Limburgers duelleerden in Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen TECHNIEK LIET DAPPERE TER HARMSEL IN STEEK UITSLAGEN DERTIENDE OMLOOP PZC/s MATHIEU DOHMEN LEGDE IN EERSTE RIT BASIS VOOR EINDOVERWINNING 16 Internationale ploegentijdrit in Braakman MAANDAG 17 MEI 1976 sport OOSTBURG-PHILIPPINE - De dertiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen is zondagmiddag tijdens de beslis sende derde etappe van Oostburg naar Oostburg uitgelo pen op een Limburgse tweestrijd in het Zeeuwse polder land. Voor de start van die rit bedroeg het tijdsverschil tussen leider Mathieu Dohmen uit Born en Michel Jacobs uit Bingelrade slecht negen seconden. Maar het was een ongelijke strijd. De wielerploeg van Jan van erp toonde zich in de finale van de Omloop aanzienlijk sterker dan de krampachtig en iets te onervaren opererende equipe van Michelin. waarvan de jeugdige Jacobs deel uitmaakt. Die overmacht zorgde er tenslotte voor dat de 23-.iarigc Mathieu Doh men zi.in eerste klassickcrszege van dit seizoen, waarvoor hij zaterdag door een ritzege in de etappe Terneuzen-Tcrncuzcn de basis legde, kon binnenhalen. De forse Jacobs, die met een verbluffende overmacht de tijdrit in Philippine won en op een afstand van elf kilometer bijna veertig seconden van zijn achterstand op Dohmen afknabbelde, kon in de finale toch niet die beslissende slag slaan om een klassieker- overwinning, die achter zijn naam zeker niet zou misstaan, in de wacht te slepen. Voor de tweede maal dit seizoen (eerder werd hij tweede in de Ronde van Zuid-Holland achter Gerrie van Gerwen) greep hij net naast de bloemen. nieuwe potentiële kanshebber op. Met krachtige pedaalslagen ramde Jacobs de weg onder zich vandaan. Als enige slaagde hij er in om onder de vijftien- minutengrens te eindigen. Hij liet Frits Rirard, die tweede eindigde maarliefst 24 seconden achter zich: Opvallend waa ook dat Dohmen na de tijdrit zijn eer ste plaats behield. Vorig jaar immers was zijn naam onderin de uitslag van de tijdrit te vinden, maar nu legde hij beslag op cie vierde plaats. Een kwes tie van motivatie, meende hij. „Als je goed staat in het klassement rij je ook veel beter Ik heb er natuurlijk veel meer voor gedaan dan vorig jaar toen ik veel lager geklasseerd stond, zei Dohmen Tijdrit te kort Voor Jacobs was de tijdrit eigenlijk net iets te kort, want de kracht waar mee hij reed had bij een langere indi viduele tijdrit zeker betekend dat hij Dohmen in liet algemeen klassement gepasseerd zou zijn. De realiteit be sliste anders en de luttele negen se conden vormden een gegeven waar mee Jacobs aan de laatste etappe moest beginnen. Hel. heeft er lang naar uit gezien dat de rit Oostburg-Oostburg als een saaie etappe in de analen van de Omloop O Tinus de Lange van de Michelin- formatie heeft zijn ploeggenoot Roelof Groen tijdens de laatste etappe van de Omloop op uiterst ongebruikelijke wijze de helpende hand toegestoken. De Lange, die zaterdag na een valpartij in Hulst uit de wedstrijd verdween kwam zondagmiddag in West- Zeeuwsch-Vlaanderen telkens in train ingspak rijdend tevoorschijn. Hij reed dan even mee tussen de volgauto's, sneed een stuk van het parkoers af en dook even later elders weer op. Toen Groen na een lekke band uit de groep was gelost was De Lange er plotseling weer. En alsof hij een normale deelne mer was probeerde hij zijn ploegmaat terug naar de groep te krijgen. De jury stak daar echter een stukje voor. Het peloton tijdens de derde etappe. Uiterst links Michel Jacobs, die Ma thieu Dohmen niet van de eerste plaats kon verdringen. De talenrijke 21-jarige Limburger bleef er uiterst rustig onder. Hij lijkt zich in alle rust voor te bereiden op Olympia's Ronde door Nederland, waarin hij vo rig jaar tijdens een valpartij in de etappe over de Afsluitdijk een gecom pliceerde beenbreuk opliep. Teleurges teld over die tweede plaats in Zeeuwsch-Vlaanderen toonde hij zich ook allerminst. Met de nuchterheid van een doorgewinterde prof stelde hij koeltjes vast: „Ik had ze gisteren niet zoveel afstand moeten laten nemen. Van Erp-ploeg regelt alle klassiekers, dus ik rekende er op dat ze het hier ook wel zouden doen. Als er wat meer wind geweest was vandaag had Doh men de slag misschien nog kunnen mis sen. Daar had de ploeg dan niets aan kunnen veranderen. Maar met dit weer zag ik de eerste plaats niet zitten." Voortreffelijk gereden n. De weinig spraakzame Dohmen. die evenals Jacobs deel uitmaakt van de voorlopige selectie voor de Olympische Spelen in Montreal, staarde wat ver bijsterd voor zich uit. Vooral in de slot fase had hij zich danig moeten inspan nen om te voorkomen dat zijn leider- trui in gevaar kwam. Voor het overige had zijn ploeg het werk moten doen. „Die jongens hebben voortreffelijk ge reden," zei hij. Voor de winnaar van de Omloop wacht een tijd van spanning. De Van Erp- ploeg bulkt van talent en het is nog maar zeer de vraag of Matje Dohmen kan uitkomen in Olympia's Ronde Zijn overwinning dit. weekeinde zette ook ploegleider Jan Gisbers voor pro blemen, want opnieuw heeft één van zijn renners zich een plaats in Neder lands' grootse etappekoers voor ama teurs waardig getoond. „De beslissing of Dohmen rijdt moet nog vallen We moeten daar over praten. We hebben nog enkele twijfelgevallen. Lubberding is bijvoorbeeld helemaal uit vorm. Johnny Verbeke Do enige Zeeuw die zich in bet geweld bij de voorsten kon handhaven was Johnny Verbeke uit IJzendijke. De jonge vader heeft twee dagen als een trein gereden en viel alleen in de tijd rit iets tegen. Tijdens de laatste etappe was Verbeke talloze malen op kop van de groep te vinden en ook in de schitterende finale trachtte hij en kele heren weg te komen. Zonder suc ces eehtcr. Verbeke: „Iedere keer als ik weg probeerde te komen werd ik teruggepakt. Maar toen Luglenburg demarreerde lieten ze hem wel gaan." De dertiende Omloop is ondanks het licht teleurstellende deelnemersveld (een aantal kopstukken had de voor keur gegeven aan de Ronde van de Haarlemmermeer, die zaterdag werd verreden) toch geen gedevalueerde wedstrijd geworden. Integendeel. Na de grandioze etappe van zaterdag volgde zondag een uiterst boeiende wielerdag. De tijdrit die in de morgenuren in Phi lippine werd gereden, leverde een 'l'onny Huqjzen uit Kloetinge en de Brabander Hans Koot hebben m de eerste etappe van de Omloop een straf tijd gekregen van vijf minuten wegens stayeren achter een auto. Huijzen. die als 21-ste eindigde in de etappe Temeuzen-Temeuzen. zakte daardoor naar de 38-ste plaats. Koot ging van de elfde naar de 21-ste plaats in het algemeen klassement, Óp de weg van Terneuzen naar IJ zendijke tijdens de eerste etappe maakten de plegleiders zich plotseling bijzonder kwaad omdat Jan Gisbers. plegleider van de Jan van Erp- l'ormatie. aan de met maagklachten kampende Hans Koot geen medicijnen mocht verstrekken. Op de vraag „Is er een dokter in de koers?", moest de jury negatief antwoorden. Daar maakten de ploegleiders zich al boos om. maar de woede nam toe toen er desondanks geen medicijnen aan Koot mochten worden gegeven. Later werd de reden duidelijk. Koot was bij net lot aangewezen om na afloop van de etappe voor de dopings- controle te verschijnen, waardoor men het niet juist vond dat er zonder dok tersadvies medicamenten werden ver strekt. TERNEUZEN - Ton ter Harmsel leunde na afloop van de eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen lichtelijk ontgoocheld over hel stuur van zijn fiets. Zijn in drukwekkende demarrage had niet liet gewenste resultaat opgeleverd. Het vcrsnellingsapparaat had hem in de laatste fase van de strijd in de steek gelaten. Terwijl hij veelbeteke nend naar de boosdoener wees zei hij tegen Mathieu Dohmen, die hem in de spurt om de eerste plaats had versla gen: 'Kijk eens mijn pioen gebroken. !k kon geen lichtere versnelling rij den. Anders hadden jullie me nooit meer ingehaald". Ter Harmsel luidde zaterdagmiddag in de Vrijstraat tussen Assenede en Zel- zale. waar de kasseien als puntige zwaarden de tubes van de lichte fiets jes teisteren en constant een aanslag doen op de coureurs, de beslissende ontsnapping in. Met nog zo'n twintig kilometer voor de boeg zocht de talent volle Amstel-renner uit Lage Zwaluwe alleen het avontuur op Maar hij moest zwoegen op de grootste versnelling en kon op de noodzakelijke ogenblikken geen tandje minder rijden. Egbert Koersen ging met Mathieu Dohmen in de achtervolging. Vijf kilometer voor de eindstreep werd de dappere Ter Harmsel achterhaald. De rappe Lim burger Dohmen wist toen dat hij op de Temeuzense Markt zijn vijfde over winning van dit seizoen kon behalen. De eerste etappe van de dertiende Om loop door het vlakke winderige en zon nige Zeeuws-Vlaamse landschap is met uitzondering van een korte rustpauze op de provinciale weg tussen Hoek en IJzendijke een brok pure wielersport geweest. Vanaf het startsein is er uit bundig gekoerst. Dat was bij voorbaat wel te voorzien. Niet alleen was het weer er naar, maar bovendien besef ten de deelnemers maar al te goed dat een selectie op de eerste dag vooor het klassement van groot belang zou zijn. Enthousiasme bekopen In de eerste kilometers mochten de minder getalenteerde renners voor spektakel zorgen. Vooral de aanvalsd rift van Johnny Konïngs viel enorm op. Later moest de jonge renner dat enthousiasme echter bekopen toen de grote mannen voorin het peloton hel tempo hoog opjoegen. Volledig uitge put. maar misschien een ervaring rij ker zwabberde hij naar achteren. Na zestig kilometer wedstrijd, net voor hel binnenrijden van het wïelergevoe- lige plaatsje Kloosterzande. ontstond een grote kopgroep van dertig renners, waarbij alle favorieten vertegenwoor digd waren. Alleen Luberdink was al heel vroeg van het strijdtoneel ver dwenen De Soka-ploog was volledig in de kopgroep aanwezig, gevolgd door de Jan van Erp-formalie met vijf renners De Zeeuwse renners bij de dertig kop lopers waren Peter Gödde Tonny Huijzen. Frans Verstraeten en Johnny Verbeke. Weliswaar waren er enkele kleine schermutselingen, maar het se rieuze werk begon pas vlak voor IJ zendijke op een venijiug stukje kas seien weg. Een ontwikkeling die voor een aantal renners als een volslagen verrassing kwam. Peter Gödde uit Koewacht bijvoorbeeld, die zich van wege een ontsteking in zijn rechter been wat gedeisd hield, had de slag op- dat punt niet verwacht „Normaal gin gen we altijd door Biervliet, maar nu reden we rechtdoor Ik dacht dat we van de provinciale weg ineens zouden afslaan naar Philippine met de wind mee Toen zag ik dat we rechtsaf sloe gen. Als ik dat had geweten was ik wel naar voren gegaan", stelde de Van Erp-renner die vertelde zich tijdens de eerste etappe niet geforceerd te heben. Acht koplopers Op de kasseien ging Frits Pirartl, de uitzonderlijk actieve coureur die 's morgen op de fiets van zijn woonplaats Breda naar Terneuzen was komen peddelen, aan de haal. De grote kop groep werd aan stukken gereten en telkens sprongen er coureurs naar de vluchter toe. Acht renners vormden een nieuwe kopgroep. Dat waren: Pirard, l'iet van de Kruys, Henk Mulsaers, Michel Jacobs. Cor Tuir. Wim Luglenburg, Fons van Katwijk en Ton ter Harmsel. De Samenwerking bij de kop lopers was formidabel. Daardoor kon de voorsprong oplopen tot vijfen veertig seconden, maar de kansheb bers in de tweede groep lieten zich niet onbetuigd. In de Vrijstraat een de weinige stukjes in België in deze der tien Omloop waar het rennersveld doorgaans tot een soort rijdende con fetti wordt versnipperd, kwam nu een hergroepering tot stand. De uitge kookte Ton ter Harmsel zag het gebeu ren en ging alleen aan de haal. Het betekende de inleiding tot een schitterende finale, waarin het tempo zo enorm hoog werd opgevoerd dal er zelfs in die sterke groep van dertig renners nog gaten werden geslagen van vele minuten „Normaal gebeurt dat nooit in dc etappe Terneuzer.- Terneuzen". verzuchtte Godde. „De grote tijdverschillen worden meestal in de etappe Oostburg-Oostburg tot stand gebracht". Maar de ontsnapping van Ter Harm sel op de gemene kasseien, waar me nige renner de lucht uit zijn band hoorde sissen, zorgde voor grote be roering. Egbert Koersen van de Bata- vus equipe ging in de achtervolging en Mathieu Dohmen volgde hem at tent. De Limburger won de spurt van de drie koplopers voor Ter Harmsel en Koersen. Fons van Katwijk volgde op 32 seconden. Johnny Verbeke uit IJzendijke was in de slotfase bijzon der actief. Hij eindigde op de zevende plaats en was daarmee de beste TERNEUZEN/OOSTBURG - De uitslagen van de dertiende Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen zien er als volgt uit: EERSTE ETAPPE: 1. Mathieu Dohmen Van Erp 160 kilometer in 3 52.26 (met bonifi catie); 2. Ton ter Harmslel, Amstel. 3.52.31 (met bon.)' 3, Egbert Koersen, Batavus. 3.52.36 (met bon.): 4. Fons van Katwijk. So- ka. 3.53.13; 5. Peter van de Kruijs. Van Erp. z.t,: 6. Fnts Pirard. Amstel. z.t; 7. Johnny Verbeke, Kledingbokster. z.t8. Henk Mut- saers. Van Erp. z.t,, 9. Michel Jacobs. Miche lin. z.t.; 10. Cor Tuit. Bossche Staalbouw 3.53.24: 11 Hans Koot, Van Erp. z.t.: 12. Jac ques Verbrugge. Transvemij. z.t.: 13. Wim Lugtenburg, Michelin. 3.53 52, 14. Eddy Bouwens, België. 3.54.30: 15. Peter Gödde Van Erp, 3.55.12: 16. Roelof Groen. Michelin z.t.: 17 Frans Verstraete. Kledingbokster z.t.; 18. Hans Langerijs. Soka. z.t19. Ad Kramer. Soka. z.t.; 20. Aad Prinsen, Soka z.t.; 21. Tonny Huijzen. Batavus. 3.57.37; 29. Heddy Nieuwdorp. Becks Bier, 3 59.47; 33. Wim Jeremiasse. Bossche Staalbouw, z.t. als Nieuwdorp: 41 Wim Evertsen. Transvemij 4.05.52; 45. Theo van den Brande, Kleding bokster; 46 Henk de Jong, Becks Bier. z.t als Van den Brande: 54. Cees Spaans. Bos sche Staalbouw. 4.14.33: 56. Hans Harinck. Becks. 4 32.41; 58. Jaap Courtin. Becks, z.t.; 59. Bert Begijn. Kledingbokser. zt en 63. Jo- han Hinneman, Kledingbokser. UITSLAG TIJDRIT 1. M. Jacobs 14.43: 2. F. Pirard 15.07; 3. J. Jonkers 15.14: 4 M. Dohmen 15.21; 5. A Ver- stijlen 15.21; 6. A van Katwijk 15.25; 7. J. Houwelingen 15.25; 8 H Mutsaers 15.27; 9. A. Bouwens 15.31; 10. A. Akker 15.31; 11. W Lugtenburg 15.35; 12. W. Jeremiasse 15.35; 13. J. Vooys 15.37; 14. H. de Jong'15.37; 15. A. Prinsen 15.38: 16 J. van Damnie 15.39; 17. P. Koersen 15.40: 19. P Gödde 15 41: 19. T ter Harmsel 15.42: 20. P. Hoekstra 15.42. DERDE ETAPPE 1. Roelof Akker, 3.29.56, 2 Jan van Damme, 3.30.11: 3 Ad Prinsen. 3.30.17; 4 André Verstijlen, 3.30.21: 5 Wim Lugtenburg, 3.30.28; 6 Fons van Katwijk. 3.30.41: 7 Matje Dohmen: 8 Hans Koot: 9 Nico Hilberdink: 10 Luc Rotman; 11 Jan Kuiken. 12 Ret van Trigt: 13 Frits Pirard; 14 Eddy Bouwens; 15 Egbert Koersen: 16 Jan Berk. 17 Peter Gödde: 18 Willy de Gendt; 19 Piet Hoekstra; 20 Michel Jacobs; 21 Wim Everlse; 22 Tonnie Huijzen; 27 Cees Spaans; 31 Johnny Verbeke; 36 Frans Verstraete; 37 Wim Jeremiasse, allen zelfde tijd als Fons van Katwijk. 47 Heddy Nieuwdorp. 3.31.58; 53 Hans Harinck, 3 32.08; 54 Theo van den Brande, z.t.; 55 Henk de Jong. z.t, Elegantsc renner omloop. Jan van de Berk. Sportiefste renner 3e etappe; Andre Verstij len. Grootste pechvogel 3e etappe: Heddy Nieuwdorp Grootste pechvogel in de Om loop: Rim Nieuwenhuijze Einduitslag 1. Matje Dohmen. 7.38.28. 2 Mi chel Jacobs. 7.38.37; 3 Ton ter Harmsel. 7 38.54; 4 Egbert Koersen. 7 38.57; 5 Frits Pi rard. 7 39.01; 6 Fons van Katwijk, 7.39.19; 7 Henk Mutsaerts. 7 39.21; 8 Peter van der Kruijs, 7.39.41. 9 Cor Tuit. 7.39.48: 10 Johnny Verbeke. 7.39 52; 11 Wim Lugtenburg. 7.39.55; 12 Jacques Verbrugge, 7.40.32; 13 Antoine Bouwens, 7.40.42; 14 Ad Prinsen, 7.41.03; 15 Peter Gödde, 7.41.34; 16 Hans Langerijs, 7 41.37. 17 Frans Verstraete, 7.41.50; 18 Ad Kramer. 7.42 03: 19 André Ver stijlen. 7 43 19. 20 Roelof Akker. 7.44.59 Overige Zeeuwen: 23 Wim Jeremiasse. 7.46 04; 34 Heddy Nieuwdorp, 7.47.29: 36 Tonnie Huijzen. 7 50.07: 39 Wim Evertse. 7.52.50, 42 henk de Jong. 7.53.37; 46 Theo van de Brande, 7.54.31; 49 Cees Spaans. 8.01.13: 54 Hans Harinck. 8.23.01. UITSLAG PREMIEKLASSEMENT: 1 Piel. Franken, 2 Ad Prinsen, 3 Jan Jonkers. 4 Michel Jacobs. 5. Fons van Katwijk EINDPLOEGENKLASSEMENT: 1 Van Erp/Saicis 22.57 38, 2 Michelin 23.00.29. 3 Soka Snacks 23.01.57. 4 Amstel 23.05.26. 5 Bossche Staalbouw 23.10.48. 6 Bs- tavus 23.12.32. 7 Union FreeUme 23.1532.8 Kledingbokser 23 16.13. 9 België (O. Vlaan deren) 23.20.40. 10 Militairen 23.25.32.11 Bit- ren De Coninck/Fruytier 23.28 28, 12 Trans vemij Pax Frites 23.54.31, 13 Becks Bieren 24.02.14. EINDPUNTENKLASSEMENT: 1 Mathieu Dohmen. 2 Fons van Katwijk. 3 Peter Gödde. 4 Frits Pirartl, 5 Wim Lugten burg. PHILIPPINE - Dc kans is groot dal het wielercomite 'Philippine' dit jaar nog de organisatie op zich gaal nemen van een internationale ploegentijdrit in dc Braakman. Tijdens de omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen werd het immer ac tieve wielercomilé door sport- commissielid Arjaan de Schipper hiervoor benaderd. Paul Wiskerke: „Het is de bedoeling dat we deze tijdrit gaan houden op 26 juni. Dczt ploegentijdrit wordt dan ingepasl in de op deze datum te verrijden Omioop van de Braakman vuui trimmers. Als wielercomité zijn «r zeer vereerd met dit aanbod. Vo;: ons betekend het erkenning ooi binnen de KNWU' Het wel óf niet doorgaan van de ploegentijdrit hang mede af van de financiële inbreng van de KNWU en of men toestemming krijgt om een dergelijk evenement te koppelen aan een wedstrijd voor trimmers. „Hoe het ook staal," zei Paul Wis kerke, „de wedstrijd voor trimmers laten we niet vallen, Daar is het geld voor binnen en ook de inschrij vingen komen nu. Arjaan de Schip per kon zondagmiddag nog weinig concreets zeggen over de plannen De Schipper; „Ik heb hier wel reeds met Bas Goud over gepraat en per soonlijk geloof ik wel dat het zal doorgaan. Het hangt inderdaad van de financiële bijdrage van de KNWU af en er zal toestemming moeten worden gevraagd om het te koppe- I len aan de race voor de trimmers. Maar aangezien het beleid van de KNWU in dit opzicht aanmerkelijk soepelder is geworden verwacht ik ook hier weinig problemen. Voor de ploegentijdrit in Rosmalen heeft de KNWU vorig jaar ook een subsidie i verstrekt, dus waarom voor Philip pine niet. Als KNWU weten we toch j wat we aan dit comité hebben en J wat ze kunnen." Over het eventuele deelnemersveld zei de Schippei i nog: „Het worden waarschijnlijk i twee Nederlandse selecties vooi I Montreal en twee Belgische aange vuld met eventueel sponsorploegen. In totaal een ploeg of acht negen, meer niet." De kopgroep, die liet. beeld van de derde etappe bepaalde Linies op de voorgrond Ad Prinsen met riaasi hem Heddy Nicuiudorp. van Zeeuwsch-Vlaanderen zou moeten worden bijgeschreven Al na drieënt wintig kilometer gingen vier rennrs er vandoor. Dat waren de sterk rijdende Jan Jonkers. Piet Franken. Ad Prinsen en de opvallend goed koersende Heddy Nieuwdorp uit Wemeldinge. Het viertal bouwde - vooral dankzij het sterke rij den van Jonkers - een voorsprong op die maximaal twee minuten en vijftien seconden bedroeg, maar meestal rond de een minuut vijftien schommelde. De enige theoretische kandidaat voor de eindzege was Prinsen, che op ruim drie minuten van Dohmen stond ge klasseerd. Het peloton hield zich rus tig. Tot in Breskens waar de formatie Michelin van Jacobs zich begon te roe ren. Ook Jacobs zelf was al enige ma len op kop van de groep gekomen i'ik wilde in ieder geval mijn tweede plaats houden, dus die mannen mochten niet. te ver voor raken," i zei hij. Vanaf dal moment werd de finale ingeluid. Spervuur Het tempo vloog omhoog. Er volgde een spervuur van demarrages van on der anderen Jacobs, Johnny Verbeke en Frits Pirard. die tijdens de hele Om loop een voortreffelijke indruk maakte. Steeds echter sloot Van Erp de zaak vakkundig af. Met nog twintig kilome ter voor de boeg (bij Zuidzande) was de voorsprong van de vier koplopers nog slechts 25 seconden Als een pijl uit een boog schoof André Versteijlen van de ploeg van Rini Waglmans naar het viertal toe. Even later volgden Wim Lugtenburg. Roelof Akker en de Belg Jan van Damme. Ook zij bereikten de kopgroep, waar van het tempo onder invloed van deze stuwende nieuwe krachten weer toren hoog werd opgezwiept. Nieuwdorp. Jon kers en Franken werden terug naar de groep gesmeten Met nog negen kilometer te gaan plaatste Roelof Akker zijn venijnige demarrage. Over dc kronkelige pol derwegen flitste hij alleen naar dc fi nish, die hij bereikte voor Van Dam me, Prinsen, Versteijlen en Lugten burg. Fons van Katwijk won de spurt van het peloton en eindoverwinnaar van de Omloop Mathieu Dohmen als zevende. Johnny Verbeke rechts de beste Zeeuw in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen aan de kop van de groep. Mathieu Dohmen gaat zegevierend Uitzinnig van vreugde finist RoeloJ over de streep in Terneuzen. Akker in Oostburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 16