoonstellingen Ic houden, dan heb ik de indruk dat hier weer de aloude Goese kwaal komt opduiken, dat men geen zaken van personen kan onder scheiden. Volgens mij komt dat meest al voor als er een paar potentaatjes meepraten die niet. naar een ander wil len luisteren. Wat de Culturele Raad ln het museum te vertellen heeft ls me niet duidelijk. Men heeft mij altijd verleid, dat het een museum voor en van Noord- en Zuid-Beveland is. maar dat is voor sommige Goesenaren vermoedelijk gec-n bezwaar. Verheven boven die plattelanders knappen ze dat wel op. Het verhaal lezende maak ik op dat dit allemaal zonder het museumbestuur gaat of is dit een vergissing. Dit stukje naar aanleiduig van het ar tikel met uitspraken van de Goese we thouder betreffende de actieve be leidsvoering van 'De Veste'. Ikzelf ken De Veste nu 4 jaar door het geven van yogacursussen en heb een bewondering voor al het werk wat door een minimum aan beroepskrachten wordt gedaan De aandacht die via de vele activiteiten doorstraalt richt zich, of beter laat zich richten, naar alle lagen en groepen van de bevolking, wat mij heel sociaal aandoet. De meeste men sen kennen die activiteiten via hun publicaties. Cultuur is een bewuste groei van het principe van balans- en schoonheid, die zowel uiterlijk kan be ginnen maar ook innerlijk nodig is. waarvoor De Veste ook veel aandacht geeft. Dus laten we De Veste niet gaan ondermijnen. H. Kroonenburg. yogaleraar/therapeut Kerkplein 25. Kapelle Geen EHBO-post in 'Bergzicht' Zaterdagavond jl.. liggende mei onze boot te Kortgene viel mijn zoontje uit een staalconstructie. Twee gebroken armen en een grote bloeduitstorting op het voorhoofd. Omstanders boden direct hulp en men was bereid ons naar het Bergzichtzie- kenhuis te Goes te rijden. Wie schetst mijn verbazing toen ik hier geweigerd werd. daar ik niet in het be zit was van een verwijsbrtefje van èen huisarts. Gelukkig was mijn helper enigszins in Goes bekend en vonden we tamelijk snel een huisarts. Deze kon niets an ders constateren dan wat wij reeds ge zien hadden Mijn vraag is: Waarom geen EHBO- post in het Bergzichtziekenhuis? Tus sen aankomst ziekenhuis en geboden hulp lag 1.5 uur. Niemand bood hier enige hulp. bijvoorbeeld het verstrek ken van rolstoel of brancard of wegwij zing. H. C. D. Glerum, Kromwegesingel 8 Oost-Souburg. Dorpsbelangen Colijnsplaat Aanleiding lot ilit schrijven: twee be richten in de PZC van 13 en 14 mei 1976. betreffende de vereniging 'Dorpsbelangen' te Colijnsplaat. Het eerste bericht betreft de enquête van de vereniging 'Dorpsbelangen'. Ik citeer: „Er gingen ook een 68 enquête formulieren naar het bejaardentehuis Rustoord maar daarop werd geen en kele reactie vernomen. De vereniging betreurt dit feit" Wat plaatst de PZC nu toch weer voor een belachelijk bericht, vraag ik mij dan af. dus ik-informeer naar de ware toedracht van dit 'mysterie' De enquêteformulieren zijn inderdaad bij de bewoners van Rustoord terecht gekomen. Directie en bestuur hebben hun volledige medewerking toegezegd, evenals de bewoners-commissie. Enige tijd later worden ruim 400 for mulieren ingevuld opgehaald bij de di verse gezinnen in Colijnsplaat. maar het bejaardentehuis laat men links lig gen. 'Dorpsbelangen' neemt niet de moeite om zc bij de bewoners van Rus toord op te halen. En dan durft deze vereniging botweg te verklaren: 'We betreuren dit feit,' Kortom belache lijk. Geen beste beurt van 'Dorpsbe langen' In het tweede bericht, van 14 mei 1976 trekt burgemeester P. J. Evers van Kortgene fel van leer tegen de vereni ging 'Dorpsbelangen'. De vereniging suggereert terecht dat een toekomstige jachthaven verboden terrein wordt voor de Coüjnsplatena- ren. De burgemeester zou toch moeten weten dat. éénderde gedeelte van de huidige vissershaven van Colijnsplaat is ingericht als jachthaven. Deze jach thaven is afgehuurd door de 'Water sportvereniging Noord-Beveland' en inderdaad VERBODEN VOOR ON BEVOEGDEN, dat wil zeggen voor personen die in deze haven geen ple ziervaartuig bezitten en flat, is 99C1 van dc Colijnsplaatse bevolking Ik zou Evers willen adviseren zich be ter te informeren, wanneer hij zegt 'Volksverlakkerij ten top gestegen'. Toch wel een aardige uitdrukking van deze scheldende burgemeester, want volksverlakkerij is tenslotte al jaren lang een tophit in de gehele wereld. In dit geval echter mag 'Dorpsbelangen' met een gerust geweten 'suggereren'. J. A. J. J asperse. Westhavenstraat 8. Colijnsplaat. Het stukje in uw blad van dinsdag 18 mei. onder de rubriek 'lezers schrijven' van dc hand van de heer C. P. Mans handen. heb ik met grote belangstel ling gelezen Als hij dan schrijft dat het hem zo n deugd doet idie 93 miljard guldeni en tevens weet dat de lonen op de nullijn moeten blijven en vanzelf sprekend AOW AWW. pensioen enz Tot zover citeer ik de schrijver. Hoewel hij kennelijk gegriefd is. vind ik hel jammer dat hij zich alleen bepaalt tot vanal de miljardairs tot aan de nullijn van de lonen. De prijzen namelijk vlie gen naar boven, zo zelfs dat minister Lubbers geschrokken is. wat hem over igens niet aan te zien is. om clan maar te zwijgen van de huurverhogingen en die steeds door blijven zullen gaan (De nullijn van de lonen ook?) Speciaal gaat het mij hier om een onrechtma tige huurverhoging mijn complexgeno ten en mij opgelegd door de Stichting, Samenwerking. Naereboutstraat 23 te Goes Toen ik daar bezwaar tegen maakte, kreeg ik. na een onderhoud, tussen enige ambtenaren, iwaarvan ik zelf niets te horen kreeg) met een prachtige ommezwaai een negatief antwoord. Ik heb ze er toen van op de hoogte gesteld dat ik de huuradvie scommissie te Middelburg in zou scha kelen. Het was toen begin maart. Vier maart heb ik de huuradviescom missie ingelicht. Tot hiertoe hebben die gezwegen in alle talen. Ook van mijn vakbond die de commissie heeft geschreven, heb ik nog niets gehoord, waarschijnlijk omdat de commissie ook hen niet heeft geantwoord. In een vergadering in Goes op 10 mei kwam staatssecretaris SchaeBer van Volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning spreken en vragen beantwoorden voor eventuele onduidelijkheden of moeilijkheden. Ondanks het feit dat de staatssecretaris in tegenstelling met de huuradviescommissie allesbehalve zwijgzaam is. Kreeg ik tot slot toch een negatief antwoord. Alles wat hij nuj te zeggen had was hoe ik in een dergelijke conflictsituatie moest handelen, maar Eerbied voor de dood Het moet mij van het hart, dat de mensen steeds minder eerbied schijnen te krijgen voor de dood. We hebben 4 mei een bejaardenreisje gemaakt met de bejaarden van de be jaarden sociëteit van 't Zand en om streken. En we waren ongeveer 8 uur. op de terugweg bij de Sloedam en ge lukkig. de chauffeur van 'Streekver voer Walcheren' zette de bus aan de kant en nam 2 minuten stilte in acht! Ik geloof dat al de chauffeurs van de bussen van 'Streekvervoer Walcheren' dat doen. Een auto achter de bus bleef ook stil staan. Voor de rest raasde alles voorbij. We hebben immers geen tijd om daar aan të denken, nog minder eerbied voor de dood te hebben. Toen indertijd mijn schoonzuster in Harderwijk werd begraven bleven alle auto's en fietsen stilstaan tot de lijk- statie voorbij getrokken was. Daar keek ik wel van op. Ik weet niet of dal nog zo is in Harderwijk Bij ons in Middelburg raast alles voorbij. Je leest dagelijks van doodschieten, wurgen enz. Ik geloof dat al die killers, zo als ze dat noemen, van roofovervallen en opzoe ken van misdadigers op de televisie he lemaal verkeerd werken en daar doet de NCRV netzo goed aan mee. Ik hoop dat de mensen nog eens leren wai rneer eerbied te hebben voor de dood en ze ker van hun geliefden die ze hebben moeten wegbrengen! C. Sinke Middelburg Bah,..die vieze honden! Ik was niet zo verbaasd toen ik, wan delende langs de boulevard in Vlis singen op het strand bordjes zag staan met als tekst: verboden voor honden. Wc leven nu eenmaal in een tijd. waarin steeds meer verboden wordt en we beginnen dan maar met iets te verbieden, waar waarschijnlijk weinig weerstand tegen geboden zal worden: geen honden meer op het strand, nu het seizoen voor dc deur staat en we onze gastvrijheid en pro perheid moeten tonen aan een enkele Nederlander en vele buitenlanders uit naburige landen. Een lofwaardig streven, dat vanzelf sprekend gehonoreerd dient te worden en waarom zouden we ons dan verzel- ten tegen een maatregel van de ge meente, die toch zeker wel het aller beste met onze gasten voor heeft. Als de milieu-hygiènisohe problema tiek met dit verbod zou zijn gediend dan was er geen enkele aanleiding om er ook maar. in welke vorm dan ook. tegenin te gaan. Maar zo is het helaas niet. Wie het Ylissingse raadslid, mevrouw •J. Punt-van Osnabrugge is. laat mij werkelijk syberisch. maar van hygiëne heeft zij toch blijkbaar erg weinig kaas gegeten. Want het zijn beslist niet die honden, die het badstrand zo ontstel lend verontreinigen, het zijn veeleer die brave veste zo graag gewilde bad gasten. die geen enkele scrupules heb ben: ijsbakjes, stukken papier, versle ten schoenen, bierblikjes, kapotte gla zen en nog vele andere zaken kunnen we iedere avond in grote getale op de verlaten stranden vinden en ja, als we dan goed zoeken, zien we ook nog er gens, hetzij tegen een helmspriel of ook wel een dood-enkele keer midden op hel strand een 'bah' van een hond. Er is weer eens een stok gevonden, om de hond te slaan en het weinige plezier dat de mensen nog kunnen hebben, door onder andere hun hondje mee naar het strand te mogen nemen, moet ook al weer de kop worden ingedrukt. Laten wij toch niet altijd proberen een ander de schuld te geven van zaken die vervelend zijn. maar laten wij toch eens eindelijk leren, hand in eigen boe zem te steken: niet de hond vervuilt het strand, doch de mens en dus moet deze laatste, als er iets te verbieden valt. verboden worden het strand te bevuilen. Wist u. dat het weggooien van papier op de snelwegen in Ame rika beboet wordt? De hond. die reeds ln de oudheid het gezelschap vormde van de mens, hoort bij de mens en misgun hem dit, genoe gen niet uit zogenaamde hygiënische overwegingen, die geen overwegingen zijn. Wij maken ons alleen maar bela chelijk. ir. F. J. Vies Dc Hondse Duinen j»»" ■•'sêv- - ■- Westkapelle. dat wist ik allemaal en had dat ook al gedaan. Waar het om ging en wat hij toch ook zelf had samengesteld, daar moest ik de weg voor bewandelen die ik sinds 4 maart almaal bewandel He: was weer hetzelfde kastje en dezelfde muur Is hel mei de hoogste tijd dat wij met zovele huurders van de Stichting Sa menwerken ons verenigen om te trach ten wat meer te bereiken dan tot op heden en wat meer zeggenschap te verkrijgen in de woningbouwproble- men en huurverhogingen. Mede na mens de overige gedupeerde bewoners, A. Snoei:, Savornin Lohmanlaan 52, Goes. Gevaar op Goesestraatweg Toen we dinsdagavond 18 mei tussa 7.30 en 8 00 uur over het smalle (1 me ter breed) fietspad van de Goese straatweg tussen Kapelle en Kloeting reden, kwamen ons een paar auto's tê gemoet. Tegelijkertijd kwam een grot vrachtauto van Cok bv-Zuneha on achterop en drukte ons van de wegz de berm in. mijn man op 1 centime!?: na rakend. Toen deze auto voorbij wai nam hij mei- zijn rechtervoorwiel het hele fietspad in beslag. 's Morgens tussen kwart voor 8 en hall negen moeten honderden schoolkinde ren van 12 tot 16 jaar vanuit Yerseke. Wemeldinge en Kapelle deze weg ge bruiken. Zij worden dan stijf gevloek: door de automobilisten die ook va deze weg gebruik moeten maken Om zichzelf te beschermen rijden de grote groepen schoolkinderen sonu met 4 of 5 naast elkaar, al is dit natuur lijk strafbaar. Dit is al jaren zo en nooi: wordt, er wat voor deze kinderen ge daan. Wel is er geld voor honderden fc- lometers vierbaanswegen, maar eet behoorlijk fietspad apart van de autc weg kan niet lijden. Natuurlijk zou al een groot deel van het probleem opgelost zijn. als de au tomobilisten van Kapelle en Yerseke. Wemeldinge nog daargelaten, van de oude rijksweg gebruik maakten. Zij zouden zich dan veel ergernis besparen en bovendien sneller kunnen rijden zodat, ze vlugger op de plaats van be stemming zijn. Maar ze rijden liever hard door de smalle binnenwege (Stomme Kruis en Oostwegi. ook dan- •de kinderen die een groot deel van c; Goesestraatweg mijden, opzij jagend. mevrouw J. Joosse-Oek Vroonlandseweg 11 Kapelle Als de voorzitter van de K.N.J.V.. dt heer Van Tatenhove voorlichtiof geeft ovdr de oinrichting voor klci- duivcnschieters moest hij ook mede delen dat deze baan het grootste ge deelte van het weekend de rust van de omwonenden wegneemt vanwege de geluidshinder. Moest hij ook mededelen dat de ge zondheidsinspectie en omwonenden hoger beroep hebben aangetekend tegen deze inrichting. Dat naar mijn gedachte de openbare veiligheid in het geding is doordat men maar 150 meter van Rijksweg 53 alzit en de hagel ver der vliegt als men met- patronen nr. 1 schiet, hetgeen is toegelaten op de baan. Waarom zijn er geen ander; plaatsen waar de omgeving beter ge schikt is voor zo'n baan Ik denk hier bij b.v. aan het havenschap waar dhr Van Tatenhove een functie bekleed' Daar heeft men ruimte genoeg waar niemand last van zooiets ondervindl ol misschien de wildstand? Wat drijft U met Uw vereniging om toch deze plaat-s te handhaven of li het uit winstbelang van enkele perso nen omdat er een horecavergunning aan te pas moet komen, hetgeen overbodig is, naar ik het verslag van dhr. Hendrikse vernam. Ik mag aannemen dat U met Uw ver eniging als natuurbeschermers (het woord dat men in jagerskringen graag in de mond neemt-i de natuurgenieters toch naar htm zin kunt maken Of heb ik hier met mensen te maken die niets ontzien om hun zin door te drij ven en anderen tot- last zijn. Ik hoop van bet eerste, de tijd zal het lieren. W. v. d. Sluis, Oude Kraayrtsedijk 12, 's Heer Arendskerke. Collecte WESTKAPELLE - De AVO-collecle heeft, te Westkapelle 1.254.96 opge bracht. Scholieren uit Aagtekerke waren in Willebroek WILLEBROEK - In het kader van de scholenkoppeling tussen de diaconie school te Aagtekerke en de gemeente lijke gemengde lagere school te WiUe- broek in België, heeft een groep van 23 leerlingen van de school uit Aagteker ke. onder leiding van schoolhoofd C. Klap. wethouder A. Bosselaar van Ma- riekerke mevrouw Coomans als be stuurslid van de school en mevrouw Maranus-Willemse, lid van de ouder commissie. een bezoek gebracht aan de Belgische school. Zij. werden ont vangen in de raadszaal van Willebroek door de schepen van de stad. de heer Adriaenssens. die vertelde dat een goede verstandhouding en een goed begrip voor elkaar van groot belang is voor de kinderen. De heer Klap sloot zich aan bij de woorden van de schepen en sprak zijn erkentelijkheid uit voor de hulp die hij had ontvangen van de gemeentebe stuurders van Willebroek. Hij overhan digde vervolgens de vlag met het wa pen van Aagtekerke aan de schepen, terwijl de kinderen enkele ogenblikken later de zaal binnen kwamen met va zen gevuld met bloemen, die zij aan de stad schonken. Na de ontvangst op het raadhuis namen de kinderen deel aan een verkenningstocht door de stad. Dit gebeurde met behulp van een bus. die een rondrit maakte door de gemeente Willebroek. Na de tocht werd in de school Willebroek stad een film ver toond over de stad. en over het bezoek dat een deputatie uit Willebroek eerder aan Nederland brachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 10