ZEEUWS ELFTAL OVERKLAST DOOR SELECTIE VAN ZUID Kuiper leidt BRITSE PERS: BAYERN STAL CUP Brabanders scoorden weinig (2-1) maar toch: Sterke lopers naar Goes JAN TIMMAN START DE EUWE- VIERKAMP TEGEN OLAFSSON Schout in Athene loopt Mwedstrijd van de Uitlaat Geen winnaar in lotto en toto Basketball- toernooi Hulst Van der Hooft naar PSV toe Topachtkamp tafeltennis om PZC-beker Oemoemenoe naar Bretigny Eendracht over de eindstreep VRIJDAG 14 MEI 1976 ROOSENDAAL - Niet, zonder verontwaardiging signaleerde Kees Blomaaro uit, Goes, lid van de technische commissie van de afdeling Zeeland, gisteravond in Roosendaal, dat niet één Zeeuwse voetballer was gekozen in de selectie voor het districtselftal van Zuid I. Helaas bleek wat later op de avond, toen dit district selftal op hef RBC-terrein aantrad tegen het Zeeuwse team. dat de Zeeuwen niet ten onrechte uit de zuidelijke selectie waren gelaten. In deze oefenwedstrijd overvleugelde de districtsploeg het Zeeuws elftal op alle fronten en de 2-1 over winning voor de Brabander:* was tenslotte bijzonder geflatteerd voor de Zeeu wen. die alleen in de slotfase wat in te brengen hadden, maar die voor de rest ongeorganiseerd en chaotisch over het veld zwoegden. vervangen door Van de Nieuwenhof Pas in de 35e minuut nam het district- steam de leiding en de Brabanders van UNA. kregen hierbij nog alle medewerking ZEELAND: doel. Van Huizen (Zeeland van het Zeeuws elftal: spits Gerrits van TOP bral: op links door en Maarten van der Staal sloeg de bal met de hand weg! Aanvoerder Mulder van RKC be nutte de penalty (1-0). Al in de 2e mi nuut na rust was het 2-0. Doelman Ad- rie van Huizen van Zeeland Sport moest kennelijk nog wennen aan het schamele kunstlicht, want bij een kop bal van Piet Schouw van RBC (na een voorzet van Gerrits) taste hij volkomen mis. Scheidsrechter Lambrechts uit Roo sendaal schonk het Zeeuws elftal zeer lankmoedig de tegentreffer. Toen Leo van Ast in het penaltygebied een normale schoudcrduw kreeg van cen trale verdeiger Brands van RKC legde hij de bal op de stip. Lauret schoot raak: 2-1. Eerder had Harinck de bal over de uitgelopen doelman gewipt. Zuid I ontsnapte toen miraculeus aan een tegentreffer want de bal stuitte via de grond tegen de onderkant van de lat het veld weer in. In de slotfase ging Zeeland eindelijk wat pittiger spelen en was enkele ma len zowaar nog dicht bij de gelijkma ker. Een gelijkspel zou echter in het geheel niet in overeenstemming met de krachtsverhouding zijn geweest. De opsstellingen: ZUID I: doel: Ligthart (TOP), achter: Smits (Sparta '25), Brands (RKC), Wisse (RKC), Van Dijk (RBC), midden: Schouw (RBC), Mulder (RKC), Van den Berg (UNA); voor: Verhappen lSparta'25), Gerrits (TOP) en Nieuw- laat (RBC). Na de rust werd Nieuwlaat HULST-De Hulsterse atleet Jo Schout maakt deel uit van een Nederlandse at- letiekvertegenwoordiging, die dit weekeinde deelneemt aan internatio nale wedstrijden in Athene. Schout komt uit op de 5.000 meter. Aanvankelijk was de Zeeuwsvlaming niet in de Nederlandse ploeg opgeno men, maar toen enkele 400 meterlopers door blessures niet aan konden treden, is er een geheel nieuwe nationale af vaardiging samengesteld, onder wie dus ook Jo Schout. Sloeweg te Vlissingen-Oost de 4e clubwedstrijd van dit seizoen gehou den, meetellende voor het clubkam pioenschap (beste resultaat in de ne gen clubwedstrijden). In 6 klassen zal door ongeveer 60 rij ders worden gestreden n.L 50 en 250 cc standaard motoren. 50. 125, 250 cc en zwaarder originelen en zijspannen. In de klasse 50 cc standaard zal de strijd worden voortgezet door Piet Baas. Wim Kerkhoven en Leo de Vin. Deze laatste is mee gaan tellen doordat J. Volmer is overgestapt naar de 50 cc originelen. In de klasse 250 cc stand aard gaat de strijd tussen Jan Dekker en Plet Dekker. In de klasse 50 cc ori gineel zal de strijd om de eerste plaats worden voortgezet door Geers en Ko Eoppejan op de voet gevolgd door Rudi Kuzee en M. Verdonk. In de klasse 125 cc origineel is tot nu toe Van Maldegem de sterkste gebleken met als belagers Piet de Visser. Dennis den Engelsman en Ad Meerman. In de klasse 250 cc en zwaarder origineel zal Leo Ovaa vermoedelijk verstek moeten laten gaan door zijn val in de cross wedstrijd te Axel op koninginnedag waardoor er eer. spannende wedstrijd zal zijn om nu de le plaats te bezetten door Dick de Kunder. Sjaak Meul- meester, Jan Bouten en Louis Murre. Ook de nieuwe leden gebrs. Bom zijn niet uit te vlakken. De bij de club aan gesloten 6 zijspancombinaties hebben tot nu toe niet allen tegelijk in de clubwedstrijd meegedaan door ver schillende omstandigheden en het is te hopen dat het nu wel het geval zal zijn. Sport), achter: Telussa (Jong Ambon i Faasse (Meeuwen). Lauret (Temeuzen) en Van der Staal (Temeuzen): midden: Van der Sluis (Middelburg). Dekker (Middelburg) en Geelhoedl (Temeu zen).voor Pentury (Jong Amboni. Ha rinck (Middelburg) en Ivo Wouters (Koewacht). Na rust werden Dekker en Pentury vervangen door Fagg (Vlissin gen) en Van Ast (Yerseke). De realiteit was. dat er nu (in tegen stelling tot vorige week zaterdag) een pittige koelte over het veld hing. Maar het scheen of het Zeeuwse elftal ook gisteravond geteisterd werd door een verlammende hittegolf. De Zeeuwen speelden de bal traag in de breedte, 'voetbalden' nauwelijks mee als ze niet in het bezit waren van de bal. bewogen te weinig en waren daardoor te weinig aanspeelbaar. De zuidelijke (Brabant se) selectie was veel beweeglijker, sneller, hanteerde de dieptepass wel gevaarlijk. Omdat de Brabanders een voudige kansen weigerden te benutten en omdat de Zeeuwse centrale verdel gers Daaf Faasse en Eugene Lauret de beste spelers van het Zeeuwse elftal DEN HAAG - De toto noch de lotto van het afgelopen weekeinde kent een win naar van de eerste prijs. De cijfers van de lotto en toto zijn: Lotto no. 19, aantal deelnemers: 853.699: bruto inleg 3.379,922.-; prijzenbedrag 1.737.076.-. le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat l/5e deel naar de le prijs van de volgende week: het overige 4/5e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e t/m de 5e prijs 2e prijs: 5 winnaars, die elk bruto 59.850.- ontvangen. 3e prijs: 151 winnaars, die elk bruto 2.513.- ontvangen 4e prijs: 7941 winnaars, die elk per ko lom 57,- ontvangen 5e prijs: 9889 winnaars, die elk per ko lom 46,- ontvangen. Jackpot voor de lotto van a.s. zondag 138.705,-. Toto no. 19. Aantal deelnemers: 210.309; bruto inleg: 630.016,-; prijzenbedrag 299.257,-. le prijs: geen winnaar, van het bedrag van de le prijs gaat 1/3 deel naar de le prijs van de volgende week. Het overige 2/3e deel wordt in gelijke delen verdeeld over de 2e en de 3e prijs. 2e prijs: 44 winnaars, die elk brute 2607.- ontvangen. 3e prijs: 789 winnaars, die elk per koloir 183.- ontvangen. Jackpot voor de toto van a.s. zondag ƒ39.901.-. waren bleef de schade voor Zeeland ech ter beperkt tot twee doelpunten Een lichtpuntje was de 18-jarige- Ivo wouters van Koewacht, die ondanks het klasseverschil (in de afgelopen sei zoen speelde Wouters met Koewacht in de vierde klas) zich moeiteloos aan paste en die zich zelfs ontwikkelde tot de gevaarlijkste offensieve speler van het Zeeuws elftal Aanvallend draaide het Zeeuwse elftal ook minder goed. omdat Bert Pentury (zaterdag de ster van de ploeg) als snel geblesseerd raak te. voor rust op halve kracht speelde en in de tweede helft vervangen werd door Leo van Ast De enige Zeeuw, die aanspraak zou kunnen maken op een plaats in de se lectie van Zuid I. is de Middelhurger Hennie Wijs. Gisteravond kon Wijs er door studieredenen niet bij zijn. Vo rige week zaterdag speelde Wijs in de eerste helft in Sint-Annaland wel mee tegen WHS en toen was het Zeeuws elftal nog het gevaarlijkst. Zonder de ranke, snelle Middelburger kon het Zeeuws elftal gisteravond in Roosen daal weinig offensief kracht ontwik kelen. Hennie Wijs weet een bal vaak scherp in de diepte te spelen en gaal mei zijn flitsende sprint vaak /.elf ook 'diep'. Dit wapen miste het Zeeuwse elftal gisteravond volkomen. REINOSA - Dietrich Thurau heeft zijn derde overwinning in de Ronde van Spanje behaald. Na de proloog en de ritzege in de negende etappe greep de TI-Raleighrenner ook in de 16e etappe de overwinningsbloemen. De Wewtduitser triomfeerde in de eind sprint over de Spanjaard Nazabal en de Belg Loos. Wereldkampioen Kuiper kwam ach'ter de Spanjaard Carrill als vijfde over de eindstreep in dezelfde tijd als de winnaar en nam daarmee de lei ding in het algemeen klassement over van de Portugees Agostinho, die gehin derd werd door een verkoudheid. De etappe was lang zo zwaar niet als de dag ervoor, toen er veel hellingen beklom men moesten worden. Dat was duidelijk in het voordeel van Thurau cn Kuiper, die samen met de Spanjaard Ocana de gehele etappe van 156 kilometer tussen Cangas de Onis en Reinosa controleer de. De uitslag van de 16e etappe van de Ronde van Spanje is: 1 Dieter Thurau (W-Ddl) 4.38.20: 2 Jose Nazabal (Sp>: 3 Ludo Loos (Bel): 4 Vi cente Lopez Carril (Sp); 5 Hennie Kuiper (Ned); 6 Louis Ocana (Sp): 7 José Pesar- rodona (Sp). 8 Pedro Torres (Spi allen dezelfde tijd als Thurau; 9 Josep Fuchs (Zwi) 4.39.24: 10 Enrique Martinez (Sp) zt; 23 Fedor den Hertog 4.53.37; 32 Henk Prinsen 4.57.25; 41 Aad van den Hoek 5.21.19; 45 Jan van Katwijk zt; 48 Pronk zt; 51 Karstens zt; 55 Priem zt (allen Ned.). Het algemeen klassement: 1 Hennie Kuiper (Ned) 78.17.53; 2 Luis Ocana (Sp) 78.18.18; 3 José Pesarrodona (Sp) 78.18.41; 4 José Nazanabal (Sp) 78.18.47; 5 Ludo Loos (Belg) 78.19.18; 6 Vicente Lopez Carril (Sp) 78.19.24; 7 Die ter Thurau (W-Ddl) 78.20.44. 8 Pedro Torres (Sp) 78.21.18: 9 José Fuchs (Zwi) 78.21.36; 10 Joaquin Agostinho (Port) 78.21.40; 27 Pronk 79.08.25: 34 Priem 79.19.24; 35 De Hertog 79.26.25: 36 Van den Hoek 79.32.01; 38 Prinsen 79.37.35; 42 Karsten 79.47.47; 46 Van Katwijk 10.00.03 (allen Ned) SOUBURG - Zaterdag houdt de bas ketballvereniging Huist in de sporthal 'Den Dullaert' een toernooi vooi dames- en herenploegen, dat mogelijk is geworden door de steun van hotel 'De Linde' en 'Krokodilbar' te Kloos- lerzande. Er is een sterk bezetting, want naast enkele Walcherse teams - BV Souburg, HTS en ZOF- en Zeeuws-Vlaamse teams - BV Hulst. Operatie'71. SBK. Voorwaarts. Scheldesport en de nieu welingen De Kikkers - doen er drie teams uit België mee. Dal zijn de da mesteams van Lokeren en Hasselt en het herenteam van Hansbeke. Hel toernooi begint om 9.30 uur met de poulewedstrijden Na de poulewedstrijden beginnen om 16 50 uur de plaatsingswedstrijden, die besloten worden met de dames- en heren finale om 18.10. Na afloop reikt de heer A. A. Raes van hotel de Linde de Driizen uit. EINDHOVEN - Linkervleugelaanval ler Paul van der Hooft van Temeuzen is gisteravond uitstekend door zijn tweede testwedstrijd bij PSV Eindho ven gekomen: na afloop liet trainer Kees Rijvers de Terneuzenaar weten, dat hij een contract aangeboden krijgt. Van der Hooft komt in pension bij ex-Arnemuidenaar Jan Poortvliet AMSTERDAM - In Amsterdam is donderdag de Evwe-schaakvicrkamp van start gegaan, dit i.g.v. het feit. dat dc voorzitter van de Wereldschaakbond deze maand 75 jaar uordi Op de foto poseren Mai Euwe m Broun, naast Euwe de huidige wereldkampioen Anatoli Karpov en eerder naar rechts Fridrtk Olafsson cn Jan Timman AMSTERDAM - Donderdagmiddag heeft burgemeester Samkalden van Amsterdam de Euwe Vierkamp geopend die wordt gehouden ter gele genheid van de 75e verjaardag van prof. Max Euwe, de president van de wereldschaakbond (FIDE). De Euwe Vierkamp, dat een jaarlijks terugke rend schaakevenement van wereld klasse moet worden, is de belangrijkste van de schaakmanifestaties, die de komende weken ter ere van Eu wes ver jaardag zullen worden georganiseerd. De wedstrijden worden van 13 tot en met 23 mei in het Van Gogh-museum in Amsterdam gehouden en de deelnemers voor dit jaar zijn de huidige wereldkam pioen. de Russische grootmeester Kar pov. de kampioen van de Verenigde Sta ten. Walter Browne, de IJslandse grootmeester en de winnaar van het Hoogoventoernooi. Olafsson en Neder lands grootste schaakbelofte groots meester Jan Timman. Volgens de strenge normen van de we reldschaakbond (ELO ratings) behoort de vierkamp tot de hoogste categorie Op dc ELO-lijst is Karpov eerste (zij het bij ontstentenis van Fischer, die wegens inactiviteit is afgevoerd en anders wel licht noe bovenaan zou staan). Browne GOES - De dualmeet tussen AV'56 uit Goes en de Belgische club Duffel uit de gelijknamige plaats, belooft morgen middag (zaterdag) enkele bijzonder aantrekkelijke nummers te brengen, namelijk de 800 meter en de 5000 meter. Zoals bekend wordt deze wedstrijd in Goes gehouden, aanvang half drie. Op de 800 meter zetten de Belgen hun olympische kandidaat Mark Nevens in, dit jaar winnaar van de wallenloop van AV '56 en goed voor een tijd van 1.47.6. Hij is zonder meer favoriet voor dit nummer, waarin verder uitkomen zijn landgenoot. André Boonen. goed voor een tijd van 1.50, Richard Litjens van Sprint Breda en de Zeeuwen Jan de Waard. Eddy de Kort. Jan Eversdijk en Niek Flipse. Op de 5 km is de Belg Dirk Geens van Duffel favoriet. Hij heeft sterke tegenstand te verwachten van Piet Vonck van RKHAV, diens ploeg genoten Guust Bours en Jan van Laar hoven en de Zeeland Sporters Johan Antheunisse en Peter Havermans. Aan vankelijk zou ook Jo Schout van de par tij zijn, maar deze Hulstenaar kreeg een uitnodiging voor deelneming in de Ne derlandse ploeg voor een wedstrijd in Athene. In de strijd tussen AV '56 en Duffel ko men alle categorieën aan de start. Om streeks half 5 wordt het einde van de dualmeet verwacht. LONDEN - De Britse ochtenbladcn hebben de manier waarop Bayern Miinchen woensdagavond voor de derde keer de Europese beker voor landskampioenen veroverde, scherp veroordeeld. The Sun schreef: „Bayern heeft de dup van SaintEtiennegeslolen.In de sport blijkt gerechtigheid niet meer te bestaan. Saint Etienne was in Hampdenpark veel beter, maar ver loor departijdoor een gelukkïgschot van Franz Roth. Bayern heeft niets gedaan om van de finale een mooie wedstrijd te ma ken. Ze hebben als dieven de beker veroverd". In de 'Daily Mirror' leidde de kop bo ven het verslag van de Europese be kerfinale: 'Meesters in de schaak sport'. Daarmee doelde verslaggever Frank McGhee op de spelers van Bayern München is- de spelers van Bayern München is voetbal blijkbaar een soort schaak spel geworden. Ze kunnen zo gewel dig voetballen, maar in Hampden park hebben ze er niets van laten zien. Ze hebben schaak gespeeld met de bal. Zelden speelde een ploeg zo voorzichtig". David Miller noemde in 'The Daily Mirror' de finale in Glasgow 'waarde loos'. Hij dacht met weemoed terug aan de Europese bekerfinale tussen Real Madrid en Eintracht. Frankfurt 7-3 in hetzelfde stadion zestien jaar geleden. Miller: „Toen zagen de toe schouwers een ware happening. Tien doelpunten en fantastisch offensief spel" De Franse ochtenbladen spraken donderdagmorgen vol bewondering over de prestatie van Saint Etienne. Het toonaangevende sportblad 'L'Equipe' schreef: „Ze hebben alles gedaan Ondanks de nederlaag heeft Saint Etienne blijk gegeven veel mo gelijkheden te bezitten. Door pech is het er niet helemaal uitgekomen. Saint Etienne liet zien de beste club van deze tijd te zijn. Dat de beker toch naar München ging. danken de Duitsers aan het geluk dat aan hun zijde was Saint Etienne was veel of- fensiever en speelde zeer modern voetbal. De manier waarop Saint Etienne deze finale heeft verloren, is meer waard dan de wijze waarop Bayern München heeft gewonnen. Frankrijk heeft gebeefd en gebeden, het mocht dit keer nog niet lukken, maar Saint Etienne wacht wel een grote toekomst". Het blad 'l'Aurore' schreef: „Waarop berust een succes? Een nederlaag? Welgeteld één succesvolle actie van een speler heeft de finale beslist en het prachtige werk van een geheel team teniet gedaan In deze finale verdiende Saint Etienne meer dan een nederlaag. De Franse kampioen heeft in Glasgow overduidelijk laten zien een Europese topclub te zijn ge worden". 'Le Quotidien de Paris' meende: „Het zou afbreuk doen aan de pres tatie als we zouden beweren dat Bayern slecht gespeeld heeft. Saint Etienne overklaste de Duitsers ge woon. De in langzaam tempo ge speelde wedstrijd werd beslist door geluk en pech. Saint Etienne had niet verdiend te verliezen, maar een feit blijft natuurlijk dat je ook de kansen moet benutten die je creëert". Het ochtendblad THumanité' noemde de nederlaag van de Franse kampioen een morele overwinning. „De finale in Glasgow was een bij zonder leerzame voetballes. Saint Etienne deed alles goed. behalve sco ren". 'Liberation ging nog veel ver der: „Sinds de dood van generaal Charles de Gauile had Frankrijk geen helden meer. In Glasgow zijn de elf voetballers van Saint Etienne het bijna geworden. Zij hadden van de voetbalsport sinds zeventien jaar weer een nationale zaak gemaakt. Heel Frankrijk leefde met 'Les Verts' (de groenen) mee. maar een gelukkig schot van Roth in het Franse doel en twee ongelukkige schoten tegen de Duitse lat zorgden er voor dat de spe lers (nog) niet tot het heldendom konden worden verheven". deelt met de Zweed Andcrsson en de Duitser Hübner de 12e plaats op de we- reldschaaklijst en Timman en Olafsson staan op een 26e gedeelde positie. Op het Museumplein in Amsterdam is een enorme tent opgesteld waar belang stellende toeschouwers de wedstrijden, de vier deelnemers spc-Ien in totaal zes ronden, kunnen volgen De winnaar ontvangt 3500 gulden. In de spiegeltent op het plein zullen enorme demonstra tieborden worden opgesteld. De inter nationale meesters Hans Ree en Rob Hartogh zullen de partijen van com mentaar voorzien- De partijen worden 's middags van 1 tot 6 uur gespeeld. Op het Museumplein vindt in deze periode ook het snelschaakkampioenschap van Ne- VC VLISSINGEN HOUDT DAMEST0ERN00I VLISSINGEN - De afdeling dames voetbal van de V.C. Vlissingen houdt zaterdag 15 mei een voetbaltoernooi op het sportcomplex aan de Irislaan. De deelnemende ploegen zijn S.N.V. (Rotterdam.). Steen (St.-Jansteeni. Zee- landia (Middelburg i, Delfia Delft G.D.V.V. (Goes), Gelria (Rheden-, V.CK. 'Koudekerke; en V C. Vlissin gen. Aan dit toernooi wordt tevens mede werking verleend door de drumband van V.T.V. onder leiding van de heer J. Lommers en het minimajorettenpele- ton van V.T.V. onder leiding van me vrouw A. Heinsma. Aanvang van het toernooi is 9.30 uur. De finale is om streeks kwart voor vier. MIDDELBURG - Nadat de Zeeuwse afdelingsjeugd de topachtkampen ta feltennis heeft afgewerkt zijn aan staande zondag de acht beste senioren van elke competitieklas aan de beurt voor de persoonlijke strijd om de P.Z.C.-wïsselbekers. In de Siaghvaert te Middelburg starten om één uur de 32 deelnemers waarbij in de le klas helaas de op papier sterk ste MZ-spelers Wondergem en de Voogd ontbreken. Frits van der Kooij (MZi, reeds vorig jaar winnaar, is nu de te kloppen favoriet met Leo Lampert en Jan Meyer (B. Smash) als belang- ste concurrenten, De 2e klas is qua sterkte het beste bezet en hierin is de Oostburger Geert de Kort (ONA) als eerste geplaatst Hij zal aan John van Veen (Laurens) en Adrie de Jonge (Goes) zijn handen vol hebben terwijl ook Klaas Pirson (Zand) met Piet Kor- stanje (Goes). Rudie Meyer (ONA), Henny van Hengst (Wilno) en Dick Henarikse (Laurens) voor verrassingen kunnen zorgen. Johan Braet (Wester- zichti verdedigt in de 3e klas zijn wis selbeker 1975 tegenover Bert van Damme (Kapellei. de Amemuidenspe- lers van de Ketterij en Goormachtig, Jaap Houmes (MZt. de Temeuzenaren van Tiel en de Maat en Hans Schar- pentïer van net Vlissmgse Wiino. De beste kansen in de 4e klas worden toe gedacht aan Jan Matthijs iLaurens) die snel aan het tafeitennisfront is ver schenen en nu het vuur na aan de schenen zaJ worden gelegd door vete ranen Zijlstra iMZi. De Feyter lArae- muideni en Leen Jasperse (Veerei. Ais outsiders starten hierbij Meertens (Ef fect, Schuit lAmemuiden) en Zwijnen- burg (MZ). derland plaats (15 mei) en een aag later hel Nederlands doorgeefkampioen- schap en het Nederlands snelschaak- kampioenschap voor dames. Bij de loting voor de Euwe- schaakvlerkamp heeft de Nederlandse kampioen Jan Timman vandaag (vrij dag i wit gekregen in zijn partij voor de eerste ronde tegen de IJslander Olafs son De loting, verricht onder toezicht van arbiter Constant Orbaan en FIDE- secretarls-generaal mejuffrouw Ineke Bakker, had het volgende resultaat: eerste ronde: Timman - Olafsson; Brown - Karpov; tweede ronde: zaterdag 15 mei: Olafs son - Karpov en Timman - Browne; derde ronde: zondag 16 mei: Browne - Olafsson en Karpov - Timman; vierde ronde: dinsdag 18 mei: Olafsson - Timman en Karpov - Browne: vijfde ronde: woensdag 19 mei: Karpov- Olafsson en Bowne - Timman; zesde ronde: vrijdag 21 mei: Olafsson - Browne en Timman - Karpov. De partijen worden gespeeld van 13.00 tot 18.00uur en van 20.00 tot 22.00 uur. Op 17, 20. 22 en 23 mei worden afgebro ken partijen uitgespeeld MIDDELBURG - Een gezelschap van 45 personen, onder wie spelers voor een senioren vijftiental en een Jeugateam van Oemoemenoe zullen a.s. weekeind een bezoek brengen aan de rugby afde ling van de Club Sportif de Bretigny, een kleine plaats ongeveer 20 kilome ter onder Parijs, Bretigny bracht vorig jaar een bezoek met diverse jeugdrug- byteams aan Oemoemenoe. Voor za terdagmiddag staat een bustocht door Parijs op het programma. Zondagmor gen worden de wedstrijden g (Door Evert van Tljn) SANTA CRUZ DE TENERIFE - Bij volle maan gleed De Eendracht donderdagmorgen om twee minuten voor half drie over de eindstreep van de Tall Ships Race van Ply mouth naar Santa Cruz de Tenerife. Een wonderlijk fraaie nacht, die nog w at indrukwekkender werd door de eindsprint van De Eendracht. De laatste mijlen, met de lichtjes van Santa Cruz in zicht, werd de Russi sche trots de viermaster Kruzen- stem nog verslagen. Het was de afsluiting van een prach tige zeildag, die wij doorbrachten in het gezelschap van behalve de door ons verslagen Kruzenstem ook van onze Zweedse evenknie Gladan. Gladan finishte 2.5 uur eerder dan wijen lag al comfortabel aan de kade toen De Eendracht nog naar een loods zocht. Het einde van de tocht bezorgde ons ondanks alles een vage kater. Ieder een ging mee om fijn op de oceaan te zeilen, maar sedert de start is niets anders gedaan dan proberen zo vlug mogelijk in de volgende haven te komen. Nu we er zijn, kunnen de meeste 'Eendrachtelingen' niet on der een lichte teleurstelling uit: jammer dat we zo'n haast hadden en niet meer op zee zitten. TENUIS VLISSINGEN - Het programma voor de Zeeuwse tennisteams in de landelijke competitie voor komende zondag ziel er 3ls volgt uit. Tweede klas Domburg 1-Dos 1 Derde klas' DOS 2-Arimo I. Schelde l-Breda 2. Hulster Ambacht 1-SBOZ 2. Middelburg 1-ARRC 2, DOS 3 -Tilburg 9. Halve Maantjes 1-Sportpark 3. Vierde klas Animo 2-Kapclle 1. Ludo et Emergo l-SJEF 1. Klappers 1-Schelde 2, Drive 1-Hulsler Ambacht 2. Axel 1-Smash L Kruiningen 1-Halve Maantjes 2. Vijfde klas. SJEF li-Hulster Amb. V: Schelde III-Ludo et Em II. Animo V-DCrive H. SmashH-Animo UI. Middelburg IV-Scheldc IV. Animo IV- Hulster Amb.IV; KapeUe II-DOS IV. Ecgedima-N Beveland- Domburg n-Middelburg II, Con Forza-Schoondijke. Polanen in-Klappers II. Herencompetitie derde klas' Oudenbosch 2-Zierikzee. Vierde Klas- Dnve -Sluis 1. SBOZ De Sprink, Sluis 2-Schelde. Ludo et Emergo-De Put Junioren: Hulster Amb -AxeJ; N.Bevel.I-Kruiningen; Animo II- Drive; Schelde-Halve Maantje; Kapclle-Animo 1. DOS II- Domburc, De Sprink-DOS 1. Klappers Il-N Bevel.II. SBOZ II-Klappers I BETAALD VOETBAL VLISSINGEN er als volgt u speeldi EREDIVISIE: FC Twente-Telsiar 15 meii. Eindhoven-Ajax MW-Sparta <15 meil; NEC-Excelsior iló mei): Go Ahead Eagles-FC Den Haag ilö mei). Feyenoora-Roöa JC: FC Amsterdam-PSV, FC Utrecht-De Graafschap 15 mei). AZ'67- NAC 115 mei) EERSTE DIVISIE: Helmond Sport-FC Der. Bosch. Heerenveen-FC Groningen. Wageningen-Volendam. Willem II- SC Amersfoort: FC Vlaardingen-FC Dordrecht. FC VW-Vitesse. Haarlem-SC Cambuur. Veendam-PEC Zwolle Heracles-SW. AUTOMOBILISME ZEVENHANDBAL (veld) GOES - Programma zevenhandbal iveld) voor aanstaande zon dag luidt als volt MeisjespupiUen I: 10.30 uur. EMM I - Utopia I; Meisjespupiüen II 10.30 uur EMM II - Utopia II: Meisjespupillen III. 11 30 uur. EMM III - Utopia III. 11 00 uur. Hontenisse II Walcheren n. Meijesadspiranlen I; 12.30 uur. Marathon I Olympus I 11.00 uur. Hontenisse Walcheren I: 11.30 uur. EMM I - Utopia I, Meijesadspiranten II; 12.00 uur. Hontenisse II - Wal cheren II: 10 30 uur. Delta Sport - GSC. 11.00 uur. Sluiskil - Olympus II; 10.30 uur. Zlc Sport - Marathon I. Meisjesadspiran- ten III 12 30 uur. EMM n - Utopia II: 11 00 uur. Operaue '71 - GSC I. 10.30 uur Marathon - Zeeland Sport. Damesjunioren I; 10.30 uur. GSC I - Marathon I: 13.00 uur. Operatie - Olympus I. II 30 uur, Deltq Sport - Walcheren I. Damesjunioren II: 11 30 uur. Marathon II - Utopia. Damessenioren I. 11.30 uur. Oiyrnpus II - Sluiskil I; 11.30 uur. Walcheren n - Hontentssel: Damessenio- ren II: 13 00 uur. Hontenisse II - Zld. Sport. Jongenspupillen. 11.00 uur. Utopia - Olympus. 12 00 uur. Operatie '71 - Delta Sport. 12.30 uur. EMM - GSC; Jongensadspiranten: 12 00 uur. Operatie Delta Sport: 10.30 uur. GSC - Oiyrnpus I: 12.00 uur. Utopia - Marathon: 10.30 uur. Walcheren - EMM. Heren junioren. 13.00 uur, Utopia - Haringman: 11.30 uur. Olympus - Olympus I: Herensenioren I 14.00 uur. Utopia - Haringman: Herensenioren II. 13 00 uur Hontenisse - Zld Sport: 12.00 uur. SLUISKIL SCHAKEN MIDDELBURG - Zaterdag houdt de motor- en autoclub De Zeeuwen de Sloeraily een oriêntalierit over 48 kilometer door Zuid-Beveland. De rit telt mee voor het clubkampioenschap van de Zeeuwen en er kan deelgenomen worden in twee klassen: Voor de ervaren rijders (A-klas) is het KNMV-reelement van toe passing, voor de beginners is een aparte route uitgezet volgens H ANTIROOK een verkort reglement, dat bij de inschrijving wordt verstrekt U II6- i tlt Tussen half twee en half drie kan men voor deze clubril inschrij ven bij sporthal 'De Stenge' te Heinkenszand. De eerste deelne mer start om twee uur. De route is uitgezet door J. van Nieu- wenhuizen uit Kruiningen. De uitslag zal direkt na afloop van de rit bekend worden gemaakt. Olympus I. GOES - Vanavond 'vrijdagi houdt district 16 van de NHB zijn tweede klassementswedstrijd voor teams en individuelen in de sporthal vanGoes. Er zuilenoRgeveeröOboogschuutersdeelnemen. onderwieeencategoriedameseneen categorie jeugd. De wedstrijd begint om 8 uur. er wordt geschoten op 12 banen. VLISSINGEN - Morgen wordt de laatste ronde van het persoon lijk Zeeuws schaakkampioenschap gespeeld in het clublokaal van de Schaakclub Vlissingen 'Het Anker' aan de Bonedijke- straat. Bij remise of winst van Henk Happel is deze zeker van de titel in de hoofdklas In de eerste klas staan Roel Boesenkool en Rinus den Hollander met gelijk aantal punten op de eerste plaats Mogelijk zuilen de weerstandspunten zaterdag de beslis sing moeten brengen. De wedstrijden beginnen om 13 uur. Het programma: Hoofdklas, 3. Hcndrikse-H. Kappel. A. den Hamer-H. de Ridder. M. Westerweele-M. Wise: M. van Eekhout- C de Wolf. AL Verburg-J. van Ruler; J. van de Vreede-S. San ders: C. provoost-P. Rotte: J Tholenaar-J. Maas; K. van de Graaf-J louws. J. Zwarts-H. Oosterhout: Kodde-W. Geerise. Eerste klas. AL den Heil ander-S. van der Heijden. J. Bai-E. Bce- senkool. J. keijmel-G. Memema; T. van Gemen-J. Hanssens 3 Niezgoda-V. Droogers: A Aaldijk-A. VersendaaL E. ?allada-H. Dolk. Ook wordt morgen de landelijke finale gespeeld van het basis schoolkampioenschap. Zoals gemeld zijn de christelijk naüonale school uit Koudekerke en de Theo Thijssenschooi uit Vlissingen de Zeeuwse vertegenwoordigers bij deze laatste vier teams. De andere scholen zijn 'De Icntusschool' uit Markelo (Oi en de Slnt-Franciscusschool" uit,Haelen (L). Er wordt gespeeld in 'De Remise' te Utrecht en de aanvang is gesteld op half tien. JUNIORENVOETBAL MIDDELBURG - Zaterdag worden weer de nodige wedstrijden gespeeld voor de Zeeuwse jeugd beker. A-junioren, achtste finaie; KapeUe Al-Wemeldinge Al; Zeeland Sport Al-Hoofdplaat Al; Breskens Al-Goes Al (13 mei/. Vlissingen Al-Yerseke Al: Steen Al-Patrijzen Al 113 mei/: Hontenisse Al-Robur Al; Meeuwen Al-Temeuzen Al: Axel Al-Arnemuiden AI. B-junioren kwart finale: Yerseke Bi-Temeuzen BI. C-junioren. kwart finale. Philippine C1-H.V.V.C1: Middelburg Cl-Zierikzee Cl; Walcheren Cl-Temeuaen Cl: Kapelle Cl-Apolio Cl. ZONDAGVOETBAL (afdeling) MIDDELBURG - Het programma ihet laatste on eniro'-» wed strijden na) van de zaterdagcompetitie van de afi and is ais volgt: 4e klas A: Bruse Boys 3-Z.S.C. 2. Duiveland 3-Mevo 3, S.K.N.W.K. 4-Wolfaartsdijk 3. 4e klas B: Middelburg 8-NieuwIand 4. Serooskerke 4-S.V.D. 3. 4e klas C: Serooskerke 5-Heinkenszand 4, Borssele 2-NieuwIand 3. 4e klas D: Kloetinge 7-Waarde4e klas E: CoLpl. Boys 3-S.S.V. 4, Kloetinge S-Waarde 3, Krabbendijke 5-Wemeldinge 3. ZATERDAGVOETBAL (afdeling) KORFBAL MIDDELBURG - De laatste wedstrijd van het zondagafdellngs- voetbal is de beslissingswedstrijd in de tweede klas A tussen S.D.O 1 en KW 3. Met het kampioenschap als inzet 'beide ploe ger. zijn al zeker van promotie. De wedstrijd wordt zaterdagmid dag om half drie in Lamswaarde gespeeld. SOUBURG - Programma véld-korfbal; Afdeling Zuid-West 2A: Tjoba 3-Luctor 1; TOP 1-ZSC 1; 3A: Swift 4-A11 Ready 2; 4A: At- las 2-TOP 2: Ondo 2-Olympia 2; Seolto 3-ZaamsIag 2. Jun. IA: Seolto J-Animo J: Stormvogls J-Swift J2; All Readv J-T>oba J; Blauw Wit J-Ondo J.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 17