Bart van Est overtuigend winnaar ronde Kwadendamme iy®rn dankzij hattrick UNDERDOG SOUTHAMPTON WINNAAR VAN CUPHNAL zuiveiland Theo Smit weer rapste in Spanje têï weer Startgeld-vragers kwamen bedrogen uit haifboter Tonny Huijzen negende in Ronde Overijssel OPNIEUW JONG TALENT VOORAAN IN LASTIGE KOERS Schitterende 'double' van Maertens MAANDAG 3 Wel 1S7ft KWADENDAMME - De orga nisatoren van de wielerronde van Kwadendamme lijken een patent te hebben.op jonge ta lentvolle renners als overwin naars van hun wedstrijd. Won vorig jaar Michel Jacobs uit Bingelrade de immer lastige koers, dit jaar ging bij de ama teurs de jeugdige Bart van Est uit Dinteloord zegevierend over de streep. Het was voor het neefje van IJzeren Willem overigens niet de eerste keer dat hij met beide armen los van het stuur de krijtstreep op de A. de Koningstraat over schreed. Vorig jaar deed hij hetzelfde bij de junioren. Dc zege vaii de Brabander was meer dan terecht. Tijdens dc amateurkoers toonde hij zich een coureur van grote klasse. Hij overheerste het renners- vcld. ging alleen op avontuur om de leidersprijs - voor de renner die het meest als eerste over de streep komt - in de wacht te slepen, liet zich vervol gens weer terugpakken en won daarna nog dc spurt van de kopgroep voor Johnny Verbekë uit IJzendijke. Ondanks de telle wind is de ronde van Kwadendamme een boeiende wed strijd geworden. In het begin van de koers waren vooral Thiis Fase inog KWADENDAMME - Hoewel de wedstrijd daar niet onder heeft gele den moest hel wiclercomite Kwadendamme het zondagmiddag zonder enkele 'toppers' doen. Oorzaak daarvan was het feit dat een aantal, ook Zeeuwse renners op hun inschrijfkaart startgelden hadden geno teerd. Het comité wenste daar echter niet op in te gaan en gaf een forse streep door de rekening van de heren coureurs „Als we daaraan beginnen" zette comitélid Jan Franse uiteen, „loopt het uit de hand Als je reisver- goedingen geen lekt dat onder de coureurs toch uit en kost een wed strijd je over enkele tijd vijftienhonderd gulden" Renners als Toine van den Bunder ilOO.-i, Tonnie Huijzen (60.-i. Helle- mons (25,-), Toussaint (25,-i. Koop 25.-i en Kettenis (25.-) kregen van de organisatoren uit Kwadendamme te horen dat ze die bedragen niet zouden betalen. Iedere renner krijgL tien gulden en een enkele streek- renner - die publiek meeneemt - of opvallende coureur (Bart van Est bijvoorbeeld! kan daar wel eens iets bij krijgen. „Het comit hier heeft de zaken uitstekend opgelost merkte consul Jan Moeroijk op ..Als iedereen dat zou doen moeten de renners er wel genoegen me nemen Dan komen ze vanzelf wel naar een koers toe". LONDEN (REUTER) - Tweede di visieclub Southampton, bij de bookmamers een 5-1 underdog, heefl zaterdag in de 95ste Engelse cupfïnale geschiedenis geschreven door het 'herboren' Manchester United met 1-0 de baas te blijven. Een treffer van linksbuiten Robert Stokes in de 83ste minuut veroor zaakte de val van de torenhoge fa voriet uit Manchester ten aan- schonwe van meer dan 100.000 mensen, die voor de toegang tot Wembley veertig procent meer hadden betaald dan normaal en zo voor een recordentree van meer dan twee miljoen gulden zorgdroe gen. Afgezien van het verrassende resul taat boden de twee ploegen voor ce verhoogde toegangsprijs geen be tere waar. De ontmoeting was van middelmatig gehalte, waarbij Man chester voor het meer gepolijste voetbal zorgde met Gerry Dale en Lou Macari als prominenten op het middenveld, maar waarin Sou thampton in de verdediging goed overeind bleef en met wel overwo gen uitvallen, vooral over recht-s ge leid. gevaar stichtte. De tweede di visieclub. die in 1900 en 1902 voor het laatst, (en toen zonder succes» in de finale van de FA-cup verscheen had de beste kans van de doelpunt loos verlopen eerste helft, toen Mike Channon een schitterende kans kreeg. De uitgestrekte voet van Manchester-doelman Stepney voor kwam echter dat de Brise interna tional doel trof Manchester United veroverde een veldovenzichl. maar kreeg afgezien van enkele zwakke momenten van Southampton doel man Ian Turner in de allereerste minuten geen uitgespeelde kansen. Routine De routine van de oud internationals Peter Osgood en Mike Channin bij Southampton woog in deze wedstrijd net iets zwaarder dan de strijdlust van het verhongde Manchester United. Bij Docherty's formatie, die nog geen maand geleden uitzichten had op zowel het kampioenschap als de beker, ging in de laatste minuten de stoom van de ketel. MaeCalliog onderschepte een com binatie tussen Greenhoff en Buchan en gaf een lange pass naar Stokes, die de bal langs de uitlopende Stepmney in %de uiterste hoek schoof Zeven minuten later aanvoerder Peter Rodriqucz uit hancen van koningin Elizabeth de cup in ontvangst De laatste maal dat een tweede divisieclub een der gelijk wapenfeit verrichtte was in 1973. toen Sunderland Leeds United eveneens met 1-0 bedwong. LONDEN - Southampton heeft zaterdag in Londen verras send beslag gelegd op de Engelse beker door met 1-0 van het favoriet geachte Manchester United te win nen. Boven houdt Osgood de beker boven het hoofd met Steele (It en aanvoerder Rodrigues aan zijn zij de. Onder hèt moment van de wed strijd: Bobby Stokes springt na hel scoren van het winnende doelpunt in de armen van Osgood, terwijl Nick Holmes uitgelaten komt toe- hollen. Steeds zonder sponsor) en Kas Fiktorie uiterst actief. Ze gingen er tussenuit en hielden enige lijd een voorsprong. Uit het peloton werd flink gereageerd en met een nimmer aflatende werklust sprongen er renners weg uit de grote groep tot er een kopgroep van elf ren ners ontstond Daarbij waren: Jaap Courtin. Bart van Est, Thijs Fase. Kas Fiktorie, Peter Gödde, Jan Hordijk. Wim Jeremiasse, Martin van Leeuwen, Piet Moree, Heddy Nieuwdorp en Jan van Tilburg, Fase verliet de groep we gens een lekke band en Jaap Courtin kon het tempo van de eendrachtig sa menwerkende koplopers niet volgen. Samenwerking zoek Die samenwerking was goed zoek toen Van Est er alleen tuscenuit kneep. Al leen Jeremiasse (hij verliet later uit geput de koers) en Van Tilburg bleven nog enige tijd in de achtervolging, maar nadat behalve Van Est iedereen hijeen was ontstond er een sterke groep die op jacht ging naar de Bra bander. Fase, Dirk Groen, Ton van de Spiegel, Oer St. Nicolaas, Johnny Ver- boke, en Jan Damen achterhaalden de eenzame vluchter ook. Alleen Van de Spiegel viel nog terug en moest later de strijd staken. Hij diende bij de jury een protest in omdat Rein- ier Stroosnijder hem in de tweede groep zou hebben beetgepakt, waar door hij in de berm raakte. De kopgroep bleef bijeen. In de laatste ronde poogde St-Nicolaas er nog alleen vandaar te gaan. maar zijn demarrage werd passend beantwoord. Johnny Verbeke zette de spurt van ver in. maar de inmiddels al weer helemaal van zijn solo herstelde Bart van Est vond in het wiel van de IJzendijneaar de gunstigste uitgangspositie voor de overwinning. Bij de liefhebbers ging de zege naar plaatselijk favoriet Ad van der Ploeg. Hij wist zich in de laatste van de .veer tig kilometers los te werken en kwam alleen over de streep. Johan Lepoeter uit Oost-Souburg werd tweede. Bij de junioren won Cees Bemaards uit Rot terdam Uitslagen De uitslagen luiden: AMATEURS: 1 Bart van Est. Dinteloord 100 km in 1.28 30; 2 Johnny Verbeke. IJzendijke. 3 Ger St-Nicolaas. Dordrecht 4 Dirk Groen. Sint-Pancras. 5 Jan Damen. Ulvehout; 6 Thijs Fase. Oud-Vossemeer; 7 Re-nier Stroosnijder Moerdijk: 8 Mico Toussaint, Naaldwijk; 9 Kas Fiktorie, Bergen op Zoom; 10 M van Leeuwen. 's-Gravenpolder. 11 J. van Vliet, Honselersdijk: 12 Cees Spaans. 's-Gravenpolder- 13 Wim de Wilde. Oudela- me. 14 Wim Evertse. Tholen; 15 Vester Aarts, Kruiningen; 16 Heddy Nieuwdorp, Wemeldinge. 17 W Neele. Roosendaal, 18 C. Coppens. Wouw; 19 R. Nieuwenhuijze, Hansweerl; 20 ina valparuj wandeld over de ünish) Jan van Tilburg Bergen op Zoom. E nvaren 58 deelnemers en 21 renners vol brachten de wedstrijd LIEFHEBBERS: 1 A v d. Ploeg 59.30; 2 J. Jongejan; 8 L de Jager; 9 H. Moens; 10 P. Zaa Dijk. 12 H Brinkman; 13 W Brouwers. 14 B. Steenbakker, 15 A v Leest. 16 R. Malip- aard. 17 S. Maas. 18 E. de Rijcke: 19 R. Koch. 20 J Grevenstuk; 21 W. Pons. JUNIOREN: 1 E Bernaards 1 28 30; 2 C. Kuystermans; 3 J. v. Meer; 4 P Borrcmans; 5 A. Polak; 6 G den Besten; 7 R. Kraaybeek op 20 sec; 8 C Hollemans 35 sec, 9 T. Gommers, 10 C. Dietvorst; 11 T. Pelie; 12 J. van de Oosten; 13 N. Mensing; 14 P, HoQans; 15 H v. Seenpool; 16 W. de Bruyn, 17 L Kouijzer: 18 H. Gijzel; 19 F Laurijssens en 20 L de Bereh Bart van Esl gaal. zegevierende over de streep in Kwadendamme. Hij verslaat in de spurt de IJzendijkenaar Johnny Verbeke. Op de achtergrond Ger St. Nicolaas. die derde werd. (Foto PZC). FRANKFURT - De 15e editie van de wegwedstrijd 'Rund um Henninger- turm' in een overwinning geëindigd voor de Belg Freddy Maertens. Het was de 13e maal dat een buitelander in deze wedstrijd zegevierde. Maer tens legde de afstand van 228 kilome ter af in zes uur, vier minuten en 20 seconden. Het werd een overweldi gend Beibisch succes want pas op de tiende plaats eindigde de eerste niet- Belg: de Fransman Martinez. De uitslag is: 1 Freddy Maertens (Bel) 6.04.20, 2 Frans Verbeeck (Bel, 3 Roger de Vlaeminck (Bel). 4 Walter Godefrool (Bel). 6 Rik van Linden (Bel), 7 Eddy Merckx (Bel). 8 Ludo Peeters (Bel). 9 Rik van Looy (Bel). 10 Mariano Martinez iFra). De klassering van de Nederlanders zijn; 23 Tino Tabak. 30 Roy Schuiten. 33 André Gevers, 36 Ben Janbroers. Zurich Lepoeter. 3 W. Wlelhouwer; 3 M. ip Brussel 5 „verwinning in Rund L K fg?1*' „in Henniger Turn. heeft Fredd, Maer- (ADVERTENTIE) Half zo vet als roomboter. Voor tafelgebruik. In handige kuipjes. Smeerzacht uit de koelkast. lens zondag het kampioenschap van Zürich gewonnen. In de eindsprint na 254 kilometer versloeg de Belg zijn landgenoten Roger de Vlaeminck en Walter Godefroot. De uitslag van het kampioenschap van Zu rich is; 1 Freddy Maertens (Bel) 254 kilome ter in 6 uur, 26 minuten en 2 seconden (gem. 39.481 km/u). 2 Roger de Vlaeminck (Bel), 3 Walter Godefroot (Bel). 4 Francesco Moser (Ita). 5 Marcello Bergamo (Ila). CARTAGENA (AFP) - Wie kan Theo Smit kloppen als het om de eerste plaats gaat? Niemand of het zou Freddy Maertens moeten zijn. De Belg is er misschien toe in staat. Het zal echter nog wel even duren voor het tot een directe confrontatie Smït- Maertens zal komen. Als Frisol besluit in de Tour de France te starten (dat hangt af van de prestaties in de Ronde van Spanje) dan zal het in juni-juli voor het eerst op Franse bodem zijn. GLASGOW RANGERS WINT DE BEKER GLASGOW - Glasgow Rangers heeft zaterdag de Schotse bekercompetitie gewonnen door in de finale Hearts of Midlothian met 3-1 te verslaan.De- rek Johnstone bracht Rangers, dat eer der al de league en de league-cup won. op het scorebord met 'n kopbal en Alec Macdonald maakte 2-0 voor rust met 'n schot van 20 m. afstand. John stone kreeg zijn tweede doelpunt tien minuten voor tijd. Shaw maakte in de allerlaatste seconden het enige doel punt. De erelijst van Glasgow Rangers omvat nu 36 landstitels, acht league cups en 21 F.A. Cups. RIJSSEN - De 25e Ronde van Overijs sel voor amateurs die zaterdag gere den is met start en finish in Rijssen, is gewonnen door Arie Hassink uit Ned- de. Hij reed de 191 kilometer in vier uur, 18 minuten en 37 seconden. Hij werd winnaar van een groep van drie renners van wie Jan Huisjes als tweede eidingde en Piet Kuys derde. Tonny Huijzen uit Kloetinge. die be trokken was bij de inleiding tot de be slissende ontsnapping, eindigde als negende. De uitslag is: 1 Arie Hassink (Neede) 4.18.57. 2 Jan Huisjes (Almeloi z.l., 3 Piet Kuys (Vlijmen) z.l., 4 Jan Spijker (Kampen) op 14 sec., 5 Joop Ribbers (Groenio) z.t6 Red van Trigt (Norg) op 21 sec., 7 Henk Boom (Mar- kelo) z.t„ 8 Nico Wilbrink (Deh Ham) z.t.. 9 Ton Huijsen (Kloetinge) z.L, 10 M. Lugten- burg iZuidland) op 40 sec.. 11 Bas van La moen iHaarsteeg) z.t, 12 Peter Valentijn (Willebrord) z.t. Russische zege CASABLANCA - De nis Viktor Bans- jenkov heeft de wielerronde van Ma rokko voor amateurs op zijn naam ge bracht. Het was de derde achtereen volgende Russische zege in dit even ement. De beste Nederlander was Hans Lan- gerijs die als tiende eindigde. De Zweed Bernt Johansson won zondag de twaalfde en laatste etappe. Hij legde de 165 kilomter van El Jadida naar Casablanca af in 4 uur. 33 minu ten en 6 seconden. De uitslag van de elfde etappe van de Ronde van Marokko: Safi-El Jadida over 158 km: 1 Aavo Pikkuus (Rusl) 3.41.23 (gem snelheid 42.821 km/uur). 2 Bantsjenkov (Rusl) 3.42.01. 3 Van der Steen (Ned) z.t.. 4 Averin (Rusl) z-t.. 5 Basko (Rusl) 3 42.08, 6 Tsjapüg (Rusl) z.t.. 7 Komnatov iRulsi z.l.. 3 Maas (Ned) z t 6 Caravelli (UI z.L. 10 Bodier iFri z t10 Langerijs (Ned) z.t De uitslag van de twaalfde etappe is 1 Jo hansson iZwe) de 165 km in 4.33.06. 2 Linard (Fra) z.t., 3 Bantsjekov (Sovi z.t.. 4 Ceccon (Ita) z.t„ 5 Langerijs (Ned) z.t., Het eindklassement is: 1 Bantsjenkov (Sov) 38.22,10. 2 Pikkoes (Sov) op 1.40. 3 Basko (Sov) op 4.40, 4 Sjalpigin (Sov) op 4 42. 5 Li nard (Fra) op 7.13. 10 Langerijs (Ned) op 15.15. Eindklassement ploegen: 1 Sovjet Unie 115.05,57. 2 Frankrijk op 30.56. 3 Zweden op 36.04. 4 Nederland op 1.14 48. DUSSELDORP (ANP-SID) - Voor zo ver Robert Herbin, de trainer van St. Etienne, Gerd Muller nog niet serieus nam, is daar sinds zaterdag wel ver andering ingekomen. De jeugdige oe- fenmeester van de EC-finalisl was een kijkje gaan nemen met een filmteam bij Bayern-München. de tegenstander ill Glasgow. En uitgerekend in de ontmoeting tegen MSV Duisburg zorgde Muller voor een gave hattrick, die zijn ploeg aan de overwinning van 3-0 hielp. „Het is ongelooflijk hoe gevaarlijk hij steeds weer is. was Herbins commen taar op de doelpunten in de 39e. 63e en 73e minuut in liet overigens middelma tige treffen. Bayern heeft door de overwinning zelfs nog een geringe kans op de titel. Hoewel dal meer een theo retische kans is. Lijstaanvoerder Bo- russia Mónchengladbach verspeelde een punt bij Werder Bremen: 2-2 Met nog vijf wedstrijden voor de boeg staat Bayem op vijf punten achterstand Gladbach behoeft sic Us zijn thuis wedstrijden tegen ür. :igen, Schalke en Köln te winnen om zich kampioen te mogen noemen Maar hel gaat stroever bij de titelverdediger Het team van Udo Lattek mocht zelfs van geluk spreken dat er bij Bremen uit eindelijk nog een gelijkspel in zat. Bremen kreeg bijzonder veel kansen en had het aantal doelpunten zeker kun nen verdubbelen. Maar zelfs een strafschop van Röntveld belandde tegen de paal. Daardoor bleef het bij twee prachtige treffers uit vrije trap pen van Kamp en Röntveld Jensen en Bonhof zorgden voor het tegenwicht. De resultaten van de zaterdag ge speelde voetbalwedstrijden in de WestrDuitse eerste divisie: Werder Bremen-Borussia Mönchengladbacn 2-2: Hertha BSC Berlin-Hamburger SV 1-1. B3ycrn Drdingen-Kickers Offenbach 1-2; Bayern München-MSV Duisburg 3-0, En- tracht Frankfurt-Rot Weis Essen 1-3; For- tuna Düsseldorf-FC Schalke 04 1-2: Ein- tracht Brunswick-FC Kaiserslautern 2-0. Anderlecht gelijk Anderelecht, bij de Engelse bookma kers 6-4 favoriet voor het winnen van Europacup II, woensdag in het Heïzel- stadion van Brussel tegen West Ham United, had een slechte dag ln de Bel gische competitie. In het eigen Astrid- park kwamen de Brusselaars niet ver der dan 1-1 en pas in de laatste minu ten werkte Coeck de achterstand weg. La Louviere had voor rust een voor sprong genomen door Graf. met me dewerking overigens van een itei pa- sieve doelman Jan Ruiter. Anderlecht was niet de enige van de kandidaten voor een plaats in het vol gende toernooi om de Uefa-beker die het liet afweten. Lokeren gaf met een zelfde scorte op eigen veld een punt prijs aan Benngen. Door de overwin ning van RWDM. 1-0 bij Charleroi, zijn Lokeren, Anderlecht en RWDM weer op gelijke hoogte gekomen achter de ongenaakbare koploper Brugge, dat een vrij weekeinde had. Waregem, dat hoopt op een misstap van een van de nummers twee, haalde de grove borstel er door. Delesie (drie) en Haleydt-Beheydt scoorde legen - zorgden voor een overwinning mei 4-1 op Cerkel Brugge. De uitslagen van de wedstrijden, die dit weekeinde in de eerste divisie van de Belgi sche voetbalcompetitie werden gespeeld, zijn: racing Mechelen-Lierse SK 2-2, Oos tende -Luik 2-2, Standard-Beerschot. 1-0, Antwerp-KV Mechelen 2-2, Berchem- Beveren 0-3, Anderlecht-La Louviere 1-1, Charleroi-RWD Molenbeek 0-1. Lokeren- Beringen 1-1. Wargem-Cerkel Brugge 4-1. De stand na 34 speel lagen is: 1 FC Brugge 50 pnt2 Lokeren. Anderlecht en RWD Molen beek 44 pnt5 Waregem 43 pnt. 6 Beveren 41 pnt. 7 Beerschot 40 pnt., 8 Lierse SK en Standard 38 pnt., 10 Antwerp 34 pnt.. 11 Cerkel Brugge en FC Luik 31 pnt., 13 KV Mechelen en Oostende 28 pnt., 15 La Lou viere 21 pnt16 Beringen 25 pnt17 Charle roi 24 pnt.. 18 Berchem en Racing Mechelen 19 pnt Briljante Crup Barcelona heeft zijn tweede seizoen overwinning op Reul Madrid behaald, door in Madrid voor 80.000 toeschou wers met 2-0 te winnen. Onder aanvoeling van een voortreffe lijk spelende Johan Croijff bezorgde Barcelona de aanstaande landskam pioen zijn eerste thuisnederlaag van dit seizoen. Rexach scoorde in de 14de minuut uil een vrije trap. waarna Her edia in de 63ste minuut na subliem voorbereidend werk van Cruyff de tweede treffer produceerde. De uitslagen van de dit weekeinde ge speelde wedstrijden voor de eerste di visie van de Spaanse voetbalcompeti tie zijn. Real Madrid-Barcelona 0-2; Espanol-Atletico Madrid 1-0: VaJencia- Granada 2-1, Real Gijon-Salamanca 0-1; Elche-Sevilla 2-0: Real Zaragosa-Atletico Bilbao 1-1; Real Sociedad-Santander 3-2; Bet.is Sevilla-Hercules 1-0, De stand is: 1 Real Madrid 32-44, 2 Atletico Madrid en Barcelona 32-40; 4 Atletico Bilbao en Espanol 32-37. Italiaanse competitie ITALIË - De uitslagen van de zondag ge speelde wedstrijden in dc eerste divisie van de Italiaanse voclbalcompctitic zijn: Bolona-Juvenlu-s 1-4; Corno':; Verona 2-1, Fiorentina-Lazio 4-3; AC Milan-Cesena 2-1; Perugia-Internationale 1-1; A Roma-Napoli 0-3: Sampdoria-Ascoli 1-0, Torino-Cagliari 5-1. In de vijfde etappe van de Ronde van Spanje boekte Theo Smit zijn tweede etappe-zege. Vrijdag had 'Smitje' uit Halfweg de derde Vuelta-etappe al ge wonnen. Opnieuw versloeg hij vnjwel het voltallige peloton. Het gebeurde na een rit zonder enige geschiedenis van Baza naar de militaire havenstad Car tagena. Er waren drie cols in het route schema opgenomen, maar dat stimu leerde de renners niet tot enige strijd lust. Op de drie cols van de derde cate gorie verzamelde Abillaira wat punten voor de bergprijs, waarvoor hij al enige dagen op de eerste plaats staat. De strijdlust werd de renners ontno men door een vrij harde tegenwind. Dat was uiteraard in het voordeel van Theo Smit, die door zijn ploeggenoten als het ware naar de eindstreep 'gedra gen' werd. Daar deed Smit, die in de ronde van Levante vier ritten won, zijn plicht. De tweede Nederlandse ploeg. TI-Raleigh van Peter Post, had ooi alle reden tot tevredenheid in Cartego- na, want de Westduitser Günther fie ri tz behield de leiderstrui. De Wes:- duitser won zaterdag de vierde etapp: van de ronde van Spanje. Door zijn zege nam Haritz ook de leiding in he! algemeen klassement overgenomen van de Belg Decauwer, ook al een lid van de Ti-Raleighploeg van Post. De uitslag van de vierde etappe: 1. Gunts Haritz (Wdl) 4.58.19. 2. Henny Kuiper (N» z.t., 3. Javier Elorriage (Spa) 4.59,40, 4. Ver- plancke (Bel) 4.59,43, 5. Vandenhaute (Be! z,t„ 6. Ger Knetemann (Ned) z.t., 8. C» Priem (Ned) z.t., 9. Jose de Gauwer (K 4.59.47, 25. Aad van den Hoek Ned) z.t.1 Gerben Karstens (Ned). 32. Bert Pnr (Ned). 33. Dieter Thurau iWdh. 40. Co E? endoom (Ned) allen zelfde tijd ais De 0> wer. 45. Jan van Katwijk (Ned) 5 07,2Si Fedor den Hertog (Ned) 5.12,24. 50. Etc; Gilson (Lux) 5.12.45. 51. Theo Smit (Nedlil 52. Gerard Tabak (Ned) z.t., 53. Henk Pot sen (Ned) z.t., 67. Gerard Kamper (Ned) 5.17.38. 1. Theo Smit (Ned) 201 km van Baza naa.' Cartagena in 5 uur. 53 minuten en 31 secor den (10 sec. boniffcatie). 2. Elorriaga )Sp® z.t., 3. van der Veken (Bel) z.l.. 4. Martin?: (Spa) z.t.. 5. Karstens (Ned). 6 Thurau (Wok 7. de Cauwer (Bel). 8. Priem (Nedi, 9 Rös=-~ (Bel). 10. Haritz (Wdl), 12. Aling (Ned).aDs) dezelfde tf)d als Thcoe Smit. Klasseringen van de overige Nederlanders; 24. Prinsen, 26. Kuiper, 33. Knetemann, 38. Hoogendoom, ,41. van den Hoek, 42. den Hertog, 51. Kamper. 67. Pronk, allen de zelfde tfid als Theo Smit, Algemeen klassement: 1. Haritz (Wdl) 26.03.59. 2. Elorriaga (Spa 26.05.06, 3. de Cauwer (Bel) 26.05.13, 4 Kui per (Ned) 26.05.14. 5. Thurau iWdli 26.05,16.6. Hoogendoom (Nc-d) 26.05.19. 7. Perrurena (Spa) 26,05.20. 8. Priem (Ned) 26.05.21. Knetemann (Ned) 26.05,22, 10. Manzaneque (Spa) 26.05.25, 20. van den Hoek (Ned) 26.05.30, 24. Pronk (Ned) 26.05,33, 39. Kar stens (Ned) 26.05.43. 46. van Katwijk (N») 26.16.02, 48. Smit (Ned) 26.18.10, 49 den Her tog (Ned) 26.18.21. 51 Prinsen 26.18.30. oi Tabak (Ned) 26.21.18. 55. Allng 'Neoi 26.22.05. 56. Kamper 26.23.22.-. OOST-BERLIJN - FC Lokomoüve Leipzig heeft in Oost-Berlijn beslag ge legd op de Oostduitse voetbalbeker en zich daardoor verzekerd van deelne- ming aan het toernooi om de tweede Europese beker. In de eindstrijd won Leipzig met 3-0 van FC Vorwaerts j Frankfurt am Oder Bij de rust was de stand 1-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 14