„Baalhoekkanaal komt er zeker occasions bij de Mercedes «kaler PZC/s Bevolking Oud-Vossemeer krijgt beschikking over fraai dorpshuis Geref. Kerken: 'neen' tegen abortus KVO-medewerker tikt VVD Goes op vingers PRIJS-SLAG caissières leerling-caissières 55 AGAM B.V.- Roosendaal ZATERDAG 1 MEI 1976 streek OPENING DOOR BURGEMEESTER VAN BOEIJEN EX-GEMEENTEHUIS WERD VERBOUWD EN UITGEBREID OUD-VOSSEMEER - Dc bevolkinjj van Oud-Vossemcr neemt vandaag (zaterdag) op feestelijke wijze het nieuwe dorpshuis in gebruik. Dc afgelopen maanden is het voorma lige gemeentehuis aan de Raad huisstraat verbouwd tot een gemeenschapshuis dat er zijn mag. Het is een accommodatie, waarvan alle verenigingen gebruik mogen maken. Ook voor feestavonden, bruiloften en partijen, uitvoerin gen en dergelijke kan van het dorpshuis gebruik worden ge maakt. Het voormalige meentehuis van Oud-Vossemeer heeft een ingrij pende verbouwing ondergaan voor dat het gebouw geschikt was voor de nieuwe functie Aan de achter zijde van het gebouw is eeen nieuwe vleugel gebouwd, waann een zaal van ruim 13 bij 13 is opgenomen. Dit is de ruimte waar bijvoorbeeld toneelvoorstellin genconcerten dansavonden, partijen en dergelijke kunnen worden gegeven. Het is geen toneelzaal zoals die gewoonlijk in dorpshuizen aangetroffen wordt met een hoog podium. Op advies van de provinciaal toneeladviseur en na gesprekken met vertegen woordigers van de twee Oud- Vossemeerse toneelverenigingen is besloten om er een enigszins 'al ternatieve' toneelzaal van te maken. Er is geen podium. Het toneelstuk kan gewoon in een hoek van de zaal (of desgewenst in meerdere hoeken) worden opgevoerd. Aan twee kan ten van de zaal zijn uitschuifbare tribunes aangebracht. Het publiek kom dus hoger te zitten dan de to neelspelers. Er is plaats voor 150 tot 200 man. Achter de zaal is nog een dige kleedruimte, In hel achterste deel van het oude gemeentehuis en ln het voorste stuk van de aange bouwde vleugel is een foyer onder gebracht, waarin ook andere activi teiten kunnen plaatsvinden dan al- leeen het kopje koffie tijdens de pauze van een toneelstuk. In het voormalige gemeentehuis vindt ook de bibliotheek onderdak. Op de er- ste verdieping zijn drie vergader ruimten en op de tweede verdieping heeft de Oud-Vossemeerse muziek vereniging haar repetitieruimte Het gemeentehuis van Oud- Vossemeer kwam bij de herindeling van 1 juli 1971 leeg. Sinds die tijd maakten de bibliotheek, de mu ziekvereniging en een spaarbank er al gebruik van. Met de verbouwing en uitbreiding van het gebouw, waaraan vorig jaar na de bouwv- vakvakantie begonnen werd, is een bedrag van 450.000 gulden gemoeid Het oude gemeentehuis is aan de buitenzijde in oorspronkelijke stijl opgeknapt. Het interieur is aan de huidige eisen aangepast, maar men heeft doelbewust voorkomen dat het al te modern werd. Het ministe rie van erm heeft een subsidie van 75 procent verleend. Het minislerie was overigens bijzonder te spreken over het ontwerp van de verbou wing van het gemeentehuis tot dorpshuis. Zo tevreden zelfs dat men het plan heeft opgevraagd om het als voorbeeld te gebruiken voor dergelijke accommodaties in kleine kernen elders in het land. Overigens heeft ook de bevolking geld bijeen gebracht voor het nieuwe dorps huis. Een inzamelingsactie leverde ongeveer 2500 gulden op. De be heerscommissie van het Oud- Vossemeerse dorpshuis zal zich nog beraden over de vraag wat er met dit geld gaat gebeuren. Op lening Burgemeester J. E. van Boeijen van Tholen zal het dorpshuis zater dagmiddag om half drie officieel openen door de naam van het dorpshuis, die aan hel bordes aan «le voorzijde is aangebracht te ont hullen. Vervolgens worden dan de genodig den m de gelegenheid gesteld het gebouw te bezichtigen 's-Avonds neemt de bevolking het dorpshuis in bezit. Voor de jeugd treedt een goochelaar op. de toneelvereniging 'Rederijkerskamer De Eendracht' voert een eenakter op en de mu ziekvereniging geeft een concert. Daarna is er een bal met muziek van 'Dona and the Hurts'. Met de ingebruikname van het dorpshuis in Oud-Vossemeer be schikken alle kernen van de ge meente Tholen nu over een goed dorpshuis. Oud-Vossemeer heeft echter wel één van de mooiste. De Gasthuiskapel in Tholen wordt ge bruikt als dorpshuis voor die kern, hoewel het gebouw eigenlijk wel wat te klein is. Daarom zal in de toekomst nog worden overwogen of er een andere accommodatie moet worden gebouwd. De Gasthuiskapel kan dan uitsluitend voor culturele activiteiten zoals concerten en ten toonstellingen worden gebruikt. J. Minderhoud vierde BRIEF AAN BETROKKEN INSTANTIES bij 'Wilhelminapolder' Particuliere synode WILHELMINADORP - Met een bij zonder druk bezochte receptie heeft directeur J. Minderhoud van de 'ko ninklijke maatschappij tussen eigena ren van gronden in de Wilhelminapol der en de Gost-Bevelandpolder' zijn zilveren jubileum gevierd. De heer Minderhoud werd tijdens de receptie in het 'aardappelhuis' in Wil- helminadorp door vennoten, zakenre laties, bestuurders, personeelsleden en oud-medewerkers bedolven onder de gelukwensen en geschenken. Zo ontving hij van de zakenrelaties een kleuren televisie, het personeel en oud medewerkers overhandigden hem een filmcamera. Van de besturen kreeg de jubilerende directeur de werken van Jacob Cats. De heer Minderhoud trad in 1951 in dienst van de 'maatschap' als directie-secretaris. In 1953 werd hij benoemd tot adjunct-directeur. De heer Minderhoud is sinds 1957 direc teur. Tijdens de receptie werden geen toespraken gehouden. Wachtmeester Leeuw kreeg zilver ZIEFIKZEE - In het bijzijn van fami lieleden cn collega's heeft de wacht meester eerste klas van de rijkspolitie in Zierikzee C. Leeuw donderdagmor gen de eremedaille in zilver verbon den aan de orde van Oranje-Nassau opgespeld gekregen. Dat gebeurde door districtscomman dant van Zeeland, de heer W. D. Lan- ting, die hem met de ondrscheiding ge lukwenste. Hij vertelde, dat er een aan tal redenen voor deze onderscheiding zijn geweest. Allereerst het veertigjarig dienstjubilem van de heer Leeuw. Ver der zijn aantstaande leeftijdsontslag en tenslotte de waardering voor zijn grote betrokkenheid met zijn werk. Daarbij is hij ook altijd eenwoorman geweest voor zijn jongere collega's. De heer Lanting wenste hierna ook me vrouw Leeuw geluk met deze gebeur tenis. Gouden medaille ON voor wethouder Van Gilst BRUINISSE - In Bmïnisse werd don derdagmorgen de heer W. van Gilst, wethouder van Bruinisse, in zijn wo ning in Zijpe verrast met de gouden eremedaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau. Burgemeester T. C. Hekman speldde hem de versierselen op, waarna hij memoreerde, dat de heer Van Gilst 25 jaar deel uit maakt van het gemeente bestuur waarvan 20 jaar als wethouder- Tijdens de discussie die erop het ogen blik wordt gevoerd over de koninklijke onderscheidingen onderstreepte de heer Hekman de waardering, die toch uit deze onderscheiding spreekt, voor het werk van de heer Van Gilst, die een groot aantal nevenfuncties bekleed. De heer Van Gilst bedankte voor de on derscheiding en werd daarna door ve len gelukgewenst. Twee busreizen voor inwoners Goese'Gasthuis' GOES - Dinsdag 4 mei worden voor de bewoners, personeelsleden en be stuursleden van bejaardentehuis 'Het Gasthuis" twee busreizen gehouden. Eén bus zal met mensen die niet in staat zijn een grote reis te maken, een rondrit over Noord- en Zuid-Beveland maken, terwijl de andere met een aan tal bejaarden naar de Keukenhof zal gaan. De bus naar de Keukenhof ver trekt om 9.00 uur en de bus voor de rondrit vertrekt om 10.30 uur. SYNODE IN KAPELLE BIJEEN KAPELLE - De particuliere synode van de gereformeerde kerken hield woensdag een vergadering in 'De Caisson' te Kapelle. Voorzitter ds. H. van Benthem besteedde in openings woord vooral aandacht aan het abor tus probleem. „Er is een vraag uit de kerken: wat doen wij nu als kerken hieraan? De generale synode heeft een duidelijke uitspraak gedaan en daar van kennis gegeven aan de Staten- Generaal. Het is goed dat de kerken zich met deze brandende kwestie be zighouden. Ook de particuliere synode zal een duidelijk neen moeten laten horen, uit eerbied voor God en voor het wordend menselijk leven. Abortus provocatus kan slechts aanvaard worden als het geestelijk of lichame lijk welzijn van de vrouw ernstig wordt bedreigd", aldus ds. Van Be nthem. De synode besloot, aan alle daarvoor in aanmerking komende in stanties eenzelfde brief te richten als de generale synode heeft verzonden. Ds. Van Benthem merkte in zijn functie van curator van de Theologische Ho geschool in Kampen desgevraagd op, dat er daar absoluut geen sprake is van een communistische infiltratie. De curatoren kunnen, zo zei hij, niet toe staan dat het neo-Marxisme vaste voet krijgt aan de theologische hogeschool. De particuliere synode besprak verder het rapport Kerk en Jeugd en merkte daarbij op dat van de gereformeerde jongeren nog maar iets meer dan de helft belijdenis doet. De betrokken de- putaten spraken de mening uit. dat de figuur van jeugdouderling of contact persoon in deze iets zou kunnen on dernemen. Tenslotte kwamen aan de orde het Gereformeerd Sociaal Cen trum. een rapport van de Raad van Kerken in Zeeland, onder andere over monumentale kerkgebouwen in de provincie, het jaarverslag van de Pro vinciale Katechese Commissie en het deputaatschap voor gemeentetoerus ting en gemeente-opbouw. Ds. Stolte sloot deze vergadering van de particuliere synode en wenste ds. Van Benthem een voorspoedige reis naar Australië. De Middelburgse pre dikant reist daarheen in opdracht van de generale synode. Wethouder De Moor koninklijk onderscheiden BROUWERSHAVEN - Wethouder P. de Moor van Brouwershaven is don derdagavond onderscheiden met de gouden medaille behorende bij de orde van Oranje-Nassau. Dat gebeurde tijdens een korte bijeen komst in het gemeentehuis van Brou wershaven. Wethouder De Moor kreeg de onderscheiding vanwege de vele werkzaamheden die hij heeft verricht voor de gemeente Brouwershaven. De onderscheiding werd hem uitgereikt door burgemeester A. P. Schouwenaar van Brouwershaven. De heer de Moor is sinds 1946 lid van de Brouwershavense gemeenteraad. Vanaf 1971 is de heer De Moor wethou der. De wethouder heeft een groot aantal nevenfuncties vervuld. Zo was hü van 1934 tot 1972 voorzitter van de Brou wershavense sportvereniging. Tijdens de bijeenkomst werd de heer De Moor onder andere gelukgewenst door de fractievoorzitters van alle gemeente raadsfracties. Mevrouw De Moor kreeg een bloemenhulde. Stoutjesdijk onderscheiden voor 40 jaar werk bij waterschap Tholen SINT-MAARTENSDIJK - Kantonnier H. Stoutjesdijk uit Sint-Maartensdijk is donderdag onderscheiden met de eremedaille brons verbonden aan de orde van Oranje-Nassau vanwege veertig jaar trouwe dienst bij het wa terschap Tholen. Burgemeester J E. van Boeijen vond dat de gemeenschap de jubilaris dank baar kan zijn voor het goed reilen en zeilen van een stukje van de Thoolse samenleving. Hij prees dc heer Stout jesdijk als een toegewijd medewerker die geweldig z'n best gedaan heeft en altijd met plezier werkt Ook dijkgraaf H van Gorsel bracht naar voren dat deze kantonnier de on derscheiding dubbel en dwars had ver diend- Hij wees erop dat de heer Stoutr jesdijk met hel schopje is begonnen en zich in de veertig jaar bijzonder aange past heeft aan de reorganisatie en mechanisatie in het waterschap De dijkgraaf hoopte dat de nu 59-jarige kantonnier tot aan zijn pensioen nog in gezondheid bij het waterschap kan blijven werken Mevrouw Stoutjesdijk kreeg nog een bloemetje, terwijl de ju bilaris zelf nog een cadeautje ontving. Verder waren er nog felicitaties va:, bestuurslid G. D Kloet en de heren J D. Jagt en M.J J Giljam namens de technische dienst en de collega's. P. HAVERHOEK ONDERSCHEIDEN GOES - In het bijzijn van ongeveer honderd bewoners, personeelsleden en bestuursleden van bejaardentehuis 'Het Gasthuis' te Goes kreeg dc heer P. Haverhoek donderdagmorgen van de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, de eremedaille in goud ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau. De heer Haverhoek is vij fentwintig jaar lid van het bestuur van 'Het Gasthuis' en vanaf 1964 plaatsvervangend voorzitter. Ook was de heer Haverhoek van 1940 tot i969 administrateur van de woning bouwvereniging 'Ons Streven' te Goes. Daarnaast had hij zitting in verschil lende besturen, was hij bestuurslid van de bestuurdersbond NW, oprichter en bestuurslid van de Algemene Bond van Kantoorbedienden (Mercurius), bestuurslid van de Instelling Maat schappelijk Belangen, bestuurslid en voorzitter van het afdelingsbestuur van de PvdA en lid van de Goese ge meenteraad gedurende de periode 1946 tot 1968. Bij het overhandigen van de onderscheiding zei de heer Huber „U hebt deze medaille zeker verdiend, want met al uw aktiviteiten hebt u helpen bouwen aan de Goese samenleving. U stak al uw energie in de verbetering van de positie van de minder bedeel den, daarom willen wij u op deze ma nier eren voor al het werk dat u voor Goes hebt gedaan." Vervolgens bood de directeur van 'Het Gasthuis' de heer J. D. Fossen, de heer Haverhoek een draagmedaille aan na mens het bestuur van het bejaarden huis. ..Als er iemand is die een ondei scheiding verdiend dan bent u het wel U was een integer figuur die goed met de andere bestuursleden samen kon werken", aldus de heer Fassen. Tens lotte bedankte een ontroerde heer Ha verhoek alle mensen die hem voor de onderscheiding hebben voorgedragen. Hij vertelde: „Toen me gevraagd werd om de wachtlijst met mensen die in aanmerking komen voor een lintje nog eens door te nemen vermoedde ik nog niets, maar toen dat op donderdag moest gebeuren en nog wel in.Het Gas thuis' begon er bij mij een lichtje te branden. Ik wil iedereen die dit moge lijk heeft gemaakt vanaf deze plaats hartelijk bedanken." Drir J.Nijman spreekt voor VVV Zuid-Beveland GOES - De VW Zuid-Beveland houdt woensdag 5 mei een contact- en excur siemiddag die Om 13.30 uur begint in hotel 'Terminus' te Goes. Dr. ir. J. Nijman, directeur van Hoechst- Nederland zal daar spreken over het onderwerp 'Industrie en recreatie op Zuid-Beveland.' Verder worden deze middag de ge schenkbon GMC-VW gepresenteerd - door de heer Linsen, voorzitter van de GMC - en de "Vraagbaak voor Zuid- Beveland'. Daarna komen er nog een rondrit en een diner. O VER UITBREIDING A GR1MARKT E. KRUIDER1NK: „UITBREIDING AGRIMARKT IS ONAANVAARDBAAR" GOES - De Goese WD-raadsfractie is donderdagavond op dc vingers getikt door de heer E. Kruidcrink, medewer ker van liet Koninklijk Verbond van Ondernemers. Zoals bekend, heeft de WD in de raad van Goes zich destijds uitgesproken vooreen uitbreiding van de Agrimarkt op het industrieterrein Zuid-West. De heer Kruiderink liet VAN DER VLIST NAM AFSCHEID KEURINGSDIENST GOES - In het gebouw van de keu ringsdienst van waren aan de Everts- enstraat te Goes werd donderdagmid- dag afscheid genomen van hoofd keurmeester J. van der VlisL Dit ge beurde door middel van een receptie die werd bijgewoond door ongeveer vijfendertig personen waaronder per soneelsleden van de keuringsdienst van waren, de burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, de directeur van de keuringsdienst van waren, drs. D. Visser, en de voorzitter van het col lege van keurmeestersde heer G. J. A Kleingeldewijk uit Maastricht. De heer Van der Vlist, die 24 jaar in dienst van de keuringsdienst van wa ren is en op 1 mei met vervroegd pen sioen gaat, werd namens het gemeen tebestuur van Goes door mr. Huber toegesproken. De heer Huber vertelde dat er de laatste jaren heel wat veran derd is, zo wees hij op het nieuwe ge bouw, dat de keuringsdienst sinds vier jaar in gebruik heeft. Hij bedankte de heer Van der Vlist namens het ge meentebestuur en schonk hem een plaat en enkele boeken. De heer Visser, die namens de keuringsdienst van wa ren sprak, wees de heer Van der Vlist op diens eigenschap soms ietwat ver strooid te zijn. „Dat zorgde wel eens voor de vrolijke noot, want we hébben nogal eens wat vrolijke momenten be leefd om die verstrooidheid. Waar schijnlijk zullen we er ook in de toe komst nog wel eens om moeten lachen Ik wil u bedanken voor de goede diensten die u de keuringsdienst van waren hebt bewezen en u nog veel goede jaren toewensen", aldus de heer Visser. Tenslotte bedankte de heer Van der Vlist de aanwezigen voor de grote belangstelling: „Scheiden doet wat pijn en pijn kun je nooit delen, maar verzachten is wel mogelijk en dat is iets wat hier vanmiddag voortreffelijk is gedaan", zo sprak de heer Van der Vlist. Eerste woning in plan Noordhoek GOES - Eind volgende week wordt de eerste woning van de nieuwbouwwijk Noordhoek te Goes betrokken. Het gaat om de weoning Krommemeet 11- 10, waar de önalie Boon uit Wolp- haartsdijk zijn intrek zal nemen. Ter gelegenheid hiervan zal een gemeente lijke deputatie op 8 mei om 10.00 uur de woning bezoeken. D. Ganseman kreeg gouden onderscheiding HANSWEERT - De heer D. Ganseman uit Hansweert is donderdag onder scheiden met de ere-mcdaille in de orde van Oranje Nassau in goud. Dat gebeurde in het Mariaoord te Hans- weert. De onderscheiding werd hem opge speld door burgemeester H. G. van Suylekom van Kapelle. Onder de aan wezigen tijdens de feestelijke bijeen komst bevond zich onder andere bur gemeester C. C. Pijl-Hogeweg van Reimerswaal. De heer Ganseman kreeg de onderscheiding vanwege zijn levenslange bemoeienissen met voed selvoorzieningen. zijn bestuursfuncties in land- en tuinbouwverenigingen, zijn medewerking bij de oprichting van de Oranjevereniging van Kapelle, en zijn medewerking bij de oprichting van de gymnastiekvereniging 'Olympia' te Kapelle en de oprichting van de Edele Handboogschutterij eveneens in Ka pelle. „ANTWERPEN ZAL WEL BESLISSEN" HULST - Volgens voorzitter G. Dec kers van de Belgische intercommu nale 'Het Land van Waes' zal het Baalhoekkanaal er zeker komen. „Ik weet alleen nog niet wanneer. Als Antwerpen het nodig denkt te hebben zal het wel zover zijn, want die ge meente is in Belgiè zeer machtig. Maar het kan over 7, 10 of 15 jaar zijn", zei de heer Deckers donderda gavond tussentijds beraad mee van leden van de streekplancommissie Oost-Zccusch-Vlaanderen, die maan dag in Axel officieel over het jongste voorontwerp-streekplan moeten gaan praten. Volgens de heer Deckers zal de aanleg van het Baalhoekkanaal nog wel enige tijd op zich laten wachten omdat de af snijding van het nauw van Bath urgen ter wordt geacht. Hij vond het voor zowel Zeeusch-Vlaanderen als het Land van Waes wel de hoogste tijd worden dat er een beslissing valt over het Baalhoekkanaal. „Afgezien van eenvraag of we voor of tegen het ka naal zijn, moeten we wel vlug weten waar we aan toe zijn. De onzekerheid is een ontzaglijke ramp", aldus de heer Deckers. Op een vraag van ir. A. Brockmans over de naleving door de Belgen van de Nederlandse zijde gestelde milieutech nische voorwaarden, antwoordde hij dat men daarmee uit hoofde van een goed nabuurschap nu al rekening houdt, al is de Belgische overheid daartoe wettelijk nog niet verplicht. De opmerlingen van de Belgische gast waren donderdag vrijwel de enige die zonder tegenspraak bleven. Voor het overige leverde de discussie nauwelijks concrete uitgangspunten op voor het overleg van de commissie maandag. Bevestigd werd dat bioloog G. Sponse- lee over het streekplan zei' .Dit is in feite een veel slechter voorontwerp dan het vonge uit 1972. Het is slordig en in compleet Niemand kan er iets mee doen" Als voorbeelden noemde hij dat verschillende natuurgebeiden hele maal niet als zodanig zijn genoemd en dat enkele kaartjes uit het plan niet met elkaar kloppen. Verwarrend element Een verwarrend element sloop vanaf het begin in het gesprek toen cijfers over bevolkingsgroei en arbeidsplaat sen op tafel kwamen. Directeur C. van Leuven van de Hulster Stichting Ge- meenschapswerk (die de bijeenkomst van donderdag had belegd) haakte in op eerder geuite kritiek van natuur beschermingsorganisaties en de stich ting Zeeland. Hij bekende het spoor bijster te zijn geraakt en vroeg zich af: „Zijn er nou rekenfouten gemaakt of heeft een ver schillende criteria aangelegd. Het is belangrijk omdat te weten, want dat kan principiële, maar in ieder geval gragule verschillen opleveren". Nie mand kon de juiste getallen invullen, waarop, met name op verzoek van Axels wethouder P. Apers een princi piëler vraag aan de orde kwam: kan in Oost-Zeeusch-Vlaanderen worden vol staan met een autonome bevolkings groei of is een stimulans van buitenaf noodaakelijk? Ook daarover bestond geen eensgeindheid. Voorzitter Van Leuven wist zich wel gesteund door de heren Broekmans en Sponselee en door ds. P. Pennings toen hij vast stelde dat het streekplan te veel op economische en te weinig op sociaal culturele aspecten is gestoeld. Op bais van zijn ervaringen met de inspraak ronde in Hulst (over de structuurstu die) durfde hij de veronderstelling aan dat de Oost-Zeeuws-Vlamingen niet zitten te springen om groei en dus geïmporteerde bevolking. Hij herin nerde eraan dat zelfs bij een autonome groei er nog arbeidsplaatsen over zul len zijn in 1995. De heer Apers vond dat een wel erg 'Hulsterse stellingna- me' omdat men in die gemeente niet te klagen heeft over het voorzieningen pakket. In Axel is men duidelijk min der tevreden en van daaruit zou vol gens hem een pleidooi voor wat meer groei dus begrijpelijk zijn. De meeste aanwezigen verwierpen echter de ge dachte dat Zeeuwsch-Vlaanderen zich om die reden een nationaal- economische taak zou moeten toeden ken. Praktisch unaniem was de verga dering het wel eens met burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn van Sas van Gent, die vond dat het streekplan te veel het isolement van Zeeuwsch- Vlaanderen benadrukte. Hij weesop de mogelijkheden die wellicht een vaste oeververbinding over de Westerschelde en in ieder geval het Belgische achter land met z'n vele voorzieningen bie den. De heer Sponselee daarover: „Hoe kunnen ze nu vanuit Middelburg, dat op een schiereiland ligt praten, over isolment als het om het vasteland van Zeeuwsch-Vlaanderen gaat?". Alge meen weerklank vond ook de opmer king van de heer Van Leuven dat, wat algemene voorzieningen op het platte land betreft, andere getalsnormen moeten worden aangelegd dan bij voorbeeld in de Randstad. „Zeeland heeft trouwens al bewezen een klein schalige situatie aan te kunnen. Als Den Haag maar meewerkt", zei hij. donderdag blijken, het onaanvaard baar te vinden wanneer de uitbrei dingsplannen van de Agrimarkt door gaan. Volgens de heer Kruiderink is het on juist wanneer wordt afgeweken van de bepalingen in het bestemmingsplan, waarin is vastgelegd, dat vestiging van nieuwe detailhandelszaken tegen ge gaan moeten worden. De heer Kruider ink betoogde, dat deze bepalingen ook moeten gelden als het om uitbreiding van de bestaande vestigingen gaat. Hij deed dat tijdens een vergadering van de WD afdeling Goes in het lunchcafé 'Het Stadhuis', waar hij een inleiding hield over 'de problematiek rondom de vestiging van grootschalige distributie in de detailhandel' De heer Kruiderink meende dat „wan neer men het bedrijfs-economisch ele ment altijd maar laat prevaleren, de ruimtelijke ordening wel vergeten kan worden Volgens de heer Kruiderink is het onaanvaardbaar inbreuken op de bepalingen in het bestemmingsplan toe te staan Wanneer dat wel gebeurt, kan dat vervelende precedenten tot gevolg hebben, zo betoogde hij. De afdeling Goes van de WD schoof de heer J. D. de Voogd uit Vlissingen naar voren als eerste kandidaat voor de tweede kamerverkiezingen in 1977. Als tweede kandidaat werd de heer H. H. van der Maas uit Kats genoemd en als derde de heer R. F. Henkemans uit Wemeldinge. VOO-Goes houdt algemene vergadering GOES - De afdeling Goes van de Ver eniging voor Openbaar Onderwijs houdt maandag 10 mei de algemene ledenvergadering. Behalve de gebrui kelijke verslagen staat een bestuurs verkiezing op de agenda. Voorzitter J. Tromp is herkiesbaar evenals me vrouw L. G. Trimpe Burger-van der Heyden. Mevrouw T. Entink-Dijkstra is niet herkiesbaar. In haar plaats is ir. P. H. van der Weele te 's Heer Arendskerke kandidaat ge steld. Na het huishoudelijk gedeelte zal mevrouw C. C. van Zanten-Leysen een inleiding houden over het onderwerp 'Het schoolpsychologisch onderzoek voor school- en beroepskeuze'. De ver gadering wordt gehouden in hotel Oc- kenburgh en begint om acht uur. Wedvlucht GOES - Uitslag le wedvlucht van P. V. De Rode Doffer te Goes vanuit Quie- vrain. In concours 195 duiven afstand 120.683 km. 1 en 3 P. Hoekman, 2 L. A. Baayens, 4 en 10 J. van Es, 5 en 7 K. Verhage, 6 en 9 JHaaij, 8 C. W. Geers. Wedvlucht YERSEKE - De postduivenhoudersve- renlglng 'De Noordster" uit Yerseke heeft deelgenomen aan een concours vanuit Quiévrain. Er waren 436 duiven In concours De uitslag luidt 1 en 5 D Nljssen, 2 A J. Kruysse. 3 J Feijtel, 4 D Kosten. 6 A. v. d Dorpel. 7 en 8 mevr. Minnaard. 9 H. Paauwe. 10 P van Stee. De duiven waren om 09.15 gelost. De eerste kwam binnen om 11.25.49. Genootschap landmeetkunde en vereniging geodesie hielden jaarvergadering GOES - Het Nederlands genootschap voor Landmeetkunde en de Neder landse vereniging voor geodesie, regio Zuid-West-Nederland, hebben don derdag in de 'Prins van Oranje' in Goes het (achttiende) jarlijkse congres gehouden. Ir. L. A. Koen, projectingenieur bij de directie Gelderland van de dienst ka daster en registers, hield een inleiding over de 'aspecten van de grootschalige basiskaart'. 's-Middags verzorgde drs Ij. C. E. van Weerling een lezing over het heden en verleden van de marine- geologie. Drs. Van Weering ispromo- tieasissistent bij het Nederlands instl tuut voor onderzoek van de zee te Hoom. In de pauze werd een expositie gehouden van landmeetkundige in strumenten en computers. Het congres wrd door zo'n driehonderd belangstel lenden bezocht. M. W. Catshoek nam afscheid als timmerman bij gemeentewerken ZIERIKZEE - Tijdens een bijeen komst in de trouwzaal van het Zierik- zeese stadhuis nam donderdagmiddag de heer M. W. Catshoek, timmerman: bij gemeentewerken te Zierikzee af scheid van zijn collega's. Dat gebeurde wegens de - vervroegde- pensionering van de 64-jarige heet Catshoek. De bijeenkomst werd onder andere bijgewoond door burgemeestei Th. H. de Meester van Zierikzee e verder door bijna al het personeel van gemeentewerken. In zijn openingswoord sprak burge meester De Meester zijn teleurstelling uit over het vroegtijdige vertrek van de heer Catshoek. „Het is jammer dat u nu al weg gaat, maar ik ben blij dat u met voldoening aan de afgelopen jaren kan terugdenken", zo zei hij. Burge meester De Meester overhandigde de scheidende timmerman een enveloppe met inhoud. De volgende spreker, directeur J. Lou- werse van gemeentewerken noemde de heer Catshoek 'een timmerman oude stijl'. Hij bood hem namens gemeente werken een enveloppe met inhoud aan. Hierna werd de heer Catshoek nog ge lukgewenst door de heer W. H. Kelkes, namens de personeelsvereniging. JAC. HERMANS ).V, In onze consumentenmarkten werken wij met actieve jonge mensen, die de bedrijfsleiders ter zijde staan bij het ont vangen en afhelpen van de, groeiende, klantenstroom. De werksfeer is prettig, en de werkzaamheden afwisselend en interessant. Door de toenemende drukte willen wij een aantal winkelteams uitbreiden. Belangstellenden voor zo'n werkkring kunnen bijvoorbeeld in ons filiaal te NIEUWER- KERK geplaatst worden als: Wij bieden, naast de basisvoorwaarden, aantrekkelijke ex tra's zoals een gratificatie-regeling en waarderingstoesla gen boven het wettelijk loon. Wilt u eens komen praten, dan kan dit VRIJBLIJVEND op dinsdag 4 mei a.s. Wij zullen dan van 18.00 - 19.00 uur aanwezig zijn in: HOTEL 'GARNI MONIQUE' adres DRIEKONINGEN LAAN 7 te ZIERIKZEE. Voor telefonische inlichtingen of afspraken zijn wij bereik baar onder nummer 01640-36750 van maandag t/m vrijdag tussen 8.30-17.30 uur. KI ass ik. 'een drievoudige zekerheid Onderstaande occasions worden geleverd met Ster-occasion embleem. Dat houdt de zekerheid in: DE MERCEDES DEALER die er achter staat. Mercedes Benz 240 D 3.0, donkerbruin, 1975 Mercedes Benz 200 D, geei, 1974 Mercedes Benz 200 D, wit, 1973 Opel Kadett Stationcar, rood, 1975 Datsun 120 Y, groen, 1974 Citroen Dyane, rood, 1974 Mini 850, geel, 1974 Ford Escort, groen metallic, 1971 n'iwn262 ,el' zaterda9s: 01650-49154, weekdagen 01650-37990. Zaterdags geopend van 10 tot 17 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 38