Har Slopershamervelt overbodige brug Badhuisstraat Vlissingen m Goud en zilver in het stadhuis van Veere pp^c.. j=SXDj hardyoptiek Mevrouw J. de Vos onderscheiden Familieberichten Oud-gezworene A. C. Polderdijk kreeg gouden eremedaille ON uw kftmt Gazelle fietsen fijne fietsen! GAZELLE A VRIJDAG 30 APRIL 1976 VEERE - In het stadhuis van Veere zijn donderdagmorgen vier mensen ontvangen voor de uitreiking van onderscheidingen, drie koninklijke en één gemeentelijke. Bij de uitrei king van drie koninklijke onder scheidingen had het gemeentebes tuur ook mevrouw E. C. Srnit- Dyscrinck uilgenodigd, aan wie on langs het ereburgerschap van Veere is toegekend. Aan mevrouw Smit werd donderdag de bijbeho rende medaille aangeboden. Hel ereburgerschap werd haar ver leend voor vele jaren, dat zij als beestuurslid ijverde voor de 'Stich ting Veere' en de 'Stichting Mu seum Schotse Huizen'. Burgemeester A. Hack kon donder dagmorgen de gouden eremedaille in de orde van Oranje-Nassau uit reiken aan de heer A. Joosse, mu ziekleraar en dirigent te Seroosker- ke. De heer Joosse werd in 1950 di recteur van de muziekvereniging EMM te Serooskerke, bij welk ge zelschap hij in 1933 als werekend lid was toegetreden. Vele jaren was hij bestuurslid en voorzitter van EMM. De heer Joosse is voorts sinds 1947 organist van de hervormde kerk in Serooskerke en dirigent van enkele bejaardenkoren en gemengde zang verenigingen in Middelburg en Aag- tekerke De heer M. J. Roeting te Veere werd - bij bevordering - de eremedaille in gpud in de orde van Oranje-Nassau opgespeld De heer Roeting maakt 55 maar deel uit van hel muziekge zelschap 'Veere's Genoegen en werd nog vonge week benoemd tot erelid van deze vereniging en ont ving hij de KNF-medaille voor zijn 50-jarig lidmaatschap van de Ko ninklijke Nederlandse Muziekfeder- atie. Een andere muzikant, de heer F. de Steur uit Serooskerke. werd in het Veerse stadhuis onderscheiden met de zilveren medaille in de orde van Oranje-Nassau. Dee heer De Steur, kantonnier bij het Wegschap Wal cheren, is 40 jaar lid geweest van het Serooskerkse EMM. Tien jaar was hij secretaris van deze muziek vereniging. acht jaar voorzitter. Lange tijd was hij voorts bestuurs lid en vice-voorzitter van de oranje vereniging te Serooskerke en lid van het comité bejaardenreizen. Middelburg Spoorwegovergang wordt afgesloten MIDDELBURG - In de nacht van za terdag op zondag aanstaande wordt in Middelburg de spoorwegovergang Nieuwlandseweg/Kanaalweg afgeslo ten in verband met werkzaamheden aan de rails. De afsluiting duurt van elf uur 's avonds tot zes uur 's morgens. Gedurende die tijd wordl hel verkeer omgeleid via de route Kleverskerkse- weg/Groot Industrieterrein Hervormde vrouwengroep wijk 3 Vlissingen bijeen VLISSINGEN - De hervormde vrou- wengroep wees een zegen wijk 3 te Vlissingen samen met genodigden en bejaarden uit de wijk in een volle zaal van het Anker te Vlissingen het 25- jarig bestaan. De bijeenkomst stond onder leiding van de presidente me vrouw Ventevogel. Verders was er zang van het koor Triphonia. en werden de dames een toneelstuk op. Daarna bedankte de presidente alle aanwezigen voor de bloemen en ge schenken. Ds de Liefde sprak een slotwoord Feeslelijkheden op koninginnedag VROUWENPOLDER - De oranjever- eniging te Vrouwenpolder heeft voor vandaag, koninginnedag het volgende programma samengesteld. 8 uur klok luiden en vlag uitsteken. 9.30 uur kin derspelen, 11 uur muzikale rondgang door 'Veeres Genoegen'. 13.30 Stoeltje rijden met paarden. 14.30-17.00 uur Zeskamp, vanaf 18 jaar. waterbassin en glijbaan, Plaats: parkeerterrein tegen over motel de Walvis. 19 00 uur Zes kamp voor 12-18 jarigen. 21 00 Na af loop van zeskamp een gezellig samen- Koninklijk brons voor PTT- besteller Koene OOSTKAPELLE - Burgemeester P. A. D. H. Diepenhorst van Domburg heeft donderdagmorgen de bronzen ereme daille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau uitgereikt aan de heer Z. Koene, besteller eerste klas bij de PTT met standplaats Oostkapel Ie. De heer Koene, die de onderscheiding thuis kreeg uitgereikt, vierde enkele maanden geleden zijn 40-jarig dienst- jubileum bij de PTT. Bij de uitreiking was onder andere aanwezig de heer C Vis. directeur van het postdlstrict Middelburg. MIDDELBURG - Voor haar grote ver diensten voor de dorpsgemeenschap Gapinge is donderdag mevrouw J. de Vos-Bakker onderscheiden met de zil veren eremdaille in de orde van Oranje-Nassau. In aanwezigheid van directeur J. Vis van het postdistrcit Middelburg speldde burgemeester A. Hack van Veere mevrouw De Vos de bij de onderscheiding behorende ver sierselen op. Mevrouw De Vos is sinds 1954 te Gapinge PTT-kantoorhoudster te Middelburg geweest. In die kwaliteit legde zij een grote hulpvaardigheid aan de dag. waardoor zij zich als 'raadsvrouw' voor de gemeenschap bij zonder verdienstelijk maakte Mej. W. Leynse te Middelburg kreeg bronzen eremedaille MIDDELBURG - In het Gasthuis te Middelburg speldde wethouder W. P. J. Baars de bronzen eremedaille, ver bonden aan de orde van Oranje- Nassau op bij mejuffrouw W. Lcijnse, voor haar meer dan 40 dienstjaren in dienst van de Godshuizen. Eerst was mejuffrouw Leynse werk zaam in het weeshuis, maar momen teel doet zij dienst als plaatsvervan gend hoofd van de linnenkamer van het Gasthuis Enige tijd geleden werd reeds haar 40-jarige dienstjubileum ge vierd De jubilaresse is ook actief lid van het Leger des Heils in Middelburg, waar zij deel uitmaakt van het zang koor en tevens geeft zij bijbellessen. De bijeenkomst werd donderdagmor gen is de bestuurskamer van het Gas thuis gehouden. Naast familieleden waren ook enkele hoofden van dienst en het bestuur vertegenwoordigd Mr. J. Kolkman, voorzitter van het be stuur. had naast zijn felicitaties ook bloemen voor de onderscheiden me dewerkster. Adjudant Bliek van rijkspolitie kreeg gouden eremedaille ON MIDDELBURG - De adjudant A. A. Bliek, adjudant algemene dienst bij de staf van het district Middelburg der rijkspolitie ontving de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud woensdagmor gen in zijn woning te Middelburg. Deze uitreiking geschiedde in intieme kring omdat de heer Bliek al enige tijd wordt verpleegd in het ziekenhuis 'Belhesda' te Vlissingen maar deze dag in huiselijke kring mocht door brengen. De overste W. D. Lanting. comman dant van het district Middelburg, die de onderscheiding uitreikte wees er op dat het ontvangen er van nog altijd als een onderscheiding moet worden ge zien. Hij prees de werklust van de ad judant die hij al vele jaren heeft ge toond in dienst van het korps rijkspoli tie. De heer Bliek is sedert l november werkzaam bij de algemene dienst. In deze functie werd hij op 1 april 1972 bevorderd tot de rang van adjudant Behalve mevrouw Bliek en hun kinde ren waren aanwezig bij deze plechtig heid de luitenant A. M. Haars als ver tegenwoordiger van de districtsstaf en de adjudant J P N. van Vüet uit Se rooskerke als vertegenwoordiger van de groepscommandanten in Zeeland Landmeetassistent R. Slotman kreeg bronzen eremedaille op ministerie DEN HAAG - Op het ministerie van volkshuisvesting en ruimtelijke orde ning is donderdag aan de heer R. Slotman uit Middelburg de bronzen eremedaille in de Orde van Oranje- Nassau uitgereikt. De heer Slotman - bijna 40 jaar in overheidsdienst - is landmeetassistent bij de Dienst van het Kadaster te Mid delburg. In 1946 kwam de heer Slot man naar Zeeland Daarvoor was hij in een vergelijkbare functie werkzaam bij de Rijkswaterstaat m Overijssel. Dit jaar gaat de heer Slotman met pen sioen. P C. Geysen J Geysen-Lacor Annemarie J anine Heden overleed onze vader en grootvader HENDRIK VAN ZWIETEN J. G. van Zwieten C. J. L. van Zwieten- van der Veen Laurens Lodewijk-Jan Middelburg 27 april 1976 Van Kleffenslaan 21 Enige kennisgeving. Tengevolge van een noodlottig ongeval is. tot onze diepe droefheid van ons heengegaan onze geliefde vader, groot- en overgrootvader JACOBUS CORNELIS DU PONT weduwnaar van Catharina Elisabeth Hooftman, in de ouderdom van 90 jaar D. G. C. du Pont F. F. du Pont-Gwizdala C. E. van Schoote-du Pont A. van Schoote Klein- en achterkleinkinderen Correspondentieadres. Westerzicht 199 De overledene is opgebaard in de rouwkamer van hetBethesda/St. Josephziekenhuis. Aldaar geen bezoek. De teraardebestelling zal plaatshebben maan dag 3 mei 1976 om 13.30 uur op de algemene begraafplaats te Vlissingen Vertrek Callenfel- straat 17 om 13.15 uur Heden is na een kort ziekbed in de vrede van Christus ontslapen, onze geliefde moeder, behuwd- en grootmoeder DIRKJE HENDRIKA HUIBERTA VAN EMPEL weduwe van Andries Helmstrijd, in de gezegende ouderdom van 80 jaar. Heinenoord: S. C. Otte-Helmstrijd C. D. Otte C. A. Otte Correspondentieadres: Hofweg 7, Heinenoord. De teraardebestelling zal plaatsvinden op de al gemene begraafplaats te Heinkenszand op maandag 3 mei om 14 00 uur. vanuit het dienst gebouw van de Ned Herv Kerk te Heinkens zand De overledene ligt opgebaard in de rouwkamer van het ziekenhuis 'Sint-Joanna'. Gelegenheid tot bezoek dagelijks van 15.00 tot 15.30 uur. MARIA DE BRUYNE echtgenote van J. de Smidl, op de leeftijd van 60 jaar. Ede: B. A. de Bruyne-Blok Cadzand: P. C. de Bruyne W. de Bruyne-Barendse Rotterdam: M. C. de Bruyne Yerseke: C. M. Enter-de Bruyne J. Enter Den Haag' J. M de Bruyne M. de Bruyne-Bruinzeel Neven en nichten VLISSINGEN - Het aannemings bedrijf 'Schouwen-Duiveland' is be gonnen met de sloop van de brug in de Vlissingse Badhuisstraat, ter hoogte van de watertoren. De watergang waarover deze brug ligt is al enkele maanden gedempt, waardoor de functie van de brug is vervallen. Tijdens de sloopwerk zaamheden voert aannemingsbedrijf 'Schouwen-Duiveland' tevensenige rioolwerkzaamheden uit. De riole ring die door de watergang liep wordl vernieuwd en verder wordt de riole ring van de Koudekerkseweg door verbonden met die van de Singel De oudste delen van de brug dateren van omstreeks 1885. Het gaat om een stalen brug met gemetselde land- hoofden. De werkzaamheden zullen naar verwachting tien weken in be slag nemen. Gedurende deze tijd zal het verkeer ter plaatse slechts van één rijstrook gebruik kunnen maken. De situatie aan de Badhuisstraat oud en (thans nog) bestaand: de ou de, veel sierlijker brug, compleet met molen en op de achtergrond de bou levard, en de nieuwe brug, die zijn functie door hel dichten van de wa tergang heeft verloren. rap MIDDELBURG - In het Polderhuis, zetel van het Waterschap Walcheren reikte donderdagmorgen wethouder W. P. J. Baars van Middelburg de gou den eremedaille in de orde van Oranje-Nassau uit aan de heer A. C. Polderdijk uit Nieuw- en Sint Joos- land. Dat gebeurde voor de verdien sten van de heer Polderdijk als hoofd ingeland, later gezworene van het Wa terschap Walcheteren en activiteiten op velerlei ander terrein. Zo is de heer Polderdijk sinds 1965 voorzitter van de afdeling zWalcheren van de Neder landse Aannemersbond; sinds 1963 is hij bestuurslid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden- en Noord-Zeeland. In het Polderhuis waren gezworenen en hoofdingelanden van het water schap. bestuursleden van genoemde organisaties en familieleden van de heer Polderdijk samengekomen voor de uitreikirig van de onderscheiding, waarbij de heer Baars de bestuurlijke loopbaan van de oud-gezworene bij het waterschap naging, Zo herinnerde de wethouder er aan. dat de heer Polder dijk reeds in 1961 was benoemd tot commissaris 'voor de gebouwde eigen dommen' bij de toenmalige 'Polder Walcheren'. Bij de waterschapsconcentratie werd de heer Polderdijk hoofdingeland bij het Waterschap Walcheren. Dat was hij tot juni 1970. toen werd hij benoemd tot gezworene, welke functie hij tot zijn aftreden eind vorig jaar heeft vervuld Gedurende enkele jaren (1947-1949) was de heer Polderdijk voorts wethou der van de toenamlige gemeente Nieuw-p en Sint Joosland Als eerste feliciteerde de dijkgraaf van het Waterscha- Walcheren, jhr. mr. G. C. D. Rutgers van Rozenburg, die eveneens de verdiensten van de heer Polderdijk voor het waterschap memo reerde en hem bij de onderscheiding behorende draagmedaille aanbood. De voorzitter van de afdeling Zeeland van de Nederlandse Aannemersbond, de heer M H Leenhouts bood eveneens een geschenk aan. Voor mevrouw Pol derdijk waren er bloemen. Jongerencentrum 'De Beuk' opent aan Herengracht MIDDELBURG - Het jongerencen trum 'Open de Beuk' in Middelburg opent zaterdag (1 meil in de ieuwe huisvesting aan de Herengracht dt deuren voor bezoekers nadat men vier maanden gesloten is geweest. De in gebruikname gebeurt overigens onofficiële wijze. Vanaf twee uur 's middags kunnen be zoekers terecht in het theehuis, grote zaal (met bar) en een kleinere activitei tenruimte. 's Avonds vanaf acht uurii er een programma in de grote zai waar onder meer de Nederlandse p;> groep 'Carlsberg' optreedt. Venfe heeft 'De Beuk' de volgende week es aantal films op het programma staan Bevestiging van H. A. M. M. Bosscha SOUBURG - In de gereformeerde kerk van Oost- en West-Souburg wordt zon dagochtend om half tien de heer H. A F M. Bosscha vut Heerde bevestigd als pastroaal medwerker van deze kerk, Ds. M. J C. Bosscha, vader van de nieuwe functionaris en emeritus predikant te Hoogeveen. zal dehee: Bosscha bevestigen als ouderling. WAGEMAKERS OOSTKAPELLE Tel. 01188 1344 GEMEENTE: VLISSINGEN Nationale herdenking De burgemeester van Vlissingen brengt ter openbare kennis: dat op dinsdag 4 mei a.s. m het kader van de nationale herdenking op de Noorderbegraaf- piaats een eenvoudige herdenkingsplechtigheid zal plaatsvinden, waarvan een programma ten gemeentehuize, (portiersloge) verkrijgbaar is. dat op die dag de exploitatie van de horecabe drijven tussen 19.30 en 20.30 uur zodanig dient te geschieden, dat hieraan elk vermakelijkheidsas pect ontbreekt en dat gedurende die tijd de bui tenverlichting dezer bedrijven, zoals neons en lichtbakken, moet zijn gedoofd, terwijl geen an dere muziek ten gehore mag worden gebracht, dan die van de officiële Nederlandse radiopro gramma's; dat alle openbare vermakelijkheden tussen 19.30 en 20.30 uur gesloten moeten zijn. De burgemeester verzoekt de burgerij op die van 18.00 uur tot zonsondergang de vlag half stok te doen uithangen en van 20.00 tot 20.02 \sz overal en algemeen volkomen stilte in acht nemen. 3g Vlissingen. 30 april 1976. De burgemeester voornoemd. Th .T Westerhout Volhardend. Stabiel. Solide, 'n Echte doordouwer. Hardy Optiek. Voor 'n astrologisch lerautu oord briladvies. Stel. u bent n Stier (20/4-20/5). in hart en nieren zelfs: stijfkoppig, halsstarrig, 'n Materialist oek. Maar artistiek. En vporzichtig van aard, u zwoegt zelfs naar uw doel Als Taurus houdt u van de goede dingen in 't leven en die zijn vaak duur 'n Uitzondering daarop is Hardv Optiek. Met z'n uitgebreide kollektie betaalbare en modieuze brilmonturen-van-klasse Plüs z'n uitstekende service. Da s bij Hardy traditie. Uw sterrenbeeld in zilver. Kanaalstraat 9a, Oost Souburg (01183) 62884 Bellamvpark 38. Vlissingen (01184) 12648

Provinciale Zeeuwse Courant | 1976 | | pagina 8