Mevrouw Boertien opent vernieuwd 'Zonneveld' Statencommissie komt de waterschappen tegemoet Tank van W terug van weggeweest PZC/P Eerste vlucht Dourdan zonder veel verliezen Dow investeerde vorig jaar in Zeeland 178 miljoen gulden B. en w. Tholen wijzen de meeste bezwaarschriften tegen bestemmingsplan af VERBOUWING AL EEN JAAR KLAAR DINSDAG 18 MEI 1976 BU SCHADE INTREKKING WET-1870 EVENWICHTIGER BIJDRAGE VAN DE PROVINCIE BEPLEIT MIDDELBURG - De staten commissie voor de financiën wil, dat de provincie beter en evenwichtiger zorgt voor de Zeeuwse waterschappen, die financieel slechter worden van de intrekking van de wet op de calamiteuze polders uit 1870. Men is het ermee eens, dat gs. een calamiteitenfonds van 250.000 vormen, maar men wil dat de gedupeerde water schappen - Noord-Beveland, Braakmanpolders, Axeler Am bacht en ook Hulster Ambacht - dat de provinciebij dragen voor de eerste vijf jaar na de wetsintrekking niet aflopen, maar constant blijven op een totaal van byna 150.000. zo dat nog een ton jaarlijks res teert voor provinciebij dragen by calamiteiten. De - nadrukkelijke - suggestie in die richting kwam van PvdA- commissielid W. Don en bij een rond vraag van voorzitter G. P. van den Bosse sloten alle andere commissiele den zich bij die gedachte aan. Gs. dachten aan aflopende bijdragen, het eerste jaar 145.000, hel vijfde ƒ30.000. Daarbij sprak de commissie ook uit, dat men na vijf jaar wil bekij ken hoe de situatie van de water schappen in relatie tot de kosten voor de waterkering en calamiteiten dan is. Don betoogde, dat het onjuist is om 'onbillijkheden te laten voortbestaan, het is niet nodig dat sommige water schappen van deze wetsintrekking en de nadere overeenkomst tussen rijk en provincie beter worden en andere slechter. Je kunt dan beter het teveel bij de een weghalen ten gunste van de ander. Het is in ieder geval met juist, dat bij een meuwe regeling de water schappen meer gaan betalen dan vroe ger." Met die opvatting en de suggestie om dat te veranderen kon de commissie zich verenigen en in die geest zal gs. worden geadviseerd. Daarbij vroeg on der anderen de heer C Balkenende (cda) zich af of de bijdrage van 250.000 in het calamiteitenfonds wel voldoende zal zijn. De heer Don koppelde zijn suggestie om tot meer gelijkheid voor de water schappen te komen aan een hint om in de komende vijfjaar ook te werken aan concentratie van de waterschappen in Zeeland. In dit opzicht wilde hij ook een vergelijking van de geschotsheffing van de negen Zeeuwse waterschappen. Dat idee sloeg minder aan: men wilde de intrekking van de wet 1870 over het algemeen loskoppelen van de vraag of een grotere waterschapsconcentratie in Zeeland nodig is. Wel gaven de he ren P. G. van de Bosse, C. Balkenende (cda), G. Meijering (gpv). J. Hoekstra Open huis van documentatiecentrum hervormde kerk MIDDELBURG - Het Provinciaal kerkcentrum van de hervormde kerk in Middelburg houdt vandaag - dins dag- open huis in het documentatie centrum. Dit open huis - van 19.30 tot 21.30 uur - is met name bedoeld voor mensen, die in het komende wintersei zoen bijeenkomsten en cursussen or ganiseren op kerkelijk en maatschap pelijk gebied. TERNEUZEN - Van de 885 miljoen die Dow Chemical vorig jaar in Neder land heeft besteed aan handelsbeta. lingen en salarissen is 178 miljoen in- Zeeland terechtgekomen. Aan han delsbetalingen in Nederland gaf het concern 820 miljoen uit. Daarvan bleef in Zeeland (10. in Zeeuwsch- Vlaanderen 43 en in Terneuzen 2(1 mil joen achter. Aan salarissen betaalde Dow in Zceuwseh-Vlaanderen een bedrag van 49 miljoen gulden op een (Nederlands) totaal van 65 miljoen. Deze gevens zijn ontleend aan een fi nancieel overzicht, waarin Dow een boekje opendoet over het financieel en economisch belang van het bedrijf voor Nederland Zeeland en Zeeuwsch-Vlaanderen Dow Chemical heeft vorig jaar binnen de Nederlandse economie een bedrag van 1058 miljoen gulden besteed en een positieve bijdrage aan de Neder landse betalingsbalans geleverd van 657 miljoen. In 1974 beliepen de bestedingen 678 miljoen en was de bijdrage aan de be talingsbalans 912 miljoen, in 1973 ging het om bedragen van resp. 346 en 366 miljoen gulden. Aan verkopen en diensten boekte het concern in 1975 een totaalomzet van 1879 miljoen, uitgesplitst over Neder land met 230 en 'overige landen' met 1649 miljoen De totale betalingen be llepen 2280 miljoen 1288 miljoen voor Nederland en 992 miljoen voor 'overige landen'. Aan vennootschapsbelasting was Dow vorig jaar 361 miljoen gulden kwijt.. cvvd), P de Jonge ibpi en C van Wa terschoot ippr) bij een rondvraag over dat element te kennen, dat zij niet af wijzend staan tegenover verdere wa terschapsconcentratie in de toekomst. Op nog een ander punt ging de com missie wel mee met een voorstel van de heer Don men zal er bij gs. op aan dringen in het overleg met de minister over de intrekking van de wet-1870 en de nadere overeenkomst een bepaling op te nemen, waardoor de waterschap pen ook aanspraak kunnen maken op de vergoeding van rente tijdens de her stelperiode voor bepaalde werken. ..Rentekosten zijn onvermijdelijk en horen dus als onderdeel van het werk te worden gerekend'vond Don, en de commissie deelde die visie wel Rapenburg Aan de vergadering vooraf ging een gecombineerde bijeenkomst van dc commissie voor de financiën en de adviescommissie voor de waterstaat. Het ging daarbij om hel voorstel tot verbetering van het kruispunt Rapen burg Tol in de weg Zaamslag - Terho le. Er waren slechts weinig minuten voor de behandeling nodig. Op vragen waarom het aansluitende gedeelte - met daarop nog een woning van een landbouwbedrijf - zolang op zich moet laten wachten, zei ir. De Beijl, dat daar moeilijkheden rond de verwer ving zijn, maar dat de verbetering van het kruispunt in het werkgelegen heidsprogramma en met dezelver sub sidiëring in samenwerking met de gemeente tot één geheel in elkaar ge past kan worden. Gedeputeerde Schlingemann deelde in antwoord op een vraag van de heer Th Catnbier ivvd) mee. dat Zeeland van de nieuwe verdeling volgens de wet uitke ring wegen materieel niet slechter wordt, hoewel dc uitkenngspunten wel teruggaan van 1.4 tot 1.2 De omstan digheid. dat ook de ondergrond als subsidiefactor telt. maakt dat Zeeland in geld gezien iets meer krijgt Gedepu teerde J. Slenvert deelde nog mee in de commissie financiën, dat dc provin cie het pand Rouaanse Kaai 43 - vroe gere waterstaalskantoor - voor drie ton heeft kunnen verkopen. TIEN BEZWAREN TEGEN HET RENO VA TIEPLAN POORTVLIET RAAD BEHANDELT BEZWAARSCHRIFTEN MAANDAG 24 MEI THOLEN - B. en w. van Tholen wijzen acht van de tien bezwaarschriften, die zijn ingediend tegen het bestem mingsplan 'Kom' in Poortvliet (een renovatieplan), van de hand. Zo ligt er een bezwaarschrift van dc vereniging 'De Hollandse Molen', die vreest dat de molen in Poortvliet door de ge plande bebouwing geheel aan het ge zicht onttrokken wordt. B. en w. delen die mening niet. Voorts is cr een aan tal bezwaarschriften ingediend door eigenaren van panden, die op de no minatie staan gesloopt tc worden. En dan zijn er ook inwoners van Poortvliet, die bang zijn dat zij door nieuwbouw een stuk van hun privacy verliezen. B. enw. redeneren echter, dat. het algemeen belang dient voor te gaan. Voorts is er bezwaar aangete kend tegen de plannen om in de kom van het dorp een gymnastieklokaal te bouwen Volgens de indiener van het bezwaarschrift hoort zo'n gymzaal niet thuis in de dorpskom maar op het sportveldencomplex. B. en w hebben echter bewust gekozen voor een centrale ligging, omdat het nieuwe lokaal in de eerste plaats be stemd is voor de in Poortvliet geves tigde scholen De bezwaarschriften worden maandagavond 24 mei door de gemeenteraad van Tholen behandeld. Tijdens die vergadering komt ook een voorstel aan de orde om de algemene begraafplaats in Scherpenisse uit te breiden. Dat gaat 145.000 gulden kos ten. B. cn w. zullen er naar streven om dit werk in het kader van de aanvul lende werkgelegenheid te laten uitvoe ren. Als dat lukt krijgt de gemeente een fors bedrag terug. De agenda ver meldt ook een voorstel om een hel- lingbaan voor gehandicapten aan te leggen bij het dorpshuis van Oud- Vossemeer. Het gemeentebestuur kan op een rijks subsidie van vijfennegentig procent, rekenen. De raad wordt gevraagd me dewerking te verlenen voor de bouw van een lokaal met gemeenschaps ruimte aan de Eben Haezerschool in Tholen. Het vorig jaar werd besloten medewerking te verlenen, onder voor waarde dat niet eerder dan 1 augustus 1978 met de bouw zou worden begon- Maar door die voorwaarde te laten vervallen, zouden de ruimteproblemen van de openbare lagere school 'Ter Tolne' opgelost kunnen worden. Deze school kan dan namelijk gebruik ma ken van de twee noodlokalen bij de Eben-Haezerschool De raad buigt zich maandagavond verder over deen kre diet van 45 mille uit te trekken om de handelshaven van SinLAnnaland uit te baggeren. In het kader van de uit voering van het bestemmingsplan 'Stadskern-Oost' (Tholen) moeten de gebouwen van de visfabriek worden gesloopt. De kosten: 21460 gulden. Interbouw Zeeland BV nam nieuw kantoor in gebruik GOES - Het bureau voor nrcnitectuur en projectontwikkeling Interbouw Zeeland B.V. heeft maandagmiddag het nieuwe hoofdkantoor in Goes offi cieel in gebruik genomen. De opening van het gebouw aan de Goese Oost- singel werd verricht door de heer J. Wiersma. voorzitter van de raad van bestuur van het Bouwfonds Neder landse Gemeenten. Belangrijk onderdeel van de openings plechtigheid. die door tientallen geno digden werd bijgewoond, was de ont hulling van een bronzen plastiek in de vorm van een gans op dc stoep van het nieuwe Interbouwhoofdkantoor. Die gans heeft het bureau geschonken aan de gemeente Goes. Interbouw Zeeland B.V. heeft sinds de oprichting in 19G9 een snelle groei doorgemaakt Directeur S.J. Water man benadrukte dat in een toespraak. In het eerste jaar bereikte men een to taalomzet van twaalf woningen.: dit jaar is die omzet gestegen lot zo'n driehonderdvijftig wooneenheden (nieuwbouw- en bestaande panden). Interbouw Zeeland beschikt over drie informatiecentra, waar de kandidaats koper alle mogelijke informatie kan vergaren over woningen, verzekerin gen, hypotheken en dergelijke. Die in formatiecentra zijn gevestigd in Mid delburg, Terneuzen en Goes (bij het hoofdkantoor). De heer J Wiersema van het Bouw fonds zei in zijn openingstoespraak onder meer. .Het is waarlijk een prachtig gebouw. Het is een waar ge noegen o zo'n gebouw tc mogen ope nen Ik vind het trouwens van moed en zelfvertrouwen getuigen wanneer je in een tijd waarin de bouwmarkt terug loopt zoiets durft te beginnen. De tijd van grote nieuwbouwprojecten is voorbij, maar we zitten nu in een tijd van bezinning; we gaan nu werken aan het verbeteren van de woonsituatie". Wethouder J. P Lindenbergh van Goes sprak een dankwoord namens de ge meente Goes voor het geschenk van Interbouw De heer J Bazen oud medewerker van Bouwfonds én Inter bouw (beide instanties werken over igens nauw samen) feliciteerde zijn oude werkgever met de officiële inge bruikname van het hoofdkantoor. Felicitaties waren er ook van de kant van het personeel. Namens de 22 me dewerkers van Interbouw Zeeland sprak de heer A. van Hooijdonk. Tens lotte sprak de heer Waterman een dankwoord namens de directie. Het nieuwe hoofdkantoor van Interbouw Zeeland is een ontwerp van architect N. van der Stelt uit Amersfoort: het werd gebouwd door de bouwfirma Rijk uit Goes. provincie Schoolmelkspel in Souburg SOUBURG - Vandaag - dinsdag - houdt het Centraal Schoolmelkcomité een bijeenkomst op het schoolplein van de Pieter Louwersesehool in Oost-Souburg, aanvang 11 uur. Onder leiding van tv-presentatrices Judith Bosch en Ria Bremer wordt een spel uitgevoerd met als motief het hoe en waarom van het melkdrinken op school. Deze boodschap wordt verpakt in een ganzenbordspel, waarbij het le vensgrote bord op het schoolplein wordt gelegd. Voorts wordt een quiz onder de toekijkende leerlingen uitge voerd Het duwiverk om de Shermantank weer op z'n plaats te krijgen werd door een flink aantal belangstellen den op de voet gevolgd NA EEN OPKNAPBEURT VAN 3,5 MAAND IN BRITSE BASIS OLEN NA 2 UUR WERK WEER TERUG OP DE ZEEDIJK WESTKAPELLE - Na een grondige opknapbeurt van zo'n drieëneen halve maand in de Britse basis Olen nabij Antwerpen is maandag vlak na het middaguur de 'tank van Westkapelle' weer op zijn oude, vertrouwde plaats op de dijk te ruggekeerd. De afgelopen maanden is de uit de tweede wereldoorlog daterende Amerikaanse Shermantank van on der tot boven opgekalefaterd. Dat bleek een tijdje geleden dringend nodig, omdat vooral de zoute zee wind en het water danig in het oor- Die vele roestplekken zijn nu door de Engelse specialsiten ongedaan gemaakt. Tot die herstelwerkzaam heden moest naast een splinter nieuwe verflaag ook de reparatie van een van de rupsbanden worden gerekend. Tenslotte heeft men me teen van de gelegenheid gebruik gemaakt om op de 'body' een kope ren plaat aan te brengen, die aan de herstelwerkzaamheden herinnert. Het weer op z'n plaats terugzetten van de tank verliep over het geheeJ genomen op rolletjes. Alleen onder vond men wat problemen met de eindfase. Omdat de tank enigszins scheef naar zee toe staat, kon hij niet naar zijn voetstuk worden ge sleept. maar moest ie worden ge duwd. Met een verschrikkelijk zware legerwagen van het Britse le ger lukte dat goed. Het hele werk, dat bij elkaar een uurtje of twee duurde, werd gade geslagen dooi een flink aantal belangstellenden, Na afloop van het karwei herin nerde burgemeester L. M. Moer- mond diverse genodigden in café 'Kasteel van Batavia' eraan dat de tank een symbool voor Westkapelle uit de oorlogsdagen betekent. Hij zei verder dat men in Westkapelle gesteld is op dit monument, dat ie der jaar weer een grote toeristische trekpleister is. Overste P. J van Splunter van het provinciaal mili tair commando Zeeland sprak er ook enige woorden van dank. Zendingsavond DUIVEN RUBRIEK MIDDELBURG - Woensdag zal een zendingsavond worden gehouden in de kerk van de gereformeerde gemeente aan de Segeerstraat te Middelburg. Ds. L. Huisman, spreekt over zijn werk on der de Tawanna's in Zuid-Afrika. De bijeenkomst begint half acht en zal door ds. G. A. Zijderveld worden inge leid. NIEUWBOUW ZEEHOSPITIUM KOST 12 MILJOEN OOSTKAPELLE - Wanneer de echtgenote van de commissaris der koningin, mevrouw J B Boertien- Velema op woensdag 26 mei in Oostkapelle het vernieuwde zee- hospitum 'Zonneveld' opent, is dat voornamelijk een symbolisch ge baar. De vernieuwing heeft zich al de afgelopen jaren voor buiten staanders in alle stilte voltrokken en is zelfs reeds een klein jaar afge rond. De officiële opening betekent voor het kinderrevalidatiecentrum eigen lijk de afsluiting van een lange pe riode. die met de vernieuwing ge moeid is geweest. Al in 1963 werden de eerste plannen gemaakt - kosten toen nog 4 miljoen gulden -! maar na moeizame voorbereidingen kon men pas in 1969 beginnen. De nieuwbouw kwam uiteindelijk - voor een totaal van 12 miljoen gul den - vorig jaar gereed In zes jaar tijds is op de plaats van het oude sanatorium van voor de oorlog - de aanduiding zeehospi- tium is daar nog een overblijfsel van - in etappes een geheel nieuw kin derrevalidatiecentrum ontstaan. Daarmee is een modern en functio neel geheel geschapen, waar-op ple zierige wijze geleefd en op de meest gunstige wijze gewerkt kan worden. Het vernieuwde 'Zonneveld' omvat drie paviljoens en een zusterhuis, een centraal gebouw en administra tievleugel. een school en een instructie-zwembad, Op het vier hectare grote terrein in de bosrijke omgeving tussen Domburg en Oostkapelle heeft men bovendien nog een eigen sportveld ter be schikking. In het revalidatiecentrum is ruimte voor 96 kinderen (ongeveer in de leeftijd van 4 tot 20 jaari. die daar met uitzondering van het weekend - naar huis gaan - leven Foto: Het vernieuivde Zonneveld in Oostkapelle. en wonen. Daarbij hebben ze in de mytylschool een eigen school van kleuter- en middelbaar niveau. De bewoners van 'Zonneveld' zijn allen lichamelijk gehandicapt, van wie het grootste deel spastisch. Door hersenbeschadiging bij de ge boorte is hun motoriek verstoord, waardoor hun bewegingen ongecon troleerd en moeilijk le beheersen zijn. De meesten zijn daardoor ge dwongen in een rolstoel te rijden De revalidatie is er op gericht de handicap voor de betrokkene zo veel mogelijk te beperken, waar door deze - binnen die beperkingen - zo normaal mogelijk kan leven. Afhankelijk van de ernst van hun handicap gaan de bewoners na hun revaldidatie-tijd naar hun ouders terug, zelfstandig wonen of naar een gezinsvervangend tehuis. De revalidatie op 'Zonneveld' is team-work Naast de medische en para-medische behandeling (physio-therapie. heilgymnastiek, arbeidstherapie en logopedie) is de laatste jaren de zogenaamd sociaal-pedagogische kant steeds belangrijker geworden Hiermee wordt gedoeld op de acti viteiten die de bewoners van 'Zon neveld' persoonlijk en maatschap pelijk verder moeten brengen. Dat zijn dan het onderwijs, de opvang en opvoeding en de sociaal- culturele activiteiten. Het onderwijs wordt gegeven op de mytylschool. Dit is een buitenge wone school waar in groepen - van kleuter- tot mavo-niveau - les wordt gegeven. Aangepast aan de handi cap van de leerlingen wordt daar volwaardig onderwijs gegeven. Daarnaast nemen de sociaal- culturele activiteiten een belang rijke plaats in. Op 'Zonneveld' is een padvinderij-afdeling, een hob byclub. men doet aan ponyrijden, er is een eigen zwembad en men be schikt over een eigen bibliotheek. Tehuis Samenvattend zegt algemeen coör dinator J. D. Cozijnsen dat op 'Zonneveld' geprobeerd wordt het leven van de bewoners zo normaal mogelijk te doen zijn. „Het cen trum moet een tehuis zijn. De kin deren moeten zich hier thuisvoelen. Dat alles is revalidatie", zegt geneesheer-directeur H. A. Roebers. Als grote voordeel van de nieuw bouw noemt coördinator Cozijnsen dat nu veel meer mogelijk is. Zo is de sociaal-pedagogische zorg de laatste jaren sterk verbeterd. „Het is in deze omgeving een grote uit daging om optimaal mogelijk te functioneren", vindt hij. Geneesheer-directeur Roebers ziet de komende tijd - nu alle drukte en ongemak van de verbouwing defini tief achter de rug is - als een periode om de kwaliteit van de revalidatie te verbeteren Hij wijst er overigens op dat dit wel een zaak van jaren is ..Revalidatie is geen zaak van ecla tante successen", aldus dr Roevers. BIERVLIET Is de eerste Dourdanvlucht van het seizoen mees tal een strijd die veel 'veren' kost, de eerste Dourdan van het programma 1976 bleek hierop een uitzondering. Ook bij de zaterdagvliegers vanuit Corbeil ging het hoewel de concour sen daar op allerlei plaatsen abnor maal lang open staan, goed. Corbeil stond in het teken van de jubileum- vlucht georganiseerd door pv Voor waarts uit Arnemuiden. De grote kanshebber op de overwin ning in dit jubileumconcours is H. de Feijter uit Zaamslagveerln Westka pelle deed een duif 1145 mpm. terwijl de laatste prijswinnende duif nog slechts 923 mpm haalde. Oom 10.45 uur viel de eerste en rond 12.00 uur werd de laatste prijswin nende duif pas gedraaid, hetgeen wil zeggen, dat op dat moment nog slechts een vierde deel van de duiven thuis was. Toch wordt er niet over verliezen gesproken Westkapelle (404 duiven): 1 J Melis. 2 W. Minderhoud. 3 Lievense- Westerbeke. 4 en 10 F. Dingemanse. 5 A. Huibregtse. 6 J. Toutenhoofd, 7 en 9 K. Minderhoud. 8 L. Dingemanse. Op Dourdan zaten de vroegsten, gezien de noordoostenwind, natuurlijk ook in het westelijk deel van de provincie. Er wonen daar veel liefhebbers en hofrwel dat A. Duininck niet de eerste wint in de kring is zijn totale prestatie we! uit zonderlijk. Hij begon in Cadzand waar 110 duiven vlogen met een duif, die een minuutsnelheid haalt van 1134 m. hij had er liefst zeven, die boven de 1100 m eindigen en won in het verenigings concours' 1. 2. 3. 4, 6. 11. 16, 17, 18, 22, 24, 33.en 38 A. de Putter ook best. doch met zo'n voorganger is er won 5. 8. 9, 13 en 19 enz. In de tien eersten weet alleen M. van Hee zich met de 7e prijs nog te plaatsen. Een wel buiten gewoon vroeg duif zat in Oostburg waar 192 duiven vlogen. De overwin naar hier kwam aan liefst 1154 mpm.: 1 en 10 M. Buysse. 2 en 9 R Verstraeten, 3 en 6 A Risseeuw jr. 4 J. Bakker, 5 Bossche van Steenbergen. 7 A. Daan- sen, 8 A. Boonman. In Breskens. waar 226 duiven vlogen, een eerste met 1128 mpm. Hier een grote prestatie van J. van Gijs. die begon met 1. 4 en 6 A. Comelis2. Y Verstraeten 3,12 en 13. H. Mookhoek 5. J. Vermeulen 7. J. Rein- hout 8, I. de Dekker 9. M. Leurgangs 10. Sluis met 97 duiven en 1ste van 1123 mpm: J. Louweret 1. A. de Smit 2 en 6, P. Maenhout 3 en 4, O. Marteijn 5, J. Cocquit 7, M. v. d. Bussche 8, E. Visser 9, J. Moens 10. In Sasput 97 duiven, 1ste 1114 mpm: J. Dhont 1 en 10, B. de Poorter 2, J. Boone 3 en 5. C. de Poorter 4 en 6, H. Calon 7. 8 en 9. In Hoofdplaat 81 duiven, 1ste 1100 mpm B. de Poorter 1. H. Calon 2 en 4 en 5. P. van Waes 3. A. van de Ameele 6. A de Hamer 7 en 8, A. van den Broecke 9. P. de Poorter 10. Pv. Hoop Biervliet met 74 duiven, 1ste 1108 mpm: H. de Dobbeiaere 1 en S, Van der Linde-du Puy 2, 4 en 8 W, de Jonge 3, 5 en 7, Dingemanse en Zn 6, J. de Meijer 10. In de kring Walcheren vlogen er 591 duiven. De eerste haalde een minuuts- nelheid van 1113m en de laatste 1013 De uitslag: M. de Ruyter Souburg 1 en 12, R. Velthuizen Souburg 2, J. Hln- derks Middelburg 3. C. Meulmeestei Souburg 4. F. Lacor Vlissingen 5, J Broeke en Zn Souburg 6, 10 en 16, L Braet Souburg 7 en 18, F. Wagenaa Vlissingen 8 en 17. P. van Sabben Mid delburg. J. Rottier Vlissingen 11, H Wzietek Vlissingen 13, A. de Nooijer Vlissingen 14, R. Karman Souburg 19, A. de Ruyter Vlissingen 20. PB Zeelandia Middelburg 207 duiven, lste 1111 mpm: Hinderks 1 en 5, P.van Sabben 2, C. de Graaf 3 en 7, A Braam en Zn. 4. A. Gilde 6, L. van de Ketterij! en 10, M. Jaspers 9. De Posthoorn Vlissingen 283 duiven lste 1109 m: F. Lacor 1. F. Wagenaarl en 7. J van Peenen 3, J Rottier 4 en 9 H. Wzietek 5. A. de Nooyer 6, A Ruyter 8. J. Meerman en Zn. 10. De Luchtbode te Souburg 215 duivn lste 1113 m: M. de Ruyter 1 en 9. L.vu Wallenbrug 2 en 7. 10. R. Velthuizen 3 C. Meulmeester 4, J Broek en Zn 5 en 8, L. Braet 6. Er werd ook nog Doornik gevlogen s door de afstand en de tegenwind ko men de duiven op deze kortere a IS tot aan een snelheid die gemiddeld ocff veer 100 mpm hoger lag. In SoiM 225 duiven, lste 1211 mpm: Ch. fe Poorter 1, M. de Ruyter 2, J. Braet 3 o 4, A Vermeulen en Zn 5. I. Joziasseê C. Meulmeester 7 en 9. J. Broeksma 8. J Broeke en Zn. 10. Pv Hoop Biervliet 231 duiven, lste 1193 mpm: Blomme en Co 1 en 9, A. Si- monse 2, Abr. Versluys 3 en 5, H. de Dobbeiaere 4 en 10, Dingemanse en Zn 6, De Regt-Bracke 7, J. Lecluyze 8, Nog Sneller te Breskens 313 duiven, lste 1249 mpm- J. Vermeulen 1, Th.de Smit 2 en 3 J. Cornells 4, G. van Grol 5, I. de Jonge 6. J. Jacobs 7, M. Quaars8, J Zeegers 9. A. Cornelis 10. De jeugd van Breskens had 20 duiven mee' lste 1142 mpm: E. Cornelis 1 en5, J. Oosterling 2. 3 en 4 P. van den Bos sche 6. J. PO. Faas 7. VZV Hoofdplaat 256 duiven. 1STE1225 mpm: P. de Poorter 1, A. v. d. Broecke 2 en 10. B. de Poorter 3, M. Vermeere i, J. Spinneweijn 5, 6 en 9, E. Scherbeijn 7, J. Boone 8. In Sasput 97 duiven, lste 1226 mpm: J, B. Boone 1 en 3. H. Calon 2, 4. 5, 7 en 8, P. de Poorter 6, Weijnsbergen en Zn 9, C. Boogaard 10. Sluis met 122 duiven, lste 1231 mpm: E. Descamps 1. J. Coppens 2. O. Moens 3. O. de Meijer 4. J. Wage 5. A ie Clercq6. o. Marteijn 7. D. Dierckx 8. A- van de Bussche 9. M. v. d. Bussche 10. 'Strijd in Vrede' te Groede 214 duiven, lste 1233 m; Jan v. d. Wege 1. G. Du- sarduvn 2, A. Schaap 3. J. van Driel 4 en 9, Ch. Ras 5. M. Elfrink 6.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 4