C C Plan in maak voor ruiterpaden in West-Zeeuwsch- Vlaanderen DINSDAG 11 MEI 1976 Familie berichten Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons zusje en dochterje BIANCA JACOMINA J. Looise G. C. Looise-Arendse Miranda. Gapinge, 8 mei 1976 Dorpsstraat 12 Heden overleed, na een langdurige ziekte, toch nog onver wachts, onze lieve schoonzuster en tan te, mevrouw J. E. LICHTENBERG- LAPORT weduwe van g. k. Lichtenberg, in de ouderdom van ruim 72 jaar. Koudekerke: J. W. A. Berting- Lichtenberg Vlissingen: A. A. de Croo- Lichtenberg A. W. F. de Croo Los Angeles: C. J. W. Lichtenberg M. Lichtenberg- Isaack en kinderen Vlissingen, 10 mei 1976 Heden overleed onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante echtgenote van P. M. Filius op de leeftijd van 49 jaar. J. Filius M. P. Filius H. Filius-Sterk Jan C. Filius H. Filius-Corthof Lidia Ellen. Vlissingen, 9 mei Heden overleed, zacht en kalm, in het ver pleegtehuis 'Der Boe- de' te Koudekerke. onze lieve vader, behuwd-, grootr en overgrootvader izaAk reijerse weduwnaar van Anna Westrate, in de ouderdom van 94 Uit aller naam: C. M. Reijerse Middelburg, 10 mei 1976 Voorborch 12 De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 13 mei a.s. om 13.00 uur op de be graafplaats te Mid delburg. Vertrek vanaf Voor borch 12 om 12.40 uur. Na een langdurige ziekte is toch nog onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moe der en behuwdnioeder JOHANNA ELIZABETH LAPORT weduwe van Gijsbrecht Karei Lichtenberg in de ouderdom van 72 jaar C. J. W. Lichtenberg M. P. Lichtenberg-Veerhoek J. G. Lichtenberg A. W. Lichtenberg-Despinois J. E. Kerkhove-Lichtenberg F, W. Kerkhove Vlissingen. 10 mei 1976. Menno van Coehoomgracht 28. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het 'Bethesda-St-Josephziekenhuis' aan de Koudekerkseweg Bezoekuur van 18.30-19.30 De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 13 mei a.s. om 11.00 uur op de algemene be graafplaats te Vlissingen. Vertrek van huis om 10.45 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren in de aula op de begraaf plaats. Aan huis geen bezoek. op de leeftijd van 72 jaar nog onverwacht van ons is heengegaan. Frans en Elly Kerkhove Rowena en Michelle Hanneke en Wim Krül Pascal Rona en Jolanda Lichtenberg Frans Lichtenberg Peter Stroo Ronny Kerkhove. Vlissingen, 10 mei 1976. Na een zeer langdurig lijden is heden van ons heengegaan, mijn echtgenoot, onze vader en grootvader JOOST DE GRAAF op de leeftijd van 55 jaar. Wolphaartsdijk :M. de Graaf- van Slingelandt Hellevoetsluis: Arie en Corrie Arjo Erica Alphen a/d Rijn: Henny en Jaap Gouda: Yvonne en Rob Cindy Wolphaartsdijk, 9 mei 1976. Veerweg 18. De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 12 mei om 11.30 uur te Wolphaartsdijk. Heden overleed, in verpleeginrichting 'Der Bc de', onze lieve tante LEUNTJE PASSENIER in de ouderdom van 95 jaar. Domburg: M. Passenier B. A. Passenier-Uresch Zierikzee: M. E. de Looff-Passenier H. A. de Looff en kinderen Middelburg: F. Passenier E. Passenier-Lourens Correspondentieadres: Zuidstraat 9, Domburg. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 15 mei as. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Domburg. Vertrek van het Schuttershof om 10.45 uur. LEUNTJE PASSENIER in de ouderdom van 95 jaar. Uit aller naam: W. G. Passenier-Passenier Domburg, 9 mei 1976 Rectificatie In de overlijdensadvertentie van neeltje huljsman echtgenote van Pietcr Marinus Filius staat vermeld Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 19.00- 20.00 uur in de aula op de begraafplaats. Dit moet zijn Gelegenheid tot condoleren aar huis van 19.00-20.00 uur en na de teraardebestel ling in de aula op de begraafplaats. Heden heeft de Here uit ons midden weggeno men. na een langdurig, geduldig gedragen lijden mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader KRIJN EEKMAN op de leeftijd van 78 jaar. Middelburg T. A. Eekman-Alewijnse I. A. de Plaa-Eekman L. A. de Plaa Middelburg, 9 mei 1976 Veersesingel 204 We hebben vader opgebaard in de rouwkamei van het Gasthuis. Rouwbezoek van 17.30 tol 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 13 mei 1976 om 15.15 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de aula op de begraafplaats, die aanvangt om 1445 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. R. P. Ytsma. Vertrek vanaf de Veersesingel 204 om 14.30 uur Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. Geen toespraken. L. FLIKWEERT grondwerker/hulpfilter bij de afdeling distribu tie gas in Schouwen en Duïveland Wij verliezen in hem een plichtsgetrouw mede werker die met grote toewijding zijn werk heeft verricht. Bestuur, directie en personeel van de N.V. Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij. Middelburg. 10 mei 1976 Algemene kennisgeving. Heden 10 mei overleed in het rusthuis 'De Grif fioen' in de ouderdom van bijna 89 jaar, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer MARKUS MARKUSSE weduwnaar van Johanna Meulmeester Kortgene: Middelburg: Haamstede: Vlissingen: Goes: Middelburg. Serooskerke(W): Middelburg: Alphen a/d Rijn: Abr. Markusse C. Markusse-Jobse C. Ingelse-Markusse C. Ingelse L. Jongepier-Markusse L. J v. d. Zande Adr. Markusse S. J. Markusse-Vermeulen D. Markusse P J Markusse-de Bart A. van Varik-Markusse A. M. van Varik M. Markusse M E Markusse-de Ligny J. de Zeeuw-Markusse C. de Zeeuw C. Markusse H. Markusse-Duvekot Klein- en achterkleinkinderen Middelburg, Seissingel 100 Rusthuis 'De Griffioen' Correspondentieadres. Hoofdstraat 101, Kort gene. De begrafenis zal plaatsvinden D.V vrijdag 14 mei 1976 om 14.45 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van rusthuis 'De Griffioen'. Seissingel 100. die aanvangt om 14.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. F. H A van der Wind. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op ?le begraafplaats. JAN MAARTEN MARKUSSE op de leeftijd van 75 jaar De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 13 mei om 14.00 uur te Kamperland Vertrek vanuit het De Casembroothuis'. Niéuw- straat Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis. Door nalatigheid vernam ik tot mijn leedwezen zaterdag 8 mei pas dat mijn vader, de heer S. f. piazza maandag 3 mei in het ziekenhuis te Middelburg is overleden. Langs deze weg wil ik zijn echtgenote mevrouw M. Piazza-Pluymers bedanken voor haar liefde volle zorgen. S. F. Piazza B. G. Piazza-Wattel Monique Middelhamis. Na het plotseling overlijden van onze dierbare man en vader, hebben wij grote steun onder vonden van allen die van hun sympathie blijk hebben gegeven. Ook voor uw medeleven zeggen wij u hartelijk dank. Oostburg: M. L. M. van Goor-Heutz Amsterdam: Bern en Mieke van Goor-Ruygers en kleinkind. heden werd van ons -weggenomen onze lieve groot- en overgrootvader ISAAC ADRIAAN DE LIJSER op de leeftijd van ruim 64 jaar. Sari en Jan Sjaak Ina en Eric-Richard Margriet Sjaak Sarina Marina Simon Anita Sjacko i. a. de lijser Wij verloren in hem een trouw lid en vriend. Personeelsver. B.V. T.S.M. Terneuzen. Met grote verslagenheid geven wij kennis van het plotseling overlijden van onze medewerker I. A. DE LIJSER gedurende 29 jaar gaf hij zijn beste krachten aan ons bedrijf. Directie B.V. Terneuzense Scheepsbouw Mij Terneuzen. Dankbetuiging Remy, Henny, Antoin, burgemeester en weth., Triconoble-Reburo. heer pastoor, gem. raad, fanfare en drumband, sportraad de NTTB en de ZTTB. leraren, familie, vrienden en kennissen. Danscomité, werkende leden, steunende leden, spelende leden en supporters van Sint-Aloysius en andere verenigingen. U hebt er voor ons een onvergetelijke dag van ge maakt. door uw overweldigende belangstelling bij het behalen van het Ned. kampioenschap. KLEUREN- tv 66 cm 2000 - 78,- per maand Ook zondags open van 14.00-18.00 uur SAS VAN GENT PROMENADE GENTSESTRAAT 4 01158-1938 Tijdelijke verkeersmaatregel Burgemeester en wethouders van Terneuzen brengen ter algemene kennis, dat in verband met herbestratingswerkzaamheden de Amber- boomstraat vanaf heden wordt afgesloten voor alle verkeer behalve voetgangers in beide rich tingen. Deze maatregel zal duren tot en met 26 mei 1976 of zoveel korter als mogelijk of zoveel langer als noodzakelijk zal zijn in verband met de uit te voeren werkzaamheden. Terneuzen, 10 mei 1976. Burgemeester en wethouders voornoemd, loco-burgemeester, drs. R. c. E. Barbë, AFVALWATERLEIDING KANAALZONE ZEEUWSCH-VLAANDEREN De voorzitter van de Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen maakt bekend, dat op vrijdag, 14 mei 1976, des voormiddags om tien uur in het gemeentehuis te Terneuzen een openbare vergadering van de raad van bestuur zal worden gehouden. Terneuzen. 5 mei 1976. De voorzitter, D. J. Oggel. In aansluiting aan de overlijdensadvertentie van 1 mei j.l. wordt hierbij medegedeeld dat de be grafenis van wijlen mevrouw j. a. van der schans-de witte is vastgesteld op hedenmiddag dinsdag 11 mei. te ongeveer 14 40 uur op de Zuiderbegraafplaats te Terneuzen. De uitvaartdienst wordt gehouden in de Op- standingskerk aan de Bellamyslraat om 14 00 in de ouderdom van ruim 88 jaar. De ex.-test J C. Risseeuw. Scheldestraat 4. Cadzand De begrafenis zal plaatshebben op de algemene begraafplaats te Cadzand op 13 mei 1976 om 15.00 uur. Samenkomst in het bejaardenhuis 'Coensdike' te Aardenburg. I gemeente Openbare commissievergaderingen De locö-burgemeester van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat op donderdag 13 mei 1976 openbare vergaderingen zullen worden gehou den van de volgende raadscommissies 1. openbare werken, volkshuisvesting en ruim telijke ordening. 2. gemeente-financiën. cultuur, recreatie en toe risme, 3. onderwijs en sport. Deze vergaderingen worden gehouden in het stadhuis van Terneuzen en vangen aan om 19.30 uur. De agenda's en voorzover van toepassing de daarop betrekking hebbende concept- raadsvoorstellen zijn voor de aanvang en tijdens de vergaderingen voor een ieder ter plaatse ver- De loco-burgemeester van Terneuzen, drs. R. C. E. Barbé. gemeente OPENBARE COMMISSIEVERGADERING De loco-burgemeester van Terneuzen brengt ter openbare kennis, dat op woensdag 12 mei a.s. een openbare vergadering zal worden gehouden van de commissie van sociale zaken, volksge zondheid en jeugdzaken. Deze vergadering zal worden gehouden in het stadhuis van Terneuzen en vangt aan om 19.30 De agenda en voorzover van toepassing de daarop betrekking hebbende concept- raadsvoorstellen zijn voor de aanvang en tijdens de vergadering voor een ieder ter plaatse ver krijgbaar. De loco-burgemeester van Terneuzen, drs. R. C. E. Barbé. Het bestuur van de R.-K. L.T.S. ST. BERNHARD' TE RULST vraagt wegens uitbreiding van het aantal klassen per 1 augustus a.s. voor een volledige weektaak (29 lessen) EEN LERAAR METAALBEWERKER met akte Nj - tevens in het bezit van de akte N I of W.N. Belangstellenden worden uitgenodigd hun sollicitaties binnen 10 dagen te richten aan de secretaris van het Schoolbestuur, p/a Gildenstraat 1, Hulst. Inlichtingen bij de directeur van de school tel.: 01140-3012. Old-timersshow en kinderspelmiddag op programma VVV GROEDE - Het zomerprogramma van de VVV Groede vermeldt voor het komende seizoen twee 'nieuwtjes'. In juli staat een old timers-show met au to's uit de jaren twintig en dertig op het programma. Tevens is er een kin derspelmiddag met activiteitden uit grootmoeders tijd. Dit zomerpro- gramma kwam ter sprake tijdens de vergadering van de VW Groede. Na het openingswoord en het huishou delijk gedeelte werd de heer J. Schip, pers voor een periode van zes jaat als voorzitter gekozen. De leden hadden geen bezwaar tegen een trendmatige contributieverhoging met tien procent Tot slot besloot de vergadering de be woners van de tuinhuisjes te Groede voor het waterverbruik uit de VVV- kraan in de duinen te laten betalen. VV einig belangstelling ontspanningsdag RAC OOSTBURG - De belangstelling voor de door dc regionale agrarische com- missie (RAC) georganiseerde ontspan ningsdag is zaterdag tegengevallen Tijdens de activiteiten 's middags in di landbouwpraktijkschool in Schoon- dijke kwamen er zo'n 50 deelnemers, maar het bal 's avonds in 'Du Commer ce' in Oostburg werd om half elf ge staakt wegens gebrek aan belangstel ling. In de middaguren konden de dames en heren mee doen aan allerlei spelletjes. RAC-voorzitter T. Uitdewilligen sprak er tijdens de prijsuitrijking zijn teleur stelling over uit dat er zo weinig belang stelling was voor het evenement. Concert Zeeuws- Vlaams Kamerkoor OOSTBURG - Het Zeeuwsvlaamst kamerkoor onder leiding van Cor Schijve en Ton van Lare geeft vrijdag een concert in de burgerzaal van het gemeentehuis te Oostburg. De uitvoer ing begint 's avonds om acht uur. Op ht programma staan onder meer oud-Nederlandse en oud-Duitse liede ren. Ton van Lare en Jan Scheele spe len de sonate voor altblokfluit en con tinuo van Veracini. Bovendien is er ac- cordeonspel te beluisteren van Piel Leenhouts. Het concert wordt beëin digd met een samenzag van 'Die Win ter ist vergangen'. 'Rustoord' te Zaamslag in andere handen ZAAMSLAG Het voormalige bejaar denhuis van de hervormde diaconie, 'Rustoord', aan de Molenstraat Ie Zaamslag is nu definitief overgedra gen aan de Stichting Dagverblijf gees telijk gehandicapt kinderen. Dit tehuis werd in 1928 door de fer- vormde gemeente tijdens het pr<L kantschap van ds. G van Dis gebouw en in de vijftiger jaren met een vleugei uitgebreid, zodat 25 a 30 bejaarden konden worden opgenomen. In 1913 werd door samenwerking van het ge meentebestuur met de verschillende kerkgenootschappen overgegaan tol de bouw van ht nieuwe bejaardente huis 'De Molenhof 'Rustoord' kwam leeg te staan en het kostte de dicanie veel moeite een verantwoorde be stemming hiervoor te zoeken. Door deze verkoop zal genoemde stichting in staat zijn binnen afzienbare tijd op de plaats van Rustoord een nieuw ge bouw te doen verijzen. Met de sloop van het voormalige nejaardenhuis is reeds een begin gemaakt. Algemene Sport- en Ontspanningsvereniging Cadzand vergadert CADZAND De Algemene Sport en Ontspanningsvereniging te Cadzand houdt vanavond (dinsdag) de alge mene ledenvergadering. De vergader ing begint om 19.00 uur in de oude school, waar de gymnastiekafdeling een uitvoering geeft. Het huishoudelijk gedeelte van de ver gadering wordt vervolgens afgewerkt in 'Het Zwin' in Cadzand-dorp. De agenda vermeldt onder meer een voor stel tot contributieverhoging, de be stuurssamenstelling en een film over de Plympische Spelen in München. 'VOORAL VOOR DE WANDELAAR TE PAARD' HEIDEMIJ GAF ROUTES AAN AARDENBURG - De gemeentebes turen van Aardenburg. Oostburg en Sluis hebben een plan in studie om door heel West-Zceuwsch- Vlaanderen riiiterroutes uit te stippelen. Op het ogenblik voert men daarover besprekingen met verschillende instanties (onder meer het waterschap 'Het Vrije van Sluis') aan de hand van een discus sienota van de Heidemij. In die nota zijn - vrijblijvend - al ruim twintig ruiterroutes aangegeven. Onder meer de ANWB heeft al ta melijk enthousiast gereageerd. Volgens burgemeester drs. W. L. A. Lockefeer van Aardenburg - paar denliefhebber en gangmaker van het plan - zijn de ruiterpaden in eerste aanleg bedoeld voor de 're- creatieruiter'. Hij beschouwt het als een overheidstaak om daarvoor tuimte te scheppen. „Vanuit de hippische gezichtshoek ben ik zeer direct geconfronteerd met de nood van de ruiter en de amazone in het verkeer en de onwetendheid van de medeweggebruikers over het bedrag van het paard op de weg". De heer Lockefeer vindt dat paar den - met uitzondering van bijvoor beeld die van de politie - zoveel mogelijk moeten worden geweerd uit het verkeer, maar ook dat daar iets tegenover moet staan. „Want wie de paardensport beoefent kan nu eenmaal lang niet altijd terecht op een afgebakend terrein, zoals bij andere sporten". Hij onderscheidt, naast de wel afge schermde manege, een aantal vor men van 'ruiterij-buiten'. Er is de goed georganiseerde lande lijke ruiterij, die zich af en toe op "s-Heren wegen' moet begeven en verder de 'recreatieruiter', de be langrijkste categorie in het kader van het ruiterpadenplan. De heer Lockefeer noemt het de 'wandelaar te paard' en wil die groep ruim baan geven. Maar hij signaleert dat zich daaronder veel ongeoefende ruiters bevinden, die mogelijk het normale verkeer in gevaar brengen. Eén ma nier om dat tegen te gaan ziet hij in de instelling van een rijbewijs voor de combinatie van paard en ruiter: „Het steeds toenemend gebruik van het paard vraagt om een rijbe- kwaamheidsbewijs". Anderzijds wil hij de toerist te paard tegen zichzelf beschermen door hem over ruiterpaden te lei den, waarop hij niemand in de weg loopt". ..Vooral zo'n man heeft er behoefte aan uit de normale ver keersstroom te worden gepeuterd en daar ligt de verantwoordelijk heid van de overheid. We moeten niet betuttelen, maar dit vraagt om ordening, temeer omdat het in Bel gië al veel langer in orde is. En wat- gebeurt er nu steeds vaker: dat rui ters de grens overkomen via ruiter paden, die dan plotseling ophouden Wij willen het graag op elkaar laten aansluiten en ik weet dat ook mijn collega van Knokke daarvoor voelt Het biedt de ruiters in West- Zeeuwsch-Vlaanderen trouwens ook meteen een enorm achterland". Nog een reden te meer om de routes snel uit te stippelen is dat de West- Zeeuwsvlaamse stranden vanaf dit jaar in het drukke zomerseizoen het grootste deel van de dag niet meer toegankelijk zullen zijn voor paar den en hun berijders. „Wandelaars te paard' en manegehouders zijn daarmee niet onverdeeld gelukkig. De heer Lockefeer toont begrip voor de maatregelen. Maar hij zegt ook: „Voor die mensen zijn de ruiterrou tes een goed alternatief'. Overigens stelt hij nadrukkelijk voorop dat het niet gaat om de aanleg van rui terpaden. maar slechts om het aan geven van routes door borden te plaatsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 18