Bayern München wil record Ajax evenaren: driemaal de Europacup Middelburg: drie nieuwe trainers VERRASSINGEN TIJDENS ZEEUWSE TOPACHTKAMPEN TAFELTENNIS zuiveiland halfboter Selecties Nederlands elftal en Jong Oranje N0BELH0RSTSCH00L HULST NA 3 ZEGES TOCH NOG MAAR VIERDE Kees Priem opnieuw vooraan in Spanje: Zeeuw nu vijfde ST ETIENNETRAINER: „WE MOETEN IN GLASGOW DOEN WAT WE VORIG JAAR TEGEN BAYERN VERZUIMD HEBBEN Tactiek van beide clubs is in feite dezelfde... Kees Karstens naar Montlucon Superpremies voor winnaars Zomeravond- prestatieloop van AV'56 Goes Real Madrid protesteert ZEEUWS JEUGDELFTALSELECTIE WON GEFLATTEERD VAN STEEN Faase blijft in Dortmund winnen verhelderend DINSDAG 11 MEI 1976 GLASGOW - Jean-Michel Larque, de aanvoerder van Bayern Münchens tegenstander St-Etienne in de woens dagavond in het Hampden Park van Glasgow af te werken Europacup I-finale, zal in ieder geval spelen. De enkel blessure die de spelbepaler van de Fransen zaterdag tij dens een training had opgelopen, blijkt niet zo ernstig te zijn dat Larque toegevoegd dient te worden aan de blessu- relijst van St-Etienne, die inmiddels nog maar twee na- men telt: Dominique Rocheteau en Christian Synaeghel. De blessure van Dominique Bathenay is inmiddels door clubarts Poty genezen verklaard, terwijl al in een veel eerder stadium duidelijk was geworden dat rechterver- dediger Gerard Farison niet zal kunnen spelen door de vrij ernstige knieblessure die hij vorige week opliep in een treffen met Nimes. Hij zal vervangen worden door Pierre Repellini. De blessure van Dominique Rocheteau blijft vooralsnog zorgen baren. Het schijnt nu toch zo langzamerhand defi nitief te zijn, dat hij er woensdagavond niet bij zal zijn. Een definitief uitsluitsel wil Herbin, de rossige oefenmeester van de ASSE, nog altijd niet geven. Mocht Rocheteau inderdaad bij St-Etienne niet meespelen, dan betekent dat voor de Fransen zonder meer een groot ver lies. Als geen ander is hij - eenmaal op snelheid gekomen - levensgevaarlijk met de bal aan de voet. Hij is een speler van het type George Best, weet men in het verslagen kamp van het Eindlio- vense PSV. Bovendien vertoont zijn spel enige overeenkomst met Liver- pools sterspeler Kevin Keagan, die na een schitterende rush op de millimeter zuiver geplaatste voorzetten af kan ge ven. Ook het elftal van Bayern München is de laatste wedstrijd niet helemaal blessurevrij doorgekomen. De man die meestal de organisatie van het Duitse middenveld voor zijn rekening moet nemen, Jupp Kapellmann, is niet hele maal honderd procent fit; licht gebles seerd en bovendien wat grieperig moest Kapellmann maandagavond al vroeg het bed opzoeken. In tegenstelling tot StrEtienne, dat in de onmiddellijke omgeving van Glasgow verblijft, heeft Bayern München zijn in trek genomen in Dumbery, 70 kilometer van Glasgow. Trainer Dettmar Cramer, die overigens bij de aankomst in Schot- finale Bayern München zal verlaten, onder andere contact heeft gehad met hetLondense Arsenal, heeft zijn spelers de laatste twee dagen voorde wedstrijd complete rust voorgeschreven. Waar- ROBERT HERBIN voor de volle honderd procent fit in Schotland gearriveerd, erm daar het re cord van Ajax - driemaal achtereen Europacup-winnaar - te evenaren. Dat mogelijk St-Etienne's belangrijkste speler Dominique Rocheteau woensdag DETTMAR CRAMER SMITS, HEMELRIJK EN VAN DE VELDE MIDDELBURG Zeelands enige eerste klasser Middel burg in de KNVB heeft een opmerkelijke stunt uitge haald: naast de reeds be noemde hoofdtrainer Adrie van de Driest (in de plaats van de vertrekkende Piet Lindenbergj heeft het be stuur van de groen-witten drie andere bekende trainers aangetrokken. Voor de tweede sclecticgrocp komt met ingang van het nieuwe seizoen ex-Zeeland Sporttraincr Janis Smits tc staan, de derde selectie- groep wordt getraind door ex- Nieuwdorptrainer Melis Hemelrijk en de Middelburgse jeugd komt onder de hoede van Lcrv van de Velde, die al eerder het hoofdteam van de hoofdstedelijke ploee en laatstelijk de vv Goes trainde. ..We zijn verheugd, dat Van de Velde bij de Jeugd de taak zal over nemen van Adrie van de Driest, die het uitstekend gedaan heeft. We hopen, dat Van de Velde de goede lijn zal voortzetten en de A-Jeugd In de hoofdklas zal kunnen begelei den". Het Middelburgvoorzltter Kees de Keizer weten, dl'- bijzonder in zijn nopjes was over de aange trokken trainers ..Vele clubs zul len jaloers op ons ajn' veronder stelde De Keizer niet ten onrechte. 7-2 zege op Hontenisse Onder leiding van trainer Plet 1 denberg speelde Middelburg In ren •oral t den reeds bij rust een 3-0 voor sprong. Daarvoor zorgden Henny Wijs «1-0» Johnny Tahapary <2-0i en Wim Koster via een vrije trap (3-0). Daarna scoorden Wim Dekker (4-0) Kees van der Sluis i5-l>, Henny Wijs (6-2) en Simon Harinck, die de fraaiste goal van de wedstrijd maakte: 7-2. Ondanks de hitte werd er nog vrij aardig gevoetbald. Vanavond (dinsdag) speelt Middel burg een oefenwedstrijd tegen de Souburgse vierde klasser RCS. De strijd begin t om half zeven op het Nadorslvcld. rugreis. De Fransen zouden overigens ook niet eerder naar huis terug kunnen dan donderdagmorgen, want hen wacht niet mee zal spelen, ontpopte Cramer bij terugkeer in Frankrijk een reeds nu al gepland feestelijk welkom, met of zonder Europacup. Donderdagmorgen zullen de Stephanois door de president zelf in Parijs worden ontvangen, terwijl de spelers vervolgens met een tweetal helikopters naar het Geoffroy Guichard-stadion van St-Etienne wor den gevlogen, waar hen door de achter gebleven supporters een reusachtige ontvangst ten deel zal vallen. Dettmar Cramer, het doorgaans kod dige baasje van de Duitse 'Scnsation- self, wilde overigens gisteravond evenmin iets meedelen over de opstel ling van zijn elftal voor de finale. Met uitzondering van de licht geblesseerde Kapellmann is echter zijn gehele elftal NIEUWDORP ZESDE IN WONDELGEM WONDELGEM - De Wemeldingse wie- Ieramateur Heddy Nieuwdorp is tij dens een koers over 108 kilometer met 80 vertrekkers in het Belgische Won- delgem vijfde geworden. De Zeeuw maakte deel uit van een vluchtgroep van acht man, van wie Ton ter Harm- sel uit Lage Zwaluwe de sprint won. Jan de Groot uit Hank werd tweede en Henk Versluis uit Hendrik Ido Am bacht derde. Johnny Verbeke uit IJ- zendijke bezette de zesde plaats. ZEIST - Bondscoach George Knobel heeft voor de tweede wedstrijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landenploegen tussen Begië en Nederland, dezelfde zestien spelers geselcteerd als voor het eerste duel in Rotterdam. De tweede ontmoeting vindt op zaterdag 22 mei in Brussel plaats. Nederland verdedigt een voorsprong van 5-0. land heeft laten weten dat hij na deze De geselecteerden zijn: Ruiter en Rensenbrink (Anderlecht). Rijsbergen en Wim «„„(„O i 1 T-*— Jansen (Feyenoord), Schrijvers. Krol, Suurbier en Geels (Ajax). Cruyff en Nees- kens (Barcelona). Van Kraay, Willy en René van de Kerkhof (PSV), Rep (Valen cia), Meutstege (Sparta) en Peters (NEC). Ook voor het elftal van Jong Oranje, dat op woensdag 19 mei in Moskou aan- - treedt tegen het team van de Sovjet Unie onder de 23 jaar is de lijst van zestien schjjnüjk niet alleen methet oog op deze speiers bekend gemaakt, waaruit het elftal wordt samengesteld. Dit duel is 't mo c i maar r.m eerste in de halve finales van de strijd om de Europese titel voor landenploegen onder 23 jaar. De zestien zijn: Schellekens (NEC), Hoek (Volendam). Van Rijnso- ver, Spelbos. Hovenkamp, Kist en Van Marwijk (AZ'67). Kila en Van Leeuwen (FC Den Haag), Amtz en Van Deinsen (Go Ahead Eagles). Nanninga (Roda JC), Van Oostrom (Utrecht), Everse (Feyenoord I. Balkenstein (Sparta) en Lacroix (MW). geen vreugdevolle ontboezemingen over de kansen van Bayem München. ..Een ploeg die in de finale van de Euro pacup staat, heeft zondermeer kwaliteit en wordt beslist niet door één speler ge dragen. Vorig jaar al heeft Bayern tegen dit St-Etienne in de halve finale van de Europacup maar moeizaam tot een overwinning kunnen komen, dank zij een geweldig collectief. Bovendien: om ploegen als Dynamo Kiev. waarvan wij in de supercup toch maar hebben verlo ren, en PSV te elimineren, kan niet ge beurd zijn louter en alleen op puur ge luk. Met of zonder Rocheteau, St- Etienne zal ongetwijfeld voor ons hier in Schotland een uitermate taaie tegen stander zijn", aldus Dettmar Cramer. Ondanks alles heerst optimisme in beide kampen. In WestrDuitsland geeft men de eigen ploeg de beste kansenHet Westduitse persbureau SID komt bij een vergelijking van het spelersmate riaal tot een voordeel van Bayem van negen tegen vijf. Uli Hoeness verklaarde ook: „Het zal moeilijk worden, maar als we net zo spelen als tegen Real, zullen we zeker winnen". Bayem-trainer Cra mer nogmaals. ..Het is een ploeg met veel individualisten vol inspiratie en in tuïtie, en voor Fransen een verbazing wekkende discipline. Hun tactiek is de zelfde als de onze: snelle uitvallen van uit een gesloten veredediging". S t-Etiennezal zich gesteund weten door 20.000 supporters. Trainer Robert Her bin speelt met de revanchegedachte voor de uitschakeling door Bayern vo rig jaar in de halve finales. „We hebben onze kansen toen verpest door thuis 0-0 te spelen", meent Herbin. „Ik ben ervan overtuigd, dat wij een finale tegen Leeds gewonnen hadden. We moeten nu in Glasgow maar doen, wat we toen verzuimd hebben". wedstrijd, maar ook omdat Bayem München enkele uren na de finale de te rugreis naar Zuid-Duitsland zal onder nemen om daar tegen drie uur donder dagmorgen te arriveren... St-Etienne is niet zo haastig met de te- VALENCIA - De Belg Dirk Ongenae heeft maandag de dertiende etappe van de Ronde van Spanje gewonnen. Op de eindstreep in Valencia was hij twee seconden eerder dan de Spanj aard Juan Santisteban en zeven se conden eerder dan een andere Spaanse renner, Javier Elorriaga. Ongenae en Santisteban waren in de omgeving van Buros, 90 kilometer voor de finishvan 208 kilometer lange etap pe. ontsnapt uit het peloton, maar werden in de stromende regen al snel DEN HAAG - Kees Karstens, de mid denvelder van Noordwijk en aanvoer der van het Nederlands amateurvoet balelftal, gaat met ingang van het volgend seizoen bij de Franse tweede divisieclub Montlucon spelen. Kar stens is 26 jaar en speelt sinds 1970 voor de club uit Noordwijk, waarmee hij drie jaar geleden ook het kam pioenschap behaalde. Hij heeft een contract voor twee jaar getekend bij de Franse club. achterhaald door een groep onder lei ding van Elorriaga. In de straten van Valencia ontsnapten Ongenae en San tisteban andermaal en wisten tot op de eindstreep een minieme voorsprong te behouden Kees Priem zat opnieuw vooraan: de Zeeuw werd vijfde Gerben Karstens herstelde zich. na een valpartij in het begin van de etappe, uitstekend en eindigde als zesde. De Belg Eric Jacques blijft leider in het algemeen klassement, voor Dietrich Thureau (op 3.56 minuut) en Joaquim Agostinho (op 4.04). De uitslag van de dertiende etappe: 1 Dirk Ongenae (Bel), de 208 kilometer van Logrono naar Palencia in vijf uur 25 minuten en 15 seconden; 2 Juan Santisteban (Spa) op 2 sec.; 2 Javier Elorriaga (Spa) op 7 sec.: 4 Jan van Katwijk (Ned) z. t.; 5 Kees Priem (Ned) z. t.; 6 Gerben Karstens (Ned) z. t.; 7 Domingo Perurena (Spa) z. t.; 8 Erik Jacques (Bel) z. t.; 9 Julien van Lint (Bel) z. t.; 9 Julien van Lint (Bel) z. t., 10 Ferdi van den Haute (Bel) z. t.; 12 Hennie Kuiper (Ned) z. t.; 16 Henk Prinsen (Ned) z. t., andere Nederlan ders ook z. t. De stand in het algemeen klassement na de dertiende etappe is: 1 Jacques (Bel) 62 uur. 9 mihnuten en 44 secon den; 2 Thureau (WD1), 62.13.29; 3 Agos tinho (Por) 62.13,37: 4 Manzaneque (Spa) 62.13.45: 5 Kuiper (Ned) 62.13,46; 6 Knetemann (Ned) 62.13.52; 7 Gonza les (Spa) 62.14.06; 8 Ocana (Spai 62.14.08; 9 Fusch (Zwi) 62 14,11; 10 Pronk (Ned) z. t.; 12 Priem (Ned) 62.14.12; 32 Van den Hoek (Ned) 62.31.32; 42 Karstens (Ned) 62.37.18: 46 Den Hertog (Ned) 62.43,38; 49 Jan van Katwijk (Ned) 62.50,03; 50 Prinsen (Ned) 62.51.00. MÜNCHEN - Superpremies staan de spelers van Bayem München en St. Etienne te wachten als ze erin slagen de Europacupfinale woens dag in Glasgow te winnen. De voet ballers van de Franse kampioen kunnen 70.000 frank verdienen (ruim 40 000 gulden), de hoogste premie, die ooit in het Franse voet bal is betaald. Voor de Westduitsers is de premie 30.000 mark (ruim 30.000 gulden). VLISSINGEN - De Nobelhorstschool uit Hulst heeft tijdens de eerste ronde om het schooivoetbalkampioenschap van Nederland voor basisscholen ge noegen moeten nemen met een ietwat teleurstellende vierde plaats. Ook de jongens zelf ondervonden het resultaat als teleurstellend omdat ze in hun poule met vier ploegen (de andere poule telde drie teams) de maximale winst bereikten en vervolgens via een in de kruisfinale verloren wedstrijd niet eens meer bij d e laatste drie te recht kwamen. Niettemin maakten de lagere scholleren er in deze strijd tus sen zeven afdelingen ide andere der tien afdelingen komen volgende week aan de beurt) een sportieve strijd van. GOES - Vanavond (dinsdag) houdt de Goese atletiekvereniging AV'56 een eerste van drie zomeravond- prestatielopen, waarvoor gestart wordt in het Hertenkamp in Goes-Zuid. De loop is onderverdeeld in twee cate gories een van drie km voor de jeugd tot 14 jaar. een van zes km voor de ou deren. De aanvang is 19.00 uur. de kos ten 2,25 en 1.75 (jeugd) en ieder krijgt een herinneringsvaantje. waarbij vooral de strijd om een Neder lands kampioenschap hen bijzonder aansprak. De uitslagen in poule A zijn: Dordrecht - Gouda 0-1; Dordrecht - Nijmegen 1-1, Nijmegen-Zeeland 1.2. Gouda-Zeeland 1-2. Zeeland-Dórdrecht 3-1; Gouda - Nijmegen 0-2: Poule B: Den BERN - Het bestuur van de Spaanse voetbalkampioen Real Madrid heeft binnen de daarvoor gestelde termijn protest aangetekend .tegen dc straf, die de UEFA Real heeft opgelegd. Dc UEFA maakte vorige week bekend, dat de Spaanse kampioen voor één jaar van het Europacuptoemooi was uitgesloten, omdat na afloop van de wedstrijd Real-Bayern München een toeschouwer scheidsrechter Linemayr (Oos) en Gerd Müiler neersloeg. Over igens wordt in het Real-protest geen reden vermeld, zoals UEFA- woerdvoerder Rene Eberle meedeel de. Daarvoor heeft Real nog twee da gen dc tijd. L)c commissie van beroep van de UEFA met als voorzitter de Zwitser Zorai zal een uitspraak doen over het protest. Een definitieve be slissing zal pas over enkele weken Haag-Leiden 1-0. Friesland-Den Haag 1-3. Leider.-Friesland 0-1. In de eerste kruisfinale speelde de Hul- sterse school 1-1 gelijk tegen de Fnese school, waama de Zeeuwen er bij het nemen van strafschoppen met 4-3 uit gewipt werden. Den Haag. evenals de Zeeuwse ploeg poulewinnaar, moest eveneens het loodje leggen tegen een nummer twee: het verloor met 2-1 van Nijmege. In de finale won Nijmegen met 1-0 van Friesland, waarna de wat teleurgestelde Zeeuwen ook de 'bron zen' medaille aan Den Haag moesten laten. Zo werd de eindstand: 1 Nijmegen. 2 Friesland. 3 Den Haag. 4 Zeeland. 5 Gouda. 6 Leiden en 7 Dordrecht. Zaterdag zijn twee wedstrijden ge speeld voor het Britse kampioenschap. In Glasgow won Schotland met 3-0 van Noord-Ierland en in Cardiff zegevierde het op bezoek zijnde Engeland met 1-0 over Wales. Het was voor Schotland de tweede overwinning in drie dagen. Na de 3-1 zege op Wales was de 3-0 zege op Noord Ierland nauwelijks meer een verrassing te noemen. SINT-JANSTEEN - De selectie van het Zeeuws jeugdelftal tot negentien jaar heeft als voorbereiding op het vierbondentoernooi op hemelvaarts dag een oefenwedstrijd gespeeld tegen zondagderdeklasser Steen. Het werd voor dc derdeklasser op eigen veld een complete afgang, want de jeugd won met maar liefst 4-0. De overwinning was weliswaar ver diend maar geflatteerd omdat Steen doelman Ronald Kindt herhaaldeijk in de fout ging en bij twee doelpunten van de jeugdselecüe zijn medewerking verleende en omdat Steen zeker in de eerste helft niet de mindere was van de geselcteerden. Het was voor de rust zelfs zo dat Tobv Slabbekoom. van Kloetinge maar vol gend jaar van Willem H. tot tweemaal toe een Steenspeler op niet al te faire wijze het scoren moest beletten. Eerst haalde hij Jan Pleunis onderuit en tien minuten later overkwam de doorge broken Jan Pleunis nogmaals hetzelf de. Met de rust bleef het bij 0-0 omdat de selectie niet tot scoren kwam. In de tweede helft verliep de strijd heel anders. Reeds in de vijfde minuut on dernam uitblinker Ivo Wouters één van zijn befaamde slaloms door de Steen verdediging en tekende 1-0 aan. Tien minuten later strafte Dickie de Pooter van Axel een fout van Ronald Kindt genadeloos af wat 2-0 betekende. Ook bij de derde treffer ging Kindt in de fout: een voorzet van Ivo Wouters liet hij vallen, precies voor de voeten van Temeuzenspeler Franz van der Pijl, die gemakkelijk kon scoren. In de slotfase maakte Ivo Wouters er nog 4-0 van maar toen Steen de hoop op een beter resultaat reeds opgegeven. DORTMUND - Rob Faase, de 42-jarige hoofdklasse-schaker van Moerwijk, heeft maandag in de vijfde ronde van het toemooi in Dortmund gewonnen van de Weslduitser Ackermann. Zijn partij uit de vierde ronde tegen de Deer. Iskov werd andermaal afgebro ken, maar Faase heeft winstkansen. De Russische grootmeester OJeg Ro- m an a shin versloeg met zwart de West duitser Tomic. terwiji een andere grootmeester Miles 'GBrt. remise speelde tegen de Hongaar Fk-sch. De uitslagen van de partijen uit de vijfde ronde zijr.: Sydor 'Pob-Balinas 'Phit 1-0; Miles 'GBr/-Flesch 'Hcrngi 0.5-0.5; Nicolai 'WDiHlskov (Den) 0.5-0.5; To mic (WDI^Romanashin iSov» O-l; Krause iWDlj-Ciric 'Joej 0-1; Faase (Nedt-Ackermann (WDli 1-0. De stand is: 1 Romanashin 4.5 punten. 2 Faase 3.5 plus 1 afg.: 3 Flesch 'Honj 3,5; 4 en 5 Miles. Ciric 3: 6 Iskov 2.5 iplus 1); 7 Sy dor 2.5: 8 en 9 Balinas. Ackermann 2: 10 en 11 Krause. Tomic 1; 12 Nicolai 0.5. VAK HELV0IRT 10E IN VREDESKOERS GOTTWALDOV - De Pool Stanislav Szozda heeft maandag in Gottwaldov de tweede etappe van de vredeskoers gewonnen. Hij legde de 165 kilometer van Litonsusl naar Gottwaldov af in drie uur, 57 minuten en 33 seconden. De Tsjech Antoin Bartonicek werd tweede in dezelfde tijd en behoudt de leiding in hel algemeen klassement Wil van Helvoirt werd met een tiende plaats de beste Nederlander. De uit slag van de tweede étappe is: 1 Szozda (Pol) 165 kilometer in drie i uur. 57 minuten en 33 seconden; 2 Bar tonicek (Tsj) zt; 3 Grelov (Sovj zt; 4 Galik (Tsj) zt; 5 Lauke (Odl) zt; 6 Va- sile (Roe) zt; 10 Van Helvoirt (Ned) zt ADVERTENTIE IADVERTENTIE de hélesnuuüt1 en toch hatfvet Half zo vet als roomboter. Voor tafelgebruik. In handige kuipjes. ij suemasi. MIDDELBURG - De Zeeuwse töp- achtkampen tafeltennis voor de jeugd, die afgelopen weekend in de sportaccommodatie Slaghvaert in Middelburg werden gehouden bete kenden met de sterk gestegen tempe raturen een flinke aanslag op de con ditie van de deelnemers. In het me rendeel van de vier klassen bleven de verrassingen dan ook niet uit en alle w innaars werden pas in de laatste en zevende ronde bekend. In de eerste klas mondde de serie wed strijden in de laatste ronde uit tot twee rechtstreekse duels tussen de vier overgebleven kanshebbers. De als eer ste geplaatste Ronnie de Moor (Aloy), die tot dan toe ongeslagen was geble ven, moest het nu opnemen tegen co- mingman Jan Henk Bomhof (MZ). die zich in de voorlaatste ronde had laten kloppen door Eric Kindt (Aloy). Het werd een uiterst gelijkwaardige partij waann tenslotte Bomhof in de derde gam met 21-18 zijn Graauwse tegen stander versloeg. Het tweede duel be stond uit de partij Peter van Iren-Eric Kindt. Doordat eerstgenoemde zijn Zeeuwsvlaamse rivaal in twee games versloeg kwam nu de uiteindelijke zege bij Jan Henk Bomhof terecht met De Moor op de tweede plaats. Peter van Iren werd derde vóór bekerhouder 1975 Eric Kindt, beiden met 5 punten uit zeven wedstrijden. Tonnie Pieters (ONA) bezette de vijfde plaats met 3 uit 7. terwijl Ronnie Tas (MZ), John Peter Kools (MZ) en Bas Kindt (Aloyj met ieder eenmaal winst de rij sloten. Voor een aangename verrassing zorgde in de 2e klas Jan de Smit (Arnemuiden), vorig jaar winnaar in de 3e klas. Hij was te elfder ure als in valler opgeroepen en hij maakte de verkiezing volledig waar door in zijn klas, waarin veel gelijkwaardige spe lers schuilden, de eindzege voor zich op te eisen. De Arnemuidenaar begon slecht door tegen de als eerste geplaatste Eric Ha- geman (Zand) in de 3e game met 22-20 te verliezen. De volgende vier partijen won hij echter totdat hij in de voor laatste ronde aan Clara de Bree (Zand) de eer moest laten. Door deze zege had Clara aan een zege in de laatste partij tegen Remco van Gilst (MZ) voldoende voor de eindzege maar in de derde game moest zij zich hierbij gewonnen geven waardoor Jan de Smit, door Eric de Kesel (Aloy) te kloppen, de wissel- beker won Dick van Iren (MZ) ver speelde zijn kans op de eerste plaats door nederlagen tegen De Smit en De Bree, maar werd uiteindelijk toch fraaie tweede met 4 uit 7. Met eenzelfde puntenaantal finishten Eric de Kesel. Eric Hageman en Clara de Bree nu als 3. 4 en 5. Mare de Moor (Aloy) eindigde ais zesde terwijl Karei van Dalen en Remco van Gilst met hetzelfde punte naantal het klassement aanvulden. De strijd in de 3e klas werd uiteindelijk een zevenkamp door Nic Boogaard (Zand) zonder opgaaf van reden, niet kwam opdagen, waardoor geen reserve meer kon worden opgeroepen. Het werd hier een gevecht om de eerste plaats tussen Eric ter Beek (Wester- zicht), Sjaak Wisse (Laurens) en Alex Lockefeer (Wilno). Sjaak Wisse ging de laatste ronde ongeslagen in en een ^ege op Lockefeer zou voor hem de .dztge' betekenin. Eric ter Beek werd hier echter de lachende derde want Lockefeer wist in de laatste en beslis sende 3e game Wisse met 21-19 aan de zegekar te binden waardoor de eind zege door een beter onderling resultaat bij Westerzic'nt-speler Eric ter Beek te rechtkwam. Met eveneens 6 uit zeven werd Sjaak Wisse nu tweede en Locke feer eindigde op de derde plaats. De vierde plaats was hier voor Eric Leunis (Westerzicht) vóór Ronald Keijts iZanai en Ivo Adan (Wilno). Paui van de Moosdijk (MZ) sloot hier de rij. In de 4e klas spitste zich de strijd om de eindoverwinning toe tot het duel tussen Mare Maas (SAR) en Wilfried Joossens (Zandt die beiden ongeslagen de laatste ronde ingingen en waarbij de onderlinge partij de beslissing zou brengen. Met 14-21, 21-19 en 21-18 werd de junior uit Kloosterzande voor een jaar bezitter van de PZC-beker met Middelburger Joossens op de eervolle •tweede plaats. Eric Hemelaar (SAR) werd vóór Rob Simonse (B. Smash) derde en Ria de Rijke klasseerde zich als vijfde vóór Sandra Tahapary (Zand). Evelien Pokorni (Scaldina) won eenmaal terwijl haar clubgenote Ria de Oude zonder winst bleef. kan een gesprek met Z.V.U. of WISSE zijn. men weet er alles van airconditioning. En dat is een hele opluchting, alleen al als u aan de hete zomer'75 terugdenkt. Voor gedegen advies en snelle installatie is Z.V.U./WISSE de aangewezen weg. airconditioning Zeeuwse inslaaat.e&eiJrKf Witse B.\ verwerm-ngs Unie B V. PoWerwegiKoflsere Industneweg36.7erneuzen tel. 01108-6S3 leL 01150-3641

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11