Het is fijn dat de kinderen graag naar De Regenboog komen extiA Daan de Kubber en Piet van de Vijver favoriet zege Tour du Flic Van de Poel leider in eerste klasse Leraren werden verrassend verslagen door veteranen Kent u Zeeuwsch- Vlaanderen SCHOOLHOOFD MEJUFFROUW DE RIJK: Plaats uw familieberichten in de PZC FUNHOUSE BIERMIDDAG VRIJDAG 21 MEI 1976 PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT HULST - „De kinderen gaan hier graag naar school. En dat is maar fijn ook, want ze zitten hier een flinke tijdsduur, van hun zesde tot hun achttiende jaar." Dat zegt mejuffrouw G. de Rijk van de school voor zeer moeilijk lerende kin deren 'De Regenboog' in Hulst. De school werd afgelopen zaterdag offi cieel geopend. Enkele maanden al vordt van het gebouw aan de Tabak- straat gebruik gemaakt. Vier leer krachten en twee assistenten (kinder- terzorgsters) doen daar hun best de 46 teerlingen zo veel mogelijk bij te bren- (en. De Regenboog' is een modern gebouw. Er zijn vier leslokalen, een overblijflo kaal (het middelpunt) en een gymnas- tieklokaaltje, In de gymzaal staan attri buten die men in elke gymzaal tegen komt. De kinderen worden gewend ge maakt met de toestelien. Aan de ene kant zijn er die him vrees daar kunnen leren overwinnen. Ook zijn er kinderen die geen gevaar kennen en beter leren oppassen. Voor het gebouw in de Tabakstraat werd betrokken, vonden de vier les- groepen onderdak in de school aan de Koelstraat voor buitengewoon onder- ajjs. Per 1 augustus van het vorig jaar, toen er voor elke twaalf kinderen een leerkracht moest zijn, werd een vierde onderwijzeraangesteld.Dievierklassen betekenden dat een zelfstandige school kon worden gesticht. „Het is hier rustiger voor de kinderen", vertelt mejuffrouw Dek. De resultaten bij het onderwijs zijn dan ook beter ge worden sinds 'De Regenboog' is betrok ken. Alleen de eerste week was het voor de kinderen wat onrustig hier, vlak na de verhuizing, verklaart ze. De school voor zeer moeilijk lerende kinderen heeft leerlingen uit Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen. De meeste - der tig-komen van 'De Sterre' te Clinge. De overige zestien wonen in de omgeving. Het is niet altijd zo, legt mejuffrouw De Rijk uit, dat de scholieren op hun zeven tiende jaar de school verlaten. Die ze ventien jaar is de officiële leeftijd. Zinvol „Soms houden we ze langer, als dat zin vol is. De meesten gaan 'van hieruit naar de sociale werkplaats in Hulst. We beginnen dan met ze 'n halve dag sta ge te laten lopen. Daarna 'n dag en dan wordt bekeken of ze daar kunnen wer ken. Voor sommigen is dat te zwaar. Die gaan dan na overleg met de ouders - naar het dagverblijf voor ouderen in Sint-Jansteen". Ook de kinderen waarvan op school al wordt gesignaleerd dat ze niet naar de werkplaats kunnen, worden na hun schooltijd in het dagverblijf onder ge bracht. Om de kinderen langer dan hun zeventiende op school te houden is wel toestemming van de inspectie nodig. Muziekvereniging 'Heikant' Verkeersdiploma's uitgereikt in Kloosterzande KLO08TERZANde - In hotel "Van Leuven' te Kloosterzande reikte bur gemeester mr. M. Somc-rs van Honte- nisse aan 137 leerlingen van de vijfde klassen van de basisscholen van de gehele gemeente Hontenlsse en ook nog van de leerlingen van de zesde klasse van de basisscholen van Lams- waarde er. Hengstdijk het diploma jeugdverkeersproef uit Bij deze plechtigheid waren verder aanwezig de heer A. van den Broecke namens het bestuur van "Veilig Verkeeri-afdeling Kloosterzande, ge meentesecretaris B. de Schepper, de wethouders P. Everaert en W Lambert en het hoofd van de technische dienst de heer J. van den Elshout Schieting KOEWACHT - Aan de schieting bij J. de Guchteneire te Koewacht namen 76 schutters deel. De uitslag luidt: hoge- vogel: P. van Geertsum, Hellestraat B), eerste en tweede zijvogel: V. de Schepper, Moerbeke (B); grootste aan tal (4 stuks): R. Baert, Koewacht Zaalvoetbal in Hulst HULST - In sporthal 'Den Dullaert' te Hulst speelde het Hulster zaalvoetbal team 'Rosita/Marionette' tegen het team 'Meerdonk' uit de Belgische plaats Meerdonk. Rosita/Mariaonette' won de wedstrijd met 15-2. E van de Manacker scoorde 2x. M. d'Hooghe (2x). A. Seghers (3x), Peter Mac Tag- gert (3x). Frank Josiassen (3x) en Fred, de Burher (2x). G. Cappaert en R. Coene maakten de punten voor Meerdonk. ZEEUWSCH-VLAANDEREN voegt het schoolhoofd er aan toe. Op school wordt vooral veel aandacht besteed aan handenarbeid. „We leren ze vooral hun handen goed te gebruiken. Ze moeten motorisch goed kunnen functioneren, omdat ze geestelijk niet volwaardig zijn". Mejuffrouw De Rijk legt uit dat sommigen wel leren lezen en schrijven,zijhetinbeperktemate.„Datis vooral omzevoorschriften van bushalten en toiletten bijvoorbeeld te laten snap pen". Veel waarde hecht mejuffrouw De Rijk aan de zelfwerkzaamheid van de kinde ren: „De groter meisjes en ook wel de jongens leren koken en koffie zetten, het bereiden van een eenvoudige maal tijd,afwassen en een bed opmaken. De allerkleinsten wordt geleerd om zich aan en uit te kleden. Voor de grotere jongens staan er werkbanken, waar kan worden getimmerd en gezaagd". Het schoolhoofd is uiteraard zeer blij met de nieuwe school, waar bijvoor beeld een grote speelplaats voor de kin deren aanwezig is. Die speelplaats en de andere voorzieningen moeten er voor zorgen dat de kinderen zich in 'De Re genboog" thuis voelen. ..De kinderen die thuis wonen zijn vaak wat eenzaam. Ze hebben geen vriendjes, zoals bijvoor beeld de kinderen die in De Sterre ver blijven". De kinderen die thuis wonen worden per taxi of gaan met een lijnbus van de oppa/ingfeesten te Doel START O VER TIEN DA GEN HEIKANT - Het feestcomité van de Belgische plaats Doel heeft de Hei- kantse muziekvereniging 'Heikant uit- genodigd om als enige Zeeuwsvlaamse fanfare de festiviteiten op te luisteren, die in verband met de 'Palingfeesten' zondag 23 mei te Coel worden gehou den. Het is een vaste gewoonte gewor den dat rond deze tijd 'Heikant' altijd een of ander evenement te Doel opluis tert NKV vrouwenvereniging afdeling Hulst maakte reisje HULST - Onder leiding van voorzitster T. Riské maakten vierenvijftig leden van de 'NKV Vrouwenbeweging'- afdeling Hulst een reisje naar Gelder land. Op de heenreis werd gepauzeerd in het Brabantse Haaren, waarna men doorreed naar Arnhem. Daar bezocht het gezelschap het Safari-park en het Openluchtmuseum. Vervolgens maakte men een rondrit in 'De Hoge Veluwe', waarbij 'De Posbank' werd aangedaan. Op de terugreis, die even als de heenreis over Antwerpen ging, werd in dancing 'De Blauwe Engel' te TERNEUZEN - De start van de derde Tour du Flic komt steeds dichterbij De meeste kanshebbers op een goede klassering hebben al een zwaar train ingsprogramma achter de rug en ze proberen die conditie in de laatste da gen voor de start nog zo veel moge lijk op te schroeven. Er is nog harder getraind dan vorig jaar, dat blijkt duidelijk uit beweringan van de ren ners zelfs. Iedereen, die een klein beetje ambitie heeft wil er bij zijn als straks de slag valt. Dat kan alleen met een optimale voorbereiding, daar zijn de meesten na twee jaar Tour du Flic wel achter gekomen. Het is weer erg moeilijk om op voor hand favorieten aan te wijzen. Vooral in de a-categorie komen er een behoor lijk aantal potentiële winnaars aan de start. Nog even de eindrangschikking van vorig jaar: in de a-categorie werd Rob van Vliet van de politie- sportvereniging winnaar. Van Vliet woont nu elders en is dus niet gerech tigd om deel te nemen. Daarna volgden Tonny Buys en Daan de Kubber. Ook Buys is er niet meer bij (overgestapt naar de liefhebbers) en daardoor wordt Daan de Kubber on-, getwijfeld de te kloppen man. De weinig spectaculaire, maar doorgaans keihard fietsende Bellevue-rijder zal met die rol bepaald niet gelukkig zijn. Op een manier die veel lijkt op de be kende Goethals-methode probeert. Daan de Kubber voortdurend andere renners aan te wijzen die net zo sterk of nog sterker rijden. Hij kan er echter moeilijk omheen want van de eerste vijf in de einduitslag van de tour'75 is hij als enige overgebleven. De renners die het Daan de Kubber beslist lastig zullen maken moeten vooral in de ploeg van aardewerk wor den gezocht. Aardewerk mist dit jaar Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis, dat in verhand met de uitvoering van herbestratingswerkzaamheden de Chrysantstraat te Terneuzen met ingang van ■sU mei a.s. in beide richtingen zal worden afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers. Deze maatregel zal gelden tot en met 2 juli 1976 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal zijn in verband met de uitte voe ren werkzaamheden. Terneuzen, 19 mei 1976 Burgemeester en wethouders voornoemd, drs. R. C. E. Barbé, loco-burgemeester. A. J. van Pagee, secretaris. ■ff) K K M fM B BB K BK K K K B B B B K B K B K j.jj.j jj j.;jj Woensdag 26 mei a.s. hopen onze ouders, opa en K A. DE BLOCK jj :j A. DE BLOCK-VAN DE VIJVER S hun 50-jarig huwelijksfeest te vieren, g Hun dankbare kinderen en kleinkinde- ren :i ri Kees - Lauriêtte en Harry S Michel - Loes Philip en Luc Mis uit dankbaarheid om 9.30 uur. Gelegenheid tot feliciteren van 18.30 TOT 19.30 uur in Café Centraal bij L. Vermuë te Zuiddorpe. s Zuiddorpe, K Hoofdweg-Zuid 26 BAR-DISCOTHEEK Nieuwstraat 10 Terneuzen Elke vrijdagmiddag van 2-5 uur. 75 cent per glas. TERNEUZEN - In de twee klassen van de zomeravondcompetitie Ter neuzen hebben zich deze week ingrij pende veranderingen voorgedaan. Van der Poel nam in de eerste klasse wel de leiding. Van der Poel moest het eerst opnemen tegen mfslrappers. Door een doelpunt van Adrie van Es namen de kampioenen weliswaar de lieiding maar daarna kwam mistrap- pers opmerkelijk goed terug. Onder impuls van Sam Jansen, Gerard Luyk en een schitterend keepende Rudic de Vos. drie spelers die Mistrappers heeft overgenomen van PTT, kwam Van der Poel na rust in grote moeilijkhe den. De verdiende gelijkmaker kwam tien minuten voor tijd van de voet van Sam Jansen. Van der Poel drong daarna nog wel aan maar zonder suc ces. Door dat gelijke spel lijkt het dit Jaar toch weer een Interessante competitie te worden. Aanvankelijk leek het tus sen Van der Poel en Dow te gaan maar toen Dow tot twee keer toe in de fout ging bleef alleen Mistrappers over als eventuele concurrent voor Van der Poel. Na de 1-0 overwinning op Dow is echter ook HKC nog niet volslagen kansloos. De rood-zwarten hebben on danks de teleurstellende 1-1 tegen PZEM nu toch ook al 5 punten uit drie ontmoetingen. De vierde club die eventueel nog een rol zou kunnen spelen ln de kopgroep is ACZC dat vorige week met 3-1 van Dow won. Van der Poel had dinsdaga vond ook opvallend veel moeite met hekkesluiter Elopak. De 1-0 overwin ning kwam op zeer matige wijze tot stand. De stand na dinsdagavond: Van der Poel 3 2 1 0 5 5-1 HKC 3 2 1 0 5 4-2 ACZC 3 2 0 1 4 8-4 Mistrappers 2 1 1 0 3 5-1 Philips 2 10 12 3-4 RWS 2 10 12 3-4 PZEM 2 0 1111-5 Elopak 3 0 0 3 0 2-7 Dow 2 0 0 2 0 1-4 In de tweede klas stonden Philips 2 en Scheepswerf in onze stand van vorige week nog bovenaan. Daar is deze week verandering ln gekomen. Vrijdagavond moest Scheepswerf al een zware tegen slag incasseren. Dow 2 speelde de lei ders met 7-0 van het veld. Daarna ging ook Philips 2 ln de fout Dat gebeurde maandagavond in een rechtstreeks duel met Mistrappers 2. De Mistrap pers gingen met een 2-1 overwinning naar huis en kwamen daardoor op de tweede plaats. De enige ploeg die niet ln de fout Is ge gaan heet NSM. De nieuwe leiders wonnen met 5-1 van Dow 2 en vorige week met 2-1 van Excelsior. FSV zorgde voor een verrassing door met 3-0 van Van der Poel 2 te winnen. De stand: NSM 3 3 0 0 6 9-2 Mistrappers 2 2 1 1 0 3 5-4 Dow 3 2 1 1 0 3 3-2 Philips 2 3 1 1 1 3 3-3 Scheepswerf 3 1113 3-10 Dow 2 3 1 0 2 2 9-7 FSV 2 10 12 3-2 Excelsior 2 0 0 2 0 3-4 Van der Poe! 2 200200-8 SPORTHAL VARIA Kookles in 'De Regenboog'. ZVTM naar huis. De kinderen van 'De mee. Want 30 kinderen in een bus. Ze Sterre' gaan met een extra bus. „Vanaf maken net zo goed ruzie onder elkaar. De Sterre komen er dan ook leidsters Nel als een ander kind." weliswaar Tonny Buys en Piet Jansen maar van verzwakking is er voorlopig geen sprake. Piet Jansen zou aanvan kelijk nog voor Belle Vue starten maar later besloot hij om helemaal van deelname af te zien. Voor Buys en Jan sen zijn Stan de Bakker en Nïek Faas in de plaats gekomen, twee jongens die ae klappen van de zweep kennen Daarnaast is Adrie van ae Wege, win naar van de eerste tour en ploegmaat van Daan de Kubber. al veelvuldig ge tipte eventuele winnaar. Verrassingen kunnen echter uit iedere hoek komen. Mario Willems van de Snugly ploeg bijvoorbeeld etaleerde tijdens een trimkoers in Hulst een schitterende vorm. In diezelfde koers bewees Rinus van Cadzand waarom hij als kopman van zijn ploeg van start gaat. In de b-categorie is na het wegvallen van Piet Jansen alle aandacht gericht op Snugly-rijder Piet van de Vijver. De ijzersterke sprinter klopte zondag in Hulst zijn negen medevluchters met erg veel overtuiging. Zonder pech is Piet van de Vijver evenals vorig jaar moeilijk van de bloemen af te houden in het b-klassement. Jo Bakker zou een geducht tegenstan der kunnen zijn als hij over een beter eindschot zou beschikken. Rivaliteit De Tour du Flic is echter niet alleen een gevecht om de eerste plaatsen. Zelfs ver in de achterhoede rijdt men zich uit de haak om een plaatsje op te schuiven. Onderlinge rivaliteit, omdat 't uiteindelijk allemaal Temeuzenaars zijn. maakt deze tour zo verschrikke lijk populair. Tijdens de trainingen valt de gespannen sfeer soms al op te merken. De renners tasten elkaar af en weten straks wat ze aan elkaar hebben. Dit laatste geldt dan in mindere mate voor de zuiver recreatieve ploegen. Maar tochals Gijs, die 42 is, weg springt uit een groepje dat op 8 minu ten ligt en waar ook Jan. die pas 40 is geworden, nog inzit, zal Jantje toch het vuurüitz'n sloffen rijden om Gijs terug te pakken. Dat is typisch Tour du Flic. OOSTBURG - In de A-poule wonnen zowel Peugeot als McFieHuiQua. Peu geot met 3-0 van Trico Noble en McFieHuiQua met 14-3 van Van Hal en Kareis. Jansen sport won op het nippertje met 5-4 van Velositas. In de B-poule van het Oostburgse zaalvoetbal werd Leraren, verrassend onder de voet gelopen door Veteranen. Met 4-3 gingen de Leraren het schip in en ze moeten de kampioenstitel nog even afschrijven. OBV verloor met 3-0 van Rabo King. In de C-poule won Temboys 1 gemak kelijk met 9-1 van Pottekijker. Interna tionaal Transport Bron bleek te sterk van Alheo (3-1). Datzelfde Alheo be haalde overigens enkele dagen later zijn eerste overwinning van de compe titie door met 1-0 van Trimclub te win nen. In de D-poule won NMB-Blondeel met 7-0 van Karibar II. De wedstrijd had in de tweede helft weinig met zaalvoetbal te maken en met name Karibar was daar de schuld van. In den Koning speelde met 3-3 gelijk in de ingelaste wedstrijd tegen Temboys n. A-poule: Peugeot 17 14 1 2 29 McFieHuiQua 17 13 3 1 29 Velositas 18 10 1 7 21 Jansen Sport 18 8 2 8 18 Oktopus 17 7 2 8 16 Hofzicht Varkens 18 7 1 10 15 Trico Noble 18 6 2 10 14 DruletB 18 6 2 10 14 Batselaere 16 2 4 10 8 Van Hal en Kareis 17 2 3 12 7 Clubboliing 'De Grensbolders' uit Eede EEDE - In café 'De Geeteri te Eede werd de 8e clubboliing gehouden dooi de Grensbolders. Er namen 52 perso nen aan deel. De uitslag was: 1 A. MinnaertrG. Dhoore - C. Bouwens; 2 P. Laridaen - R, Goethals - J. de Rijcke; 3 Fr van Dries - J. Deij - J. Cauwels; 4 C. van Rie - H. Marclé - R. Schoonacker. Tevens werd de 5e clubboliing gehou den voor bejaarden en invaliden. Hier aan namen 45 bolders deel. De uitslag was: 1 R. de Vriend - J. de Vreeze - A. Blondeel; 2 J. Sierens - H. Pijfferoen - V. Verstringe; 3 R. Raeman - Th. Voet - G. Beelaert; 4 P. Martens - N. Claaijs - Th. Wage; 5 P. Staelens - L. Reijbroek A. Reijbroek. B-poule: Leraren Hof ter Mude Riemens Aers Admin. Pers. Rabo King Veteranen Vier Emmers OBV Amro C-poule: Eksakt Karibar I La Porte d'Or Diepvries Tem Boys I Int. Trp. Bron Eloy Pettekijker Trimclub Alheo D-poule: NMB-Blondeel Sasput Steba De Landbouw Tem Boys II Chez René In den Koning Karibar II De Rode Leeuw FC 'T Zwin 17 12 1 4 25 17 11 2 4 24 17 10 1 6 21 16 8 1 7 17 17 7 3 7 17 18 6 3 9 15 17 6 2 9 14 16 5 2 S 12 17 3 6 8 12 15 5 1 9 11 17 14 17 13 1 16 10 2 29 3 27 1 5 21 2 5 20 2 4 20 1 8 17 5 8 13 2 11 10 2 12 8 1 15 3 17 13 2 2 28 16 12 3 1 27 17 7 5 5 19 16 8 2 6 18 7 18 16 7 17 6 16 4 16 0 6 17 8 15 8 13 8 12 1 15 1 Vergadering plattelandsvrouwen afdeling Biervliet BIERVLIET - De Nederlandse bond van plattelandsvrouwen, afdeling 'De Braakman' hield haar maandelijkse bijeenkomst in Biervliet. Door afwe zigheid van de presidente, opende de vice-presidente mevrouw S. de Jonge de vergadering. Een speciaal wel komstwoord richtte zij tot mevrouw L. v. d. Plas-Tanis, CDA-wethouder in Terneuzen. Mevrouw v. d. Plas-Tanis voerde het woord over haar baan als wethouder van de gemeente Terneuzen, waar zij de portefeuilles van sociale zaken, jeugdzaken, personeelszaken en volks gezondheid beheert. Haar inleiding had als titel "Uit het leven van een we thouder". Aan de hand van deze inlei ding konden de leden vragen stellen. Hiervan werd een druk gebruik ge maakt. Na afloop bedankte mevrouw De Jonge de wethouder voor haar boeiende uiteenzetting en voor het openhartig beantwoorden van de vra gen. Programma: Vandaag, vrijdag: NMB-Blondeel - Steba, Sasput - In den Kong. Maandag: Veteranen - Amro. Sasput - de Landbouw, Chez Rene - Karibar II, De Rode Leeuw - FC 't Zwin, Eioy - Eksakt. Dinsdag: Karibar I - De Pottekijker, Tem Boys I - Trimclub, Aers - Hof ter Mude. EXAMENS RODE KRUIS Voor het Rode-Kruls-examen afdeling Terneuzen, detachement Zaamslag helpenster 3e klas slaagden: mevr. K. M. Dobbelaar-Klaassen; mej. A. J. J. Freyser mevr. C. C. Hamelink-de Put ter; mevr. C. Meyer-Kortleve; mej. A. J. A_ de Moor mevr. M. A. Muller-van Hermon; mej. J. J. Muller, mevr. D. P. Verlinde-de Ridder; de heer J. Meer- tens; de heer A. G. van Overdulve en ae heer J. Verlinde. Kinderen doen eerste heilige communie in Heikant HEIKANT - Donderdag 27 mei doen negentien kinderen uit de parochie Heikant in de parochiekerk van Hei kant hun eerste Heilige Communie. Deze plechtigheid heeft plaats in de. Eucharistieviering om 10 uur. waarbij pastoor H. van Leemput voorgaat Traditiegetrouw haalt ae muziekver eniging 'Heikant' uit Heikant de com municantjes op aan de basisschool te Heikant, waarna ze onder muzikale begeleiding naar de kerk worden ge bracht De kerkelijke dienst wordt door de Heikantse muziekvereniging opgeluisterd. Na de mis worden de kinderen onder begeleiding van de Heikantse muziekvereniging weer te rug naar school gebracht Veertien dagen terug publiceerden we Deze week een nieuwe zoekplaat. Op een 'prijsplaat' uit Hulst. De fotograaf lossingen voor woensdag naar: PZC, had uit het stadsgezicht de basiliek Nieuwstraag 22, Terneuzen. weggesneden. De heer P. Jansen uit Terneuzen zag het meteen. Hij krijgt TT/Affinn "7 Tol deze week de waardebon. JL UlUUUZiLtl KVO Nieuw Namen bezocht Antwerpen NIEUW-NAMEN - Onder leiding van voorzitster M. Vercauteren-van de Vij ver besloten twintig leden van de KVO-afdeling Nieuw-Namen een be zoek aan Antwerpen. Daar bezochten zij verschillende monumentale gebou wen zoals het museum 'Het Steen', de kathedraal en het Rubenshuis. Een gids verstrekte de nodige uitleg. Na dit bezoek bleef er nog tijd over om in Antwerpen te gaan winkelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 37