Vloeken, schelden en tieren Inspireert Amsterdam niet meer! GEEN STUNTWERK VAN RODA J C IN ROTTERDAMSE KUIP Feyenoord moeiteloos naar 3-0 overwinning Coureur ernstig gewond in Omloop PZC/s Nico Jansen mocht penalty niet nemen Feyenoord: 71/2 ton voor Van Hanegem Wim Jansen niet tegen België Ivic de nieuwe trainer van Ajax Willy van de Kerkhof per brancard van veld DRONKEN AUTOMOBILIST RIJDT IN OP HANSWEERTSE RENNER HAARLEM WEER IN EREDIVISIE sport ROTTERDAM - De onbetwiste amusementscrisis in het Feyenoord-stadion verdween zondag middag allerminst als sneeuw voor de zon, toen Roda JC uit Kerkrade, ook wel eens omschreven als een „stuntteam", maar nu zo mak-als een schaap, de arena van de Rotterdamse Kuip betrad. Een ook nauwelijks geinspireerd Feyenoord schoof de meestal chaotisch spelende Limburgse for matie moeiteloos naar een 3-0-nederlaag en de Rotterdammers konden ai ver voor het einde gaan freewheelen omdat het karwei was geklaard en Roda JC niet meer tegensputterde. Kortom: Feyenoord-Roda JC werd al snel een slaapverwekkende vertoning voor.de ruim 32.000 toeschou wers. En dat was dan een jammerlijke verrassing, want juist van dit Rnda JC was deze middag in het Feyenoord- stadion veel spektakel verwacht. Het gewoonlijk zo attractieve en tomeloze eskadron van trainer Bert Jacobs zou immers vrijwel zeker zijn van deel name aan het Europa-Cupvoetbal als Roda JC erin zou slagen Feyenoord op eigen veld een nederlaag toe te bren gen. Dan zou PSV immers nagenoeg verzekerd zijn van de landstitel en dan zou Roda JC als finalist voor de KNVB-beker zich zeker weten van de strijd om de Europa-Cup voor beker winnaars. Nu is het een gigantische opgave om Feyenoord in de eigen Kuip te vers laan. Ter illustratie: ook dit seizoen bleven de Rotterdammers m hun eigen stadion ongeslagen. Ajax PSV en Twente werden er onder meer duidelijk verslagen en alleen NEC (3-3) en Sparta (1-1) slaagden erin een puntje weg te slepen. Niettemin werd Roda JC toch niet volslagen kansloos geacht. Hadden de Limburgers eerder dit. seizoen immers niet voor de grote verrassing gezorgd door thuis Feye noord met 4-2 te verslaan en had dat zelfde Roda JC ook niet Feyenoord uitgeschakeld voor de beker. Boven dien had het elftal van trainer Bert Ja cobs in de KNVB-bekerfinale PSV vol komen in bedwang gehouden, nog wel in dit Feyenoord-stadion. Pas in de verlenging moest Roda JC toen capitu leren. Desillusie Niet ten onrechte werd daarom in de afgelopen week met grote spanning en verwachting uitgekeken naar deze con frontatie tussen het dit seizoen verras send hoog geklasseerde Roda JC (vijfde op de ranglijst) en kampioens kandidaat Feyenoord. Daarom werd de realiteit een desillussie: een romme lig. nauwelijks strijdvaardig Roda JC herinnerde in niets aan het tempera mentvolle team dat het PSV zo moei lijk had gemaakt in de bekerfinale. Door een niet eens zo goed draaiend Feyenoord liet Roda zich simpel weg spelen en tijdens de rust (stand 2-0) was de zaak al duidelijk bekeken. De toeschouwers waren opnieuw het slachtoffer, want in de tweede helft was er nauwelijks van enig spektakel spra ke. Roda moet nu afwachten wat PSV doet in de wedstrijd tegen Feyenoord over veertien dagen. Als PSV geen landskampioen wordt, is er voor Roda ook geen Europa-Cupvoetbal. Bert Jacobs ontkende het ten stelligste. „Nee. de 1-8-overwinning van Feye noord bij FC Den Haag een week eer der heeft er niets mee te maken dat wij nu zo tam over de grasmat liepen. Ik weet niet waar het aan ligt. maar Roda JC had vandaag gewoon zijn dag niet en kon geen moment een vuist ma ken". Niettemin heeft die monstero verwinning op de Hagenaars toch wel een rol gespeeld; wellicht onbewust maar toch ook even onmiskenbaar hebben de Limburgers zich kansloos gevoeld in de Rotterdamse Kuip na de Feyenoord-explosie in Den Haag. Nanninga zei zondagmiddag dan ook na afloop: ..Je wint hier maar niet zo in Rotterdam". Mazzeldoelpunt Bert Jacobs analyseerde dat de ..flanken" van Roda JC volkomen lam waren gelegd door Feyenoord: „De vleugelaanvallers Van der Lem en Vermeulen kregen van Everse en Schneider geen kans en de Limburgse vleugelverdedigers werden door de Rotterdamse aanvallers ook zo bezig gehouden dat er van opkomen uit de tweede of derde lijn geen sprake was. Bert Jacobs. ..Daarom werd onze spits Nanninga ook te weinig aangespeeld en dan kun je het wel vergeten. Bo vendien stond iedereen bij ons te pit ten bij dat eerste mazzeldoelpunt van Feyenoord". Inderdaad kwam Feyenoord uiterst Feijenoord - Roda JC '3-0): hier maakt Vreysen (F), rechts, het tweede doel- milt voor de Rotterdammers door Pfeiffer tm) en doelman Bram Geilman mhoudbaar te passeren. fortuinlijk op voorsprong in de zes tiende minuut. Vreijsen wipte de bal uit een vrije trap voor het doel, keeper Bram Geilman sloeg de bal weg, maar via Kristensen en Van Hanegem kwam het leer toch voor de voeten van Wim Jansen, die wel precies maar uiterst zacht in de hoek schoot - Geilman stak er geen hand naar uit: 1-0. In feite was de strijd al in 37e mi nuut beslist toen na een combinatie, tussen Van Hanegem en De Jong Vreijsen raak schoot (2-0). In de tweede helft liep Kreuz attent door op een dieptepass van Kristensen en zorgde voor de 3-0-eindstand. Gele kaart-i Scheidsrechter Siem VVellinga zorgde nog voor de meeste sensatie door vrije verdediger Michel Van de Korput van Feyenoord een gele kaart te laten zien nadat Van de Korput ogenschijnlijk volkomen reglementair Vermeulen van de bal had gezet In het begin van dit seizoen kreeg Van de Korput. als speler van Feyenoord-C ook een gele kaart en kreeg toen twee wedstrijden schorsing en 150 gulden boete. Deze tweede gele kaart zou wel eens kunnen betekenen dat Michel van de Korput. die tegen Roda JC een uitstekende wedstrijd speelde, er over veertien dagen tegen PSV in Eindhoven niet bij is (volgende week wordt er in verband met Belgiè- Nederland niet voor de competitie ge speeld). MAANDAG 17 MEI 1976 „Nico Jansen dacht kennelijk aan zijn positie op de Ne derlandse topscorerslijst toen hij zo snel achter de bal op de penaltystip ging staan", sneerde interimtrainer Ad Zonderland van Feyenoord zondagmiddag na afloop van de wedstrijd tegen Roda JC. Nico Jansen, doorgebroken na een pass van Schneider, ten val gebracht door keeper Bram Geilman, nam zelf de strafschop, maar schoot zo slap in dat Geilman de bal moeiteloos kon stoppen. Na afloop kreeg Nico Jansen de nodige verwijten naar zijn hoofd geslingerd. Ad Zonderland bekende dat er bij Feye noord drie spelers zijn aangewezen voor het nemen van pe nalty's: Willy Kreuz, Nico Jansen en Dick Schneider. .De- speler die het best in vorm is moet de penalty nemen, de speler die het slechtste draait zeker niet. Nico Jansen draaide erg slecht tegen Roda en hij had dus zeker de straf schop niet moeten nemen. We zullen daar terdege over spreken in de komende week en maatregelen nemen", voor spelde Ad Zonderland die inmiddels een contract voor twee jaar bii FC Den Bosch heeft getekend. Feyenoord wil ten minste nog 750.000 gulden ontvangen bij een transfer van Willem van Hanegem naar een andere club. Dat mag worden afgeleid uit het contract dat Van Hanegem heeft aangeboden gekregen van de Rotterdamse club. In dat nieuwe contract wordt hem een salaris van 75.000 gulden per jaar geboden. Zoals bekend moet de club ten minste een tiende deel van hel gevraagde transferbedrag als salaris betalen. Overigens wenst Willem van Hanegem niet in te gaan op dit nieuwe contract. Het salaris van 75 000 gulden ligt ver beneden het salaris dat hij volgens het nu aflopende drieja rige contract bij Feyenoord had. Overigens stelde directeur Guus Brox dat het nog maar een aanbod gaat: „We verwachten dat we verder met Van Ha negem over een nieuw contract moeten onderhandelen Cor Coster zal opnieuw de belangen van Van Hanegem bij deze besprekingen behartigen ROTTERDAM Onmiddellijk na Feyenoord-Roda JC heeft Wim Jansen aan bondscoach George Knobel laten weten dat hij zaterdag a.s. niet beschikbaar is voor de interland tegen Belgi in Brussel. Wim Jansen liep donderdag tijdens de training een lies blessure op. trainde twee dagen niet. speelde legen Roda JC zondagmiddag eerst toch mee. st oorde zelf het eerste doelpunt maar liet zich al in d<- 'lie minuut vervangen door Nico Jansen. Wim Jansen tegen de bondscoach: ..Het gaat echt niet Ik was er tegen Belgfgraag bij geweest, maar ik voel dat d< z- liesblessure niet in een paar dagen over is" George Knobel wilde nog niet bekend maken welke selectie hij zal kiezen voor de wedstrijd tegen Belet: „Pas aan het eind van de week maak ik mijn keuze beken'! Ook wilde hij niet ingaan op de veronderstelling dat. nu Wim Jansen geblesseerd is. Jantje Peeters van NEC vrijwel zeker zal spelen" AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zondagmorgen dc Joegoslaaf To- mislav Ivic voor twee seizoen ge controleerd als hoofdtrainer. Ivic was de laatste dri Hajduk Split, w keer kampioen werd en ook dit op de titel heeft. Ivi Hajduk in de kwartfinales van het Europese bekertoernooi voor landskampioenen van PSV na ver- lenng. Het contract van Ivic bij Ajax gaat in op 1 juli 1Ö76 en zal lopen tot 30 juni '78 In de komende weken zal Ivic zich in samenspraak met de naar Barcelona terugkerende Rinus hij drie Joegoslavië nog kans verloor met Michels inwerken bij de Amster damse club HIJ werd zondagmid dag m Eindhoven aan de spelers van Ajax voorgesteld. Voor Ivtc werd gecontracteerd on derhandelde Ajax met de Engels man Dave Sexton van Queens Park Rangers. Als Ajax' voorzitter Jaap van Praag zei zondagmorgen dal Sexton en Ivic de enige kandidzten waren voor de tralnincrsfunctie bij Ajax. Bij de foto Ajax hccfl een nieuwe rainer: Thomas Ivic van Hajduk Spilt uit Joegoslavië. Ajax- toorzilter Van Praag wenst hem reel succes toe in zijn nieuwe loop- taan. AMSTERDAM - De dondcrspeeches van Pirn van de Meent doen de spelers van FC Amsterdam niets meer. Een aantal jaren geleden kon zo'n peptalk de ploeg tot grote daden inspireren. Het vorige seizoen was dat ook nog zo 7 zij het in mindere mate maar dit jaar lijkt de wijzer naar de verkeerde kant te zijn doorgeslagen. Vloeken, schelden en tieren, het inspireert de Lieverdjes niet meer. De successen blijven achterwege en daarom staan zij steeds sceptischer tegenover de woorden die Van de Meent gebruikt. Zondag bijvoorbeeld, tegen PSV, toonde FC Amsterdam zich een bijna lusteloze tegenstander. Dat was nu duidelijk niet het geval. FC Amster dam was kansloos tegen PSV, dat een zeer gemakkelijke 0-2-overwinning be haalde. die eigenlijk veel groter had moeten zijn. Terecht sprak PSV-coach Kees Rijvers na afloop; „Achteraf zeg ik dat we met 4-0 of met 5-0 hadden moeten winnen. Ik had van FC Am sterdam meer verwacht, maar ik vond dat die ploeg erg krampachtig speelde. Misschien door de wetenschap dat ze eigenlijk van ons moesten winnen, na de voor hen negatieve uitslagen van zaterdagavond" Ook Van de Meent, die zondag vanaf de kant op de hem bekende wijze aan wijzingen gaf - de meeste spelers rea geerden slechts met afkeurend gewuif of met een niet mis te verstaan ant woord - was die mening toegedaan. „Je kunt natuurlijk nooit vaststellen hoe veel het de jongens heeft beïnvloed", aldus de Amsterdam-trainer, „maar het zal best eens kunnen dat ze er door geïmponeerd zijn geraakt. Het zal on getwijfeld hebben meegespeeld" Rijvers: ..Dat. denk ik ook. Zaterdag dachten ze nog dat een gelijkspel tegen ons goed genoeg zou zijn. maar van daag realiseerden ze zich dat ze eigen lijk moesten winnen om niet in ernstig degradatiegevaar te komen". Wat intussen wèl is gebeurd. Hel ziet er naar uit dat de strijd om de tweede degradatieplaats tussen MW en FC Amsterdam zal gaan Van de Meent; „Maar we hebben het nog steeds in ei gen hand Als we die twee wedstrijden winnen, dan hebben we het gered". Slechts in de prille beginfase van het treffen van gisteren toonde FC Am sterdam. voor 5500 toeschouwers, zich enkele malen gevaarlijk Schoten van Van de Merkt en Van Veenendaal wer den echter door Van Beveren gestopt. Maar toen Peter Dahlqvist na 12 minu ten. via doelman Jongbloed en de paal. voor 0-1 had gezorgd, was het gebeurd met de Amsterdammers. Vanaf dat moment waren de kansen alleen nog voor PSV. dat echter zeer slordig te werk ging Jongbloed vond achtereen volgens Poortvliet en Dahlqvist alleen voor zich maar redde beide malen ten koste van een corner. Blessure Van Veenendaal had intussen Willy van de Kerkhof op de brancard ge werkt - toen hij de Eindhovenaar had neergelegd ging hij ook nog eventjes op diens hoofd staan - maar ook met Van de Kerkhofs vervanger Pleun Strik bleef PSV sterker. Overigens viel de blessure van Van de Kerkhof achteraf mee. Ook na de pauze had PSV het ge makkelijk. Vooral toen Van der Kuylen een van het lichaam van Jongbloed af springende bal in het verlaten doel had gedeponeerd - ten onrechte werd er voor buitenspel geappelleerd - ge loofde FC Amsterdam het wel. Waar vroeger de beuk erin ging. was nu slechts het ontzag voor PSV. dat via Deykers, Ren van de Kerkhof Van der Kuylen en Krijgh nog uitstekende sco- ringsmogelijkheden kreeg, die door de Amsterdamse uitblinker Jan Jong bloed steeds werden tenietgedaan. Rijvers: „We hadden echt tegen deze wedstrijd opgezien. We vreesden hen evenzeer als AZ. maar nu kap ik zon der meer stellen dat AZ vee! meer in huis heeft dan Amsterdam. Bovendien speelden wij nu ook beter". Ten slotte het traditionele grapje van Jan Jongbloed: „Ik ben blij dat Haarlem is gepromoveerd, want we zouden het tegen die ploeg volgend seizoen wel eens moeilijk kunnen heb ben gehad" Per brancard moest Willy van de Kerkhof zondagmiddag het veld van FC Am- sterdam verlaten. Later bleek zijn blessure mee te vallen: de hersenschudding werd als 'zo licht' getaxeerd, dat Van der Kerkhof vrijwel zeker voor zaterdag aanslaande be schikbaar is voor de selectie van het Nederlands elftal tegen Belgié. SAS VAN GENT - Rïni Nieuwenhuij- ze. de 20-jarige amateurwielerenner uit Hansweert. is zaterdagmiddag hij een ernstig ongeval tijdens de slotfase van de eerste etappe van de Omloop van Zeeusch-Vlaanderen levensge vaarlijk gewond geraakt- Op de pro vinciale weg net over de Belgische grens bij Sas van Gent kwam de cou reur van de RTC Middelkamp frontaal in botsing met een uit tegenoverge stelde richting komende auto, be stuurd door A. van V. uit het Belgi sche Evergem. Nieuwenhuijze werd met spoed over gebracht naar het Julianaziekenhuis te Temeuzen. Daar werd geconstereerd dat hij een nierbeschadiging, een her senschudding. een bovenbeenbreuk en een gecompliceerde onderbeenbreuk had opgelopen. Zondagmorgen was het levensgevaar gweken. Dc- automobilist Van V. werd naar het politieburau te Sas van Gent overge bracht voor een bloedproef, nadat het blaaspijpje had aangetoond dat de man onder invlod verkeerde van sterke drank. Hij werd zondagmorgen op vrije voeten gesteld. Nieuwenhuijze maakte deel uit van de laatste groep renners, die voor de be zemwagen uitreed. Bij het verlaten van de Vrijstraat tussen Assenede en Zei- zate omstreeks kwam over zes reed de groep met een scherpe draai de pro vinciale weg in de richting Temeuzen op. Daar haalde de Hansweertse ren ner een langzaam rijdende Italiaanse tankauto in. Toen hij daar voorbij was werd hij gegrepen door de midden op de weg rijdende Belgische auto. Volgens de organisatoren van de Om loop was de automobilist door een ruim voor de laatste groep uitrijdende politiewagen reeds gesommeerd aan de kant van de weg te blijven. Voorzitter van het comité Omloop van Zeeusch- Vlaanderen Gijs Veerman: „Hier ben ik al dertien jaar bang voor geweest Je vraagt je af of het nog verantwoord is om door te gaan met het organiseren van een ronde rnet het toenemeae ver keer" De wielrenner J. v. d. Berk van de Mili taire ploeg, die bij het ongeval bleef om het verkeer te regelen en daardoor niet meer weid geklasseerd, mocht zondag toch starten van de jury. HAARLEM - Slechts één seizoen heeft Haarlem, dat vorig jaar degradeerde, no dig gehad om terug te komen in de eredivsiie. Nog onverwacht werd Haarlem zondagmiddag op eigen veld kampioen van de ersle divisie door een 2-1 over winning op Sportclub Cambuur. Onverwacht omdat FC VVV verrassend op eigen veld verloor van Vitesse 11-21. Trainer Barry Hughes van Haarlem: „We hadden er op geregekend, dal ive pas volgende week de litel zouden binnen halen in de uïtwedstrijde tegen Veendam". Maar de kampioensvreugde kwam dus als gis termiddag. De Haarlem-spelers maakten dan ook na afloop een ererondje voor eigen pubvliek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11