Ernst Happel: FC Brugge kan de Europacup pakken Trainer van FC Utrecht Han Berger in conflict met Jaap van der Leek FRIS0L WIL NIET MET RALEIGH STARTEN IN TOUR DE FRANCE PZC/s MICHELS ADVISEERDE AJAX BIJ AANTREKKEN VAN NIEUWE TRAINER Terneuzenveteranen 1e op memoriamtoernooi Zes nieuwe spelers in voetbalselectie België WOENSDAGAVOND BESLISSING IN OLYMPIASTADION Van Hanegem terug in selectie voor Oranje LIVERPOOL VERDEDIGEND NU OOK WEER NIET ZO GROOTS Overwinning en nederlaag voor het Zeeuwse Honk AFDELINGS ELFTAL TEGEN MEEUWEN I TITEL VOOR SD0 DINSDAG 18 MEI 1976 ROTTERDAM Wim van Ham-Ki m maakt voor het eerst sinds Iujik'' lijd weer kans uit te komen in het Neder lands elftal. Hij zal in de Oranjeselec- tie Wim Jansen vervangen, die wegens een liesblessure niet kan spelen. Van Hanegem heelt laten weten, hijzonder verheugd te zijn over de verkiezing in hel Oranjeteam. sport 11 BRUGGE - Met een achterstand van 2-3 begint de Belgische kampioen FC Brugge woensdagavond in het Brugse Olympia- stadion aan de tweede finalewedstrijd in het UEFA-cuptoernooi tegen FC Liverpool, de league-kampioen in Engeland. Afgaande op die eerste wedstrijd op Anfield Road, waar de Belgen drie we ken geleden verrassend snel op een 2-0-voorsprong kwamen door doelpunten van Lambert en Cools binnen het eerste kwartier, ge looft men in België dat FC Brugge een redelijk goede kans heeft om na Anderlecht de tweede Belgische club te worden die een Europa-Cup kan winnen. Ernst Happel: „Afgezien nog van het feit dat we die 2-0-voorsprong in Li verpool eigenlijk nooit uit handen hadden mogen geven, was uiteindelijk een gelijkspel meer gerechtvaardigd geweest, althans afgemeten aan het aantal reële kansen die zowel wij als de Engelsen hebben gehad. Maar goed, achteraf praten heeft weinig zin. Woensdagavond staat er een nieuwe wedstrijd te wachten, een ontmoeting waar we aan een 1-0-overwinning vol doende zullen hebben om de UEFA- Cup te pakken. En dat moet mogelijk zijn, want verdedigend heeft FC Li verpool nu ook weer niet zo'n grote indruk op mij gemaakt". Dat werd zaterdagavond in het Hampdenpark van Glasgow onder streept door Ray Clemence, de doel- verdediger van FC Liverpool en van het Engelse nationale elftal, die op een ontzaglijke manier blunderde bij de tweede en beslissende treffer van Kenny Dalglish in de wedstrijd tegen Schotland, een ontmoeting die ge speeld werd in het kader van het Britse voetbal kampioenschap. In diezelfde wedstrijd bleek ook middenvelder Kevin Keegan. hoog ge noteerd op de verlanglijst van Real Madrids oefenmeester Miljan Miljanic. duidelijk minder op dreef dan een paar weken geleden in de eerste confronta tie met de Bruggelingen, toen hij aan de basis lag van alle drie Liverpoolse treffers. Bovendien raakte in die wed strijd in Glasgow verdediger Brian Greenhoff licht geblesseerd Bij FC Brugge, momenteel in een trainingskamp in Knokke verblijvend, heeft geen enkele speler zich de laatste weken - zoals bij Liverpool het geval was - buitensporig in moeten spannen in verschillende kort op elkaar vol gende interlandwedstrijden. Bij FC Brugge is men freewheelend naar de finish van de competitie gegleden, een competitie waarin het kampToéMlSflip al weken voor het einde een feit was geworden. In zijn laatste twee compe titiewedstrijden hebben de Bruggelin gen nauwelijks aan klantenbinding willen doen, al was het alleen maar om mogelijke blessures uit de weg te gaan. Alleen zondagmiddag in de wedstrijd tegen Beerschot heeft FC Brugge nog even iets van zijn werkelijke klasse ge demonstreerd. In de tweede helft werd een 1- 2-achterstand tegen AC Beerschot om gebogen in een 4-2-overwinning. Meer dan waarschijnlijk was die metamor fose van de Westvlaamse club te dan ken aan de aanwezigheid van het ko ninklijk paar op de tribunes van het Olympia-stadion. Sterke serie FC Brugge heeft in dit UEFA- Cuptoemooi een bijzonder sterke serie wedstrijden achter de rug vooral op eigeh terrein, waar geen enkele wed strijd werd verloren en geen der tegen standers er bovendien in slaagden ook maar eén doelpunt aan te tekenen 1-0 tegen Lyon, 4-0 tegen Ipswich, 1-0 tegen AS Roma. 2-0 tegen AC Milaan en 1-0 tegen Hamburger SV). Daar naast hebben spelers als Cools (ook zondagavond tegen Beerschot was hij weer de absolute uitblinker), George Leekens, Roger van Gooi en René Vandereijcken via die internationale wedstrijden een dosis zelfvertrouwen opgedaan, die Liverpool - ondanks zijn vele gerenommeerde namen - wel eens snel van dat ene kostbare puntje voor sprong op de Bruggelingen zouden kunnen beroven. Liverpool-trainer Paisley: „De wed strijd in Liverpool heeft geleerd dat wij de ballen niet hoog door het midden zullen moeten spelen. Leekens en Krieger heersen daar als regelrechte vorsten. We zullen een ander concept dienen te bedenken. Op dit moment acht ik de kansen nog fifty-fifty. Op het moment dat Brugge er m slaagt dat ene doelpuntverschil ongedaan te ma ken. zouden we het wel eens bijzonder moeilijk kunnen krijgen. De vraag is dan of het grote aantal wedstrijden dat de spelers van Liverpool ook dit sei zoen weer hebben moeten spelen in al lerhande toernooien geen desastreuze gevolgen gaat hebben" De vermoedelijke opstellingen: FC Brugge: Jensen - Bastijns. Leekens. Krieger en Volders - Vandereijcken. Decubber en Cools - Van Gooi. Lam bert. en Lefevre. FC Liverpool: Clemence - Smith. Neill. Thompson en Hughes - Kenne dy, Keegan en Fairclough - Heighway. Toshack en Callaghan. plot schap r Wir die r> Han Ernst Happel aokl araua en wil daarom noc/ wel een 'flipperen' TERNEUZEN - ,het veteranenteam van de voetbalvereniging Terneuzen heeft zaterdag het zevende in memo- riam C. P. van der Velde-toernooi van de scheidsrechtersvereniging Zeeuwsch-Vlaanderen gewonnen. jje Terneuzcnaren deden dat door na de finalewedstrijd tegen een elftal van trainers alle vijf de strafschoppen te benutten terwijl voor de trainers Koewacht-trainer Levien Dieleman tegen de paal schoot. De wedstrijd was in 0-0 geëindigd. ZOUTELANDE - Vanavond (dinsdag) speelt het Zeeuws afdelingselftal in Zoutelande een wedstrijd tegen Meeuwen I. De wedstrijd begint om half acht. Voor het afdelingselftal zijn uitgeno digd: Wim van Haveren. Chris en Jan Riemens (Serooskerke). Nol Verdonk iLewedorpse Boys). Rinus Cornelis. Conny Boekhout (Schoondïjke), Johan Baert. Rudi Snaewaert en Theo de Croock (Aardenburg). Jan Lievense (Brouwershaven l. Wim Berrevoets iWIK). Herman dr Jonge (Colijn- splaatse Boys). Kees Kleppe (Kloet.in- ge). Joos Folmer (SKNWKi. Arbiter is Jo Melis en hij wordt geassisteerd door de grensrechters J. van de Horst en T Odinot TERNEUZEN - De base- en softbal- club 'Het Zeeuwse Honk' uit Terneu zen is in de afgelopen weekeinde niet onverdienstelijk van start gegaan in de Belgische competitie. Het Zeeuwse Honk promoveerde vorig jaar naar de hoofdklasse en speelt nu op zaterdag en zondag de zogenaamde dubbelwed- strijden. Dat wil zeggen: een keer uit en een keer thuis tegen de dezelfde ploeg. In het afgelopen weekeinde moest het Zeeuwse Honk de wedstrij den afwerken tegen het team van Ge neral Motors, vorig jaar tweede op de nationale ranglijst. Zaterdag verloren de Zeeuws-Vlamingen, die echter zon dag zegevierden. Het Zeeuwse Honk moest in Antwer pen een enigszins geflatteerde 9-1 ne derlaag slikken Met werper Hemme- rechts van G.M en van de nationale ploeg op de werpheuvel kon het Zeeuwse Honk aan slag te weinig uit richten. Een dag daarna bewees het Zeeuwse Honk echter over meer capaciteiten te beschikken dan men bij General Mo tors had verwacht. De thuiswedstrijd die op het Terneuzense gravelveld werd gespeeld, werd voor de suppor ters van beide clubs een 'game' die bol stond van de spanning. General Motors wist in de eerste in ning een voorsprong te nemen van 2-0. In de derde inning scoorden beide ploegen eenmaal. Werd het Zeeuwse Honk in de 4e, 5e en 6e inning het sco ren nog belet door o.a. een dubbelspel en enkele fraaie vangballen van G.M,. in de 7e inning maakten de Temeuze- naar-s door 2 punten van Huub Merce en Dio van Uytrecht gelijk. Met de stand 3-3 op het scorebord werd er in de 8e en 9e inning niet gescoord. Een wedstrijd duurt officieel negen innings. Wanneer echter na die 9 innings de stand gelijk is wordt het duel steeds met één inning verlengd. In die 10e in ning werd G.M. het scoren belet door dat pitcher Ko Doorns steeds sterker begon te werpen. Hij ondervond bo vendien steeds meer steun van de veldspelers waarbij Ronald Bacuna de show stal met enkele onmogelijk geachte vansballen. Ondanks dit alles kon hel Zeeuwse Honk niet tot scoren komen. Ook niet in de volgende inning. De beslissing viel pas in de 12e inning na een ware slijtageslag. Het Zeeuwse Honk scoorde toen het winnende punt door dat Johnny Blackman de thuisplaat kan passeren op een doorgeschoten bal van de Catcher van G.M. Dit bete kende een 4-3 overwinning met Ko Doorns als winnende werper met de cij fers 9-4-8 (9x3 slag, 4x4 wijd en 8 honkslagen tegen). De softbal-ploeg die ook tegen General Motors uit moest komen won met 8-7. Dat bete kende een derde overwinning uit drie gespeelde wedstrijden. Volgende week speelt het eerste team om 3 uur thuis tegen Linkerover, de rivaal van vorig jaar uit de tweede klasse. De jeugd speelt om 10.00 uur De Terneuzenveteranen dankten ook hun finaleplaats aan het beter nemen van strafschoppen in de halve finale Ook deze wedstrijd tegen Axel ein digde in 0-0. Bij het strafschoppen ne men stopte Temeuzendoelman Rudy de Vos drie van de vijf strafschoppen Het Dordtse Fluks, dat het toernooi tweemaal achtereen had gewonnen door beide keren Terneuzen met 1-0 te verslaan, zag de weg naar de finale ver sperd door Axel en eindigde op de vijfde plaats. Voor de Belg Tranghez van de scheidsrechtersvereniging Brugge eindigde het toernooi al vroeg tijdig door een beenbreuk. Uitslagen finalewedstrijden 1/2 plaats Terneuzen-Trainers 0-0 Terneuzen w.n.s.. 3/4 plaats Axel-The Gunners 2-0. 5/6 Fluks-Hontenisse 1-0. 7/8 Clinge- Ria w 1-0, 9/10 Zeeuwsch-Vlaanderen- Noord en Zuid Beveland 3-0. 11/12 Brugge-Terhole niet gespeeld vanwege te weinig spelers bij Terhole. Eind stand: l Terneuzen, 2 Trainers, 3 Axel, 4 The Gunners, 5 Fluks. 6 Hontenisse, 7 Clinge. 8 Ria W, 9 Zeeuwsch- Vlaanderen, 10 Noord en Zuid Beve land. 11 Brugge, 12 Terhole. maandag om vijf uur door bondscoach George Knobel telefonisch werd ver- blijd rnet zijn uitverkiezing in de Oranje-selectie, zei maandagavond „ik had hier niet op gerekend, hoewel ik van mezelf wist dat ik de laatste lijd goed speelde Deze terugkeer in Oranje komt mij op dit moment goed uit. Een hoop mensen hebben mil afgeschreven, hoewel ik dal zelf nog niet zo voel. Ik heb voor mezelf altijd de overtuiging behouden dal ik nog een Daar jaar op topniveau kan voetoallen Die wed strijd in Oranje legen de Belgen is daarom helemaal niet onaardig. Ik heb er echt veel zin in". Meerdonck-Koewacht vanavond in Steen voor Grenstoernooi ST-JANSTEEN - Op hel terrein van Steen wordt vanavond (dinsdag) de voetbalwedstrijd Meeidonck - Koe wacht gespeeld. De winnaar van dil duel plaatst zich als vierde finalist vooi het grenstoernooi. De finale hiervan wordt a.s. zondag in Hulst gespeeld. De overige finalisten die zich door het winnen van de poule-wedstrijden heb ben geplaatst zijn: Clinge. St-Pauwek en Steen Koewacht - Meerdonck begint van avond om 7.15 uur en staat onder lei ding van scheidsrechter Gerard de Schepper Als de wedstrijd na de reg lementaire 2 x 25 minuten nog gelijk i.< beslissen penalties. AMSTERDAM - Ondanks hel feit dat Rinus Michcls zijn positie van teehniseh-directeur bij Ajax per 1 juli gaat verruilen voor een zelfde functie bij CF Barcelona, ver trouwt de Amsterdamse vereniging nog blindelings op zijn advies, hen technisch rapport dat de Amster damse coach heeft opgesteld is er de voornaamste reden van geweest dat Ajax op 1 juli in zee gaat met Tomislav Ivfc. de huidige oefen- meester van het succesvolle Joe goslavische Hajduk Split. „Dat Mi- chcls mij bij Ajax heeft aanbevo len. vind ik «-en hele eer", aldus dr Joegoslavische coach. „Michcls is toch niet zo maar iemand". Toch I Ivlc keus van de Amsterdammers, eer der had Mlchels al David Sexton van het Engelse Queens Park Ran gers aanbevolen, terwijl er ook nog contacten geweest zijn met Howe (Leeds United) en Pavic (eveneens een Joegoslaaf, die bij Malaga werkt). Opvallend is echter dat Ajax alleen maar op zoek naar een bui tenlander Is geweest. Het zou veel logischer geweest zijn wanneer de Amsterdamse club een Nederlander had genomen omdat een buitenlan der zich toch altijd eerst moet. oriënteren omtrent het nogal Inge wikkelde Nederlandse voetbal en zijn navenante mentaliteit. Maar voorzitter Jaap van Praag volgt graag de raad van Michcls, die perse een buitenlander wilde. En kele seizoenen terug heeft Ajax de succesvolle Roemeen Kovaes als opvolger van Michels gekozen, maar dat is geen juiste vergelijking met nu. want het Ajax van toen was een super-elftal waar Michels zo acade misch aan gebouwd had. dat Ko vaes er met zijn lossere aanpak zelfs het beste clubteam ter wereld van kon maken Ajax heeft nog steeds de pretentie dat hel een Europese topclub Is. Al is het dat allang niet uw ik n opdracht ais niets over Ajax op dit moment Mis schien dat ik over enkele maanden meer kan vertellen" Michels heeft de bui allang zien hangen en toch heeft Michels al zijn kennis over Ajax aan lvie proberen over te dra gen. Urenlang hebben belde coa ches dit weekeinde gediscussieerd over de problematiek bij Ajax Dat Michcls zich niet gemakkelijk van zijn technisch rapport heeft afge maakt is duidelijk, want hij blijft tenslotte een Ajacied. In leder geval Is het wel zeker dat de aan- en ver kopen ook dit keer niet gering zul len zijn. Jan Peters (te duur) en Boskamp zijn inmiddels van de Jijst afgevoerd, maar wel jaagt Ajax nu weer achter Schoenaker van de Graafschap en Meutstege (Sparta) aan Verder heeft Michels het be stuur geadviseerd om het contract met hulptrainer Jan van Daal nlel meer to verlengen Die kan dan be ter meteen vertrekken, want het advies van de grote meester staat voor het volgzame Ajax-bestuur ge lijk aan een bevel LAMSWAARDE - Het eerste elftal van SDO (Lamswaarde) is kampioen ge worden van de tweede klas A van het zondagafdelïngsvoetbal. In de beslissingswedstrijd werd met 1-0 van HW 3 gewonnen. Beide ploegen waren inmiddels zeker van promotie: SDO naar de eerste klas en HW 3 naar de reserve eerste klas. FC Utrechtitrainer Han Berger heeft het bestuur van de Vereniging van Voetbal Oefenmeesters in Neder land (WON) een brief gestuurd waarin hij reageert op zijn royement als lid en op het artikel dat secretaris-generaal Jaap van der Leek schreef in het blad „De Oefenmeester" van 3 maart. Van der Leek noemde Han Berger, die de functie van Jan Rab overnam, hoewel de WON FC Utrecht als „be smet gebied" beschouwde, een onder kruiper. een verkeersovertreder. een bankrover en een moordenaar. Berger heeft zich te weer gesteld omdat hij meent dat zijn royement door de WON op zeer ondemocrati sche wijze tot stand is gekomen en wijst tevens op de weinig principile houding van de WON. die FC Utrecht niet tot besmet gebied had verklaard als de vereniging de door Jan Rab geëiste afkoopsom van 35.000 gulden direct had betaald. Berger bestrijdt Van der Leck's zienswijze dat het merendeel van de oefenmeesters achter het bestuurs- standpunt zou staan. Een opiniepeiling van Berger zelf bracht aan het licht dat zelfs niet alle bestuursleden Van der Lecks mening deelden. Enkele colle ga's stemden toe dat Berger hun na men bij Van der Leek bekend mocht maken, maar dat heeft de Utrecht- oe fenmeester nagelaten. De ondemocrauscne wijze van roye ren. baseert Berger op het feit dat de zaak FC Utrecht-Rab-Berger in de rayon-vergaderingen is besproken en aan de hand van gegevens van het WON-secretariaat. Afgevaardigden uit de rayons kwamen naar de leden raadsvergadering en stemden, zonder het standpunt van de andere zijde te hebben gehoord, over Bergers roye ment.. Geen der afgevaardigden had dus een totaalbeeld en derhalve was niemand objectief, aldus Berger. Als BRUSSEL - In de belgische selectie voor de tweede kwartfinalewedstrijd van het toernooi om de Europese voetbaltitel. die op 22 mei in Brussel wordt ge speeld. zijn zes nieuwe spelers opgenomen ten opzichte van de ploeg voor het eerste duel. Uil de groep van zestien verdwenen: Hugo Broos. Ludo Coeck en Jean Dockx (allen Anderlecht). Erie Gereis (Standard Luik). Jacques Teugels (RWD Molenbeek) en Jan Verheven (Union). De zes nieuwe gezichten zijn: Ro bert Dalving en Rene Verheven (beiden Lokeren). Paul Courant (C'lub Luik), Herve Delesie (Waregem), Michel Renquin (Standard Luik) en Willy Wellens (RWD Molenbeek). De complete lijst van zestien ziet er als volgt uit. Jufien Cools. Raoul Lambert, George Leekens. rene Vandereycken en Roger van Gooi (Club Bruggei. Robert Dalving en rene Verheven (beiden Lokeren). Maurice Martens en Willy Wellens (beiden RWD Molenbeek). Christian Piot en Michel Renquin (beiden Standard Luik). Gilbert van Binst en Francois van der Eist (beiden Anderlecht). Herve De lesie (Waregem), Jean-Marie Pfaff (Beveren-Waas) en Paul Courant (Club Luik). De selectie staat onder leiding van Guy Thijs, die de taak heeft overgenomen van Raymond Goethals. DORDRECHT (ANP) - De wieier- formatie Frisol uit Dordrecht zal niet deelnemen aan de Tour de France. Dit heeft dc directie van de oliemaatschappij maandag bekend gemaakt. De directie van Frisol gaf maanda gavond het volgende communique uit. „Het bestuur van de stichting Frisol heeft na rijp beraad besloten, ondanks de herhaalde verzoeken van Felix Levitan. niet te starten in de komende Ronde van Frankrijk De afgelopen Ronde van Spanje heeft namelijk niet optimaal ge werkt. Einde communiqué'. De tweede regel in het communiqué van Frisol, waarin de directie hel besluit om niet deel te nemen aan de Tour de France motiveert is on duidelijk Temeer omdat Frisol in de ronde van Spanje vier étappes won en Raleigh acht De twee Ne derlandse ploegen wonnen twaall van de negentien etappes. En toch start Frisol niet in de tour omdat Raleigh ook bij de start in Merlin Plage aanwezig is. Aan ploegleider Piei Liebregts. die in Spanje de touwtjes in handen had. de vraag om voor wat meer duidelijkheid te zorgen. Rivaliteit Piet Liebregts zei maandagavond: „Persoonlijk ben ik van mening dat de Tour de France de belangrijkste wielerwedstrijd van het jaar is. Daarbij ben ik tijdens de ronde van Spanje van overtuigd geraakt dat wij met onze ploeg dit jaar in de tour geen gek figuur hadden gesla gen We zouden best een of twee etappes kunnen winnen. Maar ik ben in Spanje ook tot de conclusie gekomen dat twee Nederlandse ploegen in één ronde niet gaat. Mis schien niet eens bewust, maar wel onbewust is er een grote rivaliteit. Als er een renner van mijn ploeg demarreerde, kwam er meteen een reactie van Raleigh. En andersom ook trouwens. Door concurrentie uit eigen land werden de renners ner veus en prikkelbaar, waardoor er voortdurend een gespannen sfeer was. Altijd zat iedereen naar elkaar te kijken en onder die omstandig heden kunnen de renners geen op timale prestaties leveren. Let maar eens op wat er gaai: gebeuren in de ronde van Luxemburg. Daarin star ten vier Nederlandse ploegen. In het gesprek dat bij Frisol heeft plaats gevonden heb ik gesteld dat als wij als enige Nederlandse ploeg in de tour zouden starten, wij dat onmid- delijk zouden moeten doen. maar nu dat niet het geval is kunnen wij beter thuisblijven. Met een tweede Nederlandse ploeg in de tour wordt het wannen van een etappe of het boeken van een goede prestatie heel erg moeilijk. Dat was zo al moeilijk genoeg met de sterke sprinters als Maertens. De Ylaerninck en Exclas- sar. in het peloton." Commentaar van Peter Post «p de argumentatie van Frisol om niet in de Ronde van Frankrijk te starten: „Ik vind het een zwak argument Verder kan ik er weinig van zeg gen. Ik heb van rivaliteit tussen de renners van Raleigh en Frisol weinig gemerkt in de ronde van Spanje. Ach. er is altijd rivaliteit tussen ploegen van dezelfde natio naliteit. In Spanje strijden Kas en Super Ser ook altijd tegen elkaar. Op een paar dagen na hebben we in de Vuelta altijd de leiderstrui in ons bezit gehad. Dus controleerden we de koers. Bij elke ontsnapping marreerde. Hel is misschien een ging een renner van ons mee. dus kwestie van jaloezie. Maar dat is ook als er een man van Frisol de- niet erg. rivaliteit hoort te bestaan in de wielersport. Als je samen- Pief Liebregts irechtsj met zijn 've- werkt is het ook niet goed, want dette' Fedor den Hertog: niet in de dan wordt er de schande gesprokén Ronde van Frankrijk. over de combine." voorbeeld noemt hij dat een trainer van een Gronings amateurclubje als rayon-afgevaardigde heeft kunnen be slissen over het royement van een gol- lega uit Utrecht, zonder enig inzicht in de materie. Berger stipt in zijn brief voorts aan dat op de ledenraadsvergadering niet is gestemd over het royement van dc leden Michels, Zonderland. Van Brus sel, Westerhof. Beenen en Laseroms en verwijst voorts naar een artikel uit het Utrechts Nieuwsblad van 2 april 1976 waarin de bij PEC' Zwolle ont slagen trainer Laszlo Zalai zijn grie ven ten aanzien van de WON uit. Van der Leek zou toen hebben gezegd: „Waar maak je je druk om. Je behoeft niet te werken en je krijgt toch je geld". Ook het op non-actief zetten van Leo Beenhakker bi; de Go Ahead Eagles is een vreemde affaire, waarin de WON de hand heeft gehad. Berger haakt in: „Daar er eigenlijk al door bepaalde ge beurtenissen in oktober 1976 geen reële samenwerkingsbasis tussen spelers groep plus bestuur van FC Utiecht en de trainer meer aanwezig was 'door Rab meerdere maJen zelf gezegd), was het duidelijk dat dit vroeg of laat zou leiden tot ernstige problemen. Dit is in de zaak-Beenhakker- Go Ahead Eagles vroegtijdig onderkend en mede door de realiteitszin van de betrokken oefen meester tol een oplossing gebracht. Er was hier tevens sprake van begeleiding door de WON voordat het tot een vol strekt hopeloze situatie was uitge groeid", aldus Bergers brief. Han Berger bedankte in dit schrijven tevens voor het lidmaatschap van de WON, maar dat had hij voor 1 maart moeten doen. Hij vertelde nu. „Ik heb de namen van collega's die bij FC Utrecht solliciteerden toen Rab op non-actief werd gesteld niet genoemd. Ik kan nu wel zeggen dat een aantal bereid was om met onmiddellijke in gang het werk te beginnen. Een paar wilden voor de resterende vier maan den plus een jaar tekenen, anderen els- ten de bewuste vier maanden plus twee jaar". „Het aardige is echter dat vooral Pim van der Meent (FC Amsterdam) kandidaat leek te zijn. maar het be stuur en Ik hadden al eerder om de ta fel gezeten en waren ai een eind gevor derd met de besprekingen over het komende seizoen. ïk denk'dat ik Rab dan ook had opgevolgd. Nu is het al leen in versneld tempo gegaan. Zaak ls wel dat ik mijn examen voor A-trainer goed doorkom HERKANSING VOOR MARATHONLOPERS DEN HAAG (ANP) - De marathonlo pers Henk Kalf iGVAVi. Cor Vriend PSV en Roelof Veld iDaventriai krij gen nog een kans om zich te kwalifice ren voor de Olympische Spelen. Van hei drietal kwamen Kalf en Vriend bij ce strijd om het nationale kampioen schap in Amsterdam op 8 mei niet over de eindstreep. Veld eindigde in deze In zeer hoge temperatuur gelopen mara thon als twaalfde. De drie lopers ko men op zaterdag 5 juni aan de start ln de marathon van Riehen, dat vlakbij Bazel is gelegen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11