Zij staan in voor Miele Raad Hulst houdt debat over 'Pand De Gier' zuivelland B. en w. Terneuzen praten over voorziening jeugd Serlippens halfboter „Vraagtekens achter opheffen sociale school van het NKV" Kritiek op industrialisatiebeleid in Zeeland is wel begrijpelijk" Wethouder A. J. Rekveld opent handelsbeurs van BAC Sluiskil UITREIKING DIPLOMA 'S VVD-raadslid heeft plan behoud Hoekse molen Miele ZATERDAG 1 MEI 1976 Wissel Zeeuws-Vlaande n OMSTREDEN RESTAURATIE BINNENKORT AAN DE ORDE (ADVERTENTIE) WERZAAMHEDEN NIET STOPGEZET HULST - De gemeenteraad van Hulst houdt op korte termijn een debat over de omstreden restauratie van het 'Pand De Gier' aan de Steenstraat in Hulst. Burgemeester P. J. G. Molthoff heeft de toezegging gedaan dat hel debat er komt. zodra de officiële reac tie van monumentenzorg over de kwestie in het bezit is van de gemeen te. Die reactie wordt zeer binnenkort verwacht, want de burgemeester zei te hopen dat de zaak aan de orde kan worden gesteld op dinsdag 11 of don derdag 13 mei. als de raad toch verga dert- om informeel van gedachten te wisselen" - over de sturctuurstudie Hulst en de resultaten van de in spraakprocedure alsmede over huis vestingsplannen voor de gemeente lijke afdelingen. De kwestie kwam donderdagavond tij dens de raadsvergadering ter sprake. Mr. E. HL. J. H. de Rechter (lijst De Rechter) informeerde bij b. en w. naar plannen met de brief van de Hulster oudheidkundige kring. Daarin wordt gepleit voor een andere manier van restaureren dan die waarmee men nu bezig is. In grote trekken komt het standpunt van de kring erop neer. dat men het monumentale pand in de bin nenstad in zijn vijftiende eeuwse staat wil terugbrengen. Volgens het plan dat nu wordt uitgevoerd komt het pand te rug in zijn achttiende eeuwse staat. Burgemeester P. J. G. Molthoff wilde donderdagavond voorkomen dat de Bijeenkomst NKV wouwenbeweging HULST - Onder voorzitterschap van mevrouw T. Riské kwamen de leden ran de vrouwenbeweging van het NKV-afdeling Hulst in het klein patro naat van Hulst samen. Daar hielden ze ien fondue-avond, verzorgd door slage- jj Valent uit Clinge. Na afloop vond er ïog een algemene ledenvergadering plaats, waarbij het prograamma voor iet seizoen 1976-1977 werd besproken. De leden stelden voor het houden van ;en bloemschikcursus, een cursus raaie handwerken en een actie 'Graag jedaan' te houden. Op 17 mei gaat openluchtzwembad Goes weer open GOES - Met ingang van 17 mei is het ipenlucht zwembad te Goes weer geopend. Vanaf 3 mei is er voorverkoop >an abonnementen aan de kassa van iet Ganzebad. Leger des Heils Terneuzert hield ontmoetingsdag rERNEUZEN - Het Leger des Heils Terneuzen heeft donderdag een vrou wenontmoetingsdag gehouden in de opstandingskerk in Terneuzen-Zuid. De bijeenkomst was bestemd voor vrouwenbonden en andere belangstel lende dames uit Zeeuwsch-Vlaanderen en de directe omgeving. Er werd aan meegewerkt door de zangsoliste Gerda Holleman, zangkoren uit Spijkenisse en Souburg en een tamboerijn- en spelgroep uit Spijkenisse. Verder be stond er gelegenheid tot samenzang en werd er een wijdingsdlenst gehouden, 's Middags is tevens een informatiefilm over het leger des heils gedraaid. Me vrouw L. van der Plas-Tanis, wethou der van sociale zaken van Terneuzen, woonde een deel van de dag bij. B. EN W. TERNEUZEN WILLEN DEEL VAN MAURITSFORT BIJ HOEK BEHOUDEN TERNEUZEN - B en w van Terneuzen ondernemen pogingen om een ge deelte van het historisch Mauritsfort onder Hoek te behouden. Ze zijn in contact getreden met de stichting 'Menno van Coehoorn', die zich spe cialiseert in het conserveren van der gelijke monumenten. Dit vertelde donderdagavond de heer P. Remijnsen (pvda) eraan, dat - on dermeer - zijn fractie tijdens de behan deling van de begroting om maatrege len had gevraagd. De heer W. de Zeeuw (vvd), later bijgevallen door zijn col- leg's Remijnsen en H. F. M. Mager- mans (ppr-d'66), informeerde wat er op korte termijn kan worden gedaan tegen de vervuiling van de valput bij de buurtschap De Val door de riolering die erin uitmondt. De heer Barbé ant woordde. dat deze zaak moet worden besproken met de dienst openbare werken. Het PvdA-raadslid J. M. Ha melink vroeg zich af. of de gemeente geen deskundigen in de arm moet ne men. Hij was het met de heer De Zeeuw eens dat het hier om een schit terend stukje natuur gaat. Het WD- raadslid vertelde verder dat hem nogal wat klachten hebben bereikt, over het kappen van bomen. In het buitenge bied geldt op dit punt de boswet, aldus zaak aan de orde werd gesteld zonder dat men officieel het standpunt van monumentenzorg kende. De heer De Rechter zei er echter voor te vrezen dat de reactie van monumentenzorg zou komen op een moment dat er niets meer aan de hudige plannen te veran deren is. Hij vroeg dan ook met enige nadruk de werkzaamheden stop te zet ten tot na het debat: „Het gaat hier om een zaak die geen honderd jaar meer terugkomt. Ik mag toch vragen de zaak terdege te overwegen." Hij kon zich uiteindelijk wel neerleggen bij de belofte van de burgmeester Öat de res tauratie omstreeks half mei aan de orde komt. Dat kon tentslotte ook het raadslid G A. van de Voorde 'lijst Stoltei wel. De heer Van de Voorde vroeg eveneens om stilleggen van de werkzaamheden. In dat verband werd ook de term mosterd naar de maaltijd EBRUIKT. Wethouder J. H Stolte van openbare werken vond het allemaal maar niks: „Het huidige plan is nauwkeurig over wogen. Ik begrijp niet waar wij de ver waandheid vandaan halen om een mo numentenzorg te twijfelen. Dat zijn geen kleine jongens... En wie gaat stil leggen van de werkzaamheden beta len? Overigens Hel de heer Stolte wel door schemeren. dal het erin zit dat monu mentenzorg bij het huidige plan zal blijven. In een eerder al in deze krant gegeven reactie heeft de Stolte zich voorstander getoond van het huidige plan. Burgemeester Molthoff zal ervoor proberen te zorgen dat bij het debat in de raad een vertegenwoordiger van monuntenzorg present zal zijn om de visie van zijn instituut uit de doeken te doen. Hij zinspeelde erop. dat er voor de informele raadsvergadering over de uitbreidingsplannen van het stadhuis - het pand Seudlitz aan de Grote Markt - toch al iemand van monumentenzorg zou koen. Desgevraagd zei de burge meester dat het debat over het. 'Pand De Gier' openbaar zal zijn. De bespre kingen over de structuurstudie en de inspraak alsmede de stadhuisplannen daarentegen niet. Yscheelt een heleboel kalorieën Fanfare Sluiskil geeft concert SLUISKIL - De fanfare te Sluiskil geeft zaterdagavond 3 mei een concert voor de donateurs in de hervormde kerk te Sluiskil. De zangvereniging In termezzo' uit Sluiskil verleent aan dit concert, dat om 2000 uur begint, me dewerking. De fanfare, onder leiding van Jon. de Witte, komt met een ge heel nieuw repertoire en is uitgebreid met vier man De fanfare gaat over igens een drukke tijd tegemoet. Naast activiteiten in de eigen gemeente neemt men deel aan festivals in Hei kant. Zaamslag en Axel. Verder zal er een grote loterij worden gehouden om enigszins uit de financiële zorgen te ge raken. De collecte voor de Vastenactie bracht in de parochie Lamswaarde op ƒ753.- In Klooslerzandc ƒ6.220.15. In Zuid- dorpe 1058.40 In Koewacht 1910.-. In Graauw 1472.74 en 646 Belgische francs In Stoppeldijk /CSC 9. Ir. Boschkapelle f 1044.71. In Sluiskil 1205.45 SLUISKIL - Voorzitter J. dc Hulster van hel bestuur van de sociale school van het NKV in Terneuzen zet vraag tekens achter de plannen om na vol gend jaar e den lljkhed' eind t maken zei hij donderdagavond i komst bij café Dalliriga". ten hun diploma kregen heer Dc Hulster zal het komende periode moeten IJaarbij betrok lil) ook de •ver de landelijke samen- en NKV en NVV in de re- i die GEDEPUTEERDE A. J. KALAND OPENDE NIEUW BUREA U BRA VENBOER EN SCHEERS TERNEUZEN 99 TERNEUZEN - Tijdens de opening van het nieuwbouwgedeelte van het ingenieursbureau Bravenboer en Scheers in Terneuzen heeft gedepu teerde A. J. Kaland donderdagmiddag getracht begrip te kweken voor het Zeeuwse industrialisatiebeleid, zoals dat een aantal jaren terug door het provinciaal bestuur werd gevoerd. „Mijn activiteiten zijn me niet altijd in dank afgenomen. Met name in Midden-Zeeland is nogal wat kritiek gerezen tegen de industrialisatiepoli- tiek. Ook in Zeeuwsch-Vlaanderen ontstond een stroming die zich hier tegen verzette. Ik denk hierbij aan Broomchemie. Deze kritiek en verzet sacties zijn begrijpelijk, maar men moet niet vergeten dat er in de op komstperiode van de industrie in Zee land, in verband met de werkgelegen heid, heel anders over industrialise ren werd gedacht, dan wat men de laatste jaren in industrialiseren ziet." Gedeputeerde Kaland stelde, dat men niet zonder reden 'tot de afbraak van het bestaande' was gekomen. „De landbouw in. Zeeuwsch-Vlaanderen bijvoorbeeld bood voor de werkgele genheid minder kansen dan vroeger. Vrij eensgezind ging men over op in dustrialisering", aldus de heer Kaland. Grote klacht is volgens de heer Ka land vandaag, dat de Zeeuwse indus trialisering 'wat uit de hand is gelo pen'. „Gezegd wordt dat we bezig zijn het milieu te vernielen. In dit verband valt het woord Rijnmond." Naar de mening van de heer Kaland zal 'klein schalig Zeeland' echter nooit verge lijkbaar worden met Rijnmond. „Het tweede bezwaar zou zijn dat er in Zeeland aan een eenzijdige structure ring wordt gedaan. Er zouden teveel basisindustrieën zijn aangetrokken. Waren we er evenwel mee opgehouden dan was Zeeland niet tot een indus triële ontwikkeling in andere sectoren gekomen." In dit laatste deel van zijn betoog over de Zeeuwse industrialisa- tiepolitiek betrok gedeputeerde Ka land het 'sterk expanderende' inge nieursbureau Bravenboer en Scheers. „Als er geen sprake was geweest van een industriële ontwikkeling dan had uw bureau deze heugelijke dag niet mogen beleven. Uw bureau, waar, naar ik zopas heb vernomen, maar liefst 120 man werk vinden, heeft deze ontwikke ling nodig om bezig te kunnen zijn". Eerder al had de heer Kaland in zijn openingstoespraak gezegd dat hij het bureau Bravenboer en Scheers had 'ontmoet door zijn industriële activi teiten'. „Het is niet gebruikelijk dat iemand van provinciaal niveau een klein bedrijfje komt openen. Maar op het verzoek van Bravenboer heb ik zonder aarzeling ja gezegd, omdat er al lang een relatie tussen mij en het bureau bestaat." In het algemeen vond de heer Kaland dat het de ondernemer in Nederland de laatste jaren niet gemakkelijk wordt gemaakt om te investeren. „Een bedrijf moet gezond zijn en over rendement beschikken wil het. ondanks de vele klippen, in dit klimaat kunnen investe ren." Tot slot zei de heer Kaland het noodzakelijk te achten dat de Zeeuwse arbeidsmakrt wordt uitgebreid en dat 'er een gevarieerd arbeidspakket' aan wezig. Hiervoor zullen volgens hem de arbeidsmarkt wordt uitgebreid en dat moeten ontvangen vla 'goede opleidin gen'. Bouwcheque Na afloop van zijn toespraak mocht de heer Kaland uit handen van directeur J. A. Bravenboer een cheque van 1.500 gulden ontvangen. Dit bedrag zal, naar de wens van het bureau Braven boer en Scheers, ten goede komen aan de bouw van het dagverblijf voor geestelijk en lichamelijk gehandicap ten in Zaamslag. Directeur Bravenboer merkte in zijn toespraak op, dat zijn bureau 'zorgen heeft om de oppositie die steeds meer tegen industrialisering wordt gevoerd' „Dien een industrie zich aan dan wordt deze. uit vrees voor aantasting van het milieu al direct verwerpelijk geacht Juist ons soort bedrijf zorgt er voor. dat bij de constructie zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de be langen van het milieu. Ik hoop niet dat de tijd komt - maar die komt wel als het zo doorgaat - dat wij acties pro in dustrievestigingen moeten voeren." Zo somber zag de heer Bravenboer de toekomst nu ook weer niet in want hij nodigde gedeputeerde Kaland alvast uit voor de opening van een nieuwe vestiging van het ingenieursbureau in Goes. Andere sprekers waren architekt A, Jobse jr. van het gelijknamige archi- tektenbureau en de heer W. van der Poel van het gelijknamige aanne mingsbedrijf in Terneuzen. Beiden be drijven waren betrokken geweest bij de totstandkoming van het nieuwbouw- complex van Bravenboer en Scheers. Het architectenbureau Jobse was elf jaar geleden de eerste opdrachtgever aan Bravenboer en Scheers. Donder dagmiddag zei de heer Jobse: „Dit ki nderdag hun op- boen het totale Het gaat om de ■an de samenle- echt en "Wegwijs .■olgend Jaar is er de econo- cursuspakkei cursussen "Mt ving'. Wegwijs m de economli nog een cursu mie', zodat ook de huidige tweede jaarscursisten een reële kans krijgen op het behalen van een diploma. De gediplomeerden: J. A. Clippelaar en H J. de Groot, Terneuzen. F. J. v. d. Neste. Sas van Gent, A. v. d. Neste- Dierikx, Sas van Gent. H. C. de Smit en A. A. A. M. Steyaert. Hoofdplaat. M. Sonncville. Hoek en J. P. M. de Ridder uit Sluiskil. Een getuigschrift ontvingen: M. van Meelen-Morcus. Kloosterzande. M. Verschucren-Heyman. idem. A. E. M. Lujrcks. Hulst. T Riske-Triest. idem. M. de SmluKoernans. Idem. A. C. Ma nman. Axel. W J Koekkoek-Harte, idem. H. C. A. van Rie. Eede. H. Otjes-Marten.v Walsoorden. G Doolaege-Bun, Sas van Gent. E. B Ingels-v. d. Abeele. Idem. A. Doolaege-De Koewr. Idem. W. Merx- Jongeneel. Terneuzen. D Hamelink. idem. en W. Ghijs, Oostburg. Kaartwedstrijden WALSOORDEN - In kantine 'Bleijko' te Walsoorden werd een kaartwedstrijd gehouden onder het personeel van 'Bleijko', waaraan 22 personen deel namen. De uitslag luidde: 1 J. Boeding. 2 L. van Denderen. 3 J. Mannaert. 4 4 J. van Driessche. 5 H. van Sikkeleris. 6 mevrouw Van Denderen. 7 E. Nachte- gael. 8 J. vn Damme. 9 mevrouw Van Sikkeleris. 10 C. de Rijk. HULST - Aan de schieting bij W. Blommaert te Hulst namen 30 schutr ters deel. e uitslag luidde: hogevogel: L Preenen. Hulst, eerste zijvogel. A. Verhoeven. Kloosterzande. tweede zij vogel: J. van Leuven. Stoppeldijk, grootste aantal '3 stuks): J. Herrewegh. Hulst. Zilver ON voor I. A. de Hulster in Breskens BRESKENS - De heer I. A. de Hulster uit Breskens is donderdag onder scheiden met een zilveren medaille in de orde van Oranje-Nassau. In zijn woning werden de daarbij behorende versierselen hem 's morgens opge speld door burgemeesterr A. Schipper van Oostburg. De heer De Hulster kreeg de onderschei ding voor zijn grote verdiensten voor gemeursbureau heeft een veelzijdige het verenigingsleven. Daarvan noemde -• burgemeester Schipper met name r~ MET LOSSEN VAN POSTDUIVEN SLUISKIL - Met het lossen van post duiven heeft Terneuzens wethouder drs. A. J. Rekveld donderdagmiddag in Sluiskil een beurs van zestien be drijven geopend. Het evenement, dat tot en met zaterdag duurt, is opgezet ter gelegenheid van het 25-jarig be staan van de Sluiskilse 'Bonte Avond club' (BAC) en wordt gehouden in een tent van 540 m2 op het ir. Lelyplein. uur. Verder maakt de fanfare 'Sluiskil' een rondgang en wordt er een body builder verwacht, die telefoonboeken doormidden wil scheuren en ijzer bre ken. .Wanneer de beurs dicht is, op zondag volgt nog een optreden van de pop groep 'Charles Waine'. Dat begint om 20 uur. •Foto: Wethouder drs. A. J. Rekveld lost postduiven en opent daarmee een beurs van Sluiskilse zakenmensen. oriëntatie in de constructie." Namens het personeel van Bravenboer jaar bestuurslid en 25 jaar voorzitter en Scheers voerde de heer C. Braafhart van de muziekvereniging 'Uit het volk. voor het volk' in Breskens, 30 jaar be stuurslid van de Vereniging voor kunstenaar Leonard Maes aangebo- Plannen voor oprichting V.A.C. W.-Z.-Vlaanderen AARDENBURG - De 'Vrouwenadvie scommissie- (v.a.c.) Zeeland heeft in samenwerking met de V.A.C.- Terneuzen een informeel gesprek ge had met een aantal gegadigden voor een eventueel op te richten V.A.C. West-Zeeuwsch-Vlaamse V.A.C. Als spreking is positief verlopen en kan worden beschouwd als eerste aanzet voor de totstandkoming van een West-Zeeuwsch-Vlaamse V.CA.C. Als voorlopig contactpersoon fungeert mevrouw P. E. J. van de Heijden- Adriaansen uit Aardenburg. openbaar Onderwijs in Breskens jaar lid van de toneelvereniging in Breskens en Groede en 30 jaar be stuurslid van de Breskense Oranjever eniging. Als toneelspeler viel de heet De Hulster op door zijn rol in de WesLZeeuwsch-Vlaamse film 'Joantje'. Burgemeester Schipper herinnerde ei verder aan dat de onderscheidene tij dens de oorlog actief is geweest in het verzet tegen de Duitse bezetters. De onderscheiding werd de heer De Hul ster uitgereikt in kleine kring, waarvan onder andere familieleden deel uitmaak- ten. BAC-voorzitter Joh. de Witte noemde donderdagmiddag, voor de duiven het luchtruim kozen, de samenwerking tussen BAC en midddenstand 'een unicum'. Wethouder Rekveld maakte van de gelegenheid gebruik om de ver eniging te feliciteren (nadat hij dat vo- het woord. Het bedrijf werd kunstwerk van de Zeeuws-Vlaamse den. Even later mochten Jantien Bra venboer. Martijn en Jeroen Scheers dit onthullen. Volgens de heer Braafhart stelt het 'een open duer voor waar de potentiële cliënt naar binnengaat'. Na een rondleiding door het bedrijf deden de genodigden, onder wie Terneuzens loco-burgemeester drs. R. C. E Barbé, directeur W. Blok van het Temeuzense havenschap en tal van relaties uit de Zeeuwse industrie, zich tegoed aan een banket, verzorgd door het Philippinse restaurant 'Auberge des Moulesx'. sen. Grootste trekpleister was tijdens deze eerste dag ex-wielrenner Jan Janssen, die op de rollen een tijd van 9,8 sec liet afdrukken. Dit professionele record kan de komende dagen door vrijwilligers worden verbeterd. De heer Rekveld en voorzitter De Witte slaag den er overigens niet in. Vandaag, zaterdag, zijn er op de beurs demonstraties met politiehonden op het veld naast de tent, aanvang 14.30 TERNEUZEN - Het Temeuzense WD-raadslid H. Wijnja wil, dat b. en w. bekijken of het mogelijk is om de Hoekse molen te behouden door het bedrijf dat erin gevestigd is via een saneringsregeling van het ministerie van volksgezondheid en milieuhy giëne naar elders te krijgen. Deze rijkssteun kan worden betaald uit heffingen in het kader van diverse milieuwetten, zo heeft het ministerie de gemeenten onlangs in een brief la ten weten. Wanneer de Hoekse molen niet kan worden gerestaureerd dan zal hij - wil AANTAL RAADSFRACTIES ACHTER HANDTEKENINGENACTIE BUURT Kerkdienst ZUIDZANDE - In de hervormde kerk te Zuidzande wordt komende zondag morgen een gezinsdienst gehouden. Voorganger is de heer Fred Bergwerff. streekjeugdwerkleider van de Streek- jeugdcentrale in West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Medewerking aan de dienst wordt verleend door de zon-, de heer Barbé. B en w overwegen wel dagsschool. Het thema van deze om een kapverordening samen te stel- dienst, die om 9.00 uur begint i 'De len voor de bebouwde kommen. nieuwe levensstijl'. VVD: „VERVELING VERDWIJNT NIET MET BUURTHUIS" TERNEUZEN - Wethouder van sociale en jeugdzaken mevrouw L. van der Plas-Tanis van Terneuzen is bereid om samen met de 'Centrale Stichting' te bekijken, of er iets kan worden ge daan voor de jeugd van de wijk Ser- lippenspolder. Het overleg wordt maandag gehouden. De wethouder zei dat donderdagavond in de raadsver gadering, nadat vrijwel alle fracties "alleen de VVD liet een wat gereser veerder geluid horen" - hun steun hadden betuigd aan een handtekenin genactie van een actiecomité, dat in Serlippenspolder een buurthuis wil. Het PvdA-raadslid P. Remijnsen her innerde eraan, dat de 'Centrale Stich ting' zich al in een beleidsnota uit 1974 over deze zaak had uitgelaten. Hij vroeg wat een dergelijke voorziening kost eri informeerde of het stuk mis schien 'in ae onderste lade' was ver dwenen. Mevrouw Van der Plas ont kende dat laatste met klem. Ze wees er echter nadrukkelijik op, dat het minis terie van erm voor dit en volgend jaar wil bezuinigen op accommodaties en personeel. Het is daardoor praktisch onmogelijk om nieuwe investeringen goedgekeurd te krijgen. De kosten van een buurthuis, inclusief personeelslas ten, schatte ze op één a anderhalve ton per jaar. De heer H. F. M. Magermans (ppr-d'66) drong er op aan. haast te maken met een voorziening voor de Serlippenspolder. 'De grote vakantie staat voor de deur", zei hij. De heer P C. Hamelinck (cda) noemde de wensen van de buurtbewoners een legitieme zaak. In de wijk staan zo n duizend woningen, 'een klein dorp'. Vertekend beeld Mevrouw M. M. Coster-de Krijger (vvd) vroeg zich af of de handtekenin genactie geen sterk vertekend beeld van de werkelijkheid had opgeleverd. „Er is getekend met Jan, Piet en Klaas, hele gezinnen hebben apart hun naam gezet. Aandoenlijk, maar 't geelt geen juist beeld'. Ze betoogde dat haar fractie zeer gereserveerd staat ten aan zien van het stichten van buurthuizen in elke wijk en vroeg zich al of kinde ren die zich zonder zo n centrum verve len die verveling niet zullen houden als er wél één is. Het WD-raadslid infor meerde tenslotte hoe het staat met de verbetering of vervanging van het buurthuis 'De Hoekse Rakkers' in Hoek. Volgens mevrouw Van der Plas zal rie 'Centrale Stichting' één van de twee projecten prioriteit moeten ge ven. „Het is het één of het ander". De sondanks wilde ze proberen te berei ken dat er in de Serlippenspolder 'iets summiers' voor de jeugd kan worden gerealiseerd. het bedrijf rendabel kunnen worden voortgezet - moeten worden ontman teld en ingericht als silo. De heer Wijnja: „We krijgen er dan een peperbus bij, zoals er al één in Terneu zen staat". Het WD-raadslid vertelde verder dat het hem bekend was, dat monumen tenzorg grote belangstelling voor de Hoekse molen - die op de monumen tenlijst staat - heeft, maar dat ook in Den Haag de mening heerst dat op korte termijn 'de kogel door de kerk moet of in dit geval: de wieken al dan niet van de molen'. Zou de gemeente na verplaatsing van het bedrijf eigenares worden van het monument dan heeft dat z.i. een groot aantal voordelen: de verkeerso verlast in het Hoekse centrum, veroor zaakt door aan en afrijdende vracht wagens, wordt verminderd en ook an dere hinder van het bedrijf verdwijnt, er komen mogelijkheden om de par keergelegenheid te verruimen en er is een betere ontsluiting mogelijk van het plan-Koudepolder vanaf de Markt. De molen zou ook kunnen dienen voor culturele doeleinden. Hij vond dat b. en w. het probleem zo snel mogelijk onder de aandacht moe ten brengen van het ministerie 'en ver der ook op al die plaatsen en bij die in stanties die kunnen bevorderen dat deze molen voor Hoek, Terneuzen en Nederland behouden blijft'. De WD- fractie op haar beurt zal contact op nemen met een liberaal kamerlid in de vaste kamercommissie coor crm. De heer Wijnja kreeg steun voor zijn plannen van de heer P. Remijnsen (pvda) die van mening was dat de sug gesties in ieder geval grondig moeten worden bekeken. wethouder van financiën drs A. -J. Rekveld deelde mee dat zeker nuttig te vinden, al zijn b. en w. momenteel in onderhandeling over de zaak. Hij wilde een nader voorstel van de kant van het bedrijf afwachten alvorens verdere stappen te ondernemen. ADVERTENTIE Een Miele is tot en met gekeurd. Streng gekeurd. Door neutrale instanties. Op doelmatigheid betrouwbaarheid en veiligheid. Neem bijvoorbeeld de Miele wasautomaat en trommeldroqer J De enige die in Nederland onderscheiden zijn met de keurmerken van èn Kema èn Wolmerk èn de Nederlandse Vereniging van Huisvrouwen. er is geen betere

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 43