Bazaar van verpleeghuis 'Ter Schorre' Terneuzen trok duizenden mensen Juf Baart, Sas van Gent, kreeg gouden medaille nette werkster Treishop a. VOORMAN MMTVOERDER KEEÏJlFFiOUW WATERSCHAP BÉ ÏEffiiGBE BRAAKMANPOLDERS Opbouwwerker woonwagenwerk L-Vlaanderen DONDERDAG 6 MEI 1976 WETHOUDER L. VAN DER PLAS-TANIS KNIPTE LINT AAN OPRIJLAAN DOOR OPBRENGST BESTEMD VOOR ACTIVITEITEN VOOR BEWONERS TERNEUZEN - Eén van de weinige dingen die de waarzegster op de ba zaar in het Terneuzense verpleeghuis 'Ter Schorre' niet wist was het bezoe kersaantal. Dat viel achteraf erg mee: vele duizenden mensen hebben het evenement, dat het gebouwd woens dag de hele dag in feeststemming dompelde, bezocht. De bazaar werd woensdagavond geopend door wethouder L. van der Plas-Tanis van Terneuzen. Ze knipte op de oprijlaan van 'Ter Schorre' een lint door, waarna aan de gevel een spandoek ontrolde met het opschrift 'Bazaar 1976 Ter Schorre'. Geneesheer-directeur R. Coster ver telde later in deze symbolische hande ling het wegnemen van de laatste bar rière tussen de Terneuzense gemeen schap en het verpleeghuis te zien. Hij bedankte de (200) personeesleden die aan de organisatie van de bazaar heb ben meegewerkt. Mevrouw Van der Plas kenschetste het gebeuren als een ontmoeting tussen zieken en gezonden, waarbij met name de gezonden nog heel wat te leren heb ben. Ze had bewondering voor de inzet en de wilskracht van de medewerkers van het verpleeghuis. Na deze korte officiële plechtigheden begon de bazaar: een vrolijke kermis op alle verdiepingen van het gebouw. Bezoekers konden er kiezen uit diverse spelen (ballentent, dart, vissen, rozen- boom), er waren activiteiten voor jonge kinderen en doorlopende filmvoorstel lingen, er werden produkten van be woners verkocht en wie daama nog adem over had kon zich de toekomst laten lezen door een waarzegster of zijn slag slaan op de rommelmarkt.. Het geld dat de bazaar oplevert (vol gens voorlopige tellingen al minstens ƒ5000,-) is bestemd voor activiteiten ten behoeve van de bewoners, die niet uit andere 'potjes' kunnen worden be taald. Aannemingsbedrijf Lensen bestaat 40 jaar AXEL - Vrijdag 14 mei houdt Lensen's Aannemingsbedrijf by te Axel een re ceptie ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan. Die bijeenkomst wordt ge houden in 'De Halle' te Axel van 15.30 tot 18.30 uur. Bejaarden maken reis LAMSWAARDE - Dinsdag 25 mei maakte de afdeling Lamswaarde van de bond van bejaarden en gepensio neerden een uitstapje naar Brabant. Via Antwerpen gaat de reis naar Eind hoven, waar het 'Evolyon' bezocht wordt. Voor deze reis bestaat bij de le den grote belangstelling. Na het be zoek aan 'Evoluon' wordt Eindhoven en omgeving bezocht. Mevrouw L. van der Plas-Tanis knipt, terzijde gestaan door geneesheer- directeur R. Coster, het lint door dat de toegang tot de jaarlijkse bazaar af sloot. Zaalvoetbal HULST - Onder leiding van de heer L. Zaman werd in 'Den Dullaert' te Hulst een-zaalvoetbalwedstrijd gespeeld tus sen team Rosita/Marionette en het team Petit Paris. FC Rosita/Mario nette won de wedstrijd met 5-3. Woensdag 12 t i aanstaande, hopen onze ou- J. DE FEYTER R. C. DE FEYTER-PAUWELS hun 12'/2-jarige bruiloft te vieren. K Gelegenheid tot feliciteren op dinsdag 11 mei k aanstaande van 18.00 tot 20.00 uur in restaurant H 'Zomerlust' te Axel. k Hun dankbare kinderen en klein kinderen, hopen dat dit een mooie dag zal worden. Axel, Zuidsingel 20. Voor de vele blijken van belangstelling bij het overlijden van onze zwager, oom en oud-oom, de JAN VAN ES betuigen wij onze oprechte dank. De N.B.EV1. vraagt voor één van haar projekten o.a. op het terrein van de NSM te Sluiskil een: voor enkele ochtenden per week, tijden nader overeen te komen. Aanmelden dagelijks op het werk: Uitvoerder G. T. Kruithof, tel. 01157-1974. Na 18.00 uur 078-61887. GEMEENTE HULST Bouwvergunning aan de Poorterslaan Burgemeester en wethouders van Hulst brengen ter openbare kennis dat zij voornemens zijn in afwijking van het ter plaatse geldende bestem mingsplan 'Moerschans' met toepas sing van artikel 19 van de wet op de ruimtelijke ordening bouwvergunning te verlen.en voor de bouw van een wo ning op het perceel kadastraal bekend Hulst, sectie E no. 1115 ged., plaatse lijk bekend Poorterslaan, nummer on bekend. Het terrein, waarop de woning is ge projecteerd, is volgens het geldende bestemmingsplan bestemd voor de bouw van eengezinshuizen, drie of vier aaneen. Het bouwplan ligt met ingang van 10 mei 1976 gedurende veertien dagen op de afdeling algemene zaken voor een ieder ter inzage. Een ieder die bezwaar heeft tegen het bouwplan kan gedurende voornoemde termijn schriftelijk bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders. Hulst, 6 mei 1976 Burgemeesters en wethouders van Hulst, P. Molthoff, burg. J. F. v. Denderen, secr. als de kat van huis is ccn dagblad-advertenlie is altijd op z'n plaats. Tijdelijke sluiting van wegen. De dijkgraaf van het waterschap De Verenigde Braakmanpolders maakt bekend, dat in verband met de uitvoer ing van werkzaamheden van 6 mei t/m 13 augustus 1976, of zoveel korter als mogelijk of langer als noodzakelijk zal blijken te zijn, de navolgende wegen en weggedeelten zullen zijn gesloten in beide richtingen voor alle verkeer be halve voetgangers, t.w.: a. weg no. 27 van de wegenlegger der vm. gemeente Hoek, genaamd Noorddijk, vanaf de aansluiting van de aftakking rechts van weg nr. 26 met deze weg tot het eind; b. de aftakking links van weg no. 26 van genoemde wegenlegger, ge naamd Koudepolderstraat n, ge heel; c. weg no. 32 van genoemde wegenleg ger, genaamd Zee- en binnendijk van de Lovenpolder, geheel. Hoek, 3 mei 1976 De dijkgraaf voornoemd, Drs. R. C. E. Barbé. Raad Hontenisse behandelt brandbeveiliging KLOOSTERZANDE - Burgemeester en wethouders van Hontenisse stellen de raad voor een brandbeveiligings verordening vast te stellen. De veror dening is opgesteld door de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten, die daarvoor heeft samengewerkt met de Koninklijke Nederlandse Brandweer vereniging en met de Nederlandse Vereniging van Brandweercomman danten. Het stuk moet in de plaats komen van een reeks preventieve be palingen in de algemene politieveror dening waartoe - vooruitlopend op een afzonderlijke verordening - in 1960 werd besloten. In zijn toelichting bij het voorstel zegt het college dat de omstandigheden sinds 1960 drastisch zijn gewijzigd. Gewezen wordt in dat verband op de toegenomen industralisatie, de bevol kingsverdichting en de grote verschei denheid van nieuwe stoffen, die in hun vele verschijningsvormen even zoveel verschillende brandrisico's kunnen op leveren. De verordening bevat bepalingen over het voorkomen van brand en het be perken van brand en brandgevaar, voorschriften met betrekking tot in richtingen en het bestrijden van brand. Het toezicht op de naleving van de be palingen wordt opgedragen aan de ambtenaren van Centraal Bouw- en Woningtoezicht en Gemeentewerken Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, de amb tenaren van de Regionale Brandweer kring Zeeuwsch-Vlaanderen en door b. en w. aangewezen leden van de vrijwil lige brandweer. De verordening treedt tien dagen na haar afkondiging in wer king. St.-Joriswandeltocht in Terneuzen met zeker 400 deelnemers TERNEUZEN - In Terneuzen wordf zaterdag opnieuw de St-Joris wandel tocht gehouden. De organisatie daar van is in handen van een speciaal door de Doormangroep in het leven geroepen commissie onder voorzitter schap van de heer F. van Driel. Aan de tocht zullen zaterdag minstens 400 wandelaars uit binnen- en buiten land deelnemen. Men kan inschrijven voor twee afstanden: de 20 kilometer en de 10 kilometer. Beide groepen star ten vanaf de Markt in Terneuzen. Het langste traject leidt via het Boerengat, de Lovenpolder en de brug bjj Sluiskil naar het eindpunt, de sporthal 't Zwaantje. Ook de minder geroutineerde wande laars leggen hun tien kilometer af ten westen van Terneuzen, maar keren weer langs dezelfde route terug naar de sporthal, waar eind van de middag de prijzen worden uitgereikt. De padvindersdrumband St-Lodewijk uit Sas van Gent zal de wandelaars op een deel van hun tocht vergezellen, terwijl een Boerenkapel het feest in de sporthal muzikaal zal opluisteren. Jaarvergadering postzegelclub OOSTBURG - In café 'Buitenlust' te Oostburg hield de West- Zeeuwsvlaamse filatelistenclub de jaarvergadering. Voorzitter I. Herman deelde mee dat het ledenaantal thans 99 bedraagt en dat het pas geopende fi latelistenloket aan de verwachtingen voldoet. De heer C. de Dreu trad af als pen ningmeester. Hij blijft wel deel uitma ken van het bestuur. J. Poppe wordt nu secretaris-penningmeester. De af treden bestuursleden mevrouw J. Ris- seeuw en de heer J. Verschoor werden herkozen.Uit het goedgekeurde jaar verslag van de penningmeester bleek dat het voordelig saldo was gestegen .van ƒ818,85 tot 1053,21. Na het huis houdelijk gedeelte volgden de gebrui kelijke veiling in verloting. De vol gende bijeenkomst werd vastgesteld op maandag 14 juni in café 'Buiten- lust'. Terneuzen kiest nieuwe opzet voor 'Speulerieë' TERNEUZEN - De jeugdvakantiema- nifestatie 'Speulcriee' in Terneuzen krijgt dit jaar een nieuwe opzet. Van 20 tot 22 en 27 tot 29 juli zijn er activi teiten in de sporthal, van 2 tot 6 au gustus wordt er iets gedaan in de wi- ken en op 23 en 30 juli staat het even ement in het teken van sport en re creatie Tijdens deze periode zijn er avondacti viteiten voor de jeugd boven de 12 jaar. De buitenkernen zorgen dat de kinde ren daar aan de gang worden gehou den. De medewerkers aan 'Speuleriee' zul len tijdens vier trainingsavonden in juni wegwijs worden gemaakt in de or ganisatie van een dergelijk gebeuren. Vrijdagavond is er om 19.30 uur een voortbereidende vergadering in het gebouw van de centrale stichting aan de Nieuwstraat. Tijdens deze avond zul len er werkgroepen worden gevormddie de activiteiten nader gaan uitwerken. Bestuurskadercursus sportverenigingen TERNEUZEN - In samenwerking met de Zeeuwse sportraak, Nederlandse Sport Federatie en afdeling sportza ken werd in een van de lokalen van de gemeentepolitie te Terneuzen een be stuurskadercursus gehouden voor be stuursleden van sportverenigingen in de omgeving Terneuzen. Cursusleider was de heer Gijselhardt uit Tilburg. Hij gaf vijf lesavonden. Vooral het administratieve en finan ciële gedeelte werd goed toegelicht. Ruim 120 personen namen aan de cur sus deel. Ze kregen allen een certifi caat. Na afloop werd de cursusleider toegesproken door een der oudste deelnemers die hem namens alle deel- nemens dante. Mejuffrouw M. A. Baart uit Sas van Gent sinds woensdag draagster van de gouden eremedaille O.N. KLEUREN- tv 66 cm f 2000,- 78- per maand. Ook zondags open van 14.00-18.~00 uur SAS VAN GENT Gevraagd: voor 1 hele of 2 halve dagen per week, goed loon. Kerkstraat 11 Terneuzen Tel. 6046 WEGENS INZET VOOR BIJZONDER ONDERWIJS BURGEMEESTER DUSARDUYN OVERHANDIGDE ONDERSCHEIDING SAS VAN GENT - Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent heeft woensdag een gouden medaille in de orde van Oranje Nassau uitge reikt aan mejuffrouw M. A. Baart uit Sas van Gent. Ze kreeg de koninklijke onderscheiding omdat ze zich ruim veertig jaar heeft ingezet voor kinde ren 'die om een of andere reden ach tergebleven in geestelijke en maat schappelijke ontwikkeling." Zo was juffrouw Baart van 1934 tot 1951 assistent-onderwijzeres aan de rk school voor b.l.o.-onderwijs in Hulst en Marktcommissie Axel bespreekt wens van marktkooplieden AXEL - De gezamenlijke marktkoop lieden van Axel hebben het college van b. en w. gevraagd om te verbieden dat J. Boer aan de Kerkdreef buiten- verkoop uitoefent op het trottoir aan deze winkelstraat. Het college heeft advies gevraagd aan de gemeentelijke marktcommissie, die maandagavond 10 mei deze kwestie bespreekt. De commissie vergadert vanaf half- acht in het gemeentehuis. Men zal zich verder bezinnen over vijf nieuwe aan vragen voor een standplaats op de markt en over de toewijzing van een vrijgekomen plaats wegens het vertrek van J. Poters (meubelstoffering). Veteranentoernooi Terneuzense boys TERNEUZEN - De veteranenafdeling van de zaterdagvoetbalvereniging Terneuzense Boys houdt zaterdag een toernooi voor veteranenteams waaraan door zeven verenigingen wordt deelge nomen. Het toernooi wordt gespeeld op de velden 3 en 5 van het Zuider sportpark. Het toernooi dat begint om één uur is verdeeld in twee poules. In poule A spelen Terneuzen, SSV'65, Clinge en Terneuzense Boys 2 tegen elkaar terwijl in de andere poule Ar- nemuiden Terneuzense Boys 1, Philip pine en Klinge (België) elkaar zullen treffen. De finalewedstrijden beginnen om half vijf terwijl de strijd om de eerste en tweede plaats om half zes zal aanvan gen. vanaf dat jaar tot nu onderwijzeres in vaste dienst aan dezelfde school. In aanwezigheid van familieleden in vaste dienst aan dezelfde schooL In aanwe zigheid van familieleden en bestuurs leden van de Hulster school, schetste de heer Dusarduyn in het kort hoe haar loopbaan zich bijna onvermijde lijk ontwikkelde in de richting van het bijzonder onderwijs. Als oudste uit een gezin van dertien kinderen was ze al op jeugdige leeftijd toe aan het 'mee- opvoeden van de allerkleinsten'. In haar eigen jeugd leidde ze bovendien het meisje-jeugdwerk, terwijl ze zich later inzette voor het vakantie jeugdwerk. „Wie of wat ze waren, ze trok op met dc kinderen" zei de heer Dusarduyn, die eraan herinnerde dat juffrouw Baart in Zeeuwsch- Vlaanderen een van de eersten was om zich het lot van om de een of andere reden achtergebleven kinderen (en hun ouders) aan te trekken. „Haar leven swerk was het verzorgen van kinderen met alle liefde die in haar is." De heer Dusarduyn merkte ook op dat de ge decoreerde in de rk parochie in Sas van Gent veel 'stil werk' heeft gedaan. Ze groeide mee met de veranderingen en 'waar verdriet was en steun nodig, kon men op haar rekenen." Namens het Hulster schoolbestuur overhan digde wethouder B. de Keizer juffrouw Voorronde van grenstoernooi in Clinge CLINGE - Zondagmiddag wordt op de voetbalvelden van de voetbalvereni ging Clinge het tweede deel van het grenstoernooi afgewerkt. Aan het grenstoernooi dat wordt georgani seerd door de gemeente Hulst nemen clubs deel uit de kernen van de ge meente Hulst en omliggende gemeen tes ook de Belgische. Afgelopen zondag werd in St. Jansteen het eerste deel afgewerkt en plaatst Steen zich reeds voor de finale die op zondag 23 mei in Hulst wordt gespeeld. In Clinge spelen zondag Graauw, Ste- kene Clinge en het Belgische Klinge tegen elkaar, De winnaar van deze poule plaatst zich eveneens voor de eindstrijd op 23 mei. Volgende week zondag wordt in Hulst de laatste voor ronde afgewerkt tussen HW'24, Koe wacht, St. Gillis Waas en St. Pauwels. Ook hier plaatst de winnaar zich direct voor de eindstrijd. De vier finalisten worden gecompleteerd door de ploeg die als beste tweede eindigt. De wed strijden in Clinge beginnen zondag middag om twee uur. Baart bloemen. Samen met de i bloemrijke gelukwensen van anderen leidde dat tot een ware bloemenhulde in haar woning aan de Sasse Walstraat. enige tijd in Zwitserland werkzaam geweest. De Stichting Woonwagen- werk heeft de functionaris voorlopig ondergebracht in 's Lands Huis aan de Steenstraat, waar ook de Stichting Gemeenschapwerk Hulst zetelt. De Stichting Woonwagenwerk Zeeuwsch-Vlaanderen is voortgeko men uit particulier initiatief dat er op gericht is de integratie woonwatenbewonders-huizenbewoners tot stand te brengen. In Hulst is men met dat initiatief het verst gevorderd. Daarom zitten er ook vier leden van de werkgroep Hulst in het stichtingsbes tuur. Voorzitter D. H. Hollaardt van de werkgroep Hulst heeft goede hoop, dat het stichtingsbestuur op vrij korte termijn zal worden uitgebreid met ver tegenwoordigers van de onlangs ook in Terneuzen ingestelde werkgroep van vrijwilligers. HULST - Met ingang van 1 mei be schikt de onlangs opgerichte Stich ting Woonwagenwerk Zeeuwsch- Vlaanderen over een beroepskracht. Het is de opbouwwerker B. Vander- heyden (44), die afkomstig is uit het Belgische Liedekerke bij Brussel. Zijn taak zal eruit bestaan het werk van de Zeeuws-Vlaamse werkgroepen woon wagenwerk te activeren en te stimu leren, ondermeer door het onderhou den van contacten met de vrijwilli gers en de woonwagenbewoners en het ontwikkelen van initiatieven. De heer Vanderheyden is reeds ge ruime tijd werkzaam m het opbouw werk. In verschillende Belgische ste den heeft hij zich ingezet voor buiten landse arbeiders, de jeugd en allerlei ander sociaal-cultureel werk. Ook is hij Commissaris dr. C. Boerden bezoekt Hontenisse KLOOSTERZANDE - De commissaris der koningin in Zeeland, dr. C. Boer- tien, brengt dinsdagmiddag zijn offi ciële kennismakingsbezoek aan de gemeente Hontenisse. Het programma vermeldt ondermeer een gesprek met het college van burgemeester en we thouders, met de gemeenteraad en met de leden van de begeleidings commissie voor het structuuronder zoek dat momenteel in de gemeente gaande is. De commissaris komt om kwart voor drie per boot in Perkpol- der aan en volgens het programma vertrekt hij met de boot van 18.00 uur. Bij de gemeente heeft men reeds een lijstje opgemaakt van de onderwerpen die tijdens het gesprek met de raad ter tafel zullen worden gebracht. Het be vat de problematiek van de kleine ker nen, de onderwijsproblematiek in de gemeente, het structuuronderzoek dat het ETI Zeeland en de Stichting Zee land instellen, het voorontwerp streekplan .Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en de financiële positie van de ge meente (met de dure haven van Wal soorden, het recentelijk verkochte re creatiegebied 'De Vogel', de wegen en de rilleringen). Verder wil men het hebben over de werkgelegenheid. Ledenvergadering 'De Sjuttel' OOSTBURG - De badmintonclub 'De Sjuttul' in Breskens heeft een nieuwe voorzitter gekozen. De heer Vermalre uit Oostburg volgde de heer Den Hol lander op omdat deze laatste wegens verhuizing moest af treden. Bovendien werd voorzien in een bestuursvacat® door de verkiezing van mevrouw tó- lema uit Cadzand. Eén en ander gebeurde tijdens de al gemene ledenvergadering die de bad- mintonverenging in pension 'De Schelde' te Breskens hield. Tijdens deze vergadering kwamen nog problemen rond materiaalvoorlziening (shuttles) en de opzet van het clubblad ter sprake. Het bestuur en de leden van de badmintonclub vinden over igens dat het dïstrictsbestuur van de NBB de bestaande reglementen te soepel hanteert. Dezekritiek gold met- name het hanteren van het kompetiei- regelement. Het bestuur gaat 'gepaste' stappen 'ondernemen om tot een strakkere hantering van dat regele ment te komen. Hans Pieters en Hans Brand kregen tijdens de vergadering de handdoek met het clubembleem voor het vele en goede werk dat beide heren tijdens het onlangs gehouden Rheinhold en Malila toernooi als wedstrijdleiders hebben verzet. Hans Brand overhandigde aan het be stuur de kersverse tweede prijs die een Shuttle delegatie in Antwerpen op een toernooi had gewonnen. Wedvlucht IJZENDIJKE - De pv 'Steeds Sneller1 - te IJzendijke hield een prijsvlucht I vanuit Compiègne met 180 duiven. De snelheid van de eerste duif was 1312 m.p.m. De uitslag is: 1,4 en 9 Putter en zn; 2 en 5 H, Dellaert; 6 J. Stal; 7 A. Noteboom; 8 Al. Haverbeke; 10 A. Mussche.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 28