Verrassende zege Church In Nebraska Aardappelprijs daalt snel MILIEU-FACTOREN ONGUNSTIG VOOR DE KANKERBESTRIJDING MA VO-ENGELS ZAAIT PANIEK Sterke prijsstijging verwekt opschudding Actie veilig inhalen Nieuwe aard schokken in Italië: 6 doden Des genisten Lantman's leven valt niet mee... Docenten „Beestachtig moeilijk' DONDERDAG 13 MEI 1976 REAGAN VERGROOT ZIJN VOORSPRONG OP FORD (Van onze correspondent) WASHINGTON - Een nieuwe nederlaag voor president Ford en een zeer verrassende overwinning voor de democratische senator Frank Church: dit zijn de belangrijkste resultaten van de voor verkiezingen in Nebraska. Volgens de cijfers van woensdagoch tend vroeg heeft de democraat Jimmy Carter een onverwachte val gemaakt over de struikelblokken die senator Frank Chnrch voor hem heeft opge worpen. Church kreeg 39 procent van de stemmen tegen Carter 38 procent. Church, bekend van de commissie die de gedragingen van muiti-nationalc bedrijven onderzoekt en zodoende van de Lockheed-affaire, is op een zeer laat moment begonnen aan zijn cam pagne. Nebraska was zijn eerste voor- verkiezing en hij noemde het zelf een politiek mirakel als hij zou winnen. Volgens Church zou hij zelfs nog een kans maken op het democratische mandaat voor de presidentsverkiezin gen indien bij bij de nog komende vijf voorverkiezingen wederom zou zege vieren. Niettemin: Carters nederlaag zal hem politiek nauwelijks hinderen. Zij zal zoveel te meer de tegenstanders inspi reren als de huidige gouverneur van Califomië Edmund Brown (ook al een late roeping voor het Witte Huis) die hoopt Carter in Maryland te verslaan. De nederlaag van Ford heeft de toch al niet opgewekte stemming in het Witte Huis nog aanmerkelijk somberder ge- (Van onze correspondent! ROME - Volgens de laatste berichten hebben zeven nieuwe schokken dins dagnacht in het rampgebied in Noord-Italië aan zes mensen het leven gekost. De schokken hebben paniek en onrust veroorzaakt onder de getroffen bevolking. Het totale aantal doden van de aardbeving die donderdag het noorden van Italië teisterde, zal naar wordt verwacht boven de 1.500 uit stijgen. De hulpverlening komt intussen nu pas goed op gang. De burgemeesters van de verschillende steden en dorpen in de getroffen provincie Friuli hebben een voorstel van de minister van bin nenlandse zaken Cossiga afgewezen om de financiële en materiële hulpver lening vanuit Rome te laten lopen. De burgemeesters hadden drie bezwaren. Ten eerste wordt deze geste van Cos siga gezien als een politieke manoeu vre ten bate van de christen democraten. ten tweede: de Romeinse bureaucratie zou er zich maandenlang zo niet jarenlang over gaan ontfermen, zoals dat ook gebeurd is in het Sici- liaanse plaatsje Belice, dat jaren gelden door en aardbeving is getroffen en nog steeds geen hulp heeft ontvan gen. Ten derde: er zou, eveneens vol gens Romeinse gewoonte, te veel geld aan de strijkstok blijven hangen. maakt. Weliswaar won Ford in de strijd om de republikeinse kandida tuur gemakkelijk een andere voorver kiezing in West-Virginia, maar die staat heeft aanmerkelijk geringere po litieke betekenis dan Nebraska, het midden-westen, grotendeels een land bouwgebied. waar Ford meer thuis is dan Reagan. De voormalige gouverneur van Cali fomië heeft nu bij vijf achtereenvol gende gelegenheden zijn presidentiële tegenstrever verslagen. De overwin ning in Nebraska. 55 procent der stemmen tegen Ford 45. verheft hem nu zichtbaar boven het niveau van de lokale (in dit geval zuidelijke) politicus waarop Ford hem zo gaarne wil plaat sen. Het aantal republikeinse gedelegeer den dat achter Reagan staat is groter JOEGRIMMOND VOORLOPIG LEIDER BRITSE LIBERALEN LONDEN (RTP, UPI) - De 62-jarige Joe Grimmond heeft woensdag voor de tweede maal de leiding van de Britse liberale partij op zich genomen. Hij zei echter dit slechts te willen doen zolang er nog geen overeenstemming is over de verkiezing van een nieuwe, permanente leider van de partij. Grimmond heeft hiermee gehoor gege ven aan de eenstemmige uitnodiging van andere hooggeplaatste liberalen, nadat deze kleinste van de drie belang rijke Britse politieke partijen door het aftreden van de 47-jarige Jeremy Thorpe zonder leider was gekomen. Grimmond heeft alle aansporingen om de taak weer voor onbepaalde tijd op zich te nemen verworpen. Hij zei dat er voldoende potentiële leiders zijn onder de liberalen in het parlement. Grimmond is elf jaar lang, van 1956 tot 1967, leider van de Britse liberalen ge weest. Hij trad af om een jongere de kans te geven, waarna Thorpe hem op volgde. Verwacht wordt dat binnen een maand en zeker in oktober uiterlijk de verkiezing van een permanente partij leider kan worden gehouden. dan het aantal dat Ford steunt: 426 tegen 331. Volgende week dinsdag zijn er voorverkiezingen in Michigan, de staat die president Ford als zijn thuis land beschouwt. Een overwinning daar is nu meer dan ooit nodig om zijn kan sen op de republikeinse kandidatuur in tact te houden. Maar in kringen rond de president wordt nu al openlijk vast gesteld dat hij vermoedelijk geen kans maakt om de strijd met Reagan tijdens de nationale conventie in Kansas City al bij de eerste stemming in zijn voor deel te beslechten. VEEL KRITIEK LERAREN OP CONTOURENNOTA TILBURG - De contouren nota van onderwijsminister Van Ke- menade is onwetenschappelijk. De be ste deskundigen zijn niet geraad pleegd en de plannen zijn vaak oncon troleerbaar. Aldus enkele van de tal loze punten van kritiek die te horen waren tijdens een bijeenkomst van het Nederlands genootschap van lera ren, woensdagmiddag in Tilburg. Onderwijsdeskundige prof. A. de Groot stelde in zijn kritiek onder andere dat de bewindsman zich in de keuze van zijn adviseurs meer heeft laten leiden door politieke voorkeur dan door crite ria van deskundigheid. Minister Van Kemenade die zijn nota voor de verzamelde leraren verdedigde, had daar weinig moeite mee: „Als dat al zo is,-wat dan nog? Laat ze dan nu hun mening geven. De winst van de nota is in ieder geval dat er nu over een totale onderwijsvisie gediscussieerd wordt. Pas na die discussie en na de experimenten die op gang zullen ko men, zullen langs parlementaire weg beslissingen worden genomen. De voorstellen die in de nota worden ge daan liggen nog volledig open. Wie het beter weet mag en moet z'n vinger op steken". ARNHEM: In hel Nederlanse Openluchtmuseum in Arnhem is tol 1 november een tentoonsteling te bezichtigen onder het motto: Des genisten lantmans?", over het boerenleven in een veranderende wereld. Ir. C. S. Knottnerus. oud-voorzitter van het Koninklijk Nederlands landbouwcomité en het Landbouwschap, opende gistermiddag deze expositie in aanwezigheid van minister Van der Stee land bouwFoto Dat ook in vroeger lijden het boerenleven niet altijd meeviel, onder vond men, toen minister Van der Stee de heer Knottnerus moest helpen bij het 'bestijgen' van een oude boerenkar Zware Cicero voor het VWO (Door Jos Ahlcrs, hoofdredacteur van "School') Na het rustige begin van de ein dexamens op alle fronten, was het gisteren opeens raak. Vooral bij ons grootste schooltype in het voortgezet onderwijs, het mavo. kwam de klap hr.rd aan. Het Engel» werd daar unaniem als veel te moeilijk beoordeeld, en sommige docenten kwamen met kwalifica ties als 'een ramp' en 'beestachtig moeilijk'. Meer dan 70.000 mavo-kandidaten kregen gistermiddag vier Engelse teksten voorgelegd, waarvan met name de laatste grote paniek ver oorzaakte Van bossen leerlingen hoorde ik dat ze helemaal niets van die tekst - afkomstig uit een Engels vaktijdschrift voor boten- en jach- tenllefhebbe.'s - hadden begrepen. Ais je zo in de mist zit. is het na tuurlijk onmogelijk om de negen bijbehorende vragen behoorlijk te bean tv/oorden. De eerste tekst was nog redelijk, maar daarna klom de moeilijk heidsgraad snel op. In een examen zaal bleken verschillende kandida ten een half uur voor tijd nog maar halverwege te zijn. Dat wil zeggen dat ze over de eerste helft anderhalf uur hadden gedaan. Een zeer erva ren docent zei: ..Dit werk moet een slachting aanrichten. Waarom deen ze dat nou? Ik heb zelf een dik uur nodig gehad om het te maken, hoe kunnen leerlingen het dan bLnnen twee uur?". Gistermorgen maakte een deel van de mavo-leerlingen het eerste deel van handelskennis en dat werk viel eerder uit de toon. omdat het zo simpel was. Er ontstonden in le raarskamers wel discussies over de vraag of een draaideur van een res taurant nu een roerend of onroerend goed is. LBO In het lager beroepsonderwijs waren was men tevreden, al hoorde lk hier en daar dat men de redactie van sommige vragen wat te moeilijk vond. Het ls dan maar de vraag of de leerlingen door hebben wat er ei genlijk gewaagd wordt Gistermiddag bogen de lbo'ers zich over rijf Engelse teksten, en aan die hoeveelheid moet men ln deze on derwijssector kennelijk nog wennen. De leerlingen reageerden erg uiteen lopend op-dit werk, maar de leraren waren vrij eensgezind: zeker niet te moeilijk. Havo Ook bij het havo stond Engels op het programma, en het meest opval lende was dat er. net als bij het vwo een dag eerder, zoveel journalistieke teksten waren genomen, waarbij The Observer wederom hofleveran cier was. De reacties over de moei lijkheidsgraad liepen sterk uiteen. Gistermiddag was er liefst drie uur uitgetrokken voor handelsweten schappen en recht. De teneur was: toch niet al te moeilijk, al werd de stof vaak op een wat afwijkende manier aan de orde gesteld. VWO De gisteren in deze rubriek geop perde verwachting dat Latijn wel eens moeilijk zou kunnen uitvallen. Is tot verdriet van veel leerlingen uitgekomen. Na het zeer gemakke lijke werk van het vorig Jaar. nu opeens weer een bespiegelend stuk: een uiteenzetting van Cicero, waarom en wanneer hij begonnen is met het schrijven van filosofische geschriften. Gistermiddag maakte een groep vwo'ers economische wetenschap pen 1 en recht, en daar werd, zoals gebruikelijk, vooral door leerlin gen die geen wiskunde in hun pak ket hebben, somber over gedaan. De docenten waren wel tevreden, en men constateerde met name dat de opgavenmakers niet builen de stof waren gegaan. Staatssecretaris Hendriks bij opening laboratorium Peugeot neemt Gtroén S.A. volledig over AMSTERDAM (ANP) - „Blijkbaar laten de aanzienlijke inspanningen van ae laatste 25 jaar ter bestrijding en ter behandeling van kanker zich niet vertalen in een gunstig effect op de sterfte aan deze ziekte. Blijkbaar zijn we er tot nu toe niet in geslaagd effectievere bestrijdingsmethoden van kanker zowel in het preventieve vlak als in de curatieve sfeer te vinden. Integendeel, het lijkt er op dat factoren in het milieu, die samenhangen met ons leef- en gedragspatroon, een toenemend negatief effect hebben, zodanig, dat een eventueel gunstig effect van verbeterde opsporing en behandeling van kanker hierdoor wordt- overtrof fen". in de verschillende aspecten van de behandeling. (Slot van paginal) mende sociaal-economisch overleg. Ook het CNV betwijfelt zeer of door de forse stijging de beperking van de prijsstijging over dit jaar wel haalbaar is. Konsumenten Kontakt noemt deze prijsstijging 'tekenend voor een ramp zalige ontwikkeling op het prijzenfront. Sedert het btw-prijzenjaar 1969 zijn we niet meer geconfronteerd met een der gelijke prijsstijging in één maand', al dus deze organisatie. Het Nederlands Christelijk Werkge versverbond (NCW) is geschrokken van de prijsstijging. Dit kan beteke nen dat 1976 een verloren jaar dreigt te worden in de strijd tegen de infla tie. Niet omdat het bedrijfsleven ge- ■stegen loonkosten volledig in de prij zen zou kunnen doorberekenen of Plaatselijk enkele buien. Wisselend bewolkt met plaatselijk en kele buien. Matige tot krachtige, aan de kust nu en dan harde noordwestelijke wind. Maximumtemperaturen circa 15 gra den. Vooruitzichten voor vrijdag en zater dag. Overwegend droog en temperaturen aan de lage kant. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor vrijdag; min. temp.: omstreeks 6 graden; max. temp.: omstreeks 14'gra den; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal. 60 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 9; min. temp. omstreeks 5 graden; max. temp.: omstreeks 15 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. N.B. Voor de temperaturen geldt voor vrijdag een marge van 2 graden en voor zaterdag een maroe ven 3 graden rond de opgeheven u nurfcv: winsten verruimen, maar eerder om dat veel overheidsbeslissingen prijs verhogend werken. In grote lijnen sluit de reactie van de werkgeversorganisatie VNO aan bij die van het NCW. Voorzitter Van Veen wees erop dat het voor een groot deel de overheidsmaatregelen zijn die nu de prijzen opdrijven. De ondernemerssec tor treft geen schuld vanwege prijsver hogingen: daar zijn de afgelopen maanden geen opvallende zaken voor gevallen. Dat de stijgende grondstof- prijzen moeten worden doorberekend, is normaal, meent de VNO-voorzitter, willen de bedrijven niet in de rode cij fers komen, wat dan weer werkgele genheid kan kosten. Zowel PvdA als WD zeggen dat er voor de laagstbetaalden toch enige prijscompensatie nodig zal zijn. Daar naast moet getracht worden door middel van lastenverlagingen (de PvdA zoekt dat in de premiesector, de WD in de overheidsuitgaven, dus be lastingverlaging) de druk voor de werknemers zo klein mogelijk te hou den. Onderzoek in vroeg stadium is nodig Dit zei staatssecretaris Hendriks van volksgezondheid en milieuhygiëne woensdagmiddag in Amsterdam, waar op het terrein van het Antoni van Leeuwenhoekhuis aan de Plas- manlaan de eerste paal werd geslagen voor een nieuw researchlaboratorium van het Nederlands Kanker Instituut, dat ongeveer vijftig miljoen gulden gaat kosten. De heer Öendriks had tevoren gecon stateerd dat bijna 'n kwart van de to tale sterfte in Nederland door kanker wordt veroorzaakt. „Dit is in een bruto getal uitgedrukt ruim 27.000 personen per jaar tegen 15.000 in 1950. zodat van een aanzienlijke stijging kan worden gesproken." Een deel van de stijging kan volgens de heer Hend riks worden toegeschreven aan het verouderingsproces van de bevolking van Nederland. „Maar ook indien de cijfers gestandaardiseerd worden blijkt er nog een reële stijging van acht pro cent te zijn". Volgens hem zal het noodzakelijk zijn te zoeken naar de mogelijkheden van primaire preventie ('waarbij wij dus zullen trachten om factoren, die recht streeks inwerken op het onst-staan van kanker, te elimineren'), zal er gestreefd 'moeten worden tot een vroeg opsporen van kanker, zal er een intensief basi sonderzoek moeten worden verricht op histologisch, cellulair en moleculair ni veau naar de processen, die zich vol trekken in het kankerweefsel en de kankercel en zal er meer klinisch on derzoek moeten worden verricht, ge richt op het vinden van verbeteringen Welziji n „De uiteindelijke doelstelling van be handeling - het bereiken van een vol ledig herstel - zal bij onze huidige kennis van de beschikbare methoden veelal niet haalbaar zijn. De vraag doet zich voor of in een dergelijke si- ALTERNATIEVE HULPVERLENERS WIJZIGEN BELEID UTRECHT (ANP) - D ongeveer 60 in stellingen voor alternatieve hulpver lening in Nederland die verenigd zijn in het landelijk overleg van werkers in deze sector gaan binnenkort hun beleid drastisch wijzigen. De jongeren Adviescentra (JAC's). de ■Releases en de Sosjale Joenits zullen in het vervolg in de eerste plaats op komen voor de verbetering van de fi nanciële positie van jongeren. Op de tweede plaats komt de verbetering van de huisvesting van jongeren en op de derde plaats een verbetering van de ju ridische positie. Het landelijk overleg zal deze actiepunten nog deze week nader gaan uitwerken, zo heeft het overleg woensdag laten weten. Tot nu toe hebben de alternatieve hulpverleners vooral de nadruk gelegd op de verbetering van de juridische po sitie van jongeren en dan speciaal op een wijziging van artikel 280 in het wetboek van strafrecht, waarin men sen die weggelopen minderjarigen ver borgen houden strafbaar worden ge steld. tuatie onze aandacht niet meer ge richt zou moeten zijn op het maxi mum haalbare 'welzijn' dan op de maximum haalbare verlenging van het leven. Gelukkig zal het in de prak tijk soms zo zijn, dat deze twee aspec ten, in plaats van tegengesteld te zijn, kunnen samenvallen", aldus de heer Hendriks. Hij onthulde dat de regering twijfel had gehad over de coördinatie van het kankeronderzoek, over de effectiviteit en over de hoogte van de kosten. ..Maar twijfel leidt tot bezinning en wij hebben ons ieder vanuit onze eigen po sities en verantwoordelijkheden be zonnen. Dit heeft geleid tot wat ik zou willen noemen een strategische orde ning van het kankeronderzoek. Zo verwacht ik. dat met de bouw van dit laboratorium ook het centrum zal worden gebouwd van het samenwer- UTRECHT (ANP) - Deze maand start Veilig Verkeer Nederland een tot eind juli durende campagne waarbij de weggebruikers op het hart wordt gedrukt bij twijfel nooit in te halen. Naast voorlichting over inhalen (via radio, tv en affiches) zal WN ook aandacht schenken aan het gedrag van weggebruikers op kruispunten binnen de bebouwde kom. Volgens WN zijn veel ongelukken op krui singen te wijten aan het feit dat nogal wat weggebruikers kruispun ten met te grote snelheid naderen om nog adekwaat op een onver wachte gebeurtenis te kunnen rea geren. SUBSIDIE VERVALT (Van onze redactie economie) DEN HAAG - De minister_van eco nomische zaken heeft woensdag besloten de subsidie op de bintjes geheel of gedeeltelijk af te schaffen. De oorzaak tot dit be sluit is de dalende prijs voor deze aardappelsoort. Vorige week vrij dag werd nog f 1,75 per kg betaald, maandag daalde deze prijs al tot f 1,20 a fl,30. Een kilo bintjes kost in de winkel nu nog maximaal fl,50. Met de afschaffing van de subsidie op de bintjes bespaart het kabinet de schatkist drie miljoen per week. Op hel ogenblik worden in ons land de eerste Malta's al aangevoerd. Het ministerie van landbouw verwacht, dat over een maand de eerste Ne derlandse nieuwe aardappelen op de markt zullen komen. Met de nieuwe oogst zo kort voor de deur, daalt de vraag naar oude voorraden snel en tracht men vastgehouden voorraden zo spoedig mogelijk kwijt te raken. Vandaar de prijsdaling. Tot nu toe zijn de oogstverwachtin- gen voor de nieuwe aardappelen in ons land goed. De boeren in de Haarlemmermeer en ln Zeeland ho pen de eerste vroege aardappelen in juni te kunnen rooien. Enkele we ken later volgt dan de grote oogst. Nog niet bekend is. of de totale aar dappeloogst door de droogte van de afgelopen weken minder zal zijn dan normaal, zoals vorig jaar het geval is geweest. Invoerrechten Het bestuur van de overkoepelende organisatie van consumentenbon den binnen de EG heeft een drin gend beroep gedaan op de land bouwministers van de Europese lidstaten om de heffing van invoer rechten op nieuwe aardappelen nog drie maanden langer op te schor ten. De huidige opschorting geldt slechts tot 20 mei 1976. De land bouwministers zullen volgende week bijeenkomen om zich te be raden over verlenging van deze maatregelen. De Europese consumentenorganisa ties zien in verdere opschorting een middel om meer nieuwe aardappe len van buiten de EG (voornamelijk uit het Middeilandse-Zeegebied) tegen aanvaardbare prijzen aange boden te krijgen. Tevens kan een groter aanbod van nieuwe aardappelen ertoe leiden, dat de nog beschikbare voorraad oude aardappelen niet onnodig lang achtergehouden wordt. Het ontbre ken van voldoende goede gegevens over de voorraden aardappelen, hetgeen een effectief beleid" zeer bemoeilijkt, is volgens de consu mentenorganisaties een punt waar aan officieel aandacht geschonken moet worden om in de toekomst bij dreigende tekorten beter te kunnen opereren. kingsverband. waarmee het Neder lands Kanker Instituut, het Centraal Laboratorium van de Bloedtransfusie dienst. het Emma Kinderziekenhuis en cj.e beide Amsterdamse medische faculteiten en academische ziekenhui zen reeds doende zijn. Eenzelfde sa menwerking wordt opgebouwd rond Rotterdam en ook in het noorden van het land worden plannen in deze rich ting gesmeed". Voorstellen voor democratisering bejaardentehuizen UTRECHT (ANP) - Personeel en be woners moeten het laatste woord krijgen bij de benoeming van be stuurders van bejaardenoorden. De medezeggenschapsorganen van bewo ners en personeel zouden bindende voordrachten moeten kunnen doen. Op den duur zou het bestuur voor een derde uit vertegenwoordigers namens het personeel moeten bestaan, een derde van de bestuursleden zou er namens de bewoners moeten zitten en de rest namens de gemeenschap of de 'identiteit' van het tehuis. Dat blijkt uit de voorstellen van de samenwerkende bonden voor de be jaardenzorg (abva, kavo. ncbo)aan de werkgevers over de democratisering van bestuur en beheer van de bejaar dentehuizen. De voorstellen die de vakbonden in petto hebben zouden al voor 1 januari aanstaande in de cao voor de bejaardentehuizen moeten worden vastgelegd. De vakbonden lijkt het minder wenselijk de personeelsle den of bewoners zelf als bestuurskan- didaten voor te dragen. Dat zou maar aanleiding geven tot rolverwarring. Maar de vakbonden sluiten die moge lijkheid nu ook weer niet helemaal uit. Scherpe aanval van rechts op Spaans bewind MADRID (RTR/AFPi - Een groep van 126 rechts-georiënteerde afgevaardig den naar de Spaanse Cortes ('parle ment'), van wie een aantal onder ge neraal Franco ministerposten heeft vervuld, heeft een scherpe aanval ge daan op de regering van premier Arias Navarro. De parlcmentaricrsbcschuldigen de re gering ervan, in een brief aan ae pre mier, „onwettig te handelen" en „voortdurend de door Franco nagela ten rechtstaat te schenden". Met name spreken zij zich uit tegen de voorge stelde vakbondshervorming, welke, zo menen ze. het beginsel van de door de voornaamste wetten gewaarborde eenheidsvakbond geweld aandoet. De ondertekenaars zijn het emiet mee eens dat verboden groeperingen toe stemming krijgen bijeenkomsten te houden. Vooral protesteren zij tegen het congres van de UGT. een sinds de burgeroorlog verboden vakbond, dat in het centrum van Madrid heeft plaats gevonden. PARIJS - Het Franse automobiel concern Peugeot heeft de autofabri kant Citroen volledig overgenomen. Citroen zal niet langer op de beurs ge noteerd staan en de reeds verwachte fusie betekent een geheel opgaan van de houdstermaatschappij Citroén SA (moedermaatschappij van automobi les Citroën) in Peugeot SA. Ondanks de standaardisatie zullen beide autofabrikanten hun eigen mo- dellenprogramma zelfstandig blijven voortzetten. Sinds eind 1974 had Peugeot reeds een belang van 38.2 procent in Citroën. Dat was gebeurd, nadat de Franse regering Peugeot had verzocht de bijna failliet verklaarde onderneming (die al jaren met verlies werkte) over te nemen. Directie: F. van de Velde, K. Scherphuis en W. F. de Pagter. Hoofdredacteur: G. A. de Kok. Adjunct-hoofdredacteuren: M. P. Dieteman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60, lel. (01184) 15144 Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2, tel. (01100) 16140. Temeuzen: Nieuwstraat 22. tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6. tét. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag T/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: (01186)1584. 's Zaterdags (01184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie (01184) 14796. Voor klachten bezorging op za terdag: de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur. Expeditie: (01183) 63533. Overl. adv. maandag- :/m vrij dagavond van 20.30 tol 22.00 uur (01184) 15144. Zondagavond van 20.00 tot 22.00 uur. Abonnementsprijzan: per kwartaal 37,75; franco per post 42.-; per maand, f 12,75; losse nummers 0.50 (intlusief 4 pet btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2:,'jx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2,50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 pet btw. Giro: 35 93 00. Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3