Expo Goes: gewoon te veel om op te noemen m, wn«&ERWACHTEN Van kale veilinghal tot sfeervolle Exporuimte expogoes .^ORGANISATOREN DERTIGDUIZEND ^//nghtf^BEZOE KERS f DINSDAG 18 MEI 1976 Vorige week donderdag zijn ze al begonnen met de op bouw van de Expo Goes. Een hele klus, om die sfeerloze kale veüinghallen om te toveren in een gezellig beursge bouw. Er is de afgelopen dagen dan ook heel wat geme ten, getimmerd, gesjouwd en geknutseld om er wat leuks van te maken. Het heeft heel wat zweetdruppeltjes gekost, maar het is gelukt om de zaak op tijd klaar te krijgen. Het is bijzon der aardig geworden. En wie dat niet gelooft, moet zelf maar eens gaan kijken. Dat kan van dinsdag 18 tot en met zaterdag 22 mei. En voor wie niet weet waar de vei linghallen staande Expo Goes is te vinden aan de Fruit- laan in Goes-Zuid. GOE S - Je kuilt het zo gek niet bedenken, ofhet is wel te vinden op de Expo Goes. Bijna tachtig stands met bloemen, kleding meu bels, huishoudelijke apparaten, sportartikelen, sieraden, fietsen, sauna's; zo kun je nog wel een tijdje doorgaan. Het is gewoon onbegonnen werk om alles op te sommen wat er vijf dagen lang op de eerste Expo in de veilinghallen in Goes is te zien. Het zijn niet alleen middenstanders, die zich op dinsdag 18, woensdag 19, donderdag 20, vrijdag 21 en zaterdag 22 mei op de Expo in Goes presenteren. Er zijn ook tal van verenigingen, instellingen en organisaties, die de middenstandsbeurs een prima gelegenheid vinden om voorlichting te geven over hun activiteiten. Omereenseenpaarbijdekoptenemen: het Leger des Heils, het in aatschappe- lijk werk, het buurtwerk, bejaarden- zo rgendepeuterspeelzalen.Tijdensde Expodagenwordener inde veilinghal len nog tal van evenementen rond het middenstandsgebeuren georgani seerd, zoals volksdansdemonstraties, modeshows, kinderspelen, demonstraties van oude ambachten, een judo- en jiu-jitsu demonstratie en een optreden van de zangeres Conny ran den Bos. De standhouders zullen individueel ook nog 'wel voor de nodige attracties zorgen. En dan kunnen de bezoekers van de Expo ook nog tal van zeer aan trekkelijke prijzen in de wachtslepen. Omeenseenprijsvraagtenoemen:in35 stands is een letter opgeplakt. Het is de bedoeling dat debezoekers met behulp van deze letters een slagzin vormen, die betrekking heeft op de expo-Goes. De hoofdprijsiseendraagbaretelevisie.De vijftienduizendste bezoeker van de beurs krijgt een elektrische naaima chine. Voor de twintigduizendste be zoeker staat een radiocassetterecorder klaar. De dertigduizendste bezoeker mag rekenen op een draagbare kleu- renteverlies. Het moet duidelijk zijn, datergenoegtedoenisomeen bezoekje aan de Expo te rechtvaardigen. Officiële opening Debeurs wordt dinsdagl8meiofficieel geopend. Burgemeester mr. F. G. A. Huber van Goeszal de openingshande- ling verrichten. Dat gebeurt dinsdag middags om één uur. Na de officiële opening zullen de vele genodigden langs de stands worden rondgeleid. Uiteraard worden er in de diverse kraampjes demonstraties gehouden. Om half twee die dinsdagmiddag gaan dedeuren voor het publiek open. Elke beursdag kunnen de bezoekers een glasblazer, een wolspinster, een sneltekenaar, een korfvlechter en een pottenbakker aan het werk zien. De pottenbakkerendewolspinsterkomen van Zeeuwse bodem. Don Maris uit 's- Heer-Arendskerke zal tonen hoe van een vormeloos hoopje klei een fraai potje gemaakt kan worden. Mevrouw De Bourgraaf uit Wilhelminadorp laat de bezoekers van de Expo zien hoe wol gesponnen wordt. Dinsdagavond tus- sen20.00en21.00uurisereenmodeshow en een optreden van de Goese volks dansvereniging Vodago. Woensdag 19 mei is er voor de kinderen van alles te beleven. Tussen 14.00 en 15.00 uur mo- genzijdebeursbezoekerslatenzien wat ze allemaal kunnen. Dat gaatonder het motto:„Toonwatjekunt."Deopzetvan de organisatoren is om van die kinder middag een soort "Stuif 's in' te maken. Kinderen, die leuk kunnen goochelen, zingen, dansen, tekenen, schilderen, kleien, enz. mogen dat demonstre ren. En ze kunnen er nog leuke prijsjes mee verdienen ook. Donderdag hopen de organisatoren van de beurs de vijf- tienduizendse bezoeker te ontvangen. Verderzijnerdie dag-uitgezonderd de oude ambachten, het optreden van Vo dago en de modeshow - geen extra at tracties. Vrijdag 21 mei wordt de twin tigduizendste bezoeker of bezoekster verwacht. Vrijdagmiddag zal ook het 'bruidspaar van de week' worden ver- welkomd.Hetjongepaarwordtmeteen open koets van het Goese stadhuis af gehaald. En het zit er natuurlijk dik in, dat het kersverse bruidspaar door de standhouders met vele huwelijkspre sentjes zal worden verrast. Een erg grote verrassing zal het voor het bruidspaar overigens niet zijn, want dagen van tevorenstondalvastop welk bruidspaardekeuze zal vallen. „Want", zeggen ze bij de Expo-organisatie, „we kunnen daar niert iedereen voor ne men." Het programma voor vrijdaga vond 21 mei vermeldt weer een mode show en een optreden van de Goese volksdansvereniging Vodago. Laatste dag Zaterdagmiddag 22 mei - tevens de laatste Expod ag - komt Conny van den BosnaarGoes. Tussen 14.00uuren 15.30 uur zal zij een aantal van haar succes nummers zingen. Een van die succes nummers is uiteraard 'Sjakie van de hoek'. Alle jongetjes, die Sjakie heten, moeten zorgen dat zij er bij zijn, wantze mogen Conny van den Bos bij haar op treden assisteren. De sportschool Geelhoed uitKapelleverzorgtzaterdag een demonstratie van judo en jiu-jutsi. De organisatoren van de Expo Goes verwachten, datzij op de laatstebeurs- dagdedertigduizendste bezoeker kun nen binnenhalen. Eenrespectabel streefgetal. Maar gezien het aantal middenstanders en verenigingen, dat zich op debeurs presen teerten het aan tal extra attracties zullen ze die dertig duizend best halen. De Expo Goes is dinsdag 18. woensdag 19. donderdag 20 en vrijdag 21 mei geopend van 13.30 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 22.00 uur De openingstijden op zater dag 22 mei zijn vanaf 11.00 tot 22 00 uur. De toegangsprijs be draagt voor volwassenen 2,-'per persoon. Kinderen tot dertien jaar betalen 1.-. Bejaarden krijgen op vertoon van een bejaardenpas poort reductie en hoeven bij de kassa ook maar 1,- neer te tel len. De Goese volksvereniging Vodago verzorgt tijdens de Expodagen tal van 'demonstraties. Tal van oude ambachten op de Expo. Mevrouw De Bourgraaf uit Wilhelminadorp demonstreert hoe wol gesponnen wordt. Don Maris uit leloos hooopje klei een aardig potje te

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19