Reconstructie van Eenhoornplantsoen Oostburg in zicht Landhuizen in het Oostburgs buitengebied voortaan op minimaal twee hectare Axelaars zondag in Maldegem (B) Zondag finale Grenstoernooi VBIJDAG 21 MEI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen RAAD NEEMT VOORBEREIDINGSBESLUIT Zilveren jubileum Gent enthousiast administrateur over viering A. Vereecken bij 150-jarig De Blaauwe Hoeve bestaan kanaal NIET-AGR ARISCHE BEBOUWING TEGENGAAN OOSTBURG - Twee hectare is de minimum-oppervlakte waarop niet- agrarièrs voortaan landhuizen kunnen bouwen in het buitengebied vna de gemeente Oostburg. Het gemeentebes tuur zal dat uitgangspunt hanteren bij toelomstige bouwaanvragen. De ge meenteraad gaf zichzelf die bevoegd heid donderdagavond door een voor- bereidingsbesluit te nemen voor de buitengebieden van de voormalige gemeenten Breskens, Grocde, Hoofd plaat en IJzendijke. Terwijl in de rest van het gemeentelijk buitengebied al de minimum-maal van twee hectare gold, was het in die gebieden nog mo gelijk op een veel kleiner oppervlak (variërend van 3000 tol 10.000 vier kante meter) te bouwen. Het voorstel om de twee hectare als uitgangspunt te gebruiken kwam don derdag van de fractie 'Dorpsbelangen en toerisme', die er daarmee in slaagde een impasse in de discussie te door breken. Het voorstel van b en w (voor- bereidingsbesluiten voor Breskens. Hoofdplaat en IJzendijke. zonder een •minimum-oppervlakte te noemen) ging 'een aantal raadsleden niet ver genoeg. Anderzijds was men huiverig voor het progessieve alternatief: een voorberei- dingsbesluit voor het hele buitenge bied. CHU-AR en de WD wilden aan vankelijk helemaal geen voorberei- dingsbesluit. „Waarom zo'n stap als het definitieve bestemmingsplan bui tengebied volop in voorbereiding en discussie is" vroeg de heer A de Feijter (chu-ar) zich af, daarin gesteund door de heer Th. Cambier (vvd). De heer L. maas (prog.) vond het daarentegen wel degelijk nodig maatregelen te nemen, met name om speculatieve grondaan kopen en nietragrarische bebouwing tegen te gaan. „Het gaat er om dingen tegen te houden die niemand wil" merkte hij op. Meerderheid Uiteindelijk wist de heer I de Hullu iri. en t.) een meerderheid te winnen voor het idee om twee hectare vast te la- geen als minimum. Wethouder J. Ba- rendregt voelde ervoor onder het motto „Ook het landbouwschap is tegen bebouwing in agrarisch gebied", en de heer De Feijter zei: „Het is zinvol omdat eenheid van beleid in de hele gemeente nodig is". De WD-fractie bleef zich fel verzetten. Cambier: „Het landbouwschap moet ook de belangen behartigen van de boer die grond wil verkopen aan een aspirant-bouwer". En zijn fractiegenoot J. Thomaes: „De mensen die het plan buitengebied ma ken ajn allochtonen die totaal geen begrip hebben van wat de West- Zeeuws-Vlamingen willen". Hij vond het aanhouden van twee hectare een 'kapitalistisch standpunt' omdat dan een landhuis slechts is weggelegd voor 'de zeer rijken' en meende bovendien dat 'hier en daar wonuigbouw op het platteland helemaal niet zo gek is". Burgemeester A Schipper herinnerde eraan dat ook het landbouwschap nietragrarische bebouwing beschouwt als 'een gevaar voor de landbouw' en dat er een tendens is dal de belangstel ling voor landhuizen toeneemt. „We moeten ons prachtige landbouwgebied vrijwiren infiltraties in deze zin" zei de heer Schipper Het laatste woord was voor wethouder Barendregt: Je kunt hel met welk plan buitengebied dan ook nooit iedereen naar de zin maken" Het voorstel van de heer Maas kreeg alleen steun van zijn eigen progres sieve fractie. Het voorstel De Hullu werd aangenomen met de stemmen van de heren Barendregt, Cambier en Thomaes tegen, waarna dal van b en iet n stei VOETGANGERSGEBIED MOGELIJK GROTER RAAD AANGESPOORD DOOR WINKELIERS OOSTBURG - De gemeenteraad van Oostburg heeft donderdagavond een krediet van 44.000 gulden beschikbaar gesteld voor de reconstructie van het Eenhoornplantsoen in het centrum van Oostburg. Dal gebeurde op voor waarde dat b. en w. een suggestie zul len onderzoeken van de heer L. Maas (prog.), die het hele plantsoen wil af sluiten voor het verkeer. Het voetgan gersgebied wordt daardoor groter, maar, zo tekende de heer Maas don derdag aan, het is dan ook nodig om verkeers- en parkeermaatregelen te nemen in de achter plantsoen gelegen wijken 'Finland' en 'Oude Stad'. De bewoners daarvan zouden namenlijk hun doorgang naar de Burchtstraat via het Eenhoornplantsoen geblok keerd zien. Dat was ook het belangrijkste bezwaar van de WD-fractie tegen het voorstel-Maas. Th Cambier: „De men sen uit het achterliggende gebied moe ten toch wel inspraak krijgen want de weg wordt voor hun neus afgesneden" Zijn fractie steunde hewt voorstel van b. en w.. dat de automobilisten meer ruimte wilde laten. De heer A. de Fey- ter (chu-ari voelde zich met de heer A. Verhage "Dorpsbelangen en Toerismei aangesproken door het plan-Maas. met in de laatste plaats om de grotere ver keersveiligheid. die daarmee zou wor den bereikt Wethouder Barendregt be loofde het te zullen onderzoeken. De raadsleden waren donderdag flink aangespoord om de reconstructie van het Eenhoornplantsoen mogelijk le maken door een brief van de winke liersvereniging 'Oostburg' Volgens die brief zijn alle leden van de vereniging voor de reconstructie van het Een hoornplantsoen mogelijk te maken door een brief van de winkeliers ereni- ging 'Oostburg'. Volgens die brief zijn alle leden van de vereniging voor de reconstructie zoals b. en w. die hadden voorgesteld Men vindt de maatregel nodig om 'Oostburg aantrekkelijker te maken voor het wandel en kooppu- bliek en het toerisme'. Voor het pro bleem van de bevoorrading van win kels moet volgens de winkeliersvereni ging een oplossing zijn te vinden, zoals dat ookm in andere Zeeuwse gemeen ten is gebeurd. Inlaag VRIJDAG GOES - Veilinghallen. 13.30-17 en 18.30-22 uur: Expo Kerk 'De Hoogte' 20 uur: concert Zeeuws jeugdorkest. Ziekenhuis De Bevelanden N Z.. 16-17.30 uur: Uitzending Nomen Nes- cio. HULST - St. Liduinariekenhuis. 15.05-17.30 uur: Uitzending radio Nigh tingale. MIDDELBURG - Grevelingenstraat. 14.15 en 19.30 uur: Circus Renz. Miniatuur Walcheren: 9.30-17.30 uur. OOST-SOUBURG - De Zwaan. 20 uur: Toneelgroep 't'Masker'. TRNEUZEN - Zuidlandtheater, 19.30 uur: Uitvoering muziekschool. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Roxy, 20 uur: Dog day afternoon. 14 j; 22.30 uur: Big guns, 14 j. HULST - De koning van Engeland, 20 uur: The good, the bad, the ugly, 14 j; 20.30 uur: Black Emmanuelle, 18 j; '23 uur. Emmanuelle II, 18 j. MIDDELBURG - City theater, 20 uur: Je leeft maar twee keer. VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: The Yakuza, 18 j; 23 uur: De porno familie 18 j. ZIERIKZEE - De Concertzaal. 20 uur: Karate Amazones. 14 j. TENTOONSTELLINGEN SINT ANN ALAND - Dorpshuis. 16-18 uur Tentoonstelling 'Onder je voeten vandaan en vlak voor je neus. GOES - Lunchcafé Stadhuis: Expositie Lode wijk Bruckman. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Bibliotheek, 10-12 en 13-17.30 en 19-21 uur: Expositie 'Kunst Uitleen'. Burgerzaal stadhuis. 8.30-12 én 13-16.30 uur: Tentoonstelling poppen. MIDDELBURG - Zeeuws kunste- Zeeuws Museum: Tentoonstelling 'Eu ropean art and my reflection' van Paul Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Contrast. 10.30-17 uur: 16e. 17e en 18e eeuwse meubelen. TERNEUZEN - Museum, 14-17 uur. Expositie handwerk c-n porselein. Stadhuis, Expositie 'World press Pho to'. IJZENDIJKE - Markt. 10-17 uur: Streekmuseum West-Zeeuwsch- Vlaanderen. HULPCENTRA NOORD- EN MIDDEN-ZEELAND - Goes, telefoon 01100-14444 ZEEUWSCH-VLA ANDEREN - Ter- neuzen. telefoon 01150-4444. THOLEN en SINT-PHILIPSLAND - Telefoon 0011 VLISSINGEN, MALDEGEM - De vele Zeeuwen die de laatste jaren de jaar lijkse motorcross in het Belgische Maldegem hebben gevolgd kunnen aanstaande zondag weer in hel net over de grens gelegen plaatsje terecht. Onder auspiciën van de Belgische Liefhebbers Bond wordt in Maldegem-Zoetenaarde, langs de weg Maldegem Knokke, een grote motor cross georganiseerd. Alle soloklassen van 125 Lot en met de internationalen komen aan de start. In alle klassen, met uitzondering van de internationa len. komen de crossers van MC Axel aan de start. Maar de grootste belang stelling zal deze middag toch zeker uitgaan naar de klassen 125 cc en de 250 cc nieuwelingen die een wedstrijd voor het kampioenschap draaien. In de 125 cc gaat vooral de aandacht uit naar de nog maar pas in het crosswe reldje meedraaiende Doppegieter die tijdens zijn eerste wedstrijd in Wach- tebeke reeds bewees met de besten mee te kunnen en die zondag in de kampioenswedstrijd zeer zeker een plaats in de voorste gelederen zal be kampen. In de 250 cc nieuwlingen zal het Cadzandse talent Jan Verhage zich zeker willen waarmaken om zijn tot nu toe zeer goede plaats in het al gemeen klassement voor de titel te handhaven zo niet te verbeteren. De aanvang van de trainingen is 's mor gens rond negen uur. De eerste officiële start wordt als alles volgens plan ver loopt 's middags om precies twaalf uur gegeven. HULST - Op hel gemeentelijk sport park van Hulst wordt zondag de fina leronde van liet grenstoernooi afge werkt. Voor deze finale hebben zich vier ploegen geplaatst: Clinge, Steen, St-Pauwels en Koewacht. De laatste ploeg deed dat door in een beslissingswedstrijd op het veld van Steen het Belgische Meerdonck te verslaan met strafschoppen. Die straf schoppen waren nodig omdat de wed strijd in 1-1 was geëindigd. De finalewedstrijden in het gren stoernooi beginnen zondag om twee uur. Er wordt een halve competitie ge speeld. Het programma ziet er als volgt uit: 14.00 uur: Steen - Clinge en St-Pauwels Koewacht: 14 45 uur: Clinge - Koe wacht en Steen - St-Pauwels: 15.30 uur: •Steen - Koewacht; 16.15 uur Clinge - St-Pauwels. De wedstrijden worden ge leid door de KNVB scheidsrechters Gerard de Schepper, Cees Steenbak ker en Eddie Rietjens. Wedvlucht SAS VAN GENT - De postduivenhou- dersvereniging 'De Vrede' uit Sas van Gent hield een wedvlucht met 305 dui ven vanuit Compiègne. De uitslag was als volgt: P. Claes 1 en 2; A van Kerk hoven 3: R Welleman 4; A. van Kerk hoven 5. O. Martens 6: D. Rademakers 7. J Picavet 8. M. de Groff 9: B. van de Berge 10. De raad gag donderdag een belang rijke stoor tot uitvoering van het re- crealieplan in de inlaag bij Hoofd plaat. Besloten werd om bijna twintig hectare aan te kopen van het waters- cahp'Het Vrije van Sluis' en daarvan onmiddellijk weer ruim dertien hec tare door te verkopen aan de beleggings- en exploitatiemaatschap pij 'Oostburg' BV, waarin heel wat grote ondernemingen (onder meer Pakhoedd BV) brood zien. 'Oostburg' BV zal in de inlaag zomer woningen bouwen en openbare voor zieningen als bijvoorbeeld een zwem bad aanbrengen. In het meest weste lijke deel van het gebied mag van gs niet worden gebouwd. De raad was het erover eens dat dat ruim zes hectare grote gebied beschermd moet worden en mogelijk later te koop aangeboden aan 'Het Zeeuwsche Landschap', al wilde een meerderheid met zo'n trans actie allesbehalve haast maken. Met name op aandringen van de heer A. Verhage (Dorpsbelangen en Toerisme) zullen b. en w. de voorwaarden waarop de transactie met 'Oostburg' BV kan plaatsvinden nog eens onder een 'juri dische loep' leggen. Men wilde in ieder geval zekerheid over het openbaar blijven van wegen en voorzieningen als het zwembad, het eerste recht, van te rugkoop voor de gemeente alg 'Oost burg' BV de voorwaarden niet naleeft De vraag of de gemeente zich aan dat laatste geen buil kan vallen zal in de eerste plaats nader worden onder zocht. De suggestie van de heer R. Ca- lon (kvp) om de zes hectare natuurge bied in gebruik terug te geven aan de oorspronkelijke pachters, vond geen weerklank. Burgemeeste Schipper beloofde tenslotte: „Uw wensen zullen worden verwoord in de overeenkomst. We komen er op terug". HULST - De heer A. Vereecken uit Vogelwaarde, administrateur in liet bejaarden- en verpleeghuis tie Blaauwe Hoeve in Hulst, heeft don derdag het 25-jarig jubileum gevierd. De heer Vereecken begon zijn loop- liaan als boekhouder bij de stichting U K. Liefdehuis te Hulst. Torn in 19(18 de Blaauwe Hoeve geopend werd. kwam hij daar in dienst als admini strateur. Tijdens de receptie in restaurant van De Blaauwe Hoeve bood directeur W A M Lockefeer ae jubilaris namens bestuur en directie een stereo- Installatie aan. De oudste bewoonster van het tehuis, mejufrouw J De Calu- we, bood hem namens alle bewoners en bewoonsters een envelop met inhoud aan, Datzelfde deed de voorzit,ter van de bewonerscommissie, de heer J. Strijdonck namens de commissie de secretaresse van de bewonerscommis sie. mevrouw I. Rijk-Begheijn, over handigde mevrouw Vereecken bloe men. Onder de vele aanwezigen waren onder andere de directeur van De Blaauwe Hoeve, de heer W. E. E van Veghel. directrice mevrouw J. van Hoecke-Verbaert, deken drs. A. Blom- merde. uit Middelburg, pastoor A Fick uit Hulst, voorzitter C van de Walle van de Hulster bond van bejaarden en gepensioneerden, wethouder B. de Keijzer Oud-directeur Mr E. N. J. de Recht en oud-voorzitter drs. W P A. Colsen waren eveneens aanwezig Na de receptie vierden de familie, het be stuur en de genodigden het jubileum in de bestuurskamer van het tehuis. Vijfde plaats voor trimploeg Kreekzoom in Tour de la Salie TERNEUZEN - De trimploeg van de Kreekzoom staat in het algemeen ploegcnklassement van de vierdaagse Tour de la Salie op een uitstekende vijfde plaats na drie etappes. De Temeuzense formatie eindigde woensdagavond op een schitterende 4e plaats in de ploegentijdrit met een achterstand van een halve minuut op de winnaars. In de rit in lijn die daarna volgde wist stand Stan de Bakker zich in de kijker te rijden met een 14e plaats. Hij was de enige Kreekzoom- renner die deel uitmaakte van de kop groep van 1 renners. Winnaar werd gele-truidrager Gijzel Cees Huisman finisthe in een groep van 8 trimmers met een achterstand van 45 seconden De overige Temeuzense renners zaten in het grote peloton dat op 1.49 min bmnankwam. In het puntenklasse ment staat Lucien de Smit op de 14e plaats De best geklasseerde Zeeuws- Vlaming in het algemeen klassement is Stan de Bakker met een 17e plaats. Er waren woensdagavond nog 95 renners in koers. TERNEUZEN - B. en w. v;.n Gent zijn enthousiast over de plannen van Ter- neuzen om volgend jaar op groot scheepse wijze anderhalve eeuw ka naal Gent - Trrneuwn te vieren. Het Gentse college is bereid om zitting te nemen in de speciale werkgroep, die dit evenement moet voorbereiden en zou graag een gesprek hebben met de leden. Wedvlucht Bij de zondagvliegers in Heikant St. Jansteen vlogen er 128 duiven bij de categorie ouder duiven en bij de jaar lingen 127. De eerste ouder duif kwam aan een snelheid van 1506 meter per minuut, de eerste jaarling aan 1504 m Belde duiven waren van de zelfde lief hebber n.l. Ed. van Goethem, die met deze twee duiven de klok zal winnen in oost. De uitslag bij de oude duiven ziet er als volgt uit: Ed van Goethem 1. Gebr Smet 2. J. van Spaandonck 3-5. R Danckaert 4. P. Vonck 6. D Nice 7. P Rottier 8. Alb. Jansen 9. L. de Brum 10. Bij de jaarlingen Ed van Goethem liefst 1-3-4. A. Pieters 2. Gebr Smet 5-6. R Danckaert 7. Gebr. Sturm 8. A de Potter 9. Ch. de Beule 10. In de Kring West was in de vereniging Eerste de Beste te Schoondijke G. de Wever wel bijzonder succesvol. Van de 15 door hem ingekorfde duiven won hij tegen 167 duiven l- 2-3-5-9-10-31-36-47-51. S. Taillie 4. P de Hullu 6. Gebr. Gernaert 7. Klassen Taillie 8. Jong maar moedig te driewe gen op Dourdan met 39 duiven J. Boerman 1-6. A de Hamer 2-5. A. En gels 3-4-7. Klaeijssen van Hout 8-9, Aug. Janssens 10. Op Doornik even eens met. 39 duiven. A. Engels 1-2 J. Lippens 3-6. B v. d. Slikke 4-5-10. Aug. Janssens 7, H. Boerman 8. J. Blaszijk 9 WEEKENDDIENSTEN 22 EN 23 MEI CENTRAAL ALARMNUMMER: 01150-4444 Ziekenhuis Kanaalzone: Vr. 17 00-ma 8.00 uur: Elisabeth Zie kenhuis te Sluiskil. Artsen: Temeuzen: K. Jiskoot. Oesterputten 2. tel. 2303 Oostburg en Aardenburg: H Brugge- man. Nieuwstraat 53. Oostburg. lel. 01170-2121 Cadzand Retranchement. Sluis en Zuidzande H. Bom. Cadzand. tel. 01179-1366. Biervliet. Hoofdplaat en IJzendijke: C Kalkman. Biervliet, tel 01152-345 Breskens. Groede en Schoondijke: H. H. Hauer en J. Vermet. Breskens. tel. 01172-1566. Aifel: vr. 18.00-za.8.00 uur: C. A. Schiltman, Bastionstraat 36. tel. 01155-1777. Za. 8.00-ma. 8 00 uur W. G. C. Kok, Oranjestraat 4, tel, 01155-1555. Sas van Gent en omstreken: F W. J. Puylart, Oostkade 19. Sas van Gent, tel. 1366. Hulst. W. Eysink. Glacisweg 50, tel. 01140-2060 Hoek, Sluiskil en Philippine: H. Hof stee, Julianastraat 10. Hoek. tel. 01154-1345 Kloosterzande en Hontenisse: vr. 18 00-ma 8.00 uur: J. W. ter Burg. Groenedijk 52. Hontenisse. tel 01148- 1377. Zaamslag W L. Fraanje. Plein 42. tel. 1244 Koewacht. Clinge en Sint-Jansteen: L. J. Adriaansens. Hoofdstraat 34. Sint- Jansteen tel. 01140-2928 Apotheken: Temeuzen. zo. 11.30-12.30 en 17.30- 18 30 uur. A. J Klaassen. Winkelcen Irum Zuidpolder, tel. 2090. Axel za. 10.00-11.00 en 16.00-17.00 uur: Apotheek Axel. Oranjestraat 6. tel. 01155-2888. Hulst: za 14-17 uur en zo 16.30-17.30 uur. Apotheek Hulst. Steenstraat 35. tel 01140-4255 Dierenartsen: Oosl-Zeeuwsch-Vlaanderen. E F. de Nijs. Wilhelminalaan 11. Hulst, tel. 01140-3004 en M Schaub. Serlippens- straat 27. Temeuzen. tel. 01150-5017 West-Zeeuwsch-VIaanderen: W H Kapsenberg. Sluis. tel. 01178-1225. Tandartsen: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: Spreek uur zat en zo. 12.00-12.30 uur- A van Herk. Oostburg. tel, 01170-2493. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen; Spreek uur- za. 10-10.30 en 13.00-18.30 uur; zo. 12-12.30 uur: G Vermeulen. Heren gracht 13. Temeuzen. tel. 01150-2004. Wijkverpleegsters: Biervliet, Breskens, Goede. Hoofd plaat. Schoondijke en IJzendijke zr. De Causmaecker. Europastraat 3. IJ zendijke, tel 01176-1367. bgg 01152-283. Aardenburg, Cadzand. Oostburg. Wa terlandkerkje, Nieuwvliet en Sluis' M. Derksen. Eikenstraat 7, Zuidzande, tel 01170-2367 Temeuzen: zr. Leenhouts. Van Steen bergenlaan 68. tel. 3360 Hoek. Sluiskil en Philippine: zr. Eustel- la. J. Hobeinstraat 2. Philippine, tel. 01159-306. bgg 01157-1451 Sas van Gent: zr Van Waes. Schul- penpad 43. tel. 1548 of 1567. Hulst en Hontenisse zr De Waal. La- geweg 3. Ossenisse. tel. 01148-402. Groot Axel. Zaamslag. Koewacht. Overslag en Zuiddoroe: K. Gelevnse. Oosterstraat 2. Axel. tel 01155-188_5 Gouden bruiloft echtpaar Herman- Van Gremberghe te Koewacht KOEWACHT - Donderdag, vierde hel echtpaar F. Herman-van Germberghe uil Koewacht zijn gouden huwelijks feest. Met een eucharistieviering in de paro chiekerk van Koewacht begon het feest Voorganger was pastoor A. van Wezel. Het dameskoor van Koewacht zong de kerkelijke gezangen. Tijdens de receptie in café-restaurant. 'De An jer' te Koewacht mocht het jubilerend paar naast gelukwensen veel bloemen en geschenken in ontvangst nemen Onder de velen, die hun opwachting maakten, waren pastoor A van Wezel uit Koewacht en burgemeester en me vrouw A de Kom uit Axel 's Avonds bracht net Koewachtse muziekgezel schap 'Eendracht maakt Macht' het gouden paar een serenade. Strijd om reteranencup zaterdag in Hulst HULST - Zaterdag houdt de veterane- nafdeling van HVV '24 op de velden van het gemeentelijk sportterrein te Hulst een veteranen toernooi. Aan het toernooi wordt deelgenomen door Vogelwaarde, Hontenisse, Steen. HVV '24, Temeuzense Boys en Temeu zen. Dit toernooi is enkele Jaren door de betrokken clubs georganiseerd als het kampioenschap van Zeeuwsch- Vlaanderen Het toernooi wordt dan ook beurtelings verzorgd. Momenteel is Temeuzen houder van de veteran en-cup. Twee auto's bij aanrijding te Breskens beschadigd BRESKENS - Twee auto's zijn woensdagavond bij een aanrijding op de Scheldekade te Breskens bescha digd. Een van de bestuurders G. de P. uit Slijkplaat kreeg in verband met drankgebruik een rijverbod van acht uur opgelegd. Het ongeluk ontstond 's avonds rond tien uur toen de bestuurder R G. uit Jodoigne (Bi geen voorrang verleende aan de P. Competitiewedstrijd sjoelclub 'Onder Ons' HULST - De Hulster sjoelclub 'Onder Ons' hield in De Blaauwe Hoeve een competitiewedstrijd, waarvan de uit slagen luidden: 1 mevrouw A. Vos 381 punten: 2 P. Mahu 372; 3 mevrouw I. Rijk 361: 4 H. van Overmeere 356. 5 mevrouw C. Rombout 319. De compe titiestand luidt: 1 mevrouw I Rijk 2576: 2 mevrouw A. Vos 2105: 3 me vrouw C. Rombout 2055; 4 P Mahu 2051: 5 H. van Overmeere 2042; 6 me vrouw P. Adriaensen 1777 punten. Wedvlucht IJZENDIJKE - De postduivenhouder- svereniging 'Steeds Sneller' uit IJzen dijke nam met 233 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Compiègne. De uit slag was als volgt: 1 Putter-De Boeve- re; 2 en 8 De Putter en zoon: 3 A. Note- boom; 4. 5. 7 en 9 M Rodts; 6 J. De- prëz; 10 P. Neve. SINT JANSTEEN - De postduiven- houdersvereniging 'De Zwaluw' uit Sint Jansteen hield met 82 oude dui ven een wedvlucht vanuit Compigne. De uitslag luidt: 1, 3 en 10 P. van Looy; 2 C. de Poorter; 4 W. Timmerman; 5 Fr. van Gaever; 6 A. Mattens; 7 L. van Dorsselaer; 3 Th. Dobbelaer: 9 A. Sturm. De uitslag met de 51 jaarlingen luidt: 1 en 3 A. Sturm: 2 en 5 C. van Helsland: 4 P. Verslraeten: 6 J. Ver- heijden; 7. 8 en 9 L. van Dorsselaer: 10 W. Timmerman. Zeehengelwedstrijd visclub 'Oude Haven' BIERVLIET - De visclub 'Oude Ha ven' te Biervliet organiseert voor haar leden een zeeviswedstrijd op zondag 23 mei. De viswedstrijd wordt gehouden van 9.30-12.00 uur tussen Hoofdplaat en Klerk. Damesvoetbal in Lamswaarde LAMSWAARDE - Op het sportterrein van SDO te Lamswaarde vond een voetbalwedstrijd plaats tussen het damesvoetbalelftal 'Monkey' uit Kloosterzande en het damesvoetbalelf tal 'Heinkenszand' uit Heinkenszand De eindstand was 0-5. Schieting KOEWACHT - Aan de schieting bij G. van Rumste te Koewacht namen 55 schutters deel. De uitslag luidde ho- gevogel A. Goossens. Koewacht, eerste zijvogel J. de Guchteneire. Koewacht; tweede zijvogel A_ van Overloop. Koeacht: grootste aantal "3 siuksi A. Rombout. Koewacht. KOEWACHT - Aan de bejaardenschie- tïng bij J de Guchteneire te Koewacht namen 49 schutters deel. De uitslag luidt: hogevoge! en eerste zijvogel: R. Martinet. Moerbeke 13». tweede zijvo gel R de Tneije. Terhole. grootste aantal "4 stuks): Ch. Ongenae. Koe wacht. Loos brandalarm manége De Brugse Vaart Oostburg OOSTBURG - Dp brandweer te Oost- burg is donderdagavond uitgerukt voor een brandmelding in de manege De Brugse Vaart te Oostburg. Bij aan komst bleek rr niets aan de hand le zijn. Dit is nu reeds de tweede keer binnen korte tijd dat hel korps wordt gecon fronteerd met een loos alarm Burgemeester Schipper: spoedig beslissing bouw kleedaccommodatie op het sportveld OOSTBURG - Burgemeester A. Schipper van Oostburg heeft donder dagavond tijdens de raadsvergadering gezegd te proberen een spoedige be slissing te nemen over de houw van kleedaccommodatic op het nieuw aangelegde sportveld in Oostburg. Naast de ontwerpen die momenteel ter beschikking van het college liggen gaat men ook nog de pnjs opvragen bij 'De Meeuw' te Oirsehot voor zoge naamde stapeleenheden. De twee ont werpen van Lab B V. te Sluis voorzien in twee kleedruimtes met was- en dou chegelegenheid. De ontwerpen zijn goedgekeurd door NSF. Zesde 'Mars rond Walcherenvan WIK te VHssingen VLISSINGEN - Morgen, zaterdag, houdt de wandelsportvereniging 'Wil len is Kunnen' te Vlissingen voor de zesde maal de 'Mars rond Walcheren". Deze tocht gaat over een afstand van 85 km. en loopt langs de kust van Wal cheren. Na ongeveer 25 km. is 's middags om een uur te Domburg de eerste rust pauze in café Wilhelmina ingelast. De volgende halte is in café Spoorzicht. te Amemuiden. Er zijn reeds 50 voorin schrijvingen binnen. Het bestuur ver wacht dat het aantal van vorig jaar. toen er 72 deelnemers startten zal wor den overschreden. De wandelaars ver trekken 's morgens'om negen uur aan de sporthal langs de President Roos- veltlaan te Vlissingen. De lopers wor den 's avonds om zes'en uur terug in Vlissingen verwacht De leden van de wandelsportvereniging 'Willen is Kun nen' uit Vlissingen hebben een bezoek gebracht aan de Efteling in Kaatsheu vel. Dit gebeurde in het kader van het tienjarig bestaan van de vereniging. De reis ging via Baarle Nassau naar Kaatsheuvel waar de dag werd door gebracht in het sprookjespark. De kin deren werden verrast op limonade RAADSCOMMISSIE ACHTER SUBSIDIES IN RESTAURATIE KOSTEN PANDEN VLISSINGEN - De Vlissiungse com- missie voor sport- cultuur-, jeugd- en recreatiezaken heeft zich donderdag eensgezind geschaard achtereen reeks subsidie voorstellen in restauratiekos ten van panden in de binnenstad. Zo bij elkaar gaat het om een totaalbed rag van ruim 380.000 gulden. De restauratiepanden waarin deze subsidies worden gestopt zijn: Vrouwe straat 3. Molenstraat 55. 17. 19. 21 en 59. Bakkersgang 3. Lepelstraat 2. 4 en 6. Weteringstraat 3. Walstraat 91 en Sint-Jacobstraat 29. Het zijn voorna melijk panden van particulieren. De commissie schaarde zich eveneens achter het voorstel tol het verlenen van een krediet van ƒ4.500 voor ver groting van de kantoor- en vergader ruimte van gebouw 'De Zwaan' te Oost-Souburg. De vereniging volksdansgroep Vlissin gen kan rekenen op een geldlening van 2 000 gulden Het bestuur van de ver eniging had daarom gevraagd voor de aanschaf van authentieke Walcherse kostuums. De vergadering schaarde zich ook ach ter het voorgestelde huurpreizenbeleid voor gemeentelijke accommodaties voor welzijnsactiviteiten. Over het al gemeen toonde men zich zeer ingeno men met dit voorstel. Met name de heer B Kossen bracht ter berde een soortgelijke regeling voor de sport ook te willen. „Er moet een methode wor den gecreërd waardoor meer zichtbaar wordt wat er wezenlijk tussen huur en werkelijke kosten gebeurt", zo be toogde hij. Hij herinnerde er aan. dat van zijn kant daarop al 4 jaar is aange drongen. maar dat er tot nu toe nog niets op tafel is verschenen Wethouder F G. Smit. die collega Ch. J. Gillissen Verschage imet vakantie) verving, antwoordde dat de stichting sportbe- 1 an gen er nog druk mee doende is. Katholiek Vrou wengilde maakte excursie VLISSINGEN - De leden van hel Ka tholiek Vrouwengilde afdeling Vlissin gen maakten een reis naar Frans- Vlaanderen. Onderdeel van het pro gramma was een bezichtiging van het gebied met loopgraven en oorlogsmu sea Een Belgische gids belichtte uit voerig de historie. Een bezoek aan een wijnbottelarij in Noord-Frankrijk en een Breugheliaanse maaltijd met aan sluitend showprogramma vormden het sluitstuk van ae reis De laatste bij eenkomst van het Vrouwengilde wordt gehouden dinsdag 25 mei in Het An ker. De Stichting Voorlichting merkar tikelen verzorgt een afwisselend pro gramma op huishoudelijk gebied. Voor deze bijeenkomst werden de leden van diverse andere vrouwenverenigingen uitgenodigd. Voor de leden van het provinciaal be stuur van het Vrouwengilde in Zeeland werd een contactdag gehouden in Den Dullaert te Huist. Mevrouw Beentjes van het Mill Hill Promotion Team hield een inleiding over het Meiania werk. dat zich speciaal richt op het ontwikkelingswerk voor de vrouw. Na de lunch was er een stadswande ling. langs en over de wallen onder lei ding van de heer Brand. marktberichten\ VAHKE.NSMAHKT kiw Prijzen 'in vu MER VEILING •-•ram 10.13-10.24 6142 srrarn 11.33-11.54. «A- EIERMARKT Aanvoer l 850000 «tuk* handel traair Prijzen- <in ruiden»eieren van 48-M irratn 840-inoo per 100 - hik.» kp-pxij* 1.75-1.85. 57-81 gram 11.00-11.00 per 100 kiuKp. kv-prijs 1.03-1.90. 14-67 rrnm I3.no- 14.15 per 100 .«ruk* kc-pnjs 2.03-2 11 DEN BOSCH 20 mei - Aanvoer 402 Prijzen >in vulciensi luxe paarden 150 voljarire 1525-215(1. 2-janve 'trek tuks luxe 'bene.'ten aard" 1200-1100 ponme* rrulnri 10751450. jaartln- jaarlinren itrekp- AARÜAPPhl TEKMIJVV! WIKT VARDAPPKI.ThKMIJNM RKT Donderdap 2 binije klei 4 ren 22. bieden 21.50. .«lor 22 apnl" laren 23.80. bieden 23 50. «lor 24 .'.te;- laten 88.20. bieden 88. .-lot ai Stemming- november nauwelhkr prii.choudend. mei va.-i. april nauwelnk? priifhoudend Openslaande posi ties 20 mei november 1231 april 800. mei 45 19 mer november min 2. april plus 4» mei min 34 Dagomzet novemberzo mei 73 per Per 82-145. 10*tuk5 per k krat 33-os anduvie 21•-»-/. nekpeen chin kool I 157-1l*< H 50-97. krone.-, 4].; peterselie 15-35. po-'elein 23-75. prei 51-' seldeni 7-29. aardbeien vorella ïi 107-1. nversa I 122-128. II 112-128 rennia 130-115 sola 113. «jalotter. 72-8' -r r 460-520. «peraeboren 5&O-O40. spina; 21-53. spftfkool 118-158. uien perkc iOO-i: per bo? 10-29. winterpeen 11-21. 150-197 rekje be? en 320-340 IK VISMIJN' COLIJNSPLAAT Export garnalen 502 kg 242-252. pellerijgar nalen 195 kg 277-331. schar 109 kg. bol 352 kg kabeljauw 24 kg schol 537 kg. paling 90 kg. griet 120 kg. tarbot 49 kg. krab 11 kg herder 1 kg ongesorteerde vis 37 kg Collecte TERHOLE - De kerkdeurcollecte in de parochiekerk le Terhole voor de Oos- terse kerken bracht 38.47 op. Kringdag Zeeuwse welfarewerksters GOES - Honderdzeventig welfare werksters van hel Nederlandse Rode Kruis hebben donderdag in 'De Prins van Oranje' van Goes met elkaar van gedachten gewisseld over een groot aantal aspecten van het welfarewerk. Dat gebeurde tijdens de jaarlijkse Zeeuwse kringdag van de welfare- werksters. De welfaredag werd geopend door waarnemend kring- commissaris ir. G. A. Kemper. Hij stond onder meer stil bij de veran dering in het maatschappijbeeld en ce wijze waarop het welfare-werk daarop moet inspelen. Maar hij stelde wel voorop: „We moeten zuinig zijn op de goodwill, die we bijvoorbeeld bij de pa tiënten hebben gekweekt In de och tenduren sprak ook de districtscursu.v leidster mejuffrouw A. C. Ruygrok. Tussen de bedrijven door kregen de aanwezige welfarewerksters uit de ver schillende afdelingen de gelegenheid met elkaar de laatste snufjes op welfa- regebied uit te wisselen. Na de lu ch volgde een uiteenzetting door de heer Mutsaerts van het Cen traal Magazijn in Den Kaag. Hij ging onder meer in op de problemen, die soms njzen bij "net afleveren van bestel lingen. Tijdens de rondvraag werd stilgestaan bij hel zogenaamde functioneel leef tijdsontslag. Bij vele welfarewerksters zijn bezwaren gerezen tegen het feit dat men. wanneer men 65 jaar wordt, net werk moet overdragen aan ande ren. Dat probleem leeft overigens niet alleen in de Zeeuwse kring, maar in de hele Nederlandse Rode-Kruiswerelö. Er zullen dan ook op landelijk niveau beslissingen over genomen moeten worden. Tenslotte konden de aanwezi gen genieten van het poppen thea te r van mejuffrouw T. Knol uit Epe. De bijeenkomst werd besloten door kringsecretaris J. J Marteyn

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 27