PZC/s Voetbalvereniging Groede hield receptie wegens 60-jarig bestaan Wedstrijden atletiek voor de schooljeugd in Hulst Goese ouders maakten zelf speelwerktuigen bij school Fabricom won toernooi van NSM in Sluiskil Slaaphutten CJV-kamp Renesse in gebruik maandag 17 mei 1976 Wissel Zeeuws-Vlaandermn GROEDE - Zaterdag hield de v.v. Groede een receptie ter gelegenheid van haar 50-jarig bestaan. Tijdens deze receptie schonken de heren Leenhouts en Ulijn trainingspakken aan de eerste elftalspelers van de v.v. Groede. De talrijke aanwezigen, waaronder burgemeester A. Schipper van Oostburg, de wethouders G. A. Claeys en J. J. Vergouwe en enige raadsleden, kregen onder meer een overzicht van de 50-jarige geschiede nisvan de v.v. Groede in boekvorm. Wethouder Claeys sprak als eerste het jubilerende bestuur toe. Hij zei dat het zelden voorkomt, dat hij drie keer in een jaar tv gast is bij dezelfde vereni ging. Hij blikte terug op de onder scheiding van de heer Elfrink en het behalen van het kampioenschap. Hij zei het jammer te vinden, dat de ver eniging niet was gepromoveerd en wenste haar voor de toekomst het al lerbeste toe. Vervolgens sprak de heer L Dey als afgevaardigde van de spe lers en overhandigde hij het bestuur een chronometer. De heer Boerdam. oud-voorzitter, was de laatste spreker. Hij sprak de wens uit, dat Groede m de nieuwe competitie weer kampioen zal worden en dan wel zal promoveren. Tot besluit van de bijeenkomst sprak waarnemend voorzitter R. de Regt. Hij zei blij te zijn, dat de vele afgevaardig den van het Groedese verenigingsleven door hun aanwezigheid bewezen, dat Groede nog bepaald geen spookdorp is. En dat het dat ook niet mag worden. Om dat te voorkomen is een bloeiend verenigingsleven echter een van de noodzaken. Jammer is het evenwel, al dus de heer De Regt. dat het steeds moeilijker wordt om kaderleden te vinden. Vele mensen leveren kritiek op GOES - Ziekenhuis De Bevelanden N. Z., 16-17 uur: Uitzending Nomen Ne- MIDDELBURG - Schouwburg, 20 uur: Show 'Leven in de brouwerij' Gasthuis, 20-21.15 uur. Uitzending Rawa. Miniatuur Walcheren: 9.30-17.30 uur. Stadhuis. 17 uur: Openbare verg. comm. onderwijs. OOSTBURG - Gemeentehuis. 19.30 uur Openbare verg. jeugd- en jonge renwerk. SCHOONDIJKE - Zaal Wijffels. 19.30 uur Hoorzitting. VLISSINGEN - Bethesda-St. Joseph- ziekenhuis, 19.45-21.15 uur: Uitzending Rawa. UZENDIJKE - Markt. 10-17 uur Streekmuseum WestrZeeuwsch- Vlaanderen. BIOSCOPEN BERGEN OP ZOOM - Luxor. 20 uur: Harry en Pondo. a.l. Roxy, 19.30 uur: Gejaagd door de wind, al. GOES - Grand, 20 uur: Het mysterie van dezeven gouden vampiers, 14 iaar HULST - De Koning van Engeland, 20 uur: Mandingo. 18 jaar; 20.30 uur: Ge- jodel onder de Tiroler rokjes, 18 jaar, MIDDELBURG - City, 20 uur: In Tirol hangen de slipjes aan de Alpen. OOSTBURG - Ledel, 20 uur: Klokken luider van de Notre Dame. 14 iaar. TERNEUZEN - Luxor, 20 uur: De nonnen van Sant Arcangelo. 18 jaar. VLISSINGEN - Alhambra. 20 uur: Big guns. 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN GOES - Lunchcafé Stadhuis: Expositie Lodewjjk Bruckman HEILLE - Landbouwmuseum. 10-12 en 13-17 uur: Oude landbouwwerktuigen. HULST-Bibliotheek. 10-12 en 13-17.30 uur: Expositie 'Kunst Uitleen'. Burgerzaal Stadhuis. 8.30-12 en 13- 16.30 uur: Tentoonstelling poppen MIDDELBURG - Zeeuws Kunste naarscentrum: Tentoonstelling Jan Haas. Zeeuws Museum. Expositie 'European Art and my Reflection' van Paul Bon- ger. Rijksarchief, 9-12.30 en 13.30-17 uur: Kinderzorg in Zeeland. Galerie Contrast. 10.30-17 uur: 16e-, 17e- en 18e-eeuwse meubelen TERNEUZEN - Galerie 'Des Beaux Arts': Grafieken Charles van Gisber gen. HULPCENTRA NOORD- en MIDDEN-ZEELAND - Goes, tel. 01100-14444. ZEEUWSCH-VLAANDEREN - Ter- neuzen, tel. 01150-4444. THOLEN EN ST. PHILIPSLAND - Tel. hen die in het verenigingsleven actief zijn, maar zelf doen deze figuren vaak bitter weinig. De v.v. Groede heeft het niet altijd gemakkelijk gehad in de afgelopen 50 jaar, zo vervolgde hij, „vorig jaar nog beleefde onze vereniging een diepte punt. Maar daar zijn we onder meer door de fijne medewerking van de KNVB goed uitgekomen. En we heb ben dan wel eens kritiek op de heren van het Molenwater, toch moet me van het hart dat ik veel respekt heb voor De heer M. W. Nieuwdoip te Middel burg slaagde aan de Erasmusuniversi- teit te Rotterdam voor het doctoraal examen economische wetenschappen. Mejuffrouw C. S. van 't Westeinde te Amemuiden slaagde voor het MO- examen natuur- en scheikunde aan de rijksuniversiteit van Utrecht. Aan de Technische Hogeschool te Eindhoven slaagde voor het doctoraal examen van de afdeling der scheikundige tech nologie de heer P. P. J. Moorthamer te Axel. Aan de rijksuniversiteit in Gro ningen slaagde voor het examen tan darts de heer L. D. Barendregt uit Oostburg. Fanfare 'Sluiskil' begint serie van drie concerten SLUISKIL-Defanfare'Sluiskil'zal drie concertengeven op verschillende plaat sen inhetdorp. Vandaag, maandag, ishet eerste op het Lijsterplein, aanvang 20 Het tweede, op 24 mei. is op het plein Vergaertstraat en het derde, op 31 mei, in het bungalowpark. Voorafgaans aan de optredens worden loten verkocht ten bate van het instrumenten- en uni formfonds. De fanfare wil van deze concerten een jaarlijkse gebeurtenis maken, wanneer ze voldoende belang stelling trekken. de manier waarop ze de voetbal in Zee land 'rollende' houden. De voorzitter besloot zijn betoog met het uitspreken van zijn vertrouwen in de toekomst van de v.v. Groede. Na de receptie was er voor spelers en bestuur een gezellig etentje, waarna om half negen het bal begon, voorafge gaan door de trekking van cle grote ju bileumverloting. Muzikale medewer king werd verleend door de 'Guanita's' uit Scherpbier. Foto: EenJjeéld van de receptie De belangstelling in Philippine voor deze snel groeiende tak van sport da teert van vier jaar geleden. Een Stich ting Tennis begon toen met het verza melen van handtekeningen. Daarna werd 'Tenphil' opgericht en men vroeg de gemeente Sas van Gent om een tennisbaan. Het duurde toch nog vrij lang voordat van start werd gegaan met de aanleg 'Tenphil' hield in die periode de leden bij elkaar door het or ganiseren van bingo-avonden, Me vrouw Emans. voorzitter van 'Tenphil' wees zaterdagmiddag op de geweldige onderlinge sfeer die daardoor is ont staan. In haar dankwoord betrok me vrouw Emans burgemeester en we thouders van Sas van Gent, sportamb tenaar Katiouw. de Tenmsbouw Lei den en de Stichting Tennis Ze ontving daarna uit handen van burgemeester Dusarduyn de sleutel die toegang ver schaft tol de nieuwe baan. Burgemees ter Dusarduyn overhandigde daarna ook nog tennisrackets aan vier jeug dige leden van 'Tenphil' en ontving zelf bloemen van de zesjarige Nicole Lambert. 'Tenphil' ontving daarna tij dens een receptie in 'De Meerpaal' tal rijke felicitaties van bevriende ten nisclubs en verenigingen uit Philippi ne. De muzikale begeleiding tijdens deze hele ceremonie kwam van de harmonie 'Cecilia uit Philippine Na mens het district Zeeland van de Ko ninklijke Nederlandse Lawn Tennis- bond was de heer ir. C W. Wondereem, districtsvoorzitter, aanwezig. HULST - Op het gemeentelijk sportr park in Hulst werden vooiwedstrijden gehouden in het kader van 'Scholiere- atletiek'76 voor jongens en meisjes van 13 en 14 jaar. Dat gebeurde ter ge legenheid van het 75-jarig bestaan van de KNAU. Deze wedstrijden worden gespeeld onder auspiciën van de cen trale commissie voor schoolatletiek. In juni zijn er regio-finales, waaronder die op 19 juni op het gemeentelijk sport park in Hulst. In Hulst namen zo'n 140 jongens en meisjes aan de voorwedstrijden deeL De eerste zes gaan naar de regio-finale in Hulst. In de 80 meter hardlopenfinale voor meisjes hebben zich geplaatst: 1 Magda Valckx; 2 Suzanne Nannaert; 3 Marleen van den Branden: 4 Ineke Rombout; 5 Gina Erpeline en G Marleen van de Vijver. In de 1000 meter finale voor meisjes plaat sten zich-1 Ankie Steijns: 2 Jolanda Inghels; 3 Sonja Schelfhout. Voor het hoogspringen voor meisjes plaat sten zich: Marinka Altenburg, Jacqueline de Maat en Tanja van de Brande. Voor het verspringen voor meisjes plaatsten rich: 1 Bagda Valckx; 2 Ineke Rombout; 3 Annemieke de Moor; 4 Mildred Pardon; 5 Marleen van de Vijver en 6 Suzanne Nan naert. Woor het kogelstoten voor meisjes plaat sten rich: 1 Mildred Pardon; 2 José de Theije; 3 Anniek Bonte: 4 Yvonne de Kort; 5 Nicole Meerstadten; 6 Marinke Altenburg Voor de 1500 meter lopen voor jongens plaatsen rich: 1 Aart Bakker; 2 Patrick Suy; 3 Ronald Lernout; 4 Erwin Schwarz; 5 Johny Wegman en 6 Loek de Beleir In het verspringen voor jongens plaatsten rich: 1 Eric van Cadzand; 2 Patrick Locke- AARDENBURG - Bij café De Zwaan werd een bejaardenbolling gehouden. De uitslag was: 1 Em. Standaert-B. Martens-L. de Hon: 2 Ach. Braet-C. Bouwens-M. de Lange; 3 Al. BreijaertrM. de SmetrPr. Haegeman: 4 P. de Geeter-R. Reijbroek-M. Claeijs: 5 R. ae Vriend-R. Raeman-L. Reijbroek. AARDENBURG - Bij café 'De Zwaan' werd de 5e clubbolling gehouden door de Boldersvereniging 'De Ware Vrien den'. 1 J. Smoor-R. Goethals-mevr. Deij, 2 M. de Vreeze-J. Blondeel-R. Dobbelaere, 3 R. de Geeter-J. Focke- Fr. Riteco: 4 P. de Geeter-J. de Vreeze-W. Longeville, 5 B. Büuwens-A. Henneman. feer. 3 Carel Lernout: 4 Jony Wegman. 5 Wim Dieks en 6 Loek de Beleir Voor het kogel stoten voor jongens plaatsten zich- 1 G. Koole; 2 J. Jansen te Roosendaal: 3 P. Bruyne. 4 C. Lernout. 5 M. Bos en G F. Bonte voor het hoogspringen jongens plaatsen zich. 1 Marcel Bos en 2 J. Jansen te Roosen- In het 600 gram speerwerpen plaatsten zich. 1 Geroge Kool: 2 Marcel Bos. 3 Patrick Suy; 4 Ferdi Bone; 5 Paul Bruyne; 6 J. Jansen te Roossendaat In de 80 meter jongens finale plaatsten zich: 1 Patrick Lockefeer. 2 Eric van Cadzand; 3 Patrick-Buy; 4 George Kool; 5 Marcel Bos en 6 Paul Bruyns. Waterschap over plan bestrijding waterverontreiniging MIDDELBURG - In een algemene vergadering van het waterschap Wal cheren komt maandagmorgen 24 mei een voorstel aan de orde tot 'vaststel ling van het plan tot bestrijding van de waterverontreiniging in Walcheren'. Dit dient te gebeuren op grond van een bepaling in de verordening verontrein iging oppervlaktewateren in Zeeland. Het ontwerp van het bestrijdingsplan lag al eerder te visie. Dit kwam tot stand na overleg met het rijksinstituut voor zuivering van afvalwater en de betrokken gemeentebesturen. Een ander voorstel van het dagelijks bestuur betreft de aankoop van gron den te Zoutelande. nodig voor de aan leg van de persleiding Zoutelande- West-Souburg. De vergadering van het algemeen be stuur van het waterschap begint om half tien. Burgemeester opende tennisbaan Philippine examens PHILIPPINE - Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent heeft zaterdagmiddag met het openen van een hek de officiële opening ver richt van een tennisbaan in Philippi ne. De tennisclub 'Tenphil' zag hier mee een lang gekoesterde wens in vervulling gaan. streek GOES - ..Geen geld? Nou. uan doen tcc het rif. duchten zo'n twintig ouders van leerlingen van de Jan Blancxschool aan de Bessestraal in Goes Ze sleepten overal materiaal vandaan, en gingen aan het zagen, timmeren en schilderen. Zaterdag was het dan zover. Na een week ie dere avond moeizaam arbeid te hebben geleverd waren ze klaar. Op een veldje vlak naast het gebouw van de katholieke basisschool staan nu vijf speelwerktuigen voor de jongste leerlingen. De ouders hebben eer van hun werk. Want nauwelijks waren de hamers en de zagen opgeborgen, of de kinderen speelden naar harte lust op het nieuwe speelterreintje A. NOTENBOOM VOORZITTER VERVOERSBOND NVV EN NKV (Van onze correspondent ROOSENDAAL - Een compromis lus sen de vervoersbond van het NVV en het NKV heeft ertoe geleid, dat de NVV-bond hel eerste jaar de voorzit ter levert voor de vervoersfedoralie NV V-N KV in het district Zuid-West en hel NKV het tweede jaar. De heer A. Notenboom uit Roosendaal, zo werd zaterdag bij de opening van het feder atieve districtskantoor in Roosendaal bekend, zal die eerste termijn voorzit ter zijn. Zoals bekend waren er tussen beide- bonden enige tijd gelden moeilijkhe den over het federatieve districtsvoor- zitierschap. maar die zijn intussen overwonnen. De opening van het nieuwe kantoor werd zaterdag verricht door de landelijke voorzitter van de vervoersfederatie de heer J. Scchroèr. Op de bestuursmoeilijheden van en kele weken geleden ging hij niet met zoveel woorden in. maar wel zei Schroèr over de federatievorming het in het algemeen het begrijpelijk te vin- dewn. dat er 'vanuit de gescheiden or ganisaties en vanuit het eigen klimaat' verschillen van inzicht aan het Icht treden. Hij sprak in dat verband over 'kleine explosies', die zich hebben voorgedaan. Zowel de voorzitter van de NKV- vervoersbond de heer C. van Raak als de heer Notenboom stelden zich op het standpunt dat het 'het oud zeer' tussen beide bonden bonden spoedig wegge werkt dient te worden. Kinderen spelen met vuur: duinbrand BKESKENS - Spelen met vuur door enkele jeugdige kinderen was er za terdagmiddag in Breskens de oorzaak van dat een deel van de beplanting van de duinen aan de Promenade in lichter laaie stond. Door het snel ter plaatse zijn van de Breskense brand weer kon de schade aan de duinbe planting beperkt blijven. De brand weer is nog geruime tijd bezig ge weest met het nablussen van de smeu lende beplanting. In verband met de brand heeft de politie enkele kinderen van ongeveer tien jaar verhoord. Wedvluchten VLISSINGEN - De uitslagen van de op zaterdag 1 mei gehouden wedvlucht vanuit Novon door de afdeling Zeeland van de Nederlandse bond van zater dagvliegers luiden: rayon A 1 J Snij ders; 2 comb. Daame-Dooge; 3 F. Maes; 4 W. K. Schot: 5 F. Maes. Rayon B: 1 A. Hoogelander; 2 J. Moerland; 3 J. G Vaders; 4 D. P. Polderman. 5 J. Moerland. Rayon C: 1. 2 en 3 P. Ale- Dregtse: 4 K. Meulmeester, 5 G. Vente- vogel. Rayon D: 1 P. van Belzen; 2 J. Wilderom; 3 L. de Fouw; 4 A. J. Bou- terse; 5 K. Verhage. RayonE: IJ. Veels; 2 E. A. van Oosten; 3 M. Nijssen; 4 E. Minnaard; 5 J. J. van Oeveren. Rayon F: 1 en 2 A. Meeuwsen; 3 D. Deurwaarder: 4 A. Scheele; 5 gebr. Zegers-P. van Belzen. De uitslagen van de op zaterdag 8 mei gehouden wedvlucht vanuit Corbeil luidden: Rayon A: 1 comb. Van de Maas; 2 J. M. Jumelet; 3, 4 en 5 J. Westdorp. Rayon B: 1 A. Voormeulen; 2 A, Wagemaker, 3 A. Korsman; 4 en 5 A. Wagemaker. Rayon C: 1 W, Machielse; 2 J. Melis; 3 A. Marteijn; 4 W M. Walraven. Rayon D: 1 en 2 W. G Versluis; 3, 4 en 5 L. de Fouw. Rayon E 1 J. Minnaard; 2 J. Moeson: 3 M. Mol: 4 J. Minnaard en 5 J. Veels. Rayon F: 1 H. Feijter; 2 W. van Hoeven: 3 gebr. Zegers; 4 P. Scheele: 5 F. Scheele en H. de Feijter Wedvluchten AARDENBURG - IX- postduivenhou- dersvereniging 'de Bonte Duif nam In samenwerking met de p.v 'De Grens* vliegers' uit Eede deel aan de prijs vlucht uit Doomikmet 201 duiven D< snelheid van de eerstaankomende duif was 1264.3 meter per minuut 1 A Buljsse: 2 w. standaert en Zn, 3 J van Ommen. 4 en 7 van Qufclelberghe. M. de Smet, 0 B. Herman, 8 ,1. de Vreeze. 9 M. Verwulst. 10 R Bram. Tevens werd deelgenomen aan di prijsvluclu uit Dourdan met 77 oude duiven. De snelheid van de eerstaan komende duif was 1138.4 meter pei minuut 1 en 3 R. de Clerck; 2 A De- zutter. 4 en 8 J van Ommen: 5 W Standaert en zn: C M. de Smet; 7 en 10 R Brael: 9 G. Lampaert Aan dezelfde vlucht werd deelgenomen met 16 jaarduiven. De snelheid van de eerstaankomende duif was 1111.8 me ter per minuut. 1 M. de Smet. 2 A. De- zut.ter. 3 en 4 R Braet. 5 O. van Quec- kelbergheG W de Clerck De postduivenhoudersveremglng 'Recht voor Allen" uit Sluis deed met 122 duiven mee aan een vlucht uit Doomik. De hoogste snelheid bedroeg 1231 m per minuut en de gedetailleerde uitslag luidt: 1 E. Descamps. 2. J. Coppens. 3. O. Moens. 4. O de Meijer, 5. J Wac.c. 6. A. Ie Clereq. 7 O. Mar teijn. 8. A. Dierkx. 9. A. v. d. Bussche, 10. M v d. Bussche. Met 97 duiven werd deelgenomen aan vlucht uit Dourdan. Snelheid 1123 m per minuut Uitslag 1. J. Lomweret 2 en 6 A. de Smit. 3 en 4. P. Maenhout, 5. V. Mar- teinn. 7. J. Cocquit, 8. M. v. d. Bussche. 9. E. Visser, 10. J. Moens. Schietingen KOEWACHT - Aan de schieting bij P van de Steen te Koewacht namen 62 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel: R, Saman. Koewacht, eerste zij vogel: A. Ringoot, Sinaai(B), tweede zijvogel: P. van de Steen. Koewacht, grootste aantal (3stuksi: G. van Dam me. Koewacht en G. Poppe, Moerbeke KLOOSTERZANDE - Aan de bejaar- denschieting in 'De Reizende Man' ie Kloosterzande namen 38 schutters deel. De uitslag luidt: hoge vogel A. de Kever. Kloosterzande, eerste zijvogel: P de Waal. Kloosterzande. tweede zii- vogel; Fl. Aarsen. Kloosterzande. grootste aantal <4 stuks): mevrouw De Waal-Kindt. Groenendijk. KLOOSTERZANDE - Uitslag schie ting bij J. de Waal-Baart: hoge vogel P. v. Goethem. eerste zijvogei A. Pauwel, tweede Ed. de Maat. Meeste kleine vo gels mevr Pieters. 4 stuks. Uitslag van zondag 9 mei: hoge vogel J Verhoeven, eerste zijvogel Jos Ver schoten. tweede zijvogel D. v. Gassen. Meeste kleine vogels 6 stuks Alb Ver schoten. Biljarttoernooi SLUIS - Ter afsluiting van het seizoen hield de biljartclub 'Confiance' een onderlinge wedstrijd voor de leden. De uitslag luidt: 1. A. Bommel en J. Boomert jr. 2. G. de Bakker en H. van Dijk, 3. R. Mahu en G. vn Oorschot. 4. J. Bakker en T. Jansen. Voorzitter T. -Jansen overhandigde aan H. van Dijk de beker voor het behaalde clubkam pioenschap van 1975-1976, Politie Sluis hield prikactie SLUIS - Bij een prikactie die de politie zaterdag in Sluis hield zijn 52 bestuur ders gecontroleerd. Eén kreeg een ver baal wegens het niet om hebben van de veiligheidsriem. Twee bestuurders kregen een rijverbod opgelegd in ver band met de hoeveelheid alcohol die ze genuttigd hadden. JAARLIJKSE SPORTONTMOETING SLUISKIL - De NSM-sportdag die za- terdiighiSluiskilisKeboudenbrachleeii uroot aantal voetballers, trimmers en vuileybal I ers op de been op de Keineen le lijke sportvelden. Vooral hel voetbal toernooi. waaraan lü ploeKen mededen in 2 poules, trok veel publiek. Na een /.eer .spannend toernooi werd uiteindelijk de ploeï van Fabricom' winnaar. G T 1 Hel volleybaltoernooi werd ui 2 ktoc- N s -veteranen. 3 dame» 2 «i 4 P Z en co in- uitslag tnj «roep 2 was 1 tam OIJscl. 2 Ite brkrrs en de andi-re prijzen van voetbal en volley baltoernooi werden uitgereikt door ir. G, Hu»» een van de directieleden van de NSM bijgestaan door de organisa toren K. I.jfnrt en Van Hijfte. Algrmren directeur Ing. Houdrw ijn en zijn echtgenote woonden de wedstrijden bij F' Boblede 06 punten. 2 H de Groot"'50 punten. 3 O Bertram. 50 Dunum. 4 Xi. Kevzei Ij punten. 5 R Ivens 45 pnt0 J. de Bruyn. 10 punten. 7 R Schecfc. 38 punten. 8 me vrouw Hanwllnk. pnt9 J Roeland. 34 punten en 10 A. de Roode 33 punten. Aan de prijskaurting cp vrijdagavond deden sen 4-3». 2 U. Poppe 4-38. 3 J. van Avermae- (e. 4-22. 4 R. Ivens 4-28. 5 M. flclioof 4-26. 6 J. Warrens. 4-25. 7 A van de Broerkr 4-10. 8 mevrouw Bogacrt 4-13.R van W» terse boot 1-25. 10 A Uulnkerkc 3-23. Verder wan er voor de jeugd m het gildehule een poppenkast en clownproKTuinma. dat een volle iaal Uok Het evenement werd b' Uo- u-n met een dansavond m 'Den DuJJaert' In Hulst. The WiUeams' verzorgen de danimu- B. en w. Terneuzen praten in najaar over proef met openbare commissies TERNEUZEN - B. en w. van Tcrneo- zen willen dit najaar met het senio renconvent praten over de resultaten van de openbare commissievergader ingen. Daarna zal de raad een voorstel krijgen over het al dan niet voortzet* ten van dit experiment. Het college deelt dit mee pp vragen tijdens de begrotingsvergadenngen van 18 en 19 december vorig jaar. Zoals bekend, besloot de raad toen om alle commissies van bijstand openbaar te verklaren voor een proefperiode van een half jaar. UITBREIDING IS FLINKE VERBETERING RENESSE - Zaterdagmiddag zijn op het CJV-kamp in Renesse tien slaap hutten officieel in gebruik gesteld. Deze uitbreiding van het kamp bete kent een flinke verbetering. Vroeger was men altijd op tenten aangewezen. Aan de opening ging een officiële bij eenkomst vooraf in de recreatiezaal van het kamp Voorzitter B. Schot van de CJV te Zierikzee spraak een wel komstwoord. Hij zei onder meer het jammer te vinden dat er geen beheer der voor het kamp is. Bij schade en dergelijke moet er altijd iemand uit Zierikzee komen om de zaak te rege len. Nadat het plan was opgevat om slaaphutten te bouwen, werd eerst een proefhut gebouwd. Toen die klaar was kwam het college van 'o. en w. van Wes- terschouwen een kijkje nemen. In eer ste instantie was het de bedoeling om twee tot drie hutten per jaar te bou wen. Echter, het comité kinderpostze gels was bereid een lening van twaall jaar beschikbaar te stellen. Voor 40.000.- konden toen tien hutten wor den gebouwd. De heer Schot zei erg verheugd te zijn met het feit dat de meeste gemeenten op Schouwen-Duiveland garant staan voor de rente van dat bedrag. Alleen de gemeente Middenschouwen doet niet mee. De hutten bieden elk ruimte aan acht personen, In zes weken tijd hebben CJV-vrijwilligers ze gebouwd. De hutten zijn van hout; van buiten schroten en aan de binnenkant afge werkt met geverniste berkestamme tjes. De heer H. Drost voerde namens de kerkeraad van de hervormde kerk te Zierikzee het woord. Hij overhandigde de heer Schot eenbijbel en voegde daarbij de belofte er nog negen be schikbaar te zuilen stellen. Hierna sprak de heer L. C. Hoogerhuis we thouder van Westerschouwen. De we thouder zei nog al eens klachten te ho ren over het kamp. Hij noemde het ontbreken van een beheerder als moge lijke oorzaak. De jeugd moet zich aan de spelregels houdenzei de wethou der. Burgemeester Th. H. de Meester van Zierikzee sprak namens de overige gemeenten op het eiland. Alle gemeen ten op Schouwen-Duiveland moeten echter het kamp van de CJV staan, zo zei hij onder meer. De burgemeester van Zierikzee schonk een naambordje voor een van de hut ten Namens de landelijke CJV voerde de heer P. Pennmgs het woord. Ook de heer H. Asma. voorzitter van het jeugdwerk Schouwen-Duiveland sprak waarderend ewoorden. waarbij hij in het bijzonder de heer Schot vermeldde. ..De vereniging kan blij zijn met een dergelijk figuur", stelde hij vast. Later ging het qgezeischap naar bui ten. Tien genodigden, onder anderen burgemeester De Meester, openden een slaaphut voor een naambordje op de hul te spijkeren. Voor de vrijwil ligers was het feest hiermee nog niet afgelopem. Zij zijn net hele weekeinde gebleven. Dorpsbelangen en toerisme vergadert OOSTBURG - De raadsfractie van Dorpsbelangen en toerisme van de gemeente Oostburg houdt vanavond, maandag, openbaar fractieberaad In 'De Postiljon' te Oostburg. De aanvang is kwart over acht Commissie in Middelburg akkoord met lozingsverordening MIDDELBURG - De vaste commissie uit de gemeenteraad van Middelburg voor volksgezondheid en milieuhygïëne-socïale zaken stemde vrijdagmiddag unaniem in met een gunstig advies tot het vaststellen van een 'lozingsverordening riolering1. In deze verordening zal de lozing van schadelijke sloflen die de rioleringen of hel oppervlaktewater kunnen aan tasten aan een vergunning worden gebonden. Naar aanleiding van een vraag wees voorzatter wethouder A. Bergshoeff er met nadruk op dat deze verordening ook zal gelden voor het grondgebied van de vroegere gemeenten Sint* Laurens en Nieuw- en Sint Joosland, hoewel het afvalwater in die gebieden wordt geloosd op water van het water schap Walcheren. Vooraf werden nog enige vragen gesteld over de redactie van enkele artikelen. De meerderheid van de commissie verklaarde voor toetreding te zijn tot een gemeenschappelijke regeling am bulancevervoer in de door gedepu teerde staten van Zeeland vastgestelde regio Midden- en Noord-Zeeland met een centrale meldkamer in Goes. Daarbij werd opgemerkt dat bij invoer ing van het landelijk alarmnummer 0011 ook de centrale in Goes zal wor den gevestigd. De nieuwe regeling voor samenwerking is een gevolg van de wet ambulancevervoer. Enkele leden stel den dat er misschien wel eens een kleine vertraging zal kunnen optreden bij de alarmering maar zij achtten die zeer geringe tijd te verwaarlozen. De commissie had weinig moeite om te komen tot een gunstig advies aan de gemeenteraad voor het toekennen van een subsidie aan de kort geleden in het leven geroepen 'Stichting welzijn bui tenlandse werknemers' en de herbe noeming van vertegenwoordigers in de 'Commissie van beheer schoolartsen- dienst.' NCVB bijeen MIDDELBURG - De Nederlands! christen vrouwenbond, afdeling Mid delburgi't Zand. kwam onder leiding van de presidente. mevrouw Ofiringa-Kïngma, voorde laatste maa. in dit seizoer. bijeen. De heer J. v. d Velde te Middelburg vertoonde dia'! van Midden-Europa en de heer en me vrouw Breeman te Heinkenszand zon gen een repertorire van volksliedjes. E: werd op deze avond afscheid genomer van twee bestuursleden, de dame Strikwerda-Tishauer en Vai Leeuwen-v. d. Ende. In hun plaati werden verwelkomd de dames Cljvafc Janse Hiikoop-Weibedacht. Op 1 juni aanstaande maakt de afda ling een uitstapje nar de Biesbosch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19