Werkgelegenheid centraal in beleid gemeente Goes Samenleving overheersi door moderne techniek Familie - berichten Oosterscheldeproblematiek centraal in boek Jaap Kramer vrijdag 21 MEI 1976 WISSEL BEVELANDrbf Tijdens het uitoefener ser heeft de Heere op ons midden weggeno zorgzame en onvergeu van zijn beroep als vis- 17 mei j.l. plotseling uit ten onze zeer geliefde, lijke man en papa ABRAHAM AD R1AAN THEUNE op de bloeiende leejtijc van 27 jaar P.s. 103 vers 8 ber ■pbedroefde vrouw en Arnemuiden. 20 mei 3: Noordstraat 22. der nam de Heere dc uit ons midden weg onze innige geliefde broer :mg geneste man en va- éë.'i ongeval plotseling jt onze diepe droefheid. onvergetelijke zoon en op de bloeiende leeftijd van ruim 27 jaar. Ps. 89 vers 19 ber. om dit zware ver- Dat de Heere ons kracht g lies te dragen. Zijn i (bedroefde moeder en Op maandag 17 mei j.l nam de Heere tot zich. tijdens het uitoefenen van zijn beroep als vis- ser, onze zeer geliefde schoonzoon en zwager ABRAHAM ADRIAAN THEUNE echtgenoot van W. c. van Belzen op de leeftijd van 27 jaar. De Heere is recht in al zijn weg en werk. Zijn diep bedroefde schoonzus en zwager D. van Belzen M. v^n Belzen-de Nooyer Benny Tot onze diepe droef- heid werd op 17 mei jj. door een ongeval op zee door de Heere 11 uit ons midden weg genomen. onze ge- 1 liefde kleinzoon ABRAHAM ADRIAAN THEUNE echtgenoot van W. C. van Belzen Fam. B. de Nooyer- de Rijke Fam. R van Bel- zen-Blaasse i Hiermede vervullen wij de treurige plicht kennis te geven van het plotselinge over lijden op 17 mei j.l van onze geliefde neef Morgenzang vers 7. Arnemuiden: J. Theune C. Theune- Schroevers Gorinchem: A. Theune G F. Theune- Stokx Aniemuiden: G. Jeras-Theune A P. Jeras P. van Leerdam- Theune B van Leerdam L. Theune M. Theune- van Belzen Door een tragisch on geval midden in zijn werk nam de Heere tot zich onze beste collega Sterke de Heere zijn vrouw en dochtertje en de Fam. Theune De zeer be droefde be manning van de ARM 12. noodlottig ongeval is op 17 me j-1. van ons heengc gaan ons lid Het bestuur van de Visserij- vereniging 'Draagt Elkan ders Lasten'. Door een ongeval heeft de Heere op 17 mei j.l. uit ons mid den weggenomen, onze zeer beminde kleinzoon Ps. 90 vers 6 ber. Zijn diep be droefde groot ouders A. Theune O. Theune- van Belzen Arnemuiden. - 20 mei 1976. Op 17 mei j.l. werd plotseling uit ons midden weggenomen onze geliefde neef ABRAHAM ADRIAAN THEUNE echtgenoot van W. C. van Belzen op de leeftijd van 27 jaar. Sterke de Heere zijn vrouw en dochtertje en de Fam. Theune L. van Belzen P van Belzen- Kodde Wed. M. Verkam man J. van Belzen J K. van Belzen- Grootjans G. W. de Smit van Belzen J. P. de Smit W. van Belzen A. J. van Belzen- Geelhoed en kinderen Op 17 mei j.l. be- f haagde het de Heere - fj door een droevig on- geval - uit onze fami- liekring weg te nemen onze geliefde neef Arnemuiden. 20 mei 1976. I op de leeftijd van 27 f'- jaar Echtgenoot van YV. C. Thcune- van Belzen Psalm 10; 14 onbe rijmd i 'Opdat men het in Uw hand geve'. De bedroefde familie Arnemuiden. L. Theune J. Theune- Grooljans B. Grootjans M. Theune J. Theune- de Nooyei Sjaan en Joop Adrie en Willy Hiermede geven wij kennis van het plotse ling overlijden tenge volge van een ongeval van onze geliefde neef BRAM THEUNE op de leeftijd van 27 jaar. Middelburg: Bram en Janny Arnemuiden: Kees Gorinchem: Ab en Gera Arnemuiden: Annie en Hugo Grë en Jaap Willy. Jan en Ab Henk en Willy Bram en Johanna Ria en Kees Josen Ad Ab. Ineke en Jos Heden werd van ons weggenomen DAVID Slechts vijf weken hebben wij hem mo gen koesteren en ver zorgen. Groot is onze droefheid dat wij hem moeten verliezen. Cor Zonneveld Sonja Zonneveld- Op 't Hof Lewedorp. Roompot- straat 16. 20 mei 1976 De begrafenis zal D.V. plaatshebben op maandag 24 mei a.s. op de alg. begraaf plaats te Nieuwdorp om 2 uur. In plaats van kaarten Met droefheid geven wij u kennis, dat heden van ons. zacht en kalm is heengegaan, voorzien van de H. Sacramenten der zieken, mijn ge liefde man. onze zorgzame vader en opa ALOIJSIUS ADRIAAN VAES echtgenoot van A. M. van Son op de leeftijd van 65 jaar. Goes: A. M. Vaes-van Son Kinderen en kleinkinderen De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'Sint-Joanna' Gelegenheid tot bezoek dagelijks van 16.00 tot 16.30 uur. De begrafenis zal plaatshebben op maandag 24 mei 1976 om 14.00 uur op de algemene begraaf plaats te Goes. Vertrek Breilnerstraat 56 om 13.30 uur Enige en algemene kennisgeving Heden overleed tot onze grote droefheid, in hét ziekenhuis St. Joanna te Goes, na een langdu rig geduldig gedragen lijden, voorzien van de heilige sacramenten der zieken, onze innig ge liefde vader, schoonvader en grootvader, me neer ADRIAAN DE JONGE weduwnaar van Magdalena de Jonge in de leeftijd van 68 jaar. Apeldoorn: P. H. de Jonge C. A. M. de Jonge-Peperzak Bianca Marco 's-Heerenhoek: H. A. de Jonge M A P de Jonge-Janse Jean-Paul Vlissingen: C. M. Groen-de Jonge L. J Groen Natasja Heinkenszand:-A. A. de Jonge - C. G. A. de Jonge-Peeters 's-Heérenhoèk: M. J. de Jonge - G. C. de Jonge-Vermué Heinkenszand: J. D. M. de Jonge De plechtige uitvaartdienst zal plaatshebben op zaterdag 22 mei a.s. om half elf in de paro chiekerk van de H. Blasius te Heinkenszand. waarna de begrafenis op het r.-k. kerkhof al daar. Gebedsoefening op vrijdag 21 mei om 19.00 uur in de parochiekerk te Heinkenszand Bedroefd maar dankbaar voor wat hij in ons leven heeft betekend, delen wij u mede. dat na een langdurig geduldig gedragen lijden zacht en kalm uit ons midden is weggenomen mijn innig geliefde man, onze broer, zwager en oom op de leeftijd van ruim 80 jaar. Hij is verlost. God heeft hem welgedaan. E. de Feijter-Blok Fam. de Feijter Fam. Blok De begrafenis zal plaatshëbben op maandag 24 mei a.s. om 14.15 uur op de Zuiderbegraaf- plaats te Terneuzen na voorafgaande rouw dienst in de Opstandingskerk Ln de Bellamy- straat welke aanvangt om 13.30 uur. Gelegenheid totcondoleren in voornoemde kerk na de begrafenis. In de zekerheid van de liefde van haar God en Heiland is van ons heengegaan onze lieve moeder, groot- en overgrootmoeder op de leeftijd van 94 jaar. 'Tel uw zegeningen' Roosendaal: L. Emmerzael P. H Emmerzael-Uyl T Emmerzaal S. J. Emmerzaal-Nederlof Sidney (Austr.): A. Emmerzael H Emmerzael-Aarden Den Haag: M. Emmerzaal Oostkapelle: H. Wondergem B. Wondergem-Emmerzael Lapstone (Austr.): f. Jobse G. Jobse-Emmerzael Klein- en achterklein kinderen Goes. 20 mei 1976 'Schild en Hof Voorstad 80 De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 24 mei a.s. om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te Goes Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in 'Schild en Hof AUTEUR PRESENTEERDE DONDERDAG 'ZEE LAND' PLAN VOOR HET BEHOED ZOET MILIEU IN OOSTERSCHELDE iVan onze Haagse redaeteuri DEN HAAG - Leg in de monding van de Ooslerschelde een dam aan met een relatief klein doorslroom- vojumc. Graaf vervolgens bij Bath een breed en diep kanaal en spui een deel van het Oosterscheldewa- ter op de Westerschelde. Daardoor ontstaat een situatie waarin een klein getij behouden blijft en waarin een combinatie wordt ge maakt met circulatie van het wa ter. Dat is in grote lijnen het plan, dal jachtenbouwer en watersport publicist Jaap Kramer neerlegt in zijn boek „Zee Land", dat dezer da gen bij de uitgever De Boer Mari tiem is verschenen. Het boek met het plan voor het be houd van een zout milieu in de Oos- terschelde werd donderdag tijdens een persconferentie in Den Haag gepresenteerd. Tijdens die bijeen komst stelde de auteur, dat hij zijn oplossing voor het Oosterschelde- probleem niet als de enige oplossing ziet Hij meende echter dal een na dere studie van zijn denkbeelden de moeite waard Is Over de kosten van een plan met een waterdoorlatende dam met kleine openingen, te com bineren met een kanaal bij Bath, geeft de heer Kramer geen inlich tingen. Op vragen over de gevolgen voor de visserij, voor het milieu en voor de scheepvaart op de Westerschelde kon hij tijdens de persconferentie geen antwoord geven Hij meende echter dat de rijkswaterstaat vrij snel antwoord kan geven op een aantal vragen, omdat die dienst be schikt over studies over zeer veel varianten voor de Oosterschelde. Overigens was de heer Kramer blij. dat het er inmiddels naar uitziet, dat een waterdoorlatende pijlerdam ln de Oosterschelde gebouwd kan worden. ..Maar als mijn idee uit voerbaar is. kan daarvan toch een economische evaluatie gemaakt worden", stelde hij. Vraagtekens Dr. H. A. H. Boelmans Kranen burg. secretaris van het Visserij- schap, zei donderdag tijdens de persconferentie over het plan van de heer Kramer, dat het idee. dal h aquatisch milieu in de Ooster schelde behouden moet blijven hem sympathiek is. hoewel hij d» beste oplossing daarvoor de verho- ging^van de dijken acht. Hij zette echter wel vraagtekens bij de aan leg van het nieuwe kanaal cn bij d( tijd die gemoeid zou zijn mei een nieuwe studie. IJe auteur van ..Zee Land"» stelde zelf. dat zijn plan naast voors een aantal tegens heeft omdat het getijverschil zou worden teruggebracht tot een meter, waar door platen en slikken van karak ter zouden veranderen. Het plan voor de Oosterschelde is ir het nieuwe boek over Zeeland hel laatste hoofdstuk. In het boek gaal de heer Kramer uitgebreid ln op dt historie van de Delta, op het Delta plan. op de recreatie en op de be slissing die nu genomen moet wor den. Daarbij legt hij sterk de nad ruk op de economische betekenis die de Oosterschelde heeft en die naar zijn inzicht in de toekomst nog sterk vergroot kan worden. De heer Kramer overhandigde don derdag het eerste exemplaar var zijn boek aan minister Westerten: van verkeer en waterstaat. 'Goeie, ouwe Zeeuwse tijdopgevoerd door de bejaarden in Kwadendamme KWADENDAMME - Vijftien studen ten en een docente van de Jelburg in Baam. een meer op de praktijk en de creativiteit gerichte social»- academie, hebben donderdagmiddag in de Burcht te Kwadendamme voor ruim tweehonderd bejaarden uit Kwaden damme. "s-Gravenpolder. Hoedekenv kerke. Nisse. VHeer Abtskerke. Baar land. Oudelandc en Ellewoutsdijk hun revue-achtige programma 'Die goeie, ouwe Zeeuwse tijd' opgevoerd. Eerder deze week was dit uil bedjes, sketches, volksdansen, voordrachten en een quiz bestaande programma voor de bejaarden uit de andere kernen van de gemeente Borscle opgevoerd in "s-Heerenhoek. Men slaagde er uitste kend in om het publiek bij het pro gramma te betrekken, zodat het in de Burcht een gezellige boel werd. KRABBENDIJKE - De leerlingen van de zesde klas van de openbare basis school 'De Klimroos' maakten onder leiding van het onderwijzend perso neel een schoolreis naar Wester» schouwen. De eerste dag maakte men een excur sie naar de meeuwenbroedkolonie, de tweede dag werd een puzzelwandel tocht gemaakt langs de bezienswaar digheden van Zlerikzee. De derde dag stond een bezoek aan Bosbad Hoeven op het programma Verder werd de tijd volgemaakt met sport en spel. bos wandelingen en .strandbezoek. MODESHOW IN YERSEKE YERSEKE - Woensdagavond hield de afdeling Yerseke van de plattelands vrouwen een modeshow in het ge bouw De Haven, waarvan de op brengst ten goede kwam voor de stichting 'zwemmen voor het gehan dicapte kind' in Reimerswaal. De show die door 23 dames, allen leden van de afdeling Yerseke. gegeven werd, gaf een beeld van wat de dames in de komende zomer kunnen dragen zowel bij goedl a,s minder goed weer. De 23 dames werden begeleid door hun cur susleidster Shirly Bales, uit Baarland die deze dames in een cursus van 10 lessen had opgeleid, voor deze show en aan het eind van de avond de diplo ma's uitreikte. De familie Dies Kosten Modes uit Ka- pelle verzorgde de kleding, terwijl me vrouw Stobbelaar-Nolet- uit Yerseke de foundatios verzorgde. Vele bedrijven uit en om Yerseke verleenden gratis hun medewerking aan dit evenement, terwijl mevrouw Dagevos uit Wemel- dinge de muzikale begeleiding ver zorgde. Een verheugde therapeut de her Veerman, die de begeleiding van de gehandicapte kinderen bij het zwem men voor zijn rekening neemt, kon aan het eind van de avond uit handen van de presidente mevrouw Van der Meij- den een bedrag van 750- in onT vangst nemen voor de stichting. Personeelsvereniging Reimerswaal op reis REIMERSWAAL - De personeelsver eniging van de gemeente Reimerswaal houdt dit jaar de jaarlijkse ledenreis naar Köningswinter in Duitsland. De leden vertrekken vandaag - vrijdag - met bussen vanaf de Markt in Kruin- ingen. Van hieruit gaat de reis naar Eindho ven waar gepauseerd wordt. De lunch wordt gebruikt in Heerlen. Vervolgens gaat men via Aken over de autoweg naar Keulen Hier krijgt men gelegen heid om de stad te bezichtigen. Om streeks vier uur komt men aan in Kö ningswinter. waar de leden logeren. Zaterdagmorgen wordt de omgeving van Köningswinter bekeken. Vervol gens reist men verder naar de Eifel en van hieruit naar Monschau. Om hall vijf 's middags vertrekken de leden vanuit Monschau naar Antwerpen Hier wordt 's avonds het diner ge bruikt. Daarna reist men terug naar Kruiningen. WEDVLUCHT GOES - De duivenhoudersvereniging 'Concoursbond Zuid-Beveland' nam deel aan een wedvlucht vanuit Com- piègne. De uitslag was als volgt: M. Pieterse 2; G. Feleus 9: P. Butler 3: G. Feleus 10: M. Jeremiasse 11; E. Ver mast 2 en 5; C. Zuidweg 1; M. Pieterse 29; A. van Bremen 1. WENS RAADSFRACTIES TIJDENS BEHANDELING ETI NOTA „STREVEN NAAR BETER KLIMAAT VOOR BEDRIJVEN" GOES - De Goese gemeenteraad is het met b. en w. eens dat de werkgelegen heid een bijzondere belangrijke plaats moet innemen in het gemeentelijk be leid van de komende jaren. De ver schillende fractie-woordvoerders in de raad wilden er donderdagavond, tijdens de raadsvergaderingen, echter geen twijfel over laten bestaan dat er moet worden gestreefd naar een be leid waarin werken, wonen en sociaal-cultureel bezig zijn in Goes hand in hand moeten gaan. De discussie in de Goese gemeente raad werd gevoerd naar aanleiding van een nota van het Economisch Techno logisch Instituut (ETI) voor Zeeland, waarin een aantal beleidsmodellen voor de gemeente worden aangegeven. Die modellen zijn: het economisch model, het woonmodel en het sociaal- cultureel model. Deze modellen zijn opgesteld naar aanleiding van de Be stedingsplanning 1976-1980 van de ge meente. B. en w. concludeerden al eerder dat het onmogelijk is alle wensen te ver vullen. die de nota van het ETI op somt. Daarom werd er gekozen en de keuze viel op het economisch beleids model. Het college vindt de werkgele genheid van een zo groot belang dat de andere beleidsmodellen op de tweede plaats moeten komen. Maar tegelijker tijd tekende het college daarbij aan dat de drie modellen eigenlijk niet los van elkaar gezien kunnen worden. B. en w willen streven naar een zeker evenwicht bij de besteding van gelden volgens de drie modellen. In grote lijnen konden de verschillende fracties die gedachtengang wel volgen. De egg'er J. P. G. van Ooijen. de PvdA'er P. Duinkerke en de VVD'er ing. J. de Graag waren het in ieder ge val over één ding eens: er is nauwelijks een scheiding te maken tussen de drie modellen. CGG-woordvoerder Van Ooijen (hij sprak ook namens de SGP) stelde on der meer: „Onze benadering kan het college bekend zijn. Verschillende ma len hebben wij gewezen op de samen hang tussen wonen, leven en werken. Herhaaldelijk hebben wij gesteld dat welvaart en welzijn sterk gekoppeld zijn. En tenslotte, maar van wezenlijk belang: het rentmeesterschap van de mens tegenover de natuur en tegen over elkaar komt tot uitdrukking in het scheppen van evenwicht tussen hetgeen nu genoemd worden economisch-, woon- en sociaal/cultu reel model". Over het economisch model (de heer Van Ooijen sprak liever van 'werkgele genheid' in dit verband) zei de CGG'er „Er zullen niet alleen bedrijfsterrein en - voorzien van goede aansluitin gen op het wegennet - beschikbaar moeten zija Er zal ook en vooral een goed vestigingsklimaat, gelijktijdig met een goede vestigingsplaats moe ten zijn voor middenstand, het winkel- gebeuren met horecawezen en cultu reel leven De heer Van Ooijen wees er verder op dat tussen werk- en woon plaats de grootst mogelijke eenheid moet bestaan- „Die eenheid is een eer ste eis om binnen de gemeente Goes tot een hecht doortimmerde leefge meenschap te komen." De PvdA'er Duinkerke zei onder meer „Natuurlijk willen wij daar waar moge lijk het college steunen in de ontwikke ling van plannen en de uitvoering, die erop zijn gericht de huidige werkgele genheid te behouden en aan te passen. Om dit echter te vertalen tot: 'kiezen voor het economisch model', zien wij niet zo zitten". De PvdA'er constateer de: „Goes is een centrumgemeente met economische functies, maar vooral ook met een duidelijke woonfunctie, terwijl de functie op sociaal/cultureel vlak ge noegzaam bekend is. Daarom kunnen Zware schade bij aanrijding Goes GOES - Twee personenauto's zijn donderdag zwaar beschadigd bij een aanrijding op de kruiingVoorstad- Zonnebloemstraat in Goes J. H G uit Kortgene reed met zijn auto over de Voorstad in de richting van de Zonne bloemstraat. Hij verleende geen voor rang aan een auto. bestuurd door me vrouw C. T. M. van de L. uit Den Haag. die uit de pas aangelegde Verlengde Zonnebloemstraat kwam. Van beide auto's werd. gezien de schade, het ken tekenbewijs ingenomen. De auto van H. werd bovendien voor technisch on derzoek in bewaring genomen. HOEDEKENSKERKE - De collecte van de AVO gehandicaptenzorg heeft in Hoedekenskerke 188.90 opge bracht. wij niet zeggen: „wij kiezen voor een economisch model". Wij zeggen liever dat we kiezen voor een bleid dat duide lijk gericht is op alle facetten: econo misch. woonklimaat en sociaal- cultureel" Geen huur De WD'er De Graag meende onder meer „Een keuze maken uit de drie modellen lijkt mij onmogelijk. De af zonderlijke modellen lopen zo sterk in elkaar over dal een keuze voor één van de drie fatale gevolgen zou heb ben voor de ontwikkeling van Goes". En verder merkte de WD- woordvoerder op: „Bij het vormen van een toekomstbeeld hebben we de gun stige geografische ligging van Goes al tijd zwaar laten wegen, waarbij wij ons keerden tegen de stelling vanuit Wal cheren geponeerd, dat grotere bevol kingsconcentraties automatisch recht kunnen doen gelden op uitbreiding van voorzieningen. Dat in geen van de drie ETI-modellen de centrumfunctie van Goes zelfs maar genoemd wordt, vinden wij een ernstige veronachtza ming van een belangrijk gegeven". Wethouder drs. J. Dijkgraaf was het met de fractiewoordvoerders eens dat er gestreefd moet worden naar even wicht „Toch kunnen we voor een keuze komen te staan en dan is het goed dat er een prioriteitenlijstje is", meende de wethouder. Over de werk gelegenheid zei hij onder meer „We zullen de werkgelegenheid niet alleen moeten handhaven, maar ook vergro ten. En willen we op langere termijn denken, dan zullen we toch weieens de voorkeur moeten geven aan het eco nomisch model om te bereiken dat we niet alleen aan een woongemeente worden, maar ook een gemeente met werkgelegenheid zijn en blijven". Bur gemeester mr. F. G. A. Huber zei. naar aanleiding van de uitlatingen vanuit de raad. onder meer „De laatste jaren is er vooral veel aandacht besteed aan het wonen. Ik geloof dat het goed is om nu met name het accent te leggen op een zaak als de infra-structuur. want die is nog niet zo goed. Wanneer men kijkt naar hoe de natte industrieter reinen erbij liggen dan is er alle reden om ons zorgen te maken. We moeten streven naar een beter bedrijfsklimaat in Goes, want hier en daar is het maat behelpen". Met droefheid geven wij U kennis, dat heden lijden van onze geliefde en zorgzame man. va der. behuwd- en grootvader MARIUS DOUW op de leeftijd van 80 jaar. 'Hoe dichter ik nader tot het huis van mijn Vader. Hoe sterker ik hijg naar de hemelse woning waar 't heil van mijn Koning mij wacht na de krijg' Kamperland: M Douw-Moerman J. Douw Rijswijk: J, Douw L. M. Douw-van Straten Kamperland: L. Douw Moerkapelle: C. Douw C. C. Douw-Mostert Bleiswijk. J. C. Douw C. Douw-de Looff Krimpen a/d Lek: c. J. Douw J. van Rijswijk en kleinkinderen De begrafenis zal plaatsvinden op maandag 24 mei a s om 14.00 uur op de begraafplaats te Kamperland. Hieraan zal voorafgaan een kerkdienst in de Geref Kerk van Kamperland om 13.30 uur. Gelegenheid tot condoleren in het jeugdge- bouw van de Geref. Kerk na afloop van de be grafenis. Liever geen bezoek a Plaats uw familie berichten in de PZC PROF. DR. SCHUURMAN TIJDENS CONGRES CULTUUR EN TECHNIEK IN MIDDELBURG: ONRUST NEEMT OVERAL TOE MIDDELBURG - De huidige samenle ving wordt gekenmerkt door een overheersing van de moderne tech niek. De overheersing is zo sterk ge worden dat de nadelen en problemen daarvan meer in het oog springen dan de voordelen. Dit zei prof. dr. ir. E. Schuurman donderdagmiddag tijdens Heden overleed na een moeizaam leven in het verpleegtehuis 'Der Boede' te Koudekerke onze lieve zuster, behuwdzuster en tante JOHANNA HUIBREGTSE in de ouderdom van bijna 74 jaar. L. van Peene-Huibregtse A. van Peene K. Huibregtse-Huibregtse W. Huibregtse Neven en nichten. Westkapelle. 19 mei 1976 Correspondentie-adres: Papestraat 26. De begrafenis vindt plaats te Westkapelle op maandag 24 mei a.s. Vertrek vanaf het Herv. Jeugdgebouw om 12.00 uur. een studiebijeenkomst over cultuur en techniek in de Schouwburg in Middel burg. De studiebijeenkomst werd gehouden naar aanleiding van het 25-jarig be staan van de sectie voor cultuurtech niek van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs en de Studiekring voor Cul tuurtechniek. "Een studie in de techniek', zo stelde prof Schuurman, 'leek tot voor kort een goede deur naar de toekomst'. Maar nu weigeren steeds meer inge nieurs de problemen van dit tijdperk te negeren. Studenten en jonge inge nieurs geven uiting aan hun onrust. Ze willen dat studie en werkelijkheid meer op elkaar worden afgestemd. Daarom zal in de toekomst ook meer aandacht voor de natuurlijke creati- vieit van de ingenieur moeten zijn, evenals de bereidheid tot samenwer king in vele disciplines. Dit zal een minder dynamische ontwikkeling van de techniek tot gevolg hebben maar op die weg komen zowel de natuur als de mens weer meer tot hun recht", aldus prof dr. ir. F. Hellinga. hoogleraar cul tuurtechniek aan de Landbouwhoge school in Wageningen een uiteenzet ting over de cultuurtechniek in de mo derne samenleving gezien vanuit de techniek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 31