'Dubbeltje voordeel' per inwoner bij uitbreiding brandweerkring DUVEKOTTEN ZATERDAG IN GOES Familie berichten Bevel rechter tot staken van verkoop woning Tientallen familieleden op reünie DINSDAG 11 MEI 1976 Dankbaar en blij zijn wij met de geboorte van ons zusje en dochteije BIANCA JACOMINA J. Looise G. C. Looise-Arendse Miranda. Gapinge, 8 mëi 1976 •Dorpsstraat 12 Heden overleed, na een langdurige ziekte, toch nog onver wachts. onze lieve schoonzuster en tan- J. E. LICHTENBERG- LAPORT weduwe van G. K. Lichtenberg, in de ouderdom van ruim 72 jaar. Koudekerke: J. W. A. Bertrng- Lichtenberg Vlissingen: A. A. de Croo- Lichtenberg A. W. F. de Croo Los Angeles: C. J. W. Lichtenberg M. Lichtenberg- Isaack en kinderen Heden overleed onze lieve schoondochter, schoonzuster en tante echtgenote van P. M. Filius op de leeftijd van 49 Jaar. J. Filius M. P. Filius H Filius-Sterk Jan C Filius H. Filius-Corthof Lidia Ellen. Heden overleed, zacht en kalm, in het ver pleegtehuis "Der Boe- de' te Koudekerke. onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader IZAAK REIJERSE weduwnaar van Anna Westrate, in de ouderdom van 94 jaar. Uit aller naam: C. M. Reijerse Middelburg, 10 mei 1976 Voorborch 12 De begrafenis zal plaatsvinden donder dag 13 mei a.s. om 13.00 uur op de be graafplaats te Mid delburg. Vertrek vanaf Voor borch 12 om 12.40 uur. Na een langdurige ziekte is toch nog onverwacht, van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moe der en behuwdmoeder JOHANNA ELIZABETH LAPORT weduwe van Gijsbrecht Karei Lichtenberg in de ouderdom van 72 jaar. C. J. W Lichtenberg M. P. Lichtenberg-Veerhoek J. G. Lichtenberg A. W. Lichtenberg-Despinois J. E. Kerkhove-Lich ten berg F W. Kerkhove C. S. Stroo-Lichtenberg A. Stroo. Vlissingen. 10 mei 1976. Menno van Coehoomgracht 28. De overledene is opgebaard in de rouwkamer van het 'Bethesda-St,-Josephaekenhuis'- aan de Koudekerkseweg. Bezoekuur van 18.30-19.30 uur. De teraardebestelling zal plaatshebben donder dag 13 mei a.s. om 11.00 uur op de algemene be graafplaats te Vlissingen. Vertrek van huis om 10.45 uur. Na de teraardebestelling is er gelegenheid de familie te condoleren m de aula op de begraaf plaats. Aan huis geen bezoek op de leeftijd van 72 jaar nog onverwacht van ons is heengegaan. Frans en Elly Kerkhove Rowena en Michelle Hanneke en Wim Kriil Pascal Rona en Jolanda Lichtenberg Frans Lichtenberg Peter Stroo Ronny Kerkhove. Vlissingen, 10 mei 1976. Na een zeer langdurig lijden is heden van ons heengegaan, mijn echtgenoot, onze vader en grootvader JOOST DE GRAAF op de leeftijd van 55 jaar Wolphaartsdijk :M. de Graaf- van Slingelandt i Hellevoetsluis: Arte en Corrie Arjo Erica Alphen a/d Rijn: Henny en Jaap Gouda: Yvonne en Rob Cindy Wolphaartsdijk, 9 mei 1976. Veerweg 18. De begrafenis zal plaats hebben op woensdag 12 mei om 11.30 uur te Wolphaartsdijk. Heden overleed, in verpleeginrichting 'Der Boe- de'. onze lieve tante LEUNTJE PASSENIER in de ouderdom van 95 jaar. Domburg: M. Passenier B. A. Passenier-Uresch - Zierikzee: M. E. de Looff-Passenier H. A. de Looff en kinderen Middelburg: F Passemer E. Passemer-Lourens Koudekerke. 9 mei 1976 'Der Boede' Correspondentieadres: Zuidstraat 9. Domburg. De teraardebestelling zal plaatshebben zater dag 15 mei a.s. om 11.00 uur op de algemene begraafplaats te Domburg. Vertrek van het Schuttershof om 10.45 uur. Rectificatie In de overlijdensadvertentie van NEELTJE HUIJSMAN echtgenote van Pietcr Marinus Filius staat vermeld Gelegenheid tot condoleren 's avonds van 19,00- 20.00 uur in de aula op de begraafplaats. Dit moet zijn Gelegenheid tot condoleren aan huis van 19.00-20.00 uur en na de teraardebestel ling in de aula op de begraafplaats. Heden heeft de Here uit ons midden weggeno men, na een langdurig, geduldig gedragen lijden, mijn innig geliefde man en onze zorgzame vader KRIJN EEKMAN op de leeftijd van 78 jaar. Middelburg: T. A. Eekman-Alewijnse I. A. de Plaa-Eekman L. A. de Plaa Middelburg. 9 mei 1976 Veersesingel 204 We hebben vader opgebaard in de rouwkamei van het Gasthuis. Rouwbezoek van 17.30 tol 18.30 uur. De begrafenis zal plaatsvinden donderdag 13 mei 1976 om 15.15 uur op de algemene be graafplaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de aula op de begraafplaats, die aanvangt om 14.45 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. R. P. Ytsma "Vertrek vanaf de Veersesingel 204 om 14.30 uur. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op de begraafplaats. Geen bloemen. Geen toespraken L. FLIKWEERT grondwerker/hulpfitter bij de afdeling distribu tie gas in Schouwen en Duiveland. Wij verliezen in hem een plichtsgetrouw mede werker die met grote toewijding zijn werk heeft verricht. Bestuur, directie en personeel van de N.V Provinciale Zeeuwse Energie-Maatschappij. Middelburg. 10 mei 1976 Algemene kennisgeving. Heden 10 mei overleed in het rusthuis 'De Grif fioen' in de ouderdom van bijna 89 jaar, onze lieve vader, behuwd-, groot- en overgrootvader, de heer MARKUS MARKUSSE weduwnaar van Johanna Meulmeester Kortgene: Middelburg: Haamstede: Vlissingen: Goes: Middelburg: SerooskerkeiW): Middelburg: Alphen a/d Rijn: Abr. Markusse C. Markusse-Jobse C. Ingelse-Markusse C. Ingelse L. Jongepier-Markusse L. J. v. d. Zande Adr. Markusse S. J. Markusse-Vermeulen D. Markusse P. J. Markusse-de Bart A. van Varik-Markusse A. M. van Varik M Markusse M E. Markussc-de Ligny J de Zeeuw-Markusse C. de Zeeuw C. Markusse H. Markusse-Duvekot Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres: Hoofdstraat 101, Kort gene. De begrafenis zal plaatsvinden D V. vrijdag 14 mei 1976 om 14.45 uur op de algemene begraaf plaats te Middelburg. Hieraan voorafgaande vindt een rouwdienst plaats voor de familie en de belangstellenden in de zaal van rusthuis 'De Griffioen'. Seissingel 100. die aanvangt om 14.00 uur en geleid wordt door de weleerwaarde heer ds. F. H. A van der Wind. Na afloop van de teraardebestelling gelegenheid de familie te condoleren in de condoleance ruimte van de aula op <le begraafplaats. Heden overleed, in verpleeginrichting 'Der Boe ide', onze lieve zuster en tante LEUNTJE PASSENIER in de ouderdom van 95 jaar Uit aller naam: W. G. Passenier-Passenier JAN MAARTEN MARKUSSE op de leeftijd van 75 jaar De begrafenis zal plaatsvinden op donderdag 13 mei om 14.00 uur te Kamperland. Vertrek vanuit het 'De Casembroothuis'. Nieuw- straat Gelegenheid tot condoleren na afloop van de begrafenis Door nalatigheid vernam ik tot mijn leedwezen zaterdag 8 mei pas dat mijn vader, de heer S. F. PIAZZA maandag 3 mei in het ziekenhuis te Middelburg is overleden. Langs deze weg wil ik zijn echtgenote mevrouw M. Piazza-Pluymers bedanken voor haar liefde volle zorgen. S. F. Piazza B. G. Piazza-Wattel Monique Middel hamis Na het plotseling overlijden van onze dierbare man en vader, hebben wij grote steun onder vonden van allen die van hun sympathie blijk hebben gegeven. Ook voor uw medeleven zeggen wij u hartelijk dank. Oostburg: M, L. M. van Goor-Heutz Amsterdam: Bern en Mieke van Goor-Ruygers en kleinkind. BRANDWEERKRING MIDDEN-ZEELAND GAAT GEMEENTEN F 1,35 PER INWONER KOSTEN VEERTIEN GEMEENTEN MET 177.000 ZIET,EN WESTKAPELLE - Bij uitbreiding van de regionale brandweerkring Walche ren met de gemeenten in Noord- en Zuid-Beveland. zullen de kosten van de veertien deelnemende gemeenten waarschijnlijk neerkomen op onge veer 1,35 per inwoner. Dat is een dubbeltje minder dan de negen Wal- clierse gemeenten zouden moet bij dragen als de brandweerkring niet zou worden uitgebreid. Het verschil wordt veroorzaakt doordat de kosten bij samenwerking met de Bcvelanden worden gedragen door een 177.000 in woners, tegen een kleine 100.000 in woners op Walcheren. Deze gegevens kwamen maandagmid dag naar voren tijdens een vergadering van het algemeen bestuur van de re gionale brandweerkring Walcheren, gehouden in het gemeentehuis te Westkapelle. Voorzitter drs. Th. J. Westerhout (burgemeester van Vlissin gen) gaf de bestuursleden een kort overzicht van de stand van zaken om trent de samenwerking met de Beve- landen, waarover nu zoals bekend in pnncipe overeenstemming is bereikt. Hij somde daarbij nog even de aan vankelijke knelpunten op waarover men het inmiddels zo goed als eens is geworden, zoals de kwestie van het viirzitterschap en de vestigingsplaats van het centraal commando (voorlopig Middelburg), maar later de plaats die eventueel als centraal hulpcentrum zal worden aangewezen). Om met veertien gemeenten een werk baar bestuur te kunnen forme- ren.wordt de huidige Walcherse opzet van afvaardiging op basis van het aan tal inwoners per gemeente losgelaten, maar is gekozen voor een stemverhou ding op basis van het aantal inwoners. Elke gemeente krijgt daarbij twee ver tegenwoordigers in het bestuur, die elk één stem per 5000 inwoners krijgen. Subsidie De heer Westerhout sprak de verwach ting uit dat de aanvankelijke streefda tum van 1 augustus voor het in wer king treden van de nieuwe regeling Hervormd kerkkoor Borssele zingt voor bejaarden 'Poelwijk' 's-HEER-ARENDS KERKE - Het her- vormd kerkkoor uit Borssele treedt woensdagavond op voor de bejaarden in het bejaardentehuis 'Poelwijk' te 's-Heer-Arendskerke. Het koor brengt, onder leiding van dirigent T Fraanje een gevarieerd programma. De uitvoer ing van het koor begint om 19.30 uur. Feestavond Sparta KRABBENDIJKE - Vrijdag 14 mei or ganiseert de gymnastiekvereniging 'Sparta' ter afsluiting van haar 65-jarig bestaan een feestavond in het cultureel centrum. De toneelgroep 'Kameleon' uit Krabbendijke brengt een blijspel in drie bedrijven onder de titel: 'Even voorstellen ik ben uw dochter". In de pauze wordt een verloting gehou den ter bestrijding van de kosten. Na afloop is er nog een gezellig samenzijn met het 'Reimerswaal Trio'. De avond begint om kwart voor acht. VOO Goes blij met voorgestelde verhoging voor godsdienstonderwijs GOES - De afdeling Goes van de Ver eniging Openbaar Onderwijs (VOO) is blij met het voorstel, dat b. en w. van Goes aan de gemeenteraad doen om de vergoeding voor godsdienst- en vor mingsonderwijs op de openbare basis scholen en de gemeentelijke mavo te verhogen. De vergoeding zal als de raad er mee instemt worden verhoogd van vijfhon derd tot negenhonderd gulden per ka lenderjaar voor elk gegeven lesuur. In verband hiermee zal de bestaande ver ordening worden gewijzigd Het zal dan in principe ook mogelijk worden dat minderheidsgroepen van de rege ling gebruik kunnen maken, zoals bij voorbeeld het humanistisch vormings onderwijs. De Vereniging Openbaar Onderwijs in Goes betreurt het dat het openbaar ondeiwijs aan het begin van het nieuwe schooljaar slechts over één lokaal in de Goese Polder II zal kun nen beschikken. Aanvankelijk was het de bedoeling dat het er twee zouden zijn: één tijdelijk in de rk school en één eveneens tijdelijk in het multifunctio nele wijkcentrum. Voor dat laatste lo kaal is echter niet geheid, zodat waar schijnlijk pas begin 1977, als de nieuwe openbare school in de Goese Polder II gereed zal zijn, meer ruimte dan eén lokaal beschikbaar is. Gesproken werd ook nog over de motie, die het district Zeeland van VOO twee weken geleden aan het hoofdbestuur heeft gezonden, over de problemen van kleuterscholen in de kleine dorpen. Het hoofdbestuur heeft deze motie, die aan de orde zal komen op het VOO-congres in Hoog- eveen positief ontvangen en heeft de zaak al aangekaart bij een aantal ka merleden. Bij de bestuursverkiezing werd ir. P. H van de Weele uit 's-Heer Arendskerke in de plaats van mevrouw T Entink-Dijkstra gekozen. Na het huishoudelijk gedeelte hield mevrouw C. C. van Zanten-Leysen een boeiende inleiding over het schoolpsychologisch onderzoek voor school- en beroepskeu- niet kan worden gehaald, maar zei wel goede hoop te hebben dat een en ander nog dit jaar zijn beslag krijgt. Over igens is in de begroting voor de nieuwe regeling nog geen rekening gehouden met een te verwachten rijkssubsidie De heer M. A. van IJzerloo. districtsin specteur voor het brandweerwezen, kon hierover nog weinig meedelen, maar zei wel dat het in de bedoeling ligt om zowel in de materiële als in de personele sfeer te subsidiëren, met het doel om het regionaal functioneren zo veel mogelijk te bevorderen. In verband met de uitbreiding van de brandweerkring wil men, ter ontalsling van de taken van de regionaal com mandant, twee krachten aantrekken, een brandmeester en een onder brandmeester die tevens administra tief werk kan doen Tot nu toe werd de regionaal commandant door een ad ministratieve kracht bijgestaan, die echter inmiddelsontslag heeft geno men. Ter voorziening in deze vacature, en tegelijk inspelend op de nieuwe si tuatie, zijn sollicitanten opgeroepen MIDDELBURG - Rechter mr. J. H. Mulder van de arrondissementsrecht bank in Middelburg heeft de aardap- pelhandel M. A. Mol en Zonen te Bruinisse bevolen de voor woensdag aanstaande aangekondigde executo riale verkoop van de woning Elen- baasstraat 5 tc 's-Heer Arendskerke te staken. Over deze verkoping krachtens rech terlijk bevel was een kort geding tegen de firma Mol aangespannen door de ei genaar van de woning, de heer A. Slik ker. Deze vroeg via zijn advocaat mr. E. H. A. Schüte schorsing van de ver koping. Deze eis is nu door de rechter toegewezen, waarbij deze heeft be paald dat de gedaagde aan de eiser een dwangsom van 100.000 - moet beta len bij nietnakoming van het bevel. -Achtergrond van de aangekondigde verkoop, die woensdag in café 'De Tol' zou plaatsvinden ten overstaan van notaris Van Dissel uit Goes, was dat de heer Slikker zich destijds als procura tiehouder van de aardappelhandel Helmink-Boots BV te Purmerend borg had gesteld voor de betaling van schulden van deze firma aan de firma Mol. doormiddel van een tweede hypo theek op zijn privé-womng. De firma Mol heeft hiervan al geruime tijd gele den gebruik gemaakt, waarop een rechterlijk bevel tot openbare verkoop van de woning is gevolgd. Daarbij werd bepaald dat de koper ontruiming kan eisen. Mr. Schute wil nu een procedure tegen de firma Mol aanspannen over de geldigheid van de destijds door de heer Slikker getekende acte van borg stelling. Ook zou onvoldoende zijn aangetoond dat de schuld - het zou nu nog gaan om een bedrag van 42.000.- niet bij Helmink-Boots is te vorderen. voor de luncUe van onderbrandmees ter. Het algemeen bestuur gaf het da gelijks bestuur machtiging om de solli citaties verder te behandelen en tot de benoeming over te gaan. Domburg stemmen op, aldus de heer Vreeke, om j hiervan af te zien omdat opheffing van plaatselijke brandweerposten niet on mogelijk wordt geacht. Van de zijde van het dagelijks bestuur en de inspec- teur werd dit nadrukkelijk bestreden. ..Dat zal nooit de bedoeling zijn", aldus voorzitter Westerhout. Tijdens de rondvraag vroeg het Dom- burgse raadslid Vreeke naar de moge lijke consequenties van verdere regio nalisatie voor het functioneren van de brandweer in de dorpen Achtergrond was de voorgenomen vernieuwing van de brandweergarage in Domburg. Bin nen de Domburgse gemeenteraad gaan Thoolse VVD'ers verontrust over hinderwetvergunning General Electric THOLEN - TweeVVD-raadsleden van Tholen zijn verontrust over het feit dat het bedrijf General Electric Plas tics B.V. te Bergen op Zoom een ver gunning heeft gekregen voor het lozen van afvalwater op de Ooslerschelde. De twee raadsleden, de heren M. van Damme en J. L. van Gorsel, vragen het college in schriftelijke vragen of lozing van afvalwater op de Oosterschelde niet alleen een zaak is die de gemeente Bergen op Zoom betreft, 'maar ook en vooral de regio en zeker de gemeente Tholen'. Voorts vragen de twee WD- ers of het college er van overtuigd is dat, als de vergunning wordt verleend, dit geen nadelige gevolgen zal hebben voor de leefbaarheid van de gemeente Tholen. De heren Van Gorsel en Van Damme willen, als de vbragen bevestigend worden beantwoord, de bevindingen van het college weten ten aanzien van de mate van de vervuiling: „Hierbij ook in overweging nemend, dat een eventueel afgesloten Oosterschelde de graad van vervuiling verhoogt". De beide raadsleden beëindigen hun vra gen met het verzoek oh het college be reid is over conclusies en daaruit voortvloeiende eventueel te nemen stappen de gemeenteraad op korte termijn willen informeren. VVV Haamstede houdt voorjaarsvergadering HAAMSTEDE - De V.V.V. 'Burgh Haamstede' houdt donderdag 13 mei 's avonds om 20.00 uur in hotel 'R.T.M. Haamstede Station' de algemene voor jaarsvergadering. Naast het huishou delijk gedeelte zal 'De toekomst van de recreatie in Burgh-Haamstede in ver band met de structuurstudie van Wes- terschouwen' behandeld worden. Het bestuur verstrekt verder mededelingen over de Streek-V V.V.: de toeristengids: de wandelgids en de autorallye voor de leden, benevens een evenementen - programma voor Brandweerwedstrijdei in Wolphaartsdijk WOLPHAARTSDIJK - Zaterdag tj mei worden in Wolphaartsdlj brandweerwedstrijden gehouden. doen twaalf korpsen aan mee. De wedstrijd staat onder auspiciën vi de Vereniging van Bevelvoerenden b de vrijwillige brandweren op de Bev» landen, in samenwerking met het i gemeen brandweercomité van de Kt derlandse vereniging van brandwee commandanten, 's Morgens beginnet de wedstrijden op kwart over negen. Middags om kwart voor twee wordet de brandweerwedstrijden voortgezet Om kwart over elf worden de leden va de jury en een aantal genodigden doe b en w. van Goes in restaurant 'D> Boei' ontvangen. Om kwart over ze zal burgemeester mr. F. G. A. hube tijdens een koffietafel in het dorpshui- de prijzen uitreiken. Ambulancedienst eens met financiering nieuwe ambulances HEINKENSZAND - Het algemeen la- stuur van de ambulancedienst Berf landen heeft maandagmiddag besl» ten om een kasgcldlening aan te gaai van 75.000 gulden en krediet in rekening-courant te verhogen tot e zelfde bedrag in verband met de ai koop van twee nieuwe ambulances. Eerder was al besloten om de in Goe en Kapelle gestationeerse wagens te vervangen. De wagens kosten ruin 71 000 gulden per stuk. In het verledet konden nieuwe wagens steeds uit vr- gekomen eigen financieringsmiddele worden aangeschaft. Thans was da niet mogelijk, zodat een andere vora van financiering moest worden ge zocht. De twee nieuwe ambulances worde» gebouwd op een chassis van de Merce des 230 benzine. Jarenlang heel! it ambulancedienst met Opeis gerat: maar nu is besloten om op Meröü over te stappen, omdat deze waps meer praktische mogelijkheden bit: en qua prijs niet veel verschilt met te: andere merk. Het algemeen bestuur had weinig moeite met de agenda AUe voorstel len van het bestuur kwamen er na een teolichting van waamemend-voorzittet J. Kaboord en directeur-secretaris M F Boogert vlot door. Zo werden de slotwijziging van de begroting 1975, de rekening over dat jaar en het nieus: bezoldigingsbesluit vastgesteld. Ontvangst in Goese stadhuis GOES - In het Goese stadhuis zijn zaterdagmorgen door burgemeester en wethouders van Goes, vele tien- talie leden van de Duvekot familie ontvangen. Het was de tiende keer dat de Duvekot familie een reünie hield. Uit heel Nederland en uit wa ren de Duvekotten in Goes samen gekomen om gezamelijk een dag door te brengen. De dag werd begonnen met een fami lievergadering, wat gebruikelijk is elke keer als de Duvekotten samen komen. Daarna werden zij ontvan gen in het Goese stadhuis waar ze werden toegesproken door de bur gemeester van Goes, de heer F. G. A Huber. die vertelde dat hij en de we thouders erg gelukkig waren om de Duvekotten in Goes te kunnen ont- vangen, ..De familie Duvekot is een begrip in Goes, de stad waar u zo veel banden hebt," aldus de heer Hüber die verder ging met de aanwezigen iets te vertellen van de geschiedenis van het Goese stadhuis en de enkele jaren geleden gereedgekomen res tauratie „Ik ben blij dat het stadhuis is opgeknapt. Het is elke dag die ik hiet ben weer een genoegen om in dit mooie gebouw te vertoeven," zo ver telde de burgemeester. Hij ging ook in op het interieur van het stadhuis en vertelde wel enige moeite te heb ben met de moderne inrichting van de raadszaal die door de burgemees ter 'de apenrots' werd genoemd. Hierna bedankte de voorzitter van de vereniging familie Duvekot, de heer W. S. Duvekot. de burgemeester en wethouders van Goes voor de ont vangst in het stadshuis. Hij zei blij te zijn dat het gezelschap in Goes kon samen komen omdat dat de plaats is waar de familie oorspronkelijk van daan komt. Verder haalde hij de ge schiedenis van de familie aan en wees er op dat het Cornelius Duvekot was die in Goes een handel stichtte in on der andere graan, meel en borstels. Als dank voor de ontvangst bood de heer Duvekot de burgemeester een bloemstuk aan waarna een rondlei ding door het stadhuis werd ge maakt. Na de rondleiding ging de familie aan de lunch om vervolgens 's middags een wandeltocht langs de plaatsen en gebouwen in Goes te maken waar de familie bijzondere herinneringen of banden mee heeft.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 16