Marathonhoogspringer Boucherie naast Jan Eversdijk en Leo de Pee over Zeeuwse recordhoogte 1.90 m Sylvia Barlag TEGEN W1LHELMINA Kuiper ziet Spaanse dertigers én tijdrit over zicii heenrolien Liefhebberskoers werd stilgelegd STEEN A EERVOL ONDER KORFBALTEAM VAN VLAANDEREN VERSLOEG ZEELAND MET 7-4 Ad de Feyter en winnaars eerste Piet v. d. wedstrijd Vijver Hulst TIMMAN: TELEURSTELLING NA VERLIES TOTAAL VERGETEN Tern. Boys won eigen toernooi WILLY DE FEBER WINNAAR MAANDAG 17 MEI 1976 VLISSINGEN - Na zondag middag voeren op het nummer hoogspringen drie atleten de Zeeuwse rekordlijst aan: na Jan Eversdijk van AV '56, die vorig jaar als eerste de hoogte van 1.90 meter overschreed en Leo Pee van Delta Sport, die twee weken geleden in Steen bergen de 1.90 meter haalde, was het nu de beurt aan Leo Boucherie van Marathon. Tij dens de door Zeeland Sport gehouden wedstrijd op de sin- telbaan aan het Baskenburg- plein sprong de Vlissinger in de tweede poging over de 1.90 meter. De lat werd hierna wel op de 1.92 meter gelegd, maar tot een nieuwe explosieve af zet met het linkerbeen kon de Marathon-atleet niet meer komen. Een spannend verloop had de sprintt weekamp voor de heren. Een 15-tal lo pers stevende op de 100 meter en de 200 meter naar acceptabele tijden, al bleven de beste tijden nogal verwijderd van de reeds jarenlange bestaande Zeeuwse records Na de 100 meter gin gen Jan Eversdi.jk van AV '56 en Ge rard Verhulst van Zeeland Sport samen aan de leiding, nadat beiden elk een sene gewonnen hadden in 11.4 sec. op de 110 meter. De 200 meter was zo doende beslissend pas op de laatste 80 meter van de 200 meter liep Verhulst van Eversdijk weg om met een tijd van 23 seconden rond te finishen Jan ZELZATE - De vertegenwoordigende korfbalteams van Vlaanderen (België) en Zeeland hebben onder veel belang stelling, een sportieve en prettige wedstrijd gespeeld op een vrij stoffig en slecht voetbalveld in Zelzatc. Vlaanderen won met 7-4. De wedstrijd werd geleid door een Bel gische scheidsrechter, die voor volgend .jaar op de internationale lijst van korf balarbiters voorkomt, maar deze mid dag werd het wel duidelijk, dat hij nog het een en ander te leren heeft Zee land opende de score, door een doel punt van Hans de Schipper. Als eerste aanvalsvak was het Tjoba-vak aan de beurt, dat echter aanvallend af en toe wat te wensen overliet. Pas m de twin tigste minuut van de wedstrijd werd het 0-1. waarna de Zeeuwen twee strafworpen misten. Ondanks het goede middenvakspel van de Sou- burgse Animo-Zuidwesters-combinatie en het goede verdedigingswerk van het Swift-vak maakten de Belgen tien mi nuten later gelijk. In de veertigste mi nuut namen de Belgen een voorsprong, die vlak voor rust nog werd vergroot tot 3-1. Na rust vergrootte Vlaanderen de voorsprong en weiden twee doel- BOURNEMOUTH - De 23-jarige Pool punten voor Zeeland afeekeurd todré Wo|lek Flbak veravcrde kondag de u. maar 'n uitwerkfout van de 'Zeeuw sen betekende gelijk alweer 6-3. Piet van Keulen scoorde nog wel uit een strafworp. maar ook Vlaanderen zette hier een doelpunt tegenover, zodat de winst met 7-4 in België bleef. POOL FIBAK WON IN BOURNEMOUTH Filius wist zijn ploeg weer wat dichter bij te brengen door en glaszuiver af tel Brits kampioen verharde banen In de finale versloeg hij de Spanjaard standsschot. maar ook de Belgen Manue, 0rame5 v,er sets; 6.2. 7.9. maakten een doelpunt, zij het uit een strafworp. Nel Philipse zorgde voor 5-3, PAPENDAL (ANP) - Sylvia Barlag. een 22-jarige studente in de rechten, is de nieuwe Nederlandse kampioene vijfkamp. Op een zonovergoten Pa pendal kwam de Amsterdamse dit weekeinde tot een totaal van 4332 punten, het beste dat zij ooit geseoord heeft. Sylvia Barlag bleef met haar to taal 32 punten boven de limiet die door de internationale amateur atle- liekfederatie (IAAF) gesteld is voor deelneming aan de olympische spelen in Montreal. Het Nederlandsch olym pisch comité (NOC) heeft bij de bepa ling van de normen voor uitzending naar Montreal echter laten weten dal men geen rekening zal houden met de internationale eisen. Hel NOC gaat er van uit dat voor deelneming in Mon treal een redelijke kans om zich te plaatsen bij de eerste twaalf, aanwe zig moet zijn. Met het totaal van 4332 punten heeft Sylvia Barlag die kans bepaald niet. De Amsterdamse heeft echter een goede mogelijkheid om op een beter totaal uit te komen. Dat zal dan moeten gebeuren bij de drielanden- wedstrijd vijfkamp. die op 29 en 30 mei op Papendal tussen de ploegen van Oost-Duitsland, Zwitserland en Neder land wordt gehouden. Voor de Oost- duitse dames is deze wedstrijd één van de laatste kwalificatie-mogelijkheden en de verwachting is dan ook dat de sterkste Oostduitse vijfkampsters aan de start zullen verschijnen. Ook mieke Sterk, de regerende kam pioene, die nu genoegen moest nemen met de tweede plaats i4298 pnt.) heeft over twee weken nog een goede kans om aan een hoger totaal te komen. Zij kwam in Papendal door een hardnek kige achillespeesblessure mei een aanmerkelijke trainingsachterstand aan de start. De gedetailleerde uitslag iresp. 100 m horden, kogel. hoog. ver. 200 m): 1 Syl via Barlag (ADA) 4332 pnt, (14.0. 12.76. 1.73. 5.93 en 25.0): 2 Mieke Sterk (At- modes) 4298 (13.5. 11.91. 1,65. 5.83 en 24,4); 3. Mirjam v. Laar (Ach. Topi 4208 (15,2, 12,49, 1,82, 5,92 en 25,6): 4. Wanda v. d. Molen (ADA) 3992 (14,7, 11,19. 1.82. 5.-50 EN 28.8), 5. Els Stolk (Sagitta) 3932 (14.9. 11,76, 1.65. 5,66 en 26,1); 6 Yo- dubbelspel^ van de WCT. De landa Silver (Trias) 3860 (15.0. 10.79. 165, 5.70 en 26.2). 6-2. 6-2. Laatsgenoemde was niet op zijn best. Hij had last van een rugbles sure en kon vooral in de laatste twee sets onvoldoende tegenstand bieden. Afgezien daarvan was Fibak een goede winnaar. De Poolse student in de rech ten heeft dit seizoen grote vorderingen gemaakt. Tot. degenen, die hij versloeg, behoren onder meer Ilie Nastase. Björn Borg. Guillermo Vilas en Tom Okker. Samen met Karl Meiier won hij on langs het- wereldkampioenschap in het ning in Bournemouth leverde hem 5 000 pond sterling i25 000,-) op. Eversdijk en Jan de Waard finishten beiden twee-tiende seconde later Bij de dames/meisjes A was de spiinttweckamp voor Gonnie Streng van Zeeland Sport, die beide afstanden won. Ook voor Isaline Hage van Delta Sport, die beide afstanden wón (Jok voor Isaline Hage van Delta Sport wa ren er twee overwinningen Op het nummer discuswerpen haalde de Schouwse 38.44 meter en bij 'het speerwerpen 31.70 meter, al werd ze hier goed gevolgd door Mieke de Steur van Zeeland Sport met 29.76 meter. Connie Gijsbertse van Zeeland Sport liep op het nummer 600 meter meisjes C een vijftal seconden van haar per soonlijk record af. In een race, waarin ze geen noemenswaardige tegenstand had, liet ze een tijd van 1.42,8 op de klokken neer zetten. Een tijd die voor de Zeeland Sport-juniore nogal wat beloofd. Ook Celien van de Berg van Zeeland Sport dook bij de meisjes D op de 600 meter behoorlijk onder haar beste tijd. Met 1 52.5 was zij ook hier de snelste in haar leeftijdscategorie. Jan Martens blijkt na enkele wedstrij den reeds een aanwinst te zijn in de Zeeuwse gelederen op de technische nummers kogel en discus. De krach tige zeevaartscholier verbeterde op beide nummers ook nu weer z'n beste prestaties. Met de kogel kwam Mar tens nu tot 11,64 meter en met de dis cus tot 32,76 meter. Ingrid Varfer van Zeeland Sport blijkt evenals haar oudere zus Els behoorlijk te kunnen sprinten. Op de 80 meter meisjes C spnntte ze in de finale naar 11 seconden rond. Na de 5000 meter, die Johan Antheu- nisse zaterdag in Goes liep, was hij ook zondag weer van de partij in Vlis- singen. Nu zat er voor hem geen top prestatie in. De Zeeland Sport-atleet draafde z'n rondjes in een hoog train ingstempo en eindigde met een tijd van 15.32,8 ver voor Willie Verbiest van RKHAV, die voor de 5000 meter 20 seconden meer nodig had. Op de uitslagen komen we in een vol gende editie terug. Het peloton trimmers in actie in Hulst. TERNEUZEN - Terneuzense Boys heeft bij de E-pupillen het eigen jeugdtoernooi gewonnen, terwijl Steen bij de d-junioren met de hoogste eer streek. In beide finales moesten strafschoppen de beslissing brengen In de finale van e-pupillen stonden Terneuzense Boys en Temeuzen tegenover elkaar Na een 0-0 eindstand namen de Boys de strafschoppen beter dan Terneuzen. Bij de d-pupillen stonden Middelburg en Steen in de finale tegenover elkaar Ook hier eindigde de wedstnjdin 0-0 en moesten strafschoppen beslissen. Steen nam ze beter dan Middelburg en kon de eerste prijs mee naar huis ne- Het toernooi van de Boys kende een zeer sportief verloop al was het jammer dat er van de ouders weinig interesse werd getoond en dat donderdag Smer- diek zich moest afmelden. Uitslagen e-pupillen 1/2 plaats Tem Boys 1 - Terneuzen 0-0, Boys w.n.s., 3/4 Hontenisse - Tem. Boys 2 0-0. Honte- nisse w.n.s., 5/6 Middelburg - Steen 0-5. Eindstand 1 Terneuzense Boys 1, 2 Temeuzen, 3 Hontenisse. 4 Tem. Boys 2, 5 Wemeldinge. 6. Middelburg, 7 Steen, 8 Sluis. D-pupillen. 1/2 Middelburg - Steen 0-0, ren terugslaan en op aanval spelen. Steen w.n.s., 3/4 Tem. Boys 1 - Tem. 18Dc7-e7; Boys 2 0-0 1 w.n.s 5/6 Hontenisse - Wemeldinge 0-1. 7/8 Sluis - Temeuzen 1-1, Sluis w.n.s. Eindstand: 1. Steen. 2 Middelburg, 2 Tem. Boys 1. 4. Tem Boys 2, 5. Wemeldinge, 6 Hontenisse, 7 Sluis, 8 Temeuzen De sportiviteitsprijs ging naar Terneu zense Boys, HILVERSUM - Nadat de helft van de Euwevierkamp gespeeld is staan Kar- pov en Olafsson samen bovenaan met 2 punten uit drie partijen. Zaterdag maakte Karpov met zwart tegen Olafsson snel remise. Zijn partij tegen Browne uit de eerste ronde was op dat moment voor de tweede keer afgebro ken in een eindspel dat voor Browne volledig hopeloos was, en door zijn rustige remise met Olafsson kon Kar pov er zeker van zijn aan de leiding te blijven. Zaterdagavond werd de partij Browne-Karpov hervat onder dramati sche omstandigheden Browne was deze partij al twee keer in razende tijdnood geweest die hij steeds had 'overleefd', zij het niet zonder schade aan zijn stelling op te lopen. Voor zijn afgegeven 57e zet had hij zo veel tijd genomen dat hij voor de komende 15 zetten nog precies 1 1/4 minuut over had. Toen hij aan de derde zetten op het brod te brengen, maar moest toen met een paar pionnen achter toch op geven. Door een goede remise tegen Karpov en een prachtige winstpartij (zie analy se) tegen Browne heeft Timman de grote teleurstelling die hij zijn fans had berokkend door de onnodige nederlaag in de eerste ronde tegen de IJslander Olafsson totaal doen vergeten. Met 1.5 uit 3 heeft hij een goede eerste toer- nooihelft achter de rug. Karpov en Olafsson staan op de gedeelde eerste plaats met twee punten. Hieronder de analyse van de partij Timman-Browne uit de tweede ronde. Siciliaanse opening; 1. e2-e4 c7-c5; 2. Pgl-f3 d7-d6; 3. d2-d4 c5xd4; 4. Pf3xd4 Pg8-f6; 5. Pbl-c3 a7-a6; 6. Lcl-g5 e7-e6; 7 f2-f4 Lf8-e7: B. Ddl-f3 Dd8-c7: 9. 0-0-0 Pb8-d7: 10. Lfl-d3 h7-h6. 11. D13-h3 Pd7-b6: Deze stelling hebben de spelers al eens op het bord gehad: Wijk aan Zee 1975 toen won Timman In 1974 won Brow ne. Timman heeft in deze stelling al Th-el, Lg5-h4. en f4-fö geprobeerd met afwisselend succes. Nu probeert hij: 12. Thl-fl Lc8-d7; 13. Lg5-h4 Ta8-c8 Dit is niet de kritieke voortzetting. Die komt na 13. e6-e5. 14. Pd4-f5 g7-g6. 15. Pf5xe7 Ld7xh3. 16 Lh4xf6. Een dame-offer dat Timman wel zal beval len. De stand is onduidelijk de posi tionele voordelen van de witte stelling wegen tegen de mate rile achterstand want dan 21. Ld3-c4 en zwart komt niet verder vanwege zijn koningsstelling maar 20Lf6-g5 (schaak) en nu 21. Kcl-bl f7-f6 en op 21. Kcl-dl. 0-0 en de zwarte stelling is weer gezond. 20Lf6-g5 (schaak): 21. Kcl-bl 0-0: Nu kon Tc6xc3 niet meer vanwege Tf5xf7; 22. Pc3-d5 Pb6xd5; 23. e4xd5 Tc6-b6; 24 Dg3xe5; Dat houdt een kwaliteitsoffer in. Zwart begon hier zo'n beetje in tijdnood te komen, hij had nog drie minuten. 24De7xe5; 25. TföxeS Lg5-f6; 26. Tflxf6 Tb6xf6. 27. c2-c4; Deze hele afwikkeling werd snel ge speeld. Alhoewel de stelling m.i. in evenwicht is moet zwart zeer nauw keurig spelen. Aangewezen was 27 Tf8-c8. Bijvoorbeeld 28 c4-c5 Kg8-f8. 29. d5-d6 Tf6-e6. Er is een dynamisch evenwicht. 27Tf6-f4 Haalt de toren van de belangrijke zesde rij af. Nu is de zwarte stelling kri tiek. 28. a4-a5 f7-f6; Geplaagd door tijdnood begaat Browne wederom een grove onnauw keurigheid. De witte velden om de ko ning worden zeer zwak en matbeelden ontstaan Na zwarts laatste twee zwakke zetten is zijn stelling verloren. Het slot wordt door wit feilloos afge handeld 29. Te5-e6 Tf8-c8. 30. d5-d6 Tc8-d8, er dreigde d6-d7: 31. c4-c5 f6-f5; 32. Te6-e7 Tf4-b4; 33. Kbl-c2 Kg8-f8, 34 Kc2-c3 Tb4-g4; 35. Te7xb7; Zwart had hier wel mogen opgeven. 3 5Tg4xg2: 36. Ld3-c4 Tg2xh2; 37 Tb7-17 (schaak) Kf8-e8, 38. Tf7xg7 Th2-h3 (schaak): 39. Kc3-d4 f5-f4; 40. Tg7-g8 (schaak) Ke8-d7. 41. c5-c6 (schaak). En zwart geeft op omdat hij een toren verliest. Hiermee heeft Timman zich mooi gerevancheerd voor zijn eerste nederlaag. HULST - Ad de Feyter bij de volks- koersers en Piet van de Vijver bij dc trimmers zijn de overwinnaars van de eerste wedstrijden van dit seizoen voor de categoriên. Axelaar Ad de Feyter zegevierde bij de volkskoerser met een volle ronde voor sprong op de Belg Pauwels die de spurt voor de tweede plaats won voor Piet Everaert uit Hulst die als derde eindigde. Bij de trimmers onderstreepte Piet van de Vijver nog eens overduidelijk zijn sprinterscapaciteiten. Vorig jaar toonde hij in de laatste etappe van de Tour du Flic al over een uitstekend emdschot te beschikken en zondag middag in Hulst was hij opnieuw dui delijk de snelste van een kopgroep van acht renners die hii in de komende FERRARI ZEGEVIERT INGPVAN BELGIË ZOLDER - De grote prijs van België voor formule 1-wagens, die zondag in Zolder is gereden, is geëindigd in een dubbele overwinning voor Ferrari. Eerste werd de Oostennrijker Niki Lauda, gevolgd door Clay Regazzoni (Zwi). De derde plaats was voor de Fransman Jacques Laffite met Digier. De stand voor het wereldkampioen schap is: 1. Niki Lauda (Oos), Ferrari, 42 punten, 2. Clay Regazzoni (Zwi), Ferrari, i5 pnt., 3. Patrick Depailler (Fra), Tyrell 10 pnt., 4. Jochen Mass (Wdl), McLaren, 8 pnt., 5. Jody Schcck- ter (Zai), Tyrelle, 8 pnt., 6. Jacques Laffite (Fraj, Ligier, 7 pnt., 7. James Hunt (Gbr), Mc Laren, 6 pnt. Tour du Flic ook als tegenstander krijgt. De man uit de Snugly-formatie moet gezien deze overwinning meteen als eén van de kanshebbers voor de Tour du Flic worden beschouwd. Overigens was het maar goed, dat de EHBO aan wezig was want in deze categorie kwam er een valpartij tot stand waar bij een tiental renners betrokken was. Uitslagen: volkskoersers: 1. Ad de Fey ter, 2 E. Pauwels Waterland-Oudeman (B), 3 Piet Everaert Hulst, 4 R. Moens Zele (B), 5. Bram van Laere Hengs tdijk, 6. H. Maas. Kemzeke. 7. J. Aude- naerde, Beveren (B). 8 L. Blommaert, Jabeke, 9. R. v.d. Voorde, Assenede, 10 F. Stevens, Eeklo. Trimmers: 1 Piet van de Vijver Ter neuzen. 2 Daan de Kubber Terneuzen, 3 Jo Bakker Vogelwaarde, 4. Bas v Velde Axel. 5. Vic van den Bergen Hengstdijk, 6. Henk Peeters Biervliet, 7 Gino Schuurman Koewacht, 8 Rinus van Cadsand Terneuzen, 9 Rinus Ver- mue Vogelwaarde, 10 Mario Willems Terneuzen, 11 Ad de Belie Hulst, 12 Jo IJsebaert Terneuzen, 13 C. de Wael Terneuzen, 14 Jack Lijbaart Sluiskil, 15 Hennv Vos Heikant. TERNEUZEN - Tijdens de afwach- tingswedstrijd voor liefhebbers, die zaterdag tijdens de eerste etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen in de straten van Terneuzen werd ver reden, heeft zich een merkwaardig in cident voorgedaan. Nadat de liefhebbers al zeven ronden aan het rijden waren werd op hun ver zoek de wedstrijd stilgelegd. Het par koers bleek namelijk niet goed te zijn afeesloten en telkens reden er auto's ROOSENDAAL - Steen Al heeft zich niet kunnen plaatsen voor de strijd om het Nederlands kam pioenschap dat op 29 en 30 mei in Zeist wordt gehouden. De Zeeuwse kampioen ging in de beslissende wedstrijd tegen Wilhel- mina uit Den Bosch eervol met 3-2 ten onder Steen maakte op het veld van Al liance in Roosendaal een zeer sterke indruk. De Bosse ploeg, die eerder de PSV-jeugd met 6-1 deklasseerde, was weliswaar technisch wat beter. maar had toch moeite met de grote inzet van de Zeeuws-Vlamingen. Voor de rust was Wilhemina duide-. lijk de betere ploeg en dat resul teerde in treffers van Van der Steen en De Vrind waardoor een 2-0 rust stand werd bereikt In de tweede helft gooide Steen er nog een schepje bovenop en het veldoverwicht leverde reeds na tien minuten een goal op via Eric Fran ken. Deze treffer gaf de formatie van trainer Walter van Duyse nog meer inspiratie en een kwatier voor het einde verscheen de dik verdiende gciijKmaker op het scorebord door Richard de Kindt. Met nog een kwatier te spelen was de wedstrijd weer helemaal open. Een minuut later niet meer, toen de doorgebroken Reijnierse Wilhel- mina opnieuw aan een voorsprong hielp. Deze treffer is Steen niet meer te boven gekomen Met het resul taat van Steen is andermaal bewe zen dat het verschil tussen de Bra bantse en Zeeuwse jeugd zeker niet zo groot meer is als in het verleden. In de voorbije twee jaar miste im mers ook Terneuzen op een haar na de eindstrijd in Zeist. 14 Dh3-g3 e6-eó, 15. f4xe5 d6xe5: 16. Pd4-f5 Ld7xf5: 17. Lh4xf6 Le7xf6, 18. Tflxfö; Dat zal dan de bedoeling van het nieuwtje Th-fl zijn Wit kan met de to- Tdl-fl Tc8-c6; Ueberdeckung van het punt f6, 20. a2-a4; Het is onduidelijk hoe wit verder moet; de tekstzet geeft zwart echter de moge lijkheid tot een veelbelovend kwali teitsoffer, namelijk 19Tc6xc3. 20. b2xc3 en nu niet direct 20Pb6xa4 SAN SEBASTIAN - Het bezit van de leiderstrui geeft iedere rijder extra kracht in een tijdrit. Deze absolute zekerheid uit de wielersport heeft Hennie Kuiper niet voldoende gehol pen in de laatste rit. de afsluitende tijdrit over 31.7 kilometer bij San Se bastian in de Ronde van Spanje. Kuiper die tot die laatste dertig kilo meters het klassement aanvoerde, be zat slechts twee seconden voiorsprong op de Spaanse 'dertigers' Luis Ocana en José Pesarrodona. Kuiper moest in de tijdrit aan dit tweetal respectieve lijk een en twee minuten prijsgeven, waardoor hij net als vorig jaar in het laatste weekeinde teruvviel uit de toj) van het klassement. Kuiper belandde zondagmiddag op de vijfde plaats na de Spanjaarden Pesar- rondona. Ocana. Nazabal en zijn ploeggenoot ZDieter Thureau. die ook de afsluitende tijdrit won. Hennie Kuiper heeft de beslissende klap in de voorlaatste dag gekregen. In de rit Galdacano - Santurario de Oro bleef Kuiper vnj gemakkelijk in deze kwalitatief mager bezette ronde bij zijn naaste concurrenten Pesarrodona en Ocana Bij de beklimming van de San- tuario de Oro. een col van de eerste ca tegorie, was de aankomst was. brak Kuiper een pion van zijn versnellings- apparatuur. Die tegenslag van de wer- Leldkampioen was voor de twee oude Spaanse rotten het teken alles op alles te zetten. Pesarrodona liep 46 secon den van Kuiper weg. Ocana 26 secon den en dat bracht de twee Spanjaar den op twee seconden van Kuiper in het algemeen klassement Die bijna geslaagde greep naar de macht stimuleerde José Pesarrodona tot een geweldige tijdrit Hij verloor slechts twee seconden op Dieter Thu- rau. die met vijf ritoverwinningen een geweldige ronde van Spanje reed. Die vijfde zege bracht Thurau op de vierde plaats in het algemeen klassement. De ui'slag van de 18e eltappe van Bilbao naar Santuano de Oro is: 1 Thurau i W-Dld) 204 kilometer in 5 uur 4 minuten 6 seconden (10 seconden bonificatie). 2 Cima <Sp) zl (4 seconden bon i; 3 Esparza (Sp) op 5 sec. 4 Loos (Bel) zt; 5 Lopez Carril (Sp) zt. 6 Pesa- dorrona iSp) zt. 7 Nazabal (Sp) op 11 sec. 8 Andlano iSp) zt. 9 Agostinho (Por) zt; 10 Aja (Spi op 17 sec: 15 Ocana (Sp) op 25 sec; 22 Kuiper (Ned) op 51 sec. 32 Fedor den Hertog (Ned) op 2 42; 33 Pronk (Ned) op 2 43; 39 Priem (Ned) op 1536: 44 Prinsen (Ned) op 19.49; 45 Kartstens (Ned) zt; 54 Jan van Katwijk (Ned) op 27.25, 55 Van den Hoek (Ned) op 27.26. De uitslag van het eerste gedeelte van de negentiende etappe een rit over 139 km van Murguia naar San Sebastian is 1 Ongenae (Bel) 3 uur 25 minuten en 58 seconden ige- middelde snelheid 40491 km/u) met tijds- vergoeding 3.25 48, 2 Priem (Ned) 3.25.58. met tijdsvergoeding 3 25 54: 3 Van Lint (Bel) 3 25 58. met tijdsvergoeding 3.25 56; 4 Van Katwijk (Ned) 3.25.58. 5 Elorriaga (Spl 6 Thurau (W-Dld) 7 Perurena iSpi. 8 Karstens (Ned) 9 Andiano (Sp). 10 Van de Vijver (Bell 14 Ocana (Sp) 16 Kuiper (Ned), 23 Pesarro dona (Sp); 24 Henk Prinsen; 34 Van den Hoek iNecl), 42 Agostinho (Por) 45 Pronk (Ned): Fedor den Hertog staakte de strijd, de uitslag van het tweede gedeelte van de negentiende etappe, een tijdrit over 31 7 km is verder- 6 Fuchs (Zwi) 45.10. 7 Elorriaga (Sp) 45.36. 8 Ocana (Sp) 45 46: 9 Lopez Carril (Sp) 45.50: 10 Priem (Ned) 45 54; 19 Kuiper 46 45, 39 Henk Prinsen 50.20. Karstens (Ned). Jan van Katwijk (Ned), Van den Hoek (Ned), Pronk (Ned) en De Cauwer (Bel) vertrokken niet voor de tijdrit, Het eindklassement: 1 Pesarrodona, 2 op 1 minuut en 1 seconde- Ocana (Sp). 3 op 1.38 Nazabal (Sp); 4 op 1.46 Thurau; 5 Lopzez Carril (Sp) op 1.50; op 2.00: 6 Kuiper, op 3.26: 7 Agostinho (Por), op 3.45 8 Fuchs (Zwi); op 4 43: 9 Pedro Torres (Sp). op 7 18: 10 Gonza lez Linares (Spi; op 12.22 16 Jacques (Bel); op 1.15 23 32 Priem; op 1 44 16: 38 Henk Prinsen. De eindstand in het puntenklassement is: 1 Thurau 17415 pnt. 2 Elorriaga 174,5 pnt: 3 Priem 171 pnt; 4 Perurena 153. 5 Kuiper 128 pnt. De eindstand inn het plocgcnklassement is: 1 TI-Raleigh 27944.45, 2 Super Ser 297.51.55; 3 Teka 280.00,18; 4 Ebo 281.17.03: 6 Frisol 282.31.25. tegen de rijrichting van de renners ia Nadat er eeen kwartier was gestopt werd opnieuw het startsein gegeven en kon de koers wel goed worden uitgere den. Twintig kilometer voor het einde gingen Willy de Feber en Ko Tolhoek aan ue haai. Een eindspurt moest de beslissing brengen, maar omdat het zo'n close finish was werd gebruik ge maakt van de foto-finishapparatuur, die toch stond opgesteld in verband met de Omloop. Dat was maar goed voor Willy de Feber, want drie van de vier juryleden hadden met het blote oog waargenomen dat zijn medevluch ter Ko Tolhoek als eerste over de meet kwam. Zelfs de finishfilm was nog niet duidelijk, maar nadat er een loep aan te pas was gekomen bleek De Feber toch de rapste van het duo te zijn ge weest. De uitslag luidt: 1 W. de Feber 44 km in 1.04.47, 2 K. Tolhoek, 3 A. van der Ploeg op 20 sec., 4 Andrien (BI), 5 Ivens (BI), 6 D Heijsten op 32 sec., 7 S v. Dongen, 8 B. Zaan, 10 W. Wielhou- wen, 11 J. Lepoetcr, 12 F. Meijaard, 13 C. Butter, 14 D. Lijbaert, 15 B. Steen bakker, 16 S. Maas, 17 J. v. Dijk, 18 v d. Dries, 19 W. Hoondert, 20 L. de Ja ger. Als omlijsting van de derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaandern werd zondag in Oostburg een afwachtingsprogramma afge werkt voor nieuwelingen en jeugdli- centiehouders. Bij de nieuwelingen meldden zich uiteindelijk slechts ne gen deelnemers, waarvan Cees Laze roms uit Zegge zich de snelste toonde. Heel wat groter was de deelname bij de jeugd waarin acht verschillende leeftijdsgroepen werd gereden. Uitslagen: nieuwelingen; 1 Cees La;? roms. Zegge; 2 H Lutten, Bloker, 3A. v. d. Poel, Hoogerheide; 4 H. Akker man. Zevenbergen; 5 Ronnie van der Sijpt. Koewacht; 6 Werner Wieme. IJ- zendijke; 7 Jan Menning, Oudendijk; 8 Peter Scherbeijn, Oostburg; 10 Jan Maayen Kloosterzande. Jeugd: 8 jaar: 1 M. Rammeloo, Philip pine; 2 Jan Schoremans, Axel; 3 E. de Winter, Goes. 9 jaar: 1 Jan Mobach, Sluiskil: 2 Alex van Goethem, Kloos terzande; 3 Brigitte Tielemean, Kloos terzande; 4 Rudy van Overmeeren; 5 Bert Jan Harte. Middelkamp; 6 Eric de Beer. Axel. 10 jaar. 1 Charles de Calu- we. Sluiskil; 2 A. Dieleman, Biervliet: 3 Kurt van Overmeeren. Temeuzen. 11 jaar 1 Jean-Luc Goosman, IJzendijke; 2 Mario Rammeloo. Philippine. 12 jaar 1 Carlo Steel. Axel. 2 Peter van Acker. Koewqeht; 3 Mare de Dobbelaere. IJ zendijke: 4 Robby de Vos. Philippine; 5 Henk Smits. Axel; 6 Stanny van Overmeeren, Temeuzen; 7 Ronnie Schoremans, Axel; 8 Mare Risseeuw, Terneuzen; 13 jaar: 1 Alex Claeys, IJ zendijke; 2 Karei van Goethem. Kloos terzande; 3 Ab Verplanke, IJzendijke; 4 Brigitte Tieleman, Kloosterzande; 5 Frans Zandee. Goes; 6 R. van Overvelt, Middelburg; 14 jaar: 1 Adrie de Maes- schalck. Axel; 2 Ronald Harte, Mid delburg. 3 Rob Bijvanck. Sas van Gent; 4 frank Pijcke. Sas van Gent; 5 Frank van Doren. Temeuzen; 6 Ko eversdijk. Kapelle; 7 Johnny van Hoorn. Kapelle, 8 Willy Verbiest. Koewwacht; 9 Wim Hamelink, Temeu zen: 10 R. van Hoorn, Axel.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14