Restauratie 'Pand De Gier' gaat gewoon door NORIT Souburgse scholieren pleiten: Melk moet terug naar school Raadscommissie wil aanhouding van 'anti-speculatievoorstel' VVV Vlissingen is tevreden over 1975 FRACTIE DE RECHTER STEMDE TEGEN Rob van Reijn speelt in Vlissingse scholen 99 WOENSDAG 19 MEI 1976 Verkoping van bouw- en weiland MIDDELBURG - Notaris mr A. K. d' Angremont te Middelburg taeefl dins dagmiddag in café De Nieuwe Hoop te Nieuw Sint Joosland enkele perce- PLEIDOOI VOOR VERORDENING HULST - De gemeenteraad vanHuIst beeft dinsdagavond besloten dat de restauratie van het 'Pand De Gier" aan de Steenstraat zal worden uitgevoerd volgens het huidige plan. In de daar van afwijkende visie, die de Hulster oudheidkundige kring in een brief aan de raad te berde heeft gebracht, bleek uiteindelijk alleen de driemansfractie van mr. E. H. J. H. de Rechter zich te kunnen vinden. De dertien andere raadsleden betoonden zich voorstan der van het bepleisteren van de voor gevel volgens het thans gehanteerde bestek en conform het voorstel van b en w. Het raadslid De Rechter gaf er tijdens de speciaal voor de omstreden restau ratie bijeengeroepen raadsvergadering blijk van, zich terdege op een pleidooi voor de visie van de oudheidkundigen te hebben voorbereid. In een verhaal dat bijna een half uur duurde, somde hü een reeks publicaties van en over restauratiedeskundigen op. Aan de hand daarvan probeerde hij de andere fracties ervan te overtuigen dat het te rugbrengen van het pand in zijn nage noeg oorspronkelijke toestand zowel technisch als praktisch zeer wel moge lijk zou zijn. Ondertussen liet hij door schemeren, dat de gemeente best eens wat meer inbreng zou kunnen hebben bij het tot stand brengen van derge lijke restauratieplannen. Hij gaf aan de belangstelling voor monumenten bij de Concert 'Vlijt en Volharding' OOST-SOUBURG - De muziekvereni ging "Vlijt en Volharding' gaf dezer dagen onder goede belangstelling een concert in de Van Duyvenvoordezaal te Oost-Souburg. 'Vlijt en Volharding' stond ondef leiding van de heren R. Kramer en J. RijnharL Voorts trad de brassband 'Ons Genoegen' uit Kam perland onder leiding van de heer Smit op. Voor de pauze traden op het jeugdor kest van 'Vlijt en Volharding', een trio en de brassband 'Ons Genoegen', na de pauze de fanfare 'V V', een kwartet en het tamboer- en trompetterkorps. Vooral de kleine ensembles oogstten bijval van het publiek. De avond werd besloten met een gezamenlijk optreden van alle medewerkers. De presentatie was in handen van mevrouw Beppy Boer. LEO LAMPERT CLUBKAMPIOEN if A UT nrnrif 9np A 1kTr% °p deze expositie, die duurt tot 7 juni, f/f/V 1 1 V 1 X/4 /Vjj zijn olieverfschilderijen, aquarellen en gouaches te zien. Nuiten werd 13 ja nuari 1929 geboren in Prinsenbeek. Hij volgde een opleiding aan de academie in Tilburg, Sint Joost in Breda en het Nationaal Hoger Instituut voor Schone Kunsten in Antwerpen, waar hij on dermeer les kreeg van madame Jarina, Jan Vaerten en Jozef Vink. gemeente wat aan de geringe kant te vinden en noemde als belangrijk na deel van het pleisterwerk de hoge on- - derhoudskosten vergeleken met het door hem gewenste schoonmetselwerk: „Wat we nu niet uitgeven als we de ge vel bepleisteren, zullen we straks dik moeten gaan uitgeven voor het onder houd." De heer De Rechter pleitte verder voor eerherstel van de monumentenveror dening van voor de gemeentelijke her indeling en stelde - toen ook wethou der J. H. Stolte daarvoor bleek te zijn - het college voor in de komende raads vergadering met een voorstel daarover te komen. Zijn suggestie kreeg verder de steun van mevrouw F. Z. Z. H. van Gemert-Koch (vrouwenliist). Waardering De woordvoerders van de andere frac ties toonden bijzonder grote waarder ing voor het pleidooi van de heer De Rechter, maar voelden toch meer voor de argumenten die het architectenbu reau Rothuizen en 't Hooft en Monu mentenzorg tegen de visie van de oudheidkundige kring op een rij had den gezet. Het raadslid W. F. de Brouwer (lijst Blommaert): „Die rapporten komen goed over. Dat alleen al is een reden om ermee mee te gaan". Het raadslid G. A. van de Voorde (lijst Stolte): ..Ons is wel gebleken dat de restauratie kwestie is terug te voeren op een kwes tie van smaak. En daarover valt niet te twisten". Mevrouw Van Gemert-Koch' „Ik ben voor bepleisteren, want een zestiende eeuwse gevel met achttiende eeuwse ramen vind ik niet mooi". De heer H. Th. D. M. Vercauteren (lijst Vercauteren) uitte kritiek op wat hij noemde 'een geweldig slechte voorbe reiding van de restauratie' en hij riep het college op in het vervolg wat voor zichtiger te zijn. Hij zei het verder te betreuren, dat in deze kwestie persoon lijke aspecten een rol hebben gespeeld. Het raadslid P. G. E. Staal (lijst Mar tens) probeerde nog aan de weet te komen of er iets aan de 'fatale datum ROMMELMARKT WESTKAPELLE - Op zaterdag 17 juli wordt in Westkapelle een rommel markt gehouden door de voetbalver eniging 'De Noormannen' Janus Nuiten houdt expositie bij 'Des Beaux Arts' TERNEUZEN - De heer H. Pulles, voorzitter van de Bredase culturele raad, opent vrijdagavond bij galerie 'Des Beaux Arts' in Terneuzen een tentoonstelling van werk van Janus Nuiten. MIDDELBURG - Zaterdag hield de Middelburgse tafeltennisvereniging 't Zand weer haar jaarlijkse clubkam pioenschappen. Leo Lampert werd kampioen in de senioren A-klasse door in de finale titelverdediter Ar nold Slootmans in een boeiende "best of five' te kloppen. (14-21, 19-21, 21-8, 22-20, 21-18). Na een aanvankelijke 2-0 achterstand wist de conditioneel sterke Leo Lampert goed terug te ko men en uiteindelijk in de vijfde game te zegevieren. In dè halve finale had Leo Lampert van de tegenvallende Hans van de Voorde gewonnen. Arnold Slootmans klopte de verrassende Martin Koster. De strijd om de derde en vierde plaats werd beslist in het voordeel van Martin Koster. In de junioren A-klasse wist Erik Hageman in de tegenvallende fi nale te winnen van Jan-Peter Goossen. (21-16, 21-16) De grootste verrassing was hier zonder twijfel de uitschake ling van favoriet Bram Dingemanse in de halve finale door Jan-Peter Goos sen. Erik Hageman overwon de halve finale ten koste van Claraa de Bree, die uiteindelijk derde werd. In de senioren B-klasse ging de titel verrassend naar Nico van Rijswijk, die in de finale de als eerste geplaatste Willem de Pitter versloeg. (18-21. 21-12, 21-19) Dick Ver boom werd, zoals verwacht, derde. In de junioren B-klasse wist Erik Meyers verdiend de zege binnen te halen. Met goed en rustig spel versloeg hij Wilfred Joossens in de finale. (21-13, 21-15). De verrassing in deze klasse kwam van Sandra Tahapary, die eerst in haar poule Ronald Janisse versloeg en later in de kwart finale Marcel Minheere klopte. Zij werd tenslotte verrassend vierde. In de junioren C-klasse weinig verrassingen. Zoals verwacht werd, werd Leo Zuidweg eerste, voor Harry Huyssen en Gert Tolhoek. Agatha van de Ven eiste de titel voor zich op in de jeugd D-klasse. In de finale versloeg zij Maria Salamaony met 21-9 en 21-13. De eindstanden - eerste vier - waren als volgt: Senioren A-klasse: 1 Leo Lampert. 2 Arnold Slootmans, 3 Martin Koster, 4 Hans van de Voorde. Senioren B-klasse: 1 .Nico van Rijswijk, 2 .Willem de Potter, 3 Dik VVerboom, 4 Gwenny Dirven. Junioren A-klasse: 1 Erik Hageman, 2 Jan-Peter Goossen, 3 Clara de Bree, 4 Bram Dinge manse. Junioren B-klasse: 1 Erik Meyers, 2 Wilfred Joossens. 3 Ronald Janisse, 4 Sandra Tahapary. Junioren C-klasse: 1 Leo Zuid- weg, 2 Harry Huyssen, 3 Gert Tolhoek, 4 Chris Tupanwael. Junioren D-klasse- 1 .Aga tha van de Ven, 2 Maria Salamony. 3 Jo hanna Salamony. 4 Nicole Tupanwaêl. Na afloop reikte sponsor Maartense de prijzen uit. De percentagebeker kwam in het bezit van Amold Slootmans, de toernooibeker senioren in het bezit van Marijke van de Voorde en de toemooi- Werk van Nuiten was te zien op expo sitie in 'De Beyerd' in Breda, galerie gemeentehuis in Terheijden, Micro in Oosterhout, 't Web in Teteringen, de Pandelaarse Kampen in Gemert en Etcetera in Bergen op Zoom. Hij nam voorts deel aan groepsten toonstellingen in 'De Beyerd' en het van Abbemuseum in Eindhoven en verder in Amsterdam, Antwerpen, Oosterhout en Helmond. Nuiten is werkzaam als monumentaal kunstenaar. Hij vervaardigde muur schilderingen in Baarle-Nassau, Breda en Fijnaart en versierde scholen en openbare gebouwen in Breda en Tete ringen met tegelmozaieken. Aan de opening van zijn expositie bij 'Des Beaux Arts' om 20.30 uur wordt meegewerkt door het duo Dick en Le- nie Hovestadt (gitaar en zang). M. A. P. Verhoeven op voordracht voor directeur MTS-Vlissingen VLISSINGEN - B. en w. van Vlissin- gen willen de heer M. A. P. Verhoeven uit Berkel-Enschot benoemen tot di recteur van de gemeentelijke Middel bare Technische School. De heer Ver hoeven is verbonden aan de rooms- katholieke Middelbare Technische School in Tilburg. Zoals bekend is de vacature ontstaan door het ontslag van dhr. C. van Doom per 1 april van dit jaar. Vandaag, woensdag bespreken de leden v&n de vaste commissie van advies en bij stand voor onderwijszaken dit voorstel tijdens een vergadering die om 17 uur begint in het stadhuis begint. Verder zal aan de orde komen het ver lenen van een krediet voor het aan brengen van een hekwerk om het scho lencomplex annex gymnastieklokaal in Westerzicht. Dit in verband met de vele vernielingen aan de gebouwen en de beplanting. Met het aanbrengen van het hekwerk is een bedrag ge moeid van ongeveer 20.000.- Ook zal worden gesproken over een voorstel, tot medewerking aan de ver bouwing van de Beatrixkleuterschool in Oost-Souburg. Deze school, die be staat uit vijf werklokalen, dient te beker bij de jeugd ging naar Clara de worden verbouwd tot een gebouw met Bree. drie speel-werklokalen. van voltooiing' <1 juli) te doen is. Dat bleek niet het geval. Wethouder J. H. Stolte - „Wij zien geen argumenten om af te zien van ons be sluit om het pand te restaureren' - zei in zijn eerste reactie op het betoog van de heer De Rechter in elk geval een positieve kant aan de kwestie te zien: „Verschillenden hebben er een aanlei ding in gevonden zich terdege te ver diepen in de geschiedenis van Hulst". Hij zei dat toe te juichen. Een perceel weiland aan de Oude Dijk in de Waaienburgpolder te Nieuw éi SL Joosland. groot 13.30 are. werd voor 5200 gekocht door dhr. S. de Visser te Nieuw St. Joosland q.q 82 80 are bouwland aan de Molendijk lsi de Mo lenpolder te Nieuw St. Joosland werd voor 24.100 verkocht aan de heer A Gideonse te Ritthe-m. terwijl 3.21.00 hectare weiland aan de Oranje- polderseweg onder Amemuiden voor 80.700.- werd gekocht door de heren A. Gideonse te Ritthem en J. A. Nijsse te Kleverskerke Voor de openbare vei ling bestond een ruime belangstelling. MIDDELBURGSE RAAD BEHANDELT VOORSTEL A.S. MAANDAG VOOR LEERLINGEN LAAGSTE KLASSEN VLISSINGEN - Het Mimetejater Rob van Reijn treedt deze week op voor de leerlingen van de eerste drie klassen van Vlissingse en Souburgse lagere scholen. In de aula of het gymnastieklokaal van de school vertelt Rob van Reijn de kinderen eerst het een en ander over de pantomime, laat ze er vervolgens daadwerkelijk aan deelnemen en het geheel wordt besloten met een korte voorstelling over een kleermaker die binnen afzienbare tijd een jurk moet maken, daar niet in slaagt, de beschikking krijgt over een won- dernaald, die weer wordt gestolen. Maar natuurlijk komt alles uiteindelijk op zijn pootjes terecht. Rob van Reijn trad maandag met zijn medewerkers en medewerksters op in de Theo Thijssenschool en de Louise de Colignyschool en dinsdag in de MarkusschoolendeJ. ligthartschool. Vandaag woensdagi komt Rov v. Reijn 'in de H.K. van Duyvenvoordescnool te Souburg en donderdag wordt de reeks jeugdvoorstellingen afgesloten met optredens in de Van Daleschool, de Julianaschool en de A.H.S. Stemerdingschool. De tournee langs dè Vlissingse scholen is min of meer de afsluiting van het seizoen voor het Mimetejater Rob van Reijn, want binnenkort vertrekt hij voor drie maan den. naar Indonesië voor het geven van voorstellingen en lessen. Ook kreeg Rob van Reijn een studiebeurs om de Balinese dansen te bestuderen Aan de voorstellingen voor de Vlissingse schoolkinderen wordt naast Rob van Reijn, meegewerkt door zijn dochter Mirjam van Reijn, Oeti Wijzenbeek, Mark Kmgsford en Gerard Verwer. De reeks voorstellingen gaat uit van de Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen in het kader van het scholen- werk m het seizoen 1975-1976. Foto: Het gezelschap van Rob van Reijn met in het midden Rob van Reijn achter hem Mark Kingsford, links Oeti Wijzenbeek en rechts Mirjam van Reijn. ADVERTENTIE ook in de vakantie! VOORSTEL GEEFT VRAAGTEKENS EN BEZW AREN MIDDELBURG - Vanuit de gemeente raadscommissie voor de financiën in Middelburg is dinsdagmiddag aan houding gevraagd van het voorstel waarmee burgemeester en wethou ders het misbruik van overheidssub sidies bij restauratie en renovatie van oude woningen tegen willen gaan. üil voorstel staat op de agenda van de raadsvergadering die maandag w ordt gehouden. Het verzoek vanuit de commissie werd ingegeven door een aantal bezwaren en vraagtekens die verschillende leden op onderdelen van het voorstel hadden. Commissievoorzitter wethouder A. Be- rgshoeff had begrip voor het verzoek, maar liet in het midden of b. en w. het voorstel ook terug zullen trekken. Zoals eerder gemeld willen b. en w. met dit voorstel - aanvankelijk aangeduid als 'anti-speculatiebepaling' - de spe culatie met oude huizen tegen gaan. Dit wil men bereiken door de vaak forse overheidsubsidies in te trekken - voor zover het om het gemeentelijk aandeel gaat - als betrokkenen de sub sidie misbruiken. De kritiek en vraagtekens in de com missie kwazmen met name van de he ren T. Klaver (pvda) en W. P. Rentier (sgp). Buiten het maken van financieel-technische kanttekeningen ging de heer Rentier daarbij het verst door zich de noodzaak van het hele voorstel af te vragen. Volgens de heer Rentier is het name lijk twijfelachtig of het voorstel ook in derdaad doeltreffend is om speculatie tegen te gaan. Met de heer klaver sig naleerde hij verschillende mazen in het voorstel. Volgens wethouder Be- rgshoeff zullen veel speculaties toch zeker minder aantrekkelijk worden. Een ander bezwaar van de heer Ren tier was het ontbreken van duidelijke informatie over het misbruik dat tot nu toe met overheidssubsidies ge pleegd zou zijn. Hij achtte het 'een ha chelijke zaak'. Om zonder concrete in formatie op dit vlak beslissingen te nemen. De commissie onthield verder unaniem goedkeuring aan een voorstel om 10.000 gulden uit te trekken voor een nieuwe belijningsmachine bij de dienst gemeentewerken. Dit gebeurde nadat commissielid J. C. C. Crena Ulterwljk (wdl had betoogd dat de argumentatie in het voorstel van b. en w volstrekt onjuist is. In het voorstel staat dat de machine door het stukgaan van een klein onderdeel niet meer te herstellen is. Volgens de heer Crena Ulterwljk is dit wel makkelijk te herstellen. BIJ vervanging zou de dienst gemeente werken de betrokken machine ook niet afdanken. Kwalijk Voor wethouder BergshoefT was dit onbekende informatie. „Als het waar is. is het een kwalijke zaak", gaf hij te kennen. Met de andere commissiele den hield hij dan ook zijn standpunt over dit mede onder zijn verantwoor delijkheid ingediende voorstel, in. De commissie behandelde verder on der meer ook de exploltatle-opzet van het bestemmingsplan Klarenbeek III. Bij dit punt hielden de heren Klaver en A. H. Kamermans (ppr) hun stem voor vanwege bedenkingen over de opzet van het plan en hel onderdeel van de rondweg dat hierin is opgenomen. Bij de behandeling van het voorstel om 61.000 gulden uit te trekken voor de- verplaatsing van een mobiel schoollo kaal in Zuid maakte wethouder Be- rgshoeff zijn zorgen kenbaar over de hoge kosten die hieraan zijn verbon den. Deze kosten liggen namelijk veel hoger dan aanvankelijk was gedacht. In het investeringsplan had de ge meente het verplaatsen van twee mo biele lokalen op 50.000 gulden ge raamd. De verplaatsing van het eerste exemplaar - van Zuid naar de Griffioen - kwam al boven dit bedrag uit en dit tweede lokaal komt nog veei duurder. We zullen ons moeten beraden of dit niet een Ie dure oplossing Is", aldus wethouder BergshoefT. Bij de behandeling van een voorstel om ruim 60.000 gulden uit te trekken voor de inrichting van verschillende werkvertrekken in het stadhuis maakte commissielid Kamermans sterke bezwaren tegen een post van 2700 gulden voor een wethoudersbu reau. Hij vond dit veel te hoog. Com missielid C. A. Pijnenburg (c-da) was het hiermee in principe eens. maar ging aarzelend akkoord. De andere le den hadden geen bedenkingen. De heer Pijnenburg had zelf meer moeite mei het hele voorstel. Zijn be zwaren richten zich op het feit dat b. en w. deze onvoorziene zaak vlot kun nen financieren, terwijl raadsleden bij verzoeken om middelen beschikbaar te stellen vaak te horen krijgen dat er geen ruimte binnen de begroting is. WARME HOOGSEIZOEN MAAKTE SLECHTE VOORSEIZOEN VOOR GROOT DEEL GOED 24 MEI ALGEMENE LEDENVERGADERING VLISSINGEN - De Vlissingse VW is tevreden over het verloop van het toe ristenseizoen 1975, zo blijkt uit het jaarverslag van de vereniging. „On danks het feit dat we te kampen had den met een slecht voorseizoen wer den de weersomstandigheden in het hoogseizoen dermate goed dat er op sommige dagen zelfs meer dan 2500 bezoekers op het Vlissingse Badstrand verbleven. En dat hebben we in '74 hier in Vlissingen niet meegemaakt". ADVERTENTIEl Alléén deze maand 'n geweldige banden-aanbieding: voor o.a. OPEL KADETT, FORD ESCORT en TOYOTA COROLLA: VREDESTEIN 156x12 SPRINT STEEL TUBELESS RADIAAL We/ vlug erbij zijn en in teder geval even langskomen hofka- sampermans bandenspecialisten Goes: Ringbaan West-2, telefoon: 01100- Uit het exploitatie-overzicht van de vereniging blijkt dat men het boekjaar heeft afgesloten met een nadelig saldo van 2.825.29 gulden. De begroting voor het komend jaar is 136.500 gulden. In 1974 was dit bedrag 104.876,37 gulden. De stijging in de begrotingscijfers, zo blijkt uit de exploitatierekening, zijn voor een groot deel te wijten aan de stijging van de post salarissen. In 1974 betaalde de VW in totaal 56.187.23 aan salarissen inclusief sociale lasten. In 1976 wordt dit: 81 000 gulden. De aanpassing van het nieuwe kantoor dat de VW heeft betrokken aan de Vlissingse Walstraat heeft in totaal 16.688.25 gulden gekost Deze post valt in het nieuwe jaar weg. maar inplaats daarvan is de post Huisvestingskosten sterk gestegen: van 2500 gulden in 1974 naar 24.000 gulden voor het komende jaar. Uit het expioltatieoverzicht blijkt verder dat de VW Vlissingen aanzien lijk meer subsidie krijgt van de ge meente dan vorige Jaren. Vorig jaar bedroeg de gemeentelijke bijdrage nog 25.375 gulden. Dit bedrag is voor dit jaar meer dan verdubbeld: 67.000 gul den. De WV verwacht voor '76 minder inkomsten aan provisies. 40.000 gulden tegen 52 256,25 het vorig jaar. Op 1 ja nuari van dit jaar had de Vlissingse VW 236 leden. GANZENBORDSPEL OP SCHOOLPLEIN ONDER AANVOERING VAN JUDITH BOSCH BLIKSEMACTIE VOOR HAND TEKENINGEN OOST-SOUBURG - „Melk moet te rug naar school". Daarvoor hebben dinsdagmorgen meer dan 200 leer lingen van de Pieter Louwerse- school uit Oost-Souburg samen met tv-presentatrice Judith Bosch ge pleit. Met een bliksemactie zozegd, want in een uur tijds werd op het schoolplein een spel uitgevoerd met als motief het hoe en waarom van het melkdrinken op school. De uitgelaten leerlingen speelden deze boodschap, verpakt in een leven sgroot ganzenbordspel, vol wed- strijdvuur mee. De 28 vakjes op dit op het plein neergelegde bord hadden alle met melkprodukten te maken en met een soort quiz konden de spelende en toekijkende kinderen hun kennis daaromtrent naar hartelust spuien. Met behulp van de dobbelsteen uit het programma 'Een kleintje thea ter' van Hans van Willigenburg moesten een paar kinderen uit ver schillende klassen steeds wat vakjes opschuiven en een omschrijving van de afbeeldingen van die vakjes ge ven. Dat ging de scholieren van de Pieter Louwerseschool niet moeilijk af. En was een leerlingetje even het spoor bijster, dan werd z'n vragende blik direct door de enthousiast mee levende kameraden of de talrijke ouders langs de kant beantwoord. Degenen die in het 'strijdperk' tra den waren Leontien Tromp. Gerry Dekker. Marja Hendriks, Frank Sies. Patricia Nijsse. Thea de Kra ker, Richrad Joosse en Robbie Sponselee. Als werpers van de dob belsteen traden op Peter Visser en Rob Theunisse. Alle kinderen kre gen na afloop 2 affichesvan de pre sentatrices. die bij toerbeurt het spel leiden: Judith Bosch en Ria Bremer Verder werd een ieder van een ballontje voorzien en was er een tractaüe van - uiteraard - melk. Deze tournee vormt onderdeel van een door het Centraal Schoolmelk- comité op poten gezette bliksemac tie. De scholieren, leerkrachten, au toriteiten en omstanders worden er mee in de gelegenheid gesteld ad hesie te betuigen aan de slogan 'Melk moet terug naar school' door middel van een handtekening. De verzamelde handtekeningen worden na afloop van de tournee - eind juni - aan bepaalde instanties, die invloed kunnen uitoefenen op het weer doen opleven van de schoolmelkvoorziening in ons land. Andere oppeppings-activiteiten bes laan de affiches voor de scholen, die zijn gebaseerd op de reclamecam pagne op de tv en in de dagbladen van Het Nederlandse Zuivelbureau en waarbij bekende en gerespec teerde Nederlanders uit de politiek, medische kringen, de sportsector, de amusementswereld en noem maar op het goede voorbeeld geven tot het drinken van melk. Dat met de aanbeveling: „Ik drink melk. U ook Melk moet. Melk doet je goed". actie hoopt men een bijdrage te le verend tot bespoediging van de be slissing in de EEG-kringen. Woordvoerders van de Vereniging Coöperatieve Zuivelbedrijf Brabant-Zeeland deelden dinsdag morgen mee, dat door de VCZ aan 40 scholen - voornamelijk basison derwijs - in Zeeland melk wordt verstrekt. Zij beaamden, aat aat geen groot aantal is en ook zij we zen daarom op het nut van deze schoolmelkactie. De komende da gen gaat de mobiele melkwagen met het ganzenbordspel nog langs een aantal plaatsen in Nederland. Eind mei, begin juni is er een uitzending op de tv te verwachten. *wmxschoy Kwart liter Door de begeleiders van het schoolspel werd dinsdag de nadruk op het belang van een kwart liter melk op school in de ochtendpauze gelegd. Een paar belangrijke rede nen: een groot deel van de kinderen gebruikt een slecht samengesteld of onvolledig ontbijt, waardoor de melk een aanvullende functie hierop heeft, de voedingsstoffen, en het gunstige effect van de leerlin gen prestaties in de tweede helft van de ochtend. Al in 1975 heeft het Centraal Schoolmelkcomité een nota samen gesteld, met daarin het voorstel tot verbetering van de schoolmelkvoor ziening. Dat voorstel betreft een subsidie-aanvrage (aanleiding vormde de gedachte van de EEG om de schoolmelkregelingen in de diverse lidstaten tot verdere ont wikkeling te brengen), die neer komt op het ter beschikking stellen van koelapparatuur "aan alle 7.000 thans melkverstrekkende scholen. Dit vergt een investering van 700 per school ofwel (op dit moment) in totaal 4,9 miljoen gulden. Met deze Reserveringen In het jaarverslag spreekt het bestuur van de VW zijn tevredenheid uit over de wijze waarop de Logies Informa tiedienst en het Centraal Logiesbu- reau voor Zeeland in het afgelopen jaar heeft gewerkt „Deze dienst, die sinds 1973 op ons kantoor werkt, heeft wederom h2ar nut bewezen. Weliswaar bleef het aantal reserveringen, mede onder invloed van het slecht bezette voorseizoen met een totaal van 1378 reserveringen 39 reser veringen achten ten opzichte van 1975 11417 reserveringen), maar er werden 491 personen meer onderbegracht. Het aantal uit Engeland komende perso nen vertoonde een stijging van 75%. De VW meent dat de Olau-Line een groot aandeel heeft in deze stijging. VW-functionarissen hebben in 1975 in totaal 22.748 keer een inlichting ver strekt. In 1974 gebeurde dat 20.500 maal. De meeste informatie werd ge geven aan de balie. 15.109 maal. Tele fonisch verstrekte men 6227 maal een inlichting en schriftelijk 1412 maal. De meeste inlichtingen werden verstrekt aan mensen uit Nederland. Duitsers volgen op de tweede plaats. Aan het eind van het jaarverslag toont het bestuur zich redelijk optimistisch voor het komende seizoen. „Uit onder zoekingen is gebleken dat steeds meer Nederlanders op vakantie gaan. Uit een onderzoek over de ontwikkeling van het toerisme in Nederland en het Nederlands instituut voor Toerisme en Recreatie in Breda is gebleken dat het afgelopen jaar 51% van alle Nederlan ders op vakantie gingen. Het instituut verwacht voor dit jaar een stijging tot 54%. De VW-Vlissingen houdt op 24 mei de algemene ledenvergadering in hotel Maldegem te Vlissingen. Naast de jaarverslagen notulen en financiële verslagen wordt er onder meer gespro ken iver bijzonderheden voor het aan staande seizoen. Bij de bestuursverkie zing zijn de heren W. Jansen en F. van de Velde (voorzitter) aftredend en her kiesbaar. De vergadering begint om 20.30 uur. Brabant-orgeltocht organistenverenigingen ARNEMUIDEN - De Nederlandse Or gan! sienvereni ging en de gerefor meerde organistenvereniging district Zeeland zullen op 29 mei een Brabant-orgeltocht houden. Om acht uur vertrekt het gezelschap vanaf de parkeerplaats bij het station te Mid delburg. naar 's-Hertogenbosch waar het wordt ontvangen door de organist J. L. Verhoeven. 's-Middags bezoekt men de hervormde groote kerk en de St Lambertuskerk in 's- Hertogenbosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7