Zeeuws afdelingselftal nog lang geen hechte eenheid Jan Meyer van won PZC-beker Big Smash tafeltennis Kromme terug bij Oranje; „Truus had het verwacht" EQUIPE TUIKMAN WERD EERSTE IN SL0ERALLY RUIME OVERWINNING (4-2) VOOR MEEUWEN Piet Bom won clubwedstrijd De Uitlaat ZEEUWS ELFTAL TEGEN RBC Damesturnploeg nog zonder Ans Smulders Zeelandia TV-REPORTAGE INTERLAND NOG NIET ZEKER Internationale ploegentijdrit in de Braakman gaat niet door C0ERVER IN ZIEKENHUIS VIJF DAMGR00TMEESTERS IN WERELDKAMPIOENSCHAP EINDSTANDEN VELDK0RFBAL Remises in Euwe-vierkamp WOENSDAG 19 MEI 1976 ZOUTELANDE - Het Zeeuws afdelingselftal heeft dinsdaga vond zeer verdiend met 4-2 van Meeuwen 1 verloren. De Zeeuwse afdelingsvoetballers hadden met name in de eerste helft verdedigend erg veel moeite. Duidelijk was, toen dat er sprake was van een eerste oefenwedstrijd. Het centrum van de Zeeuwse verdediging met Johan Baert (Aardenburg) en Rinus Cornelis (Schoondij- ke) begreep elkaar lang niet. Er werd verzuimd te roepen en zo kon het gebeuren, dat de ver dedigers elkaar nogal eens in de weg liepen. juist de lange pass veelal onzuiver was. Toch blijkt ook in het Zeeuwse afde lingsvoetbal voldoende talent aanwe zig, De gebroeders Jan en Chris Rie- mens van Serooskerke zijn - hoewel fy siek aan de magere kant - een voort durende dreiging voor een vijandelijke defensie en aangevuld met Joos Fol- mer van SKNWK of Theo de Croock van Aardenburg beslist tot gevaarlijke acties in staat. Het Zeeuwse midden veld zorgde echter in de eerste helft voor te weinig aanvoer, mede doordat Herman de Jonge (Colijnsplaatse Boys) ondanks een voldoende voor balvaardigheid dikwijls te traag bleek. Kees Kleppe (Kloetinge) en Conny Boekhout (Schoondijkej haalden een voldoende, evenals na de rust Rudi Snauwaert (Aardenburg.) in dezelfde li nie. Meeuwen bleek niet in competitie- vorm. Een aantal 'vaste' spelers (voor na vier minuten onverwacht op voor sprong. Een nog duttende Meeuwen verdediging verzuimde de bal weg te werken, die voorlangs het doel schoot tot voor de voeten van Boekhout, die meteen harde schuiver de stand op 0-1 bracht. In de veertiende minuut bracht de weer als beste middenvelder opere rende Daaf Faase met een hard schot de stand gelijk (1-1), al had hij daarbij wel de medewerking van het been van Johan Baert. waardoor de Serooskerke-doelman Wim van Have- ren verrast werd. Twee minuten later stelde een groot misverstand in de Zeeuwse verdedi ging (twee spelers liepen elkaar in de weg, waardoor de bal niet werd weg gewerkt) Daaf Francke in staat de stand op 2-1 te brengen en tien minu ten voor de rust kopte Henk Wisse uit een trekbal van Faase de stand naar 3-1. De selectie had even later pech, dat einde eer Wisse een hoekschop van Chris Leijnse inkopte (4-1), waarna Jan Ricmens zich kon gaan warm- schieten. Ad Flipse bleek de eerste twee keer op zijn post. maar zag geen kans het beslissende diagonale schot te keren, waardoor de eindstand van dit toch aantrekkelijke duel op 4-2 kwam. Het Zeeuws afdelingselftal speelt za terdagmiddag 29 mei (vier uur) tegen het afdelingselftal van Dordrecht. Een week later is het tegenstander van en in Heinkenszand en weer een week la ter spelen de afdelingsvoetballers tegen de afdeling Brabant. Volop ge legenheid dus nog om voor een grote eenheid te zorgen voor afdelingsoc- fenmeesler Jo de Waal. zover na deze competitie nog van vaste een loeier van vleugelverdediger Jan Na de rust liep het aanmerkelijk be ter. Hét grote pluspunt van de Zeeuwse selectie (trouwens ook al in (Jjf (jg ygff de eerste helft) was zeker de inzet. De spelers liepen over van energie. Er werd constant aanvallend gespeeld, maar dat mislukte dikwijls omdat spelers gesproken mag en kan worden) was niet beschikbaar. Lievense (Brouwershaven) tot hoek schop verwerkt kon worden VLISSINGEN - Piet Bom heeft zater dag op het motorcrossterrein aan de Sloeweg te Vlissingen-Oost de vierde clubwedstrijd van de motorsportver eniging De Uitlaafuit Vlissingen in de 500 cc klasse gewonnen. Adrie Bom werd tweede. De uitslagen luiden: Van de klasse 50cc standaard verkre gen over beide manches de eerste vijl rijders de volgende punten: Wim Kerkhove 54 pnt.. Marius Hekhuis 53 pnt.. Leo de Vin 53; Sjaak van Zweden 50 pnt., en Peter Baas 41 pnt.. Van de klasse 250cc standaard verkregen de eerste drie rijders Jaap Bimmel 57, Jan Dekker 55 en André de Buck 52. Van de klasse 50cc origineel verkregen de eerste vijf rijders Jac. Geers 57. Ko Koppejan 55. Rinus Verdonk 48, Rudie Kuzee 46 en Ronnie Stroo 44 pnt. In de klasse 125 cc origineel verkregen de eerste 6 rijders Jan van Maldegem 60, Tiet de Visser 54, Hans van de Sande 45, Dennes D. Engelsman Jaap Kuzee en Ad Meerman elk 44 pnt. In de klasse 250 cc origineel verkregen de eerste zws rijders Dick de Kunder 60, Sjaak Meulmeester 54, Jan Bouten 50, Jan (Vitte 44, Jan Berendsen en Wiets Witte 10 pnt., In de klasse 500cc wist Piet Bom GO en Arie Born 54 pnt. te verza melen. Bij de zijspannen was de op komst bedroevend en reden alleen de gebrs. Torbijn de voorgeschreven tijd en twee ronden uit. In de voorhoede opereerden tweede- elftalspelers als Daniel Patty (wel sterk zonder bal, maar minder aan de bal, zeker na rust) en Karei Francke, die na rust voor zijn geblesseerde broer Daaf inviel). Wel prettig zal het voor Meeuwen-trainer Jan Meulmees ter geweest zijn, dat Henk Wisse zo goed uit de verf kwain. Hij toonde veel meer durf dan anders. Was voor en achter te vinden en had met twee gekopte doelpunten een groot aandeel in de 4-2-zege. De Zeeuwse geselecteerden kwamen al Meergreep De tweede helft hadden de slectiespe- lers meer greep op het Meeuwen-spel. Het duurde tot een kwartier voor het MIDDELBURG - Donderdagavond oe fent het voorlopig Zeeuws elftal voor de laatste" keer voor de grote wed strijden tegen RWDM en Roda JC op respectievelijk 29 mei en 4 juni. Don derdagavond wordt in Roosendaal tegen hoofdklasser RBC geoefend. De wedstrijd begint om zeven uur en wordt in verband met de sluiting van het RBC-veld op het Alliance-terrein gespeeld. Voor het Zeeuws elftal zijn uitgenodigd: Adrie van Huizen (Zee land Sport), Johan Dijkhuizen (RCS), Daaf Faasse (Meeuwen). Paul Telussa DEN HAAG (ANP) - Ans Smulders en Bert Pentury (Jong Ambon). Jan (psv) en Petra v. d. Brink (Pro Patrïa) Geelhoedi. Maarten van der Staal en zullen zaterdag en zondag geen deel Eigene Lauret (Temeuzen). Frans uitmaken van de Nederlandse dames Schouw (Kloetinge). Eugene Fagg turnploeg. die in Ridderkerk tegen 'Vlissingen). Ivo Wouters (Koewacht). Tsjecho Slowakije uitkomt. Ans Le0 van Ast 'Yerseke). Simon Harinck. Smulders heeft het te druk met haar Wim Dekker en Kees van der Sluis eindexamen CIOS en Petra v. d. Brink 'Middelburg). Het Zeeuws elftal wordt ondervindt nog steeds last van een gecoacht door Jo de Waal en als ver- rugblessure. zorger treedt op Ton Sheilds. Eva Bartha heeft voor de wedstrijd tegen de Tsjechische dames dezelfde ploeg opgeroepen als die welke twee TflPmflfll VV weken geleden zich in Hamburg kwali- 'Wiliuui ww ficeerde voor de Olympische Spelen van Montreal. De zeven turnsters zijn: Joke Kos, Ans Dekker (beiden Klimop), Jeanette van Ravensteijn (psv), Karin Stubbe en Gerrie van Soeren (beiden Excelsior). Monique Bolleboom (Pro Patria) en Varia Braan (St. Marurisius). Wie van dit zevental als reserve zal optreden, wordt in Ridderkerk bepaald. MIDDELBURG - De vv Zeelandia houdt op hemelvaartsdag op de vel den aan de Nadorst een toernooi voor elftallen uitkomende in de afdeling van de KNVB. De wedstrijden begin nen om 10.00 uur. Voor dit toernooi hebben de volgende verenigingen ingeschreven: Middel burg, Vlissingen, VC Dauwendaele, Walcheren, Colijnsplaat en Zeelandia. MIDDELBURG - Met 321 strafpunten is de equipe J. Tuinman uit Middel burg als eerste geëindigd in de Sloe- rally, een oriëntatïerit in Zuid- Bevel and, georganiseerd door de motor- en autoclub De Zeeuwen. Met deze tweede ritoverwinning (eerder dit seizoen wonnen zij ook de Flessen trekkersrally) staat het echtpaar Tuinman met 148 rijderspunlen aan de kop van het klassement voor het clubkampioenschap in de A-klasse. In de B-klasse behaalde de equipe M. van de Zande uit Goes maar ternau wernood de ritzege: acht kilometer voor de finish bleek de afgezette motor niet meer te willen starten. Doordat deze equipe tijdens de rit al flink in tijd nood was geraakt, leek hun lot beslist. Echter met veel moeite werd de auto weer op gang gebracht cn dc Gocsc equipe arriveerde nog juist op tijd om als eerste geklasseerd te kunnen wor den! In de Sloerally - de derde rit voor het clubkampioenschap van De Zeeuwen - gingen 40 deelnemers van start bij sporthal De Stenge te Heinkenszand. De routebeschrijving bevatte 93 op drachten en de deelnemers moesten uit meer dan 40 controleposten met hun kennis van het KNMV-reglement de juiste weten te kiezen. Dit bleek geen eenvoudige opgave want rituit- zetter Ko van Nieuwenhuizen uit Kruiningen (zeer waarschijnlijk dit jaar de nieuwe Zeeuwse kampioen) had vele reglementaire 'vallen' in deze rit verwerkt en het strafpuntenaantal liep bij vele deelnemers zeer hoog op. De route voerde van Heinkenszand via 's Heerenhoek, Ovezande en Nisse weer terug naar de startplaats. Na afloop werd de uitslag bekend ge maakt in de kantine van sporthal De Stenge. Zeeuwen-voorzitter Ad Deeg- ens reikte de prijzen uit aan de ritwin naars. Voor de deelnemers in de B-klasse was het de tweede rit vor het clubkampioenschap. In de stand na twee ritten staat de Vlissingse equipe F. Moens-M. Coppens met 96 punten aan de leiding. De volgende rit van de MAC De Zeeuwen is de Nieuwlandrit. een puzzelrit die op hemelvaartsdag te Nieuw- en Sint-Joosland verreden zal worden. De uitslag van de Sloerally was als volgt: A-klasse. 1 J. Tuinman Middelburg (de Zeeuwen) 321 strafpunten; 2 A M. Westveer Kruiningen (de Bevelanden) 365. 3 A. Deeg- ens Middelburg (de Zeeuwen) 378: 4 P J Westveer Kapelle (de Bevelanden) 433: 5 I. Bogte Kruiningen (de Bevelanden) 442; 6 J. Hamelink Middelburg (de Zeeuwen) 444: 7 G. Bruggeman Middelburg (de Zeeuwen) 453; 8 A. Hollestelle Goes (de Bevelanden) 460; 9 A. Engelaan Serooskerke (de Zeeu wen) 463; 10 C. Weering Vlissingen ide Zeeu wen) 488. B-klasse; 1 M. J van de Zande Goes (de Zeeuwen) 313 strafpunten. 2 P. Joosen 's Heerenhoek (de Zeeuwen) 366; 3 F. Moens Vlissingen (de Zeeuwen) 369; 4 J. de Wijze Vlissingen (de Zeeuwen) 369; 5 T. Mie- dema Lewedorp (de Bevelanden) 372, 6 A Nagelkerke Souburg (de Zeeuwen) 379; 7 P. Jopse Kruiningen (de Zeeuwen) 387. 8 C. Dingemanse Vlissingen (de Zeeuwen) 418: 9 P. Hangoor Middelburg (de Zeeuwen) 441; 10 J. Polderman 's Heer Abtskerke (de Zeeu wen) 483. HILVERSUM - Er is nog steeds geen beslissing genomen over het op televisie uitzenden van de interland-voetbalwedstrijd België-Nederland die zaerdag aan staande om 19.50 uur in Brussel wordt gespeeld. De NOS zal op hilversum 3 een rechtstreeks radioverslag van de ontmoeting geven en aansluitend verzorgt de NCRV in haar sports- how commentaren en interviews. PHILIPPINE - Nog voordat de organi satie voor de internationale ploegen tijdrit bij het wielercomité 'Philippi ne' op gang moest komen is al beslist dat dit evenement op 26 juni niet zal doorgaan. Omdat de deelnemers voor de Olympi sche spelen reeds op 21 juni bij het NOC bekend moeten zijn heeft men van laatste selectiewedstrijd voor Montreal af moeten zien. Een teleur gestelde Arjaan de Schipper; „Het heeft totaal niets met organisatorsche noch met financiële problemen te ma ken. Het is gewoon omdat we 21 juni de namen bij het NOC bekend moeten maken. Ik vind het zelf bijzonder jam mer dat het niet kan doorgaan. We wa ren blij dat we een comité hadden ge vonden dat een dergelijke wedstrijd wilde organiseren. Natuurlijk hadden we de wedstrijd door kunnen laten gaan maar dan krijg je een surrogaat vertoning waar niemand iets aan heeft. Daarom hebben we besloten om er vanaf te zien. Misschien dat we vol gend jaar wel in Philippine rijden.'' Het Zeeuwse sportcommissielid heeft ook nog geprobeerd om dan op die dag een ploegentijdrit voor juniores in Phi lippine te laten rijden als voorberei ding op het wereldkampioenschap. „In deze categorie kwamen we met de zelfde problemen. Ook hier moesten de namen al een week eerder definitiei bekend zijn," aldus Aijaan de Schip per. Ook het wielercomité 'Philippine' is teleurgesteld over het niet doorgaan van de ploegentijdrit. Na het verzoek van Arjaan de Schipper tijdens de Om loop van Zeeuwsch-Vlaanderen was men al in beperkte mate begonnen met de organisatie. DEVENTER - De nieuwe trainer van Go Ahead Eagles, Wiel Coerver, wordt vandaag (woensdag) in het Radboud- ziekenhuis te Nijmegen opgenomen voor een operatie aan een verstopping van een kransslagader. Coerver. die met klachten uit Indone sië terugkwam, waar hij als trainer van het nationale elftal werkzaam was ge weest. is vorige week vrijdag medisch onderzocht, waarna tot de operatie werd besloten. De ingreep zal worden uitgevoerd door de hartchirurg professor Kuiper, die zelf bestuurslid van NEC is. De ex- trainer van Feyenoord en NEC moet ten minste vier weken in het zieken huis blijven. Coerver hoopt op 13 juli de eerste training van het nieuwe sei zoen bij de Deventer verenigng te kun nen leiden. ZEIST - De Nederlandse selectie was vandaag weer bijeen in het KNVB-centrum te Zeist om te trainen voor de returnwedstiijd tegen België zaterdag aanstaande. Knobel en Van Hanegem poseren ZEIST - George Knobel noemde Van Hanegem een logische keuze. Willem zelf sprak van een sportieve triomf. „Ik vind het geweldig leuk tegenover diegenen die dachten dat ik met pensioen ging. Feijenoord had mij tenslotte zo goed als afge schreven." De 32-jarige. zevenenveerögvoudige international heeft feitelijk van zijn kant Feijenoord ook al een beetje afgeschreven. Meer vanwege de manier waarop hij behandeld wordt dan door de verlaging van zijn con tract. die niet in salaris maar in de premieregeling ligt opgesloten. „Wanneer het Feijenoord zakelijk slecht gaat. dan kan ik mij voorstel len dat er op de contracten bezuin igd wordt. Maar ik kan me niet in denken dat als er vijf nieuwe con tracten moeten komen alleen mij zo n 30 tot 40 procent minder wordt gegeven. Op basis van de indexe ring had er een verhoging moeten komen van iets meer dan 20 pro cent. Bovendien vind ik dat je moet gaan praten met een man die acht jaar vooreen club heeft gespeeld. Je laat niet het contract door de post- bode brengen." De selectie van Knobel - trainer Ad Zonderland van Feijenoord heeft Van Hanegem er mee gefeliciteerd - kwam zonder meer als een verras sing. „Truus had het verwacht. Ik niet. Ik had wel hoop op Joegoslavië omdat de groep die daar heen gaat groter zal zijn. Nu echter npg niet. Jammer eigenlijk dat het niet Ne derland - België in Rotterdam is. Dat zou nog leuker zijn geweest." „Ik kan incasseren" Knobel heeft Van Hanegem, zoals niemand trouwens, geen garantie van spelen gegeven. De ploeg wordt pas zaterdag bekend ge maakt. Het oudste lid van kern groep heeft daarmee geen enkele moeite. Zelfs een bankplaats zou aanvaardbaar zijn onder het motto; „Ik heb bij Feijenoord ook wel eens moeten invallen. Ik zal heus geen tik op mijn hoofd krijgen als ik in Brussel niet speel. Ik ben wel wat gewend. Ik kan Incasseren." Na ruim zeven maanden afwezig heid. een half duel in Chorzow tegen de Polen was zijn laatste optreden, is de terugkeer van Van Hanegem volgens Knobel gebaseerd op een duidelijk terugkeren van de vorm. „De laatste twee weken gaat het goed." concludeerde de Feljenoord- er. Schorsingen op zeer ongelukkige momenten en blessures zijn niet onopgemerkt voorbijgegaan. Het ri sico van een schorsing kan ik nu - ik neb zeven wedstrijden dit seizoen aan de kant gestaan - helemaal niet hebben. Dat zou erg slecht zijn voor een nieuw contract, waar dan ook." Knobel heeft in zijn selectie geen problemen. Er zijn volgens de bondscoach een paar kleine man kementen. Maar die zullen zaterdag te Brussel geen rol meer spelen. Willy van de Kerkhof heeft namelijk nauwelijks nog last van zijn hoofd. Rijsbergen kan zijn enkels weer normaal gebruiken en de gordelroos van reserve doelman Jan Ruiter is zo goed als genezen. BREDA - De gymnastiekvereniging Prins Hendrik uit Breda zet de viering vanhaar75-jarigbestaanzaterdagvoort met de organisatie van de kringvereni- gingswedstrijden van de Zeeuws- Brabantse Turnkring in desporthal aan de Claudius Prinsenlaan te Breda. Aandezewedstrijdenwordtmeegewerkt dooreen record aan taldeelnemers van 35 verenigingen, verdeeld over 175 wed- strijdgroepen. met een totaal van 978 gymnasten. De negen verschillende wedstrijden be staan allen uit driekampen DEN HAAG - Vijf van de zes nog ac tieve grootmeesters in de werelddam- bond nemen deel aan het toernooi om het wereldkampioenschap dammen 1976. dat van 3 tot en met 25 augustus in Amsterdam wordt gehouden. Op de deelnemerslijst ontbreekt de naam OOST-SOUBURG - De eindstanden van de districtscompetitie veld korfbal, westelijk eerste klasse luiden: 1B: DTV Soest erkwarlier Zuiderkwartier Groen Geel Achilles Rozenburg Swift Pernix De Regenboog IC: DKOD VEO Dalto KVS 16-26 16-24 16-23 16-20 16-19 16-16 16-10 16- 5 18-28 18-25 18-24 18-20 GKV MIK Excelsior District 2 (Zuid-Wel 2A: VES Ons Eiland KOAG DES Vitesse ADO Animo Velocitas Jodan Boys MIDDELBURG - Geen enkele als eer- d00r Van Gilst (MZ) en Wijkhuijs (B ste plaatste speler is er bij de Zeeuwse Smash). Achter Van der Kooij eindigde topachtkampen tafeltennis voor se- wijkhuijs met 4 uit 7 op de vierde nioren om de PZC-beker die afgelopen plaats. Vijfde werd mevrouw Van zondag in de Slaghvaert te Middel- Rooijen (B. Smash), Bram van Gilst en burg werden gehouden, in geslaagd de Leo Lampert (Zand) bezetten de zesde eindzege te grijpen. Ook nu stelde de en zevende plaats met ieder tweemaal I. i winst..Rinus Hofman (MZ) sloot hier de tafeltennis sterk gestegen tempe ratuur de 32 deelnemers vooral op het punt conditie danig op de proef. In de le klas startte bekerhouder Frits van der Kooij (MZ) goed door na vier (van de zeven) ronden nog ongeslagen te blijven. Op dat moment was ook Jan Meyer (B. Smash) nog ongeslagen en hij zou dat ook blijven tol. aan de laat ste ronde. Met de partij tegen Ed de Poorter (MZ) nog voor de boeg kon Jan nj, Het gevecht om de eindzege in de 2e klas spitste a.ch na vier ronden toe op vier spelers; Geert de Kort (ONA). Klaas Pirson (Zand). John van Veen (Laurens) en Adrie de Jonge (Goes). De Kort en de Jonge gingen ongeslagen de vijfde ronde in maar werden daar ach terhaald door respectievelijk Pirson en Van Veen, die hen klopten. De sterk Meyer toen de eindzege al niet meer spelende John van Veen wist zich in de ontgaan doordat hij zijn voornaamste concurrent Frits van der Kooij. die al eerder van de Poorter had verloren, zijn tweede nederlaag toebracht. Een uitstekende tweede plaats be haalde De Poorter die in laatste in stantie eindwinnaar Meyer in de 3e game bedwong en ook al eerder van der Kooij had geklopt. Hij miste de eerste plaats doordat hij zich in een eerder stadium al had laten verrassen resterende partijen overeind te houden en hij werd met zes winstpartijen een sterke winnaar vóór Pirson en De Jonge die ieder vijfmaal wonnen. Routinier De Kort moest genoegen nemen met de vierde plaats. Henny van Hengst (Wilno). die eveneens vier maal won werd vijfde. Dick Henderikse (Laurens), Piet Korstanje (Goes) en Rudie Meyler (ONA) besloten in deze volgorde de rangschikking. De als winnaar getipte bekerhouder in de 3e klas. Johan Braet (Westerzicht) heeft hel in zijn klas niet kunnen red den, temeer daar hij na drie ronden reeds vrijwel kansloos was na neder lagen tegen Hans Scharpentier (Wilno) en Leo Goormachtig (Amemuiden). Ook Bert van Damme (Kapelle) stelde hier hevig teleur door al zijn partijen te verliezen. Beter verging het Jaap Houmes (MZ) en Jaap van de Ketterij (Amemuiden) die beiden kansrijk bleven tot de laatste ronde, waarbij Houmes nog ongeslagen was en van de Ketterij alleen van Braet had verlo- De onderlinge partij Houmes-Van de Ketterij zou hier de beslissing brengen. In de 3e game met 21-12 werd die strijd beslist ten voordelen van de Middel burger Jaap Houmes. die daarmee ze ven zware partijen zegevierend afsloot. Op de eervolle tweede plaats kwam Van de Ketterij. Braet moest met de derde' plaats genoegen nemen. Met 4 uit zeven eindigde de Terneuzenaar De De eerste plaats in de 4e klas werd voornamelijk een ariestrijd tussen Leen Jasperse (Veerei. Cees Schuit (Amemuiden) en Johnny Matlhijs van St-Laurens Jasperse struikelde in de derde ronde over MZ-er Zwijnenburg. maar dat bleek achteraf zijn enige mis stap In de resterende partijen liet hij zich niet meer verschalken. Schuil werd eervol tweede door alleen van de latere winnaar en in laatste instantie nog van invaller De Groot te verliezen. De als eerste geplaatste Matthijs moest met uiterst gering verschil zich alleen gewonnen geven aan Jasperse en Schuit en werd daardoor derde. Amemuiden-speler Wim de Feijter be haalde een vierde plaats met 4 uit 7. Zwijnenburg kwam op de 5e plaats te recht Wim Zijlstra (MZ) en Cor van de Elshout (Marathon) wonnen elk twee maal en Cees de Groot completeerde het klassement. De afaelingsbestuursleden Duirunck Maat (Effect) als vierde. Scharpentier en Houterman. die de toemooileiüing en Goormachtig werden 5 en 6. De ze- vormden, reikten na afloop de prijzen vende plaats was voor invaller- uit waarbij iedere deelnemer boven- - dien nog een herinneringsvaantje in ontvangst mocht nemen. Koag - Ons Eiland 6-7 3B: Snel Weidevogels Oranje Nassau Valto Ventura Spert Sagitta Merwede Seolto Seolto speelt nog v reka Rotterdam. 3C: Blauw Wit'51 TOV Zuidwesters Phoenix HPV Dubbel Zes De Spartaan De Overkanters Res. 2A: Hams 2 Harga 2 Tjoba 2 De Regenboog 3 Merwic 2 Ons Huis 2 HSV 2 Vriendenschaar 2 Phoenix 2 res. 3A: TOP 2 Kinderdijk 3 VES 2 AL0 2 KOAG 2 Swift 2 Jodan Boys 2 T0PA: PKC Excelsior Swift Oranje Wit Snel Kinderdijk Valto 16-19 13-16 18-15 18-13 18-10 18- 8 16-27 16-27 16-21 16-18 16-18 16-15 16-13 16- 7 16- 3 14-24 14-19 14-14 14-14 14-13 14-12 14-10 15- 6 ir degradatie tegen Eu- 14-17 14-10 14-10 14-10 14- 9 16-23 16-21 16-20 16-16 16-16 16-15 16-14 van de Senegalees Baba Sy, die door zijn bond niet is ingeschreven. De aanmelding van de Surinaamse kam pioen Harry Overman kwam ruim een maand na sluiting van de inschrij vingstermijn bij hel FMJD- secretariaat binnen en w erd niet meer geaccepteerd. Bij de vijf deelnemende grootmeesters zijn twee sovjetspelers: de huidige we reldkampioen Iser Koeperman en oud-wereldkampioen Watsjesiav Tsje- golov. Voorts de veelvoudige Neder lands kampioen Harm Wiersma, de Zwitsers titelhouder Andreas Kuyken en de Fransman Michel Hisard. Van de overige vijftien deelnemers voem vier de internationale meestertitel te weten dc Russische oud-kampioen Anatoli Gantwarg, de Belgische kampioen Oscar Verpoest, de Amerikaanse titel houder Carl B. Smith en de Monagask Ange Agliardi. Van de vijftien landen die voor het wereldkampioenschap in schrijven (het grootste aantal in de ge schiedenis van de damsport) nemen er vijf voor de eerste keer aan dit toernooi deel: Brazilië. Israël Joegoslavië. Volksrepubliek Congo en Sri-Lanka. De volledige deelnemerslijst ziet er als volgt uit: Anatoli Gantwarg. Iser Koe perman (titelhouder) en Vatsjeslaw Tsjegolev (Sovjet Uniej, Raoul Delhom en Michel Hisard (Frankrijk), Nevio Zom en Antonio Marino (Italië), Ro bert Clerc en Harm wiersma (Neder land) en voorts: Oscar Verpoest (Bel). Marcos Lelio iBraz), Louis Gilles (Can). Avraham Genaleramn dsn, Miljenko Lepsic (Joeg). Ange Agliardi (Mom. Vi riele Nimï (Congoj, Ron R. D. Kandane (Sri Lanka). Victor Marek <Tsj). Carl Smith (VSti en Andreas Kuyken iZwi». Oud wereldkampioen Ton Sijbrands is bereid gevonden de twee Neder landse kandidaten. Harm Wiersma en Robert Clerc. alsmede Hans Jansen - die als reserve is geaccepteerd voor het geval bij de loting of opening van het toernooi het aantal deelnemers oneven mocht zijn - op dit wereld kampioenschap voor te bereiden. 16-27 16-23 16-18 16-17 16-15 16-15 14-22 14-17 14-12 14-11 14-11 14- 6 14- 5 AMSTERDAM - Jan Timman heeft dinsdag in de vierde ronde van de Euwe-schaakvierkamp in Amsterdam remise gespeeld tegen Fridrik Olaf- son. In de andere partij uit de vierde ronde kwamen wereldkampioen Anatoli Karpov en Walter Browne ook tot een puntendeling. N2 23 zetten werd het remise door een herhaling van zetten. De uitslagen van de vierde ronde zijn: Karpov fSovj-Browr.e (Vsti 0.5-0.5 en Timman (Nedj-Olaïson (LJsl) 0.5-0.5. De stand na vier ronden is: 1 Karpov en Olafson. ieder 2,5 punten; 3 Timman 2 pnt.. 4 Browne pnt

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11