Deel van De Veste niet langer beschikbaar voor stichting SKW Uw eigen huis te koop. ABN LTS Terneuzen zet kampioen bakkersleerling in zonnetje Streekcommissie voor 'taakstellende groei' Toestemming rijk opknappen witte wijk volgens 'Witplan' Drie werkgroepen behartigen de belangen van Oudelandse hoeve DINSDAG 4 MEI 1976 GOESE STICHTING MOET A CTIVITEITEN AFTASTEN IADVERTENTIE KERK HEEFT VOOR EIGEN JEUGDWERK RUIMTE NODIG GOES - De stichting voor sociaal- cutlurcel werk (SCW) in Goes zal waarschijnlijk naar een nieuw onder komen moeten uit zien. De stichting was gehuisvest in ontmoetingscen trum De Veste aan de Keizersdijk tot dat dit gebouw enkele weken geleden door brand verwoest werd. De eigena resse van De Veste, de hervormde ge meente in Goes, heeft de stichting SKW laten weten een deel van het gebouw zelf te willen gaan gebruiken voor onder meer het kerkelijk jeugd werk. De stichting SKW komt daardoor in ruimtenood te verkeren Voorlopig kan men nog gebruik blijven maken van de vleugel, waarin de peuterspeelzaal is gevestigd en het houten gebouwtje achter De Veste Hier zullen delopende activiteiten in dit seizoen worden afge rond. De ruimte is echter te gering voor het opzetten van een programma voor het nieuwe seizoen. Gehoopt wordt dat er over een maand meer duidelijkheid is over een eventueel nieuw onderkomen. Overigens komt de mededeling van de hervormde gemeente dal de huur voor de grote zaal en de vleugel met onder meer de kleine zaal wordt opgezegd, niet als als een verrassing. De huuro vereenkomst loopt namelijk 1 januari 1977 al En er was al eerder sprake van dat de hervormde gemeente het ge bouw weer zelf wilde gaan gebruiken. De brand, die een deel van De Veste vernielde, heeft een en ander ver sneld. „Er is de laatste jaren een op bloei in het kerkelijk jeugdwerk te constateren", aldus de heer L. Kraak, president-kerkvoogd van de her vormde gemeente in Goes. „Daarom hebben we zelf weer ruimte nodig. Dat ls de enige overweging geweest" De problemen rond 't vinden van vol doende ruimte voor de activiteiten in 't nieuwe seizoen ontstaan op een mo ment dat de stichting SKW zich be stuurlijk en organisatorisch op een an dere leest aan het schoeien is. Het hui dige bestuur heeft eind vonge maand nieuwe statuten aangenomen en op 12 mei zal een nieuw bestuur worden geïnstalleerd. De afgelopen jaren was de stichting in haar werk langzamer hand van een interkerkelijke instelling naar een zogenaamde 'open' instelling gegroeid. De bestuurlijke opzet was echter bij het oude gebleven: de her vormde, katholieke en gereformeerde kerk hadden ieder drie vertegenwoor digers afgevaardigd en dan was er ver der nog een aantal 'bestuursleden- met-bijzondere-inbreng'. De vertegen woordigers van de kerken moesten voor belangrijke besluiten eerst toe stemming van hun achterban hebbenl Nu wordt het bestuur breder samen gesteld. De kerken krijgen ieder twee zetels, de verschillende dorpen ieder één, twee namens de vrijwilligers en twee namens de bezoekers, de peutes peelzaal één en de algemene federatie van instellingen voor sociaal-cultureel en maatschappelijk werk op de Beve land en ook één. Daarnaast zullen - met. Instemming van het bestuur - ook weer bestuursleden-met-bijzondere- inbreng worden benoemd. Ontevredenheid De laatste paar jaar bestond er bij onder anderen de gemeenten Goesen de kerken ontevredenheid over het func tioneren van de stichting SKW. Kritiek, die erop neer kwam dat er te weinig beleid bleek in het werk van destichting en de wijze waarop ze werd bestuurd. VoIgensMarjolein van Hecke-Ehrene. in verband mettweevacaturesmomen teel deenige beroepskracht van destichting SKW. is er het laatste jaar al van een verbetering sprake. „Uit de belangstelling voor bijvoor beeld de jeugdcursus brandweer en het jeugd-ehbo kun je dat afleiden", vertelt ze. .De Veste begon zich ook steeds meer als 'n echt ontmoetingscentrum te ontwikkelen. Mensen bleven nog even gezellig napraten als hun cursus was afgelopen. En dat is tenslotte de bedoeling. Het gaat er niet alleen om slechts 'n cursus te volgen. Het in contact komen met andere mensen is ook een heel voornaam punt." Marjo lein van Hecke en de interimstaf van de stichting SKW hopen dat de ruim tekwestie niet tot gevolg zal hebben dat het werk versnipperd wordt. Intus sen is het een kwestie van afwachten in hoeverre de huidige activiteiten het komend seizoen kunnen worden voort gezet en uitgebouwd Volgens de heer J M S. Prévoo van de afdeling jeugd, sport, cultuur en re creatie van de gemeente Goes is het ruimteprobleem van de stichting SKW voor de gemeente een kwestie, die hoge prioriteit geniet „De gemeente zal op korte termijn met voorstellen komen", aldus de heer Prévoo. „Voor stellen. waarin het totale beroepsmatig jeugdwerk, de vraag waar en wanneer accommodaties moeten komen, de fi nanciën en de herverkaveling van de taken van de beroepskrachten mee zul len spelen' Het eventueel bouwen van een nieuwe accommodatie voor de stichting SKW zal volgens de heer Prévoo zonder meer een tijdrovende zaak zijn „Daar is. als je al medewer king van CRM krijgt minstens vier mee weg. Intussen heeft de interimstaf van de stichting SKW bekeken welke activi teiten doorgang zullen kunnen vinden in De Veste. De vleugel, die het minst J. A. J. Boekhout nam afscheid van sportcommissie BRESKENS - Maandagavond nam de sportcommissie in Breskens tijdens de in 'Goedertijt' gehouden vergadering afscheid van de heer J. A. J. Boekhout, die na 11 jaar zijn secretarisschap neerlegde. Voorzitter A. Verhage sprak lovende woorden voor de wijze waarop de heer Boekhout zijn taak heeft vervuld. De commissie had vooral bewondering voor de uitste kende contacten die hij heeft weten te bewerkstelligen met de vele vereni gingen en instanties. In zjjn dankwoord wees de scheidende secretaris op de volgens hem drin gende noodzaak om activiteiten en be voegdheden van de sportcommissie in de nabije toekomst niet enkel en alleen te beperken tot de kern Breskens. „Uitbreiding van bevoegdheden en werkterrein over meer kernen is vol gens mij een goede zaak, die het opti maal functioneren van de commissie alleen maar ten goede kan komen", al dus de heer Boekhout, die er verder op dankte de secretaris voor de prettige samenwerking en zag het vertrek van de heer Boekhout als een verlies voor de commissie. Namens de sportverenigingen uit de kern Breskens overhandigde voorzitter Verhage de heer Boekhout een luxe ligstoel en ontving mevrouw Boekhout een bloemstuk Tijdens de vergadering werd verder besloten de heer H. Otte als nieuwe secretaris voor te dragen bij het gemeentebestuur van Oostburg. door de brand is aangetast, is nu weer zo ver opgeknapt, dat een deel van de activiteiten van de stichting er vanf vandaag (dinsdag) weer van start kun nen gaan. Een aantal activiteiten heeft men moeten afgelasten, zoals de rela tietraining. de deskundigheidsbevor dering. het pottenpakken voor kinde ren. de yoga-cursus op donderdagmor gen. en de popconcerten op zaterdaga vonden De jazz- en de bluesclub moet naar andere onderkomens uitzien. De overgebleven activiteiten zijn maan dagavond 19 30-20 45 uur: handenar beid; 19.00-21 00 een 21 00-23.00 uur pottenbakken: 20 00-21 30 uur: drama tische expressie Dinsdagavond: 18.30-19 30 en 20.00-21.00 uur. yoga: 20.00-22.00 uur: tekenen en schilderen. Woensdag: 14-15.30 u.: kleuterinstuif en jeugdinstuif; 19.30-22.00 uur: twee jeugdsozen. 18 45-20.45 uur: handenar beid. Het filmhuis op donderdagavond wordt gehouden in het gebouw aan de Turfkade en de jeugdcursus brandweer in de brandweerkazerne Vrijdaga vond. 20.00-22 00 uur textiel werkvor men Zaterdag: 10.00-12.00 uur- instuif geestelijk gehandicapten: 14.00-15.30 uur: jeugdinstuif De peuterspeelzaal draait normaal door Het kantoor van de stichting SKW blijft voorlopig nog gevestigd in het Sociaal Centrum aan de Zusterstraat (tel 13930) Uw eigen huis is n handig boekje. èfëc: Vol tips en wetenswaardigheden over alles wat met huizen te maken heeft. Sb Voor kopers en huurders. Over financiering. Over inferieurs. 1 Overgemeenrelijkeinstanties. [•ej 1 Over bouwmaterialen. Over verhuizen... hüis 1 Zoals gezegd, over alles /i wat met huizen te maken heeft. 'Uw eigen huis'is voor anderhalve 1 gulden te koop bij elk ABN-kantoor, IJ dar u natuurlijk ook graag zal helpen met de financiering van uw huis. 1 Gaarne ontvang ik 'Uw eigen huis'. Cl3 1 j De:c coupon in ccn ongefrankeerde envelop t :enden aan: Algemene Bank voor Hypothecair i i Krediet. Antwoordnummer 300. Arnhem. i Algemene Bank Nederland BIJ MEERDERHEID STEMMEN BESLOTEN (Sint van pagina 1 Drukte in zwembad van Zaamslag ZAAMSLAG - Zaterdag 1 mei ging het verwarmde openluchtzwembad te Zaamslag weer open. Op deze eerste dag was het aantal bezoekers 307. In de voorverkoop waren er reeds 625 ab onnementen afgegeven. De openings tijden zijn maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 19.30 uur, zaterdag 10 00 tot 18.00 uur, zondag 13.30 tot 18 00 uur. Op maandagmorgen en vrijdag wees dat er dankzij de commissie een morgen krijgen de leerlingen van de bijzonder prettige en goede samenwer- basisscholen zwemles, king tussen de verschillende sportver enigingen tot stand is gekomen. De heer A. de Munck van de afdeling WeuVlUCtlt sportzaken van de gemeente Oostburg PHILIPPINE - De postduivenhouder- svereniging 'De Reisduif in Philippine hield zaterdag een prijsvlucht, op Compiègne, waaraan 188 duiven deel namen. De snelheid van de eerste duif was 1316 meter per minuut. De uitslag: 1 en 6. G. Begijn, 2. W. Lauret, 3 en 5 Joh. de Mul. 4. Edm. de Mul, 7 en 8 Fr. Roegisest, 9. H. van den Hemel, 10. A. Rammeloo. Wandeltocht SLUISKIL - Aan een door het wandel comité Sluiskil georganiseerde wan deltocht namen 179 wandelaars deel. Aan de 30-km-tocht die voor de eerste keer werd gelopen namen 13 deelne mers deel. De herinneringsmedailles werden na afloop uitgereikt in café 'At lanta'. SCHIETING NOORDSTRAAT - Aan de schieting bij A. Menheere te Noordstraat namen 20 schutters deel. De uitslag luidt: ho- gevogel: A. Vervaet, Noordstraat: eer ste zijvogel: J. de Waal. Ossenisse, tweede zijvogel. B. de Rooy, Stoppel dijk; extra hogevogel: A. Menheere, Noordstraat; extra zijvogel: E. de Maat. Ossenisse: tweede extra zijvogel: J. de Waal. Ossenisse: grootste aantal (3 stuks): G. van Kampen. Noord- straat Sluiskillenaars naar Parijs SLUISKIL - Zaterdag 8 en zondag 9 mei gaan 50 Sluiskillenaars een wee keind met een bus naar Parijs. Deze reis wordt georganiseerd door de gezel- Ügheidsvereniging 'Sluiskil Uit'. Het vertrek is om half acht zaterdagmor gen. In Parijs wordt onder meer een bezoek gebracht aan Mont Martre, Place de Tertre. de Basiliek Sacré Coeur en de Eiffeltoren. De tweede dag wordt de Notre Dame en de Dome des Invalides en de Are de Triomph be zichtigd. Na de middag wordt een be zoek gebracht aan Versailles waarna om 18.00 uur de terugreis wordt be gonnen. g.s. in hun voorontwerp al hun troe ven op de kanaalzone hebben gezet. „Gebeurt daar niets of te weinig, dan zou er bij Baalhoek een zeehavenge bied moeten komen. Echter niet, na dat de staten ten principale om een uitspraak is gevraagd en zeker niet, voordat het met het rijks is doorge nomen. Als het rijk op geen enkele wijze be reid is de kosten te dragen, is het dui delijk dat een dergelijk project niet te realiseren is". Hij bekende, dat. er ook binnen g.s. ge nuanceerd wordt gedacht over de Axelse Vlakte. Zelf had hij de verwach ting dat het rijk bereid is financiële steun te geven voor de ontwikkeling van het gebied, gezien de wijze waarop Den Haag zich heeft opgesteld met be trekking tot het rapport van een spe ciale werkgroep. Blijkt de kanaalzone inderdaad vol doende om Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen een 'plezierige' ontwikkeling te garan deren. dan hoeft de streek voor wat de provincie betreft niet bang te zijn voor een ingreep bij Baalhoek, verzekerde hjj. Sas s van Gent Burgemeester drs. W. R. V. Dusarduyn van Sas van Gent protesteerde mede namens zijn gemeenteraad tegen het feit dat het voorontwerp deze plaats brandmerkt als 'consolidatiekern'. Hij vroeg zich af. hoe de provincie er van uit kon gaan dat Sas ook in 1995 nog 5000 inwoners zal tellen als er niet meer mag worden gebouwd en wees ondermeer op de gezinsverdunning, die ervoor zorgt dat kinderen buitenshuis gaan wonenen. Volgens de heer Dusar duyn wordt het 'inperken van' Sas van Gent niet gecompenseerd door het creëren van mogelijkheden voor Zand straat, Philippine en Westdorpe. Ir Adriaansens schetste Sas van Gent als een plaats met weinig ruimte, inge klemd tussen kanaal en rijksgrens en veel industrie. Het voortzetten van de huidige lintbe bouwing zou zijns inziens een ongeluk kige zaak zijn. Enige marge voor uit breiding is er echter wel. al zal die zeer zorgvuldig moeten worden benut De heer Dusarduyn: „Dus toch het lintje doortrekkenIr. Adriaansens „U hebt 30 ha. U zit zo op de sportvelden en de begraafplaats". Drs. H. F. Kok. vertegenwoordiger van de kring van werkgevers in de kanaalzone, zou het een ongelukkige zaak vinden als Sas van Gent abrupt wordt 'bevroren'. „Er ontstaat dan een onaf geheel". De heer Adriaansens dacht aan een ge leidelijke afbakening. Drs. Dusarduyn: „Ik ben weer een beetje gerustgesteld. WERKGROEP WIJST De term consolidatiekern vind ik ech- ivnviiMmnuni ter slechtgekozen. De invloed is nu al PLAIN WONINGBOUW De streekcommissie komt donderdag VERENIGING AF het Sebled' SAS VAN GENT - Vol£e„5 He werk- opnieuw 5roep renovalie de ,vme wijk in Sas van Gent heeft het ministerie van volkshuisvesting toestemming gege ven voor de vernieuwbouw van deze Sasse buurt volgens het zogenaamde 'Witplan'. Dat plan. een ontwerp van het Bouwkundig Adviesbureau (BAB) van de TH Eindhoven, gaat uit van een opknapbeurt van de bestaande gevels. De werkgroep, die een groot aantal bewoners vertegenwoordigt, koos voor die oplossing en sprak zich daarmee uit tegen het plan van de woning bouwvereniging 'Sas van Gent Voor uit', om de verwaarloosde gevels weg te stoppen achter een nieuwe half- steensmuur. Dat Den Haag nu voor het 'Witplan' zou hebben gekozen leidt de werk groep renovatie af uit de mededeling van consulent Van Someren van het ministerie, die op het ogenblik bemid delt tussen de groep en de bouwver eniging Hij heeft laten weten dat het rijk het bij uitzondering goed vindt dat de aan het witplan verbonden extra onderhoudskosten kunnen worden 'gekapitaliseerd Bij de lening die de bouwvereniging moet afsluiten om de Witte Wijk te re noveren zou dan dat bedrag volledig zijn inbegrepen. Conclusie van de SJAAK VAN ES NAAR NATIONAAL KAMPIOENSCHAP TERNEUZEN - Met Goudse mop pen en dito gevulde koeken heeft de 15-jarige bakkersleerling Sjaak van Es uit Terneuzen vorige week een eerste plaats behaald op regio nale voorwedstrijden voor bak kersleerlingen in Goes. Hij ver diende daarmee een afvaardiging (namens Zuid-West-Nederland) naar de nationale kampioenschap pen in november in Wageningen. LTS'er Van Es hielp zijn Temeu- zense school voor het zevende ach tereenvolgende jaar aan een rayon kampioenschap. Vertegenwoordi gers van die school werden boven dien in de afgelopen jaren al twee maal nationaal kampioen. Leraar Koeman daarover: „Ze hebben een traditie in ere te houden, dat zal het wel zijn." In gezelschap van zijn (derde) klas genoten werd Sjaak van Es maan dagmorgen in de afdeling 'con sumptie techniek' van de LTS in het zonnetje gezet door directeur A. J. Risseeuw. Hij was zeer inge nomen met de fraaie prestatie van zijn leerling, maar vroeg zich ander zijds af: „Hoe lang houden we het vol om ieder jaar weer een kam pioen te leveren." Het aanleren van een vak staat volgens hem terecht centraal op de lts. In de toekomst kan dat zelfs weer wat beter uit de verf komen. De jaarlijkse vakwed strijden zag hij als een stimulans 'om op school goede prestaties te leveren'. De directeur overhandigde Sjaak van Es als blijk van waarder ing een platenbon. Foto: Directeur Risseeuw overhan digt Sjaak van Es een platenbon. CONCLUSIE WERKGROEP SAS VAN GENT meedoen aan de renovatie. Voor het verhelpen van 'technische gebreken' aan hun woningen stelt het rijk 40 pro cent subsidie in het vooruitzicht, waar Jan Haas in Zeeuws Kunstenaarscentrum MIDDELBURG - In het Zeeuws Kun stenaarscentrum in Midddelburg wordt zaterdag een tentoonstelling van Jan Haas geopend. Tijdens deze opening - om vier uur 's middags - geeft de exposant zelf een toelichting. De tentoonstelling loopt tot 3 luni NVV Goes houdt jaarvergadering GOES - De afdeling Goes en omstre ken van het NVV houdt vrijdag 14 mei in de 'Prins van Oranje' de jaarverga dering. Tijdens die vergadering zal mevrouw Van de Heuvel van het Rijn-Schelde instituut het onderwerp 'energie' be handelen. Er zullen ook bestuursver kiezingen plaatsvinden. De vergader ing begint 's avonds om acht uur. werkgroep: „Den Haag zou met met deze toezegging komen als het het 'Witplan' niet goed vond. Waarom het 'Witplan" nog weigeren, temeer omdat nu het argument van de bouwvereni ging is vervallen dat de extra onder houdskosten ervan uitvoering in de weg zouden staan." De werkgroep heeft maandag besloten de bewoners hierover zo snel mogelijk te zullen inlichten over de nieuwe ont wikkeling via een huis-aan-huis te ver spreiden pamflet. Daarin zal men ook wijzen op een subsidieregeling die ze ventien particuliere huiseigenaars in de Witte Wfjk kunnen toepassen als ze Bestuurslid dierenbescherming mevrouw J. A. van der Schans overleden TERNEUZEN - In het Spaanse Beni- dorm is op 62-jarige leeftijd mevrouw J. A. van der Schans-de Witte uit Ter- neuzen overleden. Zij genoot in Zeeuwsch-Vlaanderen bekendheid als bestuurslid van de die renbescherming in dit gebied. Ze maakte al sinds de oprichting van de Zeeus-Vlaamse afdeling deel uit van het bestuur en was betrokken bü een groot aantal acties De begrafenis is op meentebestuur geen overhaaste maat regelen moet nemen om incidentele drukte op te vangen. V erkeerscommissie: eerst nadere studie verkeersproblemen in Sas van Gent SAS VAN GENT - De verkeerscom- missie in Sas van Gent zal een even tueel advies over nodige verkeers maatregelen in het Sasse centrum nog enkele weken ophouden. Men besloot maandagavond om eerst enkele 'noti ties' te bestuderen die het stedebouw kundig bureau 'Stad en Landschap' daarover heeft gemaakt Verkeersmaatregelen in het centrum werden actueel nadat daar de prome nade was gereed gekomen, zodat en kele straten niet langer toegankelijk waren voor het doorgaand verkeer. Volgens 'Stad en Landschap' is dat overigens geen enkele reden tot pa niek- Het bureau vindt dat Sas van Gent nog tot 1995 vooruit kan met de huidige parkeergelegenheid en dat ook geen andere drastische verkeersmaat regelen nodig zijn. Wel doet men en kele suggesties om hier en daar de in deling van parkeerstroken te verbete ren, evenals de doorstroming van het verkeer door Sas van Gent. De alge mene conclusie was dat het Sasse ge- de gemeente dan nog eens 10 procent bij zou moeten doen. Half steensmuur Verder staat de werkgroep in het pam flet nog eens stil bij de manier waarop 'Sas van Gent Vooruit' zou proberen nieuwe bewoners voor het plan van de halfs teensmuur te interesseren. Wie in de Witte Wijk een huis wil huren moet een verklaring ondertekenen dat hij akkoord gaat met renovatie volgens dat plan. „Een grof schandaal", noemt de groep dat En: „Misbruik van de schaarste aan goedkope huurwonin gen". Uit deze handelwijze büjkt vol gens de werkgroep dat „de bouwver eniging niet zoekt naar een oplossing, maar hoe dan ook z'n zin wil krijgen". Overigens is er een grote kans dat de bewoners binnenkort op een vergader- iong zelf mogen kiezen voor een van beide plannen. Als de woningbouwver eniging zich zou neerleggen bij de me ning van de merderheid, dan kan - zo heeft consulent Van Someren laten we ten - na de bouwvakantie worden be gonnen met de renovatie. Eerst moe ten dan nog wel alle huizen van binnen worden opgenomen om een gedetail leerd plan voor de biienrenovatie te kunnen maken. Inmiddels is de werkgroep al een jaai bezig met acties in de Witte Wijk. Het is de bedoeling om de eerste verjaar dag komende vrijdag niet onopge merkt voorbij te laten gaan. Men zal in ieder geval de bewoners die voor het Witplan zijn vragen die dag een witte vlag (laken) buiten te hangen. Verdei zal wellicht een geluidsinstallatie wor den gebruikt om de bewoners nog eens te wijzen op hun belangen. KRITIEK OP ORDEHANDHAVING WONINGBOUW VERENIGING TERNEUZEN - Drie werkgroepen zul len zich inzetten voor de algemene be langenbehartiging van de bewoners van de wijk Oudelandse Hoeve in Terneuzen-Zuid. Bij meerderheid van stemmen werd dit maandagavond tij dens een bewonersvergadering in de Opstandingskerk vastgesteld. De drie werkgroepen, samengesteld uit bewo ners, houden zich respectievelijk be zig met de uitwerking van het plan 'Ketelhuis' (omvorming tot een gecen treerd trefcentrum voor Terneuzen- Zuid), de interne en algemene voor zieningen voor de huurders van flats en eengezinswoningen. De stuurgroep, onder voorzitterschap van de heer Meeusen, van deze werk groepen streeft globaal gezien vijf doelstellingen na. In de eerste plaats probeert zij inspraak te verwerven bij de woningbouwvereniging Terneuzen en andere instanties, waaronder met name de gemeente wordt begrepen. Ten tweede wil zij een alternatief huur- regelement verzorgen. In dit verband is al een model-huurregelement bij de consumentenbond aangevraagd. Als derde punt wordt de samenbundeling van initiatieven van de drie werkgroe pen genoemd, om zo tegenover de woningbouwvereniging een eensgezind front te kunnen vormen bij het indie nen van gewenste voorzieningen. Vol gens voorzitter Meeusen is het niet on voorstelbaar dat bepaalde voorzienin gen kunnen worden gerealiseerd tij dens 't 'groot onderhoud' van de wo ningen. Vierde doelstelling is dat de werkgroepen elkaar met raad en daad ondersteunen, zodat bepaalde op drachten zo effectief mogelijk kunnen worden uitgewerkt. Als vijfde punt werd gesteld dat het belangrijk wordt geacht dat de stuurgroep als verte genwoordigend lichaam van de Oude landse Hoeve naar buiten kan treden. Kritiek Twee bewoners 'spuiden' hun kritiek op de houding van de woningbouw vereniging Terneuzen. De heer Van Doorn vond dat het bestuur op geen enkele wijze de ordehandhaving in de flats ter hond neemt Mevrouw Vijge boom was dezelfde mening toegedaan. „De flats bij ons worden steeds meer onleefbaar. Aan de Berliozhof worden de ruiten kapotgegooid en de krukken uit de deuren gerukt". Volgens me vrouw Vijgeboom was bet bestunr van de woningbouwvereniging 'beter in het wegwerken van financiële ach terstand dan dat ze geschikt is voor het beheer van woningen". Zij vond dat de 'innerlijke beschaving" van sommige flatbewoners nogal wat te wensen overliet. Stuurgroeplid mevrouw Bouws stélde daar tegenover dat het juist de intentie van de werkgroepen is om in dergelijke probleemtoestanden verandering te krijgen. „We moeten met zijn alle vechten om iets goeds tot stand t brengen. Daarvoor moeten we met ft- ten op tafel kunnen komen. Laten w tot een vergelijk komen, want het ma; geen meerjarenplan worden". Nadat cc voordelen en de nadelen van het 'be doelde streven' van de drie werkgroe pen uitvoeng waren afgewogen en na dat gebleken was dat verder de rest van de vergadering achter de opge somde doelstellingen stond, deed elke werkgroep verslag van zijn bevinden. Onder meer werd het plan-'Ketelhuis' aangeroerd. De heer J. Derave kon namens de Stichting voor Scoiaal- Kultureel Werk in Terneuzen meedelen dat er onlangs een gesprek had plaats gevonden tussen de stichting en de werkgroep 'Ketelhuis' en een verte genwoordiger van de stichting 'ruimte voor de jeugd'. Gesproken werd over de inrichting en verdeling van het te verbouwen Ketelhuis tot ontmoetings centrum voor de jeugd en volwasse nen. De stichting 'ruimte voor de jeugd' kan putten uit ervaring met dergelijke socio-projecten. Over enkele weken zal een nieuw gesprek tussen deze stichting en het SKW Terneuzen worden gehouden. De bedoeling is dan dat er bepaalde uitspraken komen of het Ketelhuis ja dan nee een centrale functie in de zuidelijke gemeenschap van Terneuzen krijgt. SLUISKIL - Aan de prijskaarting op Koninginnedag in 'De Sterre' namen 50 kaarters deeL De uitslag luidt: 1. mevrouw De Maayer 4-23. 2. J. Lafort 4-20, 3. P. Claes 4-16. 4. De Blaeij 4-14, 5. R. v. Kouteren 4-13, 6. F. Willems

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 22