'Dubbeltje voordeel' per inwoner bij uitbreiding brandweerkring Welzijnswerk Vlissingen komt onder één noemer Familie berichten Bevel rechter tot staken van verkoop woning DINSDAG 11 MEI 1976 Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons zusje en dochteije BIANCA JACOMINA J. Looise G. C Looise-Arendse Miranda Gapinge. 8 mei 1976 Dorpsstraat 12 Heden overleed, na een langdurige ziekte, toch nog onver wachts, onze lieve schoonzuster en tan te, mevrouw J. E. LICHTENBERG- LAPORT weduwe van G. K. Lichtenberg, in de ouderdom van ruim 72 jaar. Koudekerke: J. W. A Berting- Lichtenberg Vlissingen: A. A de Croo- Lichtenberg A. W. F. de Croo Los Angeles: C. J. W. Lichtenberg M. Lichtenberg- Isaack en kinderen Heden overleed onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante' echtgenote van P. M. Filius op de leeftijd van 49 jaar. J. Filius M. P. Filius H Filius-Sterk Jan C. Filius H Filius-Corthof Lidia Ellen. Vlissingen. 9 mei Heden overleed, zacht en kalm, in het ver pleegtehuis 'Der Boe- de' te Koudekerke, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader IZAAK REIJERSE weduwnaar van Anna Westrate. in de ouderdom van 94 jaar. Uit aller naam: C. M. Reijerse Middelburg, 10 mei 1976 Voorborch 12 De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 13 mei a.s. om 13.00 uur op de be graafplaats te Mid delburg. Vertrek vanaf Voor borch 12 om 12.40 uur. Na een langdurige ziekte is toch nog onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moe der en behuwdmoeder JOHANNA ELIZABETH LAPORT weduwe van Gijsbreclit Karei Lichtenberg in de ouderdom van 72 jaar. C. J. W. Lichtenberg M P. Lichtenberg-Veerhoek J G. Lichtenberg A. W. Lichtenberg-Despinois J. E. Kerkhove-Lichtenberg F. W. Kerkhove C. S. Stroo-Lichtenberg A. Stroo. Vlissingen, 10 mei 1976. Menno van Coehoomgracht 28. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het 'Bethesda-St.-Josephziekenhuis'' aan de Koudekerkseweg. Bezoekuur van 18.30-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 13 mei a.s. om 11.00 uur op de algemene be graafplaats te Vlissingen. Vertrek van huis om 10.45 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula op de begraaf plaats. Aan huis geen bezoek. op de leeftijd van 72 jaar nog onverwacht van ons is heengegaan. Frans en Elly Kerkhove Rowena en Michelle Hanneke en Wim Krül Pascal Rona en Jolanda Lichtenberg Frans Lichtenberg Peter Stroo Ronny Kerkhove. Vlissingen. 10 mei 1976. Na een zeer langdurig lijden is heden van ons heengegaan, mijn echtgenoot, onze vader en grootvader JOOST DE GRAAF op de leeftijd van 55 jaar Wolphaartsdijk :M. de Graaf- van Slingelandt Hellevoetsluis: Arie en Corrie Aijo Erica Alphen a/d Rijn: Henny en Jaap Gouda: Yvonne en Rob Cindy Wolphaartsdijk, 9 mei 1976. Veerweg 18. De begrafenis zal plaats hebbén op woensdag 12 mei om 11.30 uur te Wolphaartsdijk. LEUN'TJE PASSENIER in de ouderdom van 95 jaar. Domburg: M Passenier B A Passenier-Uresch Zierikzee: M. E. de Looff-Passenier H A de Looff en kinderen Middelburg: F. Passenier E. Passenier-Lourens Koudekerke, 9 mei 1976 'Der Boede' Correspondentieadres: Zuidstraat 9. Domburg. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 15 mei a.s. om 11 00 uur op de algemene begraafplaats te Domburg. Vertrek van het Schuttershof om 10.45 uur Rectificatie In de overlijdensadvertentie van NEELTJE HUIJSMAN echtgenote van Pieter Marinus Filius staat vermeld Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 19.00 20.00 uur in de aula op de begraafplaats. Dit moet zijn Gelegenheid tot condoleren aan huis van 19.00-20.00 uur en na de teraardebestel ling in de aula op de begraafplaats. Heden overleed, in verpleeginrichting 'Der Boe ide'. onze lieve zuster en tante LEUNTJE PASSENIER in de ouderdom van 95 jaar. Uit aller naam: W G. Passenier-Passenier Heden heeft de Here uit ons midden weggeno men, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader KRIJN EEKMAN op de leeftijd van 78 jaar. Middelburg: T. A Eekman-Alewijnse I A. de Plaa-Eekman L A. de Plaa Middelburg, 9 mei 1976 Veersesingel 204 We hebben vader opgebaard in de rouwkamei van het Gasthuis. Rouwbezoek van 17.30 tol 18.30 uur, De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 13 mei 1976 om 15.15 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de aula op de begraafplaats, die aanvangt om 14.45 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. R P Ytsma. Vertrek vanaf de Veersesingel 204 om 14.30 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. Geen toespraken. Met leedwezen geven wij kennis van het overlij den van de heer L. FLIKWEERT grondwerker/hulpfitter bij de afdeling distribu tie gas in Schouwen en Duiveland Wij verliezen in hem een plichtsgetrouw mede werker die met grote toewijding zijn werk heeft verricht. Bestuur, directie en personeel van de NV. Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij. Middelburg, 10 mei 1976 Algemene kennisgeving. Heden 10 mei overleed in het rusthuis 'De Grif fioen' in de ouderdom van bijna 89 jaar, onze lieve vader, behuwd-, grootr en overgrootvader, de heer MARKUS MARKUSSE weduwnaar van Johanna Meulmeester Kortgene: Middelburg: Haamstede: Vlissingen: Goes: Middelburg. Serooskerke(W): Middelburg: Alphen a/d Rijn Abr. Markusse C. Markusse-Jobse C. Ingelse-Markusse C. Ingelse L. Jongepier-Markusse L. J. v. d Zande Adr. Markusse S. J. Markusse-Vermeulen D. Markusse P. J. Markusse-de Bart A. van Varik-Markusse A. M. van Varik M. Markusse M E. Markusse-de Ligny J. de Zeeuw-Markusse C de Zeeuw C. Markusse H. Markusse-Duvekot Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, Seissingel 100 Rusthuis 'De Griffioen' Correspondentieadres: Hoofdstraat 101, KorL gene. De begrafenis zal plaatsvinden D.V. vrijdag 14 mei 1976 om 14 45 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van rusthuis 'De Griffioen'. Seissingel 100, die aanvangt om 14 00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. F H A. van der Wind. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op de begraafplaats. JAN MAARTEN MARKUSSE op de leeftijd van 75 jaar De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 13 mei om 14.00 uur te Kamperland. Vertrek vanuit het 'De Casembroothuis', Nieuw- straat S. F. PIAZZA maandag 3 mei in het ziekenhuis te Middelburg is overleden. Langs deze weg wil ik zijn echtgenote mevrouw M. Piazza-Pluymers bedanken voor haar liefde volle zorgen, S. F. Piazza B G. Piazza-Wattel Monique Middelhamis Na het plotseling overlijden van onze dierbare man en vader, hebben wij grote steun onder vonden van allen die van hun sympathie blijk hebben gegeven. Ook voor uw medeleven zeggen wij u hartelijk dank. Oostburg M L. M. van Goor-Heutz Amsterdam: Bern en Mieke van Goor-Ruygers en kleinkind. BRANDWEERKRING MIDDEN-ZEELAND GAAT GEMEENTEN F 1,35 PER INWONER KOSTEN VEERTIEN GEMEENTEN MET 177.000 ZIELEN WESTKAPELLE - Bij uitbreiding van de regionale brandweerkring Walche ren met de gemeenten in Noord- en Zuid-Beveland, zullen de kosten van de veertien deelnemende gemeenten waarschijnlijk neerkomen op onge veer ,f 1,35 per inwoner. Dal is een dubbeltje minder dan de negen Wal- clierse gemeenten zouden moet bij dragen als de brandweerkring niet zou worden uitgebreid. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de kosten bij samenwerking met de Bevclanden worden gedragen door een 177.000 in woners, tegen een kleine 100.000 in woners op Walcheren. Deze gegevens kwamen maandagmid dag naar voren tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van de re gionale brandweerkring Walcheren, gehouden in het gemeentehuis te Westkapelle. Voorzitter drs. Th. J. Westerhout (burgemeester van Vlissin gen) gaf de bestuursleden een kort overzicht van de stand van zaken om trent de samenwerking met de Beve- landen, waarover nu zoals bekend in principe overeenstemming is bereikt. Hij somde daarbij nog even de aan vankelijke knelpunten op waarover men het inmiddels zo goed als eens is geworden, zoals de kwestie van het viirzitterschap en de vestigingsplaats van het centraal commando i voorlopig Middelburg), maar later de plaats die eventueel als centraal hulpcentrum zal worden aangewezen). Om met veertien gemeenten een werk baar bestuur te kunnen forme ren, wordt de huidige Walcherse opzet van afvaardiging op basis van het aan tal inwoners per gemeente losgelaten, maar is gekozen voor een stemverhou ding op basis van het aantal inwoners. Elke gemeente krijgt daarbij twee ver tegenwoordigers in het bestuur, die elk een stem per 5000 inwoners krijgen. Subsidie De heer Westerhout sprak de verwach ting uit dat de aanvankelijke streefda tum van 1 augustus voor het in wer king treden van de nieuwe regeling niet kan worden gehaald, maar zei wel goede hoop te hebben dat een en 'ander Twee lichtgewonden bij ongelukjes in Middelburg MIDDELBURG - Een jonge brom fietsberijdster is maandagmiddag lichtgewond geraakt, toen zij op het kruispunt Baljuwlaan - Marcus de la Palmastraat in Middelburg-Zuid in botsing kwam met een personenauto. Het meisje, de 16-jarige J. de W. uit Vlissingen moest per ambulance naar het ziekenhuis worden gebracht, maar kon na behandeling naar huis. Zij had lichte kneuzingen en een bloeduitstor ting opgelopen. Het ongeluk gebeurde om kwart voor vijf. Op genoemd kruispunt verzuimde het meisje voorrang te verlenen aan de door M. S. uit Middelburg bestuurde personenauto. Een kwartier eerder, omstreeks half vijf. raakte een dertienjarige jongen lichtgewond bij een ongeval in de Breestraat De jongen. G. S. uit Mid delburg, kwam in botsing met een ge parkeerde auto toen de stuurstang van zijn fiets brak Ook hij moest in het ziekenhuis worden behandeld. Scholen hielden verkeersquiz MIDDELBURG - In het gebouw van de christelijke scholengemeenschap aan de Elzenlaan in Middelburg werd zaterdag de jaarlijkse verkeersquiz tussen brugklas-leerlinge van de christelijke scholengemeenschap Wal cheren en de stedelijke scholenge meenschap Middelburg gehouden. Als winnaar kwam de christelijke scho lengemeenschap uit de bus. Deze won nen daarmee voor de tweede achte reenvolgende keer de wisselbeker. De quiz, waarvan de organisatie in handen was van de beide schoolverenigingen, werd geleidt door Veilig Verkeer- consulentT. Phann en de jury bestond uit leden van Veilig Verkeer in Middel burg. 't Masker brengt blijspel in Oost-Souburg OOSTBURG - Dc toneelgroep 't Mas ker' te Oost-Souburg geeft zaterdag 21 mei dc première van het blijspel in drie bedrijven 'Polly Perkins' van de hand van Douglas Murray. Deze voorstelling, die uitgaat van de wijkveremging 'Klein Schonnenburg', wordt gegeven in het gebouw 'De Zwaan' aan de Krommewegensingel in Oost-Souburg. De regie van het blijs-e) is in handen van Anton Reins De voorstelling begint om '20.00 uur Na af loop is er een gezellig samenzijn met orkest Wedvlucht MIDDELBURG - De postduivenhou- dersvereniging 'De Telegraaf uit Mid delburg nam deel aan een wedvlucht vanuit Gabiel Er waren 321 duiven in concours. De uitslag: l W. Machielse, 2 en 6 M. Walraven, 9 en 10 A. Abee. 4 en 5 G. Daane. 7 en 8 D. Hoogesteger Uit slag bij de jeugd. 1 en 3 G. Baan 2 A Davidse. nog dit jaar zijn beslag krijgt. Over igens is in de begroting voor de nieuwe regeling nog geen rekening gehouden met een te verwachten rijkssubsidie. De heer M A. van IJzerloo, districtsin specteur voor het brandweerwezen, kon hierover nog weinig meedelen, maar zei wel dat het in de bedoeling ligt om zowel in de materiële als in de personele sfeer te subsidiëren, met het doel om het regionaal functioneren zo veel mogelijk te bevorderen. In verband met de uitbreiding van de brandweerkring wil men, ter ontalsting van de taken van de regionaal com mandant. twee krachten aantrekken, een brandmeester en een onder brandmeester die tevens administra tief werk kan doen Tot nu toe werd de regionaal commandant door een ad ministratieve kracht bijgestaan, die echter inmiddelsontslag heeft geno men. Ter voorziening in deze vacature, en tegelijk inspelend op de nieuwe si tuatie. zijn sollicitanten opgeroepen Thoolse VVD'ers verontrust over hinderwetvergunning General Electric THOLEN - TweeWD-raadsIeden van Thclen zijn verontrust over het feit dat het bedrijf General Electric Plas tics B.V. te Bergen op Zoom een ver gunning heeft gekregen voor het lozen van afvalwater op de Oosterschelde. De twee raadsleden, de heren M. van Damme en J. L. van Gorsel, vragen het college in schriftelijke vragen of lozing van afvalwater op de Oosterschelde niet alleen een zaak is die de gemeente Bergen op Zoom betreft-, 'maar ook en vooral de regio en zeker de gemeente Tholen'. Voorts vragen de twee WD- ers of het college er van overtuigd is dat. als de vergunning wordt verleend, dit geen nadelige gevolgen zal hebben voor de leefbaarheid van de gemeente Tholen. De heren Van Gorsel en Van Damme willen, als de vbragen bevestigend worden beantwoord, de bevindingen van het college weten ten aanzien van de male van de vervuiling: „Hierbij ook in overweging nemend, dat een eventueel afgesloten Oosterschelde de graad van vervuiling verhoogt". De beide raadsleden beëindigen hun vra gen met het verzoek oh het college be reid is over conclusies en daaruit voortvloeiende eventueel te nemen stappen de gemeenteraad op korte termijn willen informeren. voor de functie van onderbrandmees ter Het algemeen bestuur gaf het da gelijks bestuur machtiging om de solli citaties verder te behandelen en tot de benoeming over te gaan. Domburg Tijdens de rondvraag vroeg het Dom- burgse raadslid Vreeke naar de moge lijke consequenties van verdere regio nalisatie voor het functioneren van de brandweer in de dorpen. Achtergrond was de voorgenomen vernieuwing van de brandweergarage in Domburg. Bin nen de Domburgse gemeenteraad gaan MIDDELBURG - Rechter mr. J. H. Mulder van de arrondissementsrecht bank in Middelburg heeft de aardap- pelhandcl M. A. Mol en Zonen te Bruinissc bevolen de voor woensdag aanstaande aangekondigde executo riale verkoop van de woning Elen- baasstraat 5 te 's-Heer Arendskerke te staken. Over deze verkoping krachtens rech terlijk bevel was een kort geding tegen de firma Mol aangespannen door de ei genaar van de woning, de heer A. Slik ker. Deze vroeg via zijn advocaat mr. E. H. A. Schüte schorsing van de ver koping. Deze eis is nu door de rechter toegewezen, waarbij deze heeft be paald dat de gedaagde aan de eiser een dwangsom van ƒ100.000,- moet beta len bij nietrnakomïng van het bevel. Achtergrond van de aangekondigde verkoop, die woensdag in café 'De Tol' zou plaatsvinden ten overstaan van notaris Van Dissel uit Goes, was dat de heer Slikker zich destijds als procura tiehouder van de aardappelhandel Helmink-Boots BV te Purmerend borg had gesteld voor de betaling van schulden van deze firma aan de firma Mol. doormiddel van een tweede hypo theek op zijn privé-woning. De firma Mol heeft hiervan al geruime tijd gele den gebruik gemaakt, waarop een rechterlijk bevel tot openbare verkoop van de woning is gevolgd. Daarbij werd bepaald dat de koper ontruiming kan eisen. Mr. Schute wil nu een procedure tegen de firma Mol aanspannen over de geldigheid van de destijds door de heer Slikker getekende acte van borg stelling. Ook zou onvoldoende zijn aangetoond dat de schuld - het zou nu nog gaan om een bedrag van 42.000- niet bij Helmink-Boots is te vorderen. stemmen op. aldus de heer Vreeke, om hiervan af te zien omdat opheffing van plaatselijke brandweerposten niet on mogelijk wordt geacht Van de zijde van het dagelijks bestuur en de inspec teur werd dit nadrukkelijk bestreden „Dat zal nooit de bedoeling zijn", alduj voorzitter Westerhout. Brandweerwedstrijden in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - Zaterdag 5 mei worden in Wolphaartsdijj brandweerwedstrijden gehouden. doen twaalf korpsen aan mee. De wedstrijd staat onder auspiciën de Vereniging van Bevelvoerendent de vrijwillige brandweren op de Ber- landen, in samenwerking met heti gemeen brandweercomité van de K* 1 derlandse vereniging van brand wee. commandanten- 's Morgens beginne de wedstrijden op kwart over negen j Middags om kwart voor twee worde de brandweerwedstrijden voortgezet Om kwart over elf worden de leden vai de jury en een aantal genodigden dooi b. en w. van Goes in restaurant 'De Boei' ontvangen. Om kwart over v\ zal burgemeester mr. F. G. A. hut: tijdens een koffietafel in het dorpshui; de prijzen uitreiken Ouderensoos van 'Open Hof maakte een dagtochtje VLISSINGEN - De leden van de ou derensoos van het wijkcentrum 'Opa Hof in de Vlissingse wijk Paauwen- burg maakten een dagtochtje. In eer ste instantie ging de tocht naar Berges op Zoom, waarna in 'De Wouwse Tol koffie werd gedronken. Het volgend; doel van de reis was Oisterwijk, waei een echte Brabantse koffietafel werd genuttigd, 's Middags bracht het gezel schap een bezoek aan het safaripari Bij de Beekse Bergen m Rijsbercer, werd 's avonds het diner gebruikt X zich nog aan een dansje te hebber- gewaagd op de tonen van het elee trisch orgel in restaurant 'Napoleon', werd de terugtocht naar Vlissingen aanvaard Examen Aan de Universiteit van Amsterdams cum laude geslaagd voor het doctcsi examen Duitse taal en letterkunde heer P. E. Bimmel te Breukelen. v::. heen wonende te Domburg. BESTUURSCOMMISSIE IN DE PLAA TS VAN TWEE STICHTINGEN STREVEN NAAR OPSTELLEN VAN MEERJARIG WELZUNSPLAN VLISSINGEN - B en w vai, Vlissingen hebben in een structuurnota de* in Vlissingen werkzame instellingen op het gebied van het welzijnswerk doorgelicht. Ze hebben de raad daar over een ontwerp-nota gemeentelijk welzijnsbeleid aangeboden, waarin ze tot de conclusie komen dat er van de bestaande organisatie tenslotte zou moeten overblijven een (gemeentelij ke) Yecreaticdienst' of een gemeente lijke dienst voor cultuur, recreatie sport- en jeugdzaken. De nota is aan de raadsleden voorge legd voor het geven van nader com mentaar. Voordat de nota in de raad zal worden behandeld hebben b en w in de gemeente werkzaam zijnde wel zijnsorganisaties verzocht eventuele reacties voor 1 augustus 1976 kenbaar te maken Bij de vaststelling van de tekst voor een definitieve nota zal daarmee zoveel mogelijk rekening worden gehouden, aldus b en w. In de nota wordt allereerst een inven tarisatie gemaakt van de bestaande organisaties, hun werkzaamheden en de mogelijke knelpunten in de ge meente. Gestreefd moet worden naar de instelling van een bestuurscommis sie. de de huidige Stichting Culturele Gemeenschap Vlissingen en de Stich ting Sportbelangen Vlissingen zou moeten vervangen B en w vragen de raad hen te machtigen met de bestu ren van deze stichtingen op korte ter mijn nadere voorstellen uit te werken. Achtergrond voor het opstellen van de nota is het feit, dat er tot. nu toe in Vlissingen nauwelijks sprake is ge weest van een algemeen gericht ge meentelijk beleid op het terrein vance specifieke welzijnsbevordering. Een betere coördinatie van bestaande acti viteiten zou volgens de nota dan ooi op zijn plaats zijn. B en w vinden hei nuttig, dat - wellicht vooruitlopend op een wettelijke verplichting daartoe - pogingen worden gedaan om te komen tot een vaststelling van een meerjarig- bijvoorbeeld drie jaren - voortscluij- dend gemeentelijk welzijnsplan. Het college stelt de raad verder voor, aan het bestuur van de Stedelijke Raad voor Maatschappelijk Werk K verzoeken jaarlijks in overleg met hei particulier initiatief een meerjaarlijï: voortschrijdend ontwerp-welzijnspla voor het komende begrotingsjaar op te stellen. Dit zou de raad dan voor 1 au gustus moeten bereiken. klfintjfs ideeën? wensen? klachten? kom naar: buro voorlichting stadhuis (kamer 34) schrijf, antwoordnummer 2 ideeën-inspraakbus of bel: 15100 toestel 333 of 337 fOOVERS SCHOENEN 11. DELFT 48 Middelburg Burgemeester en wethouders van Vlissingen. gelet op artikel 133. eerste lid sub c van het reg lement verkeersregels en verkeerstekens; brengen ter openbare kennis: het verkeer hebben be- 1. het parkeren aan de westzijde van de Koren bloemlaan tussen de Singel en de Leliënlaan te verbieden voor autobussen en vrachtau to's; 2. het parkeren te verbieden aan de zuidoost zijde van het in zuidwest-noordoostelijke richting lopende gedeelte van de Platanen- straat; 3. de parkéerstrook gelegen aan de noordoost zijde van de Badhuisstraat tussen het Betje Wolffplein en de Glacisstraat aan te wijzen als laad- en loshaven ten behoeve van voertuigen die goederen in- en uitladen bestemd voor of afkomstig van de aan dit weggedeelte gelegen bedrijven en hiervoor tevens een parkeerver bod in te stellen voor andere voertuigen van maandag tot en met zaterdag van 8.00-19.00 Vlissingen, 5 mei 1976. Burgemeester en wethou ders voornoemd, De secretaris, np hurppmeester.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 6