hoort-ziet -schrijft Lief en leed rond Westduin PZC/r Koninginnedag Terneuzen in Aardenburg in teken straatmuziek Volksspelen in Breskens 'Op vrij belangrijk moment in een woelig wereldje terechtgekomen i ZATERDAG 1 MEI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaanderen provincie 11 onderredactie van Jacques Cats Ook al moet ze er een halve eeuw voor terug in de herinnering, toch weet oma Havers - vorige week 86 geworden - nog precies hoe het was in die beginjaren van 'Westduin', een uitspanning gelegen in de luwte van de Walcherse duinen, ongeveer op de grens van de gemeenten Vlissingen en Valkenisse. 'Westduin': het is een naam die bij mensen op gevorderde leeftijd beelden oproept aan schommels, glazen ranja en zuurballen. Op een wandeling, tijdens een fietstochtje over het nieuwe pad van de Walcherse rijwielvereniging of gedurende een kampeerwee- keinde bij het 'Wetermesjien'in het nabije waterwingebied was het op 'Westduin' aangenaam verpozen. Toen ze met haar man in 1926 dat boerderijtje betrok onder de duinen had mevrouw Huvers het al meteen door: er kon best eens een aardige boterham te verdienen zijn aan de passanten. „Zakendoen vond ik al tijd al heerlijk", vertelt oma nu. Ik had altijd al in een winkel gestaan, in een herenmodezaak, en in een soort bazaar. Toen ik in die boerderij zat dacht ik: ik moet een ander z'n geld gaan gebruiken om zelf geld te maken". En aldus geschiedde. Tonnetjes die waren aangespoeld op het strand werden keurig wit geschil derd en als tafeltjes op het erf onder een luifeltje gezet en de stoelen van binnen deden dienst als zitje voor de klanten. Om alvast wat aan klanten binding te doen werd er met krijt op de houten wand van de boerenschuur geschreven: 'waterleiding aanwezig'. „Dat was heel wat in die tijd", hoor ik van oma Huvers. En ze vertelt over die beginjaren toen hele families uit Vlissingen op een zonnige door de weekse middag of tijdens het wee keinde een uitstapje maakten naar de theeschenkerij 'Westduin-, waar pa en moe dan op het ten-asje neer streken en de kinderen in de duinen speelden of een tijdje gingen zwieren op de schommels, die in de loop der tijden in totaal drie generaties moe ten hebben gedragen. Oma Huvers vertelt: „Pa en moe na men dan een glaasje ranja van tien cent en dat wa» goeie hoor. want het was Ranja van Minderhoud uit Mid delburg, de kinderen kregen dan een stukje chocolade van drie cent en met die uitgave was het hele gezin een middag zoet of er werd thee ge dronken. Daar waren ze ook niet veel aan kwijt. Een potje thee met vier kopjes, een kannetje melk en een potje suiker kostte toen vijfenzeven tig cent". Ook de siroopwafels en de zuurballen gingen vlot van de hand. Zakelijk als ze was stond oma Huvers al van ach ter het raam te berekenen hoeveel inkomsten zij dacht te kunnen ver wachten van dat clubje mensen dat ze in de verte zag naderen. Bij kil weer stookte ze dan de kachel wat extra op want dat scheelde ook wel in het verteer. Maar het pakte wel eens heel anders uit dan ze had geschat. Eén keer stapte er een gezelschapje binnen dat volgens de schattingen van oma voor een leuke omzet zou kunnen zorgen. Hoog waren dan ook de verwachtingen toen iemand van het gezelschap royaal riep, dat ie een rondje wilde geven. Maar even later werd duidelijk, dat de man wenste te trakteren op een zuurbal En die kostten destijds één cent per stuk Toch werd er nog een leuke cent ver diend aan het schuchter op gang ko mende toerisme. Het boerderijtje werd spoedig neer gehaald en ver vangen door een meer aangepaste accommodatie, die onder de naam van 'theeschenkerij' paviljoen. De Westduinen- grote bekendheid kreeg tot zelfs in België, maar omdat die naam zo'n mondvol was. werd die ti tel later, toen er meer een pension van werd gemaakt, ingekort tot pen sion Westduin. Ook in die gelegen- 'heid voerde met name mevrouw Hu vers haar zakelijke bewind. Ze ver huurde alles wat maar te verhuren was en zelf nam ze soms genoegen met een slaapplaats in de kelder tus sen de kratten bier op in een met gordijnen afgesloten hoekje op de zolder. Na de oorlog waren het de zo nen Frans en Jack die het bedrijf gingen voortzetten. In 1950 werd de zaak eens zo groot gemaakt tot de vorm die de uitspanning 'Wastduin' nu nog draagt. En het zou er nu ter plekke heel anders hebben uitgezien als er niet allerlei instanties grote stokken hadden gestoken voor de ambitieuze plannen van de hardwer kende gebroeders Huvers. Daarmee kom ik eigenlijk tot het uit gangspunt van mijn verhaal: de fami lie Huvers heeft deze maand twee ge beurtenissen te herdenken Op de eerse plaats is er het feit dat de uit- spanning een halve euw bestaat. Maar er is ook sprake van een triest jubileum. Het is nu ook alweer vijf tien jaar dat de familie door de offi ciële instanties aan het lijntje worden gehouden, waar het gaat om hun plannen tot uitbreiding van hun eta blissement. Tekeningen voor uitbrei ding waren al goedgekeurd door de gemeente daar in het begin van de zestiger jaren een brief kwam van ge deputeerde staten van Zeeland, waarin de plannen van de tafel wer den geveegd. „Aangezien omtrent de verbetering van de zeewering in de omgeving van dit perceel nog veel onzekerheden heersen. Door uw perceel thans te bebouwen wordt hier. zo benihtle g.swellicht een belemmering ver oorzaakt welke een goed plan tot verbetering van de zeewering in de weg zou staan Deze brief dateert van 1961 Sinds dat tijdstip hebben de Huversen zich moe gecorrespondeerd met tal van instel lingen: gemeente, waterschap, water staat. rijksplanologische dienst en cultuurtechnische dienst, De ene keer werd er bericht dat er nu wel snel een beslissing zou vallen, een andere keer werd gemeld dat het wel licht nog twee jaar zou kunnen duren, andere brieven bleven langer dan een jaar onbeantwoord, sommige werden zelfs in het geheel niet beantwoord. Vijftien jaar. en tegelijkertijd nog geen stap verder is de familie Huvers nu. Ontmoedigd zijn ze. teleurges teld. verbitterd eigenlijk. Hun kinde ren. die een bestaan hadden kunnen vinden in een bloeiend recreatiebed- rijf zijn in de loop van de jaren elders gaan werken omdat er voor meer mensen geen emplooi was. En dat terwijl er grootscheepse plannen be- stekklaar lagen, de grond nagenoeg bouwrijp. In het bedrijf, waar de tienjarige her dershond Nestor voor een toeristi sche attractie zorgt door voor dc- gas ten te demonstreren dat ie echt kan voetballen, hebben Jack en Frans Huvers en hun echtgenoten bij een praatje aan de toog. of aan de stam tafel al dikwijls genoeg het verhaal van hun lijdensweg langs de officiële instanues moeten vertellen. Onlangs nog aan dr. Lou de Jong van het cen traal bureau voor oorlogsdocumenta tie. die op een zonnige middag op het Westduin-terras neerstreek en hel verhaal in geuren en kleuren kreeg te horen. Hij sprak er zijn verontwaar diging uit over de gang van zaken, kon echter verder ook niks doen. Van alles is inmiddels al bedacht. Over wogen is om de ombudsman in te schakelen. En de echtgenote van Jack Huvers heeft zelfs al met het plannetje rondgelopen om 'Met m'n hele hebben en houden' in een tentje ergens bij een officiële instantie als het waterschap Walcheren voor de deur te gaan zitten. „Het is eigenlijk verschrikkelijk wat je doormaakt", zegt de 60-jarige Jack Huvers: „Je bent m de loop van de ja ren helemaal gedeprimeerd geraakt omdat je niet in staat wordt gesteld uit je bedrijf te halen wat er in zit- Stilstand zoals nu is gewoon achte ruitgang. Maar ze hebben het nu al zover laten komen, dat wij bijna gaan zeggen: barst maar met het hele zootje, ook al gaat het hier om je ei gen zaak. „Over schadevergoeding boor je de officiële instanties niet zegt broer Frans 61 jaar oud. En ais ze de boel nou maar onteigenden, maar daar hoor je ze ook niet over. Wij hebben destijds die kwestie tot aan de kroon proberen uit te vechten, maar het enige wat ze in de raad van state zei den was: och mensen waar maakt u Op de foto dc gebroeders Huvers i links Jack en rechts Frans i met in hun midden oma Huvers. In hun handen correspondentie materiaal over het achterliggende Wcxldutn' een uitspanning die is gelegen binnen de zogenaamde rooic lijn, waardoor dc Huversen al vijftien jaar m dc verdere uitbouw van hun recreatie- bedrijf worden belemmerd. zich toch druk om. als uw bedrijl straks onteigend wordt krijgt u er goed voor betaald". Het zijn woorden, die al weer vele ja ren geleden zijn uitgesproken Nog steeds verkeren de gebroeders Hu vers in onzekerheid over het lot van hun bedrijf. Het is een ondraaglijke onzekerheid, die knaagt aan hun ge stel. Misschien wordt het wel 1965 voordat we Iets weten", zegt Jack Huvers somber. De toekomst van Westduin is zoals het er nu naar uitziet voorlopig nog in dichte nevelen gehuld. In dezelfde ondoordringbare nevelen, waarmee de mist uit zee de duinen en de na bijgelegen uitspanning in kwestie soms kan omsluieren. Gelukkig blijft er echter nog dat heldere op gewektere beeld van de tijd-van- toen. dat door oma Huvers geschet ste beeld van het ontspannen sfeertje in en rondom de theeschen kerij 'Wcstduin'. met z'n siroopwa fels, z'n ranja en z'n zuurbzallen.. van 'smorgens vroeg tot 'sa vonds Oranjefeesten TERNEUZEN - De koninginnedagvie- ringin Terneuzen stond voor hel me rendeel in het teken van de straatmu ziek. Van 's morgens vroeg tot de avond traden verschillende muziek verenigingen op verschillende plaat sen op. Om acht uur 's morgens wer den de Terneuzenaars gewekt door een aantal hoornblazers van 'Irene' en het gebeier van kerkklokken. In de morgenuren gaf het Hulster kinder circus 'Reinardi' op de markt een voorstelling, terwijl een eindje verde rop de rommelmarkt op gang kwam. De harmonie-drumband en majorettes van de 'Vliegende Hollander' brachten rond het middaguur een muzikale pa rade op de markt.. Heel wat mensen werden door dit kleurige schouwspel aangetrokken. Ook drumband 'Irene', samen met het eerste Temeuzense ina- jorettenpeleton zette zijn beste beentje voor. 's Middags werden er in het Zuider sportpark sportwedstrijden gehouden onder leiding van 'Schelde Sport'. Tij dens de middaguren trokken verschil lende muziekkorpsen door Terneuzen. Tijdens de muzikale rondgangen wer den onder meer de ziekenhuizen, be jaardentehuizen en het verpleegtehuis Ter Schorre' gepasseerd. Behalve 'Ire ne', 'De Vliegende Hollander', plus ma- joretten. liepen ook het Amsterdamse Vrouwenbeweging NKV naar Brussel HULST Hel besluur van de vrou- wenbeweging van het NKV-afdeling Hulst kwam in vergadering bijeen om het programma voor de maand mei ?ast te stellen. Besloten werd dinsdag 4 mei een uitstapje te maken naar BrusseL Daar wordt een bezoek ge bracht aan de koninklijke tuinen, het kasteel Haasbeek om tenslotte het uit stapje af te sluiten met een bezoek aan dancing 'Tonnu Heijs'. Dinsdag 18 mei gaat de reis naar de Veluwe. De leden brengen daar een bezoek aan het Openluchtmuseum te Arnhem en aan 'De Hoge Veluwe' tamboerkorps 'Intendance' in gezel schap van de Temeuzense "Show-giris" door de straten. Op het parkeerterrein bij Albert Heijn in Temeuzen-Zuid werd show gegeven. Op de markt in Terneuzen draaide om die tijd het rad van avontuur, waarmee prachtige prij zen waren te verdienen. In de avondu ren liepen kinderen in een lampionop tocht, was een grote muzikale taptoe op de markt en werd er een vuurwerk afgestoken. In het Zuidlandtheater konden danslustigen deelnemen aan een oranjebal, muzikaal begeleid door het combo 'Tonny Krijger'. Kinderspelen in Groede GROEDE - De viering van koningin nedag in Groede begon vrijdag in Groede met een optocht van verklede kinderen door het dorp. De muziek verenigingen uit Groede en Breskens verleenden hieraan medewerking, s Middags vermaakten de kinderen zich op het sportveld met spelen. Tot besluit van de activiteiten voor de kin deren was er een poppenkastvoorstel ling van een Belgisch gezelschap, voor de ouderen was er 's avonds een estavond in het dorpshuis. Hieraan verleende de cabaretgroep 'Eigen bak' van de plattelandsvrouwen uit Groede medewerking. De feestavond werd be sloten met een gezellig samenzijn met medewerking van 'De Leutmakers' uit iJzendijke. BRESKENS - Zonnig weer zorgde vrijdag voor een deelname aan de door de Breskense oranjevereniging 'Prinses Christina' ter gelegenheid van koninginnedag georganiseerde activiteiten. Vele dorpelingen brachten 's-middags een bezoek aan het woonoord 'Het Haventje' waar volksspelen werden georganiseerd voor uit Suriname af komstige mensen. 's-Morgens werd gestart met een spel- programma voor de leerlingen van de Breskense basisscholen. Dat werd ge houden op het sportveld. De kleuter scholen verzorgden vrijdagmorgen op de scholen zelf een feestprogramma voor hun leerlingen. 's-Middags werden op 'Het Haventje' de banden met de ex-rijksgenoten verstevigd door een aantal gezellige volksspelen, zoals ringsteken, zaklopen en een koekrace. De oranjevereniging organiseerde deze volksspelen in samenwerking met de familie Berghuis en recreatieleider A. van Vrouwerf. De middag werd opge luisterd door de muziekvereniging 'Uit het Volk - voor het Volk'. De Oostr burgse wethouder J. Vergouwe woonde met zijn eclitgenote de festiviteiten bij. De vertegenwoordiger van de ex- Surinamers. de heer Gonesh. toonde zich bijzonder ingenomen met de komst van de vele bezoekers. Verder hield de hengelsportvereniging 'De Zeekrab' 's-middags een hengelwed- strijd. De uitslag van de wedstrijd, waaraan 50 hengelaars deelnamen, luidt' jeugd: 1 P. Ongena: 2 J Luteyn en 3 J Willemsen. Senioren: 1 P Puyenbroek; 2 J. Verbrugge en 3 J. Vonhout. 's-Avonds was er een feestelijke lam pionoptocht waarin veel gecostu- meerde kinderen meeliepen. De op tocht werd vooraf gegaan door de mu ziekvereniging 'Uit het Volk - voor het Volk'. Na afloop ontvingen alle deel nemers een tractatie en werden er prij zen uitgereikt voor de gekostumeerde kinderen. De koninginnedag werd be sloten met een druk bezochte dansa vond in 'Het Haventje'. AARDENBURG - In Aardenburg be gonnen de Oranjefeesten 's middags met kinderspelen op het gemeentelijk sportterrein. De scholieren bekamp- ten elkaar op sportgebieden: ringwer- pen, zaklopen, voetbal en handbal. Bij de voetbalwedstrijden eindigde de rooms-katholieke lagere school uit Eede op de eerste plaats. Na afloop van de kinderspelen speelde personeelsle den van verschillende bedrijven uit Aardenburg. Winnaar werd het elftal van de familie De Croock uit Eede. Vrijdagavond was er op het Dorpsplein van Eede een bolling voor dames en een trimronde. De schuttersvereniging St. Sebastiaan' organiseerde een handboogschieting op de Gaaipers- weide. De boldersclub ABC hield op hetzelfde tijdstip een Oranjebolling in café 'De Zwaan'. De Aardenburgse fanfare opende het avondprogramma met een concert op de Markt. Na een lampionoptocht werd het programma besloten met een Oranjebal. Verbroederingsfeest SINT-JANSTEEN - Vrijdag 7 mei is er te Ertvelde (B) een verbroederingsfeest tussen de leden van de bond van be jaarden uit Ertvelde en omstreken en de leden van bonden van bejaarden en gepensioneerden uit Zeeuwsch- Vlaanderen. De samenkomst is in zaal 'De Veldbloem'. Behalve de kennisma king iser ook een show door de Belgische zanger Eddy Wollys. Onderwijzers en verenigingsleven verzorgden feest in Oostburg OOSTBURG - Ook in Oostburg is vrijdag de verjaardag van de koningin gevierd. De activiteiten werden op touw gezet door onderwijzend perso neel en enkele mensen uit het vereni gingsleven. In de morgenuren was er een rondgang door de kern met de koninklijke mu ziekvereniging 'Veronica' uit Zuidzan- de. de plaatselijke drumband 'Harmo nie' en het eerste Temeuzense Majo- rettenpeleton. Een bonte stoet van kinderen volgde de muziek door enkele Oostburgse straten. 's Middags stonden er meerdere activi teiten op het programma. Voor de kin deren van kleuterschool en basisscho len werden films vertoond in het 'Le- deltheatcr'. De avonturen vrn Donald Duck. Goofy en Mickey Mouse werden bijzonder op prijs gesteld- Bij beide voorstellingen waren een paar honderd kinderen aanwezig. Voor de kleuters was er 's middags bo vendien een straattekenwedstrijd op de Kroonwijksingel. De jongste jeugd probeerde de fraaiste ontwerpen op straat uit te beelden. De ouderen kon den hun kennis en krachten laten gelden bij een oriëntatieloop door Ooslburg. 's Avonds was er nog een rondgang door de kem met lampions. Tijdens de activiteiten waren er prijs jes te winnen, terwijl de deelnemende jeugd werden getracteerd, Feestelijkheden jubileum mavo-directeur P. deSchriiver afgesloten HULST - Donderdag was het de laat ste dag van de feestelijkheden aan de Sint-Jozefmavo te Hulst in verband met het 40-jarig onderwijsjubileum van de heer P. de Schrijver, directeur van deze mavo. 's Morgens en 's mid dags kwamen de leerlingen en leraren bijeen in Den Dullaert te Hulst. Daar sprak Marthe van Esbroeck namens de leerlingen een dankwoord uit voor datgene wat de heer De Schrijver voor het onderwijs gedaan had. De leraren zongen een welkomstlied. Vervolgens was er afwisseling zang. sketch, muziek en film. Voor het muzi kaal gedeelte zorgden Wilfried de Waal (trommelmars), een meisjekoor. solo zang door Marion d'Hooghe. De leer lingen van klas 1 en 2 voerden op het toneelstuk 'De automaniak' en de lèer- lingen van klas 3 en 4 de musical 'De beatboetiek'. Tot slot gaven de leerlin gen een turndemonstratie. Met de film 'Zo oneerlijk als goud' werd de dag ge sloten. 's-Avonds was er m de kantine van de school een receptie voor ouders, oud-leerlingen en belangstellenden, die druk bezocht werd. Poppenkasttheater uit België luisterde feesten Sluiskil op SLUISKIL - Vrijdagmorgen om negen uur begonnen in Sluiskil de oranje feesten met een rondgang door de Sluiskilse fanfare. Na afloop van de rondgang was er in de ochtenduren een uitgebreid programma voor kleu ters en lagere schoolkinderen. De kleuters en leerlingen van de eerste en tweede klassen van de lagere school konden een uitvoering bijwonen van het poppenkasttheater 'Spelleken Fol klore' uit het Belgisch Gent. Tegelij kertijd waren er voor de oudere school jeugd volksspelen. Het onderdeel touwtrekken werd gewonnen door G. Goethals. Bij de combinaties zaklopen. lepellopen en bloklopen kwam W. de Brouwer het best uit de bus. Vrijdag middag werden de feestelijkheden voortgezet met een demonstratie van het maiorettenpeleton 'De Zwaluw' Vervolgens was er voor de automobi listen een autorally De rally waar ook zestig personen deelnamen begon bij het Gildehuis. De bejaarden van Sluis kil brachten voor het merendeel de middag door m de recreatiezaal 'De Sterre'. Hier konden ze meedoen aan een spelletje bingo of een spelletje kaarten. Vrijdagavond was er een lampionop tocht onder muzikale begeleiding van de Sluiskilse fanfare. Het oranjepro gramma werd besloten met een bal in het Gildehuis. Het dansorkest The Williams' verleende muzikale mede werking. BURGEMEESTER SCHOUWENAAR, VOORZITTER VAN DE ALGEMENE SCHIPPERSVERENIGING EERSTETAAK: MEEREENHEID BROUWERSHAVEN - „ïk ben me er in korte tijd bewust van gewor den op een vrij belangrijk moment in een zeer woelig wreldje terecht te zijn gekomen, waar de golven hoog op kunnen lopen." Dat zegt burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven, sinds 1 april voorzitter van de Algemene Schip persvereniging (ASV). Zijn benoe ming kwam op het moment waarop de controverse in de schipperswe reld steeds duidelijker werd. De heer Schouwenaar verwacht dan ook dat zijn eerste taak is te probe ren wat meer eenheid tussen de schippers onderling te bewerkstel ligen. Dat de heer Schoiuwnaar de Goese burgemeester mr. F. G. A. Huber opvolgde als voorzitter van de ASV is niet zo vreemd. ..Het bloed kruipt waar het niet gaan kan." zegt hij er bij op wijzend dat hij zich als schip perszoon. geboren op de Franse waeren. altijd met een meer dan gewone belangstelling heeft geïnte resseerd voor de handel en wandel van de Nederlandse schippes. Zo sprak hij eens met een van de schipper over de organisatie en die schipper onthield de belangstelling van de Brouwse burgemeester Het resultaat was. dat hem werd ge vraagd de voorzittershamer van de ASV te willen opnemen en daar was hij erg gelukkig mee. ..Ik heb meteen gezegd, dat ik be reid ben mijn schouders te zetten onder de belangen van een in Ne derland vergeten groep, die chter de laatste tijd door de protesten wat meer in de belangstelling is geko-" men," zegt hij. ..Maar daarvoor tel den de schippers in de maatschap pelijke wereld niet zo mee. Een schipperskind hing er een beetje bij. Er is weinig aandacht geweest voor het beroepsgoederenvervoer en dat hebben de schippers ook wel voor een belangrijk deel aan zichzelf te wijten. Het is natuurlijk een ambu lante bevolkingsgroep, die moeilijk in te passen is in een organisatie. De schippers waren wel georganiseerd in verschillende verenigingen, die hun belangen behartigden zoals verzekeringen en het inkasseren van de vracht Maar dat werk ligt meer in de richting van de dienst- verlenging,aldus de heer Achou- wenaar. schipper daarvan de dupe wrd. De vrije schipper had ook practisch geen contact met de categorieën ei gen vervoer en de schippers van de relatievaart, die wel altijd aan een vracht konden komen. De beorpes- schippers gingen protesteren. Ze vormden de blokkades met als voornaamste eis: een evenredige verdeling van de vracht. De heer Schouwenaar „Uit de blokkade is uit de omstandigheden gedwongen de behoefte ontstaan aan een over koepelende federatie van de zeven schippersverenigingen, waarvan de ASV met 8 a 900 honderd leden een van de grootste is. Die federatie werd half december vorig jaar opge licht en nu zal bekeken worden of daar een professionele leiding in ae vorm van een direkteur aan gege- venkan worden." De blokkade zorgde dus aan de ene kant voor eenheid in de schippers wereld. maar aan de andere kant richtte het acüecomittee een Onaf hankelijke Nedelandse Schippers vereniging (O.N.Si op. Tussen de fe deratie en de ONS ging het niet zo geweldig; de gesprekken vlotten niet zo en de straatsecretaris richtte dan ook een commissie vierssen op. waarin beide groeperingen ook om de tafel zitten. De voornaamste doelstelling van de commissie is de belangen van de schippers te bekij ken en een wetswijziging voor te be reiden. waardoor de evenredige vrachtverdeling via een rijksbeurs mogelijk kan worden. „Dat is een goede zaak. vindt de heer Schouwe naar „Zo'n wetswijziging is nodig ook al vindt die nogal wat tegen stroom. omdat men het niet eens kan worden over de dan vastges telde tarieven. De verladers bij voorbeeld maken nog al wat bezwa ren tegen het gebonden zijn aan een vaste prijs. In de commissie Viers sen komt die controverse regelma tig tot uiting en dat is allemaal niet bevorderlijk voor de besluitsvor- ming." Eenheid. Ook het korte bezoek, dat de nieuwe ASV-voorzitter aan een ONS vergadering heefl hem duide lijk gemaakt, dat er nog lang geen eensluidende mening in de schip- perswereld is. „Ook al ben ik nog aan het inwerken, ik ben toch van mening, dat het eerste doel zal moeten zijn tot een eenheid in de organisatie te komen. Dan zal de schipper daar binnen aanspreek baar zijn en bovendien een vuist kunnen maken. Alleen op die mnaier zal de vrije schipper zijn toekomst gewaarborgd zien." Inzinking Dat ging goed tot een paar jaar ge leden de economische inzinking kwam en bleek dat de vrije particu liere schipper daarvan de dupe werd. De vrije schipper particuliere

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 45