Verpleger Frans H. beschuldigt collega's Op basis PvdA-program niet met socialisten in één kabinet Aanklacht wegens moord op Panagoulis BEIROET LIGT IN PUIN Geen eensluidend EG-standpunt Unctad EERDERE VERKLARINGEN HERROEPEN IK NAM MIJ VOOR OM NIET MEER TE SPUITEN' Geen bewijs verslechtering van klimaat Franse groep bouwt in Rusland aluminium- industrie Remigratie Antillianen Verkiezingen in Italië en Surinamers eind juni gestegen DINSDAG 4 MEI 1976 C ADVERTENTIE (Van onze speciale verslaggever) MAASTRICHT - De van insulinemoorden verdachte Kerkraad se hoofdverpleger Frans H. (40) heeft maandag tijdens de vijfde procesdag hardnekkig geprobeerd om vrijwel alle eerder afge legde verklaringen te ontzenuwen. Hij schrok er niet voor terug om op momenten dat de officier van justitie mr. J. Booster hem het vuur al te na aan de schenen legde zijn toevlucht te nemen tot verwijten aan het adres van de verbalisanten. 99 Ofschoon hij vroeger zijn ondervra gers geprezen had om hun menselijke verhoren en speciaal om de rustige sfeer waarin hij zijn bekentenissen bad kunnen doen, beschuldigde hij de politie er nu van dat ze hem de moor den hebben aangepraat. „Ze zeiden maar steeds dat ik patiënten had doodgespoten. Dat heb ik niet gedaan. Ik spoot alleen om bejaarden enkele rustige uren te bezorgen en om hun pijnen te verlichten. Ik deed dit uit sluitend in het belang van de patiën ten en niet zoals in het proces- verbaal staat ter wille van het personeel om dat we lastige bejaarden kwijt wil den. Met dat kwijt willen heb ik be doeld dat bepaalde patiënten naar andere afdelingen overgeplaatst moesten worden". Hij verstoutte zich ook om mede personeelsleden van de Lueckerheide-kliniek ervan te betich ten insuline-injecties te hebben toege diend. Hij staafde deze bewering over igens niet met feiten, maar baseerde haar op deze vage redenering: „Toen ik maandenlang niet spoot, stierven er toch tal van patiënten na coma's als gevolg van te laag bloedsuikergehalte Anderen moeten dus wel gespoten hebben. Bovendien raakte ik snel door mijn voorraad insuline heen". Van zijn vroegere sub-hoofd zei hij zeker te we ten dat die gespoten had. „Hij heeft het me zelf verteld en ik vertrouwde die man niet". Felle reactie van mr. Booster: „Die man spoot geen insuline maar stoffen die de artsen voorschre ven, maar u spoot alles lukraak" DEN HAAG lANP) - Het koude weer. dat wij dit jaar tot nu toe hebben be leefd, houdt geen enkel verband met de 'ingrijpende klimaatveranderingen warover volgens hel Franse persbu reau Agence France Press een Ameri kaans rapport spreekt. Dit koude weei moet ook niet gezien worden als een verschijnsel, dat past in de verkilling Van het- klimaat, die op het noordelijk halfrond is waargenomen Dit zegt desgevraagd dr. C. J E. Schuurmans van het KNMI. Dr. Schuurmans. die bij het KNMI het onderzoek leidt op het gebied van de verwachtingsmethoden, is venvonderd over het Amerikaanse bericht, hij be grijpt niet, waarop dit is gebaseerd. De klimaatsverandering, die zich manifes teerde in een geleidelijke dahng van de gemiddelde temperatuur, is trou wens tot staan gekomen, als men mag afgaan op de metingen, die overal op het noordelijk halfrond worden ver richt. In augustus van het vorige jaar is in het Engelse Norwich een wereld congres van klimatologen en meteor- logen gehouden onder auspiciën van de wereld meteorlogische organisatie en op dit congres werd van alle kanten gerapporteerd, dat de dalende trend van de gemiddelde temperatuur, die in de jaren zestig werd geregistreerd, zich in de jaren zeventig tot nu toe niet dui delijk heeft voortgezet. Of die daling is overgegaan in een stijging, werd op dit congres niet duidelijk Algemeen sprak men van een zekere stabilisatie van de temperatuurontwikkeling Dezelfde dr. Reid Bryson. wiens onder zoek volgens het AFP-bericht leidde lot de slotsom, dat ingrijpende klimaatve randeringen die in feite al zijn begon nen, enorme economische en politieke gevolgen zullen hebben, was ook op het congres van klimatologen in Norwich. Daar heeft hij, niet gerept, van de din gen, waarover hij nu publiceert, aldus dr. Schuurmans. PERIODEN MET ZON Perioden met zon en plaatselijk een bui; matige tot krachtige wind uit west tot noordwest; max. temperatu ren van 10 gr. aan zee tot 14 gr. plaat selijk in het binnenland. Vooruitzichten voor woensdag en donderdag. Perioden met zon en plaatselijk een bui. Middagtemperaturen omstreeks 13 graden. Weersvooruitzichten in cijfers gemid deld over Nederland. Voor Woensdag: Aantal uren zon" 3 tot 11. min temp. omstreeks 4 graden, max temp. om streeks 12 graden; kans op een droge periode van minstens 12 uur: 90 pro cent, kans op een geheel droog etmaal. 70 procent. Voor donderdag: aantal uren zon: 2 tot 9; min. temp. omstreeks 5 graden max, temp. omstreeks 14 graden; kans op een droge periode van minstens'12 uur: 90 procent, kans op een geheel droog etmaal: 60 procent, N.B. Voor de temperaturen geldt voor woensdag een marge van 2 graden en voor donderdag een marge van 3 gra den rond de opgegeven waarden. Volgens de officier van justitie wil Frans H wraak nemen op zijn oud collega. aangezien die als een van de eerste personeelsleden van de Ker- kraadse kliniek vermoedens over misdragingen van Frans H. heeft geuit. Bekentenissen Aan de hand van een viertal sterfge vallen die hoogstwaarschijnlijk te wijten zijn aan het eigenmachtig op treden van Frans H. confronteerde dc president mr. G. Hermesdorf de hoofdverplcger uitvoerig met daar over tegenover dc politic en dc rcchter-commissaris gedane bekente nissen. Over een bejaarde vrouw die minstens twee keer door Frans H. met een grote hoeveelheid insuline werd ingespoten verklaarde hij tijdens het vooronderzoek: „Ze was er erg aan toe. Ik wilde haar leven bekorten via een zachte dood. We moesten niet meer met haar het weekeinde in gaan. Tot mijn ontsteltenis leefde ze na het weekeinde nog. Ik spoot haar weer, maar ze leefde toch nog enkele dagen daarna". Hij spoot ook wanneer hij van artsen vernam dat een bepaalde- patiënt achteruit ging. Een dochter van de door Frans H. ge spoten vrouw verklaarde- ..Die dikke hoofdverpleger gedroeg zich erg raar Moeder verkeerde niet in levensgevaar maar in een gezien de omstandigheden redelijke conditie. Desondanks voor spelde de hoofdverpleger me exact dat moeder nog maar drie kwartier meer te leven had". Naar aanleiding van dit sterfgeval bekende hij op het politie bureau: „Ik heb verkeerd gedaan Ik wil er van af Ik ben een gelovig mens en zoek steun in het gebed en bij be gripvolle medemensen. In alle rust wil ik u zeggen dat we die patiënten kwijt moesten. Niet via een acute dood maar door een coma. zodat ze zacht kon ont slapen". Over een nog vitale man die zeer le vendig was toen hij in de kliniek arri veerde en zich nog enorm voor op de televisie uitgezonden voetbalwedstrij den interesseerde luidde zijn bekente nis: „Daarover heb ik veel wroeging, omdat ik begreep dat deze man nog geruime tijd had kunnen leven. Dit was voor mij het meest ernstige geval. Ik nam me dan ook voor om niet meer te spuiten, maar ik had toch al zoveel op mijn kerfstok dat ik in spanning en tweestrijd verkeerde en uiteindelijk toch weer ben gaan injecteren". Bij deze verklaringen legde hij duide lijk verband lussen zijn gedrag en de dood van deze bejaarden, maar nu kwam hij daarop terug. „Een arts van dc kliniek had een bepaalde theorie over de vele coma's als gevolg van te laag bloedsuikergehalte. Nooit heb ik die coma's aan mijn spuiten geweten", aldus de verdachte. Repliek van de officier van justitie: ,.U hebt een juiste behandeling van deze patiënt in coma verhinderd Artsen die ontboden werden hadden deze en an dere bejaarden nog kunnen redden als u maar eerlijk opgebiecht had insuli- nespuiten te hebben gegeven". De pre sident stipte aan dat de vitale patiënt maar drie dagen in de kliniek heeft ge leefd en dat op de dag toen hij stierf ook nog een vrouw is overleden wier doodsoorzaak vele vraagtekens op roept. De president herinnerde de verdachte opnieuw aan een gesprek dat Frans H. voerde met een collega-verpleger over dc werking van insuline, waarmee je mensen dodelijk kunt injecteren zon der dat dit bij sectie ontdekt wordt. Nu hield hij vol: „Dat wist ik hele maal niet. Ik dacht dat insuline niet gevaarlijk was". verhelderend kan een gesprek met Z V U. ot WISSE zijn. men weet er alles van airconditioning. En dat is een hele opluchting, alleen al als u aan de hete zomer "75 terugdenkt Voor gedegen advies en snelle installatie is Z V U /WISSE de aangewezen weg airconditioning «ep 2. volprnr" e 22: De algemene raad v-an de Neder landse Orde van Advocaten heeft mr, H G. Bruin f35). die advocaat was in Breda, benoemd tot secretaris van de orde. Hij zal onder de algenele leiding van de algemeen secretaris van de or de. mr R. A van Sandick, in het bij zonder worden belast met aangele genheden betreffende de rechtshulp aan particulieren en de opleiding voor de advocatuur Geen emplooi voor 10 proeent koopvaardij Bremen (ANP) - Volgens berekeningen van het Economisch Instituut voor de scheepvaart in Bremen is het draag vermogen van de schepen die bij ge brek aan emplooi zijn opgelegd, voor namelijk tankers, de vorige maand voor het eerste boven de vijftig mil joen ton gekomen. Dat betekent dat ongeveer tien procent van de wereld- koopvaardijvloot stil ligt. In februari was nog maar acht procent van de vloot opgelegd. In vergelijking met juni 1959, ten tijde van de vorige scheepvaartcrisis is de opgelegde ton nage verdrievoudigd. Half april was 53,38 miljoen ton deadweight uit de vaart genomen, zeven procent of 3,46 miljoen ton meer dan een maand tevo ren, aldus het instituut. REGERING TE HAASTIG POLITIEKE MISDAAD ATHENE (UPL AFP. RTR) - Advoca ten van familieleden van Alexandros Panagoulis hebben maandag een aan klacht wegens moord ingediend tegen 'onbekende personen' nadat Alexand ros zaterdag bij een auto-ongeluk werd gedood. In een verklaring van zijn moeder, Athina, en zijn jongere broer, Stathis, werd gezegd dat de aanklacht werd ingediend 'omdat' verschillende elementen ons cr toe verplichten de dood van Alexandros Panagoulos als een misdaad te brandmerken." De belangrijkste verdenking dat er misdrijf in 't spel was werd veroor zaakt door 'de haast van de regering om de dood te presenteren als een ver keersongeluk," aldus de familieleden van Alexandros. Stathis Panagoulis deelde mee dat men gelooft dat zijn DEN HAAG - Prins Bernhard heeft maandagmiddag in Madurodam een nieuwe stand van het World Wildlife Fund geopend door in vijf pijpen munten te werpen. Het geld dat in deze pijpen verzameld wordt is bestemd voor dit fonds. BEIROET fUPI) - Linkse troepen hebben maandag ver- geels getracht rechtse strijders van hun laatste bolwerk bij de haven van de Libanese hoofdstad Beiroet 1e ver drijven. Voorts kwam de luchthaven van de hoofdstad onder vuur te liggen. Tenminste 20 Libanezen werden gedood en 50 gewond. Vertegenwoordigers van de verschillende militia's kwa men maandag overeen in de stad geen zware wapens meer te gebruiken, zo meldde premier Rashid Karami na een bijeenkomst van de Syn.seh-Palestljns-Libanese hoge militaire c Foto: linkse moslems rijden in in een Jeep door de volle dig in puin geschoten zakenwijk van Beiroet, nadat ze deze na een van de felste gevechten in dc burgeroorlog op rechtse falangisten veroverd hadden broer het slachtoffer was van een poli tieke moord. Gemeld werd dat Pana goulis werd in 1969 ter dood veroor- ten die mensen belasten in verband met de marteling van poütieke gevan genen onder de militaire dictatuur die Griekenland van 1967 tot 1974 regeer de Ook had hij bewijsmateriaal betref fende de mislukte aanslag op president Makarios van Cyprus in 1974. Pana goulis werd in 1960 ter dood veroor deeld wegens poging tot moord op de dictator George Papadopulos.De 'ge heime documenten' die men op het spoor was gekomen, bevinden zich 'in veiligheid' buiten Griekenland, zo heeft Stathis Panagoulis tegenover een krant verklaard. Deze documenten zouden met name 'de huidige minister van defensie' in de staatsgreep tegen president Makarios van Cyprus be trekken. Deskundigen Deskundigen die door de familie Pa nagoulis erbij geroepen werden uitten twijfel over de officiële lezing die van het ongeluk werd gegeven. In het on derzoek naar de omstandigheden van de dood van Panagoulis is maandag een wending gekomen. De 31-jarige modellenontwerper Michael Steffas meldde zich bij het openbaar ministe rie met de mededeling dat hij de be stuurder was geweest van de tweede auto die op de uitvalsweg bij Athene reed waar Panagoulis omkwam De auto van Panagoulis was aan de ach terzijde tegen zijn wagen gestoten en daardoor aan het slingeren geraakt, zo verklaarde Steffas. Toen hij gezien had dat een daarop volgende taxichauffeur zich om het ongeval bekommerde, was hij er vandoor gegaan omdat hij met een vals Frans nummerbord reed. Volgens sommige inlichtingen zou de modellenontwerper behoren tot de jeugdbeweging van de binnenlandse communistische partij. De eigenaar van een rode Jaguar, van wie men eerst vermoedde dat hij bij het ongeluk betrokken was. is nu buiten de zaak gesteld. De voorzitters van de Griekse opposi tiepartijen spraken maandag de ver denking uit dat Panagoulis het slach toffer van een misdaad geworden was. PARIJS (RTR) - Een Frans tium heeft een samenwerkingsover eenkomst met de Sowjet-Unie geslo ten voor de bouw van een aluminiu- mindustrie in dat land. Dat heeft Pe- chiney Ugine Kuhlmann SA. de leid ster van de groep, maandag bekend gemaakt. Aan de Zwarte Zee zal een aluminiu- moxydebedrijf ter waarde van ruim een miljard frank (ongeveer 580 mil joen gulden) worden neergezet. Het wordt in twee fasen gebouwd en krijgt een uiteindelijke capaciteit voor de verwerking van een miljoen ton per jaar. De eerste fase moet over drie jaar klaar zijn. Het contract voorziet verder in de bouw van een aluminiumraffinaderij in Siberië met een produktiecapaciteit van 500.000 ton per jaar. en in de bouw van fabrieken voor de produktie van anoden en fluorideprodukten. Pechiney zal gedurende tien jaar van de SowjetrUnie 50.000 ton aluminium per jaar kopen als de raffinaderij een maal in produktie is. De totale waarde van het contract kan volgens een woordvoerder van Pechiney worden gesteld op omstreeks vijf miljard frank (circa 2.9 miljard gulden). Behalve Pechiney maken Creusot- Loire Entreprises SA. Fives Caii Bab- cock SA, Escherwisse France SA en Lurgi SA deel uit van het consortium. DEN IIAAG (ANP) - In de eerste twee maanden van dit jaar zijn 1.094 Suri namers en Antillianen naar hun land teruggekeerd, zo blijkt uit de cijfers van het CBS in de eerste twee maan den. In dezelfde periode van het vo rige jaar waren het er 621. die naar Suriname en de Antillen terugkeer den. De emigratie van Antillianen en Suri namers naar Nederland bedroeg in de eerste twee maanden van dit ja2r 1.276 tegen 2.329 in de eerste twee maanden van het vorige jaar. Eind februari telde de Nederlandse bevolking 13.744.755 zielen. Dat was 11.408 meer dan aan het begin van het jaar. Er werden in de eerste twee maanden 28.408 meer dan aan het begin van het jaar. Er werden in de eerste twee maanden 28.352 kin deren geboren (vorig jaar) 29.052) en er stierven 19.260 mensen ivorig jaar 20.341). Ook het aantal huwelijken bleef afnemen: er werden in januari- februari van dit jaar 8.633 huwelijken gesloten tegen 9.700 in dezelfde periode van 1975. Mr. J. F. Glastra van Loon, oud staatssecretaris van justieie, is be noemd tot voorzitter van de Stichting Ombudsman. Secretaris werd de heer C. Egas, die eerder lid van het curato- rum van de Stichting Ombudsman ROME (AFP. RTR) - De vervroegde algemene verkiezingen in Italië zijn maandag vastgesteld op zondag 20 en maandag 21 juni. Dc verkiezingscam pagnes mogen officieel 6 mei van start. Op dezelfde data worden er op Sicilië ook regionale verkiezingen gehouden, terwijl de bevolking van een aantal grote steden waaronder Rome en Ge nua op 20 en 21 Juni tevens een nieuw gemeentebestuur kiest De verkie zingsdata zijn vastgesteld door het sinds 1 mei demissionaire kabinet Moro dat echter de lopende zaken waarneemt. De verkiezingen waren noodzakelijk geworden toen de zwakke christen-democratische minderneid- sploeg van Moro. die aanvankelijk door linkse socialisten en communis ten was gedood, in t parlement zon der steun was komen te zitten doordat zij haar behouden visie inzake een nieuwe abortuswetgeving met neo- fascistische steun had trachten door te drijven. Moro wachtte een votum van wantrouwen niet af en trad zelf terug. De verkiezingen worden met spanning tegemoet gezien. Algemeen verwacht men dat de communisten hun bij de jongste regionale stembusronde ge boekte terreinwinst verder zullen ver groten tenkoste van de sinds het einde der oorlog dominerende 'democraria Christiana". KNELPUNT: FINANCIERING VAN BUFFERVOORRADEN GRONDSTOFFEN NOG POGING TOT 'BEZINNING' BRUSSEL (ANP) - In Brussel is maandag duidelijk gewor den, dat de negen EG-landen niet met een duidelijk gemeen schappelijk standpunt naar de vierde Unctad-conferentie ko- MINISTER VAN AGT: „ONWIJSHEDEN"... DEN HAAG - Op basis van het PvdA-verkiezingsprogram. (lat vorige week donderdag in ontwerp gepubliceerd is, zullen de christen democraten in de komende regeringsperiode niet met de socialisten kun nen regeren, uu neen minister Van Agt van justitie maandagavond te Den Haag gezegd tijdens een openbare CDA-bijeenkomst. Voigens de bewindsman komen in dal ontwerp onwijsheden voor Het. be vat onbetaalbare wensen en het stopt de kiezers vol met illusies. De christen-democraten daarentegen proberen aan de kiezers datgene te ge ven wat- zij beloofd hebben." aldus minister Van Agt Een onwijsheid in het ontwerp-verkiezingsprogram van de PvdA is ook. dal er een danige besnoeing van de defensie wordt beoogd. „Als het kabinet de komende dagen op het Catshuis zeh buigt over de één-procents-operatie zal het de taak van de CDA-ministers zijn ervoor te zorgen dat onze defensie niet wordt aangetast. Ik hoop niet. dat collega's van progressieve signatuur op dit punt in de ban van het PvdA-program geraken", aldus minister Van Agt. De bewindsman zei het jammer te vinden dat uitgaande van het PvdA- program geen samenwerking met christen-democraten mogelijk zal zijn. „De samenwerking van progressieven en christen-democraten is de laatste jaren voor het land niet zonder betekenis geweest." zei minister Van Agt Hij wilde niet zeggen dat de liberalen buiten het gezichtsveld moeten blij ven Het WD-eerste-kamerlid Haya van Someren-Downer heeft maandagoch tend tijdens een bijeenkomst van WD-vrouwcn in Den Bosch scherpe kri tiek geuit op de PvdA-verkiezingsprograinma, dat vorige week werd ge presenteerd. Zij zei net programma, dat de titel 'voorwaarts' heeft, liever 'voorwaarts' bergafwaarts' te willen noemen. Volgens mevrouw Van Someren leidt de weg van meer collectieve voorzie ningen en minder economische groei niet lol 'nerslel van de werkgelegen heid. Zij noemde minister Duisenberg de meest beklagenswaardige man uit het kabinet Den UyL De PvdA zet de heilloze weg voort, aldus de liberale senator. Zij bekriti seerde de hogere belasting op luxe artikelen die de PvdA wil, en de wens van de socialisten om te bezuinigen op ae aeiensie-uitgaven. „r,n aat ter wijl links en rechts de ogen open gaan voor de enorme groei van de Russi sche offensieve kracht." Mevrouw Van Someren stelde te betwijfelen of het CDA in de toekomst wel met zo'n PvdA samen zal willen regeren. WD-fractieleider Wiegel vindt het vorige week uitgebrachte PvaA- programma laf. In Trös-aktua tv zei hij maandag ..Het is een waslijst van wensen en er wordt niet bij verteld, hoe het allemaal moet worden be taald."Voor hem is het volstrekt onaanvaardbaar, dat er na de verkiezingen nog een kabinet met de PvdA komt, CDA-voorzitter Steenkamp heeft met een aantal punten uit het PvdA- programma grote moeite: abortus, de grondpolitiek en de defensie- en Navo-politiek. In dezelfde uitzending zei Steenkamp. dat volgens hem er van het programma overigens niets terecht zal komen. men. die deze week in Nairobi begint. Tijdens de bijeenkomst van ministers van buiten landse zaken van de negen bleek een van de moeilijkste punten het eens te worden over het aanleggen van buffervoor raden van grondstoffen, aan de financiering waarvan de con- sumentenlanden (industrie landen) zouden moeten mee werken. Het Nederlandse standpunt, verde digd door minister Van der Stoel van buitenlandse zaken, komt erop neer. dat er een gemeenschappelijk fonds voor deze voorraden moet komen. Het negatiefst stelde de Duitse delegatie ■zich op. Zij huldigt het principe dat door de voorraadvorming het beginsel van de vrije markteconomie in net gedrang komt De Duitsers willen dat de kwes tie van de voorraden geval voor geval bezien wordt. Een Duitse woordvoer der zei voorts dat 't een "conditio sine qua non' is. dat er over voorraadvor ming en financiering daarvan op basis van vrijwilligheid besloten wordt, met andere woorden een land doet er pas aan mee. als het in een bepaalde grondstof geïnteresseerd is. De kwestie van de voorraadvorming en de financiering daarvan is van groot belang voor de ontwikkelingslanden, die voor hun economie vaak alleen af hankelijk zijn van de produktie van die grondstoffen. Voorraden aanleggen (en die voorraden financieren) is een mid del om de inkomsten van die landen te stabiliseren. De raadsvoorzitter, de Luxemburgse premier Gaston Thom, zal in Nairobi izo besloot de raad) een toespraak houden namens de negen, die de EEG nog de gelegenheid geeft zich nader te bezinnen. Directie: F. van de Velde. K. Scherphuis en W. F de Pacter. Hoofdredacteur: G A. de Kot Adjunct-hoofdredacteuren: M P Dieleman en C. van der Maas. BUREAUS: Vlissingen: Walstraat 56-60. tel. (01184) 15144. Middelburg: Markt 51. tel. (01180) 27651. Goes: Grote Markt 2. tel. (01100) 16140. Terneuzen: Nieuwstraat 22. tel. (01150) 4457. Hulst: Steenstraat 6, tel. (01140) 4058. In de avonduren is de centrale redactie bezet van zondag t/m vrijdag vanaf 19.00 uur: (01184) 15144. Telefoonnummers buiten kan tooruren: Advertentie-afdeling: 101186)1584. 's Zaterdags 101184) 15144 van 9.00-11.30 uur. Redactie (011841 14796. Voor klachten bezorging op za terdag. de plaatselijke kantoren van 9.00-11.30 uur Expeditie. (01183) 63533. Overl. adv. maandag- t/m vrij dagavond van 20.30 tot 22.00 uur (0H 84) 15144. Zondagavond van 20 00 to« 22.00 uur Abonnementsprijzen: per kwartaal 37.75; franco per post 42.-: per maand 12,75; losse nummers 0.50 (inclusief 4 pet. btw). Advertentietarieven: 77 cent per mm; minimumprijs per advertentie 11,55; ingezon den mededelingen 2'hx tarief. Voor brieven bureau van dit blad 2.50 meer. Volledige tarieven met contract prijzen op aanvraag. Alle advertentieprijzen exclusief 4 Giro: 35 93 00, Provinciale Zeeuwse Courant. Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 3