Hartbewaking in Hulst verder geperfectioneerd „Mensen ze zelf de moeten moeite doorkrijgen waard zijn... dat Hoge boetes voor taxi-ondernemers Gevaarlijk oversteken Schelde bestraft met 200 gulden boete PZC/r Verbetering kruispunt Rapenburgtol Het Zeeuws Landschap Kan 147 ha aankopen 55 wm% mmn DONDERDAG 13 MEI 1976 DOKTER KAN NU THUIS DE SITU A TIE VAN ZIJN PA TIENT VOLGEN OOK CONTROLE OP HARTGEDRAGINGEN MOEDEREN KIND HULST - De hartbewakingsfacilitei- ten van het Sint Liduinaziekenhuis in Halst zijn uitgebreid met een installa tie voor tele-cardiografie en met foe tale bewakingsapparatuur. Met de eerste voorziening is het mogelijk bij fle vaststelling van de aard van een hartstoring en bij de revalidatie van de hartpatiënt op afstand een beeld te krijgen van het doen en laten van het hart. De tweede kan worden ingezet om de bartgedragingen van moeder en kind bij een bevalling permanent te bewa ken De nieuwe apparaten werden woensdagmorgen gedemonstreerd voor een gezelschap, bestaande on dermeer uit bestuursleden van het zie kenhuis. Het Hulster ziekenhuis is al sinds 1968 actief op het gebied van de perma nente hartbewaking. Momenteel be schikt men over acht bedden die op bewakingsapparatuur kunnen worden aangesloten. Parallelweg tusen Derde Verkorting enAbsdale MIDDELBURG - Gedeputeerde staten hebben de staten een voorstel voorge legd om de verkeersveiligheid op de weg rijksweg 61-Hulst te verbeteren door de aanleg van een parallelweg tassen de Derde Verkorting en Absda- ie. Het gaat om een weg van vier me ter breed en een lengte van 1900 me ter. De kosten komen op 1,3 mijoen. Het college wijst erop dat op de weg rijksweg-Hulst zowel langzaam als snelverkeer rijdt en dat er veel uitwe gen op uitkomen. Om de veiligheid te vergroten moet de weg worden aange wezen als autoweg, maar eerst moet dan een aantal parallelwegen worden aangelegd. Het gedeelte Derde Verkorting-Absdale is er daar een van. De gronden - zo zeggen gs - zijn al in eigendom van de provcie. MIDDELBURG - In een gezamenlijke vergadering zullen de statencommis siesvoor de financiën en de waterstaat op 17 mei het voorstel bespreken om het kruispunt Rapenburgtol in de weg Zaamslag-Terhole te verbeteren. Dit werk is recentelijk vrijgekomen voor uitvoering in het kader van de werk- gelegenheidsactiviteiten en kan re kenen op een sub sidie van 75 procent, als het voor 1 juli is aanbesteed. G.s. wijzen er in het voorstel op, dat dit kruispunt met de weg Boschkapelle- Stoppeldijk tot de 'black-spots' be hoort, waar regelmatig ernstige onge lukken gebeuren. In samenwerking met de gemeente Hontenisse is nu een plan opgesteld, dat voorziet in een verbetering van het kruispunt door af braak van het nabijgelegen café,, uitrij- en invoegstroken en een over steekplaats voor (brom)fietsers. Voor de toekomst staat een nog verdere verbetering van dit punt op het pro gramma, zo zeggen gs. Hèt af te bre ken café is intussen eigendom van de provincie. G.s. wijzen er nog op, dat de gemeente Hontenisse een fietspad ter plaatse zal aanleggen, waarop de over steekplaats voor fietsers aansluit. Inleiding ir. Stoter voor deelnemersraad coördinatie-orgaan GOES - De deelnemersraad van de Stichting Zeeuws Coördinatieorgaan voor Natuur-, Landschaps- en Milieu bescherming houdt dinsdagavond 1 juni om half acht een bijeenkomst in het Landbouwcentrum aan de West singel in Goes. Na het huishoudelijk gedeelte van de vergadering houdt ir. P. Stoter, direc teur van de Watermaatschappij ZuidwestrNederland, een inleiding over 'De recente ontwikkelingen op het ge bied van de drink- en industriewater voorziening in het Deltagebied'. Hij zal onder meer ingaan op de infiltratie in de duinen van Schouwen en op de spaarbekkenvorming in de Biesbosch. VNG-Zeeland vergadert TERNEUZEN - De afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten houdt donderdag 20 mei. vergadering in het stadhuis van Ter- neuzen. 's Ochtends is er onder andere een be stuursverkiezing. Het bestuur stelt voor de aftredende leden J. W. Peters en A. A. Rfjstenbil opnieuw te benoemen. Vervolgens houdt om elf uur ir. R. M. Th, Adriaansens, directeur van de Pro vinciale Planolanologische Dienst Zee land een inleiding over 'Aspecten van de ruimtelijke ordening in Zeeland'. Daarna volgt een ontvangst door het gemeentebestuur van Terneuzen. s Middags houdt dr. A. Adriaanse, in specteur milieuhygiëne in Zeeland een inleiding over 'Ruimtelijke ordening, vanuit de Zeeuwse problema tiek Daama is er gelegenheid tot dis cussie. De mogelijkheden die men met de nieuwe installatie voor tele- cardiografie heeft, bestaan bijvoor beeld uit het maken van een cardio gram van een patiënt, die zich elders lichamelijke inspanningen getroost. Deze patiënt kan met een zender wor den uitgerust, waardoor in de centrale controlepost op de hartbewakingsafde- ling te zien is hoe zijn hart zich ge draagt. Tijdens de demonstratie werd een verpleegkundige van zo'n zender voorzien. Op de afdeling massage en revalidatie wandelde hij op een soort lopende band, terwijl men op de con trolepost kon nagaan en vastleggen hoe zijn hart werkte. Door de tele-cardiografie is het even eens mogelijk, dat de internist van het ziekenhuis thuis een beeld ontvangt van de hartgedragingen van een be paalde patiënt die in het ziekenhuis ligt. Het enige dat hij daarvoor moet doen is een draagbare monitor inscha kelen. In geval van nood kan hij op deze manier direct de hartgedragingen vol gen en analyseren, waama adviezen kunnen worden gegeven aan het ver plegend personeel. De internist kan zich zodoende desgewenst ieder uur van de dag op de hoogte stellen van de activiteiten van het hart van rijn pa tiënt. Het personeel van de hartbewa- De zogenaamde foetale bewakingsap paratuur staat opgesteld in de verlos kamer en is nu al ongeveer drie maanden in bedrijf. Volgens de direc tie tot groot enthousiasme van het «w.v. ~x.v verplegend personeel. Het is nu moge- king is erop voorbereid om bij plotse-' de hartgedragingen van moeder ling voorkomende hartcrises direct te! en kind doorlopend te controleren en handelen en daarom denkt men de te bewaken. nieuwe apparatuur vooral toe te kun- Dr. J. M. van Kalmthout, de internist nen passen in gevallen van wisselende van het Hulster ziekenhuis en tevens ritmestoomissen. geneesheer-directeur: „Deze nieuwe Dt. Van Kalmthout geeft uitleg bij een deel van de nieuwe apparatuur. mogelijkheden rijn voor ons van groot belang. Wat de tele-cardiografie betreft met name voor de revalidatie. Ik moet er echter de nadruk op leggen, dat goed geschoold personeel het allerbe langrijkste is. Een eerste vereiste voor een goede hartbewaking. Zonder goed personeel en met uitstekende appara tuur zou je nog maar weinig kunnen beginnen". MIDDELBURG - Gedeputeerde stalen zijn bereid een bedrag van ƒ250.000 uit het ontwikkelings fonds van de provincie te besteden voor de aankoop van 147 hectare natuurgebied - zeedijk, schorren en slikken - aan de zuidkant van Sint-Philipsland door de slichting het Zeeuws Landschap. Deze stich ting heeft om de provincie-bijdrage gevraagd, nu men in de gelegen heid is dit terrein van een particu lier te kopen. Gs willen de zaak met voorrang be handelen -inde statenvergadering van 18 juni - omdat het Zeeuws Landschap een optietermijn van slechts een maand op het natuur gebied heeft. CRM is eveneens be reid een subsidie van 50 procent te betalen. De totale aankoopkosten zijn ruim ƒ515.000. Omdat de bij drage van het rijk pas In 1977 be taald zal worden, stellen gs de sta ten ook voor de stichting Zeeuws Landschap 257.000 te lenen om de rijkssubsidie te kunnen voorfinan cieren. De stichting noemt het te kopen terrein in Sint-Philipsland "een be langrijk natuurgebied': een om vangrijk fourageergebied voor stelt- lopers, rustgebied en vlucht plaats voor overtijende vogels en een ter rein met schorren in ontwikkeling, 'een typisch Zeeuws landschap, dat steeds zeldzamer wordt.' ,Er wordt bij aangetekend, dat het gebied rijn waarde behoudt, ongeacht welke oplossing voor de Oosterschelde wordt gekozen. provincie TE LANGE RIJTIJDEN EN TE KORTE RUSTTIJDEN „CHAUFFEURS VRAGEN SOMS OM CONTROLE" MIDDELBURG - Drie Vllsslngse taxi-ondernemers waren woensdag morgen gedagvaard voor de kanton rechter te Middelburg in verband met overtredingen van de rijtijden wet. Dat betrofTfcn te lange rijtijden en te korte rusttijden; geknoei in werk boekjes en rittcnli jsten en een te jonge chauffeur. Van hen was alleen de on dernemer J. de B. verschenen met zijn raadsman mr. C. II. Brinkman; het di rectielid A. K. van de taxicentrale en de ondernemer J. J. N. lieten verstek ZEILJACHT 'SNEED'ZEESCHIP IN NAUW VAN BATH OFFICIER: „LAAKBAAR GEDRAG..." MIDDELBURG - De Middelburgse kantonrechter mr. A. Veenhoven ver oordeelde woensdagmorgen de niet verschenen Antwerpenaar R. E. L. bij De rivierloods A. J. R.. die nu als ge tuige werd gehoord, verklaarde dat hij in de richting Antwerpen voer aan stuurboord van het smalle vaarwater. „Het zeiljacht stak ongeveer 20 meter voor het zeeschip over zodat het voor mij onder de boeg uit het gericht ver dween". De gemachtigde heeft tijdens de vorige behandeling gesteld datrijn cliënt op ruime afstand voor het zee schip is overgestoken. De officier van verstek tot een boete van 200 omdat justitie mr. A. P. Besier noemde het hij op 28 september van het vorig jaar de Westerschelde in het Nauw van Bath met zijn zeilschip gevaarlijk vlak voor het 4700 ton metende zee schip 'Heraklion' is overgestoken. Deze behandeling was een voortzet ting van de zitting van 24 maart toen de schipper werd vertegenwoordigd door zijn gemachtigde mr. F. K. Ad riaanse. een 'narrow-escape' en sprak van een uitermate laakbaar gedrag waarom hij een boete van 250 vorderde tegen de niet verschenen schipper. Tegen de Middelburger L. B. R. eiste de officier drie boetes met een totaal van 200 omdat hij in rijn woonplaats een broer heeft laten rijden met zijn auto die ccn aantal gebreken vertoon de. De officier deelde mede dat de af handeling lang heeft geduurd omdat de broer die toen zonder rijbewijs reed, een valse naam heeft opgegeven. De kantonrechter hield er rekening mee dat de auto intussen is gesloopt en legde drie boetes op met een totaal van ƒ150. Na een eis van 200 legde de kanton rechter drie boetes op met een totaal van 175 aan P. H. V. uit Vlissingen omdat hij bij het rijden in rijn woon plaats geen geldig kentekenbewijs had en stuur en uitlaat van zijn auto niet in orde waren. De officier zei dat de rem nauwelijks enigevertraging gaf en noemde dat een groot schandaal. V. heeft voor ruim ƒ500 aan rijn eigen dom laten repareren en toen bleek het weer in orde te rijn. C, M. uit Vlissingen hoorde 150 boete tegen zich eisen omdat rijn auto bij een controle in Middelburg een groot ^en aantal gebreken vertoonde Nadat hij een dure reparatie had laten uitvoeren werd rijn auto weer afgekeurd, vertelde verdachte. De officier wees hem er op dat de technisch deskundige van de politie hem vooruit had gewaarschuwd dat reparatie niet voldoende zou zijn. Omdat hij de auto later heeft opge ruimd legde de kantonrechter M. vier boetes op met een totaal van 125. S. B. uit Oostkapelle werd als eigenaar verweten dat hij mede aansprakelijk wasvoor het gebeurde. Hij vertelde dat het zwaailicht overdag defect was ge raakt wat de kantonrechter deed op merken dat de aanhangwagen dan be ter niet op de weg had kunnen komen. B. kreeg, gelijk aan de eis, een boete van 50. „Het is alles nog goed afgelo- zei mr. Veenhoven. 'De hoofdagent B. J. Sinke die als getuige-deskundlge werd gehoord, verklaarde dat er vermoedelijk nog dit jaar in Vlissingen een nieuwe taxiver ordening van kracht wordt die 'water dicht' is en waardoor een betere con trole op de gang van zaken in deze be drijven mogelijk zal worden. Hij ver telde een nauwkeurig onderzoek te hebben ingesteld, waarbij hij ook ge bruik heeft gemaakt van de lijsten met de betaalde ritprijzen,' vooral van de nachturen. Op een vraag van de officier van justi tie mr. A. P. Besier of de taxichauffeurs zich uitgebuit voelen, vertelde de ge tuige dat de chauffeurs hern soms om een controle verzoeken. „Sommigen van hen werken 70 a 80 uur per week en hebben niet voldoende vrije dagen." Volgens hem moet er een betere samenwerking tussen de taxibedrijven mogelijk zijn. Voor wat de centrale betreft zei de ge tuige dat de drie directieleden ieder van hen op de beurt naar voren schui ven als verantwoordelijk voor het na leven van de wet om zo voor elk het aantal veroordelingen te beperken. Hij vertelde dat er geknoeid was in de werkboekjes met de bedoeling die in overeenstemming te brengen met de andere bescheiden waarbij ritten wa ren verdoezeld. Tegen het directielid van de centrale A. K. eiste de officier 5 boetes met een itotaal van ƒ1150. De kantonrechter mr. A. Veenhoven maakte er vijf boe tes van met een totaaal van 1.000.-. „De ondernemer J. J. N. heeft te weinig personeel", verklaarde getuige Sinke. Hij zei bij dit bedrijf maar moeilijk een inricht te hebben kunnen krijgen in de gang van zaken omdat de 'baas' en de chauffeurs een eenheid vormen. Con form de eis werd deze ondernemer ver oordeeld tot vier boetes van 200. Bij de behandeling van de zaak tegen de ondernemer J. de B. zei de getuige dat ook hij te weinig chauffeurs heeft en niet voldoende toezicht, en over wicht heeft op zijn bedrijf. R. J. WASTERVAL, SCHEIDEND DIRECTEUR VAN 'HEDENESSE' VORMINGSWERK PRIKT DOOR WAT NIET ECHT IS... CADZAND - „Het gaat er om dat mensen in de gaten krijgen dat zij zelf en de wereld om hen heen de moeite waard zijn en dat ze hun ei gen situatie in de hand kunnen ne men". Aan het woord directeur (tot 1 juli) R. J. Wasterval van het vor mingscentrum 'Hedenesse' in Cad- zand. Het blijkt dat hij met weinig al tevreden is. Opgroeiend in de Amsterdamse jo denbuurt begreep Wasterval niet waarom z'n buurjongen wel en hij niet werd opgepikt. Des te scherper besefte hij later waarom iemand die in Buchenwald terecht kwam op het in de oorlog toch ook tamelijk troosteloze Amsterdam terugkeek als op een paradijs: „Het gaat om de marge die je hebt om te leven". Hij zegt het wel eens als deprimerend te ervaren ais mensen zich enorm con formeren aan bestaande toestanden en verhoudingen. „Aan de andere kant zie ik het ook als een leven skunst om het uifèrste te halen uit de marge die er over is. Je moet je afeetten tegen conformisme, tegen de consumptiemaatschappij, maar ook begrijpen dat veel mensen binnen die maatschappij hun leven inhoud kunnen geven". Vormingscentra vindt hij nuttig mensen een duwtje in die richting te geven. Daarom ook wind Wasterval zich af en toe zeer op over het ver wijt dat het vormingswerk een soort eiland is, ver van de dagelijkse praktijk. Hij wil dat dagelijkse gan getje ontmaskerd zien als 'bedrieg lijke schijn": „Wat echt lijkt kan op een vormingscentrum worden door geprikt Het is onbegrijpelijk dat mensen zich jarenlang kunnen ver stoppen achter een schijnwerkelijk heid, die niets met echt leven heeft te maken. Vaak ontdekken ze dat pas hier en dan vind ik dat wij een nuttige functie hebben". Hoogdra vende zinnen: het bekende en ver guisde vakjargon van sociologen. Ook Waterval wordt het wel eens verweten, maar hij vindt het 'ten dele onzin'. „Ieder beroep heeft z'n eigen taaltje, waarachter mensen zich inderdaad verschuilen. Ik vind het niet zo erg als je het op het juiste ogenblik maar in goed ver staanbaar hedendaags Nederlands kunt vertalen". De heer Wasterval is nog niet uitge keken op het vormingswerk. „Maar", zegt hij, „ik ben bijna 50, nog zeer gezond en daarom wordt het tijd voor iets anders". Na ruim twintig jaar Hedenesse (eerst als jeugdwerkleider, sinds 1958 als di recteur van het vormingscentrum) wordt het 'diaconaal consulent bij de Hervormde Stichting voor Dia conaal Maatschappelijk Werk in Zuid-Holland'. Hij riet de nieuwe baan best ritten, al bekent hij ook het afscheid pijn lijk te vinden 'omdat je na zo'n lange tijd toch heel wat achterlaat". Een stormachtige ontwikkeling van het vormingswerk viel samen met rijn Zeeuws-Vlaamse periode. „Toen ik begon werd er roofbouw gepleegd op vormingsleiders. Nu is dat ge lukkig veranderd en doen meer mensen hetzelfde werk, maar ook het groepenpakket is steeds veelrij- diger geworden. Aan de voorberei ding van cursussen worden hogere eisen gesteld. We hebben hier nu bijvoorbeeld een lerarenopleiding. Dat is erg moeilijk. In de beginjaren kwamen er alleen jongeren van 15 tot 19 en dat nog voor een overgroot deel uit Zeeland. Dat maakte het heel wateenvludiger". De ontwikke ling is ook af te zien aan de groei van het personeelsbestand van 'He denesse': In 1958 met drie, nu met 25 medewerkers. Voor Wasterval be tekende het een fikse toename van 'organisatorische rompslomp, niet in de laatste plaats jn de voorberei ding van nietiw- en verbouw". Hij nam het op de koop toe, maar bleef het liefst met allerlei groepen vor mingswerk bedrijven. Kenmerkend is de vorm waarin hij zelf z'n af scheid (zondag 13 juni) wil gieten: met jongeren die hij in de loop der jaren in Hedenesse leerder kennen zal hij in dat weekeinde een 'huis- dienst' voorbereiden, rijn laatste in Cadzand. „Zo graag doe ik dat wel". Wika Wasterval op de preekstoel, be voegd als 'werker in kerkelijke ar beid' (wikaj. „De mensen zitten daar met bepaalde verwachtingen en wie ben ik dat ik het mag zeggen. Maar op dat moment sta je ervoor en moet je het doen. Het is heel eng, maar ik probeer vanuit de bijbelse boodschap mensen te leren leven met hun problemen. Daar komt net eigenlijk op neer". Op die preek; stoel maakt hij een geïnspireerde indruk. Ondanks verstandelijke twijfels gelooft hij oprecht in 'de boodschap'. „En ik werk dichtbij de mensen. Dat is een voordeel, want het gaat uiteindelijk om mensen". Vormingswerk in Zeeland. Op de valreep dient Wasterval een ver langlijstje in. De al op gang geko men samenwerking tussen 'Hede nesse'. het 'Zilveren Schor' en het Van Eeghenhuis moet volgens hem nog intensiever worden en boven dien gericht op de 'witte vlekken' in de provincie, zoals werklozen en voormalige Surinamers. Meer plaat selijk vormingswerk (via stichtingen voor sociaal cultureel werk) vindt hij ook nodig. „En er moet een Zeeuws consulent voor vormings werk komen, met het oog op een be tere communicatie en om plaatse lijk proefprojecten van de grond te krijgen. Verder vind ik dat Hede nesse toe is aan een nieuwe unit. niet zozeer om uit te breiden, alswel om de accommodatie te verbete ren". Hoewel ook hij wel eens twij felt aan de resultaten van het vor mingswerk riet fiij de noodzaak van" nieuwe vormingscentra niet in. „Want wat wij doen - de mensen bijbrengen dat ze zich niet volledig moeten laten bepalen door hun si tuatie en omgeving - kan en moet ook buiten een vormingscentrum gebeuren". De officier van Justitie stelde dat dit bedrijf de kroon spant voor wat betreft de overtredingen van de riJUJdenwet. De B. heeft enige tijd een zekere Van O. als verantwoordelijk persoon gehad maar nu runt hij het bedrijf samen met zijn vrouw. Bij hem rijn ook hulp chauffeurs ln dienst. Mr. Besier zei dat er nu beslist een eind aan deze gang van zaken moet komen. Hij eiste 14 boetes met een totaal van 1940 en een voorwaardelijke hechte nis van vijf dagen met een proeftijd van een jaar voor het meest schrij nende geval. De raadsman mr. Brinkman onder schreef dat het probleem van de taxi's moeilijk ligt ln Vlissingen. HIJ wees op de vele problemen van rijn cliënt die met duur materiaal rijdt en een vaak wisselend personeelsbestand heeft. „Het is daar continu 'n probleem. De chauffeurs schuiven de schuld op de baas maar willen wel graag veel ver dienen. soms ook om schulden af te lossen. „Volgens hem moet de bewe ring van 'uitbuiten' wel met veel kor rels zout worden genomen. Omdat rijn cliënt voor schier onoplosbare proble men staat bepleitte hij clementie De B. verklaarde dat er in Vlissingen streng wordt gecontroleerd en dan komen de fouten boven water. „Het is in elke -t.ad zo. dat weet ik van mijn colle ga's", aldus De B. Voor wat betreft de te jonge chauffeur vertelde hij de man eerst na diens langdurig aandringen ln dienst te hebben genomen toen hij te weinig personeel had. De kantonrechter gaf toe dat het een moeilijke zaak voor hem was. omdat het problemen lijken die niet zijn op te lossen. Hij suggereerde daarom een be tere samenwerking van alle betrokke-, nen. Mr. Veenhoven legde De B. 14 boetes op met een totaal van 1630. Een voorwaardelijke hechtenis achtte hij in dit geval niet nodig. Westkapelle krijgt maandag tank terug WESTKAPELLE - maandagmiddag omstreeks twaalf uur krijgt West kapelle 'zijn' tank terug. Nadat het Britse leger het oorlogsmonument in een herstelwerkplaats in Ant werpen geheel heeft opgeknapt, brengt het de tank maandagoch tend met een speciaal transport te rug. Zoals bekend werd het oorlogsmo nument op 23 Januari van de be kende plaats op de zeedijk verwij derd en voor een grondige opknap beurt meegenomen. ETI-bestuur achter plan doorlichting van bedrijven in de vergadering van woensdag groen licht gegeven voor de oprich ting van een commissie, die voor Zeeland de komende drie jaar het 'doorlichtingsprogramma' voor het bedrijfsleven bestuurlijk zal begelei den. De opzet is dat deze Zeeuwse contactcommissie opvoering produk- tiviteit zal worden gevormd door het dagelijks bestuur van het E-TL aange vuld met vertegenwoordigers van de ministeries van economische en so ciale zaken. Daarnaast komt er een begeleidings commissie van deskundigen - landelijk en regionaal - die het werk zelf moeten begeleiden. Zoals vorige week gemeld krijgt Zeeland in het kader van het landelijk voorlichtingsproject bedrijfs leven een bedrag van 675.000. dat be stemd is voor onderzoek bij bedrijven om op die manier eventuele werkgele genheidsproblemen te helpen voorko men. Als gevolg van dit initiatief van het ETI in feite een nieuwe functionaris aantrekken. De bedoeling is, dat het project in Zeeland in eptember of ok tober van start gaat. PPR-Zeeland houdt provinciaal congres HEINKENSZAND - De PPR-Zeeland houdt zaterdag 22 mei het provinciaal congres in de sporthal in Heinkens- zand. Voorzitter J. Spek houdt om half elf de openingsrede, waarna het huis houdelijk gedeelte wordt afgehandeld. De bestuursleden Th. Theune (her kiesbaar), A. Schuilwerve en G. van Roon (beiden herkiesbaar) rijn aftre dend. Bestuurslid B. Hakkert stelt zijn functie beschikbaar. Daama volgt een groepsdiscussie over onder andere een kandidatenlijst voor de tweede kamer verkiezingen. 's Middags houdt het tweede Kamerlid H. Waltmans een in leiding over 'PPR. regeringspartij of oppositie?'. Openbaar fractieberaad MIDDELBURG - Vrijdagavond houdt de PPR-statenfractie in Zeeland een openbare voorbereidingsvergadering van de statenvergadering van 21 mei. Het openbaar fractieberaad wordt ge houden in één van de zalen van de Ge- tuigeniskerk te Middelburg. Men be gint om acht uur. Examens De heer J. D. Tolhoek uit Axel is in Oirschot geslaagd voor het examen le raar mo handvaardigheid.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7