BRESKENSE JEUGD MAAKT EIGENTIJDSE 'KRUISWEG' extw Anderlecht en Lokeren verloren punten aan degradatiekandidaten 'Zonder evenementen kunnen Nederlandse casino's met Belgische concurreren Verhalen en afbeeldingen afgedrukt in boekje Vormende waarde Idealisme Schietingen in Zeeuwsch- Vlaanderen WOENSDAG 5 MEI 1976 BRESKENS - Meer dan twee maanden werk waren nodig om in de r.k. kerk van Breskens een ei gentijdse „kinderkruisweg" tot stand te brengen. De 5e en (ie klas- sers van de r.k. lagere school werk ten tijdens de wekelijkse godsdien sturen en handenarbeidiessen sa men met hun hoofd de heer A. Maas en pastoor-kunstenaar Omer Giel- liet aan deze opmerkelijke kinder kruisweg. Centraal daarin staat de kinderlijke beleving en interpreta tie van de kruisweg der volwasse nen vanuit gebeurtenissen uit het dacelijkse leven. De 14 afbeeldingen zijn gemaakt met behulp van een originele zij de-vloei techniek die door het over elkaar plakken van verschillende kleuren een bijzonder leuk effect geven. In een kamer van de kerk worden de kunstwerken verlicht door lampen die achter de afbeel dingen zijn geplaatst. Iedere afbeel ding wordt vergezeld van een door de leerlingen zelf geschreven toe lichting op de kruiswegonderwer- pen. Tijdens de godsdienstlessen van pastoor Gielliet ontstond het plan het thema „De kruisiging" in woord en beeld uit te werken met de 5e en 6e klas. Dat het echter tot een zo groot geheel zou uitlopen had de heer Maas aanvankelijk niet ver wacht „Zoals in alle projecten is het nodig dat de kinderen hun op gedane ervaringen rondom een thema kunnen verwerken met be hulp van tastbaar materiaal. Door het enthousiasme van de kinderen en vooral de gevoelsmatige betrok kenheid bij het thema groeide het. echter geleidelijk uit tot een groot werkstuk", aldus hoofdonderwijzer Maas die bijzonder tevreden is over de hulp van de ouders en andere be langstellenden bij het inrichten van de kamer in de kerk. Na lovende uitlatingen van kerkbe zoekers besloten de heer Maas en pastoor Gielliet enige tijd terug de kinderkruisweg uit te geven in een klein boekwerk dat. onlangs gereed kwam. De auteurs hiervan zijn de kinderen van de 5e en 6e klas die in eigen handschrift de bijbehorende verhalen hebben geschreven en sa men met kunstenaar Gielliet de 14 illustraties verzorgden. Het eerste exemplaar werd enkele weken gele den aangeboden aan bisschop Ernst van het bisdom Breda toen deze in verband met het toedienen van het vormsel aanwezig was in de Bres- kense kerk. Er is inmiddels al een groot aantal boekjes verkocht. Het opmerkelijke van de verhalen is dat de kinderen op eigen wijze hun godsdienstige belevingen hebben weergegeven Voor pastoor Gielliet is godsdienst dan ook geen pure fei tenkennis maar vooral een mense lijk geloof. Hoofdonderwijzer Maas zegt hierover: „Als je godsdienst zo opvat, bestaat er een goede kans datje het ook functioneel kunt ma ken en dat het niet alleen maar blijft bij een hoop moeilijke woor den Door uit te gaan van de kinder lijke beleving is het mogelijk bij de leerlingen enorm veel onbekende vage gevoelens over naastenliefde en mede-menselijkheid bewust te laten worden. Vooral een volledige menswaardige deelname aan het maatschappelijk leven is de vor mende waarde hiervan dan ook van grote betekenis". Kaartwedstrijd CLINGE - Aan de kaartwedstrijd bij.C. de Wilde te Glinge namen 192 personen deel. De uitslag luidt: 1 W. de Wit. en M. Pauwels: 2 J. Verschueren en P. de Boey; 3 F. Mintjes en J Ferket; 4 F. Rottier en A. van der Kelen; 5 R. de Meunchy en T. de Block. Gaaibolling- CLINGE - Aan de gaaibolling bij P. Boets te Clinge namen 36 personen deel. De uitslag luidt: 1 en 2 F. d'Hanis; 3 R. de Block; 4 P Laureijs; 5 E. Schuddings; 6 M. Tac.k en 7 en 8 L. van der Kelen. De collecte voor de vastenactie in de parochie van de H. Joannes de Doper heeft te Sint-Jansteen ƒ4.310.22 en 1558 Belgische francs opgebracht. De collecte voor de verwarming van de kerk was in de parochie van de H. Hen- ricus te Clinge 683,64 Rommelmarkt De collecte voor de vastenactie be droeg in de parochie van de Verrezen Christus te Terneuzen 3 600,-. WETHOUDER VAN TERNEUZEN Voorlopig geen kans op buurthuis in Serlippenspolder TERNEUZEN - De Terneuzensc we thouder van sociale en jeugdzaken mevrouw L. van der Plas-Tanis ziet geen kans om de jeugd van de wijk Serlippenspolder de komende twee jaar aan een buurthuis te helpen. Crm heeft voor dit en volgend jaar een rem gezet op de uitgaven voor uit breiding van gebouwen en personeel in het club- en buurthuiswerk en de Terneuzense 'Centrale Stichting' heeft al haar geld nodig om de gebouwen die ze al in gebruik heeft draaiend te houden. De wensen van de bewoners van Ser lippenspolder. die hun verlangen naar een buurthuis kracht bijzetten met een handtekeningenactie, zijn maandag onderwerp van gesprek geweest tijdens het gebruikelijke overleg tussen ge meente en 'Centrale Stichting'. Daarbij is opnieuw gebleken, dat ze op de korte termijn niet haalbaar zijn. Mevrouw Van der Plas: „Ik vind het jammer, dat die kinderen in feite voor niets langs de deur zijn gegaan om handtekeningen op te halen. Het heeft geen zin om nu er geen buurthuis komt een speel- of trapveldje aan te leggen, omdat al eerder is gebleken dat de Ser lippenspolder daar geen behoefte aan heeft. De actiegroep vertelde indertijd tenminste, dat er op dat punt geen problemen liggen" V acature kerkbestuur te Sint Jansteen SINT-JANSTEEN - Met ingang van 1 juni is er in het kerkbestuur in de pa rochie van de Heilige Joannes de Do per te Sint-Jansteen een vacature, vanwege het reglementair aftreden van drs A. Bakx. Tot 9 mei kunnen kandi daten worden aangemeld bij de pasto rie te Sint-Jansteen Prognostiek wedstrijden CLINGE - Aan de prognostiekwed- strijd bij C. Weemaes te Clinge namen 110 personen deel. De uitslag luidt: 1 P. Bouwhuis; 2 L. Koster; 3 P. Willaert: 4 mevrouw Seghers-Picavet; 5 To de Vet; 6 W. van Broeck; 7 Th. Acek: 8 me vrouw Mariman. De extra prijzen wa ren voor J. de Wit. F. Ferket. A. Ploegmakers, F Bruggeman Y. de Vos. To de Vet en mevrouw Dobbelaar. Aan de prognostiekwedstrijd bij M. Vermeulen te Clinge namen 167 perso nen deel. De uitslag luidt: 1 G. Pier- sens; 2 W. Raymon; 3 O. dejdunck: 4 G. Piessens; 5 D. van Gijsel. De uitslag van de tritswedstrijd bij P. Boets luidt: 1 W. Buys; 2 M. van Haute; 3 W. Stremersch. ZEEUWSCH-VLAANDEREN c-i onder idealisme, zonder je ergens volledig voor te geven, is het leven dor en doods. Idealisten zijn romanti sche mensen, ze zien sterren waar een ander niets dan kale vlakte ontwaart: ze laten zich met door tegenslag neerdrukken, ze gaan door. roeien tegen de stroom in. Een zwaar kanvei. het zijn dan ook vaak gelukkige maar chronisch vermoeide personen. Er was vorige week in Terneuzen een groot spontaan feest aan de gang. Dat hel zo geweldig was kwam omdat iedereen er zo volledig achterstond, van humanist tot pastoor Hoewel natuurlijk niet iedereen erbij betrokken was Het ging om een vrouw - meerdere vrouwen - ook wel mannen, op wie de eerbetuiging die die ene ontving, af straalde. Gelukkig bezitten ook andere plaatsen figuren die van onschatbare waarde voor de samenleving zijn Jammer genoeg worden zij niet altijd gehuldigd. Het feest. Het gebeurt niet vaak datje iemand tegen een volgepakte zaal hoort roepen: ..ik hou van u allemaal". Het was nadat (de bijna jarige) leidster van het bejaar denkoor. mevrouw Janneke Veling bekomen was van het geestdriftige welkom'happy birthday to you' Haar zangers presenteerden zich voor het eerst in uniforme kleding, de dames in lange donkerblauwe japonnen met witte kraag; de stoere mannenfiguren gehuld in een grijs-blauwe combinatie. Jeetje - dat hebben die vrijwillige hulpkrachten daar eens even geflikt, tientallen japonnen voor een com plete zangvereniging maken - is me dat even naaien De aanleiding tol dit feestgedruis was de gouden konin klijke onderscheiding die des ochtends aan mevrouw G. Dikötter-van Esch was uitgereikt. Wie is zij? Iemand die zelf de beruchte bejaardetigrens iwat ouderdom betreft) passeerde en dit deed in grote ijver en bewogenheid met hel lol van de niet meer zo jonge mens. Mevrouw Dikótter. leidster van het bcjaardenwerk. een stuwende kracht kortom in de welzijnszorg voor minder weerbaren Ze zette zich hiervoor jaren achtereen on voorwaardelijk met haar totale persoon in. ze zal er wel eens teleurgesteld bij geweest zijn. maar ze ging door en het is merkwaardig maar ik heb me afzitten vragen: zou ze ook vijanden hebben, deze kleine rappe vrouw? Ze was duidelijk blij met de hulde maar toch: loftuitingen maken haar verlegen en onwennig want ze heefl alles immers alleen maar gedaan omdat ze niet anders fron' Er was nog iets opvallends aan het feest. Goeie genade, er zit daar een schrijfster bij dat bejaardenwerk. Wie neemt me kwalijk dat ik daar oog voor heb? Mevrouw W Oostdijk-Touiv nam even de tekst van een hele caba retvoorstelling voor haar rekening met regie en al.' Een feest om nooit te vergeten. Zonder idealisme red je het niet. wil je zinvol leven. Happy days to you. ladies BELGISCH VOETBAL TERNEUZEN - De strijd om de ere plaatsen achter kampioen Brugge is in de Belgische competitie met nog twee wedstrijden te spelen nog in volle gang. De tweede en derde plaats geven recht op deelname aan het UEFA-cuptoernooi en zijn daardoor uitermate belangrijk. De beste papie ren zijn voorlopig nog voor Lokeren dat twee gewonnen wedstrijden meer heeft dan de concurrentie. In wed- strijdpunten staan Lokeren, RWD Mo lenbeek en Anderlecht gelijk en als dat zo zou blijven, is in Lokeren dus in het voordeel. In eigen huis kwam Lokeren overigens zondag niet verder dan een teleurstel lend gelijkspel (0-0) tegen Beringen. Anderlecht kon niet profiteren, want het speelde ook in eigen stadion maar 1-1 gelijk tegen La Louvière. Door het puntenverlies van zowel An derlecht als Lokeren kwam RWD Mo lenbeek op gelijke hoogte. De Brusse laars wonnen door een fel aangevoch ten doelpunt van Wylly Wellens met 0-1 bij Sporting Charleroi. RWD Mo lenbeek is hiermee bezig aan een op merkelijke rush naar Europees voetbal die na de geweldige inzinking 7 punten heeft opgeleverd uit de laatste vier ontmoetingen. De vierde kandidaat voor de tweede plaats is Waregem dat met 4-1 van Cercle Brugge won. Herve Delesie. de snelle linksbuiten van Wa regem scoorde een schitterende hat trick en deed het ook verder volgens de Belgische kranten allemaal 'op z'n robby's'. Spannend is het ook nog steeds onderaan in de rangschikking. Racing Mechelen thuis 2-2 tegen Lier- se) en Berchem (0-3 nederlaag tegen Beveren) zijn al definitief gedegradeerd maar wie gaat deze twee clubs verge zellen naar de tweede afdeling. Het lijkt te gaan tussen Sporting Char leroi en Beringen. Beide clubs stonden vorige week nog gelijk maar Beringen nam voorlopig afstand door het gelijke spel bij Lokeren. La Louvière is ook nog steeds niet vei lig maar de drie punten voorsprong op Charleroi moeten voldoende zijn. Daarboven volgen nog Oostende, dat zich door het 2-2 gelijkspel tegen FC Luik vrijwel zeker in veiligheid heeft gespeeld, en KV Mechelen. De Meche- laars leverden ook al een puike presta tie bij Antwerp (2-2). De overige clubs gaan de resterende twee wedstrijden plichtmatig afwer ken. Dat wil niet zeggen dat er geen ZAAMSLAG - De Centrale Stichting voor Sociaal Kultureel werk m de ge meente Temeuzen - werkeenheid Zaamslag zal op 22 mei een grote rommelmarkt houden bij het Klup'uus. Het plaatselijk bestuur wil met deze aktiviteit proberen de finan ciën, enigszins te versterken Biljarten HULST - De Hulster biljartclub ONA speelde in haar clublokaal een biljart wedstrijd tegen de Hulster biljartclub 'Marionette'. ONA won met 11-9. De uitslagen luiden: A. van de Voorde - C. van Delft 2-0; E. Seghers - E. Bogaerd 0-2; E. Wentzler- P de Smet 2-0; L. Roodhuizen - F. van Swaal 1-1; A. Schillemans - L. van Mol 2-0; R. Pilaet - J. van Delft 0-2; F. Wentzler - A. Seg hers 1-1: C. de Wolf - B. Weerman 0-2, L Seghers - T. Bogaerd 2-0; J. Pilaet. - W. van Swaal 1-1. KOEWACHT - Aan de schietang bij A. de Schepper te Koewacht namen 70 schutters deel. De uitslag van de eerste wiip luidt: eerste hogevogel J. Brug geman. Westdorpe. tweede hogevogel O. de La Ruelle. eerste zijvogel C. de Moor. Sint-Jansteen, vierde zijvogel J. Vervaet, Sint-Jansteen. eerste kal; W. Nachtegael. Sint-Jansteen. tweede kal A. van Vlierberghe, Stekene (Bi. derde kal H. van den Bosch. Sint-Jansteen. vierde kal O. van Megroodt. Kruis straat (b). De uitslag van de tweede wip luidt: eerste hogevogel G. Suy. Zuiddorpe. tweede hogevogel J de Visser. Axel. eerste zij vogel R. van Hoeke. Stekene 'Bi. tweede zijvogel M. Baas. Stekene (B). derde zijvogel K. van Kerkchoven. Kruisstraat iBi. vierde zijvogel A Bruggman Westdorpe. eerste kal J de Jonge. Sint-Jansteen. tweede kal H de Waele. Koewacht, derde kal J de Vis ser. Axel. .vierde kal P. de Vlieghere. Koewacht Aan de schieting bij J. de Kindt te Koewacht namen 57 schutters deel. De uitslag luidt, hogevogel J. Paling. Hei kant. eerste zijvogel C. Herrewegh. Heikant, tweede zijvogel Ph Vonck, Kapellebrug. grootste aantal (5 stuks) Al. de Coning. Koewacht. HULST - Aan de schieüng bij de 'Ba tavieren te Hulst namen 50 schutters deel De uitslag van de eerste wip luidt: eerste ho-evogel P Verhagen. Hulst, tweede hogevogel. R. Eegheyn. Terneuzen. eerste zijvo?-1 P. de Baar. Graauw, tweede zijvogel A de Eel. Zwijndrecht (Bi, derde en vierde zijvo- ge! niet afgeschoten, eerste kal E Jonkheym. Kloosterzande, tweede kal C Boénne. Graauw. derde kal J. Staal Kloosterzande. vierde kal niet afge schoten De uitslag van de tweede wip luidt eerste hogevogel P Leeraert, Hulst, tweede hogevogel. P van de Voorde. Graauw, eerste zijvoy -i C. Boênne, Graauw. tweede zijvogol in Freijser. Hulst, derde zijvogel P. Praet. Nieuw- Namen, vierde zijvogel R Begheyn, Terneuzen. eerste kal F Herrewegh, Hulst, tweede kal R. Begeheyn, Ter neuzen. derde kal G. Sabooy. Sint- Jansteen. vierde kal L. Vermeulen, Nieuw-Namen. NOORDSTRAAT - Aan de schieting bij A Menheerde te Noordstraat na men 31 schutters deel. De uitslag luidt: hogevogel A. van Gassen. Ossenisse, eerste zijvogel P. van Gassen. Kloos terzande. tweede zijvogel Th Assel- man. Groenendijk, extra vogel P. van Gassen, Kloosterzande. grootste aan tal (4 stuks) p van de Velpen, Ossenis- ZANDBERG - Aan de schieting van "Zandberg' te Zandberg namen 40 schutters deel. De uitslag van de eerste wip luidt: hogevogel P de Koster. Graauw. eerste zijvogel J Louwers. Terhole. tweede zij vogel. J van Dorsse- laar. Kapellebrug. grootste aantal <5 stuksi. A. van Iteghem. Hulst, J van de Vijver. Zandberg De uitslag van de tweede wip luidt: hogevogel. mevrouw Oosting. Axel. eerste zij vogel P. Oosung Axel. tweede zijvogel C- Driessche. Zandberg, groot ste aantal (5 stuksi C. Koole. Zand berg. J van Dorsselaer. Kapellebrug en G de Bakker. Zandberg. HENGSTDIJK - Aan de schieting bij P. van Dijk te Hengstdijk namen 42 schutters deel De uitslag van de eerste wip luidt: hogevogel P. Bogaerl, Wy- i iien. eerste zijvogel A. van Dijk. Vo gelwaarde. tweede zijvogel. P Pauwels. Groenendijk, extra vogel R. van Es- broeck. Lamswaarde. De uitslag van de tweede wip luidt: hogevogel G. Pauwels. Groenendijk, eerste zijvogel. F Pieters, Klooster zande. tweede zijvogel J. van Leuven. Vogelwaarde, extra vogelTh. Pauwels. Axel. grootste aantal (7 stuks) R. Her mans, Ossenisse. CHRISTIAN VANBESIEN WIJDDE SCRIPTIE AAN CASINOWEZEN EN ZIJN PUBLIC RELATIONS IMPULSEN VOOR DE HORECA TERNEUZEN - „Bij voorbaat spreek ik mijn twijffels uit over het resultaat van het Nederlandse ca sinowezen. Eigenlijk het enige dat die speciaal in het leven gcreopen stichting straks gaat doen, is het openhouden van een paar speelza len. De sfeerschepping er omheen blijft achterwege of wordt aan het initiatief van derden overgelaten. Terwijl juist de sfeer - het bewijs hiervoor ligt in België voorhanden - voor een casino een zeer belang rijk uitgangspunt is. Entourage is absoluut noodzakelijk voor het rendabel en attractief draaiende houden van een speelzaal. Een ca sino gaat pas echt leven door de zaken die er rondom worden gewe ven. Met een spclersmotivering al leen kom je er niet. Grote spekta kels zullen vanuit het casinobeheer moeten worden ingericht. Dat zal uiteraard veel geld kosten. Maar gebeurt dit allemaal niet dan zie ik de Nederlandse casino's nooit een werkelijke concurrent van de Bel gische casino's worden". Dit si de menmg van de 23-jarige Christian Vanbesien. vaste mede werker van Beauchez Public Rela tions BV in Terneuzen en als free lance PR-assistent werkzaam vooi het Casino in Knokke. Hij heeft over de casino-materie een in ten- sieve studie gemaakt. Als sluitstuk van zijn scholing aan het Hoger In- sutuut voor Bedrijfsopleiding en Public Relations in Gent schreef hij een lijvige eindscriptie, onder het motto 'De Belgische casino's en hun public relations' In zijn een jaar du rende observering van de gang van zaken in de acht Belgische casino's volgde hij zijdelings ook de ontwik kelingen van het Nederlandse casino-bestel 4 a n trekbelijk aspect Aantrekkelijk aspect in het regle ment van de Nederlandse casino's is volgens Christian Vanbesien de wijze waarop gewonnen gelden worden verrekend In de Belgische casino's wordt meteen zeven pro cent spclcrsbclasting van dc winst afgetrokken. „Het Nederlandse uit- betalingssysteem is anders geba seerd. Een systeem dat voor de spe ler wat gunstiger zal uitvallen, om dat er geen voorheffing wordt ver rekend. De ervaring heeft mij echter laten inzien dat een speler niet snel van casino verandert. Het is net als met het kiezen van een tandarts: heb je eenmaal een goeie gevonden dan zal je niet gauw bij hem weg gaan". Uit de scriptie van Vanbesien komt naar voren dat het Belgische casi- nobeleid. zowel vanuit de onderne ming als vanuit de regering, nog 'veel tekortkomingen' heeft. Van de casino's die hij onder de loep heeft genomen, springen die van Knokke en Oostende als 'de beste' er uit. Het casino van Namen staat op de laatste plaats in zijn rangschikking van waardering. „Namen is uitge sproken het voorbeeld waaraan een Nederlands casino, in zijn nu ge dachte exploitatie-opzet, zich kan spiegelen. Namen heeft wel een vas te, vrij bestendige kring van clien tele, maar sfeer en attractie ontbre ken. Dat komt doordal de organisa tie van eventuele culturele even ementen aan derden wordt toever trouwd". Kritiek Christian Vanbesien drukt zich voorzichtig uit als hij stelt dat een casino 'de potentie' in zich heeft om als een zichzelf bedruipende cultu rele instelling te kunnen fungeren. „Subsidies van hogerhand worden dan overbodig Uit de recette van de spelersinzetten kun je tal van boeiende spektakels op touw zet ten' In dit verband kntiseert hij enerzijds sommige casino's dat ze 'te weinig aan open-duer-politiek' doen. en anderzijds stelt hij dat de Belgische regering tweespaltig is haar wetgeving. Van besien „Met meer organisatie van en informatie over culturele casino-activiteiten, naar buiten toe. vestig je een aan dacht die alleen maar ten goede kan komen aan het geheel. De casino's zouden zich daar meer op moeten toeleggen. Daarnaast echter, be- perktde regering de casino's in niet geringe mate in het publiekelijk maken van haar speelzaalactivitei ten. Het Belgisch strafrecht ver biedt namelijk elke propaganda over de uitbating van het kansspel, daar tegenover staat dan de fiscale wetgeving die tal van fijn uitge werkte regels stelt voor de belas tingbetaling over de speelwinst" Communicatie De moeilijkheden, om goed contact en public relations voor een onder neming te kunnen bedrijven, zijn, is Vanbesien gebleken, meestal naar binnen toe gericht. „Een casino verkoopt een imaginair produkt, een industrie verkoopt meestal con- Christian Vanbesien: „Goedlopende casino's geven impulsen aan de horeca-branche". cretere zaken. Maar de basis blijft de zelfde. Wil je in beide gevallen je zaken goed tot uiting brengen, dan zul je je 'milieu' open moeten stel len, zodat men makkelijk naar bin nen kan kijken. Ik heb geconsta teerd dat de meeste casino's in Bel- gie te oppervlakkig en te gebrekkig zijn in het verstrekken van informa tie. De mogelijkheid van public re lations maken, wordt niet ten volle benut. De Nederlandse casino's moeten wat dat betreft ook geen valse start proberen te maken" Niet in de laatste plaats beschouwt Christian Vanbesien het casinowe- 7.en als een 'directe impuls' voor de horeca-sector. „Deze aanverwante bedrijven zullen profijt kunnen trekken uit goedlopende casino's. De werkgelegenheid kan op die manier in die branche ook worden gestimuleerd. Een casino kan een krachtige stralingskern voor de omringende horeca zijn". aantrekkelijke wedstrijden meer op het programma staan. RWDM - Clu: Brugge bijvoorbeeld en wat dichter b; huis Beveren - AS Oostende. Bevertr, zal zich graag in de sub-top willen handhaven. Dat bewees de 3-0 over winning van afgelopen zondag tegen Berchem. De stand in de CL Brugge Lokeren RWD Molenb. Anderlecht Waregem Beveren Beerschot Standard Lierse Antwerp FC Luik CercL Brugge KV Mech AS Oost. La Louv. Beringen Sp. Charl. Rac. Mech. Berchem le klas: 34 21 34 19 34 17 34 17 34 16 34 14 34 16 34 15 34 14 34 10 34 10 34 9 35 9 35 4 8 5 50 74-31 6 9 44 57-31 10 7 4 4 55-27 10 7 44 61-45 11 7 4 3 58-35 13 7 41 37-21 8 1 0 4 0 56-49 8 11 38 51-43 10 10 38 5842 14 10 34 3645 11 13 31 13 12 31 4148 10 16 2 8 43-60 10 15 28 41-70 15 13 27 39-57 11 16 25 2548 8 18 24 45-61 7 21 19 25- 11 20 19 21-57 In de tweede afdeling zijn alle clubs nu uitgespeeld. De degradanten zijn: Bei/ gen (0-2) verlies tegen Tflleur), Tilleu/ en Merksem. Boom heeft zich in de laatste twee wedstrijden nog net in vei ligheid kunnen spelen. In de laatste wedstrijd tegen Merksem verspeelde Boom nog maar eens een punt. Kampioen Winterslag heeft de laatste wedstrijden duidelijk als nuttige oe fenduels voor volgend seizoen be schouwd. De laatste wedstrijd tegen St. Niklaas werd zeker niet als een ver plichte formaliteit beschouwd. Het pu bliek heeft er nog eens van genoten en Winterslag bewees met de 3-0 overwin ning en de acht punten voorsprong op nummer twee Diest. de geweldige klooi die er tussen de toekomstige eerste klasser en de overige ploegen is ge weest. Eindstand 2e klasse: Winterslag 30 2 0 6 4 46 40-14 Diest 30 16 6 8 38 45-32 Waterschei 30 13 12 5 3 8 50-23 KV Kortrijk 30 14 9 7 37 54-3» Tongeren 30 12 11 7 3 5 38-24 Pat. Eisden 30 14 5 11 33 46-34 \'G Oostende 30 13 6 11 32 32-32 St. Truiden 30 11 10 9 3 2 36-31 Turnhout 30 11 9 10 31 38-31 St. Nikl. 30 1 0 8 1 2 2 8 36-34 Ol. Montign. 30 8 12 10 28 28-38 AA Gent 30 10 6 14 26 4145 Boom 30 8 9 13 25 3049 Bergen 30 8 5 17 21 27-57 Tilleur 30 6 7 1 7 1 9 30-52 Merksem 3 0 4 3 23 11 30-69 Het programma voor volgende week id de hoogste afdeling: KV Mechelen - Beringen; RWDM Club Brugge; Beerschot - Lokeren, FC Luik - Antwerp; La Louvière S; Charleroi; Lierse - Standard; Beverc- AS Oostende. Cercle Brugge - Afl&' lecht; Waregem - Rac. Mechelen. TERNEUZEN - In de wereldwinkel aan de Nieuwstraat in Temeuzen ver zorgt het Angola-comité zaterdag 3 mei een filmvertoning en een lean? over Angola. De film heet 'Februari'75' De lezing wordt gehouden door een Hó van het Angola-comite. Na afloop is er gelegenheid tot discussie. De bijeen komst begint om 14.30 uur. De activiteiten en inrichting van de Terneuzense wereldwinkel staan over igens de hele volgende week in het te ken van zuidelijk Afrika. Ook in dat kader zal de schrijver Steven Debroey volgende week vrijdag een inleiding houden over dat onderwerp. Biljarten BRESKENS - De Breskense biljart vereniging ABO sloot het seizoen 75-76 af met een gezellige avond die weni gehouden in 't'Vissershuis' te Bres- kens. Met een etentje en een dansje brachten de biljarters en hun dames de avond door. Tevens werd de eindstand t van de competitie bekend gemaakt. Deze luidt; 1 A. Riteco 3.44 gem; 2 C. Erasinus 2.81; 3 J. Alberechtse 2.48; 4 A. Mollet 2 30: 5 L. Steijaart 2.11; 6 M. Clement 2.10; 7 Iz. Paepe 2.00: 8 Jo Erasmus 1.82; 9 C van Opdurp 1.47; 10 A. van de Broecke 1.46.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 26