'n Gebreid pak wor menses? *%jr PZC/s Automobilist-zonder-rijbewijs tegen paal: 150,- boete (Doenieëzoraar.) De stof van deze makkelijke kostuums is gebreid. De meeste mannen liggen al in 'n lachstuip bij het idee. „Kom nou", hoor je ze denken. Tóch is de stof vervaardigd volgens het oeroude brei-principe, dat 'n aantal klinkende voor delen in zich verbergt Wij ontdekten dat deze stoffen, (die inderdaad gebreid zijn, maar er niet als zodanig uitzien), enorm soepel zijn, onmogelijk kunnen kreuken, terwijl de plooi er juist niet uit te krijgen is. Dat betekent: absolute bewegings-vrijheid. Zodoende is het dragen van zo'n „gebreid" pak eigenlijk 'n kick. 'n Bijzondere gewaarwording dus. Als u nu 'n pak wüt dragen, zónder dat u'n pak wilt voelen, dan moet u zo'n gebreid pak nemen. Echtpaar Peute- Van Sas Scharendijke 60 j gehuwd Goud laat niemand koud... arwre streek Pastorale raad houdt vergadering OUDENBOSCH - Vrijdag 14 mei ver gadert de diocesane pastorale raad van het bisdom Breda. De vergadering, die om drie uur begint, staat dit keer in het teken van de evaluatie. De zit tingsperiode van vier .jaar is geëindigd: in november begint de nieuwe met ook gewijzigde delegaties. Om drie uur wordt begonnen met een gebedsdienst 111 de grote kapel van Sint Louis te Oudenboseh. Junior Kamer 'De Bevelanden gaat naar Engeland GOES - Vrijdag 14 mei zal de Junior Kamer 'De Bevelanden' met een af vaardiging van zo'n dertig personen een tegenbezoek brengen aan de stad Maidstone in Engeland. Dat gebeurt op uitnodiging van de Maidstone Ju nior Chamber, de Engelse zusterka- mer van 'De Bevelanden'. Op 10 mei van het. vorig jaar bracht de Engelse kamer een bezoek aan Goes. Bij liet tegenbezoek aan Maidstone zal de Junior Kamer 'Do Bevelanden' na mens het gemeentebestuur van Goes een luchtfoto en een brief overhandi gen. Verder zal het bezoek benut wor den om de Engelse zusterkamer betei te leren kennen door de wederzijdse presentatie van projecten. Ook zal de mogelijkheid om een gezamenlijk pro ject op te zetten worden bekeken. Conceptstatuten voor stichting verzorgings- tehuizen gereed gekomen GOES - De besprekingen over bunde ling vzn activiteiten lussen de verzor gingstehuizen Randwijck, Schild en Hof en Nieuw Zorgvliet in de ge meente Goes zijn thans zover gevor derd, dat de concept-statuten gereed zijn. Alle betrokken bestuursleden van de tehuizen, personeelsleden en leden van de bewonerscommissies hebben in middels een exemplaar van deze concept-statuten ontvangen. Het is de bedoeling dat het personeel en de be wonerscommissies zich hierover uit spreken voordat het door de besturen besproken wordt. De reacties van de besturen worden zo mogelijk vóór 1 juli vernacht. Van de aard van deze reacties hangt het af op welke termijn de nieuwe stichting een feit kan zijn. Uonateursactie Plattelands vrou wen hielden bijeenkomst StNT-PHILrPSLAND - De Neder landse bond van plattelandsvrouwen afdeling Sint Philipsland hield haar laatste bijeenkomst van het seizoen in dorpshuis 'De Wimpel'. Presidente R, Schenk-Mager verwel komde in haar openingswoord een groot aantal dames van harte welkom in het bijzonder de heer en mevrouw Roessingh van Iterson uit Wassenaar, die het lingieten zouden demonstreren, stieren. Na het huishoudelijke gedeelte werd het woord gegeven aan de heer Roes singh van Iterson. Na de pauze was er gelegenheid tot het stellen van vragen, waarvan druk ge bruik werd gemaakt. Ook waren er al lerlei tinnen voorwerpen te koop. Na de rondvraag sloot de presidente de vergadering en wenste een ieder wel thuis. Op woensdag 19 mei wordt het riesje naar het Land van Heusden en Altena gehouden en op 2 juni volgt de bejaardenreis naar de Flevohof Echtpaar Rentier 50 jaar getrouwd NIEUWERKERK - De heer en me- vrouw D. Rentier-Overbeeke hebben woensdag hun 50-jarig huwelijksfeest gevierd. De heer Rentier is 73 jaar en zijn echtgenote 71 jaar. De heer Ren tier is vele jaren kantonnier bij de pro vincie geweest. In de vijftiger jaren be gon hij een aannemersbedrijf in grond en straatwerken. Er werd een receptie gehouden in hotel 'De Blauwe Keet' te Oosterland. De heer Rentier heeft jarenlang een func tie bekleed in de bejaardenbond, Damkampioen 'De Eendracht' THOLEN - De heer P. Nieuwenhulzen is kampioen geworden van de A-groep van de damclub 'De Eendracht' in Tholen. Samen met P. van de Velde eindigde hij met een gelijk aantal pnt op de eerste plaats. Afgesproken werd dat drie wedstrijden zouden worden gespeeld. De eerste van de drie wed strijden werden gewonnen door Nieu- wenhuizen, de tweede door Van ds Velde. De derde wedstrijd zou beslU send worden. Van de Velde had genoe aan remise, Nieuwenhuize moest wit nen wat hij deed en daarmee het kam pioenschap veroverde. 'De Eendracht' houdt 29 mei een snel damkampioenschap. OUD-VOSSEMEER - De UUd- Vossemeerse volleybalvereniging 'Amigos' gaat zaterdag 15 mei een do nateursactie houden onder de inwo ners. Deze kunnen voor een bijdrage vanaf minimaal ƒ2,50 de vereniging steunen. Twaalf leden hebben zich voor de actie beschikbaar gesteld. Rond de klok van tien uur gaat men beginnen. Concert te Oosterland OOSTERLAND - Zaterdagavond houdt de muziekvereniging 'Ooster- lands Fanfare' het eerste zomercon- cert. Dat gebeurt op de muziektent op het Koninginneplein te Oosterland. De leiding is in handen van de directeur van het gezelschap, de heer Jac. capel- le. Het concert begint om half acht. DONDERDAG 6 MEI 1976 KANTONGERECHT MIDDELBURG Goese ambtenaren voorzien problemen tussen werkgroep en raad opbouwwerk GOES - De afdeling sport, recreatie, jeugdzaken en cultuur (SRJC) op liet Goese stadskantoor voorziet proble men tussen de werkgroep 'wooncul- tuur en cultuurconservering' van de culturele raad en de onlangs in het le ven geroepen raad voor het opbouw werk. „Het beleid van de werkgroep gaat steeds meer in de richting van activi teiten ten behoeve van ruimtelijke or dening, monumentenbeleid, stadsver nieuwing en de inspraak die daarbij hoort. Dit zijn juist zaken, die tot de eerste prioriteiten van de raad voor het opbouwwerk behoren. Ook in de visie van het ministerie van erm zijn het juist zaken als ruimte lijke ordening, stadsvernieuwing en de daarbij behorende vormgeving aan inspraak, die tot de samenlevingsop bouw behoren. Duidelijke afspraken hierover dienen met de Goese cultu rele raad te worden gemaakt." - Dat staat te lezen in een discussiestuk, dat de ambtenaren van de afdeling SRJC hebben geproduceerd. Dat dis cussiestuk wordt dinsdagavond 11 mei tijdens een openbare vergadering van de raad voor het opbouwwerk in het stadhuis behandeld. De vergader ing begint om half acht. Contactbijeenkomst overheid-bedrijfsleven GOES - Dinsdag 18 mei is er een con tactbijeenkomst tussen vertegen woordigers van de gemeentelijke overheid en het plaatselijk bedrijfsle ven in hotel-restaurant De Koren beurs. Om 17.00 uur zal drs. J. C. Avenarius, rijksnijverheiclsconsulent voor Zeeland en West-Brabant een inleiding houden. Gedurende de maanden juni. juli en augustus worden er geen samenkom sten gehouden. Slaaphutten op CJ V-camping in gebruik RENESSE - Zaterdag 15 mei worden de slaaphutten op de camping van de CJV officieel in gebruik genomen. De officiële gebeurtenis staat voor drie uur 's-middags op het programma in het hoofdgebouw van de CJV-camping in Renesse. Na de officiële ingebruikstel ling wordt 'open huis' gehouden tot 18.00 uur. BESTUURDE ALS 'VRIENDENDIENST' MIDDELBURG - Officier van justitie mr. J. Kolkman heeft woensdagmor gen tijdens de zitting van het Middel burgse kantongerecht twee boetes geëist van 100 tegen W. B. uit die stad omdat hij op 30 december zonder in het bezit te zijn van een rijbewijs een auto had bestuurd. Dat kwam aan het leiht toen hij op de Seissingel in Middelburg in een bocht van de weg raakte en tegen een paal botste, waar aan verkeersborden zijn bevestigd. B. Vertelde dat hij de besturing van zijn vriend had overgenomen omdat die niet in staat was zijn eigendom naar voren te besturen. Dat bleek, toen hij in Vlissingen een plantsoen inreed. Verdachte weet de oorzaak' van het van de weg raken aan een klapband, maar voor die veronderstelling vond hij geen gehoor. Kantonrechter mr. A. Veenhoven legde hem twee boetes op met een totaal van 150 en wees te vens de civiele vordering toe van de gemeente Middelburg tot een bedrag van 200. De Vlissinger F. R. S. hoorde vier boe tes met een totaal van 500 tegen zich eisen omdat hij zonder rijbewijs en geldig kenteken met een onverzekerde auto op de langevielesingel in Middel burg in botsing was gekomen met een tagenligger. S. heeft nu nog geen rij bewijs gaf hij toe en vertelde dat zijn wagen inmiddels is gesloopt. De kan tonrechter zei wel enige compassie met hem te willen hebben omdat hij intus sen al 1300 schade aan de eigenaar van de andere heeft betaald en legde S. vier boetes op met een totaal van 300. De kantonrechter noemde het een kruispunt met moeilijkheden. Mevrouw Y. M. de R. zou in Vlissingen 's nachts zonder rijbewijs een auto hebben bestuurd en toen een rood ver keerslicht hebben genegeerd. Ze zei dat ze in de auto was gestapt omdat ze boos was. De officier wilde deze fouten zien bestraft met twee boetes met een totaal van 175 en voegde er aan toe dat iedereen wel een excuus heeft om zich te verontschuldigen. De kanton rechter maakte er twee boetes van met een totaal van 150. Drie boetes van totaal 250 eiste de of ficier tegen de Middelburger R. E. W. omdat hij in zijn woonplaats had gere den met een auto die een aantal ge breken had. W. zei de auto drie welden tevoren van een kennis te hebben ge kocht voor ƒ800 en onkundig te zijn geweest van de gebreken. Hij vertelde dat de auto is verkocht voor de sloop en hij er toen 25 voor heeft ontvan gen. De kantonrechter bracht deze schade fn rekening en verlaagde de eis tot drie boetes met een (ótaal van .ƒ175. Over de streep. K. F. uit Vlissingen zou zijn auto nabij zijn zaak hebben geparkeerd naast een gele streep. Hij vertelde al een jaren lange strijd te voeren over dit punt omdat hij daar steeds moet lossen en laden. Nu heeft hij een ontheffing die hij de kantonrechter toonde. In ver band hiermede werd F. conform de eis, schuldig verklaard zonder opleg ging van straf. De Goesenaar D. van O. zou in de Van den Spiegelstaat in zijn woonplaats met een autobus naai' links zijn afge slagen terwijl een auto bestuurd door J. G. juist bezig was hem in te halen, zodat een botsing volgde. Getuige G. zei dat het gebeurde na een wegopbre- king en hij dacht dat de bus naar rechts ging om hem te laten doorgaan maai- volgens de chauffeur reed hij naar rechts om de bocht naar links be- Recreatief voetbal 's- heer- arendskerke vrijdag van start 's-HEER ARENDSKERKE - Morgen, vrijdag, gaat in 's-Heer Arendskerke het recreatief voetbal van start. Ieder een kan daarvoor van 's-avonds om half acht terecht op het sportpark te 's-Heer-Arendskerke. De Goese sportraad heeft voor dit sportieve gebeuren toestemming gege ven voor een proefperiode van twee maanden. Het bestuur van de voetbal vereniging 's-Heer-Arendskerke stelt het materiaal ter beschikking. Vergadering van buurtvereniging HANSWEERT - Vrijdag 7 mei houdt de Hansweertse buurtvereniging 'Ach ter de Boomdijk' haar jaarvergadering. Deze begint om 20.00 uur in zaal 'Zee- landia' te Hansweert. De agenda ver meldt de verslagen van de secretaris en de penningmeester. Het bestuur treedt voltallig af. Niet herkiesbaar zijn de heren C. Knuit en J. A. M. Bogers. De andere bestuursleden zijn wel her kiesbaar. ter te kunnen nemen. De kantonrech ter verlaagde de eis van 50 tot een boete van 40. Na verhoor van de brigadier P. M. en de agent B. C. S. uit Vlissingen eiste de officier in de aangehouden zaak tegen J. M. uit Middelburg de gebruikelijke boete van 75 Omdat hij op de Prins Hendrikweg in de Scheldestad met zijn auto door een rood verkeerslicht was gereden. M. hield ook nu vol dat hij niet door een rood maar door een groen licht is gereden. De verbalisan ten veronderstelden evenwel dat M. zich heeft vergist door naar een ver keerd licht te kijken. De uitspraak was 75 boete. Ook A. M. de K. uit Koude- kerke dacht dat hij door een groen licht was gereden bij de stationsburg in Middelburg maar de brigadier M. L. die als getuige werd gehoord, zei dat het licht al rood was toen De K. nog drie meter voor de streep was. Eis en boete waren ook in dit geval 75. De Middelburger A. de G. kreeg een boete opgelegd van ƒ50 gelijk aan de eis, omdat hij in Souburg bij de brug met zijn auto door een rood licht was gereden. De niet verschenen P. F. P. uit Goes werd na een eis van ƒ20 bij verstek veroordeeld tot een tientje boete om dat hij mejuffrouw J. de K. had laten rijden met zijn auto, waarvan het ken teken aan de achterzijde niet geheel zichtbaar was door een aangebrachte trekhaak. Bij het proces-verbaal was een foto gevoegd, Mejuffrouw De K. die als gemachtigde verscheen, vertelde dat zij de auto altijd gebiuikt. Ook zij legde enige foto's over en betoogde dat de haak officieel bij deze auto hoort. De kantonrechter gaf haar de raad zich in verbinding te stellen met de ver- keersgroep van de rijkspolitie om een oplossing te zoeken voor dit probleem. VIERING IN CORNELIASTICHTING BURGEMEESTER A. BAERENDS BRACHT GELUKWENSEN ZIERIKZEE - Hei echtpaar J. C. Peute-van Sas te Scharendijke heeft dinsdag het zestigjarig huwelijksfeest gevierd. Dat gebeurde op de kamer van de Corneliastichting te Zierikzee. waar mevrouw M. Peute-van Sas al enige tijd wordt verpleegd. Het echt paar heeft geen kinderen. 'sMorgens kwam. burgemeester E. Bae- rends van Middenschouwen zijn felici taties aan de jubilerende echtelieden overbrengen.' Tévens werdén dé 'gelu- kwenstelegrammen van koningin Ju liana en de commissaris van de konin gin in Zeeland bij het diamanten paar bezorgd. In de loop van de dag kwa men verder nog kennissen en familie leden het paar de hand drukken. De heer J. C. Peute is in 1892 geboren. Hij heeft het grootste deel van zijn le ven op het eiland gewoond. De heer Peute heeft verschillende beroepen uitgeoefend. Hij is onder meer tuin man, chauffeur en huisknecht geweest. Zfjn vrouw, M. Peute-van Sas werd in 1896 geboren, Zij sukkelt wat met de gezondheid en is daarom al enige tijd opgenomen in de Corneliastichting te Zierikzee. Haar man geniet nog een 'blakende' gezondheid. Hij Woont nog altijd thuis in Scharendijke. Kom daar met MOEDERDAG maar eens mee voor de dag. Want't is MOE d'r DAG immers? Uw goed geefsheid kan best GOUDgeefsheid zijn. Kom hartverwarmende geef- ideeën ontdekken, L. KERKSTRAAT 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 30