Sas ontsloten Bezwaarschrift maakt snelle bouw AMRO Terneuzen onzeker FAMILIEBERICHTEN ervaren stoelassistente WOENSDAG 12 MEI 1976 SAS VAN GENT - De eerste stap op weg naar eerherstel voor de water horenmolen aan de Klooslerlaan in Sas van Gent is definitief gezet. Het uit 1696 dolerende bouwwerk is ont sloten voor het publiek, ledereen kan er nu in de lengterichting on derdoor lopen tussen Kloosterlaan en Bolwerk om zo het massieve met selwerk te bewonderen. Die moge lijkheid is geschapen door onderin het gevaarte enkele muurtjes weg te slopezi en bestrating aan te leggen in de 'kuil', waardoor vroeger hel water stroomde. Om het geheel wat meer reliëf .te geven zijn ook, aan de leant van het bolwerk, de muurtjes blootgelegd, waartegen het water klotste toen de getijwatermolen nog in bedrijf was. Daarmee is meteen aangegeven wat er in de tiueede fase van de restau ratie nog allemaal moet gebeuren. Dan zal het er vooral om gaan het metselwerk te vrijwaren van ver dere aantasting door de tand des tijds. Het wordt tijd om daaraan te beginnen, want de Sasse jeugd heeft, nu al ontdekt dat veel stenen erg los zitten. Niettemin zullen met name Sasse amateur-heemkundigen, die op de restauratie hebben aange drongen, nog even geduld moeten oefenen: hel gemeentebestuur wacht op het ogenblik op een defini tieve toezegigng van Monumenten zorg dal men de opknapbeurt wil subsidiëren, Temeer omdat de wa- terkorenmolen op de monumenten lijst staat is men daarover tamelijk optimistisch, maar het definitieve ja is nog niet binnen. Als het zover is zal waarschijnlijk ook het in smeed ijzer gegoten jaartal (anno 16961 volledig terugkomen op de gevel aan de Kloosterlaan. Op hel ogen blik is daarvan alleen nog 'no 16' over, iwat er trouwens tegelijkertijd op wijst dat er in de loop der jaren aan de molen heel wat. is gebroken, zowel in lengte- als breedterichting. Het gemeentebestuur is verder van plan om het monument wat onder de aandacht te brengen door een sfeervolle verlichting, bijvoor beeld in de vorm van fakkeltjes. Tenslotte wil men de nogal wilde begroeiing bovenop het eertijds in de Sasse ivallen verscholen bouw werk, zoat fatsoeneren. BRIEF DOORKRUIST SOEPELE PROCEDURE VAN GEMEENTE W. TOLLENAAR: 'BESTEMMINGSPLAN NU NIET WIJZIGEN' TERNEUZEN - Het is onnzeker ge worden of de Amrobank nog dit jaar kan beginnen met de boiiw van een kantoor aan de Herengracht in Ter- neuzen. Het streven van de gemeente om de instelling op korte termijn aan een bouwvergunning te helpen via de snelle 'artikel 19 procedure', waarbij vooruit wordt gelopen op een herzie ning van het bestemminggsplan, is doorkruist door een bezwaarschrift van de Terneuzenaar W. Tollenaar. Hij wijst b, en w. op het feit, dat de grond waar de Amro wil bouwen vol gens het huidige bestemmingsplan is gereserveerd voor eengezinswoningen en dat het, gezien de discussie over de toekmomst van de binnenstad, geen aanbeveling verdient o kleine onder- rdelen van het oude plan te wijzigen. Daarnaast vindt hij het bezwaarlijk dat het voor woondoeleinden be stemde terrein de bestemming 'kaantoor- en winkelruimten' krijgt, omdat dat de bevolking van het Ter- neuzense centrum in de hand werkt, hetgeen de leefaarheid niet ten goede komt. De plannen voor een nieuw kantoor- van de Amro-oank oestaan ai geruime tijd. De raad van Terneuzen besloot vorige maand mee te werken aan het tussentijds wijzigen van het huidige. 1946 daterende bestemmingsplan. Via de 'artikel 19-procedure' kunnen b. Toogdag van de christelijke plattelandsvrouwen AARDENBURG - Dinsdag hield de Christelijke Plattelandsvrouwenbond in Zeeland de provinciale toogdag in de gereformeerde kerk te Aardenburg. Er waren ongeveer 150 dames aanwe zig. President mevrouw Wonderghem-Leenhouts opende de bijeenkomst. Hierna werden huishou delijke zaken behandeld. Tijdens de vergadering werd afscheid genomen van mevrouw Van Sparretak als pro vinciaal bestuurslid. Mevrouw Lako- van de Slikke uit Cadzand hield, de klederdracht uit haar woonplaats dra gend. een voordracht in het Cadzandse dialect getiteld 'Vertelling van de ko ning'. Mevrouw Eberlé uit Rotterdam leidde het thema van de morgenverga dering, 'Joodse feesten, christelijke feesten' in. Daarna konden vragen over het onderwerp worden gesteld. In de middaguren bezochten zo'n 120 dames het Belgische stadje Brugge. Daar werden eneele gebouwen bezichtigd. De toogdag werd besloten met een ge zamenlijk diner. en w. bedrijven of particulieren die wil len bouwen binnen enkele maanden aan een vergunning helpen, voorop- geesteld dat er geen bezwaren komen en gedeputeerde staten een 'verklaring van geen bezwaar' afgeven. De mogelijkheid om bezwaar te maken staat overigens nog open tot aan staande maandag. 'De Steltkluut' op excursie SINT-JANSTEEN - Zondag 16 mei houden de leden van de vogelwacht 'De Steltkluut' Oostelijk Zeeuwsch- Vlaanderen onder leiding van de heer A. de Kind uit SintrJansteen een fiet- senexcursie naar de bossen van 't Ja gertje' nabij Hulst. Men verzamelt om 9 uur bij de kerk te Sint-Jansteen. De route, die men volgt, gaat via de Linie- dijk. Het is de bedoeling de flora en vooral de fauna (speciaal de vogelsoor ten) te observeren. Onder leiding van de heer De Kind houden de leden van de 'De Steltkluut' vrijdag 14 mei een excursie naar de wallen van Hulst. Men komt 's avonds om half tien samen aan de Gentse Poort te Hulst. Het is vooral de bedoe ling om de nachtegaal te beluisteren. De mogelijkheid bestaat ook, dat men de Cetti's zanger kan horen Streekmuseum te IJzendijke open IJZENDIJKE - Het Streekmuseum West Zeeuwxch-Vlaanderen presen teert aan de Markt te IJzendijke is vanaf 15 mei weer geopend. Op werk dagen is het streekmuseum geopend van 10-17 uur en op zaterdag en zonda gen van 14-17 uur. Muziekkorps uit Evron (Fr.) bezoekt eind mei Oostburg OOSTBURG - Stedelijk muziekkorps uit het Franse Evron is van 27 tot 30 mei de gast van de muziekvereniging Veronica' in Zuidzande en van de drumband 'Harmonie' in Oostburg. Het Franse gezelschap zal op 29 mei deelnemen aan het in Goes te houden concours van de Koninklijke Neder landse Federatie van Muziekvereni gingen in Nederland. Ook 'Veronica' doet daaraan mee. Het muziekkorps van Evron wil, in navolging van het zangkoor uit dit plaats dat vorig jaar Oostburg bezocht, de banden met Oostburg nauwer aanhalen. De Franse muzikanten zien het boven dien als een bijzondere belevenis om in ons land aan een mu iekconcours te kunnen deelnemen. De West-Zeeuws- Vlaamse gastheren zijn nu al ijverig aan het zoeken naar een onderkomen voor het gezelschap uit Evron. Vorig jaar leverde het onderbrengen van het koor - ongeveer 50 personen - geen problemen op, maar nu er ongeveer honderd bezoekers worden verwacht, zijn heel wat meer 'gastgezinnen' no dig. Gezien de door 'Veronica' en 'Harmonie' in 1972 en 1975 ondervon den gastvrijheid in Frankrijk hoopt men echter nu ook de Franse gasten een plezierig verblijf in Oostburg te kunnen aanbieden. Er wordt dan ook een beroep gedaan op gezinnen in Oostburg en omgeving om één of meer muzikanten uit Evron onderdak te ver lenen. De besurrsleden A. Gossije fOostburg), A. Le Grand (Zuidzande) en W. Robijn (Cadzand) noteren graag aanmeldingen. Het gezelschap komt in Oostburg aan op de avond van Hemel vaartsdag. waarmee men de daarop volgende staat geheel in het teken van het muziekconcours. Gevonden voorwerpen TERNEUZEN - Aan het bureau van de gemeentepolitie te Terneuzen, Rose- gracht 15, kunnen inlichtingen worden verkregen omtrent de volgende gevon den voorwerpen Zwarte dameshandschoenen, dames horloge (plato)fototoestel, zwarte da meshandschoen, bruine damestas, b. biljet, schop en riek. sleutelbos, gou den broche met bloedkralen, autosleu tels, halsketting met imitatie parels, plastickzak met kinderkleding, hond, zwart-rode handschoen, hond, b.biljet, auto en huissleutels rood lebel, bruine dameshandschoen, huissleutels aan ring sleuteletui, zakmes, gympak in plastic armbandje, witte kinderlaar- zen, huissleutels aan rood lebel, zwart hondje, matras, zwart-gele hond. Con tactsleutel (ford)lat, portemonee met inhoud, zonnebrilhond fietsensleutel. Katholiek Vrouwengilde Hulst naar Koksijde HULST - De leden van 'Het Katholiek Vrouwengilde' afdeling Hulst maken woensdag 2 juni een reisje naar Koksij de. Na een koffiepauze op de Zeedijk te Nieuwpoort hoopt men om 11 uur te Koksijde te zijn. waar het museum en de ruïne van de 'Abdij Ter Duinen' wordt bezichtigd. Daama kan ieder op eigen gelegenheid tot 15 uur de tijd doorbren gen. Het gezelschap rijdt dan naar Lis- seweg. waar de 'Abdij schuur van Ter Doest' wordt bezichtigd Alvorens huiswaarts te keren, brengt men ook nog een bezoek aan Brugge. Zeehengelwedstrijd ZAAMSLAG - Zaterdag 15 mei houdt ce zeehengelvereniging 'HSVO' uit Zaamslag ee zeehengelwedstrijd tegen de Zeehengelclub 'Hoek' uit Hoek. Er wordt gevist op de Westerschelde nabij het sluisje van Othene. Gezien het wa tergetij begint de wedstrijd om 14 uur en eindigt om 17 uur Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, zacht en kalm, mijn innig geliefde vrouw, onze zorgzame moeder, en lieve dochter, zuster, behuwdzuster en tante SUZANNA JOHANNA LERGNER echtgenote van Picter Willem Jansen, op de leeftijd van 48 jaar. P.W. Jansen Wim Carla Miranda Familie Lergner Familie Jansen Terneuzen, 10 mei 1976 Dbkweg 53 De begrafenis zal plaatshebben op vrijdag 14 mei a.s. om 13.30 uur op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. Samenkomst om 13.15 uur in de zaal van de op- standingskerk in de Bellamystraat. Gelegenheid tot condoleren in voornoemde zaal na de begrafenis. Zij die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen gelieve deze advertentie als zodanig te beschouwen. Geen bloemen. Geen bezoek aan huis, Heden overleed mijn lieve man. onze lieve vader en grootvader, de heer CLEMENT DEN ENGELSMAN op de leeftijd van 57 jaar. Middelburg: W. C. den Engelsman- van der Wielen Middelburg: A. J. Montenarie- den Engelsman B. F. Montenarie Walter René Son en Breugel: J. A. Bergmans den Engelsman T. P. P. Bergmans Jeroen Robert De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het gasthuis te Middelburg. Bezoekuur van 17.30 tot 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden vrijdag 14 mei 1976 om 13.00 uur op de algemene begraafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande zal een korte rouwdienstworden gehouden in de aulaop de begraafplaats. Aanvang 12.30 uur. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in de condoleanceruimte van de aula Geen bloemen. Na een moedig gedragen lijden is tot onze diepe droefheid, mijn lieve vrouw, onze lieve moeder, behuwdmoeder, zuster en grootmoeder ANNA JOANNA WILHELMINA VAN GORSEL geb. Bierens op de leeftijd van 74 jaar en 4 maanden, vredig van ons heengegaan. Bergen op Zoom: c. van Gorsel Pfeffikon (Zwitserland): W. F. van Gorsel N. van Gorsel- Sommerhalder Corjan. Anne-Marie en Eva Rose Rilland-Bath: B. G. van Gorsel S. B. G. van Gorsel- v. d. Berg Barbera, Regina. Ronald en Mario Papendrecht: A. M. Polderman-Bierens Bergen op Zoom: J. A. A. Bierens Bergen op Zoom, 9 mei 1976 Comelis Pronkstraat 21 De rouwdienst voor de overledene door ds. P. Simoons zal plaatshebben op donderdag 13 mei a.s. om 2 uur in de aula op de protestantse be graafplaats te Bergen op Zoom. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in de aula. De overledene ligtopgebaard in Chapel-Ardente van ziekenhuis Lievensberg. Gelegenheid tot bezoek: 16.30 uur tot 17.30 uur. Liever geen bezoek aan huis. Met diepe droefheid geven wij kennis dat in het ziekenhuis De Bevelanden-Zuid te Goes nog on verwacht is overleden, onze geliefde moeder, behuwd-, groot- en overgrootmoeder MARIA MUNTER weduwe van Joh. de Fouw, op de leeftijd van 86 jaar. Kreil: G. de Fouw J. B. de Fouw-de Wild Kats: A. de Fouw G. M, de Fouw-Nelisse Kortgene: L. de Fouw S. K. de Fouw-Overbeeke Espel: C. L. van der Maas-de Fouw C. van der Maas Klein- en achterkleinkinderen Kortgene, 11 mei 1976 Pensiontehuis Noord-Beveland Condolatie-adres: Burg. van Citterstraat 4. Kortgene. De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis de Bevelanden-Zuid. Bezoekuur dagelijks van 15.00 tot 15.30 uur De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 14 mei om 14.00 uur te Kats. Vertrek vanuit het Nieuw-Zeelandhuis. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis Heden is zacht en kalm van ons heengegaan mijn lieve man, onze vader, behuwd-, groot- en overgrootvader PIETER DE SMIT op de leeftijd van 80 jaar. Vlissingen: W. C. de Smit-Abrahamse E. Linders-de Smit L. Linders A. de Smit P. de Smit-Schout Halsteren: F. de Smit C. de Smit-van Reek Vlissingen: L. de Smit M. de SmitBalmakers Klein- en achterkleinkinderen Vlissingen, 11 mei 1976 Westdijkhof 2 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van hetBethesda/St Josephziekenhuis, ingang Koudekerkseweg. Bezoekuur dagelijks van 18.30-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben vrijdag 14 mei 1976 om 13.30 uur op de algemene be graafplaats te Vlissingen. Geen bezoek aan huis. Geen bloemen. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het Algemeen Burger Gasthuis te Bergen op Zoom onze innig geliefde moeder en grootmoeder MARIA SARA MOL weduwe van Adriaan Verwijs, in de ouderdom van 81 jaar en 9 maanden. Sterke de Heere ons in dit verlies. A. M. Verwijs W. Verwijs-Hoevlaken M. C. Verwijs H. Verwijs-Faasse en kleinkinderen Condoleance-adres: Prins Hendrikpolder 9, Sint-Philipsland. De begrafenis zal plaatshebben D.V. donderdag 13 mei a.s. op de algemene begraafplaats te SintrPhilipsland, om 15.00 uur. Geen bloemen. Heden overleed te Salter. Italië, onze lieve on vergetelijke broer, zwager en oom ETIENNE DANIEL KLINKERT Ridder in de orde van Oranje-Nassau, echtgenoot van N. Potters Vos Hattem: A. KlinkertBlokhuis Goes: E. Klinkert D. Klinkertrde Groot Neven en nichten Met droefheid geven wij u kennis, dat heden on verwachts van ons isweggenomen, onze geliefde moeder, behuwd-, groot en overgrootmoeder FRANCINA MARKUSSE weduwe van Anthonie Lamper, in de ouderdom van 78 jaar. 's-Heer Arendskerke: M. Lamper M. J. P. Lamper-Heyboer 's-Heer Arendskerke: N. C. Lamper-Blok Noordhorn: W. Hameling-Lamper E. Hameling 's-Heer Arendskerke: J. Lamper M. C. Lamper-Lokerse Klein- en achterkleinkinderen 's-Heer Arendskerke, 10 mei 1976 Huize 'Poelwijck' De begrafenis zal plaatshebben op donderdag 13 mei 1976 om 15.00 uur op de algemene begraaf plaats te 's-Heer Arendskerke, voorafgegaan door een rouwdienst in Huize 'Poelwijck'. Aan vang van de dienst om 14.15 uur. Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis in Huize 'Poelwijck'. Dokter D. B. Chardon Spanjaardstraat 68-70, Middelburg, vraagt voor zo spoedig mogelijk Schriftelijke sollicitaties naar bovenstaand adres. Specialist in betere dames, heren en kinderkleding Hulst Terneuzen Sluis Vlissingen Goes Bierkaaistraat 30 Noordstraat 84 Kade 2 Lange Zelke 26 Ganzepoortstraat 6

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26