„Drieduizend Surinamers in Zeeland vormen geen probleem" Werkloosheid Zeeland daalde in april van 5,3 naar 5,1 procent Kamervragen bijzondere faciliteiten Olau Line Waterschappen tegen toezicht door 24 mini-provincies Waterschappen tegen wijziging Deltawet PZC/» Autotron mogelijk niet naar Vlissingen CENTRAAL BUREAU VESTIGINGSBELEID: 'Muskusratten veroorzaken veel schade' almanak Explosieven onder brug Vlissingen Klompschoen werd inbrekers Miro noodlottig DONDERDAG 13 MEI 1976 GUNSTIG IN RIJ VAN ANDERE PROVINCIES VRAAG NAAR PERSONEEL IS GESTEGEN MIDDELBURG - De werk loosheid onder de mannelijke beroepsbevolking in de loop van de maand april gedaald van 5,3 procent tot 5.1 procent. Zeeland bleet' daarbij iets ach ter bij de landelijke tendens. Landelijk daalde het percen tage van 5,9 naar 5,5 maar dat neemt niet weg dat Zeeland in de rij van provincies op het ge bied van de werkloosheid nog 'APARTE INSTANTIE NODIG' (Van 0112e Haagse redacteur) DEN HAAG - Als de plannen van mi nister De Gaay Fortman van binnen landse zaken voor de vorming van 24 mlnl-provincies doorgaan, zal er een aparte Instantie moeten komen voor het toezicht op de waterschappen. De provincies kunnen die taak dan niet meer verrichten, omdat een situatie zou ontstaan waarbij waterschappen in meerdere provincies liggen. Zo'n si tuatie is erg moeilijk. Dat zei de voorzitter van de Unie van Waterschappen, mr. Th. A. J. Vosters, woensdag tijdens een persconferentie, die werd- gehouden naar aanleiding van het verschijnen van het jaarver slag van de unie. De heer Vosters wees erop. dat de waterstaatstaak volgens het PvdA-verkiezIngsprogramma naar de mini-provincies zou moeten worden overgeheveld. Hij noemde 't technisch volstrekt onmogelijk en hij was er blij mee. dat minister De Gaay Fortman heeft toegezegd naast het wetsontwerp voor de reorganisatie van het bestuur ook een voorontwerp van wet in te dienen over de waterstaatszorg, die dus blijkbaar niet aan dlè mini- provincies zal worden overgelaten. De heer Vosters herinnerde er tijdens de persconferentie nog eens aan, dat de Unie van de dlepdelverscommlssie, dat 24 of 25 grote waterschappen in Nederland moeten worden gevormd, deelt. De unie wil geen onderverdeling in hoofd en binnenwaterschappen. De heer Vosters deelde verder mee, dat in 1975 twintig nieuwe zuiveringsin stallaties zijn gebouwd. Hij schatte dat de hele zuiveringsoperatie in 1980 klaar kan zijn, althans als niet een derde trap, die van de desfosfatering, wordt gemaakt. Daarover merkt hij op, dat de kosten zeer hoog zullen worden. De voorzitter van de Unie meent dat het zinvol is om bij de milieuwetgeving een economische nota te schrijven, waaruit duidelijk kan worden welke kosten men moet maken om aan de - naar zijn Inzicht te verbrokkelde wetr meer vraag r geving - te voldoen. ,.De vraag is wat metselaars en timmerlieden, terwijl het altijd een gunstige positie in neemt. Zeeland komt direct na Utrecht (2,9 procent), Noord- Holland (3,6 procent) en Zuid-Holland (4 procent) met het minst verontrustende per centage werklozen uit de bus. Het ernstigst is de situatie nog in Drente, dat eind april 9,6 procent werklozen telde onder de mannelijke beroepsbevol king. Per eind april bedroeg het aantal werkloze mannen in Zeeland 3.272, tegen 3.432 per eind maart van dit maart. In 1975 lagen deze cijfers iets gunstiger, 2.780 per eind april en 2.771 per eind maart. Voor de actualiteit is het bemoedigend, dat de vraag naar personeel in april verder is gestegen. Dit cijfer klom in Zeeland van 681 naar 947, wat overigens gedeeltelijk het gevolg is van de voorjaarsenquète on er het bedrijfsleven, waarbij meer vraag 'boven eater' is gekomen. In de bouwnijverheid blijkt er thans dan aanbod is van we kunnen betalen. We moeten oppas sen dat we ons niet arm zuiveren' dus de heer Vosters. aantal schilders zonder werk gelijk is aan het aantal schilders, dat via aan vragen bij de arbeisdbureausemplooy A. M GELUK: „DOORLATENDE DAM IS TWEEDE KEUS" (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - „De waterschappen zullen zich tegen wijziging van de Deltawet verzetten. Zij zullen van provinciale staten van Zeeland en van gedeputeerde staten duidelijke uitspraken vragen. Ook zal bezien worden of langs juridische wegen tegen wijziging van de Deltawet kan worden ingegaan". Dat zei de dijkgraaf van het waterschap Schouwen-Duiveland, de heer A. M. Ge luk. woensdag tijdens een persconferentie van de Unie van Waterschappen. Hij stelde met nadruk, dat dijkverhoging rond de Oosterschelde 15 tot 20 jaar zal WatersrhanneA^eménW ver8en en een mindere veiligheid zal opleveren. Daarom zullen de water- appen ae mening_ scuappen ^ch, als tot dijkverhoging zou worden besloten, teweer stellen. De heer Geluk herinnerde eraan, dat de waterschappen altijd voor volledige af sluiting van de Oosterschelde zijn geweest, maar dat ze loyaaHïeööen meegewerkt aan departiêledijkverhoging, waarmee, vooruitlopend op de eventuele bouw van een doorlatende dam, is begonnen. Die dam wordt als tweede keus door de waterschappen aanvaard. Tegen dijkver hoging voerde de heer Geluk nog onder meer aan, dat de ervaring bij de Wester- schelde leert, dat het een tijdrovende zaak is en dat de veiligheid minder is dan bij afsluiting, omdat op slappe ondergrond moet worden gebouwd, omdat het gevaar voor oevervallen blijft in een Oosterschelde met een negatieve zandba- lans. provincie GEEN UITZICHT OP PERMANENTE RUIMTE (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - De schade die de mus kusratten veroorzaken langs water gangen loopt in de honderdduizenden guldens. Bij aantasting van boezem kaden kan overstromingsgevaar op treden. Dat zei de directeur van de Unie van Waterschappen, de heer J. M. de Graaff, woensdag tijdens een pers conferentie ter introductie van het jaarverslag van de unie. De heer De Graaff maakte duidelijk dat in 1970 20.000 muskusrattek zijn gevangen. Hij stelde dat de water schappen ach krachtig inzetten voor de bestrijding van de rat, onder meer door de inzet van werklozen. Binnen kort zullen 20 werklozen zijn opgeleid als rattenvangers. Verder zijn er nu 23 rijksvangers en er komen er nog 22 van provinciale diensten bij. Burgemeester slaat eerste paal voor koopwoningen in West-Souburg WEST-SOUBURG - Burgemeester drs. Th. J. Westerhout van Vlissingen slaat morgen (vrijdag) de eerste paal voor een project van 110 premie- verkoopwoningen is West-Souburg van de Walcherse Bouw Unie. De offi ciële handeling wordt verricht om <46.00 uur. De 110 premie-koopwoningen zijn ge legen aan de westrand van het uitbrei dingsplan West-Souburg, nabij het toekomstige wijk-winkelcentrum. De woningen worden gebouwd in een oud weidegebied en het plan wordt diago- •naal doorsneden door de Noordbeek- seweg, die zoveel mogelijk in het plan is geïntegreerd. Het hele plan is pri mair ingericht op het verblijven en minder op het 'komen en gaan'. Zo doende komt de voetganger op de eer ste plaats. ZEEUWSE Ruit Die VUssingse vader vond gisteren des namiddags bij zijn thuiskomst van het bureel de keukenruit aan diggelen op de grond. Een voetbal daad van zijn zoontje. „ZO", sprak pa. „Heb je d'r op ge mikt?" „Nee, hoor. reageerde het zoontje bedremmeld. „Echt niet"l Da's dan niet best", sprak zijn va der ..Kun je nog niet goed voetbal len ook" CRM BEZIG MET VOORBEREIDING VAN VERDERE BEGELEIDING DEN HAAG/VLISSINGEN - Naar een schatting van het 'Centraal Bu reau voor uitvoering van het vesti gingsbeleid rijksgenoten' verblij ven er in Zeeland momenteel een 3.000 Surinamers. Deze mensen be schikken over eigen huisvesting, of wonen nog in een opvangcentrum. Sedert de laatste maanden is het aantal Surinamers, dat in Zeeland in opvangcentra verblijft, terugge lopen van een kleine 1000 naar een kleine 300. Volgens het districtsbureau voor de arbeidsvoorziening in Zeeland vor men de Surinamers geen probleem op de arbeidsmarkt. Ook bij het centraal bureau zegt men geen pro blemen te kennen, die zich in Zee land in gemeenten of in de opvan gcentra zouden voordoen. Men is bij dit bureau wel te spreken over de wijze waarop de Zeeuwse gemeen ten mededewerking verlenen bij de huisvesting van Surinamers. „Sedert de bepaling van kracht werd dat de gemeenten 5 procent van de woonruimte in de sociale bouw moesten afstaan voor de huisvesting van Surinaamse rijks genoten, hebben wij dankzij de me dewerking van de gemeenten een groot aantal Surinaamse gezinnen aan definitieve huisvesting kunnen helpen", zei de heer G. L. Geerdes, consulent bij het 'centraal bureau uitvoering vestigingsbeleid' in Den Haag. „Op 1 mei bedroeg dat lande lijk bezien een 1200 gezinnen". De heer Geerdes beschikte niet over cijfers, betreffende de Zeeuwse huisvesting, maar noemde die 'be vredigend'- „Ook de gemeenten in Zeeland geven naar zijn mening vo lop medewerking bij de definitieve huisvesting van Surinamers. Be heerder C Pinxteren van het CNV- vakantie-oord 'Bos en Duin' in Oostkapelle. die als tijdelijk gas theer voor Surinamers fungeerde gaf als zijn mening dat "vrijwel alle volledige gezinnen', die zijn als op vangcentrum dienend vakantie oord hadden verlaten, een defini tieve huisvesting zijn geholpen. De onvolledige gezinnen zijn naar andere opvangcentra in Zeeland of elders gegaan. In het CNV- vakantieoord te Oostkapelle ver bleven van mei tot en met juni 1975 en van augustus 1975 tot en met maart 1976 ongeveer 700 Surina mers in totaal, voornamelijk Hin- dostanen. Deze mensen hebben dus dit vakantieoord verlaten, omdat dit - evenals trouwens het bunga lowpark 't Zeepe in Burgh- Haamstede - weer aan zijn oor spronkelijke bestemming moest gaan voldoen. Centra Het Sint Josephgebouw in Vlissin gen is momenteel met een 130 Su rinamers het grootste opvangcen trum in Zeeland. Voorts zijn er in een Vlissings pension nog 18 Suri naamse mensen gevestigd en in op vangcentra in Baarland (41), in Breskens (90), zodat het totaal aan tal in opvangcentra een kleine 300, om precies te zijn 279 Surinamers bedraagt in deze provincie. Consulent Geerdes van het rijksbu reau verklaarde desgevraagd, dat er - nu de grote stroom, die in 1974 be gon wat verminderd is. - er toch nog steeds Surinamers naar Nederland komen. Vooral in juni en juli ver wachtte hij weer mensen* uit Suri name, die zich in Nederland met hen daar verblijvende gezinnen wil len herenigen. Hij schatte het aan tal dat hiervoor mag worden ver wacht op 'enkele honderden'. „Hiervan kan Zeeland er ook wat verwachten, voor zover het mensen betreft die zich bij hun in Zeeland wonende familieleden willen voe gen". De heer Geerdes schatte het thans in Zeeland woonachtige aantal Su rinamers op een 3.000 in totaal. „Over het hele land zijn het er 130.000. Dat is dus ongeveer 1% van de landelijke bevolking. Zeeland heeft dus met ongeveer 3.000 Suri namers op de ruim 300.000 inwoners van de provincie een evenredig deel", aldus de heer Geerdes. Werk Hij toonde zich niet ontevreden over de tewerkstelling van de Suri namers. „Ik schat dat 30% van hen werk heeft. Als men geen werk heeft, ontvangt men in de opvan gcentra bijvoorbeeld voeding, on derdak en zakgeld. Werkt men wèl, dan moet men bijdragen in de kos ten van voeding en legering en daarvoor is niet altijd animo". Secretaris C. J. Buissing an het dis trictsbureau voor de arbeidsvoor ziening in Zeeland noemde de aan wezige Surinamers 'geen probleem op de arbeidsmarkt'. „Natuurlijk is zoekt. Vooral de vraaag naar metse laars is vrij groot. Deze tekorten aan bouwvakkers houden mede vwrband met de activiteiten van uitbreidende fabrieken in de Zeeuws-Vlaamse ka naalzone en de omstandigheid, dat verschillende mensen gevraagd wor den voor deafbouw van 'tweede wonin gen', die voor de zomer gereed moeten zijn. Vrouwen Het aantal werkloze vrouwen in Zee land deelde in de loop van april even eens, van 993 naar 844, in procenten uitgedrukt van 5,3 naar 4,5. Dit vooral omdat meer meisjes en vrouwen in de horecasfeer en als kantoorbediende werk konden vinden In de maandelijke toelichting op de werkloosheidscijfers schrijft het dis trictsbureau voor de Arbeidsvoorzie ning in Zeeland de daling van de werk loosheid vooral toe aan de seizoensin vloeden, eat zich vooral manifesteerde bij het landbouwpersoneel en het ho- recapersoneel. Rayons Gezien per rayon en gewest in Zeeland nam alleen in het gewest Goes de werkloosheid iets toe. van 5.4 naar 5.9 procent. In de andere rayons en gewes ten was er sprake van daling. In het rayon Middelburg van 5.2 naar 4,5 pro cent, In Vlissingen van 4.5 naar 4,4 pro cent, in Terneuzen van 3.5 naar 3.4 procent, in het rayon Hulst bleef de si tuatie constant op 5,3 procent, in het rayon Oostburg was er sprake van een daling van 7.7 naar 6,6 procent, in Zie- rikzee van 8.3 naar 7 procent en in Tho- len van 7,1 naar 6,5 procent. In het maandelijkse overzicht geeft het districtsbreau voor de arbeidsvoorzie ning thans ook een opgave van het aantal mannen en vrouwen, dat per gemeente - in dit geval per eind april van dit jaar - werkloos was. In alfabetische volgorde waren dat in dertig Zeeuwse gemeenten in Aarden- burg 56 mannen en 11 vrouwen, in Ar- nemuiden 39 mannen en 27 vrouwen, in Axel 82 mannen en 23 vrouwen, in Borsele 158 mannen en 26 vrouwen, in Brouwershaven 27 en 5 en verder Bruinisse 26 en 8, Domburg 38 en 8, Duiveland 46 en 10, Goes 284 en 64, Hontenisse 83 en 10. in Hulst 161 en 41. in Kapelle 68 en 10. in Kortgene 43 en 4. in Mariekerke 15 en 4, in Middelburg 295 en 121. in Middenschouwen 28 en 4. in Oostburg 207 en 34. in Reimerswaal 250 en 41. in Sas van Gent 72 en 23, in SinlrPhilipsland 22 en 5, in Sluis 39 en 10, in Terneuzen 246 en 93, in Tholen 202 en 36, in Valkenisse 29 en 12, in Veere 22 en 8, in Vlissingen 467 en 166, in Westenschouwen 65 en 10, in West- kapelle 26 en 4, in Wissenkerke 36 en 5, en in Zierikzee 122 en 17. werkloosheid voor het individu, die het betreft wel een probleem. Maar bekijken we de cijfers, dan consta teren we dat het bij de door ons ge registreerde werkzoekende Surina mers maar om zeer kleine aantallen gaat, enkele tientallen wellicht". De heer Buising schreef dit toe aan het feit dat de laatste drie maanden het aantal Surinamers, dat in Zee land in opvangcentra verbleef; aan zienlijk is teruggelopen wegens ver trek naar elders. „Zo hebben des tijds in Breskens en Oostkapelle de gewestelijke arbeidsbureaus alle werkzoekenden onder de daar ver- jlijende Surinamers geregistreerd. Nog voor deze aan de slag konden, zijn zij voor een groot deel al weer uit de provincie vertrokken. De re gistratie is echter niet voor niets geweest, want de stamkaarten met de gegevens zijn nu gezonden naar de arbeidsbureaus in de streek, waar de mensen terecht gekomen zijn" Opvang Beheerder Pinxteren van het voor malig opangcentrum in Oostkapelle - die zich destijds verdiepte in de VLISSINGEN - De recherche van dc Vlissingse gemeentepolitie heeft woensdag twee Vlissingcrs aangehou den, die in de nacht van dinsdag op woensdag een poging hadden gedaan om in te breken bij het grootwinkel bedrijf Miro te Vlissingen. Het twee tal. F. N. en C. F„ heeft bekend en is, nadat er proces-verbaal was opge maakt, heengezonden. In de vroege morgen van woensdag omstreeks kwart over vier werden sur veillerende agenten in de Spuistraat aangesproken door een man, die een auto zich verdacht had zien bewegen nabij de Miro. De politie ging onmid dellijk kijken en ontdekte dat het alarm bij de Miro in werking was ge treden. Tevens zagen ze een rode auto haastig het Miro-terrein verlaten. De politie zag nog kans om deze auto aan te houden, maar men had geen bewij zen tegen de inzittenden. N. en F., zo dat men het tweetal noodgedwongen weer moest laten gaan. Wel had een losse klompschoen de aandacht ge trokken van één van de politiemensen. Bij de Miro bleek inmiddels dat er een ruit was ingeslagen en binnen vond men een zelfde klompschoen als men eerder in de auto van de twee verdach ten had aangetroffen. Daarop werd de recherche aan het werk gezet, die het tweetal wederom aanhield. F. en N ontkenden aanvankelijk, maar de sor- teerproef met de speurhond bracht duidelijk aan het licht, dat de beide klompschoenen bij elkaar hoorden Daarop bekenden de beide Vlissingers, die klaarblijkelijk in hun werk ge stoord waren, want er werd bij de Miro niets vermist. (Van onze Haagse redacteur) DEN HAAG - Kamerleden van vijf verschillende politieke par tijen hebben de minister en de staatssecretaris van verkeer en waterstaat verzocht om, als aan de Olau Line in Vlissingen bijzondere faciliteiten worden verleend die concurrentiever valsend werken, daar een eind aan te maken. De kamerleden, de heren Van Rossum van de SGP, Nagel en Giebels van de Partij van de Arbeid, mevr. Groensmitrvan der Kallen van de KVP en de heren Krosse van de KVP, De problemen rond de vestiging van Surinaamse rijksgenoten - heeft de indruk dat de opvang als regel wel lukt. „Slechts een enkel gezin wilde terug uit heimwee. Het overgrote meren deel wil hier blijven. Ik onderhoud nog contacten en mijn voormalige gasten zoeken mij ook nog regelma tig op. Mijn indruk is dat degenen, die een vaste huisvesting hebben gevonden, veelal door hun buren, welwillend tegemoet worden getij den. De buurt vangt hen leuk op. Ik durf - afgaande op zijn algemene indrukken - wel te zeggen dat Zee land geen 'Surinamer-probleem' kent. Directeur De Vries van het (groot ste) opvangcentrum Sint Joseph in Vlissingen meent dat in dat cen trum 'de zaak gewoon leuk loopt'. Het merendeel van zijn Surinaamse gasten zijn Hindostanen. Wel 70% van de 130 gasten zijn kinderen, die allen - voorzover ze de leeftijd daar toe hebben - de voor hen bestemde scholen bezoeken. „Van de volwas senen werken er verscheidene in Vlissingen, maar het is wel een minderheid". VLISSINGEN - De kans is groot dat Lips Auutotron deze zomer niet met een expositie van 'old timers' naar Vlissingen komt. Van de zijde van Lips Autotron in Drunen werd woensdag meegedeeld, dat men geen heil meer ziet in een tenten paviljoen, zoals vorig jaar, en dat er nog weinig zicht is op een per manente ruimte in Vlissingen. „Zolang wij geen vaste locatie in Vlissingen kunnen krijgen, komt Lips Autotron niet naar de Schel- destad voor een permanente zome- rexpositie", deelde directeur M, Taminiau desgevraagd mee. Lips Autotron denkt er niet over om de vorig jaar naar Vlissingen ge transporteerde 'old timers' in een tentenpaviijoen onderdak te geven. De heer Taminiau: „Onze conclusie na de expositie van vorig jaar is: de exploitatie van een tent is te risico vol Ondanks het succes van het be zoekersaantal in 1975 blijft er een ri sico aanwezig van te weinig bezoek door warme dagen en mogelijke vernielingen aan de tent. We heb ben gemeend in een stenen gebouw onderdak te moeten vinden. Het gemeentebestuur van Vlissingen denkt m de zelfde richting. Gedacht is aan het oude Arenaal, zo deelde de heer Taminiau mee. maar Beer van de WD en Van Kuijen van de PPR vragen de bewindslieden aan te geven of en zo ja in welk opzicht de NV Haven van Vlissingen, het haven schap Vlissingen, de gemeente Vlissin gen, de provincie Zeeland of het rijk di rect of indirect faciliteiten verlenen in en om de haven van Vlissingen tegen tarieven onder of tegen kostprijs. Zij wijzen erop dat daardoor een positieve bijdrage zal worden geleverd aan de commerciële activiteiten van de Deense scheepvaartmaatschappij Olau Line, die sinds enige tijd een veer dienst onderhoudt tussen Vlissingen en Sheerness in Engeland. De kamer leden vinden het onjuist omdat een concurrentievervalsend effect zou op treden tegenover andere scheepvaart maatschappijen die tussen Nederland De heer De Vries vertelt dat er 's- middags en vrijdags knip- en naai cursussen voor de vrouwen worden verzorgd door de UW. 's- Woensdags ïs er een cursus huis houdelijke voorlichting. „Vele mensen wachten hier op per manente huisvesting en ik moet zeggen: dat huisvesten gaat vrij vlot", aldus de heer De Vries, die de stemming in 'zijn' centrum als 'normaal, ja zelfs bijzonder goed' wil karakteriseren. Geen probleem Ook bij het bureau Zeeland van het ministerie van erm bevestigde men desgevraagd dat de Surinamers in Zeeland 'als groep geen probleem vormen'. „We weten natuurlijk niet wat er gaat gebeuren als straks alle opvangcentra worden opgeheven en iedereen definitieve huisesting krijgt. Maar op lokaal en provin ciaal niveau zijn er al werkgroepen bezig met de voorbereiding, als straks vanuit de Surinaamse groep behoeften zouden blijken op het ge bied van maatschappelijke begelei ding en sociaal-cultureel- en maat schappelijk opbouwwerk", aldus het bureau erm. dat gebouw is niet van de gemeente en er zal toestemming van defensie moeten komen. Het Arsenaal wordt van de zijde van Lips Autotron aantrekkelijk ge noemd, door de grootte, de ligging en parkeerruimte in de buurt. Wethouder G. J. A. M. Adan deelde woensdagavond desgevraagd mee, dat hij nog steeds in onderhande ling is met defensie over het Arse naal. Hij deelde mee, dat defensie wel bereid is het gebouw af te staan, als de gemeente een vervangende ruimte creëert voor de spullen van de genie die nu in het Arsenaal lig gen opgeslagen. De heer Adan: „Zo'n ruil is té kostbaar voor de gemeeente. Als we even grote nieuwbouw moeten plegen kom je gauw op een berdag van anderhalf miljoen gulden uit. Dat wordt te veel van het goede." De wethouder zei verder dat het plan om Lips Autotron naar Vlis singen te halen nog steeds besaat. „Ik blijf daarover in onderhande ling, maar waarschijnlijk komt er dit seizoen niet veel meer van te recht. Ook niet als het Arsenaal binnenkort we. beschikbaar zou komen, want dan is het toch al te laat voor Lips Autotron om nog op tijd een zomerexpositie op touw te zetten." en Engeland een veerdienst exploite ren. Zij wijzen erop dat een van die maatschappijen de Stoomvaartmaat schappij Zeeland is waarin ae staat een meerderheidsbelang heeft, mede op grond van het feit dat die maat. schappij een taak verricht die als openbaar vervoer kan worden geka rakteriseerd. TERNEUZENSE CHAUFFEUR OVERLEDENIN WDUTTSLAND TERNEUZEN - In het Westduitse Ncustadt is maandag de 28-jarige chauffeur M. Hamelink uit TerneM«i dood aangetroffen in de cabine pan zijn vrachtauto. Het slachtoffer was in dienst bij te transportbedrijf Goedkoop en de Geus (dat een filiaal heeft in Axel) en had vrijdag nog een lading afgeleverd in Denemarken. Omdat men sinds die dag niets meer van hem vernam scha kelde het bedrijf de Westduitse politie in, die de auto vond op een parkeer plaats bij Neustadt met daarin het li chaam van de chauffeur. Uit een on derzoek dat de politie inmiddels heeft ingesteld is gebleken dat de heer Ha melink een natuurlijke dood is gestor ven. Hij was gehuwd en vader van een driejarig dochtertje. Dependence reformatorisch vormingscentrum in Anna Jacobapolder SINT PHILIPSLAND - Woensdag heeft het ministerie van onderwijs en wetenschappen bekend gemaakt, dal met ingang van het nieuwe cursusjaar het reformatorisch vormingscentrum te Goes een dependence mag starten in Anna Jacobapolder. Hoe de huisves ting zal worden geregeld was woensdag nog niet bekend. De dependence zal dienst gaan doen voor werkende jonge ren uit Schouwen-Duiveland. Sint Phi- lipsland en Tholen. VLISSINGEN - In de Badhuisstraat If Vlissingen is het verkeer reeds sinis de tweede wereldoorlog over een li- dig explosieven gereden. Deze explu- sieven werden woensdagmiddag ge vonden door mensen van gemeente werken tijdens sloopwerkzaamheden van de brug in de Badhuisstraat bij de afslag naar dc Koudekerkseweg. De explosieven bevonden zich onder deze brug. Bij de sloopwerkzaamheden stuitte men op een zeker moment op vijf me talen kistjes (van 15 bij 12 bij 8 cm), die verdacht veel weghadden van explo sieven. Met ijzerdraad waren deze kas tjes tot een pakketje bij elkaar gebon den. In het midden van de kastjes zat een schroefdraadgat, vermoedelijk om een ontsteking in te schroeven. De Ex plosieven Opruimingsdienst (eod) te Culemborg werd gewaarschuwd en woensdag op het eind van de middag kwamen deskundigen een kijkje ne men. Men constateerde dat het hier inderdaad explosieven betrof namelijk mijnladingen. Tegen zes uur heeft de EOD de mijnla dingen verwijderd en meegenomen. De dienst zal nog een onderzoek in de om geving instellen om te kijken of nog meer explosie ven aanwezig zijn. Hier- I toe is al een aanvraag ingediend bij de gemeente Vlissingen. Van wanneer het j gevaarbjke pakketje dateert en met I welk doel het is neergelegd, kon I woensdag nog niet met zekerheid wor den gezegd. CONCURRENTIEVER VALSEND?

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 2