Sporthal Koopmansvoetpad kan worden gerealiseerd Kreymborq ft 'Open huis' sociale werkplaats trok circa 500 belangstellenden PZC/s VLISSINGEN HAALT ZAND 'OP DROGE' vrijetiidskostuums DE PZC UW KRANT raad van state verklaart bezwaren ongegrond presenta tie werkzaamheden Leuke, moderne kostuums VRIJDAG 7 MEI 1376 Zang en discussie in cent rum 'Midgard' streek STREVEN NAAR BOUW OP KORTE TERMIJN VLISSINGEN - Het licht voor een sporthal aan het Koopmansvoetpad te Oost-Souburg slaat op groen. Dat heeft wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage donderdagavond in de verga dering van het algemeen bestuur van de stichting sportbclangen te Vlissin- gen meegedeeld. De nog twee overge bleven bezwaarschriften zijn namelijk door de Raad van State ongegrond verklaard. De wethouder hield de vergadering voor, dat de raad nog geen krediet voor de bouw van de sporthal aan het Koopmansvoetpad heeft verstrekt. Wel werd een tijd geleden een krediet uit getrokken voor een sporthal annex wijkaccommodatie in Wijevliet. Tegen die plannen zijn, zoals gemeld, ook be zwaren ingediend. Het college van b. en w. heeft echter nog weinig succes met bemiddelingspogingen geboekt Wethouder Gillissen Verschage: „Twee van de drie bezwaarden zijn bereid hun bezwaren in te trekken als we aan een aantal voorwaarden voldoen. Maar van die voorwaarden zeggen we: dan kun nen we niet zo goed niet bouwen Het onderwerp van de sporthal aan het Koopmansvoetpad wordt binnenkort behandeld in het college van b. en w De mogelijkheid bestaat evenwel, zo werd uit opmerkingen duidelijk, dat b. en w. met het voorstel zullen komen om het beschikbaar gestelde krediet voor de sporthal met wijkaccommoda tie in Wijevliet 'over te hevelen' naar de bouw van de sporthal aan het Koopmansvoetpad. „Dan zullen b. eri w. wel hard moeten maken, dal ze én met die sporthal kunnen komen én dat ze die tijdelijk wijkaccommodatie in Westerzicht niet uil hel oog verliezen" liet raadslid A Hoefkens al weten. We thouder Gillissen Verschage hield de vergadering voor. dal in ieder geval ge tracht wordt de sporthal aan het Koopmansvoetpad op korte termijn te realiseren. Het algemeen bestuur van de stichting sportbelangen toonde zich donderda gavond zeer verheugd over deze mede delingen, „We zijn nu al half uit de brand", werd opgemerkt. In totaal heeft het ongeveer 2,5 jaar geduurd eer dat de Bouw kantoor NV Haven van Vlissingen begint VLISSINGEN - Binnen twee weken zal worden begonnen met de bouw van het nieuwe kantoor voor de NV Haven van Vlissingen aan het Stad huisplein. Burgemeester Th. Wester hout van Vlissingen deelde dat don derdagavond mee in de vergadering van de commissie voor ruimtelijke ordening. Hijweeserop.datdaarmeedebebouwing aan ditplein zal zijn afgerond. De burge meester verklaarde. dat g.s. een vergun ning van geen bezwaar rond de bouw hebben gegeven en dat b. en w. nu de bouwvergunning kunnen verstrekken, strekken. Clubhuis Over hel te bouwen clubhuis voor de voetbalvereniging GPC staakten de stemmen. Vier stemmen werden gege ven aan het voorstel van wethouder Gillissen Verschage om die te bouwen bij het Baskenburgplein; eveneens viers temmen waren er voor het voor stel van de heer A. Hoefkens om het clubhuis een plaats te geven bij de nieuwe sportveleden in de buurt van het clubhuis van Marathon. De heer R E. C. J. Morsslnk onthield zich van een mening. Wethouder Gil lissen Verschaggn deelde mee. dat dit onderwerp in"de eer§t komende verga dering opneiwu aan dé orde wordt ge steld. Uit mededelingen werd duidelijk dat het onderdeel handboogschïeten tij dens de sportuitwisseling met Deal (het weekeinde van 27-30 mei in Enge- landl van de agenda is geschrapt. In Engeland blijkt hiervoor geen belang stelling te bestaan. Op verzoek van Deal wordt nog uitgezocht of er in Vlissingen nog een voetbalteam is op te trommelen. De vergadering ging vlot akkoord met. de verdeling van de terreinen voor dit zomerseizoen. Aan het college van b. en w werd het gunstige advies uitge bracht om 50.000 beschikbaar te stel len (in het kader van de zogenaamde derde-regeling) voor de uitbreiding van de kantine en kleedgelegenheid van de Lawn tennisclub 'De Schelde'. Voor de te houden Looping 70 wordt getracht de sporthal op 22, 23 c-n 24 oktober vn te houden Wethouder Gillissen Ver schage deelde mee. dat contact Is op genomen met de directie van de De Ryterschool om de compciiliewed strijden m de sporthal van de zee vaartschool te laten houden. Zekerheid de folkzanger Gooy uit Maastricht op. Deze zanger brengt uitsluitend eigen liedjes en begeleidt zich daarbij onder meer met ukuléle. Het optreden begint om negen uur. Zaterdagavond wordt in het jongeren centrum een discussie-avond gehou den over het project 'De Kleine Aarde'. Over deze werkgemeenschap, die zich onder meer richt op het stimuleren van biologische landbouwmethodes, wordt een lezing gehouden door Gerard Mur- re. medewerk.- van De Kleine Aarde'. Collide Foto: Vooral de elektronische a/deling kreeg grote belangstelling tijdens de open dag van de sociale werkplaats i Foto PZCi RONDLEIDING AFDELINGEN MIDDELBURG - Voor leiding en werknemers van de sociale werk plaats ('Werkplaatsen Walcheren') aan de Grevelingenstraat in Middelburg was het donderdag een drukke dag. Men had dat zelf zo gewild, want het was 'open huis'; op deze manier wilde de leiding laten zien dat de sociale werkplaats een normaal bedrijf is met aangepaste werkomstandigheden, waar volwaardige produkten worden afgeleverd. Achtergrond was dat bij velen nog steeds een verkeerd beeld van de sociale werkvoorziening be staat. Een vijfhonderd bezoekers maakten van de gelegenheid gebruik om zich ter plaatse op de hoogte te stellen van wat en hoe er in dit in 1974 nieuw ge- bouwde bedrijf wordt geporduceerd. De meeste bezoekers waren familiele den. Uitgenodigd waren ook instellin gen voor maatschappelijk werk, artr sen. specialisten en kerkelijke verte genwoordigers. De werkplaats waar ongeveer 335 mensen in het kader van de WSW emplooi vinden, was normaal in bedrijf. De bezoekers werden bij de hoofdingang door een speciaal comité ontvangen, waarbij hen een nieuw boekje over de werkplaats werd uitge reikt waarin onder meer omschreven wat er op de verschillende afdelingen gebeurt. Na de aanbieding van koffie of een frisdrank in de grote kantine kon men een route door het bedrijf volgen waarbij geen enkele afdeling werd overgeslagen. Op elke afdeling werden de produkten op overzichtelijke en speelse wijze geëtaleerd. Vele werkne mers gaven tussen hun werkzaamhe den door nadere toelichting aan de be langstellenden. Verder was er gelegen heid zich te onderhouden met de func tionarissen. onder wie ook de bedrijf sarts en de twee fysio-therapeuten. Aandacht trok vooral de vervaardiging van kleuterschool-meubilair op de houtafdeling en de nieuwe elektroni sche afdeling, waar zogenaamde 'prints' - onderdelen voor elektroni sche orgels en computers - worden gemaakt. De dag was voorbereid door een speciale werkgroep waarin naast bedrijfsleiding en kaderpersoneel ook de WSW-werknemers waren vertegen woordigd. De WSW-werknemers waren voorts actief betrokken bij de ont vangst en rondleiding. in vele variaties en in de modetin- ten van dit jaar hangen bij ons klaar van de merken Mayfair Cox and Lennon Daarnaast natuurlijk een geweldige kollektie VLISSINGEN - Met laadschoppen heeft men de afgelopen dagen 't Badstrand te Vlissinge gereed ge maakt voor het komende badsei zoen. De laadschoppen - die van daag, vrijdag, voor het laatst in ac tie zijn - halen zand, dat tijdens de stormen in dc herfst cn de winter verder in de zee is getransporteerd, weer op het strand terug. Dat zijn flinke hoeveelheden, zo werd don derdag op het stadhuis te Vlissin gen meegedeeld. Bij de stormen werd een belangrijk deel van het in de zomer van 1975 opgespoten zand de zee in gespoeld. Een klein deel daarvan ging voor goed verloren. Nu is gebleken dat het meeste zand weer 'op het droge' kan worden gehaald. Dat zorgt er voor de het strand flink wordt uitgebreid, zodat de badgas ten er een plaats kunnen vinden. De gemeente Vlissingen sluit het niet uit dat dergelijke werkzaamheden in volgende jaren weer worden toe gepast. Als winterstormen een deel van het zand op het Badstrand ver der zee inwaarts verplaatst, kan dat worden overwogen. Bij de gemeente heeft men nog geen inzicht over het wel of niet goed functioneren van het in de herfst van verleden jaar aangelegde nieuwe paalhoofd. Het valt niet-te zeggen, aldus de gemeente, omdat een deel van het zand toen al in zee verplaatst was. De kosten van de werken op het badstrand komen ten laste van de onderhoudspost exploitatie bad- bedrijf in Vlissingen. Hoeveel- het verschuiven van het zand ophet Badstrand kost, was nog niet be kend. V erkeerscommissie houdt vergadering VLISSINGEN - De commissie voor verkeer in Vlissingen vergadert woens dag 12 mei in het bureau van politie. De vergadering begint om 19 uur. Aan de orde komt onder meer de in stelling van een wisselend parkeerver bod voor het doodlopende deel yan de Prins Hendrikstraat ten zuiden van de Burgemeester Stemerdinglaan Ook verkeersmaatregelen ui verband met de doorbraak van de Spuistraat wor den besproken Voorts komt aan de orde de intrekking van de gesloten verklaring voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsen en bromfietsen van de Lambrechtsenstraat in de rich ting van de Dorpsstraat te Souburg en het inrichtingsplan westzijde Spui straat. Examen Aan de rijksuniversiteit te Utrecht slaagde voor het doctoraal examen na tuurkunde de heer J Timmermans, voorheen te Vlissingen. Ondernemersvereniging houdt vergadering MIDDELBURG - Donderdagavond 13 meihoudt deChristelijke Ondernemers Vereniging Middelburg een ledenver gadering in restaurant 'De Eendracht'. Na afwerking van een huishoudelijk ge deelte zal de ontwikkeling van de Mid delburgse binnenstad ter discussie staan. Jeugddienst in Serooskerke(W) SEROOSKERKE - Zondag wordt.er in de hervormde kerk te Serooskerke (W) een jeugddienst gehouden. Voorganger is de heer J. Allewijnse uit Middelburg. Het thema van de dienst is 'Christus' in 't gewone leven'. Medewerking verle nen Adriana en Jacqueline Geertse uit Vrouwenpolder op trompet en Ko Bre vet bespeelt het orgel. De dienst begint 's morgens om 10.00 uur Ds. W. A. Kalkman 25 jaar predikant VLISSINGEN - Donderdag 13 ihei is ds. W A. Kalkman, hervormd predi kant te Uithoorn 25 jaar predikant. Ds Kalkman werd 12 november 1921 te Werkendam geboren Na zijn theologi sche studie te Utrecht en aan de G.U te. Amsterdam, werdi hij 13 mei 1951 bevestigd als predikant te Sint- Laurens. Vandaar ging hij in 1958 naar Enter waar hij stond tot 1962, toen hij naar Uithoorn vertrok. Leerlingenavond van balletschool MIDDELBL'RG- De balletschool 'Ara besque' in Middelburg geeft vanavond (vrijdag) een leerlingenavond in het ge bouw van de christelijke scholenge meenschap aan de Elzenlaan. Meer dan de helft van de ongeveer 200' leerlingen-van kleuters totvohvassenen - verleent hieraan medewerking. De avond begint om half acht. in de nieuwste modetrends. Keus uit diverse prijsklassen. Profiteer van onze kieermakersservice v/h Verspuy HERENMODE Lange Delft 11 - Middelburg - Tel. 13891. Polyester/cotton poplin jack. Schouderplooi. T rekkers opzij. Beige of reseda, 55, Polyester/cotton poplin jack. Rugplooien. Marine of wil' met mouwstrepen in kontrastkleur 65, Polyester/cotton poplin jack. Jack van glanssatijn. Verstelbare hetipband. Kontrast onderkraag met Marine of caramel met resp. bies Wit-kobalt, blauw wit of bruin kontraststiksel. wit of marine-wit. 85, Longe Delft. Middelburg. J Supermooi jack van glans- satijn. Let op het asym metrische voorpand. Kobalt-wit. 95, WAGEMAKERS OOSTKAPELLE Tel. 01188-1344 Gazelle fietsen fijne fietsen! GAZELLE'

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 9