Ford weer aan winnende hand Politie verontrust over toenemende criminaliteit Kritische ondernemersorganisatie tegen socialisering maatschappij CASINO'S HOUDEN ZELF BELASTING IN Man steekt ex-vrouw dood Anti-kraakwet gaat zes maanden later in Ambtenaren tegen afbraak verkregen rechten Duo-banen: twee jongeren delen één betrekking Biesheuvel genoemd als opvolger Lardinois OüNüfcHDAo 20 MEI 1976 NA NEDERLAGEN TWEE RUIME OVERWINNINGEN WASHINGTON-DEN HAAG - Met de woorden 'u kunt zich niet voorstellen hoe gelukkig ik ben" heeft de Amerikaanse president Gerald Ford woensdag twee overtuigende overwinningen ge vierd op zijn republikeinse tegenstrever Ronald Reagan. CARTER VERLIEST VAN BROWN Dit gebeurde in de voorverkiezingen van de staten Michigan en Maryland. Vooral met een overduidelijk succes in zijn 'thuisstaat' Michigan heeft Ford voorlopig de vrees weggenomen dat hij in de strijd om de presidentskandida tuur van zijn partij door een grote reeks van nederlagen bijna uitzichtloos zou zijn teruggeworpen. „Dat brengt ons op de weg naar de overwinning in Kansas f City (op de partijconventie in augustus)," was de reactie van Ford. Aan 'democratische' zijde moest kop loper Jimmy Carter in Maryland een niet zo zeer verrassende, dan wel ver bluffend grote nederlaag incasseren tegen de 38-jarige Edmund 'Jerry' Browns. Bovendien boekte hij in Mi chigan slechts een zeer benauwde zege op de liberale afgevaardigde Morris Udall. De 51-jarige ex-gouverneur van <Van onze redactie economie) OEN HAAG - Voorzitter J. Loman van de Centrale van Rijkspersoneel - 25.000 leden - heeft op het jubileum congres gezegd dat de Centrale een goede rechtspositie wil voor de leden, een goede bezoldiging, een goed pen sioen en een goed werkklimaat, doch niet over de ruggen van anderen. Loman zei, dat de Centrale bereid was te praten over het leveren van een bij drage tot het gezondmaken van de economische samenleving, mits dat niet ten koste gaat van de laagstbe taalden. De Centrale van Rijkspersoneel wil, naast het handhaven van een wel- vaartsvast pensioen, geen achteruit gang in koopkracht voor de laagstbe taalden, en een verlaging van de pen sioengerechtigde leeftijd tot 60 jaar. De heer Loman uitte kritiek op degenen die ongenuanceerd de positie van alle ambtenaren op de helling willen zet ten, „omdat een handvol ambtenaren en-of openbare bestuurders een inko men hebben dat buiten iedere redelijke proportie is gegroeid" Volgens de door het Centraal Bu reau voor de Statistiek samengestelde ooorloptge gegevens bedroeg de waarde van de buitenlandse handel exclusief de handel met België en Luxemburg in de eerste drie maanden van 1976 voor de invoer 21,0 mld gul den (eerste drie maanden 1975 19,0 mld gulden), terwijl voor een waarde van 21,6 mld gulden (eerste drie maanden van 1975 18,5 mld guldenwerd uitge voerd. Georgia verklaarde desondanks: „ik twijfel er niet aan dat ik de kandida tuur (op de partijconvenlie in juli in In Santiago in Chili zijn woensdag 50 politieke gevangenen vrijgelaten. Alle vrijgelaten personen werden aangehouden wegens schending van de wet op de staal van beleg. Onder hen bevinden zich geen politieke per- De schrijver en nobelprijswinnaar Alexander Solzjenitsin heeft de Sow- jetrussïsche geheime politie KGB er van beschuldigd een valse brief te hebben opgesteld in een poging te be wijzen dat hij medegevangenen in ar beidskampen in 1952 bespioneerde. Solzjenitsin zei dat de brief deel uit maakte van een campagne van de KGB 'om mijn verleden te vervalsen en mij in diskrediet te brengen." UTRECHT - De christelijke sociale jeugdorganisatie Werkende Jeugd, aangesloten bij het CNV, heeft om aan de steeds stijgende jeugdwerk loosheid een einde te maken, een plan gelanceerd onder de naam „regeling duo-banen". Dit plan houdt in dat werkende jongeren hun arbeidsplaats gaan delen met een werkloze jongere, dat wil zeggen dat een volledige dag taak voor de een wordt omgezet in een halve dagtaak voor twee. „Hiermee willen we vooral de so ciale gevolgen van het werkloos-zijn onder jongeren bestrijden", aldus Werkende Jeugd. Op dit moment zijn er in ons land 420.000 werkende jongeren. Hiervan zijn er 90.000 werkloos. Verwacht wordt dat dit jaar 190.000 jonge schoolverlaters een beroep op de arbeidsmarkt zullen doen. Van hen zullen er in september naar schat ting 50.000 geen baan kunnen vin den, waardoor het aantal werkloze jongeren zal zijn opgelopen tot 140.000. HISTORISCHE SCHOENER IN AMSTERDAM AMSTERDAM - Woensdagmiddag arriveerde in de Amsterdamse haven de histo rische schoener uit Newfoundland 'Norma and Gladys'. Het schip ligt nu bij het Nederlands scheepvaart museum De Norma and Gladys is het laatst overgebleven schip van het eens grote aantal houten schoeners uit Newfoundland Gedurende het verblijf in Amsterdam tot en met 23 mei zal het schip overdag voor het publiek te bezichtigen zijn. Het Neder lands scheepvaart museum zal in verband met het bezoek van de schoener film voorstellingen geven Duisenberg: in prijzen verrekenen (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Goklustigen die na 1 oktober in het Zandvoortse casino in de prijzen vallen, hoeven naderhand over de gewonnen bedragen geen kansspelbe lasting te betalen. Het casino neemt de 25 procent kansspelbelasting voor zijn rekening en houdt daar bij het vaststellen van de prijzen rekening mee. Een speler die dus bijvoorbeeld 2000 gulden aan de tafel wint, krijgt dat bedrag in zijn geheel uitgekeerd. I-Iet casino daarentegen zal over f2714 belasting af moe ten dragen. Minister Duisenberg (financiën) is niet. van plan de spelers alsnog tot betaling van kansspelbelasting te verplichten. Hij vindt dat het succes van de casino's in Nederland in het geding komt. wanneer de speler over het winstbedrag dat hij opgegeven krijgt, zelf nog eens een kwart aan kansspelbelasting zou moeten be talen. Met andere woorden, de animo van kandidaat-gokkers zou wel eens af kunnen nemen, wanneer hei casino de mogelijkheid wordt ontnomen om de be lasting zelf af te dragen. De minister antwoordt dit op vragen van de ARP-kamerleden Beumer. Van Leeuwen en Schakel. Zij hadden hem verzocht de wettelijke regeling zo te wijzi gen. dat betaling van de kansspelbelasting door de casino s onmogelijk zou wor den New Yorki reeds in de eerste ronde zal verwerven Carters nederlaag in Ma ryland was de tweede binnen een week tegen een vermeende 'buitenstaander' In Nebraska verloor hij vorige week van senator Frank Church Het goede optreden van Ford in de twee voorverkiezingen heeft weliswaar zijn achterstand op Reagan verkleind, maar de koppositie moet hij nog aan de oud-gouverneur van Califomië la ten. Reagan beschikt nu over 524 kiesmannen. Ford over 455. Voor de kandidatuur van de republikeinse par tij zijn de stemmen van 1130 afgevaar digden benodigd. Ook bij de democra ten hebben de jongste resultaten niets veranderd aan de grote voorsprong van Jimmy Carter. Hij kan nu rekenen op 714 vn de 1505 afgevaardigden die op de democratische conventie de kandidatuur voor het presidentschap bepalen Alle andere concurrenten lig gen ver achter ons. Ondanks zijn ne derlaag in Maryland en de kleine overwinning in Michigan verwierf Car ter dinsdag de steun van nog eens 100 afgevaardigden. Jerry Brown, sinds bijna twee jaar de gouverneur van Cali fomië. had zich zo laat aangemeld voor deelname aan de voorverkiezingen van Maryland dat hij geen afgevaardigden kon winnen. DEN HAAG (ANP) - De 44-jarige me vrouw S. Motiram-Sharma is in de nacht van dinsdag op woensdag in haar woning in Den Haag doodgesto ken. De dader, haar ex-echtgenoot, de 50-jarige portier D. W. D. uit Deventer, heeft zich bij de politie gemeld. De man is de afgelopen nacht de wo ning van zijn ex-vrouw binnengedron gen. De vrouw lag op een bank in de huiskamer te slapen. Na een woorden wisseling trok de man een broodmes, waarmee hij de vrouw in hals en borst stak. Bij aankomst in een ziekenhuis, bleek de vrouw te zijn overleden. De portier kwam in 1968 met zijn gezin van Suriname naar Nederland. Het echtpaar scheidde in '72. Watersportbonden ontevreden over de bediening van sluizen en bruggen DEN HAAG (ANP) - De ANWB en het Koninklijk Nederlands Watersport Verbond zijn niet tevreden over de bedieningstijden van bruggen en slui zen en namens de watersporters heb ben zij dan ook bij de minister van erm aan de bel getrokken. In een brief aan de minister schrijven zij steeds vaker aankondigingen te ontvangen van verkorting van de be dieningstijden van bruggen en sluizen en-of een vermindering in het dienst- betoon b.v. doordat brugwachters niet meer bij de brug aanwezig zijn. doch nog slechts verschijnen na een vooraf gaand telefonisch verzoek. Menigmaal ontvangen de beide bonden eerst een voorstel voor de nieuwe bedieningsre geling met een uitnodiging bezwaren tegen het voorstel in te dienen. Helaas is gebleken, dat de betreffende autori teiten in het definitieve besluit over het algemeen maar weinig of in het ge heel niet met de argumenten van de bonden rekening gehouden hebben. De beperking van de bedieningstijden door heel wat beheerders vooral ge zocht in beperking van de weekendbe diening. De achtergrond blijkt nogal eens de opvatting te zijn. dat bruggen en sluizen alleen bediend behoeven te worden voor de beroepsvaart. GROEN VAN MINSTER ER HERDACHT DEN HAAG - Ter gelegenheid van de 100r sterfdag van Guillaume Groen van Prinsteren vond woensdagmiddag bij zijn graf op de begraafplaats 'te navolging' een korte herdenking plaats. Onder meer werd een krans gelegd door de heren De Boer tl) namens de A.R.P en Verschuur van de C.H.U. VAN AGT KOMT AR TEGEMOET (Van onze parlementaire redactie! DEN HAAG - De Anti-kraakwet van minister %'an Act zal zes maanden worden uitgesteld. Met deze concessie kwam Van Agt woensdag tecemoet aan de wen sen van de antirevolutionair Schollen, die op de rererinc een be roep had gc- daan eerst de bestaande leegstand aan te pakken en pas daarna het kraken strafbaar te stellen. Na de toezegging van Van Agt deed de PvdA nog een poging het uitstel van zes maanden te verlengen tot een jaar. maar dit voorstel maakt in de Kamer weinig kans. Het uitstel betekent dat de Kraakwet. na aanneming in de Eerste Kamer, pas medio 197" (Vai e parlementaire redactie) DEN HAAG - Voor de vacature van Europees landbouwcommissaris wordt in politiek Den Haag de laatste tijd onder andere de naam van oud- premier Biesheuvel genoemd. De va cature zal ontstaan door het vertrek van ir. Lardinois, later dit jaar. De heer Biesheuvel bevestigde dat zijn naam in verband met deze EEG-post wordt genoemd. Hij wilde zich nog niet uitspreken of hij wel bereid zou zijn naar Brussel te gaan. Biesheuvel heeft op het ogenblik en kele hoge bestuurlijke functies in het zakenleven. De vraag of Den Haag Biesheuvel naar voren zal schuiven hangt mede af van de vraag of op de stoel van Lardinois een socialist of een christen-democraat moet komen te zit ten Bovendien staat het nog niet vast of inderdaad de functie van landbouw commissaris aan een Nederlander voorbestemd blijft. Russische pianist vraagt Italië asiel ROME (AFP) - De Russische pianist Jocri Jegorov die maandag in Italie verdween. heeft daar dinsdag om poli tiek asiel verzocht- De 27-jarige Jegorov verliet maandag zijn hotel in Brescia enkele uren voot de opening van het internationale fes tival voor hedendaagse muziek waar hij als eerste zou optreden. De Italiaanse politie heeft inmiddels laten weten dat Jegorov naar een plaats is gebracht waarvan de naam niet werd genoemd. Voor het overige hield minister Van Agt onverkort vast aan zUn wetsont werp. Met name de wijzigingsvoorstel len van PvdA- woordvoerdsler Salo mons konden In zijn ogen geen genade vinden. In eerste termijn had zij be pleit dat panden die langer dan een jaar leeg staan niet onder de nieuwe strafbepaling vailen en voorts dat kra kers die minstens drie maanden In een pand zitten, niet vervolgd zullen wor den. Volgens Van Agt zijn belde amende menten in de praktijk onuitvoerbaar. Van Agt herhaalde zijn argument dat alleen via het strafrecht de bestaande leemte in de wet is op te vullen. Het kraken is daarbij bewust opgevat als een licht strafbaar felt, met een vrij milde sanctie. Andere instrumenten Van Agt zei geen mogelijkheid te zien om via de nieuwe wet ook het asociale omspringen met panden door de eige naar tegen te gaan, waarom de ARP had gevraagd. Daartoe beschikt de overheid over andere instrumenten zoals de Woonruimtewct, die desge wenst verruimd of beier toegepast zou kunnen worden. Ook onteigening ten algemene nutte zou overwogen kun nen worden, aldus Van Agt. De be windsman zei de bezwaren tegen het asociale gebruik van woningen te de len „Maar", zo verklaarde hij, „dat mag geen vrijbrief zijn voor elk wille- ADVERTENTIE) De handgemaakte sigaar uit Java. Gemaakt van de fijnste tabakken uit de Vorstenlanden van Midden-Java. Vervaardigd door slanke Javaanse vrouwenhanden Corona 58 cent. Verpakkingen van 5, KJ en 25 stuks Scnoritas 37 cent. Verpakkingen van 10en 50stuks. Pleidooi voor instellen gewestelijke korpsen „Risico's worden steeds groter" (Van onze Amsterdamse redactie) AMSTERDAM - Op het tweejarig congres van de Nederlandse politie bond. in Amsterdam heeft de voorzit ter, de heer A. K. Mud, gisteren zijn verontrusting uitgesproken over het feit dat de politieman steeds grotere risico's loopt bij de uitoefening van zijn functie. De criminaliteit wordt onbetwistbaar harder, misdrijven vertonen gestaag een stijgende lijn. In tien jaar tijd is het aantal ter kennis van de politie geko men misdrijven met bijna 165 procent toegenomen Dit- betekent volgens dc heer Mud niet alleen een toegenomen werkdruk voor het politiepersoneel, maar tevens een met bijna 20 procent teruglopen van het percentage opge loste misdrijven. Die terugloop ligt be paald niet aan de opleiding en de kwa liteit van het politiepersoneel. Onk andere t.akken van de politie dienst lijden onder de overmatige werkdruk: in tien jaar tijd werden bij voorbeeld ook 140.000 processen- verbaal meer opgemaakt. De verkeer- sexplosie slokt bijna alle aandacht van de surveillancediensten op: preventie op andere wetsterreinen is in de loop der jaren danig in het slop geraakt. Personeelstekorten bij rijks- en ge meentepolitie rijn nijpend, de rijkspo litie heeft een tekort van 20 procent. De tekorten bij de gemeentepolitie rijn het grootst in Amsterdam. Rotterdam, Utrecht en Den Haag. Daarbij spant Amsterdam de kroon met een tekort op de organieke sterkte van 337 man. Het inlopen van die tekorten acht de heer Mud dan ook een zaak van grote urgentie. Maar zelfs de huidige toeges tane sterkte van rijks- en gemeentepo litie is ontoereikend om de politie dienst te laten functioneren op een manier waar het publiek recht op heeft. Gewestelijk De ministers, zo zei de heer Mud, stre ven naar een zo effectief mogelijk ge bruik van het beschikbare politiepo- tentieel, bijvoorbeeld de intensieve samenwerking tussen rijks- en ge meentepolitie. Veel effectiever zou het volgens voorzitter Mud zijn geweest wanneer op korte termijn zou worden overgegaan tot het instellen van ge westelijke korpsen, waarin rijks- en gemeentepolitie beide zouden opgaan „Nu echter de wijziging van ons poli tiebestel is gekoppeld aan de te wijzi gen bestuurlijke indeling, is het stre ven naar samenwerkingsverbanden een niet onaanvaardbare tussenoplos sing om alvast tot een meer effectieve bedrijfsvoering te komen. Maar dan moet wel aan een paar essen tile voor waarden worden voldaan: de samen werking zal rijks- en gemeentepolitie moeten omvatten en van het begin af aan moeten ook de vakorganisaties hierin worden betrokken Het creëren van goede oveglegorganen is onont beerlijk voor deze samenwerkingsver banden. een goed landelijk georgani seerd overleg zo mogelijk nog belang rijker". NIEUWE VERENIGING STELT STRIJDPUNTEN OP DOETINCHEM (ANP) - Geen ver plichte werkgeversbijdrage voor de vakbeweging, géén prijscom pensatie. vrije calculatie, géén strijdpunten waarmee de vorige week opgerichte vereniging 'Kriti sche Nederlandse Ondernemers' (KNO) zich richt 'tot alle onderne mers die vinden dat van onderne merskant onvoldoende krachtig weerstand wordt geboden aan de krachten die onze maatschappij willen socialiseren." De vereniging, die zegt ongeveer 300 leden te tellen, wil via voorlichting, acties, vergaderingen en dergelijke het ondemocratisch genoemde be leid van de bestaande werkgever sorganisaties ombuiten. De bewe ging is ontstaan op initiatief van de Doetinchemse garagehouder H. J. Hoegen Dijkhol'. die met 1500 an dere collega's het vertrouwen op zegde in het BOVAG-bestuur bij de verplichte werkgeversbijdrage voor het vakbondswerk. Ongeveer 300 Bovag-leaen hebben tevergeefs tot de Hoge Raad gepro cedeerd tegen deze verplichte bij drage. Deze procederenaen rijn lid geworden van de vereniging KNO. zo is woensdagmiddag op een pers conferentie bekend gemaakt. De KNO richt zich niet alleen tot de garagehouders, maar meent uuk aanhangers te kunnen vinden onder werkgevers in de groot- en kleinme- taal en middenstanders. De vereni ging. waarvoor koninklijke goed keuring wordt aangevraagd, staat overigens open voor alle onderne mers Van verschillende kanten zijn al adhesiebetuigingen ontvangen. Het voorlopig bestuur rekent voor de nabije toekomst op ongeveer 1000 leden, voor het grootste deel afkomstig van het Bovag- ledenbestand, aldus de heer Hoegen Dijkhof. De besturen van de meeste be staande werkgeversorganisaties nemen volgens KNO beslissingen namens en voor rekening van de le den. zonder dat die leden met deze beslissingen instemmen en soms zelfs zonder dat de leden erin zijn gekend. Daarom moeten de leden vrijelijk hun mening kunnen uiten in de organen van de organisaties en moet de macht worden verlegd naar de ledenvergaderingen. Vol gens Hoegen-Dijkhof is het voor vele individuele leden in de praktijk onmogelijk om het beleid beslissend te beïnvloeden. Beleiclsnota De vereniging publiceerde woens dag ook een beleidsnota 1976. „Wij moeten duidelijk ageren tegen het misbruik van cao's, vooral tegen afgeperst ondememingsgeld. dat moet dienen om de vakbeweging te financieren, die zich ten doel stelt: de totalitaire maatschappij met arbeiderszelfbestuur zonder mede-verantwoordelijkheid." Vol gens KNO worden miljoenen op deze manier van de ondernemers afgenomen en tegen hen gebruikt. Over inflatiebestrijding zegt de no ta. dat de regering moet ophouden met potverteren. Men dient de werkloosheidsuitkering te herzien, zodat werken weer aantrekkelijk wordt.. De ontsnappingsclausule 'passend werk' moet worden afge schaft. en in plaats daarvan dient omscholing plaats te hebben: drie maal weigeren tegen omscholings- mogelijkheid, geen uitkering meer, aldus de nota. WW-uitkeringen worden vastgesteld op basis van het minimum-cao-loon in plaats van het laatstverdiende loon Twee dagen eigen risico bij ziektes zal het ontstellen'de ziekte verzuim effectief terugbrengen tot de normale proporties. De prijscompensatie-in fiatieverwerkker nummer 1 - moet worden afge schaft. zo gaat de nota verder. De vereniging wil voorts het 'echte vakonderwijs' bevorderen, zodat bij het algemene beroepsonderwijs handvaardigheid en vakkennis weer de hoofdvakken worden en 'niet nog verder worden verwaarloosd'. Het verplichte partiële onderwijs voor 15- en 16-jarigen. moet beroepsge richt rijn. Grote jeugdwerkloosheid kan daarmee weer worden terugge bracht. althans als dit vakgenchte onderwijs ook gepaard gaat met het terugbrengen van de jeugdlonen op basis van de beloning van 1973. Beloning KNO wil verder dat de relatie tus sen beloning en prestatie in het al gemeen weer als normale beginse len worden aanvaard. „De zucht naar nivellering is een waan, die gevaarlijk wordt in handen van demagogen. Het wordt gebruikt als politiek recept dat. op vage onlust gevoelens van gefrustreerden spe culerend. dient tot aanvallen op een redelijke maatschappij waarin beloning aan prestatie is gekop peld. Nivellering is opstand tegen de natuur, tegen de biologische werkelijkheid. tegen de ont plooiing van de mens. Het is immo reel en schadelijk voor onze samen leving," aldus de nota. i kracht zal wordrn. keurig individu om zich op eigen houtje een woning te verschaffen". Van diverse kanten drong de Kamer tenslotte aan op een openbaar maken van de richtlijnen voor het optreden van politie en Justitie Volgens PvdA, D'66 en PPR is het gewenst dat kra kers, die toch al in een onzekere situa tie verkeren, weten waar zij wat betreft het politieoptreden aan toe rijn. De drie partijen dienden hierover een mo tie in. die Van Agt echter vrijwel zeker niet zal overnemen. Zijn argument is dat de richtlijnen voor intern gebruik zijn en bijvoorbeeld bij tijdelijke niet- vervolging bij het publiek een mi splaatst gevoel van zekerheid kunnen geven. De Kamer zal volgende week dinsdag over hei wetsontwerp en de voorgestelde wijzigingen stemmen. Roel van Duijn verlaat de gemeentepolitiek AMSTERDAM - Roel van Duijn, de omstreden ex-provo, ex-kabouter en ex-wethouder van Amsterdam, gaat eind juni de gemeentelijke politiek ver laten In het afdelingsblad van de PPR Amsterdam van deze maand schrijft hij dal de redenen van zijn besluit strikt persoonlijk zijn. „Na mijn wethouderschap heb ik een halfjaar als gewoon raadslid gewerkt. Mijn ervaring heeft mij ertoe gebracht te besluiten de gemeenteraad voorlo pig vaarwel te zeggen Van Duijn heeft in december 1975 een motie van wantrouwen tegen zich ho ren uitspreken door burgemeester Samkalden en de collega-wethouders. Er zou een onwerkzame verhouding zijn binnen hel College van B en w. Ook een meerderheid in de gemeente raad zag het na onverkwikkelijke de batten en onheuse beschuldigingen aan het adres van dc PPR-wethouder met meer zitten. Zowel wethouder Lammen i PvdAals Van Duijn verlie ten het college. Hel Progressief Ak koord dal drie jaar eerder was geslo ten. werd verbroken en in januari van dit jaar koos de raad een CDA- en een VVD-wethouder. VVDM: weigeren dienstbevel geen beleidsinstrument UTRECHT (ANP) - De Vereniging van Dienstplichtige Militairen (WDM) streeft er niet naar, door het weigeren van dienstbevelen het goed functione ren van de krijgsmacht aan te tasten. Als organisatie wenst de VVDM het weigeren van dienstbevelen niet als beleidsinstrument te hanteren. Een brief met deze inhoud heeft de WDM woensdag na afloop van een buitengewone ledenvergadering ge stuurd aan minister Vredeling van de fense in antwoord op rijn principiële vraag of de WDM het weigeren van dienstbevelen als beleidsLnstrument hanteert. In afwachting van een ant woord wilde de minister niet verder praten met de sold aten vakbond over de faciliteitenregeling, die vakbonds werk in de kazernes mogelijk moet kamen. Bonden nog niet eens met fusie Asselberg-Holland UTRECHT (ANP) - De vakbonden vinden dat de ijzergieterijen Assel- bergs en Holland in Bergen op Zoom wel erg veel haast maken met hun fu sieplannen. Ze zijn woensdag tijdens een gesprek met de directies nog niei akkoord gegaan met de fusie. Dit heeft de heer G. vari Os van de Unie BLHP meegedeeld. De twee bedrijven tellen samen ruim 900 werknemers, van wie er na de fusie 155 via natuurlijke afvloeiing zouden moeten verdwijnen. De bonden hebben de directies nu gevraagd, op korte termijn een concreet plan op tafel te leggen, waarin onder meer de zeggen schapsverhoudingen zijn vastgelegd ivan belang omdat de overheid wel licht voor een derde in de nieuwe on derneming gaat deelnemen» en waarin staat wat de sociale consequenties rijn voor het personeel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13