Superstars. Positieve start selectie Zeeuws afdelingsteam Belgisch omkoopschandaal: La Louviere naar 3e klas PRIEM WINT ETAPPE IN VUELTA DYNAMO EN DAS DELFT WONNEN SMITH-BASKETBALLTOERNOOI JAC0LIES VAN GASTEL SPRONG OVER 1.35 M ALLE GESELECTEERDEN IN BRESKENS PRESENT EN BEREID OM ZICH TEN VOLLE IN TE ZETTEN IPZCT. 3 Open judotitel voor Govers TRAINER JURION LEVENSLANG GESCHORST Faase aan kop met sterke Rus Bal vierde in België Waarschuwing bomaanslag tijdens Europacupfinale Bredase NAC was snel overtuigd Terry Yorrath bij Anderlecht? DE VISSER NAAR RWD MOLENBEEK WOENSDAG 12 MEI 1976 sport 13 ADVERTENTIE BRESKENS - Op het veld van Breskens is gisteren de eerste selectiewedstrijd gespeeld tussen de spelers van het zaterdag en zondagafdelingsvoetbal in Zee land met doel om tot één Zeeuws afdclingsclfta! te komen. In voorgaande jaren was het zaterdag- en zondagvoetbal duidelijk gescheiden. Voor deze eerste oe fenwedstrijd hadden 26 voetballers een uitnodiging ontvangen n het opvallende was wel dat er zich geen mutaties voordeden. Alle 26 waren present en dat kan al direct als een zeer positieve start worden beschouwd. Deze instelling van de spelers was ook terug te vinden in de onderlinge wedstrijd die ze speelden. Ie dereen was bereid zich ten volle te geven en daardoor kreeg afdelingsoefen- meester Jo de Waal een uitstekend inzicht over het beschikbare spelersmate riaal. De Vlissingse trainer was na afloop dan ook erg positief over deze selectie. „Het peil is me zeer zeker niet tegen gevallen". zo zei hij. „Er werd soms ult- stekend gevoetbald. Zeker als je daar bij incalculeert, dat veel jongens voor het eerst met elkaar speelden. Van een verschil tussen de spelers uit het zaterdag- en het zondagvoetbal heb ik totaal niets gemerkt". Samen met de technische commissie had Jo de Waal de spelers verdeeld in de 'blauwe' en de 'witte' groep. Bij de 'witten' maakte vooral de verdediging met Jan Le- viense op links en Rinus Komelis in het centrum een ijzersterke indruk, terwijl op rechts Han Moerland <Ame- muiden) het soms erg moeilijk had tegen Chris Riemens (Serooskere). De 'witten' beslisten de strijd in hun voor deel, ondanks het feit, dat de 'blauwen' vrijwel voortdurend in balbezit waren. De 'witten' bleven gemakkelijk over eind: deze ploeg was duidelijk ook fy siek wat sterker, omdat de 'blauwen' vooral in aanvallend opzicht tekort kwamen ondanks het vaak schitte rende werk van Chris Riemens op links en Rudie Snauwaart van Aardenburg. In de 20e minuut nam 'wit' de leiding: middenvelder Herman de Jonge (Co- lijnsplaatse Boys) één te statische voetballer en conditioneel minder sterk gezien zijn bewegingspatronen paste uitstekend naar de zeer actieve Jack Wille (Ria W) die op zijn beurt de vooral voor rust sterk spelende Wim de Vos (Kloetinge) in staat stelde om te scoren. Vyf minuten later was er aan de over kant een even fraaie aanval: via Chris Riemens en Rudie Snauwaert (Aar denburg) kwam de bal bij de mee op gekomen Jac Paridaen (Aardenburg) die met een schaarbeweging 'a la Piet Keizer in zijn beste dagen' langs Han Moerland ging, die Pardiaen prompt neerhaalde. Na een half uur werd het 2-0 voor wit door Joost Volmer INDONESIËR VOLGT WIEL COERVER OP DJAKARTA - Wiel Coerver, die trainer is geworden van Go Ahead Eagles, wordt als Indonesisch bonds coach opgevolgd door een Indonesiër: Ilyas Hadads. Het contract met Wiel Coerver, dat een lengte had van twee jaar, werd na een seizoen verbroken. (SKNWK) die een verdedigingsfout re soluut afstrafte. Net voor rust moest Jack Paridaen de bal van de doellijn koppen, toen de mee opgekomen Ri nus Kornelis (Schoondijke) een hoek schop van Volmer met het hoofd ver lengde. Niet doeltreffend Ook na de rust bleef Blauw het beste van het spel houden. Maar de grote Aardenburg-inbreng was vooral aan vallend toch niet doeltreffend genoeg Rik Henry trok het spel wel naar zich toe, maar deze zeer balvaardige voet- balier acteerde dikwijls in een te lage versnelling om de verdediging van de 'witten' te verontrusten. Aan de andere kant bleef Jack Wille achter iedere bal aan rennen zonder echter veel succes. By de 'blauwen' speelde doelman Wim van Haveren (Serooskerke) zich in de kijker: hij maakte in ieder geval een betere indruk dan de twee andere doelverdedigers, Joop van den Broek (Schoondijke) en Nol Verdonk (Lewe- dorpse Boys). Tot de uitblinkers bij 'blauw' be hoorde ook nog voorstopper Johan Baart. Vooral verdedigend zal het Zeeuws afdelingselftal weinig pro blemen kennen. Die problemen zijn er wel op het middenveld en in mindere mate ook in de aanval. Komende dinsdag speelt het afdelingselftal in Zoutelande een oefenwedstrijd tegen De Meeuwen waarvoor zestien spelers zullen worden uitgenodigd. AXEL - De Oud-Vossemeerse judoka Rien Govers heeft in een door Henk Wee uit Axel gehouden judo-vijfkamp beslag gelegd op het open Zeeuwse kampioenschap in het half middenge wicht. Hiervoor werden wedstrijden gehouden in Schore, Nieuwland. Clin- ge, Goes en Souburg waarvan vier wedstrijden het uiteindelijke eindre sultaat bepaalden. Rien Govers ein digde driemaal als eerste en eenmaal als tweede achter zijn trainer Wim Geelhoed. BRUSSEL - De Belgische voetbalbond heeft tijdens een speciale zitting van de controle-commissie betaald dat de club La Louviere wegens een poging tot om koping moet degraderen naar de tweede klasse. De commissie besloot voorts de trainer van La Louviere, de 39-jarige oud-internationaal Jef Jurion. voor het leven te schorsen. DORTMUND - Rob Faase heeft dins dag in de zesde ronde van het interna tionale schaaktoernooi in Dortmund met zwart remise gespeeld tegen de sterke Sowjet-Russische grootmeester Oleg Romanashin. Romansashin ging, na 18 zetten, in op het remisevoorstel van Faase. Beide spelers gaan nu met vijf punten uit zes partyen aan de leiding, aangezien Faase ook zijn afgebroken partij uit de vierde ronde tegen de Deen Iskov won. De uitslagen van de zesde ronde zijn: Ro manashin (Sow)-Faase (Ned) 0,5-0,5; Ciric (JoeJ-Tomlc tWDl) 1-0; Flesch (HonPKrause (WD1) 1-0; Iskov (Den)-Ackerraann (WD1) 1-0; Iskov (Den)-Ackermann (WD1) afg.; Nicolai (WDl)- Sydor (Pol) afg.; Balinas (Phl)-Mlles (GBr) 0>0.5. De stand is: 1 en 2 Romanas hin en Faase 5 punten; 3 Flesch 4,5; 4 Ciric 4; 5 Miles3.5; 6 Balinas 3; 7 en 8 Sydor en Iskov 2,5 (plus 1 afg.); 6 Ackermann 2 (plus 1 afg.); 10/11 Krause en Tomlc 1; 12 Nicolai 0,5 (plus lafg.). MIDDELBURG - In de Middelburgse sporthal hebben twintig junioren- ploegen gestreden om de hoogste bas ketballeer van het derde Smithkaas- toernooi. Aan dit toernooi deden ze ven teams mee van buiten het district Zeeland, waardoor het toernooi aan sterkte won.Bij de dames-junioren was het zeer verheugend dat de teams van Matador en Smith Dynamo met de sterksten meededen en dat laatst genoemde ploeg er zelfs in slaagde om het toernooi te winnen. Bij de heren junioren deed BV Hulst het verras send goed. Matador slaagde er niet in om de finale tegen DAS Delft te win nen, maar ook een tweede plaats is een zeer goed resultaat in een zo sterk bezet veld. Zowel bij de dames- als bij de heren junioren waren de ploegen verdeeld in twee poules van vijf teams, waarna door plaatsingswedstrijden de eind stand werd bepaald. Bij de dames junioren was in poule I Smith Dynamo oppermachtig. Het won vier wedstrij den met groot gemak. Het team van Smith Dynamo bestond uit speelsters die al twee jaar met dispensatie mees pelen in de seniorencompetitie en het afgelopen seizoen een knappe tweede GOES - Het Delta Sportmeisje Jaco- lies van Gastel heeft tijdens de eerste wedstrijd voor de Zeeuwse pupillen- competitie in Goes een uitstekende indruk gemaakt. Vooral op het num mer hoogspringen leverde het 10- jarige Zicrikzeese meisje een prestatie van formaat af: de A-pupil sprong over 1.35 meter en het was dan ook geen wonder, dat Delta Sportleidster Esther Goedhart-Schot (die Jacolies al op de kleuterschool 'ontdekte') bij eonder trots was. Als Jacolies op deze wijze plezier in de atletiek blijft heb ben en goed begeleid wordt, zal ze haar beloften volledig kunnen inlos sen. Het Zierikzeese meisje was op de an dere onderdelen (60 meter en kogel) ook wel zo sterk, dat ze de concurren tie ver voor bleef: die concurrentie kwam ook van Delta Sport (Janneke van der Linde werd tweede en Rianne Lobbezoo derde) in het eindklasse ment. Het is duidelijk, dat Delta Sport in het ploegenklassement bij de A'tjes ver voor de andere clubs staat. Bij de jongens A-pupiUen was het een bijzonder spannende strijd, die tens lotte gewonnen werd door C. Sluys van Dynamo Middelburg, met geringe voorsprong op F. Kouijzer van Delta Sport, C. v. d. Ketterij van Marathon Vlissingen en Eric Ivens van RKHAV Hulst. Bij de meisjespupiflen B won C. Ruizendaal van Marathon met flinke voorsprong, bij de jongenspupillen B had P. Lauwers van RKHAV ruim 40 punten voorsprong op de rest van het veld. In enkele bijnummers voor C- en D-junioren trok Marian Olijslager van Scheldesport Temeuzen de aandacht tot zich met een vertesprong van 4.76 meter en een 80 metertijd van 10.7. D-meisje Hecy Pokomi van Delta Sport kwam op verspringen ook uit stekend voor de dag met een afstand van 4.55 meter, waarna ze in de 60 meter-finale samen met clubgenootje Jannie van Vossen die afstand in 9.2 afroffelde. De voornaamste uitslagen van de pu- pillenwedstrijd luiden: Meisjes-pup. B: 1 C. Ruizendaal Mar. 1514; 2. A. Goedhart. D,Sp. 1396; 3. J. v Burg D. Sp. 1205; 41T. Hoogesteger AV'56 1184. Jongens pupillcn-B: 1 P. Lauwers RKHAV 1709; 2 E. Schaaljé D.Sp. 1664; 3. R. Bok Z.Sp. 1658. Meisjes pupillen A: 1 J. v. Gastel D.Sp. 2269; 2. J. v. d. Linde D.Sp. 1930; 3. R. Lobbezoo u.Sp. 1779; 4. M Koole Mar 1619; 5 J. de Vos 4) Sp. 1592. Jongens pupillen-A: 1 C. Sluys Dyn'70 2397; 2 F. Kouijzer D.Sp 23790; 3. C v. d. Ketterij Mar 2363; 4. E. Ivens RKHAV 2340; 5. E v. d. Maas S Sp. 2293; 6. C. Hoek D.Sp. 2274. De voornaamste uitslagen van de bijnum mers zijn 600 meter hardlopen meisjes C: 1 C. Gijs- bertse Zeel. Sp. 1.52.3; 2 J. Vermeule Dyn.'70 1.53.7; 3 J. Koene AV'56 1.59.5; 4 C. Bareman Sch. Sp. 2.00.6. 600 meter meisjes-D: 1 J. Koene AV'56 2.04.3; 2 C. Dekker Sch. Sp. 2.06.1. 1500 meter jongens-C: 1 K. Reijnlerse Dyn.'70 4.37.1; 2. J. Vermeulen Dyn.'70 4.39.6. 1000 meter jongens-D: 1 J. Ie Conté AV'56 3.21. 1000 meter pupillen-A jongens: 1 F. Zweedijk AV'56 3.24.9; 2 P. Llndenbergh AV'56 3.26.2. 3 G. Zweedijk AV'56 3 29.3.1000 meter meisjes pupillen-A: 1 J v. Gastel Delt. Sp. 3.48.7; 2 N. de Waal Sch. Sp 3.51.2; 3 I v. Darame Sch. Sp. 3.54 3. Discuswerpen meisjes-C: 1 P. Verstelie AV'56 17.78; 2 M. Jongschaep D. Sp. 17.26; 3 L de Regt Sch. Sp. 16.84. Verspringen jongens-C: 1 D. Baartmans Diom. 5.25; 2 T Taselaar Spark 5.12; 3 G. v Rijen Diom. 503. 80 meter jongens-D finale: 1 P. Tazelaar Spart 11.7; 2 B. v d. Hoeven Sch. Sp. 11.9: 3 Rudi Suy Sch. Sp. 12 2 69 meter meisjes-D finale: I J v Vossen Delta Sp. 9.2; 2 H. Pokomi Delta Sp. 9.2; 3 E. Polderman Delta Sp. 10.-: 4 H. Moens Sch. Sp. 10.-; 5 J. v. Vossen Delta Sp. 10.-. Finale 100 meter jongens-C: 1 G v. Rijen Diom. 12.5; 2 T. Tazelaar Spark 12.7. Finale 80 meter meisjes;C: 1 M. Olijslager Sch. Sp. 10.7: 2 C. de Roo AV'56 11.2; 3 I. Va der ZeeL Sp. 11.2. Verspringen meisjes-C: 1 M. Olijslager Sch. Sp. 4,76; 2 Joke Feenstra Zeel. Sp. 4.55. Discuswerpen jongens-D: 1 F. v, Aker Delta Sp. 23.48; 2 J. Velllnga Zeel. Sp. 18.80. Discuswerpen jongens-C: 1 D. Baartmans Diom. 3298. 2 R. de Bruyne ZeeL Sp. 2864. Verspringen jongens-D: 1 P. Tase laar Spark 4.47; 2 P. Lobbezoo Delta Sp. 4.12. 3 J. Ie Conté AV'56 3.98. Kogelstoten melsjes-D: 1 J. Koorneef Delta Sport 6.94; 2 J Koene AV'56 6 79. 3 J v. Vossen Delta Sp. 6.66. Verspringen meisjes-D: 1 H. Pokomi Delta Sp. 4.55; 2 B. Koomeef Delta Sp. 3.75. plaats in de eerste klas bereikten. ZOF en SV Hoofddorp wonnen beiden zowel van Voorwaarts als van BC Valkenisse, zodat onderlinge wedstrijd moest ultr maken welk team als tweede eindigde in deze poule. Na een spannende wed strijd waarin beide ploegen elkaar niets toegaven werd het een gelijkspel. SV Hoofddorp had echter een veel be ter doelsaldo dan ZOF. In poule II was de spanning veel gro ter BV Souburg en Smith Dynamo II waren in deze poule te zwak voor Red Stars. Matador en Smit Slikkerveer Matador met eerste team speelsters Patricia Kortekaas en Louise Hender- ikx won verrassend van een tegenval lend Red Stars met 8-6, maar verloor van Smit Slikkerveer met 6-10. Red Stars op zijn beurt won van Smit Slik kerveer met 11-4, waardoor drie ploe gen bovenaand eindigden in poule n Het doelsaldo moest dus de beslissing brengen. Red Stars had een positief doelsaldo van 38 tegen Matador 35. Smit Slikkerveer werd derde in deze poule met een doelsaldo van 21. Hierna speelden Smith Dynamo en Red Stars om één finale plaats. Het lcrachtver- schil was bijzonder klein, maar Red Stars uit Soest was de gelukkigste ploeg met een 13-11 overwinning. De als tweede geëindigde ploegen in beide poules moesten onderling uitmaken wie tegen Smith Dynamo moest spelen om de finaleplaats. Matador won deze wedstrijd van sv Hoofddorp vrij ge makkelijk met 11-6. De twee Zeeuwse teams Smith Dynamo en Matador moesten hierna onderling uitmaken wie de finale tegen Red Stars mocht spelen. Beide ploegen gaven elkaar bijna niets toe, maar de Middelburgse LOMMEL - De Nederlandse prof Cees Bal is dinsdag in Lommei vierde ge worden in een wielerkoers over 146.5 kilometer. Winnaar werd de Belg De Bal, die de afstand aflegde in 3 uur en 27 minuten. De uitslag is: 1 De Bal (Bel) 146,5 kilometer in 3 uur en 27 mi nuten; 2 Abelshausen (Bel) z.t.; 3 Mar tin (Bel) z.t.; 4 Bal (Ned) z.t.; 5 Harings (Ned) op 17 seconden: 6 Van Schil (Bel) z.t.; 7 Ottenbros (Ned) z.t; 10 Huize bosch (Ned) z t.; 13 Piet van Katwijk (Ned) z.t dames wonnen met 10-8. In de finale stonden Red Stars en Smith Dynamo voor de tweede keer tegenover elkaar. De eerste ontmoeting had Red Stars gewonnen, maar in de finale liet Smith Dynamo er geen twijfel over bestaan wie de sterkste ploeg was. Met groot gemak nam het een voosprong, die het langzamerhand verder uitbouwde met als uitblinkster Cathrien Besuyen. Eindstand: 30-13. Eindstand damesju nioren: 1 Smith Dynamo; 2 Red Stars; 3 Smit Slikkerveer: 4 Matador; 5 SV Hoofd dorp; 6 Voorwaarts: 7 ZOF; 8 BV Sou burg, 9 Smith Dynamo H; 10 BC Val- In poule I bij de heren junioren waren SV Hoofddorp en DAS Delft duidelijk de sterkste ploegen met BV Hulst als uitstekende derde. De onderlinge wedstrijd tussen SV Hoofddorp en DAS Delft eindigde in een 6-6 gelijk spel, zodat ook hier het doelsaldo moest beslissen over de eindrang schikking in de poule. SV Hoofddorp had een positief doelsaldo van 86 en DAS Delft vtm 53. zodat sv Hoofddorp om een finaleplaats mocht gaan spe len tegen de andere poulewinnaars. In de ander poule was Matador te sterk voor al zijn tegenstanders hoewel de overwinningen niet zo groot waren als in de andere poule. Vooral Smit Slik kerveer bood sterke tegenstand, maar Matador won met 9-8. Tweede in deze poule werd Wyba uit Wychen door een 18-8 overwinning op Smit Slikkerveer. De wedstrijd tussen beide poulewin naars ging dus tussen SV Hoofddorp en Matador, die na een zeer spannend duel door de Vlissingers gewonnen werd met 12-11 DAS Delft had geen moeite met Wyba. waama het tegen Hoofddorp om de tweede finaleplaats moest spelen. De eerste ontmoeting was geëindigd in een gelijkspel en ook nu gaven beide ploegen elkaar geen duimbreed toe. Na de normale speel tijd was de stand 20-20, zodat een ver lenging noodzakelijk werd. In deze ver lenging was DAS Delft de sterkste en won met 28-24. De finale tussen Mata dor en DAS Delft was bijzonder span nend met een licht voordeel voor de ploeg uit Delft. Matador probeerde van alles om alsnog de toemooi- overwinning te behalen, maar DAS verdedigde de voorsprong knap en won met 32-25. Eindstand Herenjunioren: IDAS Delft; 2 Matador; 3 Wyba, 4 SV Hoofddorp; 5 BV Hulst: 6 Scheldesport, 7 Smith Slikkerveer; 8 Smith Dynamo;II; 9 Scheldemond; 10 Smith Dynamo. GLASGOW - De politie van Glasgow is dinsdag gwaarschuwd dat Westduitse anarchisten mogelijk zullen proberen in het stadion Hampden Park vanavond (woensdag) tijdens de finale van de Europacup een bomaanslag te plegen uit wraak voor de dood van Ulrike Meinhof. Bij de finalewdstrijd tussen St. Etienne en Bayem München worden 85.000 toe schouwers verwacht. Commissaris James Binnie van de politie te Glasgow zei dinsdag dat hij contact heeft opgenomen met de Franse en Westduitse politie. De bij de omkopings-affaire betrokken voetballers Eddy Caers (La Louviere) en Jaques Roelandt (beveren Waas) werden geschorst tot juni 1977 Deze schorsing geldt alleen voor het spelen in België. Roelandt heeft daarom on middellijk onderhandelingen geopend met de Nederlandse clubs NAC en Wil lem II. La Louviere, dat ook een boete moet betalen (twintig procent van de totale recette van het huidige seizoen) loopt op het ogenblik ook nog de kans te moeten degraderen naar de derde klas. Dit kan volgende week bekend worden tijdens een zitting van een buitenge woon comité van de Belgische voet balbond. Dit comité gaat zich buigen over de wedstrijd die La Louviere en en Berchem sport tegen elkaar speel den. La Louviere won. maar als de commissie door de omkoping besluit Berchem tot winnaar van deze wed strijd uit te roepen, is het mogelijk dat La Louviere op een van de drie onder ste plaatsen van de ranglijst eindigt.. Dat betekent automatisch degradatie voor La Louviere. In dat geval zal de club worden verwezen naar de derde klas. De controle-commissie van de Belgi sche voetbalbond heeft geen enkele moeite gehad om de omkoping te be wijzen. Trainer Jef Jurion werd name lijk op heterdaad betrapt. Jurion had met Caers en Roelandt van Beveren Waas, die een oude vriend van hem is. als handlangers voor de wed- VLISSINGEN - De Bredase eredivisie club NAC was snel overtuigd van de kwaliteiten van Vlissingendoelman Tonny van Eenennaam: hij moest slechts één proefwedstrijd spelen (in plaats van twee. zoals wij eerder meld den) om een verzoek te krijgen naar de Brabantse te komen. GLASGOW - Europacup Il-winnaar RSC Anderlecht is in hoge mate geïnte resseerd in de Welsh international Terry Yorrath, die momenteel voor Leeds United uitkomt. Ook zou de Bel gische club contact hebben opgenomen met Allan Clarke met wiens overkomst het spitsprobleem bij de Brusselse club opgelost zou moeten worden. Teny Yorrath (26). 13 maal uitgekomen voor het team van Wales, heeft inmid dels toegegeven dat er inderdaad met Anderlecht contact is geweest. „Ik ben beslist niet afkerig van een eventuele overgang naar Anderlecht. Niet alleen heb ik het bij Leeds United niet meer zo naar mijn zin, maar daarnaast wil ik best eens van dichtbij kennis maken met het continentale voetbal. Die ma nier van spelen bevalt me erg goed". Behalve Anderlecht - dat ook in contact zou zijn getreden met Taylor van Queens Park Rangers - zouden echter ook Everton en Manchester City be langstelling hebben in Teny Yoreath. strijd La Louviere - Berchem Sport een poging tot omkoping gedaan. De tegenstander wenste niet mee te wer ken aan manipulaties, maar zei dit niet direct. Berchem waarschuwde echter onmiddellijk de voetbalbond. De bond heeft daarop Jurion in de val gelokt. Er werd een particulier detec tive gehuurd, die namens Berchem de manipulaties zou regelen en het geld in ontvangst nemen. Zo gebeurde het en de rest was kinderspel. Jef Jurion heeft voor hij trainer werd een enorme verdienste gehad voor het Belgische voetbal. Hij werd tweemaal onderscheiden met de gouden schoen voor de beste voetballer van het jaar. Dat was in 1957 en 1962. Hij was ook vaste keus in het Belgische elftal en speelde vele interlands tegen Neder land. In totaal speelde hij 64 wedstrij den voor de vroegere rode duivels. Na het bekend worden van zijn straf be sloot Jef Jurion in hoger beroep te gaan. NIJMEGEN - De 41-jarige trainer van NEC. Piet de Visser, heeft dinsdag een tweejarig contract getekend bij de Belgische eerste-divisieploeg RWD Molenbeek. De Visser, wiens contract bij NEC op 30 juni afloopt, wordt de opvolger van Felix Week. Nadat hij eerst De Graafschap naar de eredivisie bracht, tekende De Visser in 1974 een driejarig contract bij NEC. dat juist uit de eredivisie en vervolgens één van de betere middenmoters in de eredivisie. Dankzij een clausule in zijn contract, waann stond dat De Visser na twee jaar bij NEC weg mocht indien hij zich financieel aanzienlijk kon ver beteren, verliep de overgang naar RWD Molenbeek vrijwel probleemloos. BRUSSEL. De Belgische voetbalbond heeft trijdens een speciale zitting van de controle-commissie bepaald dal de club La Louviere wegens poging tot omkoping moet degraderen; de trainer van de club Jef Jurion is voor het leven geschorst. Hier loopt Jurion na de zit ting van de commissie naar zijn auto. MIDDELBURG-RCS 4-0 MIDDELBURG - Een technisch beter Middelburg heeft in een oefenwedstrijd het Souburgse RCS met 4-0 verslagen, toch wel een knappe pre sa tie van de Ie klassers. omdat de radngclub altijd een moeilijke tegenstander voor ze is. In de 25e minuut en in de 40e minuut scoorden respectievelijk Gert Booy en Koster uit een penalty, na rust maakte Henny Wijs er in de 35e minuut 3-0 van. waama Wim Koster 5 minuten la ter de eindstand op 4-0 bepaalde. Volgende week donderdag om haM 7 speelt Middelburg een oefenwedstrijd tegen De Meeuwen uit Zoutelar.d. GIJON - De Nederlander Kees Priem heeft dinsdag in Gijon de veertiende etappe van de Ronde van Spanje ge wonnen. Hij legde de 249 kilometer van Palencia narar Gijon af in 7 uur, 33 minuten en 21 seconden. De Span jaarden Perurena en Ordiales werden respectievelijk tweede en derde in de zelfde tijd als Priem. Priem rukte op naar de zevende plaats in het algemeen klassement. Inmiddels is Dietrich Thurau leider van het algemeen klassement gewor den. De Belg Eric Jacques heeft tijdens de achtste etappe namelijk gebruik gemaakt van stimulerende middelen. Dit, is gebleken tijdens de contra- expertise van de urinestalen. die na de achtste etappe werden afgenomen. Eric Jacques eindigde in de achtste etappe van de Vuelta als tweede achter zijn landgenoot George Pintens. Jac ques greep daardoor de eerste positie in het algemeen klassement. Tot dins dagmorgen reed hij met bijna vier mi nuten voorsprong op Dietrich Thurau in de leiderstrui. Nu gebleken is dat hij gebruik heeft gemaakt van doping, werd Eric Jac ques volgens de UCI-reglementen ge schorst. Hij werd uit de uitslag van de achtste etappe geschrapt Bovendien kreeg hij tien minuten straf in het al gemeen klassement, een voorwaarde lijke schorsing van een maand en een boete van 1000 Zwitserse francs (iets meer dan duizend gulden). Dietrich Thurau, de 21-jarige Duitser uit de TI-Raleigh-ploeg van Peter Post., heeft acht seconden voorsprong op de Portugees Joaquim Agostinho. De uitslag van de veertiende etappe is: I Priem (Ned) 249 km ln 7 uur, 33 minuten en 21 sec.; 2 Perurena (Spa) zt; 3 Ordinales (Spa) zt; 4 Elorriage (Spa) zt; 5 Karstens (Ned) zt; 6 Van Lint (Bel) zt; 7 Andlano (Spai zt. 8 Thureau iWdl) zt, 9 Jan van Katwijk (Ned) zt, 10 Lopez Carri! (Spa> zt, 12 Kuiper (Ned) zt; 16 Prinsen (Ned) zt; 20 Knetemann (Ned) zt; 22 Van den Lek. 43 Pronk. 56 Den Hartog, allen in dezelfde tijd als Priem. Het algemeen klassement na de veertiende etappe is; 1 Thureau (Wdl) 69 uur, 46 min. en 50 sec 2 Agostinho (Por) 69.46,58; 3 Manza- neque (Spa) 69.47,06; 4 Kuiper (Ned) 69.47.07; 5 Knetemann (Ned) 69.47.13; 6 Gonzalez Li nares (Spa) 69 47,27; 7 Priem (Ned) 69.47.29; 8 Ocana (Spa) zt; 9 Fuseh (Zwi) 69.47,32; 10 Pronk (Ned) zt; 32 Van den Hoek 69.54,53; 40 Karstens 70.10.39; 43 Den Hartog 70.16.59; 47 Jan van Katwijk 70.23.24, 48 Prinsen 70.24,21; Erik Jacques is 28e met een tijd van 69.53.05. s Priem (archieffoto) zet aan voor een aemurrage.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 13