Gemeente Tholen heeft nu een commissie voor het bedrijfsleven Klarenbeek III Waterschap in gemeenteraad m.t;r_pla_n.^trildins; Middelburg ABC Middelburg won strijd om de 'Vlissingse Fles' Slaaphutten CJV-kamp Renesse in gebruik Goese ouders maakten zelf speelwerktuigen bij school Voorlichting over AA in Middelburg 'Con Amore' veertig jaar MAANDAG 17 MEI 1976 burgemeester van boei jen installeerde waterverontreiniging COMMISSIE VOOR WERKGELEGENHEID WERD OPGEHEVEN POORTVLIET - Burgemeester J. E. van Boei,jen van Tholen heeft vrij dagmiddag in 't Ouwe Raed'uus' te Poortvliet de commissie voor het be drijfsleven in de gemeente Tholen geïnstalleerd. In zijn toespraak wees de burgemeester er op dat zowel bij het Thoolse bedrijfsleven als bij het gemeentebestuur behoefte bestaat aan meer overlegmogelijkheden. Men zou een commissie als deze met vertegen woordiging uit midden- en kleinbed rijf, landbouw en industrie, recreatie en werknemers als het waren een be- drijfsparlcment van Tholen kunnen noemen, aldus de heer Van Boeijen. „Vaak kan uit verschillende standpun ten blijken wal er in de gemeente leeft Daarom vooral is het een gemeente bestuur te doen. Deze commissie be hoeft ich ook niet te beperken tot de door het gemeentebestuur gevraagde adviezen t geven, maar kan ook uit ei gen beweging signalerend en initiatief- nemend optreden", zo zei de burge meester. Hij sprak de hoop uit dat met elkaar de gezamenlijke belangen van de Thoolse gemeenschap zouden worden gediend. Vóór deze installatie had de burgemeester de commissie werkgele genheid eiland Tholen opgeheven. Een commissie die al sinds 1958 was opge treden en eveneens bestond uit ge meentebestuurders (toen nog van alle zeven gemeenten op Tholen) en uit vertegenwoordigers van bedrijfsleven en arbeidsbureau. ■Een commissie die slechts zelden op de voorgrond trad. De commissie zorgde voor hoogtepun ten met de tentoonstelling 'Dit maakt Tholen', waaruit goede exportrelaties en uitbouw van ambachtelijke bedrij ven op Tholen zijn ontstaan. De burgemeester bracht alle leden van de commissie werkgelegenheid dank voor hetgeen ze ruim 15 jaar in het be lang van de Thoolse hebben gedaan en overhadigde de twaalf 'oud-gedienden' een geschenkenbon. Verder werd het woord gevoerd door NCVB bijeen MIDDELBURG - De Nederlandse christen vrouwenbond, afdeling Mid- delburg/'t Zand, kwam onder leiding van de presidente, mevrouw Ofiringa-Kingma, voor de laatste maal in dit seizoen bijeen. De heer J. v. d. Velde te Middelburg vertoonde dia's van Midden-Europa en de heer en me vrouw Breeman te Heinkenszand zon gen een repertorire van volksliedjes. Er werd op deze avond afscheid genomen van twee bestuursleden, de dames Strikwerda-Tishauer en Van Leeuwen-v. d. Ende.. In hun plaats, werden verwelkomd de dames Cijvat- Janse en Hijkoop-Welbedacht. Op 1 juni aanstaande maakt de afde ling een uitstapje nar de Biesbosch. GOES - Ziekenhuis De Bevelanden N. Z„ 16-17 uur: Uitzending Nomen Ne- scio. MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Show 'Leven in de brouwerij'. Gasthuis. 20-21.15 uur: Uitzending Rawa. Miniatuur Walcheren: 9.30-17.30 uur. Stadhuis. 17 uur: Openbare verg. comm. onderwijs. OOSTBURG - Gemeentehuis, 19.30 uur Openbare verg. jeugd- en jonge renwerk. SCHOONDIJKE - Zaal Wijffels, 19.30 uur Hoorzitting. VL1SSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: Uitzending Rawa. IJZEND1JKE - Markt, 10-17 uur Streekmuseum West-Zeeuwsch- Vlaanderen. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Luxor, 20 uur: Harry en Pondo. a.l. Roxy, 19.30 uur: Gejaagd door de wind. al GOES - Grand. 20 uur: Het mysterie van de zeven gouden vampiers. 14 jaar. HULST - De Koning van Engeland. 20 uur Mandingo. 18 jaar: 20.30 uur: Ge- jodel onder de 'liroler rokjes. 18 jaar. MIDDELBURG - City. 20 uur: In Tirol hangen de slipjes aan de Alpen. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Klokken luider van de Notre Dame. 14 jaar. TERNEUZEN - Luxor. 20 uur: De nonnen van Sant Arcangelo, 18 jaar VLISSINGEN - Alhambra, 20 uur: Big guns, 18 jaar TENTOONSTELLINGEN GOES - Lunchcafé Stadhuis: Expositie Lodewijk Bruckman. HEILLE - Landbouwmuseum, 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST - Bibliotheek. 10-12 en 13-17.30 uur: Expositie 'Kunst Uitleen'. Burgerzaal Stadhuis. 8.30-12 en 13- 16.30 uur: Tentoonstelling poppen. MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum: Tentoonstelling Jan Haas. Zeeuws Museum. Expositie 'European Art and my Reflection" van Paul Bon- ger. Rijksarchief. 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Contrast. 10.30-17 uur: 16e-, 17e- en 18e-eeuwse meubelen. TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts': Grafieken Charles van Gisber gen. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLA ANDEREN - Ter- neuzen, tel. 01150-4444. THOLEN EN ST. PHIL1PSLAND - Tel. de heer A. Korstanje. namens het mï- nistereie van economische zaken, di rectoraat hadel. ambacht en diensten, die er op wees dat met de installatie van deze Thoolse commissie er nu 21 in Zeeland werkzaam zijn. Dat is van de totaal 30 gemeenten al heel wat. Op Tholen heeft het bedrijfsleven ook wat ongeduldig op de totstandkoming zit ten wachten. „Het is me immers 1 een jaar of twintig bekend, dat men in dit gebied actief is en initiatieven durft te nemen In dat opzicht blijft Tholen het vorbeeld als het gaat om ontwikkeling van mabachtelijke bedrijven uit de ei gen regio". Namens de scheidende commissie werkgelegenheid eiland Tholen. bracht oud-burgemeester D C Bouwense van Sint-Maartensdijk dank voor de vrien delijke woorden en de aangeboden ge schenkenbon. Wethouder A.J. Scherpenisse. de nieuwe voorzatter, stelde dat hel instal leren van deze commissie mede een pogen Is burgers en bestuurders dich ter bij elkaar te brengen, nadat deze door de herindeling verder van elkaar kwamen te staan Hij benadrukte dat hij het voorzitlerschaop gaat vervullen als lid van het college an b. en w. dus als het ware neutraal leiding zal geven. Volgens artikel 61 van de gemeentewet strekken de bevoegdheden van de nieuwe commissie verder dan destijds voor de commissie werkgelegenheid mogelijk was. zo besloot wethouders Scherpenisse zijn aanvulling op hel in- staliatiegebeuren van de commissie bedrijfsleven gemeente Tholen MIDDELBURG - In het uilbreidings- plan Klarenbeek III. lie! gebied tussen de beslaande bebouwing in Klaren beek en de Brigdaniseweg. zal de ge middelde grondprijs op 168,75 per vierkante meter komen. Bij deze prijs wordt een sluitende grondexploitalie verkregen. Dit blijkt uit een voorstel van b. en waan de gemeenteraad van - maan dagmiddag 24 mei koint het in behan deling - Middelburg om het ontwerp- beslemmingsplan Klarenbeek III vast te stellen, gekoppeld aan de exploitatie-opzet van dn plan. In de raadscommissie voor de ruimtelijke ordening is het plan al verschillende keren behandeld In Klarenbeek III kunnen, zoals bekend, ongeveer 250 woningen worden gebouwd Er is ruimte gereserveerd voor twee scholen en de ontsluitingsweg voor de toekom stige wijk Brigdamme In Klarenbeek III komen woningen in vrijwel alle soorten De bebouwings dichtheid is het grootste in het gebied bij de Noord weg. zo lichtten b en w. het voorstel nader toe. hier komen rijenwoningen „In verband met de overgang naar het agrarisch gebied bij de Nieuwenhovenseweg zijn de vrijs taande woningen aan deze zijde ge dacht". aldus b. en w. In het midden van het gebied is gedacht aan wonin gen van het type twee-onder-één-kap. Hiervan komen er 48. Verder Dit diei bepalin Het *on •eip DU. igspian [am tot iksinstituut stand na overle voor zuivering van afvalwater en de betrokken gemeentebesturen. Een ander voorstel van het dagelijks bestuur betreft de aankoop van gron den te Zoutelande. nodig voor de aan leg van de persleiding Zoulelandc- West-Souburg De vergadering van het algemeen be stuur van hei waterschap begint om half tien. NCVB bijeen uitbreiding is flinke verbetering RENESSE - Zaterdagmiddag zijn op heer H. Asma. voorzitter van het het CJV-kamp in Renesse tien slaap- jeugdwerk Schouwen-Duiveland sprak hutten officieel in gebruik gesteld, waarderend ewoorden. waarbij hij in Deze uitbreiding van het kamp bete- het bijzonder de heer Schot vermeldde. kent een flinke verbetering. Vroeger „De vereniging kan blij zijn met een ruimte voor 61 vrijstaande woningen was men altijd op tenten aangewezen, dergelijk figuur", stelde hij vast. en 143 woningen in een rij. Het scho- Aan de opening ging een officiële bij- Later ging het qgezelschap naar bui- lencomplex is aan de Brigdamseweg eenkomst vooral in de recreatiezaal ten. Tien genodigden, onder anderen gedacht. In de wijk zijn voorts enkele Y3",, ,ar"P- Voorzitter B. Schot van burgemeester De Meester, openden speelgelegenheden voor kinderen ge- de CJV te Zienkzee spraak een wel- een slaaphut voor een naambordje lekend in de directe omgeving van de komstwoord. Hij zei onder meer het op de hut te spijkeren. Voor de vrijwil- ouderlijke woning Voor grotere kinde- jammer te vinden dat er geen beheer- ligers was hc-t feest hiermee nog niet ren komt er een speelterrein in een der voor het kamp is Bij schade en afgelopem. Zij zijn het hele weekeinde groenstrook dergelijke moet er altijd iemand uit gebleven. Zienkzee komen om de zaak te rege- len. Nadat het plan was opgevat om slaaphutten te bouwen, v/erd eerst een Van OflZG adverteerders proefhut gebouwd Toen die klaar was ITAITTn_ kwam het college van b. en w. van Wes- HOUTBOETIEK IN terschouwen een kijkje nemen. In eer ste instantie was het de bedoeling om MIDDELBURG OPEN twee tot drie hutten per jaar te bou wen. Echter, het comité kinderpostze- MIDDELBURG - Zaterdag opende 'De gels was bereid een lening van twaalf Houtboctiek' aan de Heerenstraat te jaar beschikbaar te stellen. Voor Middelburg, een speciaalzaak in hou- 40.000,- konden toen tien hutten wor- ten kunst- en gebruiksvoorwerpen. De den gebouwd. meeste voorwerpen zijn van blank De heer Schot zei erg verheugd te zijn hout e" het is de bedoeling dat de ko rnet het feit dat de meeste gemeenten P^r zelf de voorwerpen beschilderd, op Schouwen-Duiveland garant staan Hiervoor heeft de nieuwe winkel een voor de rente van dat bedrag. Alleen ruime sortering bloemmotieven en de gemeente Middenschouwen doet andere voorbeelden die eenvoudig op niet mee. De hutten bieden elk ruimte het voorwerp kunnen worden overge- aan acht personen. In zes weken tijd bracht. Ook de benodigde verfsoorten zaterdag 1 mei gehouden wedvlucht hebben CJV-vrijwilligers ze gebouwd, zijn aanwezig. vanuit Noyon door de afdeling Zeeland De hutten zijn van hout: van buiten Voorts is het mogelijk om eigen ideeën van de Nederlandse bond van zater- schroten en aan de binnenkant afge- in houl- ]a ten uitvoeren. Veel van dagvliegers luiden rayon A. 1 J. Snij- werkt met geverniste berkestamme- de goederen zijn met de hand vervaar- ders. 2 comb. Daame-Dooge: 3 F. tjes. digd- Er zijn fraaie kandelaars, fruit- Maes: 4 W K. Schol; 5 F. Maes. Ravon De heer H. Drost voerde namens de schalen en eierdopjes. Ook houten B: 1 A. Hoogelanden 2 J. Moerland, 3 kerkeraad van de hervormde kerk te speelgoed, zoals treintjes en montage- j. g Vaders: 4 D. P. Polderman; 5 J. Zierikzee het woord. Hij overhandigde dozen aJn aanwezig. De heer en me- Moerland. Rayon C: 1. 2 en 3 P. A!e- de heer Schot eenbijbel en voegde vrouw Afink konden op de openings- oregtse: 4 K. Meulmeester. 5 G. Vente- daarbij de belofte er nog negen be- daS vele bloemstukken in ontvangst vogel. Rayon D: 1 P van Belzen: 2 J. Bij het opstellen van het plan Klaren beek III is nog enigszins rekening ge houden met hel doortrekken van een verbinding Veerseweg-Noordweg. Wanneer de toekomstige Dammenweg echter aan de noord-oost zijde van Middelburg gelegd zal worden zal aan een dergelijke verbinding geen be hoefte meer bestaan, zo verwachten b. en w. Indien het plan Brigdamme niet of slechts gedeeltelijk tot stand zal komen is het mogelijk een aantrekke lijke groenstrook te behouden als be grenzing van Klarenbeek III. Wedvluchten VLISSINGEN - De uitslagen van de op schikbaar te. zullen, stellen. Hierna nemen, sprak de heer L. C. Hoogerhuis we- thouder van Westerschouwen. De we- 'thoudér zei nog al eens klachten te ho- OJJlCieLe pUOllfCCltie ren over het kamp. Hij noemde het ontbreken van een beheerder als moge- De burgemeester van Middelburg lijke oorzaak. „De jeugd moet zich aan maakt ingevolge artikel 23 van de wet de spelregels houden", zei de webhou- op de ruimtelijke ordening bekend, dat der' ingaande 19 mei 1976 gedurende een reh^UdeTwedTludUFvTnuU "cörbèfi Burgemeester Th. H de Meester van maand ter gemeentesecretarie (kamer [^len vanuit uorben Zienkzee sprak namens de overige 15) voor een ieder ter inzage kal. het Rav0„ A: 1 coinb Van de Maas; 2 J epmeenr.en nn her. eilnnri A p tatnom. nnt.wprn-hpst.pmnnnp-snlnri Rpprna - Wilderom; 3 L. de Fouw. 4 A. J. Bou- terse; 5 K, Verhage. Rayon E: l J. Veels; 2E.A. van Oosten: 3 M. Nijssen: 4 E. Minnaard; 5 J. J. van Oeveren. Rayon F, 1 en 2 A. Meeuwsen; 3 D. Deurwaarder; 4 A. Scheele. 5 gebr. Zegers-P. van Belzen. De uitslagen van de op zaterdag 8 mei gemeenten op het eiland. Alle gemeen- ontwerp-bestemmingsplan 'Begraaf- ten op Schouwen-Duiveland moeten plaats Nieuwlandseweg. echter het kamp van de CJV staan, zo Gedurende bovenvermelde termijn zei hij onder meer. kan een ieder tegen dit ontwerp- De burgemeester van Zierikzee schonk bestemmingsplan bij de gemeenteraad een naambordje voor een van de hut- schriftelijk bezwaren mdienen. ten. Namens de landelijke CJV voerde de heer P. Pennings het woord. Ook de BIDSTOND TEGEN LEGALISERING ABORTUS IN MIDDELBURG - De classis Middel burg van de gereformeerde Gemeente heeft aan de kerken in haar rayon ge vraagd in één van de kerkdiensten op zondag 23 mei een bidstond te houden tegen de legalisering van de abortus- provocatus. De classis hoopt dat dit ter navolging zal zijn voor alle gereformeerde Ge meenten. Middelburg. 17 mei 1976 De burgemeester voor noemd. drs. P. A Wolters Jumelet; 3, 4 en 5 J. Westdorp. Rayon B: 1 A Voormeulen, 2 A Wagemaker: 3 A. Korsman: 4 en 5 A Wagemaker. Rayon C 1 W. Machielse 2 J. Melis: 3 A. Marteijn: 4 W. M Walraven. Rayon D: 1 en 2 W. G. Versluis; 3. 4 en 5 L. de Fouw. Rayon E: 1 J. Minnaard: 2 J Moeson: 3 M. Mol: 4 J Minnaard en 5 J Veels. Rayon F: 1 H. Feijter. 2 W van Hoeven; 3 gebr. Zegers: 4 P. Scheele: 5 F. Scheele en H. de Feijter. SEROOSKERKE <Wi - De afdeling Serooskerite van de NCVB hield de maandelijkse vergadering in het ver enigingsgebouw. Presidente mevrouw Jobse-Visser opende de avond. Na de pauze sprak mevrouw Westhoff-Hubée uil Middelburg, over het onderwerp 'Is politiek ook voor vrouwen' De vol gende vergadering is op 2 juni 197G. Dit is een streekvergadering met de afde lingen Gapinge. Veere. Vrouwenpolder en Serooskerke. Ko de Korte zal dan spreken over zijn Poolreizen. Commissie in Middelburg akkoord met lozingsverordening MIDDELBURG - De vaste commissie uit de gemeenteraad van Middelburg voor volksgezondheid en milieuhygiëne-sociale zaken stemde vrijdagmiddag unaniem in met een gunstig advies tol het vaststellen van een 'lozingsverordening riolering'. In deze verordening zal de lozing van schadelijke stoffen die de rioleringen of het oppervlaktewater kunnen aan tasten aan een vergunning worden gebonden. Naar aanleiding van een vraag wees voorzitter wethouder A. Bergshoeff er met nadruk op dat deze verordening ook zal gelden voor het grondgebied van de vroegere gemeenten Sint- Laurens en Nieuw- en Sint Joosland. hoewel het afvalwater in die gebieden wordt geloosd op water van het water schap Walcheren. Vooraf werden nog enige vragen gesteld over de redactie van enkele artikelen. De meerderheid van de commissie verklaarde voor toetreding te zijn tot een gemeenschappelijke regeling am bulancevervoer in de door gedepu teerde staten van Zeeland vastgestelde regio Midden- en Noord-Zeeland met een centrale meldkamer in Goes. Daarbij werd opgemerkt dat bij invoer ing van het landelijk alarmnummer 0011 ook de centrale in Goes zal wor den gevestigd. De nieuwe regeling voor samenwerking is een gevolg van de wet ambulancevervoer. Enkele leden stel den dat er misschien wel eens een kleine vertraging zal kunnen optreden bij de alarmering maar zij achtten die zeer geringe lijd te verwaarlozen. De commissie had weinig moeite om te komen tot een gunstig advies aan de gemeenteraad voor het toekennen van een subsidie aan de kort geleden in het leven geroepen 'Stichting welzijn bui tenlandse werknemers' ën de herbe noeming van vertegenwoordigers in de Commissie van beheer schoolartsen- dienst.' VLISSINGEN - De jaarlijkse bndgc- wedstrijd van de bridgeclub 'De Vlis singse Fles' met als inzet de naar die. club genoemde w issellrofee, is even als hel vorige Jaar weer gewonnen door de Middelburgse club A.B.C. Voor deze wedstrijd hadden acht clubs met drie paren Ingeschreven. Er werrd gespeeld in twee groepen met als schema Howell 8 plus 8 gesplitst In A en B en een Howell 8. Naast de club wedstrijd namen nog 40 paren deel aan een open-pa ren wedstrijd Hier werd gevolgd het schema Howell 8 plus 8 voor de A en D lijn. terwijl de E-Ujn speelde volgens met Mitchell 7 plus 7 systeem. Zoals vanouds was de B C Sansatout' uil Bergen op Zoom weer vertegen woordigd In de club en individuele wedstrijd- In de striujd orn de zeer be geerde wisselprijs eindigden de ABC- paren Koman - Schulc. Kooman - Lau rens en Conljn - Schnjnemakers. elk in hun lijn als eerste. De uitslag, die door de voorzitter van 'De Fles', de heer A Klink, ïn zijn openingswoord was voor speld. was waarheid geworden.' Op merkelijk was de uitslag van het com binatie clubteam VBC/Scaldls en het team van Papyrus 65 die respectieve lijk als tweede en derde eindigden. Voor de nummers tot en met 3 van elke lijn waren prijzen beschikbaar. Voor de prijsuitreiking werd de dank van 'De Fles' overgebracht aan allen die had den medegewerkt deze bridgedrive zo te doen slagen. De uitslag van de bekenvedstnjd groep B <ai: 1 Kooman - Laurens 114: 2 dames Braak Krediet. 102: 3 echtpaar Puuis 97:4 echtpaar v. d. Sar.de 84. 5 echtpaar Labruyerc 80: 6 Klink - de Rit- 79: 7 dames De Vlieger - Wesl- strate 63; 68; 8 Bokhorst - Te Roller 48. groep B (bi: 1 mevrouw Kooman - Schuw- 94. 2 Blatter - Nas93: 3 mevrouw Pot - Janse 87. 4 dames Crena Ulterwijk - Kroeders 84: 5 echtpaar Mir.et 33; 6 Cab - Kinnegmg 80; 7 Berrevoets Geldof 77; 8 Bruis - Van Westen 74 punten. Groep C 1 Conijn - Schnjnemakers 102: 2 Konings - Brunner 99; 3 dames Blieck - van de Mark 87; 4 Geers - Coomans 86: 5 echt paar De Rijcke 82; 6 mevrouw Brouwer - Binnendijk 31; 7 dames dames Moermond - Meiier 72; 3 echtpaar Acrssens 63 punten. Eindstand; 1 ABC 3: 2 VBC/Scaldis 7; 3 Pa pyrus 13; 4 VI. Fles 14: 5 Kurketrekker en Sansatout 16; 7 MBC 18; 8 Valkenisse 21 punten Open-parenörive groep: A (a): 1 echtpaar Lichtenaahl 95: 2 echtparen v. d. Kreeke en de Vries 94; 4 dames Bennis - Brouwer 89: 5 echtpaar Berghuijs 86; 6 Klupper - Groene- Philatelica' houdt bijeenkomst VLISSINGEN - De internationale ver eniging 'Philatelica', afdeling Vlïssïn- gcn. vergadert donderdagavond 20 mei om acht uur in de kantine van net stadhuis. Prof. dr. M. J. Bruins Slot uil Dreischor zal een inleiding houden over de ge schiedenis van Malawa aan de hand van daarover verschenen postzegels. De eerstvolgende ruilavond van 'Phila telica' is op 12 juni om zeven uur in de kantine van het stadhuis. Informatie-avond woningbouwplannen voor Geeregebied MIDDELBURG - Op dinsdag 25 mei wordt in het stadhuis in Middelburg een informatie-bijeenkomst gehouden over de ontwerpen voor woningbouw die drie architecten voor het gedeelte van het Geeregebied tussen de Been houwerssingel, Koestraat en Vlissin- gesestraat hebben ontwerpen. Deze bijeenkomst die om half acht be gint. wordt gehouden in verband met de grote belangstelling die voor deze plannen bestaat. Van de zijde van de woningbouwvereniging 'Middelburg' - de opdrachtgever - zullen toelichtin gen worden gegeven op de plannen en op de beoordeling van de jury. Van de drie plannen kwam dat van bouwbedrijf 'De Delta' en architecten bureau Rothuizen en 't Hooft als prijs winnend uit de bus. De bij alle drie de plannen behorende tekeningen zijn sinds vrijdag op de kantooruren (van 8.00 tot 17.00 uur) in de voormalige ruimte van de afdeling bevolking in het stadhuis te bezichtigen. ouders van leerlingen van de Jan Blancxschool aan de Bessestraal in Goes. Ze sleepten overal materiaal vandaan, en gingen aan het zagen, timmeren en schilderen. Zaterdag was het dan zover. Na een week ie dere avond moeizaam arbeid te hebben geleverd waren ze klaar nu vijf speelwerktuigen voor jongste leerlingen. De ouders hebben eer van hun werk. Want nauwelijks waren de hamers en de zagen opgeborgen, of de kinderen speelden naar harte lust op het nieuwe speelterreintje tornhout* 84 8 hi.rt - vim Aal- takers - West- rnte - De Onaf ut Bel et» me- 4 Var» Oeel •i 65 punten Loon 108: 2 lerc 85. 4 Ver burg- Ba»- daine» Baljt - i Sonbroek - De Ie VUet - Doek- 'Welzijnswerk voor ouderenMiddelbmg bestaat acht jaar MIDDELBURG - In het diensteentrum "Het Schuttershof, het centrale punt voor dienstverlening en recreatie voor ouderen in de gemeente Middelburg, vierde de Stichting "Welzijnswerk voor ouderen' het achtjarig bestaan. Deze gelegenheid werd aangegrepen om het werk weer eens onder de aan dacht van de ouderen in de gemeente te brengen. In de morgenuren was er voor 'mensen-boven-öO-jaar' open huis in het centrum. De belangstelling voor dit evenement, w.is maar matig. ,'s Middags en avonds was er echter een grote belangstelling en velen kwamen eekijkje nemen hoe een en ander in 'Het Schuttershof toegaat, 's Middags w:rd er in alle zalen van 'Het Schuttershof naar hartelust deelge nomen aan allerlei spelen zoals wed strijden in biljarten, kaarten (bieden en jokeren), sjoelen en kegelen. Ongeveer 125 mensen namen deel aan een kof fiemaaltijd die rond 6 uur aanving, 's Avonds was er in het Middelburgse dienstencentrum een gevarieerd pro gramma. In de bovenzaal trad het zangkoor 'Zang houdt jong' op. Gerard Baijens en mevrouw Moenen decla meerden en Corrie de Kort zong een aantal volksliedjes. In de benedenzaal werd als afwisseling bingo gespeeld. De feestavond werd besloten met een op treden van een boeren kapel uit Se rooskerke. Ongeveer 200 bejaarden be zochten het feestprogramma. MIDDELBURG - Tijdens een open bare voorlichtingsbijeenkomst over het werk van de AA. de Anonieme Al coholisten, vrijdagavond in 'De Scha kel' te Middelburg hebben vier spre kers verschillende facetten van het werk van de 'lekenorganisatie' AA be licht. Dat waren achtereenvolgens een heer uit Amsterdam, die als vroeger alcoholist sprak, mr. D. Poslma, direc teur van de Jellinekkliniek te Am sterdam over 'De AA en de medische consultatiebureaus', zenuwarts A. J. Boom uit Vlissingen, die sprak over de medische en psychische aspecten van het alcoholisme, en ds. J. C. Del beek, die de geestelijke grondslag van het AA-programma behandelde. Namens de Middelburgse, sinds ruim een jaar bestaande. AA-groep 'Luctor et Emergo' gaf een voorlichtingsman een toelichting op het doel van de bij eenkomst: voorlichting over het werk van de AA. De vroegere alcoholist uit Amsterdam sprak vanuit zijn eigen levenservaring ever de 'twaalf stappen' van het AA- programma tot herstel. De AA bete kende voor hem een handreiking van lotgenoten, die hem hielpen een nieuw leven te beginnen, dat begon met de erkenning dat zijn leven volkomen stuurloos was geworden; hij was een slaaf van ae alcohol, die een daad moest stellen door zelf het initiatief te nemen te stoppen met drinken. Mr. Postman pleitte er vooral voor de taboes rond het alcoholisme op te hef fen door meer openheid. Aangetekend werd nog. dat alcohol één van de aller hardste drugs is. die het lichaam lang zaam sloopt. Aanleg nieuw sportcomplex SEROOSKERKE - In Serooskerke Is men begonnen met de aanleg van een geheel nieuw sportcomplex aan de Kadetweg. Het complex zul voorzien m een hoofdveld en een bijveld. Verder komt er een half verhard oefenveld, een intrapveldje en een parkeerterrein. Het plan is opgesteld door de N.V. Grontmij te Goes. In een later stadium zal de bouw van kleed accommodatie aan de orde komen. VLISSINGEN - Het bestuur van de Vlissingse mandolinevereniging 'Con Amore' heeft zaterdag een redelijk druk bezochte receptie gehouden in het raam van de activiteiten ter vie ring van het veertig jarig bestaan van de vereniging. Daarbij had het feest comité in de receptiezaal van 'Open Hof aan de hand van foto's krantenk nipsels en concert- en concourspro gramma's een kleine expositie opge zet, die de geschiedenis van 'Con Amore* - nu drieëndertig leden - in beeld bracht. De receptie vormde een van de drie elementen, die aan de jubileumviering luister bijzetten: een paar maanden ge leden had 'Con Amore' de organisatie van een concours van mandolinever- enigingen in het najaar - vrijdag 1 oktober - geeft de vereniging een jubi leumconcert in "open Hof. Tijdens de .receptie maakte de heer A. J. Noordzij namens het hoofdbestuur van de Ne derlandse bond van mandolinevereni gingen gewag van de goede contacten, die er tussen de bond en 'Con Amore' zijn: „Ik durf wel te zeggen: bijzonder prettige, zelfs vriendschappelijke con tacten", zo zei hij. Plezierig vond de heer Noordzee, dat de vereniging qua ledental 'in de lift' zit en dat de sfeer in 'Con Amore' die van een jonge, onder nemende vereniging is." Namens het bondsbestuur overhandigde hij als atr tentie een enveloppe met inhoud. De heer J. Aarnoldus richtte een felicitatie tol het bestuur namens de 'niet- spelende' leden van 'Con Amore'. het thuisfront. Ook hij bood een jubileum geschenk onder couvert aan. examens De heer M. W. Nieuwdorp te Middel burg slaagde aan de E rasmusuniversi teit te Rotterdam voor het doctoraal examen economische wetenschappen. Mejuffrouw C. S. van 't Westeinde te Arnemuiden slaagde voor het MO- examen natuur- en scheikunde aan de rijksuniversiteit van Utrecht- Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het doctoraal examen van de afdeling der scheikundige tech nologie de heer P. P. J. Moorthamer te Axei. Aan de rijksuniversiteit in Gro ningen slaagde voor het examen tan darts de heer L. D. Barendregt uit Oostburg. A. NOTENBOOM VOORZITTER VERVOERSBOND NVV EN NKV (Van onze correspondent) ROSSENDAAL - Een compromis tus sen de vervoersbond van het NVV en het NKV heeft ertoe geleid, dat de NVV-bond het eerste jaar de voorzit ter levert voor de vervoersfederatie NVV-N'KV in het district Zuid-West en het NKV het tweede jaar. De heer A. Notenboom uit Roosendaal, zo werd zaterdag bij de opening van het feder atieve districtskantoor in Roosendaal bekend, zal die eerste termijn voorzit ter zijn. Zoals bekend waren er tussen beide bonden enige tijd gelden moeilijkhe den over het federatieve districtsvoor zitterschap. maar die zijn intussen overwonnen. De opening van het nieuwe kantoor werd zaterdag verricht door ce landelijke vooratter van de vervoersfederatie de heer J. Scchroér. Op de bestuursmoeilijheden van en kele weken geleden ging hij niet met zoveel woorden ir., maar wel zei Schroér over de feceratievorming het ir» het algemeen het begrijpelijk te vin- aewn. dat er 'vanuit de gescheiden or ganisaties en vanuit het eigen klimaat' verschillen van inzicht aan het lcht treden. Hij sprak ïn dat verband over 'kleine explosies', die zich hebben voorgedaan. Zowel de vooratter van de NKV- vervoersbond de heer C. van Raak als de heer Notenboom stelden zich op het standpunt dat het "net oud zeer" tussen beide bonden bonden spoedig wegge werkt dient te worden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 5