Axel hard op weg naar plaats in de finale om KNVB-beker NEDERLANDS TIENKAMP- 8K0R0 ELTJO SCHUTTER Damesatletiekafvaardiging Montreal zal minimaal zijn WEDSTRIJD TUSSEN CLINGE EN STEKENE GESTAAKT Jan de Block Terneuzen bij terug PZC Terneuzen verlengt contract trainers NA 2-0 ZEGE IN KWARTFINALE OP MADESE BOYS Jos Bongers is beste jeugdbiljarter-Europa Terneuzen veteranen wonnen Boys-toernooi SVC moet degraderen Verlies Stoeve Profcontract De Schepper Canadese turners niet naar spelen Hongaarse grensrechter mag niet vlaggen bij EC-finale MAANDAG 10 MEI 1976 VLISSINGENDOELMAN VAN EENENNAAM NAAR NAC sport 13 AXEL - Na het behalen van het kampioenschap van de derde klasse is Axel nu hard op weg om een finaleplaats te veroveren in de strijd om de KNVB-beker van het district zuid 1. Wanneer Axel er inderdaad in slaagt de finale te bereiken dan is het de tweede Zeeuwse club, die hierin slaagt. In 1974 veroverde Breskens een finaleplaats, maar verloor in die finale met 2-1 van TOP uit Oss, zodat Axel nog kansen heeft om dit resultaat te verbeteren. De 2-0 overwinning tegen Madese Boys was gisteren de verdienste van een grotere wil om te winnen dan Madese Boys. Ondanks het zeer warme weer was Axel bereid er alles aan te doen om een goed resultaat te halen terwijl Madese Boys van deze bekerwedstrijd gebruik maakte om een vijftal jongere spelers uit te proberen. Iets wat qua voetbal wel lukte, maar waarmee de Brabanders in aanvallend opzicht toch wel te kort schoten. Juist in aanvallend opzicht manifes teerde Axel zich sterker dan tweede klasser Madese Boys, Het was zelfs zo, dat de wedstrijd reeds na twee minu ten beslist had kunnen zijn. Eerst kopte George Gernaert een voorzet van Hans Herman net naast de ver keerde kant van de paal en nog geen halve minuut later schoot Staf Mar tens uit kansrijke positie naast. Maar de beste kans uit de eerste helft kreeg Staf Martens na een half uur spelen. De jeugdige Ad Verwijmeren speelde de bal te kort terug en Staf Martens was er als de kippen bij om te profite ren. Alleen duurde het te lang voor hij de bal goed onder controle had, waar door doelman Ronnie Akkermans als nog kon ingrijpen. Het enige gevaar dat Madese Boys in de eerste helft produceerde kwam van de lange spits Ad Bouwens. Eerst knalde hij na goed aangeven van Leo Ligtvoet hard naast en de tweede keer moest Piet Ver- poorte zelfs naar de bovenhoek om zijn schot te keren, In de laatste twintig minuten van de eerste helft had Ma dese Boys het beste van het spel. Er werd leuk gecombineerd maar verder dan de zestien meterlijn kwam het toch niet, omdat daar Wim de Koeyer. Henk van der Meijden. Wim van Gink en Jaap Lensen niet wensten te capitu leren. Alleen op het middenveld kreeg Madese Boys in die periode iets teveel ruimte van de Axelaars. De tweede helft was nog maar twee minuten oud toen Piet Gans op schit terende wijze de buitenspelval om zeilde en alleen door kon gaan. Gans schoof de bal echter naast. Drie minu ten later was het echter toch raak, toen Staf Martens een reeks van fou ten van de Madeverdedigers afstrafte en de bal door de benen van de op de doellijn staande Jan Rullens tegen het net schoot. Een voorsprong, die verdiend was en die daarna nog nauwelijks in gevaar is geweest, al kreeg in de twintigste mi nuut Leo Ligtvoet op vijf meter een geweldige kans die hij echter hoog overschoot Na die treffer zakte het spelpeil, wat ongetwijfeld niet vreemd te noemen was bij deze sub-tropische omstandigheden. Terwijl Madese Boys tocy nog wel iets probeerde maakte Piet Gans na een half uur aan alle on zekerheid een einde door een schitte rende Axelaanval even fraai af te ron den. Met deze overwinning blijft Axel in de race om de beker meetellen In de halve finale krijgt het waarschijnlijk de winnaar van het duel tussen Dongen en DESK als tegenstander. LANDSMEER - Jon Bongers heeft er Gerhard Rails Tc in Landsmeer geen twijfel over laten de 150 caramboles bestaan wie de sterkste jeugdbiljarler bad volgcmaakt. van Europa is. In het zesde toernooi andere tafel beag om de Europese juniorenlitel. dat in ter hel 65(1 jaar oude Noordhollandse plaatsje werd gehouden, kon zijn naam zaterdagavond al na de voor laatste ronde worden bijgeschreven up de wisselbeker. Daarop prijken de namen van Hcbert (1971). Marechal (1971) en Christ van der Smissen (1972, 1973 en 1975). Van der Smissen is de enige van de drie die ook tot de senio- renlop is doorgestokeken. De 19-Jarlge Nijmegenaar. ontdekt door Steures en gevormd door zijn leermeester Tonny Schrauwen. heeft een indrukwekkend toernooi gespeeld. Vanaf de eerste ronde, waanr, hij het Europees record partij-gemiddelde in het fibre evenaarde i2S0 caramboles) - een prestatie, die hij in de vijfde en zesde ronde herhaalde - heeft Bongers het veld van acht deelnemers uit vijl landen aangevoerd. De enige, die zich kon handhaven, was het pas 18-jarige Westduitse talent Norberl Ohagen. Maar hij moest zaterdagavond machte loos toezien hoe Bongers de titel greep. Zelf had de Duitser een onverwachte nederlaag geleden tn het 47/2 tegen Mare de e Belg Hij had weliswaar afstar genomen met een flinkerende serie van 112. maar de 21-jarige uit Deume af komstige De Sutter vocht terug. Bon gers greep zijn kans. toen De Sutter in de zesde beurt faalde. De punten, die hem toen nog scheidden van het kam pioenschap. overbrugde hij snel zoals steeds geconcentreerd spelend en zo nu en dan naco nemend Met een sub tiele picquv maakte hij de partij uit 1 en Europees junioren kampioen Bongers (Ned) 25 79.48: 2 Ohagen (WdD 21 40 61; 3 Leman <Bel) 14 37.11; 4 Zenkner (Wdli 13 4808; 5 De Sutter (Bel) 13 34.93: 6 Ralis (Oosi 10 23 68; 7 Amouts (Ned) 6 27.43; 8 Cure (Fra) 7 24 51 Het toernooi-gemiddelde is: 35.88. SAN JUAN - De Portoricaan Este- ban de Jesus heeft zaterdagavond in San Juan de wereldtitel boksen in het lichtgewicht (WBC-versie) veroverd door de Japanner Ishimatsu 'Guts' Su zuki op punten te verslaan TERNEUZEN - Na een eenjarig ver blijf bij de Bredase eredivisieclub NAC keert Jan de Block terug naar Terneuzen. Vorige week kreeg hij van de Bredase leiding te horen dat hij niet meer in aanmerking kwam voor een nieuw contract. „Voor mij was het toen niet moeilijk om een besluit te nemen", vertelde Jan de Block. „Ik bad voor mezelf al besloten dat ik dan terug zou komen naar Terneuzen. Ik heb tenslotte vrijwel alle thuiswed strijden van Terneuzen gezien". Omdat Jan de Block het contact met Terneuzen niet verloren heeft is hij er van overtuigd, dat hij niet meteen op CLINGE - Tijdens de tweede voor ronde van het grensvoetbaltoer- nooi, dat de gemeente Hulst houdt, is de wedstrijd tussen Clinge en het Belgische Stekene twee minuten voor het einde gestaakt omdat Ste kene massaal het veld verliet nadat eerder aanvoerder Fredy van Goe- them door scheidsrechter Piet van de Griend uit Terneuzen naar de kleedkamer was verwezen. De Stekene-aanvoerder had eerst een reeks van beschuldigingen naar het hoofd van de scheidsrechter ge slingerd. Toen even later Clinge een vrije trap kreeg toegewezen kon hij zich niet langer meer beheereen en pakte de arbiter vast. die onmiddel lijk werd beschermd door de Clln- gespelers. zijn vertrouwde linksbuiten plaats zal komen te staan. „Er is inderdaad nog al wat concurrentie, maar dat is alleen maar gunstig, ik heb concurrentie noodig", zegt Jan de Block. De Ter- neuzenspeler kwam bij NAC niet lan ger meer in aanmerking voor een con tract wegens tekort aan fysieke en mentale kracht. Jan de Block „Dat waren de redenen, waarom ik met mocht blijven. Qua voetbal had ik het IN HALVE FINALE BEKER erg goed gedaan Maar fysiek is nooit mijn sterkste kant geweest, ook bij Terneuzen niet" Overigens blijft Jan de Block vooorlopig nog wel in Breda Voor de scheidsrechter was er toen maar een straf mogelijk en dat was de verwijdering van Van Goethem. Daarmee was de Stekene- aanvoerder het niet eens en gaf zijn spelers opdracht om dan maar al lemaal op te stappen Iets wat daarna ook gebueröe De stand was toen 2-1 in het voor deel van Clinge, dat zich door dit resultaat en het 0-0 gelijke spel tegen Graauw plaatste voor de wedstrijd op 23 mei in Hulst. In de strijd tegen Stekene schoot Alex Drumont na vijf minuten een vrije trap van twintig meter binnen en scoorde Rob Haak na uitstekend voorbereidend werk van Leo van Hooy eerst nog 2-0 voordat Stekene iets kon terug doen. Graauw sloot de voorronde af met een 0-0 gelijkspel tegen Stekene. Eind vorige week kreeg de organisa tie van dit toernooi te horen dat de Clinge uit Belgié zondag onmogelijk kon spelen omdat het moest aan- treeden voor een promotoewedstrijd tegen Heusden en ddat was natuur lijk van meer belang aan het gren- stoernooi. Ondanks het incident in de wedstrijd Clinge - Stekene kende het toernooi verder een zeer sportief verloop. Iets wat gezien de tempera tuur ook het beste was voor ieder een. Uitslagen: Graauw - Clinge 0-0, Clinge - Stekene 2-1, Stekene - Graauw 0-0. TERNEUZEN - De veteranen van de voetbalvereniging Terneuzen zijn za terdag winnaar geworden van het ve- teranentoernooi van Terneuzen se Bovs. De 'oudjes' van Terneuzen de den dat door het beter nemen van strafschoppen dan de organiserende vereniging. 2 j Die strafschoppen waren noodzakelijk 4_2 omdat de finale tussen Terneuzen en 6_4 Temeuzense Boys in 0-0 was geéin- 2_7 digd. In deze finale was Terneuzen duidelijk de betere ploeg maar men slaagde er niet in om te scoren. Het strafschoppen nemen ging ze dui delijk beter af. Terneuzen benutte ze alle vijf, terwijl voor de boys Adrie Buijze hoog over schoot. Voor de organisatoren verliep het toernooi overigens niet helemaal naar wens. Vrijdagavond meldde Amemul- MIDDELBURG - SVC uit Standaar dbuiten is gedegradeerd uit de vierde klas G. In de slopende na-competitie verloren de Brabanders ook hun laat ste wedstrijd, met 4-2 van DIVO. Zeelandia. vorige week al veilig, ver loor in Halsteren met 1-0 van Oudemo len. dat nog wel degelijk belang had bij de uitslag. Oudemolen 3 2 0 1 4 2-1 Zeelandia 3 2 0 DIVO 3 2 0 SVC 3 0 0 3 0 2-7 ZEELANDIA - OUDEMOLEN Een technisch beter spelend Zeelandia heeft het net niet gehaald. Oudemolen, gedreven - ondanks de warmte - door een grotere vechtlust, won toch wel verdiend, dankzij een doelpunt, acht tien minuten voor het einde, van Adrie van Est: 0-1. Wat de spelers en bezoekers waar schijnlijk nog het meeste heeft dwars deri z'ch waardoor de bezetting in gezeten is het feit. dat binnen enkele compleet werd. Als achtste ploeg ogenblikken na de wedstrijd het bier in Halsteren al op was CARLSBAD - Betty Stóve heeft zater dag tijdens een tennistoernooi in Carlsbad (Califomiê) in de kwartfinales van het gemengd dubbelspel met de Amerikaanse veteraan Pancho Segura verloren van de Britse Virginia Wade en de Amerikaan Vic Seixas. De cijfers waren 4-6 en 6-7. In dit toernooi waren damesprofs gekoppeld aan herenvete- ranen. Voor de eindstrijd plaatsten zich Billie Jean King/Trabert (VS/Aus) en Frantjcoise Durr/Emerson fFr/Aus). kwam er nog een derde formatie van de boys in actie, maar het blijft teleur stellend dat ploegen op het laatste moment afzeggen Uitslagen poule A: Terneuzen - Tem. Boys 2 0-0; SSV'65 - Clinge 1-0: Terneu zen - Clinge 2-1: Tem. Boys 2 - SSV'65 0-0: Terneuzen - SSV'65 5-1: Tem. Boys 2 - Clinge 1-1. Poule B Tem. Boys 1 - Philippine 7-0; Tem. Boys 3 - Klinge 1-1; Tem. Boys 1 Klinge 1-0; Tem. Boys - Philippine 0-0; Tem. Boys 1 - Temeuzense Boys 3 0-0; Philippine - Klinge 0-1. Eindstand: 1 Terneuzen; 2 Tem. Boys 1; 3 Klinge (B); 4 Tem. Boys 2: 5 SSV'65; 6 Tem. Boys 3; 7 Clinge; 8 Phi lippine. RCS R EN SCHOONDIJKE R MIDDELBURG - De B-junioren zijn al wonen en werken en wil hij zo spoedig ?.e s'r'^ Zeeuwse moeeliik h.ltm»! P J™?»'*", f-en halve finalewedstrijd TERNEUZEN - Tweedeklasser Ter neuzen heeft het contract met de trainers Han van der Hooft en Rinie Dey met een jaar verlengd. Niet zo verwonderlijk als men het suc ces van beide trainers bekijkt Han van der Hooft veroverde met het eerste team een uitstekende derde plaats en Rinie Dey slaagde erin om het tweede kampioen te laten worden waardoor het promoveert naar de reserve eerste klasse van de KNVB, de hoogste klasse in Nederland voor reserve-elftallen. De taak van het tweetal wordt zelfs nog verlicht door de komst van een derde trainer. Naast Han van dei- Hooft, eerste selectie, Rinie Dey, tweede selectie, zal Willy Verhage de rest van de lagere elftallen trainen. BREDA - Edy de Schepper, vroeger speler van Vogelwaarde, die al enkele seizoenen lid is van de Bredase eredi visieclub NAC. heeft een profcontract gekregen van deze betaalde club. Jo Jansen, jeugdtrainer van NAC ver klaarde: „Edy de Schepper is zoner meer een groot talent en hij zal het ze ker gaan maken in het betaalde voet bal", De Schepper is pas 17 jaar. LOS ANGELES - De Mexicaan Car los Zarate is zaterdagavond in Los An geles wereldkampioen boksen in het bantamgewicht (WBC-versie) gewor den door een overwinning op zijn land genoot en titelhouder Rodolfo Marti nez. De nieuwe kampioen sloeg zijn tegenstander na 1 minuut en 51 secon den in de negende ronde knock out mogelijk helemaal terug Zeeuwsch-Vlaanderen. „In ieder geval voor augustus omdat ik me dan kan laten overschrijven naar de avond mavo in Terneuzen want ik ben vorig jaar in Breda met deze studie begon nen en die wil ik toch afinaken", oor deelt De Block. Met de terugkeer van De Block gaat Terneuzen zich verster ken. Temeer omdat de kans dat Paul van der Hooft (PSV) en Fransz van der Pijl (Club Brugge) zullen vertrekken, steeds kleiner worden. Paul van der Hooft moet donderdag voor een nieuwe test naar Eindhoven nadat hij is al bekend: RCS BI - Schoondijke BI. De tweede halve finale gaat tussen Middelburg BI en de winnaar van Verseke BI - Terneuzen BI. Deze wed strijd werd niet gespeeld in verband met het plotseling overlijden van de Yerseke-jeugdtrainer Veerhoek. Mid delburg BI won met 2-1 in Kapelle. Schoondijke BI versloeg VCK BI zon der moeite (5-1) en RCS BI kwam zo ver dankzij een 1-0 zege op Hontenisse BI. De resultaten van de C-juniorcn zijn ais volgt: Meeuwen Cl - Philippine Cl 1-4, Dui- C1 - Zierikzee Cl 0-3, Terneuzen Cl - eerder bericht had ontvangen dat er vck ci 3-1, Middelburg ci - Bevelanders eind april een gesprek zou plaats vin den over zijn overgang. Fransz van der Pijl wacht nog op de uitslag van een test bij Club Brugge, die hij tien dagen geleden heeft gedaan en waarvan hij nog niets heeft gehoord. Cl 5-1, Apollo Cl - Goes" Cl 3-2, Robur Cl Kapelle Cl 1-3. Walcheren Cl - HW C2 7-1. HW Cl - Terhole Cl. Dit levert de volgende kwartfinalewcdstrijden op voor zaterdag aanstaande: Philippine Cl - HW Cl. Mid delburg Cl - Zierikzee Cl, Walcheren Cl - Terneuzen Cl. Kapelle Cl - Apollo Cl. PAPENDAL - Eltjo Schutter (Quick) heeft tijdens de strijd om het natio nale kampioenschap tienkamp op Pa pendal het Nederlandse record verbe terd en gebracht op 7700 punten. De Nijmegenaar verbeterde het nationale record, dat sedert 14 september 1962 (Belgrado) met 7632 punten op naam van Eef Kamerbeek stond met 68 pun ten. Vorig jaar september kwam Eltjo Schutter bij het Nederlands kam pioenschap in Amsterdam met 7651 punten ook al boven de prestatie van Kamerbeek- Het totaal van Eltjo Schutter werd echter niet als nationaal record erkend omdat de baan in Am sterdam niet aan de eisen voldeed. Tweede bij hel Nederlands kampioen schap werd Frans van der Ham (Avan- tri) met 6964 punten en Henk Kort (GVAV) legde met 6763 punten beslag op de derde plaats. De uitslag van de strijd om het Nederlands kampioen schap tienkamp is: (resp. 100 m, ver, kogel, hoog, 400 m, 110 m horden, dis cus, polshoog, speer en 1500 m): 1 Eltjo Schutter (Quick) 7700 punten (Ned. re cord) (10,7, 7,37, 12.20, 1.92. 48,7, 15.1. 36.34. 4,60, 49.84. 4.25.0); 2 Frans van der Ham (Avantri) 6964 punten (11,1, 6.64. 12,11, 1.70. 49.8. 16,2, 38,16. 4,20, 42.84, 4.34.3) 3 Henk Kort (GVAV) 6763 PUNTEN (11,5, 6,72, 10.30. 1.98. 50.9. 15.3. 34.10, 3.20. 44.80. 4.15.0i 4 Jan Wil lem Boogman iHellas) 6709 punten GRANGEMOUTH - Afgaande op de resultaten in de interlandwedstrijd tegen Groot-VrBritannié zaterdag in Grangemouth zal de Nederlandse af vaardiging naar de olympische atle tiekwedstrijden, zeker bij de dames, minimaal zijn. De nationale dames at letiek. die in een aantal jaren van goede Europese middenklasse terug gezakt is naar een zeer laag niveau, zal in dit olympische seizoen moeten hebben van enkele uitschieters. Ne derland verloor in Grangemouth met 182-95 tegen een zeker niet impone rende Britse ploeg. Het is onbegrijpe lijk dat de KNAL' vorig jaar november een interlandwedstrijd afsloot met drie deelneemsters per nummer. De laatste jaren had de atletiekunie als dikwijls moeite om een representa tieve ploeg met twee deelneemsters per nummer op te stellen. Tekenend voor de armoede van ee na tionale damesatletiek is wel dat slechts twee nummers in een Nedr- landse overwinning eindigen. Ria Ah- lers won het hoogspringen met 1.84 meter en Ria Stalman kwam het verste met de discus: 54.94 meter. De wed strijd in Grangemouth was een eerste test voor de olympische selectieploeg. die voor het merendeel van de voorlo pig geselecteerden duidelijk te vroeg kwam. Verspringster Ciska Janssen, die voor elk belangrijke wedstrijd de training moet terungnemen om een pijnlijk been met te bezwaar te belas ten. had opnieuw de grootste moeite met het uitkomen op de balk en reikte niet verder dan een zesde plaats met 6.02 m. TegenvaUïena was ook het op treden van 800 meter loopster Ine Blauw De Groningse, die zich vong jaar plotseling als olympisch kandi date aandiende, ging enkele weken gelden evenals Mieke Sterk geblesserd naar het trainingskamp in Formia en het bleek nu dat zij een duidelijke trainingsachterstand heeft. Ine Blauw werd op de 800 meter vierde in een ma tige 2.09.0. Alleen Ria Stalman voldeed in Gran gemouth min of meer aan de verwach tingen. De Delftse, die zich dit jaar als doel gesteld heeft de grens van zestig meter te doorbreken, was daar in Grangemouth nog niet aan toe. Zij trof het ook niet met de wind. die zeer on gunstig op haar hand stond. Deson danks wierp Ria Stalman de laatste drie pogingen ruim over de 54 meter. Van de olympische kandidaten ont braken in Grangemouth hoogsprings ter Mieke van Doorn en de Europese jeugdkampioene op de 8UU meter Olga Commanduer. Mieke van Doorn, met 1,88 meter nationaal recordhoudtser, heeft weer last van een oude blessure waaraan zijn vorig jaar geopereerd is, en Olga Commandeur ondervindt nog steeds hinder van een val op het ijs waarbij zij haar knie bezeerde. De IJ- muidense wil het eind van deze maand op Papendal weer eens voor zichtig gaan proberen. Ria Ahlers, die in München deel uit maakte van de olympische afvaardi ging maar vorig jaar niet goed genoeg werd geacht voor de selectieploeg, heeft in Schotland voor de tweede maal nadrukkelijk haar kandidatuur gesteld voor Montreal. De eerste maal deed de 21-jarige Emmense dat bij de Europese indoorkampioenschappen eind februari in München Zij eindigde toen het gezelschap van ~s werelds be ste hoogsprinters als zesde mei een nieuw Nederlands record van 1.86 me ter Dai was op dat moment nog geen reden voor de KNAÜ om Ria Ahlers alle faciliteiten te geven die de andere voorlopig geselecteerden al ruime tijd genoten. „Ik heb na München eigenlijk niets meer gehoord. Toen ik daar ech ter 1.86 meter sprong, dacht ik dat Montreal haalbaar zou zijn. Daaraan heb ik de laatste twee maanden dan ook extra hard gewerkt. Aan het begin van de win ter training heeft mijn trainer Grietus Naber wat meer krachtwerk in de schema's gebracht en dat werpt nu toch wel resultaten af." Ria Ahlers sprong ondanks een hinder lijke wind in Grangemouth voortreffe lijk. Om over de 1.84 meter, een per soonlijk record in de open lucht, te komen had Ria Ahlers slechts vier sprongen nodig. (11.2. 7.06. 10.93, 1,98, 47,8. 14,6. 26,48. 2,80. 34.92. 4.10.5) 5 Pim Goebel (Ly- curgus) 6564 punten; 6 Wim Roozen (Holland Haarlem» 6550 7 Jan Schou ten (Reeuwijki G486; 8 Bart Wortman (AVR) 6448; 9 Sjaak Hurkmans (Dem) 6364; 10 Arie Tielenburg (Pim Muiier) 6324, 400 meter DRESDEN - De achttienjarige Euro pese jeugdkampioene Christine Breh- mer heeft zondag in Dresden met 49.77 seconden een nieuw wereldrecord ge vestigd op de 400 meter. De atlete uit Oost-Berlijn bleef daarmee zowel on der de handgestopte recordtijd van de Poolse Irena Szewinska (49.9 in het jaar 1974) als het electronisch opgeno men wereldrecord van de Finse Riita Salin (50.14! bij haar overwinning bij het Europees kampioenschap 1974 in Rome. Christina Brehmer liep reeds .zaterdag - eveneens bij de Oostduitse clubwedstrijden de 400 meter in 50.28 seconden. Zondag zegevierde Brehmer over Marita Koc'n (50.46) en Doris Ma- letzki (50.73). Hoogspringen De 24-jarige Oostduitse atlete Rose- marie Ackermann heeft bij clubwed strijden in Dresden het wereldrecord hoogspringen verbeterd Zij kwam over een hoogte van 1.96 meter. Acker mann. zesde bij de olympische spelen en Europees kampioene was reeds houdster van het wereldrecord met een sprong over 1.95 (8 september 19741. Verspringen Bij atletiekwedstrijden in Dresden heeft de Oostduitse atlete Angela Voigt het wereldrecord verspringen dames verbeterd. Zij overbrugde een afstand van 6.92 meter. Ze werd ge steund door een rugwind van 1.6 meter per seconde, ruim onder de grens van 2 meter per seconde. Het oude record stond sinds 3 september 1970 op naam van de Westduitse Heide Rosendahl, die in Turijn tot een afstand kwam van 6.84 meter. WIESBADEN - De Canadese heren- keurtumploeg heeft zich niet kunnen plaatsen voor de Olympische Spelen van Montreal. De Canadezen kwamen bij de laatste kwalificatiewedstrijd za terdag in Wiesbaden en Ingelheim op de zevende plaats en werden in de ein dafrekening achtste. Canada is on danks het feit dat de spelen in eigen land zullen plaatsvinden niet voor Montreal geplaatst. Gekwalificeerd hebben zich naast de zes geplaatsten ploegen: Japan. Rus land. OosLDuitsland, Hongarije, West-Duitsland en Roemenië nu ook de teams van de Verenigde Staten, Zwitserland. Frankrijk, Bulgarije. Tsjechoslowaijke en Polen. De Bulgaren profiteerden daarbij van de hoge vijfers in de voorgaande lan- denwedstrijden. die voor zestig procent werden doorberekend. In Wiesbaden werden de Bulgaren slechts negende. BOEDAPEST - De Hongaar Laszlo Hamori mag van zijn eigen scheidsrechters commissie niet als grensrechter fungeren bij de Europacupfinale woensdag a.s. in Glasgow tussen Bayern München en St. Etienne. eenfunctie waarvoor hij aange wezen was. De Hongaarse scheidsrechterscommissie nam het besluit Hamoni uit te sluiten van alle nationale en internationale wedstrijden, nadat hij vorige week zaterdag bij de wedstrijd Ferencvaros - MTK/VM Egyetertes (1-0) een duidelijk geval van hands in het strafschopgebied over het hoofd zag. De Europacupfinale zal worden geleid door Karoly Palotai, nu geassisteerd door Munch en Laszlo Tatrai.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 11