ABN Werkgroep Kattendijke maakt eigen bebouwingsplan voor dorp Voor Zeeland was 1975 toeristisch uitstekend „Zeeaquarium in Vlissingen geweldige aandachttrekker is Sparen. Uw geld groeit in 6 jaar en io maanden van f 620,45 naar f 1.000,- met ABN Kasbiljetten. JAARVERSLAG PROVINCIALE VVV: Ooievaar, zwaluwen, nachtegaal en jonge eendjes waargenomen DONDERDAG 6 MEI 1976 GEMEENTE HOUDT ONS AAN HET LIJNTJE' ADVERTENTIE Bij de ABN rijn kasbiljetten te koop: dat is een spaarvorm waarbij uw geld aanzienlijk groeit, maar waarbij de rente pas na enige jaren wordr uitgekeerd. U profiteert dus van rente op rente.* Er rijn kasbiljetten met verschillende looptijden: 2 jaar lOmnd., 3 jaar 10 mnd.,4jaar+ 10 mnd., 5 jaar+ lOmnd. en 6 jaar 10 mnd. met een rente vergoeding van resp. 5'/j, 6,6\j, 7 en 7' j%. Een voorbeeld: koopt u op 6 mei 1976 een kasbiljet, waarvoor u op 1 maart 1983 f 1.000,- wordt uitgekeerd, dan betaalt u daarvoor f620,45. De aankoopprijs hangt af van de datum waarop u re koopt. Kasbiljetten rijn aan toonder. U kunt :e gewoon aan de balie kopen, voor urelf of als een geschenk voor een ander. Algemene Bank Nederland „toename van inwonertal van levensbelang" KATTENDIJKE - De bewoners van Kattendijke zijn erg ontstemd over de manier waarop de gemeente Goes hen behandelt. „De mensen van het ge meentebestuur hebben al zo vaak ge roepen dat Kattendijke moet blijven, maar wat gebeurt er? Niks. Ze zouden ons in de plannen voor bebouwingsmo gelijkheden in het dorp betrekken, maar we worden gewoon aan het lijntje gehouden", zeggen de leden vande werkgroep Kattendijke. Jarenlang reeds behartigt de werk groep Kattendijke de belangen van het dorp. Tijdens iedere hoorzitting, poli tieke bijeenkomst of tijdens welk fes tijn in het dorp dan ook vroegen de le den van de werkgroep aandacht vooi de problemen van Kattendijke. Ei werd zelfs een grote manifestatie ge houden, waarop belangstellenden konden kennismaken met de wensen van de Kattendijkse bevolking. Op die manifestatie was ook een maquette te zien. die aangaf op welke wijze de Kat- tendijkenaren, zich de uitbreiding van hun dorp hadden voorgesteld. Enige tijd geleden heeft de werkgroep Ongerechtvaardigd wantrouwen werkgroep jegens de gemeente" GOES - „Ik vind dat de werkgroep Kattendijke een ongerechtvaardigd wantrouwen jegens de gemeente koestert. Eigenlijk ben ik erg tele urgesteld. We hebben als gemeente van begin af gezegd tegen de Kat- tedijkenaren dat we hen helemaal tot het einde bij de zaak zouden be trekken. Waar ze nu dat plotseling ongeloof vandaan halen is mij een raadsel". Dat zegt wethouder L. H. de Leeuw in een reactie op de uitla tingen van de werkgroep Katten dijke. Wethouder De Leeuw verder: ..Een eerste plan, dat wij ter goedkeuring hadden toegezonden aan de Provin- cizle Planologische Commissie, hebben we in september '75 terug gekregen met de mededeling dat verschillende bouwmogelijkheden waren afgewezen omdat die de structuur van Kattendijke zouden aantasten. Daama hebben wij als gemeente weer contact gehad met de werk groep: in december van vorig jaar hebben we nog om de tafel gezeten. We hebben ze toen al laten weten dat we aan een nieuw plan bezig waren en dat we op allerlei manie ren met de wensen van de werk groep rekening zouden houden". Volgens de wethouder was er in het overleg in december ook op gewe zen dat er de eerstvolgende drie maanden door de gemeente gewerkt zou worden aan overleg met PPD en provincie. De wethouder nu: „Dat oveleg is uitgelopen. Overigens heb ik enkele weken geleden nog con tact gehad met de secretaris van de werkgroep om een en ander uiteen te zetten. Er zou een volgende be spreking komen waarbij ook gede puteerde Boersma aanwezig zou zijn. Dat staat nog steeds op het programma, voor 17 juni. Maar het is al zover dat wij ons afvragen of we niet, om tijd te winnen, alvast zelf met de PPD in overleg moeten tre den". Wethouder De Leeuw tenslotte: .Wanneer de werkgroep zegt dat er niks gedaan wordt aan Kattendijke, dan noem ik dat een treurige con clusie. Men weet zelf wel beter. We zijn er mee bezig en het is bekend datweeennieuwplan optafelhebben. En het aardige is dat ons plan in grote hjnen overeenkomt met het plan van de werkgroep. Wij gaan er vanuit dat we de bestaande structuur moeten handhaven. Daarvan gaat ook de werkgroep uit". Kattendijke een eigen 'bebouwings plan' opgesteld. Dat plan is toege stuurd aan b en w en de Goese gemeen teraad, aan gedeputeerde staten, aan de stichting Provinciaal Opbouwor- gaan Zeeland, aan de PPD, aan de Goese raad voor het opbouwwerk en aan de sectie wooncultuur en cultuur- conservering van de culturele raad Goes. In een toelichting bij het 'bebouwings plan' schrijft de werkgroep onder meer: „Er van uitgaand dat men een levend dorp Kattendijkw enst te behouden en het dus niet wil laten vervallen tot een pittoresque museumdorpje, betekent dit dat er meer woningen beschikbaar moeten komen voor permanente be woning Hoewel men enig soulaas kan verwachten van renovatie van be staande woningen, alsmede van een strikte toepassing van de verordening tweede woningen, zal men op die ma nier toch niet de vijftig woningen ver krijgen, die nodig zijn voor de gewen ste bevolkingstoename met honder dvijftig personen." Heijmen Ceelen een van de leden van de werkgroep in een toelichting: „In Or. Van den Heuvel spreekt te Goes over 5e assemblee kerken in Nairobi GOES - Dr. A. H. van den Heuvel houdt tijdens de avondvergadering van de classis Goes van de hervormde kerk donderdag 13 mei een spreek beurt over de vijfde assemblee van de Wereldraad van Kerken in Nairobi (november 1975). Dr. Van den Heuvel was bij deze as semblee aanwezig. Omdat het voor hem onmogelijk is om alle classicale vergaderingen af te gaan wordt in Goes op een grote belangstelling uit Heel Zee land gerekend. De avondvergadering is openbaar en wordt gehouden in 'De Hoogte' te Goes, aanvang 19.30 uur. De classis Goes houdt donderdag 13 mei om 17 uur een middagvergadering. Daarin komen de huishoudelijke zaken aan de orde. Op de agenda staan onder meer verschillende verkiezingen. Bijeenkomst voor ondernemingsraden ziekenhuiswezen in Zeeland-West-Brabant BERGEN OP ZOOM - De Commissie Scholing en Vorming van de Bedrijfs- commissie voor Ziekenhuiswezen houdt donderdag 13 mei een contact dag voor de ondernemingsraden in Zeeland en West-Brabant in het psy- chiatrisdch ziekenhuis 'Vrederust' te Halsteren. De bijeenkomst begint 's morgens om half tien met een ontvangst in de grote foyer van het cultureel centrum 'De Sprenge". Om tien uur spreekt de voor zitter van de Commissie Scholing en Vorming, de heer F. H. H. M. van Hest, zijn openingswoord uit, waarna me vrouw mr. M. G. A. van der Heijden een inleiding zal houden, waarbi in formatie vanuit de bedrijfscommissie wordt gegeven. Tussen half elf en elf uur vertellen enkele ondernemings raadsleden over hun ervaringen. Tot de lunch om half twee zal er vervolgens in discussiegroepen gesproken worden over een drietal thema's: 'Het contact van de ondernemingsraden met zijn achteban'. 'De bevoegdheden van de ondernemingsraad' en 'Het functione ren van het ondernemngsraadslid in de praktijk'. Na de lunch wordt verslag uitgebracht van de discussos. gevolgd door een open discussie tussen de 'deelnemers in de zaal en de leden van de bedrijfscommissi, die in een panel zitting hebben. Dit panel bestaat uit: mevrouw mr. M. G A. van der Heijden en de heren drs. Th. G. Corporaal, J. van Geffen. F. H. H. M. van Hest en drs. L. F. Melcherts. De bijeenkomst wordt omstreeks half vijf besloten. 1970 telde Kattendijke nog zeker vier honderdvijftig inwoners: dat is nu te ruggelopen tot zo'n driehonderd. Er zijn dringend nieuwe woningen nodig en dat betekent dat er bouwgrond be schikbaar móet komen. Er was eerst een bestemmingsplan, dat plaats bood aan zo'n vijfendertig woningen. Daar zijn nu zeventien woningen van ge bouwd, maar de gemeente heeft het plan nu verder terzijde gelegd. Men wil het niet voltooien. Daarvoor in de plaats is een soort invulplan gekomen, dat moet voorkomen dat die nieuw bouw als een puist tegen het dorp aan komt te liggen. Alles goed en wel, maar ook dat invulplan zal de wo ningbouw in Kattendijke niet stimu leren." De leden van de werkgroep zijn bijzon der teleurgesteld over de wijze waarop de gemeente Goes de broodnodige uit breiding van het dorp aanpakt. „As het aan de gemeente ligt wordt er nieuw bouw gepleegd op particuliere grond; sommige Kattendijkenaren zouden dan een stuk van hun tuin moeten missen. En trouwens, de gemeente zou. wil men dat de plannen slagen, ook een actieve grondpoliüek moeten voeren. Maar dat doet ze helemaal niet. Neem daarbij dan nog het feit dat wij aan het lijntje gehouden worden onder het motto: 'jullie mogen meepraten', maar wij vermoeden dat de gemeente straks met een panklaar plan komt en dat wij dan geen barst meer te zeggen heb ben", aldus de leden van de werkgroep. Verontwaardiging Omdat steeds maar weer gesprekken met de gemeente op de lange baan ge schoven werden en de verontwaardi ging daarover bij de Kattendijkena ren groeide werd uiteindelijk een ei gen plan ontworpen. In een toelichting op het plan schrijft de werkgroep: „Op dit moment zijn er geen bouwkavels meer voorhanden en de werkgroep is dan ook van mening dat de gemeente Goes een actieve grondpolitiek ten opzichte van Kat- Foto: de kern Kattendijke is in zuidioestelijke richting al wal uitge breid. Er staan verschillende bun galows. (Foto PZC). NASEIZOEN MAAKTE JAAR GOED tendijke dient te voeren. Bij de moge lijkheden tot grondwerving zou men zich kunnen laten leiden door de ge dachte dat het voor het behoud van de leefbaarheid van de plaatselijke sa menleving belangrijker is dat er ge bouwd wordt dan de plaats waar ge bouwd wordt. Ook een te snelle groei van het dorp. waardoor het eigen ka rakter verloren zou dreigen te gaan door dat de lokale samenleving over spoeld wordt met mensen van elders, havens steeg het aantal aangekomen dient vermeden te worden. Ons inziens pleziervaartuigen met 14 procent en VLISSINGEN - Blijkens het jaarver slag van de Provinciale WV is 1975 toeristisch een uitstekend jaar ge weest. In de inleiding bij het jaarver slag staat, dat het voorseizoen 'vrij moeizaam' begon, dat het herstel spoedig kwam en dat met name het langere naseizoen 1975 tot een uitste kend toeristisch jaar maakte. De pleziervaart via zeven belangrijke sluizen nam van 1974 op 1975 toe met 28 propcent, tegen zo n 15 procent in enkele andere belangrijke watersport- gebieden in Nederland. In 26 Zeeuwse wordt een te snelle groei voorkomen wanneer men de bouw van vijftig wo ningen spreidt over een aantal jaren." Levensonderhoud De werkgroep gaat er van uit dat van het aantal inwoners een levensnood zaak is voor Kattendijke. „We hopen dat ons plan en de toelichting een aanzet mag geven tot een nog grotere voortvarendheid van de zijde van de gemeente", schrijft de werkgroep sar castisch. Volgens de werkgroep moet bij toe komstige woningbouw het creëren van grote bouwmassa's worden voorko men. ,.De schaal en vorm dient te wor den aangepast aan de omliggende be bouwing. Niettemin moet er variatie blijven en moet een sterk doorge voerde eenheidsbebouwing worden vermeden." Volgens de werkgroep moet het landelijk karakter van Kat tendijke behouden blijven. Het komt de werkgroep verder ongewenst voor de kerk zodanig in te bouwen dat de zichtbaarheid ervan gevaar loopt. En tenslotte merkt de werkgroep op: „De structuur van het dorp behoeft door nieuwbouw geen geweld te worden aangedaan, indien men de te bouwen woningen langs de bestaande wegen situeert." het aantal overnachtingen van plezier vaartuigen steeg met 4 procent. Uit de passagecijfers van zeven belangrijke sluizen in Zeeland blijkt, dat in vijfjaar de pleziervaart is verdubbeld. Ten opzichte van 1974 steeg het aantal schepen, dat de sluis bij Bruinisse pas seerde met 72 procent Voor Vlissingen was dat 20 procent, voor Veere 17 pro cent, voor Kats 19 procent, voor Hansweert-Wemeldinge 60 procent, voor Wilhelminadorp 22 procent en voor Temeuzen 33 procent. Volgens de schatting van de Provin ciale WV is het aantal toeristische overnachtingen vorig jaar ten opzichte van 1974 gestegen met 9.5 procent. Uit een overigens onvolledige telling blijkt voor 1974 een aantal overnachtingen van 7.204 853 en voor 1975 een aantal van 7.895.381. Volgens het jaarverslag kan het aantal overnachtingen, exclu sief die in de jachthavens, worden ge steld op ongeveer acht miljoen. In de pleziervaart hebben de Neder landers een aandeel van 59 procent. De Belgen komen op de tweede plaats met een kwart, de Britten zijn goed voor 8.5 procent en de Duitsers voor een kleine 7 procent. Het aantal overnachtingen van 'gastschepen' bedroeg vorig jaar in Zeeland 72.451 tegen 62.320 in 1974. Uit een opgave van 18 van de 28 havens heeft de Provinciale WV afgeleid, dat onder het aantal bezoekende plezier vaartuigen de zeilschepen met 56 pro cent in de meerderheid waren. De 28 havens, die bij een onderzoek van de Provinciale WV waren betrokken, hebben gezamenlijk ruim 4800 vaste pleziervaartuigen in stalling. Rekening houdend met de 'gastschepen' komt de Provinciale WV middels een bereke ning tot een totaal aan overnachtingen in jachthavens van 600.000. De jaarrekening van de Provinciale WV sluit met een voordelig saldo van 5280,03 en na verrekening van dit saldo met de provincie Zeeland be draagt het werkkapitaal 24.017,38. De subsidie van de provincie Zeeland be droeg 160.613,76. De contributie van de gewone leden was f 33.907 en van de bijzondere leden 5000. Personeels voorzieningen. huisvesting en alge meen beheer kostten 240.920.65, voor propaganda en informatie werd ƒ67.004.81 uitgegeven. A-kring a BB houdt vergadering GOES - Tijdens de kringvergader ing van de bescherming bevolking A-kring Zeeland A wordt de nota hulpverlening die hij de tweede kamer is ingediend behandeld. Verder komt de stormvloed waarschuwing aan de orde. Dit be treft situaties waarbij het oproe pen van wachters in de kring bij uitgebreide dijkbewaking aan de orde is. De gemeenteKapelle heeft de kring een brief verstuurd waarin de huur van het magazijn te Wemeldinge per 1 juli 1976 wordt opgezegd. Hoewel de BB al pogingen heeft ge daan om vervangende ruimte te vinden is men daar nog niet in ge slaagd. De klingraadsvergadering wordt gehouden in de Commandopost. Kloetingseweg 40 te Goes, aanvang 10.00 uur. Mevrouw Boertien opent nieuwbouw van 'Zonneveld' OOSTKAPELLE - Op woensdag 26 mei zal het hernieuwde klinderre- validatiecentrum zeehospitum 'Zonneveld' officieel worden geopend. De opening zal om 14.00 uur worden verricht door mevrouw J. B. Boertien-Velema, echtgenote van de commissaris der koningin. MIDDELBURG - Enige tijd geleden is boven Sint-Laurens een ooievaar ge signaleerd. Aanvankelijk leek het erop dat het dier op een weiland zou neer- ADVERTENTIE tbetTOUW ook in de vakantie VLISSINGER R. H. GROEN WIL STEENTJE BIJDRAGEN AAN DE SLECHT-WEERACCOMMODATIES „AAN BOULEV ARD TE WEINIG LEVEN" VLISSINGEN - „Ik heb me er lang over verbaasd, dat het aan de Zeeuwse kust eigenlijk ontbreekt aan slecht weer-accomodaties. Langs de gehele Noordzeekust tref je wel ergens zeeaquaria aan, be halve in Zeeland, dat juist prachtig aan de kust ligt." De sinds korte tijd in Vlissingen woonachtige R. H. Groen heeft plannen, om zijn steentje aan de slecht-weer-accomodatie voor Vlis singen - beter: Walcheren - bij te dragen. Al een tijdje loopt hij met het plan voor een zeeaquarium in Vlissingen rond. Hij heeft om die plannen gestalte te geven daarvoor ook al stappen bij de betreffende in stanties ondernomen. Die staan, daar niet afwijzend tegenover. In tegendeel: de reacties zijn positief en ook enthousiast; men ziet er een goede toeristische attractie in. Bijvoorbeeld in Schevenlngen en Delfzijl staan de mensen zich voor de zeeaquaria te vergapen en in de Rotterdamse dierentuin Bljjdorp is men bezig met een zogenaamde Oosterscheldebak: waarom dan mets in Vlissingen. heeft de heer Groen gedacht De heer Groen, enthousiaste ver zamelaar van alles wat er in een aquarium kan worden gestopt en die thuis in Rotterdam ook enkele haaien in een bak heeft rondzwem men. „Het enige uitje dat men tot nog toe met slecht weer in Vlissin gen heeft, is met de pont tussen Vlissingen en Breskens heen en weer varen. Zo'n zeeaquarium is een geweldige aandachttrekker. En 't heeft het voordeel dat het niet af hankelijk is van het seizoen; het kan zowel in de zomer als in de win ter open blijven Er is niemand, die de heer Groen heeft tegengewerkt. Maar alles grijpt wel in elkaar, waardoor hij verschillende instanties voor zijn plannen warm moet maken Eige-; naar C. Schonenberg van hotel Brit- tannia vindt het plan van de heer Groen 'prachtig', zo deelde hij mee, en wil zijn medewerking verlenen jm het zeeaquarium onder de Ge vangentoren een plaats te geven. Maar de heer Schonenberg moet voor toestemming naar de ge meente stappen, van wie hij de Ge vangentoren huurt. Wethouder Ch. J. Gillissen Ver- schage: „B en w. zullen die beslis sing moeten nemen. Persoonlijk heb ik tegen het plan geen bezw aar. Het betekent namelijk weer een recrea tief object er bij en dat is alleen maar aantrekkelijk." De wethouder deelt mee, dat hij de heer Groen ook heeft verwezen naar het bestuur van de stichting recreatie, die over de plannen een uitspraak moet doen. De heer J. W. van der Graaf daar van: „In feite heb ik geen bezwaren, maar ik kan ook moeilijk er iets over zeggen, omdat ik de plannes: nog met heb gezien Verdei heb ik wat zo'n zet .-.quarium eigen plan nen in 111 n hoofd, die ik eerst nog niet zijn uitgewerkt. Het is fijn. dat meneer Groen iets in die richting wil, misschien kunnen we samen iets op poten zetten. In ieder geval heeft de heer Groen Britanma-eigenaar Schonenberg, voor zijn idee enthousiast gemaakt. „Hetgeen niet betekent" aldus de heer Schonenberg, „dat Britannia vooralsnog initiatiefiiemer plus fi nancierder is." Miljoen Groen zal met de centen moeten komen en naar zijn zeggen heeft hij voor een goed op poten gezet zeeaquarium minimaal één miljoen gulden nodig. Maar dat bedrag denkt hij bij verschillende instanties en ondernemingen wel loste kunnen peuteren. „Omdat de installatie in Brittania niet mogelijk was hebben we ons oog laten vallen op de Gevangento ren. ook omdat het boulevardge deelte van het standbeeld van De Ruyter naar de toren het mooiste deel is." vertelde de heer Groen. Hij zou het aquarium ondergronds wil len hebben met een ingang via de Gevangentoren, „Ik wil geen enkele invloed uitoefenen op het huidige boulevard-beeld. Het punt is alleen: er zit te weinig leven in." De heer Groen denkt voor dat zeeaquarium aan een ruimte die ligt tegen de 30 bij 15 meter naar de stadskant toe. De aquanumbakken komen in dte muur en daartussen een niet te brede wandelgang. Hij is zich er van bewust dat de bestaande boule vardmuur niet aangetast mag wor den, maar heeft van rijkswaterstaat al te horen gekregen 'dat de aanleg mogelijk moet zijn Wat wil hij zoal in die bakken heb ben? Groen: „Voornamelijk de kleinere exemplaren van de founa uit de Noordzee. Haaien. Dat varieert van alikruiken tot verschillende soorten haaien. Ik wil het gaan gooien op veel gewone vis. met uitzonderingsgevallen, waar je dan ook echt een bordje kunt han gen. En dan misschien een bak met leuke exemplaren, zoals haaien en roggen." Voor de nadere uitwerking .van zijn plannen heeft de heer Groen al contact opgenomen met de conservator van het aquarium en het reptielenhuis van Artis, de heer F. de Graal Die wil al een plan uit dokteren voor filterinstallaties. Daarnaast heeft de heer Groen al contacten met het Delta laboratorium in Yerseke en bijvoor beeld ook de Vlissingse vismijn voor de levering van eventueel zeldzame vis. De heer Groen is vast van plan om zijn plannen door te zetten. Mede werking heeft-ie al. Overigens vindt hij het - naar zijn woorden - geen bezwaar als zijn plannen in samen werking met anderen gestalte krij gen." Als dat aquarium er maar komt!" De heer Groen tot slot: „Als dit niet doorgaat, dan vind ik wel een of ander restaurant, waar ik een knots van een bak met een voorruit van 4.5 meter en een diepte van 2 meter kan plaatsen Dan doe ik het zo. kan men zich toch nog een beetje vergapen aan zeldzame exemplaren vis." strijken, doch uiteindelijk vloog het verder in noordelijke richting. De waarneming werd 's morgens gedaan. Eerder meldden we dat dezelfde dag i28 april/ 's avonds een ooievaar op een tv-antenne te Haamslede neerge streken. Mogelijk betreft het hier de zelfde vogel. Op koninginnedag bracht niet alleen eindelijk wat milder weer doch ook ineens vrij veel jonge eendjes in de Middelburgse vesten. Zo zagen we in de Noordvest een vrouwtje (plus mannetje1 met 8 jongen, in de Seisvesl een vrouwtje met 7 jongen, eh een vrouwtje met 1 jong en in de Poeledae- levest een vrouwtje met zelfs 11 kui kens. De puüi - zoals ze officieel helen - waren allen erg rap en klommen soms achter moeder aan, de steile oe ver op om wal kruimels op ie scharre len. Het is verbazend hoe dat kleine goedje zich in het water weet te bewe gen bij onraad: ze lopen dan meer dan dat ze zwemmen over het wateropper vlak en zoeken een veilig heenkomen tussen het riet, of dicht bij elkaar krui pend, naast de moedereend die haar kroost fel weet te verdedigen. In de duinbossen van Noordoost- Walcheren werd zaterdag de eerste nachtegaal gehoord door de heer J. van Leerdam te Serooskerke (W). Hij zag 's avonds plotseling vrij sterke trek van boerenzwaluwen. In korte tijd passeerden er 10. 14 en 4 exemplaren, in troepjes bij elkaar. Een dag eerder had hij eveneens voor het eerst dit jaar de sprinkhaanrietzanger géhoord. In de WHhelminapolder zag de heer Fr. Woord uit Goes nog een zwerm van 150 rotganzen. Bovendien nam hij een grote roofvogel waar die langzaam in de richting van de Zandkreék zweefde. Maandag 2 mei: opnieuw is in Oranje zon een nachtegaal gehoord, doch nu langduriger waarbij ook de heer Leer dam de mooie roestbruine vogel waar nam. Op 3 mei hoorde de heer G.de Ru ie Middelburg op 'Breezand' te Vrou wenpolder een nachtegaal zingen. Het dier zong nog niet zo mooi en lang als het spreekwoord zegt, doch de eerste pogingen zijn er dan toch maar. De koekoek is plaatselijk alweer een ge wone verschijning geworden, met name langs de duinluint. Een andere echte zomercogelmedling die we ontvingen kivam van een lezer uit'Hoek. Hij zag maandagmiddag 3 mei/ boven Terneruzen 6 gierzwaluwen en in een kreek bij Hoek heeft hij ook de snor gehoord. De lente zet er nu duidelijk vaart in. Een groeizaam mei- regentje doet ook de flora bijzonder goed. „Je hoort het groeienzegt men dan. P. SCHOLLEVAER

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 7