Belgisch echtpaar voor heling een maand naar de gevangenis Mensen moeten meer zemelen Burgemeester Vlissingen verbaasd over vragen faciliteiten Olau 'Winnaar heeft in dit spel altijd geluk gehad' 'Sas van Gent Vooruit' verbieden renovatie in huurcontract te zetten KLOMPSCHOEN OORZAAK VAN ONGELUK BIJ AXEL Politierechter Middelburg Abrupte weersomslag Green Spot zonderprik Nu tijdelijk slechts 1,29 COLLECTIE VIA LANDGENOOT IN TERNEUZEN SAMENGEBRACHT Brinta-de Béterham VRIJDAG 14 MEI 1976 'VAN ENIGE SUBSIDIE GEEN SPRAKE' HAVENDIRECTEUR: 'ZE MOETEN ERVOOR BETALEN' VLISSINGEN - Burgemeestei drs. T. J. Westerhout van Vlis singen, tevens president commissaris van de NV Haven van Vlissingen en lid van het bestuur van het Havenschap Vlissingen, is erg verwonderd over de vragen, die kamerleden hebben gesteld over facilitei ten, die de Olau-Line zou ge nieten. „Ik begrijp niet waar deze vragen op stoelen", zei de heer Westerhout desgevraagd. Zoals gemeld vroegen kamerleden van vijf verschillende politieke par tijen aan de minister en de staatsse cretaris van verkeer en waterstaat een eind te maken aan bijzondere faci liteiten verleend aan de Olau Line. Deze faciliteiten zouden concurrentie-vervalsend kunnen wer ken ten opzichte van andere scheeps vaartmaatschappijen, die veerdien sten exploiteren tussen Nederland en Engeland. De kamerleden wezen hier bij op de in de gemeente Rotterdam gevestigde Stoomvaart Maatschappij Zeeland; een maatschappij, waarn de staat een meerderheidsbelang heeft. „Ik ben erg verwonderd over deze vra gen", zo reageerde burgemeester Wes terhout, „en ik begrijp niet op welke feiten zij stoelen. Noch de gemeente Vlissingen, noch de provincie of rijk hebben op enigerlei wijze faciliteiten verleend aan de nv Haven van Vlissin gen en dat geldt ook voor het Haven schap. De nv Haven van Vlissingen behandelt de Olau Line als een nor- ders en minder zakelijk bekeken om dat we Olau zo aardig vinden. Van eni gerlei subsidie of wat dan ook is naar mijn mening geen sprake", aldus bur gemeester Westerhout. 'Geen relatie „Wij hebben Olau geen enkele faciliteit verleend, wij hebben deze maatschap pij ook geen goedkope grond verkocht. Wij hebben geen enkele zakelijke rela tie met de Olau Lijn". Dat verklaarde directeur J. van Konijnenburg van het Havenschap Vlissingen desgevraagd. Ook hij toonde zich verbaasd over de kamervragen „De terminal van Olau ligt op grond, die zij huurt van de nv Haven van Vlissingen De nv Haven van Vlissingen heeft deze grond In erf pacht. op grond van een overeenkomst tussen de staat en de nv Haven, date rend uit 1934". zei de heer Van Konij nenburg. „Wij als havenschap hebben de zaak van de staat overgenomen met alle lusten en lasten. Wij hadden hier niets meer met de nv Haven overeen te komen, het bestond reeds lang. Ook inzake de havengelden hebben wij niets overeen te komen. Dat is een zaak van de haven van Vlissingen". al dus de havenschapsdirecteur. 'Tegen betaling' De heer C. Oreel. directeur va Haven van Vlissingen gaf desge vraagd het volgende commentaar: „Wij leveren Olau faciliteiten, maar tegen betaling. Op het havengeld is het onmogelijk kortingen te geven. Die tarieven zijn officieel vastgelegd. En wat de huur van de grond voor de terminal van Olau betreft: Daar beta len ze in dat gebied zeker niet minder voor dan enig ander". TWEEDEKAMERLID VAN DER SPEK: PSP'ER STELT VRAGEN AAN VAN DAM (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Het tweede-kamerlid Van der Spek van de PSP heeft staats secretaris Van Dam van volkshuisves ting gevraagd de woningbouwvereni ging 'Sas van Gent Vooruit' te verbie den, dat in het huurcontract wordt male klant. De Olau Line valt onder opgenomen dat toekomstige bewoners regelingen, die voor iedereen gebruike lijk zijn. die relaties onderhoudt met de nv Haven van Vlissingen. Olau heeft inderdaad grond in huur van de nv Haven van Vlissingen, maar mij is niets bekend van een speciale huur tegemoetkoming ten opzichte van Olau", aldus de burgemeester en presidentrcommissaris van de nv Ha ven. „De nv Haven van Vlissingen opereert op de vrije markt De Olau Line is daar één van de klanten. Die wordt nit an- voor het renovatieplan van die wo ningbouwvereniging zullen stemmen. De heer Van der Spek stelt in een serie schriftelijke vragen, dat 'Sas van Gent Vooruit' toekomstige huurders een contract voorlegt met de volgende clausule: „Hierbij delen wij u mede. dat u in aanmerking kunt komen voor de woning... no... te Sas van Gent. op voorwaarde, dat u stemt voor het re novatieplan van de woningbouwver eniging Sas van Gent Vooruit, hetgeen in vergelijking met het Witplan in de toekomst geen extra onderhoudskos ten meer meebrengt". De heer Van der Spek wijst erop dat de vereniging voor de Witte Wijk een re novatieplan heeft opgesteld, waar tegen veel bewoners zich hebben uit gesproken De bewoners hebben daarna een ander plan gemaakt, het 'Witplan'. Besloten is dat over beide plannen gestemd wordt en dat het plan dat dê meerderheid krijgt, zal worden uitgevoerd. De heer Van der Spek vraagt staatsse cretaris Van Dam of die het ook niet ontoelaatbaar vindt, dat een voor waarde over het stemgedrag in een huurcontract wordt opgenomen. Hij vraagt de bewindsman daaraan een eind te maken en ervoor te zorgen dat de mensen, die de clausule al hebben getekend, onmiddellijk op de hoogte worden gesteld van het feit. dat zij de verplichting, die zij op zich hebben ge nomen. op grond van het burgerlijk wetboek niet hoeven na te komen en dat hun zonodig een nieuw contract zonder clausule wordt aangeboden. dere woonwagenbewoner, F. S., thans te Meerssen. werd veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf met drie jaar proeftijd. Op 3 no vember brandde in Tholen zijn woon wagen uit. een gevolg van zijn onacht- zaamheid. Hij had een elektrisch straalkacheltje in de wagen laten branden toen hij enige tijd wegging. Al eerder was er kortsluiting geweest. Rel Renesse Voor de 'rel van Renesse'. op 26 juli in de hete zomer van 1975 zijn gisteren zes jongelui veroordeeld ieder tot een boete van honderd gulden. Dat waren G. V. en R. M. uit Den Haag. J. K. en J. C. K. uit Delft en A. M. en M. van W. uit Bennekom. Bij de bar 'De Stulp' was eerst J. V. mishandeld en werd de bromfiets van V. vernield; vier van de jongens waren verder betrokken ge weest bij een 'overval' met bromfiets helmen op bediende personeel van de bar 'De Ark' in Renesse. Beklemd tussen vloer auto en het rempedaal MIDDELBURG - Voor een autobes tuurder is de klompschoen 'vrij onge lukkig schoeisel'. Tot die uitspraak kwam donderdagmorgen politierech ter mr. J. H. Mulder, toen hij de zaak behandelde van de jonge Axelaar J. M., die op 6 september j.l. in zijn woonplaats met een auto uit een bocht was gevlogen. Bij dit ongeluk liep een inzittende ernstig hersenlet sel op. Een tussen vloer en rempedaal van de auto terechtgekomen klomp schoen had een rol gespeeld. In een S-bocht was M. met zijn auto teveel naar links gegaan. De wagen raakte bermpaaltjes, schoot terug over de weg naar rechts en botste hier tegen een boom. „Een klompschoen was tussen vloer en rem geraakt" verklaarde M. gistermor gen de oorzaak van het ongeval, „ik kon niet remmen." Nadat officier van justitie mr. Gelderman een boete van 750 had geëist, gekoppeld aan een week voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd en acht maan den niet rijden, waarvan vier voor waardelijk met twee jaar proeftijd en mr. E. N. J. H Rechter als raadsman de achtergronden had toegelicht be paalde de politierechtger de boete op 500. De gevraagde rij-ontzegging werd conform opgelegd, de voorwaar delijke gevangenisstraf nam de politie rechter niet over. De politierechter wilde er rekening mee houden, dat M. door de klompschoen, die inderdaad door de politie in de auto was gevon den. de controle over de auto had ver loren. Aan de andere kant vond de po litierechter het verwijtbaar, dat M. met dergelijk schoeisel een auto bestuurde. „Men moet schoeisel dragen waarmee men de bediening kan beheersen", al dus de politierechter. Twaalf maanden niet rijden, drie boeten van elk 150 en verbeurdverklaring van zijn inbeslag- genomen auto was het vonnis, waar mee J. de B. uit Westerschouwen de rechtszaal verliet. Op 5 december had Wj bij het Schouwse Serooskerke een andere auto 'gesneden' - waardoor schade ontstond - hij was doorgereden on bij aanhouding bleek dat hij zonder rijbewijs en onverzekerd had gereden. Toch rijden ondanks een rij-ontzegging kwam M p. uit Sint-Maartensdijk op een boete van 500 te staan De officier van justitie had in deze zaak ƒ750 geëist. Raadsman mr. R. G. van Megge- Jen lichtte toe. dat zijn cliënt op een kritiek niemand had kunnen vinden om materialen op te halen, noodzake lijk om een verbouwing van een huis met te vertragen. P. was bekeurd door een naast hem wonende politieman. De raadsman merkte hierover op dat het hem niet ging om kritiek op de po litie te leveren maar dat hij in dit geval toch weinig goede woorden had kun nen vinden, omdat de politieman 's morgens - toen in burger - zijn buur man al had zien rijden om 's middags, m uniform tot bekeuren over te gaan. „Hij had beter 's morgens al kunnen waarschuwen dat mijn cliënt met vuur speelde", aldus mr. Van Meggelen. Bijstand Voor oplichting van de gemeentelijke sociale dienst van Sas van Gent werd mevrouw B. S., thans te Dordrecht, veroordeeld tot een boete van 500 en twee maanden voorwaardelijke ge vangenisstraf met twee jaar proeftijd. In de periode april-september van 1974 verzweeg zij in een opgave voor de bijstandswet wekelijkse inkomsten van 175 tot 200. De gemeentelijke sociale dienst zal het teveel uitgekeerde bedrag van me vrouw S. terugvorderen. De officier van justitie had aan zijn eis van twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf en een boete van 1000 de bij zondere voorwaarde verbonden dat mevrouw S. het geld zal tuergbetalen. Bij de behandeling van de zaak ver klaarde mevrouw S. dat zij de onjuist ingevulde formulieren op aandringen van haar man had ondertekend. Twee weken zal de thans op het woonwa genkamp te Dordrecht vertoevende J. S. in de gevangenis moeten doorbren gen voor allerlei manipulaties in Zie- rikzee, n november van het vorig jaar. Bij verschillende winkels kocht hij goederen zonder ze te betalen, een an- Hervormde dienst ARNEMUIDEN - Woensdag 19 mei zal ds. Op 't Hof van Hedel voorgaan in een dienst van het Hervormd Comité in het gebouw 'De Ame'. Anvang half acht De overgang van koud naar warm weer heefl onvoorstelbare gevolgen voor alles wat groeit en bloeit De hele levende natuur is in een stroomver snelling geraakt. Zelfs de hard houtige es ontvouwt als een van de laatste bo men zijn knoppen, al stonden er vrij dagmiddag 7 met nog wel enkele met kale kruinen, een wal winters en daardoor wat vreemd aandoend ge zicht bij een temperatuur van bijna dertig graden CelciusMaar wat wilt u. de verandering is zo enorm, dat het haast.niet bij te houden is. Toch kun nen plotseling opstekende zeewinden op deze tijd voor bijzonder grote afkoe ling zorgen. Het Noordzeewater be draagt momenteel midden op zee nog maar een graad of negen en dat is nog niet bepaald 'lekker' te noemen. De lucht daar vlak boven koelt tengevolge daarvan sterk af waardoor het ver schil tussen de temperaturen boven het hete land en het zeer koude Water te groot wordt en de koude luchtmassa's onder de warme door het kustgebied binnenstromen kan De zomervogels zijn plotseling in flinke aantallen gearriveerd. Ieder moment kunnen nu ook de traditionele laatko mers als grauwe vliegenvanger en spotvogel aankomen. U kunt er van verzekerd zijn dat er hoog over Zee land een schier onafgebroken leger met zomergasten noordwaarts is ge trokken en nog trekt, alleen hel is met een onbewolkte lucht niet of bijna niet te zien. Soms zijn ze echter wel hoor baar. Bij de militaire luchtvaart doet men onderzoekingen met radar en de gegevens die dat de afgelopen jaren heeft opgeleverd zijn de moeite van hel bestuderen waard. Inmiddels is ook de tortelduif uit Af rika teruggekeerd Van Hans Warren ontvingen ice een schrijven dat er op 1 mei een dergelijke duif-minstens een halfuur aan één stuk zat te koeren in zijn tuin. Op 3 mei zat een nachtegaal ui z'n tuin uit volle borst te zingen. Hij schrijft daarover: „De nachtegaal is in dit gedeelte van Zuid-Beveland zeldzaam Ik heb er in de 19 jaar dat ik hier - in Kloetinge - woon, slechts één keer één op de stoep van m'n huis zien zitten, maar dit is de eerste maal dat ik er één in de tuin hoorde zingen. Wel hoorde ik er vorig jaar één in het bosje van Goes-Zuid. Dus niet ver hier van daan. Verder wemelt het in mijn tuin van de zwartkopLuinfluiters en fitissen en er trekken ook veel goudhaantjes door, die aldoor zingen. Ook braams- luipers", aldus de heer Warren. Van overal komen tips binnen dal de laatste dagen huiszwaluwen, gierzwa luwen en boerenzwaluwen gezien zijn. Hier en daar zijn ze een dag na aan komst al aan het nestelen geslagen zoals bijvoorbeeld te Krabbendijke imed. S. Goud), in Aardenburg tmed. mevrouw Westrienen). Van ds. C F. H van Tuyll van Serooskerken ontvingen we de mededeling dat in zijn tuin te Oostkapelle een bonte vliegenvanger imannetjeneergestreken is. Het op vallend zwart-wit getekend doortrek- kertje doet wat aan een kleine uitgave van de ekster denken. Merkwaardig is altijd dat in de nazomer wanneer de bonte vliegenvangers meer dan in het voorjaar het geval is onze provincie aandoen, de mannetjes vrijwel nooit zo scherp getekend zijn. De soort is een typische vogel die dank zij de nestkas ten m heel West-Europa aan het uit breiden is. Ze komen geleidelijk aan onze kant op dus misschien dat de soort over een aantal jaren ook hier algemeen is, zoals dat nu in het oosten en midden van ons land al het geval is. waar ze vrijwel altijd in nestkasten broeden. P. SCHOLLEVAER Op de foto: de Zeskamp-ploeg uit Valkenisse BEN VAN DAMME VAN PLOEG VALKENISSE OVER DEELNAME AAN 'SPEL ZONDER GRENZEN' ZATERDAG 28 AUGUSTUSVIA NCRV OPTV' VLISSINGEN - „Gezien onze erva ring met Zeskamp, twee jaar gele den durf ik rustig te stellen: de winnaar in dit soort evenementen heeft altijd geluk gehad, de verlie zer altijd pech". Nuchtere woorden van Ben van Damme, zakelijk lei der van de 15-man sterke ploeg van Valkenisse, die op 25 augustus in het Duitse Bad Mergentheim in het NCRV's 'Spel zonder Grenzen' gaat proberen de reputatie wat op te vijzelen. Twee jaar geleden werd de ploeg van Valkenisse in de toen bejubelde NCRV-competitie 'Zeskamp' in de Ahoy te Rotterdam uitgeschakeld, maar nu is men opnieuw benaderd en deze geboden kans wil Valke nisse zich niet laten ontglippen Hoewel men nog nauwelijks weet heeft van de sterkte van de andere - buitenlandse - deelnemers, wordt het een weloverwogen greep naar de winst, zo blijkt uit de woorden van Van Damme. „We streven naar Blackpool, waar in september de gauw door je plaatsgenoten het mikpunt van spotternij. Daarom is het pertiment niet waar dat de spe lers tijdens hun verblijf in zo'n bui tenlandse plaats er een drankfestijn van maken, zoals verhalen willen. Supporters, die drinken wel. maar dat is bekend in Nederland. Als het kijkerspubliek wist hoe serieus we bezig zijn. zou men niet zoveel lol aan de uitzendingen beleven". Groene zeep Dat brengt ons meteen op het lachen-gieren-brullen-effect van een programma als 'Spel zonder grenzen'. Wel altijd verdwijnen er mensen - ongewild - in een zwem bassin en glijden er van een met groene zeep ingesmeerde helling of evenwichtsbalk. „Dat houd je altijdaldus Ben van Damme. „maar het komt voorname lijk door het verrassings-effect van de gehendigheidsonderdelen. die moeten worden afgewerkt. Wij krij gen daarover van te voren niets te horen, pas op de dag van de wed strijd geeft men er iets over bloot. Uit het beschikbare 'materiaal' wordt geloot, als dan blijkt dat een ploeg van twee jaar geleden ander maal In het strijdperk konden aan treden. Maar een paar konden om verschillende redenen niet. „Helaas moesten er een paar dames afvallen en dat betreuren wij diep", zegt Van Damme. „Er mogen er niet meer dan 5 mee, van wie één alleen als coach-asslstente". Ervaring Europese finale van 'Spel zonder dikke kerel zich door een nauwe grenzen' wordt gehouden. De ploeg, die als eerste eindigt in Bad Mer gentheim gaat daar naar toe en dat willen we bereiken", zegt Van Damme vastberaden. Nu is het weer niet zo dat de Valke- nisser ploeg uitermate zal worden opgefokt met de idee te moeten winnen. Wat bij Van Damme, cap tain Piet Koster en assistent-coach Tineke van der Meulen voorp zal staan is: samenspel en teamver band. Van Damme: „Als er een goede geest in de ploeg is. kom je hoepel of iets dergelijks moet wrin gen. heb je pech gehad. Als je dat al lemaal van te voren had geweten, zetje de meest geschikte mensen op dat soort onderdelen in". Daarom, zo vertelt hij, is het dringend nodig dat een ploeg bestaat uit mensen die praktisch op alle onderdelen in zetbaar zijn. Niet alleen kracht en souplesse is troef bij 'Spel zonder grenzen', maar - vooral - ook een goede conditie. Om dat te bereiken wordt deze zomer nog eens extra door de ploegleden getraind op het zonder meer ver Het is louter strand en in de duinen. Overigens teamwork en verder reken je een zullen de meesten geen gebrek aan beetje op het gezond verstand van de vereiste conditie aan de dag leg de spelers" Toch. zo merkt Van Damme zijdelings op. zullen de ploegleden niet gespeend zijn van de wil om te winnen. „Je vertegen woordigt een plaatsje uit nationaal oogpunt en dat komt er zeker een vorm van chauvinisme aan te pas. Dat merk je aan de spelers, die se rieus voor de dag willen komen. gen. want de ploegleden weten van wanten: alleen zijn aangesloten bij een sportvereniging in de gemeente Valkenisse. Begin december 1975 kreeg men in Valkenisse te horen, dat ae ploeg tussen zes teams van verschillende nationaliteiten om de eer in Bad Mergentheim zal strijden Een eer- Want je bent op de tv en als je er ste 'werkbespreking' werd medio een emmer water naast gooit of je glijdt van een helling af. dan ben je februari gehouden, waarbij bleek dat de meesten uil de Valkenisser Vanaf half juni zullen er iedere week intense trainingen worden gehouden, deels binnen om aan de diverse toestellen te wennen. Dat is ook wel nodig, want hoewel de Valkenisser ploeg in Duitsland in een trainingskamp wordt gestopt, krijgt men de bewuste toestellen die voor de wedstrijd worden ge bruikt maar een keer voor de aan vang onder ogen. Een beetje erva ring komt dan goed van pas. Evenals twee jaar geleden gaat de mascotte van het op de overwinning beluste team mee op stap. Dat is een uit lappen vervaardigde vis. die speciaal voor 'Zeskamp' twee jaar geleden werd gemaakt door Nel Vos en Christine Meyer. Of-ie succes zal brengen, moet worden afgewacht „Het hangt er van af of we geluk hebben zegt Van Damme nog maals „Men ziet zo'n komisch gi fuurtje over een balakje lopen, maar vergeet niet da's ontzettend moei lijk. Het wordt voor ons werkelijk knokken. En als ze falen, dan huilen ze ook!" De pioeg van Valkenisse wordt ge vormd door de dames Els Geertse. Ada Joosse. Christine Vos (Koude- kerkei en Nel Vos (Zoutelandei en de heren Cees Boone. Sjaak Franse. Jan de Kroo. Jan Kluyfhout. Johan Vos. oud super-zeskamper, (allen uit Koudekerkei. Ko Simpelaar iBig- gekerkei. Jasper Dingemanse en Piet Mesie (Zoutelandei In de pe riode 21-26 augustus gaat men. op stap. Het ligt in de bedoeling dat het evenement ook wordt bijge woond door een delegatie van het gemeentebestuur- Op woensdag 25 augustus wordt de kamp en de tv- opname gehouden. Die wordt dan de zaterdag daama uitgezonden. De ploegleden kunnen dus hun moei zame inspanningen thuis vanuit de luie stoel gadeslaan. t ADVERTENTIE) Kampeervakantie 't Klupuus Zaamslag GOUDEN KELK UIT KERKTERNEUZEN VOOR/100 AANEKOCHT MIDDELBURG - Een in Tcrncuzen wonend Belgisch echtpaar is donder- dsg door de politierechter te Middel burg voor opzettelijke heling veroor deeld tot één maand onvoorwaarde lijke gevangenisstraf. Man en vrouw- zullen ieder een maand in de gevan genis moeten doorbrengen voor het helen van een groot aantal goederen, in hoofdzaak afkomstig van diefstal len in België. Een Belgische 'zware .jongen' - die intussen ons land is uit gewezen - was de leverancier van al deze goederen die het echtpaar in Terneuzen opsloeg. De collectie va- behandelen waarbii leerde van gebruiksvoorwerpen zoals i J l Z I v-toestellen tot papegaaien. riode van januari tot oktober 1975. Hier kon. zo oordelen officier van justi tie en politierechter geen sprake meer zijn van het juridische begrip 'schuld- heling' maar duidelijk 'schuldheling'. Het echtpaar M. hield alle goederen /oor zichzelf. Enkele dingen werden aangekocht, maar de meeste goederen aadden ze als geschenk aangenomen. Alles werd min of meer 'op bestelling' geleverd. Als mevrouw M. bij bezoeken van haar stelende landgenoot bijvoor beeld liet blijken dat haar vader erg gesteld was op papegaaien kon ze bin nen redelijke termijn verzekerd zijn van enkele exemplaren. In deze zaak had de officier van justitie tegen bei den dezelfde straf van één maand De politierechter kreeg gisteren nog een andere uit Terneuzen stammende sen waren betrokken. J. H„ M. de B. en T. V. uit Terneuzen en D. H. uit Zaams- Het echtpaar had deze collectie geza- lag moesten zich verantwoorden voor menlijk bij elkaar gebracht in de pe- een reeks diefstallen in Terneuzen. E. 't K. was in één geval heler geweest en de echtgenote dan De B, was betrokken geweest bij het verbranden van auto papieren en een paspoort, die haar man na het openbreken van een auto had meegenomen In juli van het vorig jaar werd de so ciale werkplaats in Terneuzen bezocht, waar levensmiddelen werden wegge nomen. in dezelfde maand waren en kele van de groep betrokken bij de diefstal van matten betonijzer in hun woonplaats en in augustus werden bij een technische groothandel onder meer autoradio's en cassetterecorders gestolen. Een inbraak in de Terneu- zense remise aan de Industrieweg mis lukte. Kelk J. H. en V. ontvreemdden in juli van het vorig jaar uit de Triniteitskerk in Terneuzen een gouden kelk. een zilve ren doos en een paar zilveren lepel tjes. De Ternezenaar 't K„ die de kelk voor honderd gulden had gekocht. werd gisteren veroordeeld tot een boete van 100,-. D. H„ J. H. en Deb. werden ieder veroordeeld tot vier we ken voorwaardelijke gevangenisstraf met twee jaar proeftijd en voor V. bleef de straf beperkt tot één week voorwaardelijk met twee jaar proef tijd. Het Leger des Heils zal zich met het toezicht belasten. Voor de diefstal uit de opengebroken auto - de buit bestond uit een radio, een cassetterecorder en een fototoestel - werd De B apart veroordeeld tot twee weken voorwaardelijke gevange nisstraf. Voor het verbranden van de autqpapieren en een paspoort werd mevrouw De B. een boete van 200.- opgelegd, waarvan 150,- voorwaarde lijk met twee jaar proeftijd. Met t) H. Mishandeling Voor mishandeling van H. S„ op 2 no vember te Koewacht, moesten zich donderdag drie mensen verantwoor den. H. de V. uit Axel. W. V. uit Koe wacht en C. S. uit Hulst. Het drietal had S. bloeduitstortingen en een ge broken neus bezorgd. De politierechter legde ieder een boete van ƒ750. waarvan ƒ500.- voorwaardelijk me twee jaar proeftijd. W. V. moest voo nog twee andere zaken terechtstaan Op 7 maart had hij in Terneuzen na te veel alcoholgebruik een auto bestuurd (bloedalcoholpromillage 1.54) waarvoo hij twee weken in de gevangenis za moeten doorbrengen. Een rijbevoegd moest de politierechter eveneens nog heidsontzegging werd voor de tijd van een aparte zaak behandelen. Op 12 september had hij te Axel onder 'valse hoedanigheid' de ABN bewogen tot af gifte van 200.-. Hiervoor werd H één een half jaar voorwaardelijk opgelegd met twee jaar proeftijd. Voorts had V samen met C. S. uit Hulst op 28 sep tember te Axel een grote ruit vernield week voorwaardelijke gevangenisstraf Dat leverde voor beiden een boete van ZAAMSLAG - 't Klupuus' in Zaamslag houdt van donderdag 27 tot zaterdae >9 mei een kampeervakantie in 't Berg- iof in Cadzand voor 12 en 15 jarigen. De kampeerders moeten de reis heen en terug per fiets afleggen •ADVERTENTIE) We eten te weinig zemelen. Jammer. Want zemelen zijn goed voor onze gezondheid, met name voor de spijs vertering. Gelukkig zitten er in Brinta volop zemelen, van de volle tarwekorrel. Mede daarom is een dagelijks bord Brinta goed voor jong en oud. opgelegd. 150.- op.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9