Dankzij brandhout blijft het Zeeuwse wielervuur branden ïzc7 Toine v. d. Bunder (knieblessure): „Deze omloop had ikgraag gewonnen" Rennersveld in de Omloop Doorkomsttijden CEES SPAANS: „WIELERSPORT IN ZEELAND IS GEZOND" „Wielrennen is alleen nog maar topsport" 19 Afwachtings- programma GODDE: 'WEDDEN OP MIJ IS TOTAAL VERKEERD' VRIJDAG 14 MEI 1976 sport 'S-GRAVENPOLDER - „Ik blijf er bij dat de wielersport in Zee land gezond is. De algemene tendens is dat de toerclubs groeien als kool en er komen ook steeds jeugdrennertjes bij." Cees Spaans (21) uit 's-Gravenpolder spreekt plotseling met enige stemverheffing. We herinneren hem aan een intervieuw dat de PZC had met Chris de Jonge, het sportcommissielid van de RTC Theo Middelkamp. Daarin werd gesuggereerd dat er op enkele uitzonderingen alle amateurwielrenners in Zeeland brandhout zouden zijn. „Het was of ik een klap in mijn gezicht kreeg," vertelt Wim Je- remiasse uit Wemeldinge, ploeggenoot van Spaans. De twee cou reurs meten dag-in-dag-uit vele kilometers trainen om prijs te kunnen rijden. „Ze moeten ons niet vergelijken met Bal, Raas, Priem en De Waal," zegt Spaans. „In die tijd was de kwaliteit misschien wel groter, maar kwantitatief niet. Nu zijn er veel meer renners. Als we nu in andere provincies rijden komen we goed mee. We worden in Brabant echt niet naar huis gereden." mooi vlak en wanneer er een beetje wind staat en ik mijn cadans vinden kan zou het nog wel eens goed kunnen gaan." Beroepsrenner Ondanks het feit dat er wellicht wat laatdunkend over de 'mindere goden' wordt gesproken hebben Spaans en Jeremiasse een ideaal: beroeprenner worden. Voor de 's-Gravenpolderse renner staat nu al vast dat hij die slap ook zal maken. „Ik zou het wel eens mee willen maken. Ik weet dat je er veel voor over moet hebben. Ik stap hoe dan ook over, al wik ik eerst nog even bij de amateurs kijken of hel be ter gaat. Ik hoop dat ik in een klein profploegje kan komen, of dat er een sponsor voor mij is." Maar of die sponsor er komt of niet: ik wil toch bij de profs gaan rijden Er zijn heel wat minder bekende amateurs die het bij de profs gemaakt hebben Ger Knetemann was als amateur helemaal niet zo bekend, maar hij is wel een van de betere profs. En Jos Schipper Hij heeft bij de amateurs ook geen grote prestaties geleverd, maar nu is hij toch een goeie prof." Het valt dus wel mee met het 'brand hout'. De kleinere renners realiseren zich best da ze met hun prestaties niet kunnen tippen aan die van Raas, De Waal Priem en Bal. Desalnietemin ge ven ze zich keer op keer om een zo'n goed mogelijke prestatie te leveren. Ze leveren de positiefste bijdrage aan het wielergebeuren in Zeeland. Dankzij hen zijn de criteriums het aanzien nog enigszins waard. Dankzij het brand hout blijft het Zeeuwse wielervuur branden De kleine Spaans, vervolgt: „Wieler sport is alleen nog maar topsport en daar is dan een stuk liefhebberij bij. Als je traint hoor je wel eens mensen zeggen: „wat hebben die coureurs toch een mooi leven". Maar ze weten niet dat we ons iedere dag pijn moeten doen. Wij zijn renners die een redelijk prijsje rijden. De chte wielerliefhebber kijkt in de uitslagen ook naar een twintigste plaats," meent Cees Spaans die zelf bij de amateurs nog geen wed strijd heeft gewonnen. Wim Jeremiasse (20), die vorig jaar in Tholen en Ruckphen een wedstrijd won, zegt: „Je moet er ontzettend veel voor doen om te winnen. Wij zijn geen sprinters en daarom moeten wel alleen aankomen. Dat wil zeggen dat ja lang alleen op kop moet rijden en dat is ontzettend zwaar." Bewijzen Morgen staan Spaans en Jeremiasse aan de start voor de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Kanshebbers voor de eindoverwinning zijn ze niet. Misschien moeten ze zich volledig in dienst stellen van de kopmannen van bun ploeg Bossche Staalbouw, Bro- kelman en Acker. Misschien kunnen ze zich ook zelf jn een van de etappes waarmaken. Vooral voor Cees Spaans is het enorm belangrijk dat hij zich bij de voorsten Iaat zien. „Ik moet me bewijzen omdat ik Olympia's Ronde wil rijden. Voor mij is bewijzen bij de eerste twintig van het klassement rij den." Spaans is enigszins in het nadeel, om dat hij niet het type snelle vertrekker is: Hij kan weliswaar een enorm tempo ontwikkelen maar moet eerst lang zaam op gang komen. Dat doen ama teurs nou net niet. „Ze vertrekken met zestig kilometer per uur en komen met dertig per uur aan," verzucht Spaans enigszins teleurgesteld. In het verdere verloop van de wedstrijd gaat hij door gaans nog wel in de achtervolging, maar het gat met de koplopers is dan meestal te groot om nog te overbrug gen. „De Omloop is een lastige koers. Als er een beetje wind staat is het twee dagen vliegen. Het zijn twee klassiekers met een tijdrit ertussen. Mijn nadeel is dat ik klein ben." zegt Spaans. „Ik ga niet tegen Gödde aanleunen. Ik ben een paar keer hard gevallen en als ik er nu in de koers een paar zie vallen slaat het gelijk weer in mijn benen." Wim Jeremiasse. die altijd zeer ont spannen op de fiets lijkt te zitten („Ze zien nooit iets aan me. Je kunt niet af zien, zeggen ze."), hoopt in de tijdrit een goede prestatie te leveren. „Het is TERNEUZEN -1 Terneuzen wordt za terdag een afwachtingsprogramma gehouden voor liefhebbers en nieuwe lingen. Tevens zullen, terwijl de Omloop door Zeeuwsch-Vlaanderen trekt, de 24 ploegen, die van 31 mei t-m 3 juni aan de derde Tour du Flic deelnemen aan het publiek worden voorgesteld. Voor de liefhebberswedstrijd hebben vijftig liefhebbers ingeschreven, onder wie vrijwel alle bekende Zeeuwen als Jan Lepoeter, Ad van der Ploeg, Willy de Feber. Ko Tolhoek, Tonnie de Waele, verder Siep van Dongen en Wim Wiel- houwer. Ook voor de nieuwelingen wedstrijd is voldoende belangstelling. Er zijn 25 inschrijvingen binnen. Aan de winnaar van de eerste en derde etappe wordt een bonificatie van 15 seconden toegekend, aan de tweede 10 seconden en aan de derde vijf seconden. Voor de individuele tijdrit wordt geen bonificatie gege ven. Voor het vaststellen van de uit slag zal gebruik worden gemaakt van fotofinishapparatuur. Cees Spaans (1) en Wim Jeremiasse. (£oto PZC TERNEUZEN - De kans dat er zonda gavond in Oostburg een Zeeuwse wielrenner als eindoverwinnaar van de dertiende omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen wordt gehuldigd moet uiterst klein worden geacht, Gedood verfde favoriet Toine van den Bunder start helemaal niet terwijl Peter Gód- de, de overwinnaar van 1974, wel van start gaat maar zonder voldoende 'forme' „als ik hem uitrij ben ik al te vreden. Eigenlijk kan ik beter niet starten, maar omdat ik weet dat Jan van Erp heeft ingeschreven om mij een kans te geven voor de eindover winning doe ik het toch. Maar ik rij momentcel geen meter", vertelde Gódde. Het lijkt op een soort zelfbekentenis vfm de lange Koewachtenaar maar de waarheid is iets anders. Hij kampt al weken met een hinderlijke ontsteking in het rechterbeen waardoor hij nauwe lijks op de fiets kan. „In de Omloop van de Baronie (27 maart red.) is er een adertje in mijn been gesprongen en het bloed heeft zich tussen het merg ver mengd waardoor er na een enige tijd een ontsteking is ontstaan. In het be gin heb ik daar geen erg in gehad. Ik ging wel steeds slechter rijden, maai omdat ik in eerste instantie aan wat vormverlies. Pas na drie weken ben ik naar de dokter gestapt. Vanaf die tijd heb ik penicilline geslikt. Pas vanaf begin deze week ben ik daar mee ge stopt. maar ik mag nog niet fietsen van de dokter. Trouwens al zou ik het wil len. ik kan het niet. Daarom start ik wel. maar op me wedden zou totaal verkeerd zijn", meent. Peter Gödde. De misère rond de knie van Toine van den Bunder is ook nog niet ten einde. Vo rige week liet het zich ernaar uitzien dat hij wel degelijk van start, zou gaan in de Omloop. Nu heeft de grootste kanshebber voor de overwinning de knoop doorgehakt en besloten niet te starten. Toine van den Bunder: „het gaat wel beter dan vorige week. maar echt fiet sen gaat nog steeds niet. Ik had graag de Omloop gereden, dat spreekt, maar het heeft geen zin om me te forceren. Het is wel een grote teleurstelling omdat het een van de koersen was die ik dit jaar graag gewonnen had. Ik ga dit weekend denk ook nog niet ergens anders rijden. Dat wordt waarschijn lijk op zijn vroegst in het midden van volgende week". Wie de vervanger van Toine van den Bunder in de Sokaploeg wordt is nog niet bekend. Ook ploegleider Ben van Erp was er nog niet helemaal uit. Uit zijn reactie was wel te merken dat zijn Sokaploeg naar Zeeuwsch Vlaanderen komt om te winnen ondanks het weg vallen van kopman Van den Bunder Den van Erp: „Dat Toine niet. start is voor ons natuurlijk een tegenvaller. Hij is de man waarop we hadden moeten bouwen Maar er is niks aan te doen de omstandigheden zijn niet anders en het heeft geen enkele zin voor Toine om zich te gan forceren. Wie zijn ver vanger wordt kan ik nog niet zeggen. Het is misschien zelfs wel zo. dat ik met een totaal andere ploeg kom dan die welke staat opgegeven. Ik ben niet zo tevreden over de prestatie van de ploeg in de ronde van Noord-Holland, in Zeeuwsch-Vlaanderen zullen er toch nog een paar renners zich moeten be wijzen. Het is o<?k niet zo belangrijk dacht ik wie Toirie vervangt, er zitten genoeg renners bij ons in de ploeg die kunnen vinnen" De Sokaploeg tilde er ook niet zo zwaar aan dat Toine even tueel ook niet beschikbaar zou zijn voor Olympia's toer. „Die ronde wint hij toch nooit" zei hij', „hij is wel een man die tijdens deze ronde een rit kan winnen. Daar is hij specialist in en daarvoor gaat hij mee en om de echte kanshebbers te helpen. Als het niet gaat. verlies ik zeker geen kanshebber voor de eindzege, wel een man die op een bepaalde dag kan vlammen. Daar is hij een meester in ene dat speelt hij uitstekend. Op een bepaalde dag wordt hij op een kwartier gereden om aan de andere dag op zijn eentje tien miuten terug te pakken. Dat is mees terlijk van hem. hij is een kei op het gebied van eendagskoersen. Zeeuws- Vlaanderen was voor hem misschien net lang genoeg geweest", zegt Ben van Erp. PLOEGEN MET RUGNUMMERS JAN VAN ERP/SAICIS ploegleider Jan Gisbers. 1 Peter van der Kruys, 2 Piet van Leeuwen. 3 Gerrie van Gerwen. 4 Henk Mutsaers. 5 Peter Gödde. 6 Henk Lubberding. MICHELIN: ploegleider H. Stoop. 7 Rolf Groen. 8 Michel Jacobs. 9 Wim Lugtenburg. 10 Gerrit Schipper. 11 Ret van Trigt, 12 Ed Vis- schers. BATAVUS: ploegleider Ge van Kouwenhoven. 13 Peter Post. 14 Piet-Hoekstra. 15 E. Koersen. 16 Tonnie Huijzen, 17 Martin Rietveld, 18 Piet Franken. BOSSCHE STAALBOUW: ploegleider Ad van Elten. 19 G. Akker. 20 Gerrit Brokeiman. 21 Gerrit Mak, 22 Cor Tuit. 23 C. Morits. 24 Cees Spaans. SOKA-SNACKS: ploegleider Ben van Erp. 25 Toine van den Bunder. 26 Peer Maas. 27 Hans Langerwijs. 28 Fons van Katwijk. 29 Ad Tak. 30 Ad Kramer. JAVO/ISOSCHAUM: ploegleider Rinie Wagt- mans. 31 Luc Rotman. 32 Jan Jonkers. 33 Andre Versteijlen, 34 Gaby Minneboo. 35 Nico Rinkel. 36 Jim Kruunenberg. MILITAIREN: ploegleider H. Driessen. 37 Wim Schuurhuizen. 38 Johan Kuiken, 39 Wim van de Borgh. 40 Jan Sandbrink. 41 Toine Verheez- en. 42 Ene Waasdorp. BECK'S/BIER/THEO MIDDELKAMP: ploeg leider Chiel Raas. 43 Heddy Nieuwdorp. 44 Han Harinck. 45 Leo de Kunder. 46 Rien Nieuwen- huyze. 47 Jaap Courtin. 48 Henk de Jong. TRANSVEMY/PAX FRITES: ploegleider P Bos. 49 Wim Evertse. 50 Kas Fiktorie. 51 Ro nald Petie. 52 Ad van Treyen, 53 Jacq Ver- brugge. 54 Toine Verheezen. BIEREN I)E KONINCK 55 Jean Pierre Blom- maert. 56 Erwin Cappaert, 57 William de Ghendt. 58 Francois Nauts. 58 Patrick Joos, 59 Jan van Damme. DE KLEDINGBOKSER: ploegleider J. Havik. 61 Ger St.-NTcolaas. 62 Krijn St.-NicoJaas. 63 Martin Havik. 64. 65 en 66 nog niet bekend, w. v. ZEEUWSCH-VLAANDEREN: ploegleider Miel Verstraete 67 Frans Verstraete. 68 Johnny Verbeke, 69 Adrie Schaalje. 70 Theo van de Brande, 71 Bert Begeijn, 72 Charles de Smit. BELGIË (Oosi-Vlaantieren): ploegleider Albert D'Hondt. 75 Andre Bouwens, 74 Eddy Bou- wens. 75 Camiel D'Hooghe. 76 Wilfried Vuync- ke. 77 Patrick Francois, 78 Jacky de Vriend. AMSTEL BIER: ploegleider Herman Krolt. 79 Peter Valentijn. 80 Ton ter Harmsel. 81 Frits Pirard. 82 Peter van der Ley. 83 Jan der Meer, 84 Ger Möhlmann. EERSTE ETAPPE (TERNEUZENTERNEUZEN) 18 14.41 Wcstdorpe 23 14.50 Zuiddorpe 28 14.59 Koewacht 30 15.03 34 15.06 Heikant 36 15.08 St Jansteen Clinge 44 15.20 Hulst 51 15.29 Graauw 54 15.31 Hontenisse 70 15.57 Terneuzen Axel 80 16.10 82 16.15 83 16.16 Zaamslag 90 16.22 Temeuzen 95 16.30 99 16.37 Hoek 102 16.47 Biervliet 116 17.05 122 17.12 Biervliet Philippine 127 17.20 dorp Temeuzen Sas van Gent 134 17.27 Assenede <B) 140 17.37 Zelzate Sas van Gent Sluiskil Temeuzen 160 17.55 Finish Straatnaam Markt, dr Jongentraat, Herengracht. Axrt- srstraat. Dokweg Haurmanweg Para lel- wry Oostelijke kanaalweg Rijksweg Axel-Tcrneuzen. Siudljk. Lan- crwrjc, Zwartenhoek Oraaf Jansdijk. Molenstraat Oudepolderseweg. Hoofdweg Zuid. Hoofd weg Noord. Prov. weg Axel-Rode Sluis. Moernpulseheweg. Prov. wen Koewacht, 81 Jansteen. Nieuwe Molen. Hazelarenstraal, 't Zand. Eikenlaan Kmmalaan. Kerk Heikant Vylianlaan, Wtlhelnunsstraat. Brouwerij straat Roskamstraat. Rijksweg 00 Molenstraat. Gravenstraat. CUngeweg. Koolstraat. Zouteslraat Zandbergsestraat-Dorpsstraat, weg naar Melopolder Duivenhoekseweg Lange Nieuw straat. Schaper&dJjk. Pres. Roowveldstraat. Via duct. Hulster* eg. Cloosleratraat- Poolsplein. Zoutedijk. Tertlare weg. Bosae- straat. Drie Gezustersdljk. Sasdljk. Oversteek Prov. weg. Cnthartnastraat, Dijk v d. Cathartnapolder. Beoosten BUJ- schestraat. Oude Weg, Nieuwendljk, weg Temeuzen- Axel. Plattedljk, Zaamalagseweg Axelseweg, Plein West. Polderstraat. Reuzenhoekseweg Reuzen- hoeksedljk. Otheensedljk. Rooseveltlaan. Churchilllaan. Blokken, de Jongestraat, Markt. Burg Geillstraat. Ar senaalstraat, Nleuwstraat, Rondweg. Beschikbare brug. Rijksweg Rijksweg Temeuzen-Hoek. Molendijk. Langestraat Rijksweg Hoek-Biervllet. Nieuw prov. weg Blervllet-Dne wegen. Weg naar LJ- zenuJjke. Nïeuwlandseweg Dwarsweg Ld. Zacnanaspolder. Weg naar Pannehuis. Mauritsweg. Mlnnepoorutraat. Markt. Koninginnestraat. Juffer&chana, Tivoll. Weg naar Rijksweg-grens. Weg over de Liniedijk. Driesprong. Provweg OosvWest Zeeuwsch- Vlaanderen idem. Prov. weg Verbindingsweg, Dljckmeester- straat, Kasteelstraat. Prov. weg PhlUppine-Driekwart. Poel dij kstraat Poelstraat, Beneiuxstraat Rijksweg Temeuzen-Sas van Gent Rijksweg Sas van GenvTemeuzen. El- i andstraat. Kanaalzicht ir. Lelyplein- Baljuwlaan Rijksweg Sas van Gent- Temeuzen. Beschikbare brug-Rondweg. Scheldekade. Burg Geillstraat. Markt. TIJDRIT PHILIPPINE km Vertrektijd Aankomst. Visselaan Laorijnsenstraat, Mosselpolder. Kruisweg. Isabelleweg. Loze Schorweg. Axelse Gatweg. Kanaalpolder. Braak- manweg. DERDE ETAPPE (OOSTBURG-OOSTBURG) km Doorkomsttijd 0 14.30 Oostburg 3 14.35 Zuidzande 9 14.44 Cadzand 13.514.50 Retranehement 19 14.59 Sluis 28 15.12 Aardenburg-Ede 32.5 15.29 St. Kruis 43 15.35 Waterlandkerkje 46 15.39 Oostburg 51 15.47 Waterlandkerkje 53 15.50 IJzendijke 57.5 15.58 Schoondijke 61,5 16.04 Sasput 69 16.16 IJzendijke 75 16.24 Pyramide 77 17,27 Biervliet 91 16.46 Hoofdplaat 97 16.56 Breskens 102 17.03 105 17.08 Nieuwvliet 111 17.17 Potjes 114 17.21 Oude Tol 117 17.25 Zuidzande 119 17.29 Oostburg 124 17.36 Groede 130 17.45 Schoondijke Oostburg 137 17.55 Oostburg TragelsingeL Trageldam. Rijksweg Prov. weg Oostburg-Zuidzande. Oostburg. sestraat. Dorpsplein. Mariaweg Prov. weg Zuidzande-Cadzand. Idem. Ringdijk. Boulevard de Wielingen, 't Haventje. Oostelijke Kanaalweg Inlaag Beoosten *t Kanaal. Stellendijk, Cadzandsweg. Markt. Dorpslein. Ter Hof stede, Braamdijkseweg. Prov. weg Oude Tol-Sluis. Rozenoord, St. Pietersstraat, Zilversmid- straat, Kloosterstraat. Magdalenahof, Ridderstraat. Nieuwstraat. Rijksweg Draaibrug-Sluis, weg naar Helile, Kruis- dijk. Sluisstraat, Heille. Steenweg naar Aardenburg. Middelburg (Bi, Nieuweweg Brieversweg IL Kruising Rijksweg-Aardenburg Belgische grens, Bneversweg L Vuilpan. Steenweg naar St. Kruis. Dorps straat. St. Pietersdijk. Boogaardstraat, Heerenweg Langeweg. Grote Boomdijk L weg naar Bakkersdam. Bakkersstraat. Groten dam. Zuidwal. Burg Callenfelstraat. Ledelplein. Langestraat. Prov. weg Oostburg-Waterlandkerkje, Kaas en Broodsecijk. KI. Brabantweg. Wa terlandkerkje Dorp- weg naar TUrketje. Mauritspolder. Langedwarsweg Oranje- dijk. Prov. weg Scnoondijke-IJzendljke. Willemsweg Rotonde. Beatrixstraat, Lange Herenweg Sasput, Klakbaan. Statendijk. Krommeweg. weg naar Pan- nenhuis. Mlnnenpoortstraat, Markt West. Koninginnestraat. Tivoll, Prov. weg IJzendijke-Rijksgrens. weg over de Linie- dijk. Pyramide. Kapitalen Dam, weg naar de Prov. Verbin dingsweg Gentsestraat. Beukelstraat, Noordstraat, weg Biervliet-Hoofdplaat. Wittestraet. Kruising naar Paullnapolder, weg langs de zeedijk- Dorpsstraat. Hoge Weg via Nummer Een. Hoofdplaatsweg Scheldekade. Spuiplein. Boulevard. Via duct. Langeweg. Shkkenourgseweg. Puiiendijk. Noordweg II. Brouwerijstraat, prov. weg Groede- Nleuwvüet. Prov. weg Nleuwvhet-Groede. Kruispunt Oude ToL Sluisedijk-Sluisestraat, Dorpsplein. Prov. weg Zuidzande-Oostburg. Gasfa briek. Lange Herenweg Kruisweg Henri- cusdljk. MarolleputSt. Bavodijk. Barendijk. Torenweg. Krabbendijk. TragelsingeL Pinish-TragelstngeL

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 19