Ruime mogelijkheden voor de landbouw in Oostburg Dokter K. Boor opende de vernieuwde bibliotheek Axel Pamflet-incident bij NSM Sluiskil als afgedaan beschouwd Hava Naguila herkenbaar9 in Volendammer kostuums db ZLM wil zuidwestelijk akkerbouwconsulentschap canisvliet, een grensgeval nr. 1 in de nieuwe ZEELANDREEKS vrijdag 14 mei 1976 Wissel Zeeuws-Vlaandercn PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT NA FLINKE OPKNAPBEURT EN UITBREIDING MR. BOERSMA: „STEUN AAN BIBLIOTHEKEN VOORTZETTEN" AXEL - De oud-Axelaar dokter K. Boor heeft donderdagmidsag de offi ciële heropening verricht van de bi bliotheek van Axel. De dokter deed dat door met een groot model injec tiespuit een reeks lichtjes te ontsteken op een plattegrond van Zeeuwsch- Vlaanderen, die hij even tevoren had onthuld. Met vaardige hand prikte de gepensioneerde arts in de buurt van Zelzate, waarop lichtjes gingen bran den op de plaatsen waar men over een bibliotheek beschikt. De christelijke openbare leeszaal en bibliotheek aan de Stationsstraat heeft de afgelopen maanden een aanzienlijke gedaantewisseling ondergaan. Het in terieur van het gebouw is opgeknapt en er is een stuk bijgebouwd. Het pieuwe gedeelte, dat qua oppervlakte even groot is als het oude gedeelte, be staat uit een lager dan de begane grond gelegen leeszaal en een hoger ge legen afdeling waarin de jeugdboeken een plaats hebben gekregen. De werk zaamheden zijn gefinancierd met gelden uit de werkgelegenheidspot. Voorzitter F. van Vliet wees in zijn toe spraak op het belang van een christe lijke openbare bibliotheek. Hij legde uit, dat het bestuur een zekere belang stelling nastreeft die echter niet moet worden uitgelegd als een vorm van be voogding of censuur. Hij zei, het een goede zaak te vinden het kaf van het koren te scheiden, met name in de mo derne literatuur. Hij vertelde verder, dat in 1974 65.954 uitleningen zijn ge registreerd en in 1975 76.287. De spre ker zei die groei van harte toe toe te juichen en verbond daaraan de wens om het wat beperkte aantal van 19 openingsuren per week uit te breiden. De heer Van Vliet ging in zijn met symboliek doorspekt betoog in op de geschiedenis van het gebouw waarin de bibliotheek nu een jaar of dertien is gehuisvest. Het gebouw is in 1880 neergezet als kerk van de doleantie voor de bouwsom van ruim zesduizend gulden. Later werd er een vlasbeurs in ondergebracht en nog later een land bouwschool. De voorzitter van het bi- bliotheekbestuur trok die functies door naar de huidige bibliotheek en vertelde dat ook nu nog duidelijke relaties be staan tussen de bibliotheek en de kerk. de handel en het onderwijs. Hij ver kondigde als zijn zijn mening, dat met name vanuit het onderwijs nog best wat meer aandacht voor de bibliotheek aan de dag kan worden gelegd. Dokter Boor - een van de oprichters van de bibliotheek - vertelde iets over de wordingsgeschiedenis van de biblio theek van Axel. Hij herinnerde aan het gebrekkige begin en aan de activitei ten die uiteindelijk hebben geleid tot een volwaardige bibliotheek in een fraai gebouw. Van de in originele ter van de provinciale bibliotheekcen trale. riep de lagere overheden op hun steun aan het bibliotheekwezen niet te verminderen, maar op zijn minst voort te zetten.'Hij wees op het belang van bibliotheken in het kader van het wel zijn en benadrukte het feit, dat de mens moet leren leven met tegenge- Axelse klederdracht gestoken Anja stelde opvattingen. Iets waaraan biblio- Paardekooper en Gert van Vliet kreeg c - -1J-1 1 hij de nagemaakte injectiespuit om de openingshandeling te verrichten. Verschillende anderen uit het Zeeuwse en landelijke bibliotheekwezen en be stuurders brachten in toespraakjes hun beste wensen tot uitdrukking. Ge deputeerde mr. J. P Boersma, voorzit- theken hun bijdrage kunnen leveren dooor boeken met verschillende opvat tingen in de collectie op te nemen. De heer Boersma gaf het bestuur ook nog in overweging om de categorie van de Oriëntatierit voor fietsers in Aardenburg AARDENBURG - Morgen, zaterdag, wordt In Aardenburg een oriëntatierit voor fietsers gehouden, waarbij de ge zelligheid centraal staat. De nt wordt voor de derde keer gehouden door de redactie van de Volleykrant van 't Kikkerland. De route loopt langs de mooiste gedeelte van Aardenburg. De Inschrijving is tussen een en twee uur bij de gymnastiekzaal aan de Sint- BavostraaL Voor zes uur moeten de deelnemers ge- fin 1st zijn. Aan de prijsuitreiking 's avonds Paul's discobar mee. De opbrengst van de tocht komt ten goede van de volleybalvereniging 'De Kikkers' Binnenvaartsluis Tern eu zen tijdelijk gestremd Wegens onderhoudswerkzaamheden worden de Oostsluis ibinnenvaartsluisi te Terneuzen gestremd van dinsdag 18 mei tot en met vrijdag 21 mei telkens van 09.00-17.00 uur. ol zoveel langer als nodig of korter als mogelijk zal blijken. Gedurende bovengenoemde strem- mlngsperiode zal de binnenscheep vaart door de westsluis (zeevaortsluisi worden geschut. De scheepvaart moet op genoemde dagen bij het schutten met enige vertraging rekening houden. Voetbaltoernooi voor pupillen SLUISKIL - De voetbalvereniging Sluiskil houdt zaterdag 22 mei een groot toernooi voor de D- en Foto: dokier K. Boor verrichtte met E-pupil!en. Zondag 23 mei komen de een injectiespuit' de opening van de B- en C-junioren aan de beurt. Hc-t vernieuwde bibliotheek te Axel, daar- toernooi begint zaterdag om 11.30 uur bij terzijde geslaan door Gert van Vliet en er wordt bij de D-pupillen aan deel- en Anja Paardekooper genomen door: Sluiskil. Philippine, Terneuzen Biervliet. RIA en Hoofd plaat. Bij de E-elftallen hebben inge- buitenkerkelijken een plaaats in het schreven: Sluiskil, Terneuzen Philip- bestuur te geven. pine. Biervliet, RIA Verder wordt aan Burgemeester A. de Kam van Axel het toernooi deelgenomen door Sluis- stelde vast, dat men vanuit het biblio- kil E II en E IH en door Terneuzen E theekwezen 'vaak jeremieert'. maar III en E IV Zondag 23 mei beginnen de dat men desondanks flink groeit. Hij wedstrijden om elf uur. Bij de had uitgerekend, dat de gemeente B-junioren nemen deel: Sluiskil. Ter- HOOFDBESTUUR WIL REORGANISA TIE Axel de laatste tien jaar een half mil joen heeft bijgedragen aan de biblio theek. Hij zei dat een heel behoorlijk bedrag te vinden. Niet voldaan BESTEMMINGSPLAN BUITENGEBIEDEN „We zijn blij, maar eigenlijk nog niet voldaan", zei hij aan het slot van zijn betoog. Hij wees op de 'Berlijnse muur' die het vernieuwde biblio theekgebouw aan de achterzijde af sluit van een belendend pand. Die muur is gebouwd op uitdrukkelijk verzoek van de buurman, die geen in kijk wenst te dulden. De heer Van Vliet hoopte niet dat dit geval van zich afsluiten van de bibliotheek symbolisch moet worden opgevat. Zaalvoetbal HULST - In sporthal 'Den Dullaert' te Hulst speelde het zaalvoetbalteam Ro- sita/Marionette uit Hulst tegen het team Meerdonk H uit de Belgische gemeente Meerdonk. De eindstand was 3-3. Peter Mac Taggaert, J. Esseling en E. van de Manacker scoorden voor Ro- sita/Marionette. C. Cappaert (2x) en A. Vereecken maakten voor Meerdonk II de goals. VOLGENDE WEEK HOORZITTINGEN OOSTBURG - Het bestemmingsplan Buitengebied van de gemeente Oost burg zal de landbouw ruime moge- lijlcheden blijven bieden. Ook inten sieve landbouw en veehouderij kun nen aan hun trekken komen. Welis waar gelden cr beperkingen, bijvoor- Zoals in de meeste andere gemeenten verwacht men ook in Oostburg nogal wat bedenkingen van agrarische zijde tegen het plan dat op iedere vierkante meter grond, buiten de bebouwing om, een bestemming legt. De standsorga nisaties hebben trouwens hun bezwa- I ingediend. Ze richten zich vooral natuurgebieden, maar in incidentele gevallen zijn daarop weer vrijstellin gen mogelijk. Het streven is wel om agrarische bebouwing zoveel mogelijk te concentreren 'om landschappelijke versnippering tegen te gaan'. beeld in de buurt van bebouwing of teeen een gevreesde belemmering van - het landbouwbedrijf en de daarmee gepaard gaande te zware nadruk op bescherming van landschappelijk waardevolle en natuurgebieden. Ook het waterschap 'Het Vrije van Sluis' heeft al kanttekeningen gemaakt bij het door het bureau "Stad en Land- Deze uitgangspunten zijn vervat in het schap' gemaakte ontwerp-plan 'programma van eisen' bij het Oostr burgse plan buitengebieden waarmee het gemeentebestuur voigenae weex 'de boer op gaat'. Aan het plan worden drie hoorzittingen gewijd: maandag 17 mei in Schoondijke (zaal Wijffels), woensdag 19 mei in Waterlandkerkje (het dorpshuis) en dinsdag 25 mei in DIRECTIE EN INDUSTRIEBONDEN MENINGSVERSCHIL ECHTER NOG NIET UIT DE WERELD Het Oostburgse gemeentebestuur heeft bewust al die bemerkingen nog niet verwerkt in het ontwerp dat vol gende week tijdens de hoorzittingen op tafel komt. De ingediende bezwaren hebben volgens wethouder J. Barend- regt wel de aandacht en zullen, samen met de verslagen van de hoorzittingen een rol spelen bij de vaststelling van het definitieve plan. 'Maar', waar schuwt hij ook. „We kunnen onmoge lijk het iedereen naar de zin maken". De plannenmakers vinden overigens de angst van landbouwers voor een plan Buitengebieden lang niet altijd gerechtvaardigd. Men wijst er daarbij op dat allerlei vrijstellingsmogelijkhe den zijn ingebouwd. ..Bovendien is het in feite niet meer dan een platform om te kunnen overleggen over tegenstrij dige belangen en het gemeentebestuur is het overleginstituut bij uitstek dat aan de zogenaamde bebouwings concentraties moet een gedetail leerde bestemming worden gegeven. SLUISKIL - De directie van de NSM in Sluiskil en de Industriebonden NW en NKV beschouwen het incident rond het verbod - eind vorige week - van de directie om een pamflet van de bonden op het bedrijf te verspreiden, als afgedaan. Dat besluit werd don derdag genomen, zonder dat de par tijen er overigens in slaagden het me- ningsverschil uit de wereld tehelpen. Het ging, zoals gemeld, om duizend exemplaren van het bedrijfsledenbul- letin. De bonden wilden dat bij de uit- gang van het bedrijf neerleggen, maar GI.M.K.-onderzoek voor Terneuzen is klaar TERNEUZEN - Het 'Centraal Instituut voor het Midden- en Kleinbedrijf ICIMK) is klaar met een rapport over de OOSTBURG - De postduivenhouder- bewinkelingssituatie van Terneuzen. svereniging 'De Senelvliegers' te Oostr Het stuk komt volgende week naar bui- hield een wedvlucht vanuit Door ten, De studie (een grootscheeps onder- 2l^2 duiven- De _snelste duif zoek, waarbij zowel middenstandsbed- baa'de 1258,06 m.p.rn. De uitslag is: 1,4, rijven, de overheid als de consumenten in 6 G-van Hee; 2 en 8 M. Buijsse; 3 zijn betrokken) vormt één van de 'bouw- 2°, ~uvy j 0 A' Aalbregtse: 7 stenen' voor een toekomstig structuur- J' wille; 9 J' Verkeste: 10 A- Boonman, plan voor de Temeuzense binnenstad. Vanuit Dourdan vlogen 192 duiven. De Het zal onder meer een antwoord moe- snelste duif vloog 1154,35 m.p.m. De uit ten geven op de vraag hoe het winkela- slag is: 1 en 10 M. Buijsse: 2 en 9 R. Ver reaal in deze stad zich in de toekomst straeten: 3 en 6 A. Risseeuw jr; 4 J. Bak- m°et ontwikkelen en waar het gecon- ker: 5 Bossche Steenbergen; 7 A. Daan- centreerd dient te worden. sen: 8 A. Boonman. de directie verbood het. Namens de di rectie werd donderdag nog eens gezegd dat men het pamflet qua toon en in houd niet acceptabel vond. Er zou geen 'zinvol gebruik' zijn gemaakt van de wel in de cao vastgestelde moge lijkheid om binnen het bedrijf vak bondsleden te informeren. Vertegenwoordigers van de NW- en NKV-industriebonden bleven op het standpunt staan dat dat wel is ge beurd. Ze wezen er onder meer op dat het gaat om een 'onvervreemdbaar recht op basis van de cao en om een eigen verantwoordelijkheid van de bonden' De directie kreeg te horen dat de bonden weer pamfletten zullen ver spreiden ais ze daartoe aanleiding zien. De industriebond CNV maakte don derdag van de gelegenheid gebruik om nieuwe onderhandelingen over de 'faci liteitenregeling' iop basis waarvan bonden hun leden mogen informeren) voor te stellen. De directie stond daar met afwijzend tegenover. Het CNV staat overigens buiten het vorige week gerezen conflict SSL'slsss1 wt de r" aars de beslemming wegen kan worden df J ubilerende cabaretgroep BAC uit beperkt tot de bestlande wegen. Sluiskil een extra "Mroennj voor het - - open bejaardenwerk. Dit wordt gedaan omdat niet alle bejaarden in de gele genheid zijn geweest om de jubileu muitvoering in ae tent op het Lelyplein Het gemeentebestuur van Oostburg mee te maken. De voorstelling van moet een bestemmingsplan buitenge- vanavond is in het dienstencentrum, bieden hebben op grond van de wet op De aanvang is 19.30 uur. de ruimtelijke ordening. Eeri reden te meer is dat op het ogenblik allerlei oude plannen van de voormalige zelf standige gemeenten nog van kracht zijn, waarmee „een bonte verschei denheid was ontstaan voor de rege ling van toch veelal al gelijksoortige OOSTBURG - De beheersraad van de problemen". Het zal nog wel enige tijd jachthaven in Breskens houdt dinsdag duren voor het nieuwe plan definitief 18 mei een openbare vergadering in wordt. Na een aanpassing op basis het Oostburgse gemeentehuis, van de inspraakronde, volgt er nog Aan de orde komen dan onder meer vooroverleg met de gemeentelijke een brief van de toegangsbrug bij de commissie ruimtelijke ordening en in jachthaven en een brief van de Stich- Middelburg. voor de gemeenteraad ting Jachthavenbelangen over afspra- het onder ogen krijgt. Wethouder Ba- ken met betrekking tot de exploitatie rendregt streeft ernaar het plan nog van een clubgebouw. Verder wordt het voor september naar Middelburg te huurcontract besproken van de sports sturen voor het vooroverleg daar. vissersvereniging "De Hon te'. Vergadering beheersraad jachthaven in Breskens KLOOSTERZANDE - ,",Het zijn Vo- lendamse kostuums geworden. Die herkent men in het buitenland het gemakkelijkst als afkomstig uit Nederland. We willen u nogmaals hartelijk danken voor de extra subsidie als tegemoetkoming in de aanschaf van deze kostuums". Dat zei de heer O. Vosveld, leider van de dansgroep 'Hva Naguila' uit Vogelwaarde, deze week in Kloos- terzande op het plein naast het gé- meentehuis. Een kleine demonstra- tiegroep van het grote dansgezel schap met verschillende 'filialen' in het Zeeuws-Vlaamse danste de 'Driekusman' en de Vlegerd' voor de leden van de gemeenteraad van Hontenisse. die dit soort vredelie vende demonstraties uit dankbaar heid een beetje gewoon begint te raken, want nog niet zo lang gele den was hei de plaatselijke harmo nie die een dankbaarheidsnum mertje kwam blazen. De buiten landse reizen zullen 'Hava Naguila' dit jaar naar België en Duitsland brengen. Medio juli maakt men een meerdaagse toernee langs bekende Belgische badplaatsen als Zeebrug- ge, Bredene, Oostende, Knotyce en Blankenberge. Eind juli en begin augustus is 'Hava Naguila' in het Duitse Lippstadt om deel te nemen aan tal van internationale folkloris tische manifestaties Foto: De demonstratiegroep van 'Hava Naguila' brengt dank aan de raad Hontenisse. CONSULENTSCHAP ZOU IN GOES MOETEN KOMEN GOES - Het hoofdbestuur van dr Zuidelijke Landbouw Maatschappij (ZLM) vindt dat cr op korte termijn een nauwere samenwerking tussen de akkerbouw consulentschappen in Goes, Zevenbergen en Barendrecht tot stand moet komen. Die samenwerking moet op den duur uitmonden in een fusie. Wanneer het zover komt. zal Goes daarvan de vestigingsplaats moeten zijn. Het hoofdbestuur van de ZLM schaart zich met dat standpunt achter de opvatting van de provin ciale raad van de bedrijfsontwikke ling in Zeeland. Door voorgenomen overheidsmaatre gelen ontstaat het gevaar dat de njks- landbouwvoorllchUng via de consu lentschappen op de tocht komt te staan. Om de kwaliteit van de voor lichting te handhaven moeten maatre gelen getroffen worden om te komen tot een nieuwe organisatie, dit- voor de boer het meest gunstig is. Tijdens een hoofdbestuursvergadering van de ZLM werd die problematiek uitvoerig be sproken. Met name ging het daarbij ojm de vraag of het wenselijk Is tot één groot Zuidwestelijk akkerbouw consu lentschap te komen. Een fusie dus tus sen Goes. Zevenbergen en Barend- recht. Daarbij moeten dan nog maat regelen getroffen worden voor de Zeeuwse veehouderij en de Brabantse zandgronden. Voordeel van een derge lijke fusie zou kunnen zijn. dat er meer 'veldwerkers' beschikbaar komen. Een nadeel zou kunnen zijn. dat de top te ver van de praktijk komt te staan en te technocratisch wordt Na een uitvoer ige discussie kwam het hoofbestuur tot de conclusie, dat de opvatting van de provinciale raad van de bedrijfsont wikkeling ln Zeeland onderschreven wordt. Dat komt er op neer. dat op korte termijn tol nauwere samenwer king tussen de drie consulentschappen moet worden gekomen, met te zijner tijd de mogelijkheid voor algehele fu sie. Dat zuidwestelijk akkerbouw con- sulentschap zou dan in Goes moeten komen. Daarnaast zal er in Goes - zo vindt het hoofdbestuur van de ZLM - een beperkte voorziening voor de rundveehouderij moeten blijven. Een dergelijke voorziening zal ook. maar dan voor de akkerbouw, voor de Bra bantse zandgronden tot stand moeten komen, gekoppeld aan een sterk con sulentschap voor de rundveehouderij in Brabant. Door deze standpuntbepa ling van het ZLM-hoofdbestuur liggen Brabant en Zeeland op een lijn. waar het om een nauwere samenwerking gaat Maar helemaal eens zijn ze het nog niet: Zeeland wil duidelijk de mo gelijkheid open houden om lot een fu sie te komen. Brabant wil zover nog niet gaan. Ten aanzien van het tuln- bouwconsulentschap onderstreepte het ZLM-hoofdbestuur nog eens zijn eerder ingenomen standpunt, dat tot een fusie van Barendrecht en Goes moet worden overgegaan, met Goes als vestigingsplaats. neuzen, RIA, Oostburg, Biervliet en IJzendijke en bij de C-junioren: Sluis kil, Terneuzen, RIA. Oostburg. Bier vlieten IJzendijke. Drie commissies vergaderen in raadhuis Axel AXEL - Maandagavond 17 mei verga deren in Axel drie gemeentelijke ad viescommissies. Het zijn de commis sies voor gemeente bedrijven (19.00 uur), voor financiën (20.00 uur) en voor onderwijs, culturele en jeugdzaken (19.00 uur). Gesproken wordt over de voorstellen een probleem vanuit verschillende ge- om Sroncien aan te kopen ten behoeve zichtshoeken kan bekijken". Er wordt van de aanlee van rioleringen in Koe- veijer herinnerd aan het 'programma wacht- de verkoop van bouwgrond aan van eisen' dat de landbouw veel ruimte de B""«nweg aan Ph. Haak BV en over geeft. het voorstel te beschikken op het ver zoek van de Vereniging voor christe- Andere pinten ui, da, proaranuna aün de natuurgebieden verd,e„e„ een Ss?he boCSInvragen moeren B™«»«l>uis gehouden, goed worden getoetst om niet agra- ™ebouw,n!! at!andschap Cabaretgroep treedt Het plan moet conserverend worden op VOOT bejaarden nnppgpt mpf hpTrfaL-trinrr rnt Hp re_ Terneuzense commissie ging akkoord met onderwijsvoorstellen TERNEUZEN - De commissie onder wijs van de gemeente Terneuzen heeft donderdagavond ingestemd met het voorstel om de Vereniging Christe lijke Kleuterschool in Terneuzen me dewerking te verlenen bij de aan schaffing van ksten en hulpmiddelen ten behoeve van de kleuterscholen 'De Tamboerijn' en 'De Welpjes'. Evenmin waren er bedcenkingen tegen het voorsteik om de Vereniging voor Christelijk Onderwijs te steunen bij de uitbreiding met een zesde leslokaal voor de Willem Alexanderschool en om het schoolgebouw over te dragen aan het schoolbestuur. De commissie vergaderde maar kort over deze onderwerpen en iwsselende tot besluit nog wat van gedachten met wethouder Strijbos over de kabeltelvi- sie. Algemeen bleek men van mening, dat er spoedig een oplossing dient te komen van het probleem. De wethou der kondigde aan. at men over de zak Multivisie en eventuele andere offertes in de komende raadsvergadering weer uitvoerig zal kunnen spreken. Vragen over huurachterstand in Terneuzense raadscommissie TERNEUZEN - De Terneuzense raads commissie voor financiën wil van de woningbouwvereniging Terneuzen opheldering over haar huurachter stand. De heer H. VV'ijnja (vvd) zei don derdagavond, dat die steeds rond de 40 procent schommelt. Volgens wethouder drs. A. J. Rekveld gaat het hierbij niet ln alle gevallen om consequente wanbetalers, maar ook om mensen die enkele dagen over tijd zijn met het voldoen van hun huurbedrag. De WD'er bleef de hele kwestie ondui delijk vinden, vooral ook omdat de ver eniging soms een deurwaarder inscha kelt, maar soms ook niet. De commissie wil opheldering bij de behandeling van de rekening over het eerste kwartaal van '76. Gouden huwelijk in Koewacht KOEWACHT - Woensdag vierden de heer J. van VHerberghe (76) en zijn echtgenote mevrouw Anne van Vlierberghe-van Waesberghe (73) te Koewacht hun gouden huwelijksfeest. De heer Van Vlierberghe werd gebo ren in Stoppeldijk en verdiende later de kost in de landbouw. Zijn vrouw- werd in Koewacht geboren. Het echt paar, dat nog een goede gezondheid geniet, heeft twee zonen. Hun woning aan de Langeweg te Koe wacht was woensdag door buren en vrienden feestelijk versierd. Na de eu charistieviering was er in de loop van de middag een receptie in hotel Van Rumste. Er waren veel bloemen en ca deaus voor het Jubilerende echtpaar. Ook burgemeester A. de Kam van Axel kwam het echtpaar feliciteren, evenals pastoor Van Wezel van Koewacht. Na de receptie zette de familie de feeste lijkheden voort in hotel Van Rumste. ■'Het Duumpje' houdt excursie OOSTBURG - De Natuurbescher mingsvereniging 'Het Duumpje' West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt vanavond, vrijdag, een nachtegalenexcursle. Om acht wordt er vertrokken vanaf het huis van de heer J. de Zwart aan de Oude Haven ln Oostburg. Doel is de Kievitte- polder in Cadzand waar de zangposten van de vogel opgezocht zullen worden. Belg reed door na botsing in Axel AXEL - Een Belgische automobilist is donderdagmiddag tegen een auto ge botst die bij garage C aan de Buiten weg te Axel geparkeerd stond. De man reed echter gewoon door. Personeel van de garage zette de chtervolging in tot aan de Belgische grens nabij Zuid- dorpe. Het kenteken van de auto kon worden genoteerd. Later bleek net een ruilauto te zijn van een Belgische ga rage. De Belgische rijkswacht stelt een onderzoek in naar de identiteit van de onbekende bestuurder. Receptie Groede GROEDE - De voetbalvereniging Groede houdt zaterdagmiddag in de 'Drie Koningen' te Groede een receptie ter gelegenheid van het vijftigjarig be staan. Tijdens de receptie, die om half vier begint, zullen er trainingspakken aan het eerste elftal worden uitgereikt door w. h. van den doel Feiten en foto's over een klein natuurgebied dat in 1972-1973 in ternationale bekendheid kreeg. Een boekje van 72 pagina's over een kreek met een rietkraag, weidestand, omringende vegetatie en een interessante rijkdom aan vogels. Vol briljante foto's, kaar ten, met belangrijke jaartallen plus een overzicht van de avifauna van de Canisvliet. Een fascinerend boekwerkje over deze kreek. Uitgave: Den Boer, Middelburg Markt 51, tel. (01180) 27651 In de boekhandel verkrijgbaar, 9,85.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 33